Tsjechische rijders hebben weer uitstekende kansen op „doublé" De opstellingen Twee verliezers van eerste ronde namen revanche Godfrey Evans houdt ermee op Keres versloeg Fischer in 31 zetten Vijf Nederlanders nog zonder strafpunten SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE 9 HET KANDIDATENTOERNOOI Jan de Rooy vedergewicht- kampioen van Nederland Deense amateurploeg versloeg Nederland Bokstalent in Mexico Het Europees kampioen schap damesteams Essajas wil Nederlands record 800 m verbeteren Jacques Anquetil ook al niet in Tour Nederlandse renners won nen dagploegenklassement Tegen de Belgen Kiezen van een winnende equipe niet gemakkelijk De Europese kampioen schappen bridge ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1959 Vrijdagavond begonnen de „revan ches". Voor de tweede keer kwamen de spelers in het Kandidaten-schaaktoernooi in Bied toen tegenover elkaar te zitten. Opvallend was dat in de beide partijen vrijdagavond uitgespeeld werden, de ver liezers van de eerste ronde revanche na men. Tal had maar 26 zetten nodig om wraak te nemen voor zijn nederlaag op de eerste speeldag. In 31 zetten versloeg Keres voorts Fischer. In deze ronde was het vooral Tal die de kenners liet genieten van diep-door- dachte combinaties Smyslov koos de Caro- Kann verdediging en de partij werd aan vankelijk gekenmerkt door sterk defen sief spel. In de dertiende zet offerde Tal onverwacht een loper. Daarna zette hij een aanval op de zwarte koning in. Toen Tal in de 19de zet ook zijn dame offerde was het duidelijk dat de strijd in een be slissend stadium was gekomen. Maar Smyslov aanvaardde het schijn-offer dat mat in enkel zetten tot gevolg zou heb ben gehad in het geheel niet. Een magni fieke combinatie van Tal volgde en zeven zetten later moest de oud-wereldkampioen toch zijn koning omleggen. In de partij FischerKeres probeerde de jeugdige Amerikaan direct al de aan val op de koningsvleugel van zwart in te zetten. Met een paard beheerste Keres echter het centrum en al spoedig bleek dat Fischers positie erg moeilijk was. Keres buitte het positionele voordeel voortreffe lijk uit, hij won een stuk en toen Fischer na de 31ste zet inzag dat verder spelen geen zin had, gaf hij de partij op. De partij GligoricBenköe werd na vier uur afgebroken in een stelling die de Joegoslaaf winst kan brengen. Toch zag het er aanvankelijk in het geheel niet naar uit dat Gligoric met reële winstkansen uit de strijd zou komen. Hij had alle moeite het geringe voordeel dat hij in de opening behaalde te vergroten. Hdt was een Spaanse partij. In de 12de zet kreeg Gligoric dank zij een nieuwe va riant, het initiatief. Pas in de 26ste zet slaagde Joegoslaaf erin zijn voordeel zo danig te vergroten dat hij winstkansen kreeg. Hij offerde een paard dat hij echter enkele zetten later terugnam en verzwakte de stelling van zwart aanzien lijk. In de 39ste zet veroverde Gligoric Boksen Een half jaar geleden in de Haagse Dierentuin moest de finale van het ama- teur-vedergewichtkampioenschap van Ne derland tussen de Amsterdammers Jan de Rooy en Anton Hol in de derde ronde gestaakt worden wegens een blessure van Hol. Vrijdagavond, toen in Amsterdam dan eindelijk uitgemaakt werd wie de kampioensgordel van het seizoen 1958 1959 zou sieren, werd de partij opnieuw in de derde ronde afgebroken. Maar dit maal kwam er een kampioen uit de bus. Want in die derde ronde werd Hol door scheidsrechter Krom gediskwalificeerd, zodat Jan de Rooy zijn vijfde nationale titel had veroverd. De Rooy had in de eerste 'ronde door een zeer hoog tempo zijn stadgenoot verrast. Met series op het lichaam en een magni