Gemeentebegroting Bennebroek toont tekort van bijna een ton Amsterdamse Beurs DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Kapitein gedood, acht soldaten gewond Directeur van Vlaamse televisie verongelukt De beurs van gisteren Tafelvoetbaltoernooi Sporthal in „Ober Bayern" Vijf doden in het verkeer Haarlemmer in Den Haag door tram aangereden Begroting van Verkeer en Waterstaat Honderddertien miljoen meer dan in het lopende jaar Nieuwe treinstellen Haarlemse rechtbank Celstraffen geëist voor rijden onder invloed Aanslag op gematigd Algerijns leider mislukt Nederlands hotelwezen dient uit te breiden Eervol ontslag verleend aan mej. ir. E. F. v. d. Ban Scheepvaart Gevonden projectiel ontplofte Tijdens een oefening welke gisteren ge houden werd door het eerste instructieba taljon van het Regiment Kornwerderzand uit de legerplaats Ossendrccht, op een oe fenterrein tegenover deze legerplaats, heeft zich een ongeluk voorgedaan dat aan de commandant van de batterij, de 33-jarige gehuwde kapitein P.A. de Roos, wonende in Bergen op Zoom, het leven heeft gekost. In de namiddag hadden enkele militai ren op het terrein een projectiel gevonden, dat achter een boom werd geplaatst. Ter wijl de commandant van het oefenende onderdeel om zeven uur een bespreking met zijn kader hield, explodeerde het pro jectiel. Bij deze explosie werd de kapitein zodanig gewond dat hij later in een zieken huis te Bergen op Zoom overleed. Ernstig, maar niet levensgevaarlijk ge wond werden verder nog twee kornetten en vijf wachtmeesters. Door welke oorzaak het projectiel zo on verwacht kon ontploffen is nog niet vast gesteld. De Koninklijke Marechaussee stelt een onderzoek in. De directeur van de Vlaamse televisie, Bert Leysen, is vanochtend het slachtoffer geworden van een verkeersongeval te We zenaal. Hij werd naar een kliniek te Leu ven overgebracht waar hij korte tijd later is overleden. In België veroordeeld. De 35-jarige Nederlander P. L. die in 1948 door het Hof van Assisen te Antwerpen ter dood was veroordeeld wegens moord op een taxi bestuurder, en die verleden jaar was vrij gelaten en uitgewezen, is door de recht bank te Brussel wegens illegaal verblijf in België tot vier maanden gevangenisstraf en 2.000 franc boete veroordeeld. Hij zal ook voor de rechtbank te Antwerpen moeten verschijnen, om zich te verantwoorden voor verscheidene diefstallen. De minister van Verkeer en Water staat drs. H. A. Korthals heeft woens dag de nieuwe keersluis in Zierik- zee in gebruik gesteld. Behalve de sectordeuren zijn er ook nog punt- deuren aangebracht, die bij stormach tig weer als extra beveiligingsmiddel kunnen worden gebruikt. Het vaartuig „De Valk" voer als eerste de sluis binnen. AMSTERDAM De Amsterdamse beurs had niet alleen moed geput uit het herstel dat Wallstreet dinsdag tegen het slot had laten zien, maar vooral ook uit de vaste stemming, die gis teren op de beurs van Frankfort heerste. De koersen van de internationale fondsen vielen althans aan het Damrak heel erg mee en vooral Unilever kon goed mee komen. Ook was de handel weer iets op gewekter en de gehele markt had er ken nelijk vertrouwen in dat in New York het herstel duidelijker aan de dag zou treden. Er zijn echter nog diverse onzekere fac toren zoals de vraag hoe de Russisch- Amerikaanse ontmoeting zal aflopen en wanneer de Amerikaanse staalstaking, die voor het bedrijfsleven een steeds grotere handicap wordt, tot een oplossing zal komen. Over de inhoud van de Miljoenennota werd ter beurze druk gepraat, maar in vloed op de markt ging er niet van uit. Terwijl Kon. Olie ongeveer een gulden beneden 't niveau van dinsdag lag, waren de drie andere internationals op hoger niveau: Unilever vooral was vast op 647 maar liep terug tot 6451/2, Philips deed 641 na 643, AKU was bijna 3 punten beter op 373%. In de scheepvaarthoek waren de orders dun gezaaid, maar viel toch enige grond in de markt te bespeuren. Certifi caten Deli kwamen de inzinking te boven en herstelden tot 170. Opmerkelijk was de houding van