Mode Adieu Onze lezers kunnen weer schaken tegen VHS-ers Nieuw maatschappelijk advies- en inlichtingenbureau geopend Advocaat-generaal concludeert tot verwerping van beroep Haarlems Dagblad FOTOKOPIEËN Aanmeldingsformulier IN HAARLEMS STATIONSGEBOUW Haarlemse politie deelt 48 bekeuringen uit Haarlemse Jazzclub opent vrijdag nieuwe seizoen Burgerlijke Stand van Haarlem Lichtdrukkerij de Rooij Lager onderwijs telt bijna 3000 leerlingen Aantal woningzoekenden in Heemstede stijgt nog Raadslid Spek stelt vragen Inwonertal Heemstede is iets teruggelopen V. LI. Haag tot opvolger van dr. Wamsteker benoemd Wethouder J. A, Schippers vandaag zeventig jaar Haarlemse rusthuis affaire voor Hoge Raad PRACHTBIJTS Programma van Humanis tisch Verbond in Haarlem Jaarvergadering van „De Barmhartige Samaritaan" over voorgenomen lening J. Bus leidt ongeslagen, De Jong leed nederlaag Samenwerking Kronenburg Daimler-Benz VOOR ZWARTER DRUK UIT STAD EN STREEK Betaling abonnementsgeld per giro Haerlem naar Loosdrecht en het Muiderslot DINSDAG 22 SEPTEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD -OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Vanmiddag is in de uitgangshal van het Haarlemse station het nieuwe Maatschap pelijk Advies- en Inlichtingenbureau van de Nederlandse Vereniging ter beharti ging van de belangen der jonge meisjes geopend. Voorheen was het bureau onder gebracht in het Sterhuis van de vereniging aan de Nieuwe Gracht 100. De ruimte voor het nieuwe M.A.I.-bureau is welwillend door de Nederlandse Spoorwegen ter be schikking gesteld. De vereniging, ook Union genoemd naar de internationale naam „Union nationale des amies de la jeune fille", verricht haar werk nu al ruim 75 jaar. Zij stelt zich ten doel de sociale en geestelijke belangen te behartigen van die jonge meisjes, die, niet meer in gezinsverband wonend, zelfstan dig in hun eigen onderhoud moeten voor zien. De inlichtingen en adviezen die door de M.A.I.-bureaus worden verstrekt be- strijken onder meer de huisvesting, de be trouwbaarheid van aangeboden betrek kingen, de arbeidsbemiddeling in huis houdelijke beroepen, de stationsdienst in binnen- en buitenland alsmede de moge lijkheden van ontwikkeling en ontspanning in de plaatsen waar het jonge meisje of de jonge man zich wensen te vestigen. Duizenden informaties Dat de M.A.I.-bureaus in een grote be hoefte voorzien blijkt uit de vele duizen den informaties die jaarlijks over velerlei onderwerpen worden gegeven. Het zijn niet alleen jongeren die zich tot het bureau wenden, ook ouders die voor hun minder jarige zoon of dochter een goed gezin in de stad zoeken vragen het bureau dikwijls om inlichtingen en raad. Vooral na de laatste oorlog breidde het werk van de vereniging zich als gevolg van de gewijzigde maatschappelijke om standigheden sterk uit.. De behoefte aan onderdak voor jongeren werd een steeds groter vraagstuk, het reizen en trekken van de jeugd in binnen- en buitenland werd met het jaar intensiever, de verwijs- mogelijkheden van de bureaus namen in belangrijke mate toe. Sterhuizen Een ander facet van het werk der ver eniging is het stichten en instandhouden van Sterhuizen, genoemd naar het em bleem van de vereniging. In 1931 werden de plannen tot oprichting van het eerste Sterhuis in Zeist gerealiseerd. Daarna volgde spoedig de opening van Sterhuizen in andere plaatsen. In deze huizen