fieke rechtse hoek op de kaak had De Rooy zich van een voorsprong verzekerd. Hol wist niet goed raad met de stormlopen van De Rooy en nam zijn toevlucht tot een ongeoorloofd verweer: afklemmen en on dersteken, waarvoor hij in de tweede ron de een openbare waarschuwing kreeg. Daarna was van goed boksen geen sprake meer en toen Hol, na in het begin van de derde ronde voor het zelfde opnieuw een openbare waarschuwing te hebben gehad, zich nog niet wist te beheersen, greep scheidsrechter Krom ten gunste van De Rooy in. De eveneens wegens blessures uitgestel de strijd om het kampioenschap van Noordholland in het lichtgewicht leverde een puntenzege op voor Pranger. De uit slagen waren: kampioenschap van Neder land vedergewicht: Jan de Rooy (Am sterdam) winnaar door diskwalificatie in de derde ronde van Antol Hol (Amster dam); kampioenschap van Noordholland in het lichtgewicht: Pranger (Amster dam) w.o.p. van Jan Kneppers (Amster dam). Een Deense amateurboksploeg heeft vrijdagavond in Kopenhagen een 6-2 over winning behaald op een Nederlands team. Slechts de vedergewicht Diemner en de zwaargewicht Leon Gerards brachten het tot een overwinning. De anderen verloren allen op punten. De uitslagen luidden: bantamgewicht: Bob Andersen (Den.) wint op punten van Ong A. Kwien; vedergewicht: Carl Lar- sen verl. o.p.v. Diemner; lichtgewicht: Borge Krogh w. o.p.v. Anton Huysman; lichtweltergewicht: Jurgen Andersen w. o.p.v. Louis Berkhof; weltergewicht: Leij Schmucker w. o.p.v. Havy Matteu- sen; zwaarweltergewicht: Flemming Jensen w. o.p.v. Jan Mommers; midden gewicht: Anton Mikkelsen w. o.p.v. Donnie van Lieshout; zwaargewicht: Poul Olsen verl. door opg. in de tweede ronde van Leon Gerards. Mexico, dat Joe Becerra reeds als we reldtitelhouder onder zijn boksers telt, schijnt een nieuwe wereldkampioen in spe e hebben in de 18-jarige lichtgewicht Ray- nundo „Battling" Torres de Reynosa. Dezer dagen behaalde de jonge Mexicaan in Los Angeles zijn 26ste overwinning; het slachtoffer was de Newyorkse bokser Frankie Ryff, die reeds in de eerste ronde, om precies te zijn 2 min. 35 sec. na de eer ste gongslag, k.o. ging. Het betekende De Reynosa's twintigste k.o.-zege in zijn car- cière. Een indrukwekkende recordlijst voor een achttienjarige, die nog nimmer verloor. een pion. Vijf zetten later werd wit gaf zijn 44ste zet onder couvert af de partij afgebroken in zoals gezegd, een stelling die Gligoric winst kan brengen. Olafsson won, in zijn partij tegen Petros jan in de 29ste zet een pion. Petrosjan, die Schaken materieel in het nadeel was ging daarna tot een dame-ruil over. In het toren-eind spel dat ontstond heeft hij echter stellig kans op een half punt De uitslagen van de achtste ronde waren: Tal (Rusl.)—Smyslov (Rusl.) 1—0; Fischer (V.S.)Keres (Rusl.) 01; Olafsson (IJsl.)—Petrosjan (Rusl.) afgebr. Gligoric (J.sl.)Benkö (Statenl.) afgebr. Na de achtste rónde luidt de stand: 1. Tal en Keres beiden öVa pnt.; 3. Petrosjan 4^2 pnt 2 afgebr. partijen; 4. Benkö 3 pnt 1 afgebr. partij; 5. Gligoric 2l/z P"t 2 afgebr. part.; 6. Smyslov en Fischer beiden 2'/2 pnt 1 afgebr. partij; 8. Olafs son 2 pnt 1 afgebr. partij. Vandaag worden de afgebroken partijen uitgespeeld, zondag is een rustdag. Golf Vrijdag werd het Europees damesgolf- kampioenschap voor teams, dat in Refrath bij Keulen wordt gehouden, voort gezet met de eindronde. Frankrijk won met 5-1 van Nederland en Italië zegevier de met 4-2 over België. Duitsland en Zwe den speelden om de vijfde en zesde plaats en eindigden daar beiden 3 punten ver wierven gelijk. De vier andere landen spelen een halve competitie in matchplay. De