Amsterdam Rubber, die 'n plotselinge vraag ontmoette en 3 punten verbeterde. Het jaarverslag van Senembah was ter beurze nog niet bekend. Gisteren deden drie nieuwe fondsen hun 'ntrede ter beurze. Het waren de aandelen Wessanen's Koninklijke Fabrieken te Wormerveer die geadviseerd werden op 265 Percent, nadat de claims tegen een uni forme prijs op de vorige dagen verhandeld waren van 1600. De aandelen lagen dus een vijftal punten boven de claimwaarde. Voorts aandelen uitgeversmaatschappij Misset te Doetinchem, die geadviseerd werd op 265 tot 270 percent. De claims waren dinsdag 850, zodat de aandelen koers gisteren iets er onder bleef. Claims De Vries Ijzerhandel lagen hoger. Advies- Prijs 80 a 1 90. De 4'/2 percent, lening 1959 Bank voor Nederlandsche Gemeenten werd geadviseerd op de emissiekoers van 100. Inmiddels is de nieuwe lening aangekon digd en wellicht dat daardoor de Neder landse staatfondsen over de gehele linie gedrukt waren. In het verdere verloop trad er weinig verandering in de koersen op. Prolongatie 3 percent. (ANP) NEW YORK De poging van de Newyorkse Effecten beurs om zich te herstellen, liep op niets uit. De prijsstijgingen vroegbeurs, werden teniet gedaan toen zich geen aanvullende vraag ontwikkelde. Een aantal fondsen sloten onder hun hoogste dagwaarde en sommige zagen aanvankelijke winsten in verliezen omgezet. Goed hielden zich de elektronica, met Litton sluitend op een winst van omstreeks zes dollar. Enkele farmaceutische fondsen sloten eveneens roet goede winst. Over het algemeen waren de meeste belangrijke groepen onregel matig bij de finish. De handel bereikte niet het tempo van daarvoor, daar beleg gers zich afzijdig hielden hangende ophel dering betreffende onzekere economische cn politieke factoren. Het was opnieuw een ma "are markt waarop beperkte aankopen af "c-konen een aantal woio nrijsve>-an- d°v!ncjpn veroorzaakten. De omzet was 3.180 000 aandelen. On een totaal van '179 verhandelde fondsen, waren 470 hoger en 468 lager. Het industriegemiddel de kwam van 630,80 op 632.41. dat van spoorwegen van 154.34 op 154.59 en dat van ooenbare nutsbedrijven van 86,91 op 86,73. (UPI) Zoals gebruikelijk hebben B. en W. van Bennebroek de gemeentebegroting 1960 vooraf laten gaan door een inleiding, waarin een beknopt overzicht wordt ge geven over de financiële positie van de gemeente en over de omstandigheden die invloed hebben uitgeoefend op de samen stelling van deze begroting. Zij wijzen er op dat zij zich vooralsnog hebben gehou den aan de thans geldende financiële ver houding tussen het rijk en de gemeenten. Vooral voor een zich snel ontwikkelende gemeente als Bennebroek betekent een te lang handhaven van het huidige systeem niets meer of minder dan een dreigende ramp. Dit blijkt wel duidelijk uit het feit dat deze begroting sluitend gemaakt is met een eindbedrag van 743.780.terwijl de uitkering uit het gemeentefonds krachtens de oude regeling 272.938.—, of nog geen derde deel bedraagt. Het tekort bedraagt 96.706,—, dat wordt gedekt uit de batige saldi van voorgaande jaren. In de Bennebroekse begroting komen enige nieuwe posten voor. Zo is op de ge wone dienst een post opgenomen „reserve voor de bouw van een gemeentehuis", groot 25.000,—. Het perceel dat thans als zodanig dienst doet, is geheel afgeschre ven en er drukken dus geen kapitaalslas- ten voor dit doel op de begroting. De ge wone dienst wordt dus niet belast met de normale onderhoudswerken welke anders aan een raadhuis dienen te worden be steed. Het bedrag per leerling voor het gewoon lager onderwijs is vastgesteld op f 48,67 tegen (45,17 in 1959. welke stij ging veroorzaakt wordt door de hogere kosten voor onderhoud en administratie. De uitbreiding van de werkzaamheden aan wegen en plantsoenen is er oorzaak van dat bij de post jaarwedden voor ge meentewerklieden rekening is gehouden met een vijfde werkman. De begroting van het woningbedrijf sluit met een batig saldo van 4.340.50. Dit saldo is lager dan in de voorgaande jaren wegens herziening van de rijksbij dragen in verband met. de laatste huur verhoging. De in 1960 in te voeren huur- 3_3i/2o/0 Nederl. '47 3 °/n Nedl. 1962/64, Woningbouw 6% Pr. A'dam '56 I. Pr. A'dam '56 II Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I Pr. R'dam '52 II. Pr R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N Hoogovens.. