Mode Zinkers van 21 ton in bodem van Zuider Buitenspaarne Acht maanden cel geëist tegen brandstichtende monteur Heemsteedse oud-wethouder Van Houten teraardebesteld Dertig paarden draven in Lisse om kampioenschap Z.-Hol land Grootscheepse actie ten behoeve van vluchtelingen in kampen PERRY Zuid Kennemerland zal f 40.000 bijeen moeten brengen 7 Voor watervoorziening van SchaIkzvijk Mozartprogramma door N.Ph.O. met Ingrid Haebler Grote Sint Nicolaas-intocht in Haariem Notaris T. C. A. Bölger overleden HAARLEMSE RECHTBANK abonnementsgeld per giro 8 G. A. van Corstanjc 40 jaar bij Beccari L. J. Pasman wordt leraar aan Duitse Bijbelschool UIT STAD EN STREEK Volgende week najaarsfeesten VAN 26 TOT EN MET 31 OKTOBER Zaterdag start „mr. X."- actie in Grote Houtstraat Kamercommissie akkoord met opzegging van walvisverdrag Uitbreiding van Merck* Sharp en Dohme n.v. J. Dijkgraaf benoemd tot algemeen directeur Scooterrijder liep schedel- basisfractuur op DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zondag 4 oktober zal het scheepvaart verkeer op het Zuider Buiten Spaarne in Haarlem de gehele dag gestremd zijn. Sleepboten zullen twee maal een 85 meter lange stalen buis met een totaal-gewicht van ruim 21 ton van de Zonnekadc af dwars op de stroom brengen, waarna drij vende bokken de enorme leidingen in de drie meter diepe sleuf zullen laten zakken die in de rivierbodem is gegraven. Daar- ir~? zal een belangrijke schakel geklonken zijn in de keten van waterleidingbuizen, die Haarlems nieuwste uitbreiding Schalk wijk met de stad zal verbinden. De tewaterlating van de twee zinkers is een onderdeel van de aanleg door het ge meentelijk waterbedrijf van de tweede ringtransportleiding, die in de toekomst de watervoorziening van Schalkwijk met zijn 40.000 bewoners moet verzekeren. De aanleg van deze ringleiding is ver sneld omdat met de woningbouw in dit nieuwe stadsdeel eerder kan worden be gonnen dan aanvankelijk was gedacht. De zinkers in het Zuider Buiten Spaarne geven aansluiting op de ringtransportlei ding die in de Zonnekade, Middenlaan en Crayenesterlaan aangelegd zal worden. De Haarlemse raad heeft voor deze voorzie ningen een bedrag van 275.000 uitge trokken. Maandag a.s. zal men in de Middenlaan een begin makgn met deze werkzaamheden. Advertentie Voor ieder een passend RIJWIEL of BROMMER Gazelle - Magneet - HMW - Solex enz. Ged. Oude Gracht 102 - Tel. 14361 (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) We worden er zo langzaamaan toch wel echt met onze neus bovenop gedrukt, dat de winter in aantocht is. En al is het dan meestal met een zeker onbehagen, dat we deze tijd tegemoet zien, zo voelden we ons gisteren zeker niet loen we bij Van Daal en Meyer te Amster dam de nieuwe bontcollectie getoond kre gen. Iiet. is steeds weer een lust voor het oog ie zien tot welke prestaties men komt met die zacht glanzende vellen. Zagen we tot voor enkele jaren terug het bont tot voornamelijk rechte en klassieke modellen verwerkt, tegenwoordig streeft men er naar de bontcollectie zoveel moge lijk aan te passen aan de nieuwe mode lijnen. Ieder zichzelf respecterend huis tracht een persoonlijk accent aan zijn mo dellen te geven en voor van Daal was wel de cape-lijn typerend. De mantels doen vrij recht aan, maai bij nadere beschouwing blijken de mou wen ruim aangesneden en in cape-vorm verwerkt te zijn. De over het algemeen grote platliggende kraag accentueert bo vendien deze lijn. Veel kragen waren van een contrasterende bontsoort zoals een silver blue mink kraag op een zwarte per- sianer pattes en een mantel van biskwie- kleurig Indisch lam met een pastel nertz kraag. Een geniaal ontwerp was de reversible mantel in cape-lijn die zowel als geklede tweed mantel als chique bontmantel van biskwie-kleurig Indisch lam gedragen kon worden. In de boutique collectie