wedstrijden worden gehouden in twee foursomes en vier singles. Een gewonnen partij telt voor 2 punten. Bij een all-square resultaat krijgt elk land een punt. De winnaar van deze groep zal de titel van Europees kampioen mogen voeren. Sport in het kort VOETBAL. Voor de tweede divisie van de Engelse league is gespeeld: Scunthorpe UnitedLiverpool 1-1; Swansea Town Huddersfield Town 3-1. ATLETIEK. Tijdens atletiekwedstrijden in Grozny heeft de Rus Anatoyly Mikhai- lov de 110 meter horden gelopen in 13.7 sec. Daarmee is hij nu na de Duitse wereldrecordhouder Martin Lauer (13.2 sec.) de snelste Europese atleet op de hor den. Mikhailov verbeterde met deze pres tatie het Russische nationale record, dat met een tijd van 13.9 sec. reeds op zijn naam stond. VOETBAL Twee clubs uit het betaalde voetbal heb ben zondag in Kennemerland een thuis wedstrijd. Dat zijn Stormvogels in Velsen en Haarlem. De Vogels ontmoeten Wage- ningen voor de eerste divisie A en Haar lem komt tegenover Longa in de tweede divisie A. De overige clubs uit deze om geving hebben uitwedstrijden: RCH tegen Hermes DVS, VSV tegen DFC en EDO voor de tweede divisie tegen UVS. Stormvogels kennelijk niet in grote vorm treft in Wageningen een tegen stander die gelijk speelde (11) tegen Helmondia en ruim won van het Gooi (41). Geen voldoende maatstaf dus om van een heel sterke tegenstander te spre ken. En toch zullen de Vogels het niet ge makkelijk krijgen. Desondanks zien wij wel een IJmuider zege in het verschiet, ook al moet men dan de krachten van Snoeks jr. nog missen. In de eerste divisie B gaat VSV nog maar steeds verder met winnen en ook zondag maken de Velsenaren weeer een prima kans. DFC namelijk startte niet zo heel best. De vier punten (uit drie wedstrijden) werden namelijk behaald tegen DHC (22), Helmondia (33) en Eindhoven (32) en dat zijn tot nu toe verre van sterke tegen standers gebleken. Wij hebben zo'n idee dat de Dordtenaren niet zo heel veel be ginnen tegen een verdediging, zoals VSV die op het ogenblik in het veld brengt. HDVS—RCH wordt, een wedstrijd met de thuisclub sterk favoriet. De Schiedammers wonnen tot dusver in eigen omgeving steeds ruim (5—2 tegen Leeuwarden en 41 tegen Graafschap) en de Racing zal wel heel hard aan moeten pakken om een gelijk spel te behalen. De standen zijn: Eerste divisie A: Eerste divisie B: VSV 4 8 KFC 4 6 ZFC 4 6 NOAD 3 5 Go Ahead 4 6 Volewijckers 3 4 Alkmaar 3 5 SVV 3 4 Limburgia 4 5 Helmond 2 3 AGOVV 3 4 Wageningen 2 3 DFC 3 4 GVAV 2 3 HDVS 4 4 BW 2 2 Eindhoven 4 4 Vitesse 2 2 Leeuwarden 4 4 Stormvogels 2 2 Heracles 4 4 Fortuna (VI.) 2 2 RBC 3 2 HVC 2 1 RCH 4 2 Rigtersbleek 2 1 Helmondia 4 2 Excelsior 3 0 De Graafschap 4 2 Veendam 2 0 DHC 4 1 t Gooi 2 0 SHS 4 1 In de tweede divisie treedt EDO in Lei den aan tegen UVS, dat al van NEC won (31, terwijl Haarlem een thuiswedstrijd heeft tegen Longa. EDO heeft tal van jonge spelers in de gelederen, maar moet haar capabele stopperspil Van Dijk mis sen. Voor hem speelt Plaizier. Een punten verdeling moet zeker binnen het bereik van de Haarlemmers liggen. In het elftal van Haarlem is de gebles seerde Oepkes weer hersteld en dat maakt de verdediging van de roodbroeken heel wat sterker tegen Longa, dat reeds van Atletiek Twee belangrijke nummers staan er zondag op het programma van de nationa le atletiekwedstrijden aan de Kruislaan in Amsterdam. De momenteel in blakende vorm verkerende Wim Essajas (AAC) wil namelijk proberen het Nederlands record op de 800 meter, dat met 1 min 50.7 sec op naam staat van de Hagenaar Mijndert Blankenstein te verbeteren en de keuze- Commissie van de KNAU staat zondag voor de