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fvenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon Petroleum.. Billiton A'dam Rubber. K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank.. Nat Hnndelsbank Ned Handel Mij Rotterd Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers Heden gisteren 13.45 uui 93*/i„ 93% 99 98Vs 110 110 82 92% 92 y2 90% 98% 372% 372»/2 640 640 246 246 573 573 319 318 405 405 640 V2 638 243 645 644% 211% 211 164% 164% 725 722 161,30 160,30 337 V2 334 99 98 V2 124, f 125,— 164 163% 161 159% 142% 141 140% 139 249% 249 149% 149% f 169.9° f 169.10 325 322 162% 1621A 245 244 295% 295 269 62 61% 55% 55% 102% 102 exd'" 54% 54% 74% 75% 23 V? 23 %2 verhoging zal voorts nog nader in deze begroting worden verwerkt. Wat betreft de subsidies komen er enkele nieuwe op de lijst voor. Belangrijk is de subsidiëring van het jeugdwerk. Voor jeugdzorg is namelijk een bedrag van 2.00Ó,uitgetrokken. Verder is de sub sidie van „Het Witte Kruis" verhoogd van 1.222— tot 2.842,— wat verband houdt met het nieuwe wijkgebouw. Voor het Leger des Heils is een subsidie van 40,— opgenomen. De begroting voor onderwijs, kunsten en wetenschappen geeft een bedrag van 87.061,— aan als inkomsten, maar aan uitgaven 247.004,—. Voor maatschappe lijke steun en voorzorg wordt aan ontvang sten een bedrag geraamd van" 48.040,— doch aan uitgaven 95.551, Zandvoort De voetbalvereniging „Zandvoortmeeu- wen" houdt op zondag 4 oktober in hotel Keur een tafelvoetbaltoernooi. Het ligt in de bedoeling, dit toernooi elk jaar te houden onder de naam: „Zilveren bal toernooi", omdat de organiserende ver eniging als wisselprijs een zilveren bal ter beschikking heeft gesteld. Inschrijvingen kwamen reeds binnen uit Santpoort, Amsterdam, Rotterdam, Delft Den Haag en Zandvoort. Behalve Zandvoortmeeuwen, behoort ook de tafelvoetbal-afdeling van de suppor tersvereniging „Geel-blauw" tot de orga nisatoren. Gezien hef feit dat de directie van pa viljoen „Ober Bayern" aan de kop van de Zeestraat in Zandvoort bereid is de ko mende wintermaanden de grote zaal van het paviljoen als sporthal te verhuren aan diverse Zandvoortse sportverenigingen heeft wethouder G. Tates, die gedurende de vakantie van burgemeester mr. H. M van Fenema optreedt als loco-burgemees ter alle daarvoor in aanmerking komende personen uit de sportwereld in Zantvoort uitgenodigd voor een bespreking om vast te stellen, of genoemd paviljoen als sport hal kan worden gebruikt. Deze bespreking zal plaats hebben vrijdagavond 25 sep tember in het raadhuis in Zandvoort. In Winterswijk is de 19-jarige ongehuw de motorrijder J. G. Bemers met een snel heid van ongeveer 100 km per uur tegen een boom gebotst. Hij was op slag dood. De motor werd totaal vernield. B. had geen rijbewijs. Wel was hij in het bezit van een door de politie afgegeven oefen- bewijs. Op het Hobbemaplein te 's Gravenhage is gistermiddag een ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de 64-jarige G. J. Kaijk uit Haarlem. De heer Kaijk stak de tramrails over, terwijl er een tram na derde. Hij werd aangereden en ernstig ge wond. Later op de avond is hij in de Ursa- la-kliniek overleden. Op de Heerlenerweg te Sittard stak de 17-jarige IT. uit Munster-Geleen achter een stilstaande autobus de rijweg over. Hij werd aangereden door een personenauto. De dood trad onmiddellijk in. In Wychem is de 84-jarige de Klein, toen hij lopende de weg wilde oversteken, door een personenauto aangereden. Een kwartier na het ongeluk is hij overleden. Een automobilist heeft 's nachts langs de rijksweg VenloMaastricht te Weller- looi het stoffelijk overschot aangetroffen van een motorrijder, de 28-jarige koop vaardijmatroos T. T. uit 's