zagen we ver schillende „finger-tip" jasjes in seal met een lcergarnering of in Indisch lam in de kleuren iris-grijs en terra-cotta. We konden voor U noteren, dat de meest voorkomende lengte 7/8 is en dat de op gestikte zakken naast de grote cape-kra gen de meest in het oog lopende details zijn. Zoals bekend heeft ook haast iedere stoffen mantel dit seizoen een bontkraag en hierin werden in samenwerking met Dick Holthaus mooie couture-modellen gebracht. Bijzonder geslaagd was de ma rine taftzijden avondmantel met grote grijze ncrtzkraag (silver-mink) Een mantel of tailleur wordt door eén bontgarnering niet alleen rijker, maar het bont overleeft meestal de mantel, zodat bet dan weer voor andere doeleinden ge bruikt kan worden. Op de oever van het Zuider Buiten Spaarne bij de Zonnekade worden de twee zinkers kant-en-klaar gemaakt voordat zij in de bodem van de rivier neergelaten zullen worden. Hier zijn technici bezig met het richten van de 85 meter lange naadloze stalen buizen, waardoor straks het drinkwater voor Schalkwijk zal stromen. Men hoopt hiermee nog dit jaar gereed te komen. De twee zinkers worden op het ogenblik aan de Zonnekade in hun geheel, dat wil zeggen volgens het profiel van de rivier bedding, klaar gemaakt. De drie meter diepe sleuf in de bodem van het Spaarne, waarin deze buizen neergelaten zullen worden, is al gegraven. Wanneer het mo ment aangebroken is waarop de zinkers tot boven hun ligplaats gesleept moeten worden, worden de uiteinden van de lei dingen dicht gemaakt, waarna het moge lijk is de elk 10.700 kilo wegende zinkers als enorme met. lucht gevulde kokers op het water te doen drijven. Boven de sleuf zal men de zinkers geleidelijk met water vullen en aldus verzwaard zullen deze langzaam met behulp van drijvende bok ken te bestemder plaatse worden neerge laten. Een duiker of een kikvorsman zal daarbij op de rivierbodem toezien dat de zinkers inderdaad zo komen te liggen als de technici tevoren hebben uitgeknobbeld. Heem steedse Kunstkring Op vrijdag 25 september geeft het Noordhollands Philharmonisch Orkest in het Minerva Theater te Heemstede een concert voor de Heemsteedse Kunstkring. Het orkest, onder leiding van Henri Arends en met medewerking van de pianiste Ingrid Haebler, zal de volgende werken van Mozart uitvoeren: Serenade in d gr. K.V. 203. Rondo voor piano en orkest K.V. 382, zes Duitse dansen K.V. 571 en het pianoconcert no. 27 in bes gr. t. K.V. 595. Naar wij vernemen zal er dit jaar één grote Sint Nicolaasintocht in Haarlem gehouden worden met daarnaast enkele kleinere intochten, die in de winkelcen tra buiten de binnenstad zullen plaatsheb ben. Op hel ogenblik zijn er, zo deelde men ons van officiële zijde mede besprekin gen gaande om de grote intocht, waarvan de datum nog niet vaststaat, een alge meen karakter te geven. De grote intocht, die wellicht een officieel tintje krijgt, zal vóór de andere intochten worden gehou den. In de nacht van woensdag op donderdag is in het St. Elizabethsziekenhuis in De venter, in welke stad hij voor een nota- rissencongres vertoefde, op 54-jarige leef tijd overleden notaris T. C. A. Bölger uit Beverwijk. De heer Bölger vervulde naast zijn notariaat nog verscheidene andere functies. Hij was ondermeer penningmees ter van de Spaarbank in Beverwijk en bestuurslid van stichting „650 jaar stad". Twaalf maanden gevangenisstraf, waar van acht onvoorwaardelijk met aftrek en de overige vier voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van bet consul tatiebureau voor alcoholisten met de bij zondere voorwaarde dat verdachte in deze tijd helemaal geen alcohol drinkt, heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. J. J. Bredius, vanmorgen wegens opzettelijke brandstichting geëist tegen een 36-jarige gedetineerde Haar lemse monteur. Van de door verdachte in de loop van