beslissing welke Nederlandse da mes op de 80 meter horden tegen Duits land zullen uitkomen. Nu onze beste hordenloopster, Willy Bakker-Cysouw, dit jaar is uitgeschakeld door een blessure zullen Toos Mutter, Cor- rie van den Bosch, Wemmy Spierenburg Scholtmeyer, Henny Westra en Lia Hinten in een selectiewedstrijd moeten uitmaken, wie de Nederlandse kleuren in Aken zul len verdedigen. Een van de grootste wicketkeepers die 't Engelse cricket ooit heeft gekend houdt ermee op: Godfrey Evans. Dezer dagen vertelde hij aan Engelse verslaggevers: „Ik had graag myn honderd testmatches volgemaakt, maar ik voelde dat mijn test carrière geëindigd was toen ik niet ge kozen werd voor 't team dat de komende winter een toer maakt door West-Indië- Ik geloof dat het nu het beste moment is om met eersteklasse cricket op te houden". Cricket Evans is altijd een klasse apart geweest in het Engelse cricket. Hij speelde niet minder dan 91 testmatches, hetgeen een wereldrecord is dat niet spoedig verbeterd zal worden. De nu 39-jarige keeper maakte in zijn loopbaan achter het wicket 1020 slachtoffers, waarvan 219 in test matches. Zijn naaste rivaal was Bill Oldfield van Australië, die het tot 931 slachtoffers bracht. Als batsman zag men de Kent- keeper altijd maar kort aan de wickets niettemin scoorde hij, vrijwel altijd in zeer snel tempo, in totaal 14.620 runs. In test wedstrijden bedroeg zijn bijdrage 2439 runs in 133 innings. Zijn roemruchtste prestatie leverde Evans op een zonnige januari-ochtend in 1955 in Melbourne. The Ashes, door Enge land heroverd in 1953, waren in het geding. Australië zowel als Engeland hadden een testmatch gewonnen, maar deze derde test in Melbourne leek weer in het voordeel van de „Aussies" te verlopen toen Neil Harvey en Richie Benaud die vijfde och tend naar de wickets trokken. De Austra liërs hadden nog 165 runs nodig om te winnen met nog acht wickets in handen. Op de zevende bal van de dag speelde Harvey een bal van fastbowler Tyson met EBOH (31) won. Een overwinning zou de Haarlemmers een goede basis kunnen ge ven voor het zelfvertrouwen, dat de pres taties in de komende reeks wedstrijden ongetwijfeld gunstig zal helpen beïnvloe den na het teleurstellende vorige seizoen. De stand is op het ogenblik: Tweede divisie A: EBOH 2 2 EDO 1 1 Roda Sport 2 4 Haarlem 1 1 Longa 1 2 ONA 1 0 UVS 1 2 NEC 1 0 Wilhelmina 1 2 Xerxes 2 0 De Baronie 1 2 De Valk 2 0 AM A TEURVOETBAL In de eerste klasse speelt het gepromo veerde HFC zijn eerste wedstrijd uit te gen OSV. De Zaankanters begonnen met een nederlaag tegen Emma (4-1) en dat wijst nu niet direct op een grote vorm. Desondanks is met geen mogelijkheid iets redelijks omtrent het resultaat te zeggen. Het elftal van HFC is in vergelijking met het team dat promoveerde iets gewijzigd. Nieuwe gezichten zijn die van Tholen en Geerlings. In de tweede klasse speelt Zandvoort- meeuwen thuis tegen Purmersteijn, dat slechts begon met een nederlaag tegen Purmersteijn (4-1). Schoten heeft een moeilijke uitwedstrijd tegen Hollandia. De overige wedstrijden zijn: Kennemers West-Frisia, Vitesse '22DEM, en HRCHBC. In de derde klasse zijn voorts vastge steld: VelsenAlcmaria Victrix, Wijk aan ZeeAlkmaarse Boys, ADO'20 CSV, BeverwijkMeervogels, NASDe Meteoor, TYBBDelft, LisseWasse naar en VVSBRipperda. In de vierde klasse worden gespeeld: WaterlooOFC, ZaanlandiaDIO, EHSVVZ, Kinheim— Bloemendaal, St. PancratiusETO, Hoofddorpse BoysLijnden, Geel Wit DOSR, HillegomTHB en Ónze Gezellen HOCKEY Zondag begint dan de competitie van de Koninklijke Nederlandse Hockeybond in de hoofdafdelingen. De competitie in de Onderbond zal van de volgende