vinden jongeren tussen 18 en 35 jaar een tijdelijk of vast onderdak tegen een schappelijke vergoeding. Advertentie Uw zomerjurkjes waar u zo lang plezier van gehad hebt mevrouw, gaan nu echt binnen kort op non actief. Zelfs aan deze zomer komt een eind. Of u nu een sportieve of een ge klede rok zoekt, een heerlijk warm vest of een elegante pull over, „Rainbow" biedt de mo derne vrouw een enorme keuze in al deze artikelen. Maar wacht niet tot de leukste dingen eruit zijn. En wat bovendien van be lang is, de prijzen vallen beslist mee. Anegang 26 - Tel. 10643 De Haarlemse politie heeft gisteren 48 mensen bekeurd, die de voetgangersbe palingen hebben overtreden. De politie wijst erop, dat zij bij haar verscherpte toezicht niet alleen let op voetgangers, die op onjuiste wijze oversteken, maar tevens op automobilisten, motor- en bromfiets berijders en fietsers, die voetgangers geen gelegenheid geven bij voetgangersover steekplaatsen over te steken. De Haarlemse Jazzclub houdt vrijdag avond 25 september haar eerste avond in het komende seizoen. De avond begint om half acht in de dansschool Schroder, Raamsingel 16, Haarlem. Als gasten tre den op de Dixieland Pipers onder leiding van Eric Krans met medewerking van een kleine moderne combo onder leiding van Ted Powder. Als huisoi-kest treedt op het kwartet van Rob Hoeke. HAARLEM, 21 september 1959. BEVALLEN van een zoon: 19 sept.: J. L. Ubels-Metzelaar; A. E. Matthijsen- Brandes; H. G. van Leeuwen-van Luijk; 20 sept.: H. M. Selhorst-van der Putten; L. Piek-Wijtvliet; A. Groeneveld-Romeijn; R. Graaff-Rahman; C. van Leeuwen-Cor- nelisse (2 zoons); 21 sept.: C. Deen-Smits: G. Reichman-Lapré. BEVALLEN van een d o c h t e r: 18 sept.: G. M. Blommestein-Bakker; 19 sept.: G. B. M. Rosbach-Caron; M. Th. van Zijl- Schuitemaker; H. Ch. Schoth-van de Voort; 20 sept.: R. van Pel-Klaassen; A. H. de Boer-Huijer; A. M. Kappers-Grol. OVERLEDEN: 19 sept.: L. Jagt, 61 jaar, Nieuw Guineaplein. ONDERTROUWD: 21 sept.: A. J. J. Amama en A. A. Verburg; R. Ratsma en W. A. van Namen; S. J. Groenland en M. M. Möring; H. H. Brouwer en G. S. van Leeuwen. GETROUWD: 21 sept.: P. J. van Wees en Th. E. Janssens; J. H. Vos en D. Hand- graaf. Het Sterhuis aan de Nieuwe Gracht in Haarlem biedt aan zestien zelfstandige jonge vrouwen een goede en geriefelijke huisvesting. Ook worden er tegen billijke prijs warme maaltijden verstrekt. Het is de bedoeling dat de meisjes niet langer dan drie, vier jaar in het Sterhuis wonen. In de meeste gevallen hebben zij inmiddels een andere oplossing gevonden. De Ster huizen willen zo veel mogelijk het eigen thuis vervangen. Het huiselijk verkeer tus sen de bewoonsters onderling is dan ook als dat in een groot gezin. Er wordt veel waarde gehecht aan recreatieve bezig heden en middelen tot ontspanning na de dagelijkse arbeid. Zo streeft de vereniging bij haar veelomvattende en belangrijke taak ten dienste van hen die de helpende hand behoeven, er naar zich steeds aan te passen aan de veranderende omstandig heden in de Nederlandse samenleving. Advertentie Schagchelstraat 14 NIEUWSTE PROCÉDÉ In Heemstede Op 16 mei van dit jaar stonden bij het lager onderwijs in Heemstede 2984 kinde ren ingeschreven, van wie er 916 les kre gen op de openbare scholen, 670 op de pro testantse en 1398 op de rooms-katholieke. Van de 1113 leerlingen der ulo-scholen ge noten er 370 openbaar, 