Gravenzande Hij bleek met zijn motorfiets tegen een boom gereden te zijn. In de Memorie van Toelichting op de begroting voor 1960 van het departement van Verkeer en Waterstaat wordt mede gedeeld dat in totaal 113,8 miljoen meer geraamd is dan vorig jaar, waarvan 38,4 miljoen ten behoeve van de gewone dienst en 75,4 miljoen voor de buitengewone dienst. Het aangevraagde totaal van veertig miljoen gulden voor Waterstaat wordt als volgt gespecificeerd: waterwegen 7 miljoen, zee- en rivierwaterkeringen (w.o. Deltawerken) 10,1 miljoen, water huishouding 2,9 miljoen, landwegen 14,7 miljoen, Zuiderzeewerken f 4,8 mil joen, overige uitgaven 0,5 miljoen. De minister van Verkeer en Water staat, de heer Korthals, heeft geantwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Posthumus (P.v.d.A.) over de af sluiting en inpoldering van de Lauwers- zee. De minister zegt dat hij over het al dan niet ten uitvoer brengen van het plan de Lauwerszee af te sluiten en in te pol deren nog geen besluit heeft kunnen ne men, omdat alle daarvoor benodigde ad viezen hem nog niet ter beschikking staan. De minister verklaart, dat geen maat regelen zijn genomen die een liquidatie van het Bureau Lauwerszeewerken van de directie Landaanwinning van Rijkswa terstaat beogen. Het beleid ten aanzien van de Lauwers zee kan bij de behandeling van de begro ting met de Staten-Generaal worden be sproken. In 1960 zal een aantal nieuwe elektrische en diesel-elektrische treinstellen in dienst worden gesteld ter vervanging van thans rijdend reizigersmaterieel. Deze vervan ging zal een vergroting van de capaciteit van het reizigersmaterieel met zich bren gen. Verwacht wordt, dat ultimo 1960 to taal 118.700 zitplaatsen ter beschikking zul len staan. De aanpassing van het goede ren wagenpark aan de behoeften van ver laders zal worden voortgezet door aan schaffing van modern materieel ter ver vanging van verouderde wagens. Aldus blijkt uit de toelichting op de begroting voor Verkeer en Waterstaat. Verdere uitbreiding zal worden gegeven aan de toenassing van de moderne syste men voor beveiliging. In 1960 zullen on derscheidene baanvakken van een auto matisch blokstelsel met lichtseinen wor den voorzien. Het aantal overwegen, beveiligd met automatische halve overwegbomen. zal verder toenemen. Ultimo 1960 zullen naar verwachting 100 overwegen met deze beveiliging iiin uitgerust tegen 70 op het eince van 1958. Het aantal automati sche knipperlichtinstallaties bij overwegen zal tegen het einde van 1960 vermoedeliik lot. 270 ziin gestegen tegen 227 ultimo 1958 Voor de onheffing van de gelijkvloerse kruising voor de overwegen Piilslaan en Westergracht te Haarlem zijn de voorbe duidende werkzaamheden nog niet geëin digd. Voor de Haarlemse rechtbank hebben zich vanmorgen enkele automobilisten en een motorrijder, die onder invloed van sterke drank zouden hebben gereden, moeten verantwoorden. Tot een 37-jarige Amsterdamse bedrijfs leider zei de president mr. J. P. Petersen, dat de man nog blij mocht zijn hier als verdachte te staan. Op 13 juni stoof verdachte met zijn auto langs een file die voor de pont bij de Hembrug wachtte, terwijl van de andere kant verkeer naderde. De bedrijfsleider, dit ziende, remde hij had een rem spoor van 43 meter de wagen schoof dwars over de weg en botste tegen een auto van een autorijschoolhouder uit Zaan dam. Hierdoor draaide de wagen geheel rond en kwam gelukkig weer recht op de weg te staan. De bedrijfsleider zei zelf tien a elf glazen bier gedronken te hebben en daarvan dronken geworden te zijn. Het alcoholgehalte in zijn bloed bedroeg 2.50 pro mille. Kort geleden is verdachte we gens 't rijden onder invloed veroordeeld tot een gecombineerde straf en hij liep nog in een proeftijd van drie jaar. De officier van Justitie, mr. J. van den Oever, vond het een wonder dat er geen slachtoffers zijn gevallen. Twee maanden gevangenisstraf en drie jaar ontzegging luidde zijn eis. De raadsman, mr. D. Wierstra uit Am sterdam. zei dat de fabriek, waarvoor zijn cliënt werkt het