week, 27 september, af gaan draaien. Op deze eerste competitie-zondag zal het er voor al om gaan of de trainingsavonden, die nagenoeg alle verenigingen in de afgelo pen weken hebben gehouden, ook resul taten afwerpen. Van vandaag af zullen we in de komen de maanden weer wekelijks onze progno se op hockeygebied trachten te geven. Voor zo'n eerste competitiezondag is daar nog heel weinig van te zeggen. Bij de dames eersteklassers ontvangt Alliance in het Heemsteedse Sportpark Laren. BDHCKieviten gaat niet door. In de Overgangsklasse heren is dit sei zoen uit Kennemerland alleen Alliance overgebleven. De Alliance-heren spelen op eigen terrein tegen het vroeger altijd sterke HDM. Als HBS de sterkte van vorig seizoen Opnieuw raakte één van de Nederlan ders zijn kans op het goud in de inter nationale kwijt. Ton Bakker kreeg in het laatste deel van het tweede traject moei lijkheden met de ontsteking van zijn C.Z.. Hoewel de later gestarte Henk Steman hem nog kon helpen, zag de rijder uit Wasse naar geen kans zijn strafpuntenlijst blan co te houden. Hij liep 29 strafpunten op en meer dan een bronzen medaille zit er dus voor Bakker niet meer in. Frits Selling, Jan van der Hoek, Dick Muller, Aris Ple vier, en Gerrit Wassink voldeden ook vrij dag volledig aan de eisen, zodat het goud binnen hun bereik bleef. Niet alleen Ton Bakker kwam in moei lijkheden, ook Henk Cortie en Arie Vro lijk hebben het heel moeilijk gehad. Cortie een leg-glance. Evans vloog met een blik semsnelle reactie in bijna horizontale stand naar rechts en pakte de bal klemvast met één hand op slechts enkele centimeters van de grond(Engeland won mede door die vang met 128 rüns). heeft behouden moet van HIC uit gewon nen kunnen worden. Eechtrop en BMHC II ontmoeten elkaar in Beverwijk, een wedstrijd tussen twee sterke ploegen. Over de overige promotieklassei's dames en heren kunnen we maar een ding zeg gen: afwachten. KORFBAL Aurora krijgt zondag bezoek van het gepromoveerde MEO en kan wellicht de zege behalen. Haarlem, op bezoek bij DED, zal eens moeten bewijzen, dat de „fabel" niet-op-het-Reggeplein te kunnen winnen, voorbij is. De reserves van DED spelen om halféén tegen Haarlem 3. In de derde klasse komt Amsterdam- Zuid op bezoek bij Sport Vereent, dat veel zwakker is dan de bezoekers. Ook Nieuw Flora wacht een lastige taak, want KVD op eigen veld is een lastige te genstander. Animo Ready speelt om kwart over twee op de Kleverlaan in Haarlem tegen het zwakke Gibraltar, zodat de thuisclub met een zege zal starten. Of Oosthoek een zelfde gunstig resultaat zal behalen tegen De '"overs, ligt niet in de lijn der ver wachtingen. In de reserve-klassen zijn nog vastgesteld O.kwartier 2SVK 3 (2 uur), BEP 2 Watervliet 2 (2.30 uur) en Roda 3Auro ra 2 (12 uur). In al deze wedstrijden heb ben de Haarlemse ploegen goede winst kansen. ROEIEN Vandaag en morgen zijn er weer de school wedstrijden roeien, die zich in een steeds grotere belangstelling mogen ver heugen. Vandaag wordt een groot aantal voorwedstrijden gehouden, die zondag woi-den voortgezet. Men begint zondag om twee uur; tegen het eind van de middag worden de eindwedstrijden geroeid. VELDHANDBAL Op het terrein aan de Van Oosten de Bruijnstraat in Haarlem ontmoet Rapidi- tas zondagmorgen om tien voor elf het Utrechtse UD. We moeten de UD-ers tot de sterkste tegenstanders rekenen en een Haarlemse zege zal zeker niet voor het grijpen liggen. Concordia duelleert thuis met W.V.G.W., een tegenstander waar van in he* verleden maar zelden gewon nen werd; ook voor zondag zijn de voor uitzichten niet gunstig (drie uur in Van der Aart-sportpark). IJmond