195 protestants en 548 rooms-katholiek onderwijs. Bij de kleuterscholen stonden 765 kinderen in geschreven. Ook dit jaar is er weer een massale schaakontmoeting tussen onze lezers en het Verenigd Haarlems Schaakgenootschap. Al tal van jaren bestaat er voor deze ontmoeting een dermate grote belangstelling, dat VHS andermaal een uitnodiging richtte aan onze abonnees. Men weet het nog: al degenen die iets van schaken afweten kunnen zich aanmelden: geroutineerden en ongeoefenden, clubspelers en zogenaamde huis schakers, jeugdige en oudere spelers. Er komen dit jaar drie groepen: 1. de clubspelers, 2. de huisschakers die vroeger in een club hebben gespeeld en dus nog een zekere wedstrijdroutine hebben en 3. de huisschakers. De ontmoeting wordt weer gehouden in gebouw Cultura aan de Jansstraat 83 (zaal 7) in Haarlem. De datum is dinsdag 29 september aanstaande. Het aan- vangsuur is bepaald op acht uur. Voor iedere groep heeft VHS twee prijzen beschikbaar gesteld en de directie van Haarlems Dagblad/Oprechte Haarlemsche Courant schonk een plaquette voor de beste partij van de ontmoeting. En wat moet men nu doen om mee te spelen? Men schrijft een brief of briefkaart geadresseerd aan de sportredactie van Haarlems Dagblad/OHC. Vermeld dient daarbij te worden: naam, leeftijd en adres en voor de clubspelers de speelsterkte, dat wil zeggen de klasse waarin men thans speelt of vroeger heeft gespeeld. Op de brief of briefkaart vermelden: Schaakontmoeting. Een ieder die zich opgeeft is zeker van een plaats aan een der vele borden. Onze lezers behoeven niet zelf voor materiaal te zorgen en voor hun zijn aan de wedstrijd geen kosten verbonden. Er wordt geen nader persoonlijk bericht meer gestuurd. Tot slot een goede raad: meldt u spoedig aan, het vergemakke lijkt de organisatie. nMn L rt4' lfn'nnton I T ro v* rl Blijkens het kwartaaloverzicht van de gemeente Heemstede stonden aan het ein de van het tweede kwartaal in deze ge meente 516 woningzoekenden ingeschre ven. In vergelijking met het overeenkom stige tijdstip in 1958 betekent dit een ver meerdering van 56 woningzoekenden. In het tweede kwartaal werden 134 aanvragen om huisvesting ingediend. Voor een gehele woning werden 74, voor een gedeelte van een huis 33 huisvestingsvergunningen ver strekt. Van de 46 jonggehuwde paren be trokken er twaalf een eigen woning, veer tien waren inwonend bij ouders, drie bij familie en tien bij andere mensen, terwijl negen paren gescheiden moesten wonen. Vergunningen werden verstrekt voor de bouw van 23 woningen. Er kwamen zeven particuliere woningen gereed. In de loop van het tweede kwartaal van dit jaar is het aantal inwoners van Heem stede afgenomen met negentien mensen Aldus blijkt uit het kwartaaloverzicht van de gemeente Heemstede. Aan het einde van het kwartaal stonden 25816 mensen inge schreven. Tussen 1 april en 1 juli van dit jaar vestigden zich 386 mensen. Echter vertrokken 455 mensen. Geboren werden 108 kinderen, er overleden 58 mensen. Het aantal gesloten huwelijken bedroeg 43. Kwart ton aan ondersteuning per kwartaal in Heemstede In het tweede kwartaal van dit jaar werd in Heemstede, blijkens het kwartaalover zicht van de gemeente, een bedrag van 25.459.