enkele maanden gepleegde brandstichtin gen waren hem er drie ten laste gelegd. Op 8 juni stak hij een band van een in de Dam straat in Haarlem geparkeerde vrachtauto in brand en op dezelfde dag een dekzeil van een vrachtauto aan het Begijnhof. In de nacht van 14 op 15 juni had de mon teur het gemunt op een band van een per sonenauto in de Stoofsteeg, waardoor ook een in de buurt staande handkar in brand dreigde te raken. De president, mr. J. P. Petersen, vroeg verdachte hoe deze aan dergelijke vreem de neigingen is gekomen. Volgens het psy chiatrisch rapport is de monteur volkomen normaal. De man antwoordde dat hij het alleen deed als hij gedronken had. „En dan denk ik 's morgens dat ik het ge droomd heb", voegde hij er aan toe. In april was de monteur met zijn brand- <XXX>-<XXXXXXXXXX5CCOOCOCCOOOCCCCOCCCOCOCOOCOCCCOOOOOOOOCX Betaling S p U kunt het uzelf gemakkelijk maken O Q 8 door het abonnementsgeld voor het 3 volgende kwartaal te voldoen op 8 onze postgirorekening no. 273107 ten 8 name van Haarlems Dagblad. U 8 bespaart daarmee incassokosten en P vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7f,6.5. post- 3 abonnees f 8.15. U kunt het ons gemakkelijk maken 5 x door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor- 3 zien van uw juiste naam en adres. 2 Wy behoeven dan geen kwitanties b 3 uit te zenden. Indien u voor een 8 s ander gireert, wilt u dan het bezorg- adres van de krant vermelden? jj Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu- 8 lieren op aanvraag gaarne ter be- t schikking. In dat geval dient men wel voor iwldoende saldo op de Q p giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE xxxxxx«ooDOC«xx>oaooocGccoooc>ooooooo<x»oooonooooocoooco Vandaag is op de begraafplaats Wes- terveld in stilte het stoffelijk overschot van de heer A. J. van Houten uit Heem stede ter aarde besteld, die op 67-jarige leeftijd in het Grote Gasthuis in Haarlem is overleden. De heer Van Houten heeft verscheidene bestuursfuncties vervuld en is zes jaar lang wethouder van de ge meente Heemstede geweest. Vorig jaar november heeft hij deze functie wegens zijn achteruitgaande gezondheidstoestand neergelegd. De thans overledene werd op 15 novem ber 1891 in Amsterdam geboren. Na de la gere school bezocht hij hier de h.b.s. Hij vertrok naar het toenmalige Nederlands- Indië, waar hij van 1912 tot 1938 in ver scheidene functies bij de Deli Maatschap pij in Medan werkzaam was. Achtereen volgens was hij assistent, administrateur, adjunct-secretaris, secretaris van de hoofdadministrateur en algemeen secre taris van de maatschappij. Negen maan den is hij voorts gevolmachtigd vertegen woordiger geweest. Tijdens zijn verblijf in Nederlands-Indië bekleedde de heer Van Houten diverse be stuursfuncties bij maatschappelijke en culturele instellingen en verenigingen. Hij was voorzitter van de Vereniging voor Ziekenverpleging in Medan, secretaris van het hospitaal Batak-instituut, gedele geerd commissaris van de waterleiding maatschappij „Ajer Beresih", voorzitter van de coöperatieve winkelvereniging, be stuurslid van het zwembad Medan, de De- lische Kunstkring, de Deli Plantersver eniging, het Deli tankbedrijf en van de Witte Sociëteit. Na zijn terugkeer in ons land vestigde de heer Van Houten zich in 1939 in Heem stede. Ook hier heeft hij zich verdienste lijk gemaakt. De thans overledene trad na de oorlog toe tot de V.V.D. Hij maakte deel uit van Mannenkoor. Het spoorweg-mannen- op uitnodiging van het Mannerchor op uitnodiging van het mannerchor „Flügelrad" te Munster in Duitsland, medewerking verlenen aan het concert dal genoemde vereniging ter gelegenheid van het achtste Stiftungsfest geeft. het bestuur van de plaatselijke afdeling en werd in 1949 tot lid van de gemeente raad gekozen. Op 14 oktober 1952 volgde zijn verkiezing tot wethouder van Finan ciën