bezoekt Aalsmeer 2,,dat met een zege op kampioen Sport Vereent in de eer ste klasse debuteerde en zonder twijfel ook IJmond de handen vol zal geven. Van de tweedeklassers speelt HOC aan de Van Oosten de Bruijnstraat voor eigen publiek tegen Vriendschap, aanvang twee uur. De ploegen van De Blinkert bezoe ken Lijnden; we verwachten een zege voor de Haarlemse dames en een nederlaag voor de heren. Zandvoortmeeuwen keert zonder punten terug van het Bussumse BHC, dat van de eerste naar de tweede klasse te rugviel. De damesploeg van Concordia moet op het Van der Aartsportpark in kreeg tot tweemaal toe een lekke band en brak voorts een rem. Hij zag daardoor geen kans het voorgeschreven gemiddelde te halen en na de vijfde dag heeft hij 103 strafpunten op zijn lijst. Arie Vrolijk kwam in grote moeilijkheden door een lekke tank. Hij liep op deze voorlaatste dag van de Zesdaagse 53 strafpunten op en bracht zijn „totaal" daardoor op 64. Na de vijfde dag zijn er van de op maan dag 237 gestarte rijders nog 179 in de strijd. Van dit aantal zijn er nog 130 zonder straf punten. Van de 13 Nederlanders, die maan dag aan deze 34ste Zesdaagse begonnen, zijn er nog 10 in de strijd. En, zoals ge zegd, van hen zijn er vijf zonder strafpun ten. Of dat zo zal blijven is echter zeer de vraag, want van de machines is al het uiterste gevraagd. Vooral Frits Selling zal het waarschijn lijk heel moeilijk krijgen om zijn „nul" te behouden. Zijn Zundapp heeft na de vijf daagse slijtage-slag geen schokbrekers meer en het spatbord van zijn motor hangt er los bij. Zaterdag voor de start zal hij dus eerst met elastiek het geheel wat steviger moeten zien te maken. Opvallend in deze, zware Zesdaagse is het goede rijden van Gerrit Wassink. Hij is de enige Nederlandse debutant die nog zonder strafpunten is. Een prestatie te meer wanneer men bedenkt dat zijn B.S.A. al vier jaar oud is. Doordat van het Italiaanse Trophy-team één rijder werd uitgeschakeld werd Italië in feite kansloos voor de eerste plaats. Al- Motorsport leen Ts.iechoslowakije, winnaar van de Trophy in 1958 heeft nog een voltallig team in de strijd en de Tsjechen zijn vrij wel zeker van de eerste plaats in het eind klassement. Ook in de strijd om de Zilveren Vaas werd de positie van de Tsjechen aanzien lijk sterker. Van de zeven teams, die na de vierde dag nog de eerste plaats deel den, liepen er vrijdag drie équipes straf punten op, nl. West-Duitsland A 1, West- Duitsland B 4 en Oost-Duitsland B 11. Na de vijfde dag zijn alleen nog Finland, Roe menië A en de beide Tsjechische Vaas teams zonder strafpunten, zodat de kan sen op een „doublé" van Tsjechoslowa- kije dat ook in 1958 zowel de Interna tional Trophy als de Zilveren Vaas ver overde blijven bestaan. International Trophy: 1. Tsjechoslowa- kije 1 strafpunt, 2. ex aequo: Italië en Oost Duitsland 106 strfpnt., 4. Rusland 200 strf- pnt., 5. Zweden 601 strfpnt., 6. West- Duitsland 800 strfpnt., 7. Groot-Brittannië 1000 sti-fpnt., 8. Polen 1324 strfpnt. Zilveren Vaas: 1. ex aequo: Tsjechoslo- wakije A en B, Finland en Roemenië A 0 strfpnt., 5. ex aequo: West-Duitsland A, Polen B en Roemenië B 1 strfpnt., 8. West- Duitsland B 4 strfpnt., 9. Oost-Duitsland B 11 strfpnt., 10 ex aequo: Rusland A en Italië A 23 strfpnt., 12. België 102 strfpnt., 13. Oost-Duitsland A 206 strfpnt.; 14. Ne derland A 300 strfpnt., 15. Bulgarije A 303 strfpnt., 16. Rusland B 401 strfpnt., 17. Ita lië B 504 strfpnt., 18. Bulgarije B 527 strf pnt., 19. Nederland B 764 strfpnt,,. 