- aan ondersteuning uitgekeerd. In totaal kwamen 62 gezinshoofden en 59 al leen wonenden voor ondersteuning in aan merking, van wie er 61, 65 jaar of ouder zijn. Verpleegd werden in inrichtingen voor geesteszieken op kosten van de ge meente 42 mensen, in ziekenhuizen twaalf inwoners. Het bestuur van het Haarlemse Diaco- nessenhuis heeft als opvolger van de op 12 juli overleden dr. H. Wamsteker tot chi rurg van het Diaconessenhuis benoemd de heer V. H. Haag, die sinds 1 juni 1956 in het Diaconessenhuis als chef de clinique van dr. Wamsteker werkzaam is. De heer Haag heeft in Leiden medicijnen gestu deerd en genoot zijn opleiding tot chirurg aan het Academisch ziekenhuis in Utrecht bij prof. dr. J. F. Nuboer. Vandaag viert de heer J. A. Schippers, Haarlems wethouder van volkshuisves ting, economische zaken en jeugdzaken, zijn zeventigste verjaardag. De heer Schippers is .op 22 september 1889 in Haarlem geboren. Aanvankelijk op geleid in het assurantievak, voelde hij zich spoedig meer aangetrokken tot het bank wezen. In 1921 werd hij procuratiehouder bij de toenmalige Nederlandse Landbouw- bank en vier jaar later werd hij in de di rectie daarvan opgenomen. Later werd hij benoemd tot hoofddirecteur van de inmid dels tot Nederlandse Kredietbank omge doopte financiële instelling. In 1956 legde hij zijn functie als hoofddirecteur neer, maar werd benoemd tot gedelegeerd com- J. ASchippers missaris. Tevens vervult hij nog commis sariaten bij twee door hem opgerichte be drijven; een financieringsmaatschappij en een trustmaatschappij. De heer Schip pers heeft veel belangstelling voor sport gehad: hij was jarenlang voetballer van HFC, van welke vereniging hij in het nei- zoen 1914-1915 voorzitter was. Tevens is hij enige tijd captain van het eerste elftal van HFC geweest. Voorts was hij een ver dienstelijk tennisspeler en cricketer. Na de oorlog deed de heer Schippers zijn in trede in de politiek als lid van de K.V.P.- fractie in de Haarlemse gemeenteraad, waarin hij expert werd voor financiële aangelegenheden. Later werd de thans zeventigjarige voor zitter van zijn fractie en in september van het vorig jaar werd hij in de plaats van de heer Angenent wethouder voor de K.V.P. Tevens is de heer Schippers lid van de Pro vinciale Staten van Noordholland. Zijn verdiensten werden erkend door ko ninklijke en pauselijke onderscheidingen. Hij is officier in de orde van Oranje-Nas- sau en ridder in de orde van Gregorius de Grote. Deze laatste onderscheiding is hem verleend wegens zijn verdiensten op plaat selijk en landelijk niveau voor de St. Adel- bertvereniging waarvan hij hoofdbestuur der en plaatselijk voorzitter is geweest. MOSQUITOS EN HOC WINNAARS In het basketbaltoernooi voor junioren, georganiseerd door HOC, werd na een spannende strijd bij de meisjes de eerste prijs gewonnen door Mosquitos. 2. HOC a; 3. Blue Stars; 4. Argus; 5. Typhoons; 6. HOC b. Doordat SC Haarlem, Typhoons en HOC elkaar niets toegaven in de strijd om de eerste plaats, eindigden zij alle drie met vier punten. Door een beter doelge- middelde bleef uiteindelijk de beker bij de HOC-jongens; 2. SC Haarlem; 3. Ty phoons; 4. ZB VS. SCHOOL-ROEI WEDSTRIJDEN In ons verslag van de roeiwedstrijden voor scholieren stona vermeld dat het nummer eenpersoons rolbankenwherry over 1000 meter werd .gewonnen door Van der Hoeven van het Jac. P. Thijsselyceum; dit moest evenwel zijn Van Holte, van dezelfde school. (Van onze Haagse redacteur) De advocaat-generaal by de Hoge Raad, mr. baron van Voorst tot Voorst, heeft vanmorgen geconcludeerd