en Volksgezondheid, welke porte feuilles hij met zijn beste krachten heeft beheerd. Enkele jaren is hij voorts lid van Provinciale Staten van Noordholland geweest. Vorig jaar heeft de heer Van Houten zich uit diverse functies teruggetrokken, omdat zijn gezondheidstoestand achteruit ging. De thans overledene is geruime tijd voorzitter geweest van de koninklijke lie dertafel „Zang en Vriendschap" in Haar lem. Na zijn aftreden vorig jaar werd hij benoemd tot erelid. Voorts is hij vice- voorzitter van het Niwincomité, penning meester van de Vereniging voor Dieren bescherming in Haarlem en voorzitter van de Commissie Koninginnedag in Heemste de geweest. stichtingen begonnen. Hoofdzakelijk had hij het begrepen op autobanden, maar ook kartonnen dozen en matten die hij in ste gen en poortjes aantrof vielen aan zijn brandlust ten offer. De officier van Justitie zei dat het steeds goed is afgelopen, maar dat was volkomen geluk en geen enkele wijsheid van de ver dachte, aldus mr. Bredius. De raadsman, mr. F .J. D. Theijse jr., voerde ,aan dat zijn cliënt eind maart een hersenschudding heeft gehad. Waarschijn lijk kon hij hierdoor geen drank meer ver dragen en is er een verband met de brand stichtingen die namelijk in april begonnen. Pleiter vroeg het onvoorwaardelijk deel zo min mogelijk te doen uitgaan boven hel voorarrest. Zwaar lichamelijk letsel De 25-jarige monteur uit Parijs, die op 9 mei van dit jaar op de hoek van Nieuwe Gracht en de Kruisweg in Haarlem met zijn auto geen voorrang verleende aan een auto, bestuurd door een Haarlemse instru mentmaker, was niet verschenen. Bij de botsing werd de vader van de instrument maker zo zwaar gewond dat hij nog steeds zijn werk als grondwerker niet kan ver richten. De man kreeg namelijk een be schadiging van de halswervelkolom, lag een maand in het ziekenhuis en is nog steeds onder behandeling. Op het moment van aanrijding raakten de armen en benen van het slachtoffer verlamd en kon hij niet meer praten. De verlamming is later verdwenen, maar de man moet tijdens het wandelen steeds rusten. De officier van Justitie zei dat de Frans man hoogst roekeloos en onvoorzichtig heeft gereden. 1-Iij had een remspoor van nog geen twee meter. Bij de kruising staat een bord „gevaarlijk kruispunt". Mr. Bre dius meende dat een vrijheidsstraf echter weinig zin heeft voor deze buitenlander en hij eiste f 200 boete of 20 dagen. Uitspraken op donderdag 1 oktober om half tien. Tijdens een druk bezochte receptie in Brinkmann in Haarlem werd het feit ge vierd dat de heer G. A. van Corstanje 40 jaar geleden in dienst trad bij de wijn- koperij P. J. F. Beccari en zoon. In verschillende toespraken werd de ju bilaris lof toegezwaaid voor de eminente wijze waarop hij de belangen van de fir ma Beccari heeft gediend. Met grote waardering werd gesproken over de toe wijding en de accuratesse waarmee de heer Van Corstanje zijn functie van pro curatiehouder vervulde. Grote waarde ring was er eveneens voor zijn kennis van, en zijn liefde tot de wijn. Tevens werd gememoreerd de veelomvattende activi teit welke de heer Van Corstanje en zijn echtgenote op maatschappelijk gebied ontplooien. Naast talrijke mondelinge en schrifte lijke gelukwensen ontvingen de heer en mevrouw Van Corstanje ook vele bloemen en geschenken. De directeur van het landelijk Youth for Christ-werk, de evangelist L. J. Pas man te Haarlem, onder wiens leiding de huidige campagne aan de Gedempte Oude Gracht wordt gehouden, heeft per 1 ok tober een benoeming aangenomen tot leraar aan de Bijbelschool Wiedenest voor het geven van evangelisatiecursussen aan jeugdleiders en -leidsters. Nieuws in het kort Excursie. De oudheidkundige vereni ging „Oud Heemstede-Bennebroek" houdt zaterdagmiddag 26 september haar laatste excursie van dit zomerseizoen. Het reis doel is ditmaal Gouda, waar