20.. Po len A 800 strfpnt., 21. Zwitserland 1233 strfpnt. De clubs uit Haarlem en omgeving die uitkomen in het betaald voetbal zijn voor hun wedstrijden van zondag als volgt samengesteld: RCH (uit tegen HDVS): Van der Voort; Schoonenberg en Honout; Krist, v. d. Brink en v. d. Klugt; Brouwer, Kruyer, Peters, Biesbrouck en Nanai. Stormvogels (thuis tegen Wageningen): De Graaf; Van den Oever en Kiste- maker; Van der Lugt, Snoeks sr. en Jansen sr.; De Boer, Bakker, Janssen jr., Freriks en Doorneveld. VSV (uit tegen DFC): Geerlofs; Schoon en Pieterse; Mertens, Spaans en Bre- derveld; Niemeijer, Van Deursen, Brom, Van Dolder en Van der Heij den. Haarlem (thuis tegen Longa): Kees man; Maas en Oepkes; Goedhart, Sy- brandi en v. d. Berg; Van Veen, Doornebos, Groeneveld, Berendregt en De Graaf. EDO (uit tegen UVS): v. d. Berg; Pet- terson en Berends; Nijman, Plaizier en Koenen; Van Beekum, Belfroid, v.d. Sluis, v. d. Smissen en Leonhard. De amateurclubs spelen in de volgen de opstellingen. HFC (uit tegen. OSV): Van der Lee: Dekker en Winter; Wijkhuizen, Mo- lijn en Tholen; Geerlings, Bouwman, Jansen, De Nijs en Moolenaar. De Kennemers (uit tegen West-Frisia): Dycks; Lejeune en Huisman; Ter voort, Horeman en Verhagen; Van den Outenaar, Kops, Zwanenburg, Van der Sluis en Mosk. DEM (uit tegen Vitesse '22): Aarden burg; Spanjaard en Van Buggenum: Goderie, Klous en Beentjes; Zonjee, Willems, Out, Noordermeer en Jansen. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen VVB): Van Koningsbruggen; A. Stokman en Oosterbaan; Kerkman, Keur en Wa ter; Castien, Visser, Michels, Kees man en Halderman. Schoten (uit tegen Hollandia): Kessens; Dinkelberg en Hogendijk; Lauwerens, Geurts en Van Elk; Ötten, Brussee, Warmerdam, Kollaard en Koppen. resultaat kunnen behalen, aanvang twee uur. Voor de afdelings-eersteklasse start IJmond op Watervliet in Velsen met een overwinning op Concordia 2 (11.40 uur), kan het Hillegomse Concordia op eigen veld Full Speed weerstaan, zal er weinig krachtsverschil heersen in het duel tussen HBC en Rapiditas (een uur) en achten wij Voor de eerste klasse heren spelen de reserves van Zandvoortmeeuwen om een uur tegen de Adelborsten, Concordia 2 be zoekt AVA in Alkmaar en zal hard voor de punten moeten werken. Rapiditas 2 kan een bescheiden zege op Tonegido be halen, aanvang twintig voor tien. TYBB iets sterker dan HOC. Wielrennen De Franse wielrenner Jacques Anquetil heeft meegedeeld, dat hij niet zal uitkomen in de Tour de France van het volgend jaar. Hij doet of mee in de Ronde van Italië of in die van Spanje. Hij acht twee rondes in een jaar te veel van het goede. Louisson Bobet heeft al eerder aangekondigd het volgend jaar niet van de partij te zullen zijn in de Ronde van Frankrijk. De Ronde van Bulgarije De Belg Bartholomene Romain heeft vrijdag de tweede etappe van de ronde van Boelgarije, van Plovdiv naar Iiaskovo, op zijn naam gebracht. Hij won de sprint van een groepje van vijf renners. Zijn tijd was, met bonificatie, 4 uur en 39 min. Bestge- plaatste Nederlander was Alex van Kreu ningen uit Utrecht die achtste werd. Onze landgenoten wonnen het dagploegenklas sement. De uitslag luidde: 1. Romain (België) 4 uur 40 min. (met bonificatie 4 uuar 39 min.). 2. Groenvold (Denemarken) 4.40 (met bonificatie 4.39.30). 