meest gedupeerd zou zijn, indien de man tot gevangenisstraf zou worden veroordeeld. Pleiter vroeg de bedrijfsleider in plaats van celstraf een zeer hoge boete op te leggen en eventueel de tijd, waarin hem de rijbevoegdheid ontzegd zou zijn. te ver hogen tot vijf jaar. Tegen een 50-jarige magazijnbediende uit Oostzaan die op 28 juli in Zaandam op zijn motorfiets heeft gereden, na tien glazen bier te hebben gedronken, eiste de officier van Justitie een maand gevange nisstraf en twee jaar ontzegging. Ver dachte was met de motor tegen de stoep rand gereden en gevallen. Twee weken cel en een jaar ontzegging met aftrek luidde de eis tegen een 25- jarige servicebediende van een benzine station uit Zaandijk, die in de nacht van 8 op 9 augustus na nogal wat gedronken te hebben met ziin auto door Haarlem en Zandvoort reed. Weer op weg van de bad plaats naar Haarlem had de verdachte tol een met hem meerijdende vriend gezegd: ..Het lijkt mij beter dat jij gaat rijden, want ik ben onder invloed". Deze jonge man had echter geen rijbewijs, zodat de servicebediende juridisch als chauffeur werd beschouwd. In de Barrevoetestraat in Haarlem had de politie de auto aan gehouden. Uitspraken op donderdag 1 oktober om half tien. CHANTILLY (Reuter) Messali Hadj, leider van de Nationale Algerijnse Be weging (M.N.A.), een tegenhanger van 't Nationale Bevrijdingsfront (F.L.N.), is vandaag ontsnapt aan een aanslag, die in de buurt van Chantilly, ten noorden van Parijs, op hem gepleegd is. Super passagiersschepen (Vervolg van pagina 1) „Er zal geld voldoende zijn om de vier schepen, de „United Nations", de „New Yorker", de „Lisbon" en de „Hollander" te bouwen. Het bouwprogramma kan in de loop van 1960 beginnen met het leg gen van de eerste kiel en kari in zes tot zeven jaar voltooid zijn. Het eerste schip moet in drie jaar tijds klaar zijn. Op herhaalde vragen over de financie ring zei de heer Detwiler voorts: „Niar- chos en Onassis hebben wij niet nodig, maar het is best mogelijk, dat zij via een van hun vele deelnemingen toch in het project zitten. Het wordt door een inter nationale groep financiers, waarin geen Russen of Duitsers, gefinancierd. Daarbij is veel Nederlands en Amerikaans kapi taal". De hoofdzetel van de maatschappij komt in Den Plaag met een kantoor in New York. Zijn vaagheid over de deelneming in de maatschappij verklaarde de heer Detwiler nader door te zeggen, dat er van Duitse zijde „grote belangstelling voor de nieuwe vorm van transatlantische vaart bestaat, maar dat hij deze belangstellen den nog niet wijzer wil maken". Over een week of drie, vier „zal hij opening van zaken geven en meteen uit de doeken doen hoe op grootscheepse wijze en in samen werking met de Nederlandse hotellerie aanzienlijke uitbreiding aan de Neder landse en Europese logiesaccommodatie zal worden gegeven". Wel verklaarde de heer Detwiler nadrukkelijk, „dat alle aan delen van de American-European Lines n.v. onderhands geplaatst zijn". De maat schappij heeft Verolme's United Ship yards een bereidverklaring gegeven voor een kwart van de bouwsom voor het eer ste schip. Plet contract is 14 dagen gele den getekend. Mr. Steyn, die de perscon ferentie van Detwiler opende en sloot gaf hierop geen nader commentaar. Wel werd de afwezigheid van de heer Verol- me door de heer Detwiler verontschul digd met de mededeling, dat de heer Verol- me voor een belangrijke zakelijke trans actie in het buitenland is. Nederlandse vlag Van de schepen zal de Nederlandse vlag waaien, omdat dan onder Nederlandse gages gevaren kan worden. Deze zijn be langrijk lager dan de Amerikaanse het geen met het oog op een retourprijs van 175 dollar per persoon AmsterdamNew York belangrijk is. De schepen worden geen cafetariasche pen, aldus zei de heer Detwiler met na druk. Maaltijden worden in eetzalen ge bruikt en zijn bij het reisbiljet inbegre pen. De duurste tweepersoonhut met bad kamer komt aan vierhonderd dollar re tour. De grootste hut bergt 4 personen. Het directorium Tot het directox-ium zal