onder meer een bezoek zal worden gebracht aan de Sint Janskerk. Aanduwen. In de Oost-Indiëstraat in Haarlem is donderdagavond een personen auto tegen een huis opgei-eden. Achter het stuur van de wagen zat een 18-jarige ver pleegster terwijl haar verloofde achter de auto liep om deze aan te duwen. Op een gegeven moment lukte dat, maar de ver pleegster reed vervolgens in paniekeen stoep op. Ned. Chr. Vrouwenbond I. De af deling Haarlem-Centrum van de Neder landse Christen Vrouwenbond houdt haar maandelijkse ledenvergadering op maan dag 21 september, des avonds om acht uur in het wijkgebouw aan de Gedempte Oude Gracht 104 in Haarlem. De schrijfster Mia van Oostveen uit Bussurn zal fragmenten uit haar boek „Verhaal van mensenhart" voordragen. Ned. Chr. Vrouwenbond II. De af deling Haarlem-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt haar maan delijkse ledenvergadering op maandag 21 september, des avonds om acht uur in het wijkgebouw aan de Eenhoornstraat 29 in Haarlem. De voordrachtskunstenares Li Oostveen uit Utrecht houdt een lezing met kleurendia's over de Sahara. Volgende week donderdag zullen in Lis sen weer de traditionele jaarlijkse hard draverijen worden gehouden. Het zal dit maal gaan om het kampioenschap van Zuid-Holland. Deze draverij wordt dit jaar voor het eerst gehouden op de beschut ge legen Van Lyndenweg. welke bijzonder geschikt is voor een draverij. Van beide zijden van deze weg, dus zowel op het rij wielpad als op het hoger gelegen gedeel te, het golvende voetpad, zal men de ver richtingen van de paarden goed kunnen zien. Het totaal te verrijden prijzenbedrag is 2500 met een hoofdprijs van ƒ1100. Voorts zal dit jaar aan de pikeur van het winnende paard een zilveren tulp worden beschikbaar gesteld, benevens een kleine re uitvoering daarvan als speld voor de eigenaar van het paard. Niet minder dan dertig paarden zijn dit jaar ingeschreven, welke alle tot de beste kortebaandravers kunnen worden gerekend. Om maar enkele namen te noemen: Quirinus, Upe Scott P. Tegelijkertijd met de grote landelijke actie, die ter gelegenheid van het internationale vluchtelingen jaar van 19 tot en met 31 oktober in Nederland wordt gehouden, zal van 26 tot en met 31 oktober in alle gemeenten van Zuid-Kennemerland een groots opgezette inzamelingsactie worden gehouden, die ten doel heeft voor een groot aantal vluchtelingen, die van de laatste oorlog af in Duitse vluchtelingenkampen verblijven, eigen woninkjes in West-Duitsland in te richten. Deze actie wordt in Zuid-Kennemerland georganiseerd door de Stichting Vluchte lingenhulp Zuid-Kennemerland, die onder voorzitterschap staat van dr. J. E. baron de Vos van Sleenwijk, oud-Commissaris der Koningin in de provincie Noordhol land, en waarin als leden zitting hebben de burgemeesters van de gemeenten Haar lem, Velsen, Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek en Zandvoort, alsmede de heer H. Ledeboer als penningmeester en mevrouw M. D. EickholzDe Wijs, namens de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers. De Stichting Vluchtelingenhulp Zuid- Kennemerland werd op 10 november 1956 se hulp, die aan de Hongaarse vluchtelingen ma. De actie om geld bijeen te brengen voor de in de Duitse en andere vluchtelin genkampen overgebleven vluchtelingen werd toen doorkruist door de grootscheep se hulp, die aan de Iiogaarse vluchtelingen moest worden geboden. De hulp, die thans zal worden verleend is internationaal ge richt. Over de gehele wereld verspreid be vindt zich in kampen een groot aantal vluchtelingen, die allen zullen moeten worden geholpen. Wat Nederland betreft zal hulp worden verleend aan de bewoners van enige zich in Duitsland bevindende kampen, zoals het kamp Ohmstede met ongeveer 450 Balten, Esten en Letten en het kamp Friedrichs- feld met ongeveer 450 Polen. Deze mensen, die de