3. Traikov (Boelgarije) 4.40, 4. Kotchev (Boelg.) z.t., 5. Levachitch (J.slavië) z.t., 8. Alex van Kreuningen (Ned.) 4.40.55, 10. Maarten Breure (Ned.) z.t., 11. Jan Jansen (Ned.) z.t., 16. Jan Her mans (Ned.) z.t., 44. Jo Rademakers (Ned.) 4.42.10. Ploegenklassement van de tweede etap pe: 1. Nederland 14.00.50, 2. Boelgarije 14.01.3. Denemarken 14.01.30, 4. België 14.01.50. Paardesport Om uit ruim zeshonderd in training zijn de harddravers vier equipes van ieder vier paarden te selecteren, die de klasse en de snelheid hebben op zondag 11 okto ber op de renbaan Duindigt de vertegen woordigers van de sterk oprukkende Bel gische draverfokkerij het hoofd te bieden, lijkt geen heksentoer. Niets is echter minder waar, want ieder jaar opnieuw kost het vele hoofd brekens die ploegen samen te stellen, die representatief voor de vaderlandse fokke rij kunnen worden geacht. En vooral de ze keer valt het niet mee, omdat door een wijziging in de tot nu toe gebruikte for mule er niet drie, maar vier ploegen moe ten worden gekozen. Dank zij het feit, dat thans voor het eerst ruinen zijn toegelaten, is voor de kern van de ploeg de keuze wat ruimer. Vanzelf sprekend verwacht ieder dat de Neder landse kampioen Theo. Mpssidoren zijn grote rivaal Sammy Mars ingezet zullen worden in de nieuw gecreërde stayers- koers over 2600 meter. Maar de vraag welke paarden hen moeten bijstaan en welke paarden in de voor dezelfde leef tijdsgroep gemaakte 1600 m-koers moeten starten, blijkt het grote discussiepunt. Moeten de oude crack Roland, de Derby winner Tabor. Tommy Mars, Typhoon, Tarantella of de jongere garde als Vivant Hollandia, Vlieger D, Vitalis en Vrijdag worden opgesteld om de flitsend snelle Belgische merrie Nicht Rose de overwin ning af te kopen! Verstandig en logisch zal zijn als in de stayerskoers de oude garde de voorkeur krijgt en daar deze vrij zeker sterker is dan het Belgische cohort laat dit ruimte op de sprinters-afstand met de jongere garde min of meer te experimenteren. Veel ex perimenten zijn overigens gevaarlijk, want in het eerste onderdeel de ontmoe ting tussen de 3-jarigen over 2000 m zal hoe sterk de Nederlandse ploeg ook zal zijn een nederlaag tegen de formidabele Belgische 3-jarigen niet te vermijden zijn. Slechts een Xema S in topvorm zou kun nen verrassen. Van de overige 3-jarigen mogen zelfs noch een Xalisko of een Xanthos Narciso als mogelijke match-win-- naars worden gezien. Geheel anders ligt het weer bij de 4- jarigen, waar ons land met Way Jewel en Walter Hollandia sterker dan de Bel gen kan zijn. Maar Way Jewel tobt met een onwillig been, zodat zijn zekere plaats in deze equipe in de lucht hangt, evenals die van Whirlwind, Wiebeline Wip, Wil- schot, Wijbo K en nog vele andere. Nee, de taak van de keuzecommissie is dit jaar lang niet eenvoudig en het zal dan ook nog wel even duren vóór de equipes definitief zijn samengesteld. Bridge In Palermo zijn de wedstrijden van de zesde ronde van het toernooi om het Euro pees kampioenschap bridge (heren) ge speeld. De uitslagen luidden: Groot-Brittannië— Libanon 7833: IerlandSpanje 7544; NoorwegenDuitsland 6741; Frankrijk— Egypte 5630; ZwedenBelgië 72—43; ItaliëFinland 5328; OostenrijkDene marken 4635; ZwitserlandNederland 75—16. De wedstrijden van de derde ronde van het toernooi voor dames gaven de volgen de resultaten: Groot-BrittanniëIerland 5727; ZwitserlandItalië 5442; Frank rijkNoorwegen 4829; BelgiëZweden 53—28. De uitslagen in de vierde ronde van het damestoernooi luidden: Vierde ronde, eer ste helft: DenemarkenBelgië 1940, Zwe denFrankrijk 3122; NoorwegenZwit serland 2315; ItaliëEngeland 2731. De uitslagen van de zesde ronde van het herentoernooi waren: IerlandNeder land 5741; EngelandDenemarken 73— 52; ItaliëLibanon 10127; ZwedenFin land 5644; EgypteDuitsland 4446 (ge lijk); Zwitserland—Oostenrijk 6348: Noorwegen—Spanje 52—36; Frankrijk wint van België. De einduitslag was nog niet bekend. Na de zesde ronde is de stand: 1 Enge- land. Italië en Frankrijk, alle 12 winst punten; 4. Zwitserland 10 pnt.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9