mr. J. F. W. Steyn, directeur van Verolme's Finan cieringsmaatschappij behoren. De New yorkse advocaat Carrol A. Muccia, die naar hij zei veel Amerikaanse vereni gingscontanten en Italiaanse belangen heeft, zal eveneens een directiefunctie be kleden. De twee directeuren van Fugazzy Travel Bureau te New York, een der zeer grote Amerikaanse reisagentschappen, zullen eveneens tot het directorium toe trede-.. Hun maatschappij zal het alleen recht voor boekingen op de schepen krij gen als algemeen vertegenwoordiger van de nieuwe maatschappij. De schepen Sprekende over de schepen vertelde hij onder meer, dat de 8000 passagiers onder andere een volledig belastingvrij centrum van 50 winkels krijgen naast alierlei ver- maaks- en sportgelegenheden „voor schoonheid en gezondheid". De over tocht zal circa vier dagen duren, waarbij de havens van Cobb in Ierland en Ply mouth in Engeland zullen worden aange daan. De totale kosten van het scheeps- bouwprogramma inclusief de landinstal- laties als steigers, gebouwen enzovoort zal vier maal 128 miljoen dollar bedragen ofwel 512 miljoen dollar totaal. De exploi tatie per schip zal 34,5 miljoen dollar ver gen. De gehele exploitatie der schepen zal door een gedegen en ervaren rederij geschieden, aldus verklaarde de heer Detwiler. Ten gerieve van de passagiers zal het passage-bureau allerlei Europese reizen, beginnende te Lissabon of Amsterdam ont werpen. In samenwerking met de K.L.M en andere luchtvaartmaatschappijen zul le deze reizen worden uitgevoerd. Voorts is samenwerking vastgelegd met Ameri kaanse en Europese hotelmaatschappijen teneinde nieuwe, gewenste accommodatie te laten bouwen. De heer Detwiler verwacht, dat jaar lijks 900.000 passagiers voor de heen- en terugreis zullen boeken, hetgeen een dol larinkomen van naar schatting 500 mil joen voor Europa zou betekenen. De scheepsconstructeur Commander E. C Hardy vertelde, dat de schepen met de nieuwste, het minst wegende voortstu- wingsapparatuur zullen worden uitgerust, welke zoveel mogelijk naar de achterste ven wordt geplaatst, juist als bij de „Rot terdam". Van kernenergetische voort stuwing zal waarschijnlijk geen sprake kunnen zijn. Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 1 november aan mejuffrouw ir. E. F. van den Ban te Haarlem op haar verzoek eer vol ontslag verleend als hoofdingenieur A. van de Zuiderzeewerken in vaste dienst ter standplaats 's-Gravenhage, zulks on der dankzegging voor de door haar in die functie den lande bewezen diensten. Aagtedijk 16 Gibraltar gepas. n. Marseille. Aalsdijk 17 te Saigon. Abbedijk 16 320 m. vv. Landsend n. New York. Abbekerk pass. 16 Straat Messina n. Genua. Abida 22 te Sydney verwacht n. Singapore. Acmaea 16 te Mena v. Suez. Adonis 17 te Santiago de Cuba. Agamemnon 16 440 m. o. Kaap Canaveral naar Philadelphia. Albireo 16 te Rio de Janeiro. Alblasserdijk 16 v. New Orleans n. Lake Charles. Alcor 16 525 m. z.z.w. K. Finisterre n. Antwerpen. Aldabi 16 168 m. w.z.w. Kp. St. Vincent n Antw. Aigcnib 16 120 m. n.w. Lissabon n. Las Palmas. Algol 16 v. Ilheus n. Las Palmas. Alkaid 16 110 m. w. Lissabon n. Antwerpen. Almdiik 16 te Antwerpen. Alphacca 16 v. New York n. Boston. Alphard pass. 16 St. Pauls Rocks n. Las Palmas. Alpherat 16 220 m. o. St. Lucia n. New York. Alwaki 16 rede Colombo. Amalie B 16 15 m. n.n.w. Perim n. Port Said. Ameland 16 180 m. w. Bermuda n. Boston. Amerskerk 16 te Newcastle v. Brisbane. Ampenan 16 180 m. o. Gibraltar n. Rotterdam. Amstelland 16 te Hamburg v. Bremen. Amstelpark 16 205 m. n.w. Manilla n. Shanghai. Amstelsluis 16 315 m. w. Pulobras n. Aden. Area 16 te Trinidad. Arnedijk 17 v. Antwerpen n. Rotterdam. Asmidiske 16 290 m. w.z.w. Kp. Sable n. A'dam. Asterope 16 v. Norfolk n. IJmuiden. Averdijk 16 te New York verwacht. Axeldijk 16 v. Port of Spain n. Santos. Bali 16 51 m. w. Gibraltar n. Genua. Balong 16 v. Cristobal n. New Orleans. Banda 16 te Khorramshahr. Banggai 17 rede Chittagong verw v. Madras. Batjan 16 v. New York n. Alexandrië. Batu 17 te Singapore. Bengalen 17 te Tandjong