laatste oorlog veelal onder vreselijke omstandigheden hebben meegemaakt, zyn sindsdien dus nu reeds veertien jaren lang onder deprimerende en uitzicht loze omstandigheden in de Duitse vluchte lingenkampen ondergebracht. Door ouder dom en ziekte slaagden zij er niet in toe gelaten te worden tot andere landen. Nu zal geld bijeengebracht worden om daar mee voor hen in Duitsland eigen woningen te bouwen, die dan tevens zullen worden ingericht. Tevens is veel geld nodig om deze mensen, die nu vaak al meer dan twintig jaar onder de meest erbarmelijke toestanden hebben geleefd, te onderhou den, omdat zij veelal niet in staat zijn zelf in hun levensonderhoud te voorzien. Het reusachtige bedrag, dat voor de vluchtelingen over de gehele wereld nodig is, zal door een aantal landen worden bij eengebracht. Voor Nederland is een bijdra ge van anderhalf miljoen gulden begroot. Naar het inwonertal omgerekend zal Zuid-Kennemerland een bedrag van veer tigduizend gulden bijeen moeten brengen. Het comité heeft goede hoop, dat dit zal gelukken, mits iedereen in de week van 26 tot en met 31 oktober méér dan gewoonlijk geeft aan de collectanten, die met lijsten zullen rondgaan. Deze collecte zal, indien zij slaagt, niet meer herhaald behoeven te worden, omdat dan het vluchtelingenpro bleem in zijn zwartste en meest deprime rende vorm voorgoed tot het verleden zal behoren. Behalve veel geld, is ook een aantal enthousiaste medewerkers nodig. die zich willen inzetten om voor dit mens lievende doel met lijsten en collectebussen >ond te gaan. De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers heeft de organisatie in han den. In alle gemeenten wordt de lijsten- coilecte van 26 tot en met 31 oktober ge houden. waarbij voor Haarlem op zaterdag 31 oktober nog een straatcollecte op het programma staat. Collectanten kunnen zich opgeven: in Haarlem bij de U.V.V., Grote Houtstraat 144, telefoon 14179; in Heemstede bij me vrouw M. KubatzBrugman, Lucas van Leijdenlaan 6, tel. 34406; in Bloemendaal bij mevrouw Peereboom Voller—Sadee. Militairenweg 1, telefoon 56502: in Velsen •bij de Velser Gemeenschap, Scheldestraat 32, tel. 025507070; in Bennebroek bij bur gemeester D. T'n. a Thuessink van der Hoop van Slochtereu, Kleine Sparrenlaan 1, tel. 02502510 en in Zandvoort op het raadhuis, tel. 02507—2345. Op zaterdag 19 september begint in Haarlem het derde deel van de jubileum actie van de vijftigjarige Grote Houtstraat Vereniging, een actie, die met enige va riatie te vergelijken is met de „Mr. X"- actie, die, aldus de organisatoren, in juli zo'n groot succes werd. Tot en met donderdag 15 oktober zal „Mr. X." namelijk weer door de Grote Houtstraat wandelen en links en rechts waardebonnen van 2,50 tol en met f 25 uitdelen, tot een totaalbedrag van 4000.-. Voorts is er een teken- en opstelwed strijd voor de jeugd uitgeschreven, waar bij de kinderen van zes tot en met vijftien jaar (verdeeld in drie groepen) zich kun nen uitleven op het onderwerp: „Hoe zal de Grote Houtstraat er over 50 jaar uit zien?". Voor de kinderen zijn prijzen be schikbaar met een totaalbedrag van 900. De prijzen worden uitgekeerd tijdens een kindervoorstelling in de Kroonzaal van Brinkann aan de Grote Markt op woens dag 4 november om drie uur des middags. De vaste commissie voor de visserij uit de Tweede Kamer stemt in haar geheel in met de opzegging van het walvisverdrag Dit wordt meegedeeld in het verslag der commissie over het wetsontwerp tot goed keuring der opzegging Naar enkele leden opmerkten, heeft de loop der gebeurte nissen sedert de opzegging ten overvloede duidelijk gemaakt, dat het uittreden van Nederland uit de conventie een juiste daad is geweest, aldus dit verslag. Wala, Radbout, Sonja Zora, Partout, Uni ca en Vlaamse Gaai S. Het zal dit jaar ook niet gemakkelijk zijn uit zo'n veld van fa vorieten de