Priok verw. v. Djakarta Bengkalis 16 v. Bangkok n. Singapore. Bennekom 17 te Bridgetown. Bintang 16 280 m. n.w. Cochin n. Tandj. Priok Breda 16 v. Guanta n. Maracaibo. Camerounkust 16 v. Antwerpen n. Freetown. Casamance pass. 16 Finisterre n. Rotterdam. Ceronia pass. 16 Anamba eil. n. Saigon. Charis 16 te Georgetown. Cinulia 16 v. Punta Cardon n. Liverpool. Cistula 16 v. Pladju n. Sambu. Clavella 17 te Fredericia. Cleodora 17 te Penang. Corilla 16 v. Balikpapan n. Singapore. Cradle of Liberty 16 400 m. z.w. Walvisbaai naar Philadelphia. Dalerdijk 16 500 m. w. Azoren n. Curacao. De Eerens 17 te Bahrein. Delfshaven 16 230 m. o. Jacksonville n. J.ville. Diemerdijk 16 v. Cristobal n. Londen. Dongedijk 16 te Bremen v. Rotterdam. Drente 16 dw. Oporta n. Rotterdam. Elizabeth B 16 280 m. n. Fayal n. Rotterdam. Ena 16 te Duran verwacht n. Cardon., Eos 17 te Amsterdam. Esso Amsterdam 16 350 m. n. Martinique n. Aruba. Esso Nederland pass. 16 Muscat n. Suez. Fravizo 16 v. Liverpool n. Teneriffe. Friesland SSM 16 20 m. z.w. Kristiansand n. Blyth. Gabonkust 16 v. Takoradi n. Lagos. Garoet 16 v. Tandjong Priok n. Tandjong Mani. Giessenkerk 16 te Hamburg v. Amsterdam. Graveland 16 te Salvador (Bahia). Haarlem 16 v. Bremen n. Antwerpen. HathoY 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Hector pass. 16 Algiers n. Lissabon. Heelsum 17 te Beaumont Helena 16 te St. Kitts verwacht v. Antiqua. Helicon 16 160 m. n. Azoren n. Curacao. Hera 16 410 m. w.n.w. Finisterre n. Guadeloupe. I-Iersilia 16 270 m. w. Ushant n. Emden. Hestia 16 te Amsterdam. Hoogkerk 16 v. Cebu n. Hongkong. Hydra 16 te Santiago de Cuba. Iberia 16 120 m. w.n.w. Trondheim n. Archangel. Isis 17 te Aruba. Ivoorkust 16 te Hamburg. Jagersfontein 16 te Pilots verw n. Lor. Marques. Japara 17 v. Rotterdam n. Bremen. Jason 16 te New York verwacht. Kaap Hoorn 16 te Suez verwacht n. Rotterdam. Ealinga 20 te Boston verwacht. Kalydon 16 650 m. n.o. Rio de Janeiro n. Curacao Kamperdijk 17 te Baltimore. Kara 16 300 m. w.z.w. Bermuda n. Maracaibo. Keizerswaard 16 290 m. n.w. Fernando Noronb naar Buenos Aires. Kellia 18 te Sydney verwacht. Kennemerland pass. 17 Finisterre n. Amsterdam Kerkedijk 16 700 m. o.n.o. K. Race n. Antwerpr Kermia 27 ter hoogte Landsend verwacht. Kieldrecht pass. 16 Stromboli n. Port Said. Kloosterdijk 16 te Rotterdam. Koningswaard 17 te Willemstad. Kopionella 18 te Abadan verwacht. Korenia 16 v. Las Palmas n. Curacao. Korovina 16 te Rotterdam. Kreeft 16 205 m. n.o. Trondheim n. Rotterdam. Kryptos pass. 16 Lizard n. Thameshaven. Kylix 16 150 m. z.o. Socotra n. Aden. Laarderkerk pass. 16 Kp. Bon n. Rotterdam. Laertes 16 v. Rincomalee n. Aden. Lsngkoeas 17 te Houston. Larenberg 17 te Amsterdam. Laurenskerk 16 te Bremen verw. v. Rotterdam. Lelykerk 11 v. Marseille n. Port Said. Leopoldskerk 16 te Port Said. Leuvekerk 16 95 m. w.n.w. Malta n. Antwerpen. Liberty Bell 16 te Mena verwacht v. Suez. Lissekerk 16 v. Antwerpen n. Bremen. Loenerkerk 16 te Basrah. Lombok pass. 16 Horta n. New York. Loosdrecht 17 te Kuwait verwacht. Louis Lantz 17 te Monrovia. Lutterkerk 17 te Bahrein. Maas 17 te Antwerpen verwacht. Maasdam 16 v. Cobh n. New York. Maashaven 16 310 m. w.z.w. Dakar n. Las Palmas. Maaskerk 17 v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Malea 16 260 m. z.o. Bangkok n. Pladju. Maron 17 te Nassau. Mataram 16 10 m. z. Elba n. Port Said. Meerdrecht 25 te Zeebrugge verwacht. Memnon 16 150 m. z.z.o. Mona Isl. n. Paramaribo. Mentor 17 te La Guaira. Merwede 16 te Monrovia verwacht. Merwelloyd 16 te Antwerpen v. Londen. Minos 17 te Mantylubto verw. v. Turku (Abö). Mississippilloyd 16 v. New York n. Bombay. Mitra pass. 16 Ouessant n. Rotterdam. Modjokerto 16 v. Semarang n. Tandjong Priok. Moordrecht 16 450 m. z.o. Monrovia n. Landsend. Munttoren 16 v. Mena n. Singapore. Musi 16 120 m. o.z.o. Eingapore n. Timordilly Musilloyd 16 te Londagua verwacht. Mijdrecht 16 250 m. z.w. Kuria Muria n. Mena. Mylady 16 v. Hamburg n. Las Palmas. Naess Commander 17 v. FawJey n. Port Said. Naess Lion 16 120 m. z.w. Ras Fartak n. Suez. Naess Tiger 16 105 m. z.z.o. Rrodos n. Napels. Nanusa 17 te Bilbao. Neder-Elbe 16 v. Belawan n. Colombo. Nieuw Amsterdam 16 v. Southampton n. N. York. Noordwijk 16 160 m. n. Kp. Verde n. Las Palmas. Oberon 16 300 m. w.n.w. Paramaribo (bestemm.). Ommenkerk 16 v. Yokohama n. Shanghai. Oostkerk 16 v. Fremantle n. Adelaide. Ootmarsum 16 te Antwerpen. Oranjefontein 16 v. Las Palmas n. Southampton. Oranje Nassau 15 v. Aruba n. Cartagena. Oiestes 17 te Ciudad Trujillo. Orion 17 te Piraeus. Osiris 15 120 m. w. Port Ap Prince n. Maracaibo. Ossendrecht 16 260 m. z. Dakar n. Luanda. Overijsel 16 te Las Palmas. Papendrecht 16 v. Wismar n. Vlissingen. Parkhaven 16 v. Santos n. Montevideo. Fendrecht 19/20 te Rotterdam verwacht. P G. Thulin 16 65 m. z. Aguja Point n. Balboa. Philine 24 ter hoogte Landsend verwacht. Philippia 16 138 m. o. Madeira n. Rotterdam. Pr. Alexander 16 195 m. w.n.w. Kreta n. Beyrouth. Prins der Nederlanden 16 v. A'dam n. Hamburg' Prins Frederik Willem 16 v. Detroit n. Chicago. Pr Willem II 16 700 m. w.n.w. Scillys n. Le Havre. Purmerend pass. 16 Ras Al Hadd n. Akaba. Pjgmalion 17 te Beyrouth. Radja 17 te Hongkong. Rempang 16 v. Sydney n. Newcastle. Reza Shah The Greath 16 140 m. w. Kreta n. R'dam. Riouw 17 te Duinkerken. Rijndam 16 200 m. w. Fastnet n. Cobh. Rijnkerk 16 te Bremen v. Amsterdam. Saioum 16 v. Seine n. Dakar. Samarinda 16 v. Los Angeles n. San Francisco. Sarangan pass. 16 Kp. Mogadiscio n. Djibouti. Sarpedon 17 te Amsterdam. Scherpendrecht 17 te Casablanca verwacht. Schie 16 30 m. w. Kp. Mondego n. Tripolis. Sinabang 16 v. Biak n. Sorotig. Slamat 16 te Rastanura. Sclon 16 te La Guaira verwacht. Sommelsdijk 16 v. Rotterdam n. Antwerpen. Stad Arnhem 16 te Kiel n. Stettin. Stad Delft 16 250 m. z.w. Lissabon n. IJmuiden. Stad Gouda 16 510 m. z.z.w. L. Palm. n. L. Palm. Stad Maassluis 16 270 m. n.n.w. Dakar n. Pepel. Stad Rotterdam 16 v. Genua n. Ceuta. Stad Schiedam 16 v. Terneuzen n. Narvik. Stad Utrecht 16 300 m. w. Landsend n. Vlaard. Stanvac Alor 17 te Sungeigerong verwacht. Stanvac Pendopo 15 v. Penang n. Buatan. Steenwijk 16 v. Londen n. Curagao. Stentor 16 550 m. n.o. Puerto Rico n. Curagao. Straat Banka 16 v. Fremantle n. Surabaja. Straat Johore 16 te Brisbane v. Surabaja. Straat Lombok 16 v. Sydney n. Melbourne. Straat Magelhaen 17 te Rio de Janeiro. Sumatra 16 te Hamburg v. Antwerpen. Tahama 16 50 m. z.o. St. Vincent n. Perz. Golf. Talisse 16 v. Genua n. Port Said. Tamara 16 v. Port Said n. Ravenna. Tarakan 16 v. Amsterdam n. Antwerpen. Taria 16 te Chittagong. Tawali 16 150 m. w. Kreta n. Genua. Teiresias pass. 16 Socotra n. Aden. Telamon 16 terug te Amsterdam van proefvaart. Tero 16 te Antwerpen v. Bremen. 'leucer 16 te Port Said verwacht v. Alexandrië. Themis 16 te New Orleans. Tiba 16 90 m. w. Colombo n. Madras. Tjibantjet 17 te Singapore. Tjibodas 16 v. Dar Es Salaam n.,Singapore. Tjiluwah 16 v. Singapore n. Hongkong. Tjisadane 16 te Montevideo v. Santos. Temocyclus 17 v. Maracaibo n. Corpus Christi 'l'owa pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Van der Hagen 16 v. Port Elisabeth n. Durban. van Linschoten 18 te Abidjan v. Freetown. Van Neck 18 le Saganoseki verwacht. Vivipara 16 te Curagao. Vlieland 16 120 m. o.n.o. Bahrein n. Singapore. Waingapoe 16 te Basrah. Westland pass. 16 Rio de Janeiro n. Ilheus. Wieldrecht 16 1100 m. z.w. Az. n. Ellesmereport. Willemstad 16 v. Madeira n. Southampton. Witmarsum 16 420 m. n.w. Flores n. Hamilton. Woensdrecht 17 v. Rotterdam n. Emden. Wonosobo 17 te Belawan. Zaankerk 16 v. Bangkok n. Hongkong. Zonnekerk, 17 te Marseille. SLEEPVAART Clyde 17 te Palermo. Cycloop 17 Lizard gepass. n. Lagos. Gele Zee 17 v. Falmouth te Hendr. Ido Ambacht. Hudson 15 te Rotterdam. Loire 17 v. Cadiz n. Port Said. Maas 13 v. Gibraltar n. Perzische Golf. Schelde 17 v. Gibraltar n. Perzische Golf. Stentor 16 te IJmuiden v. Brunsbüttel. Zeeland 17 220 m. z.o. Saigon n. Tandjong Priok.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9