winnaar te kiezen. Trouwens geen der deelnemende paarden heeft tot nog toe dit jaar kans gezien tweemaal een eerste prijs te winnen. De totalisator is aan beide zijden van de baan aanwezig. Aan elke zijde vier loket ten. De verkoop aan de totalisator begint om 8 uur. Het parkeerterrein van „Keukenhof" aan de Stationsweg is voor de bezoekers aan de draverij beschikbaar gesteld. De ingang van de baan is zowel aan de Sta tionsweg als aan de Spekkelaan. Ter gelegenheid van de draverijen op donderdag zullen reeds volgende week dinsdag 22 september feestelijkheden be ginnen. Dinsdagavond wordt het lunapark op het terrein van gebr. Vreeburg achter de Witte Zwaan opengesteld. Evenals vo rig jaar is ook nu een stuk van de vroege re harddraverijbaan bij het kermister rein getrokken, zodat wederom nieuwe attracties konden worden aangetrokken, o.a. het circus Boltini. Het lunapark zal ook woensdags en don derdags geopend zijn. Voor de oudere jeugd wordt woensdag middag in het gemeentelijk sportpark een sportfeest- gehouden. Voor alle jongens en meisjes van de zesde klassen der scholen worden spelen georganiseerd, o.a. voor de jongens een sulky- en qen auto-race en voor de meisjes een behendigheidswed strijd in het fietsen.'Een groot aantal prij zen zijn voor dezë feesten beschikbaar ge steld. Donderdag 24 september zal burge meester mr. O.P.F.M. Cremers van Haar lem in de Waarderpolder in Haarlem de nieuwe uitbreiding van Merck Sharp en Dohnie Nederland n.v. officieel in gebruik stellen in aanwezigheid van talrijke ge nodigden van overheid, wetenschap en za kenleven in Nederland, alsmede van de president en vice-president van Merck Sharp en Dohme International uit New York, respectievelijk prof. dr. A. Th. Knop pers en de heer A. D. Freund. Per 1 september is benoemd tot alge meen directeur in Nederland van het Ame rikaanse bedrijf de heer J. Dijkgraaf, commercieel directeur van de vennoot schap. De heer Dijkgraaf ^verd in 1913 geboren en was lange tijd werkzaam in de papier- verwerkende industrie, waarbij hfj op klom tot de functie van adjunct-directeur van een der grootste bedrijven in deze branche. Later ging de heer Dijkgraaf naar Engeland waar hij general manager werd van een industrie behorend bij het Britse concern Bowater Paper Corporati on. Daarna verbleef hij nog enige tijd in Zweden als adviseur van een Zweedse houtzagerij, cellulose- en papierfabriek. In 1954 keerde de heer Dijkgraaf naar Ne derland terug, waar hij door de oprichters van Merck Sharp en Dohme werd aange trokken voor de leiding van de financiën en administratie van haar Nederlandse vestiging in Haarlem. In 1956 volgde zijn benoeming tot commercieel directeur. De nieuwe uitbreiding van het bedrijf die op 24 september in gebruik genomen zal worden betekent een aanzienlijke ver groting van de bestaande installaties, die nodig geworden is voor de fabricage van het onlangs door de researchafdeling van het bedrijf ontdekte geneesmiddel chloro thiazide. Een drieëntwintigjarige schilder uit Haarlem, die vandaag in het huwelijk zou treden, moet de plechtigheid uitstellen, omdat hem woensdagmiddag een vrij ernstig ongeluk is overkomen. Hij reed om streeks vijf uur per scooter in de Velser- straat in de richting van het Kleverpark en een vijftienjarig broertje zat achter op. Uit de tegenovergestelde richting nader de een negenenvijftigjarige chauffeur op zijn bromfiets. Laatstgenoemde wilde links af de Meester Cornelisstraat inrijden en kwam in aanraking met de scooter. De schilder liep een sehedelbasisfractuur op en de chauffeur een hersenschudding. Beiden zijn naar het ziekenhuis Sint Jo annes de Deo overgebracht. De jeugdige duo-passagier bleef ongedeerd. Getuigen van het ongeval wordt ver zocht zich met de politie in verbinding te stellen.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7