tot verwerping van het beroep van de officier van Justi tie te Haarlem, die cassatie heeft aange tekend tegen een vonnis van de Haarlemse rechtbank, dat ontslag van rechtsvervol ging gaf aan de directrice van een Haar lems rusthuis, die geen vergunning had tot het exploiteren van een rusthuis krach tens een Haarlemse gemeentelijke verorde ning. Aangezien geen advocaat van de tegen partij aanwezig was, bleef voorlezing van de argumentatie, die tot deze conclusie heeft geleid, achterwege. De Hoge Raad zal op 20 oktober arrest wijzen. Veertien dagen geleden had de raadsman mr. A. D. P. V. van Löben Seis gesteld, dat de gemeentelijke verordening niets van doen had met de openbare gezondheid of zedelijkheid. Hij was van oordeel, dat het B. en W. alleen te doen zou zijn ge weest te bepalen door wie en hoe in Haarlem de rusthuizen mogen worden geëxploiteerd. Het juridische steekspel, dat thans in hoogste instantie wordt uitgevochten, is eigenlijk min of meer in de lucht komen te hangen, omdat de gewraakte verordening inmiddels door B. en W. van Haarlem is ingetrokken en is vervangen door een ver ordening, die op velerlei punten scherper geformuleerd is. De zaak van het Haarlem se rusthuis is begonnen in april van het vorig jaar, toen de gemeente Haarlem elf Advertentie Beits zelf uw meubelen van Ceta-Bever Op het programma van het Humanis tisch verbond, afdeling Haarlem en om streken staan voor het seizoen 1959-1960 weer een groot aantal bijeenkomsten die alle gehouden worden in Brinkmann te Haarlem. Op zondag 27 september spreekt dr. I. Vijlbrief over „Zekerheid of vertrou wen", op woensdag 28 oktober heeft de heer A. Treurniet- het over ,Rede-geloof- liefde", op zondag 22 november spreekt de heer G. Lutke Meyer over „Ieder mens be gint opnieuw", op woensdag 16 decem ber heeft de heer P. Spigt ,Een onmoge lijk mens" tot onderwerp, op zondag 17 januari zal drs. H. E. Derksen het heb ben over „Techniek en samenleving", op woensdag 24 februari behandelt mevrouw Hella Haasse een letterkundig onderwerp, mevrouw A. J. Groenman-Deinum spreekt op zondag 27 maart over „het gezin, als verschijnsel in de tijd" en op zondag 24 april wordt het seizoen besloten door dr. Jan L. Broeckx met „Geloof, met hoofd letter en met kleine letter". Voorts staan er dit seizoen huishoudelijke vergaderin gen. een nieuwjaarsbijeenkomst een ge westelijke studiedag, een bevrijdingsbij eenkomst en excursies op het program ma. Terwijl voorts op elke eerste en derde vrijdagavond van de maand in een zaaltje van het Nut, Lange Veerstraat 16 contact avonden worden gehouden. vanwege haar verpleegde patiënten uit het rusthuis liet weghalen en de directrice door de politie werd gearresteeèrd. Een en ander omdat door de G. G. en G. D. in het rusthuis ongewenste toestanden waren ge constateerd. De directrice stond op 1 de cember van het vorig jaar terecht voor het Haarlemse kantongerecht. De officier van Justitie eiste twee boeten van elf gulden, omdat de directrice een verpleeghuis had geëxploiteeerd zonder de vereiste vergun ning van B. en W. en zij niet binnen drie maanden na inwerkingtreding ervan de vergunning had aangevraagd. De kanton rechter was van mening, dat de gemeen telijke verordening onverbindend was en ontsloeg verdachte van rechtsvervolging. Van deze uitspraak ging de officier in be roep. Op 27 maart diende de zaak voor de Haarlemse rechtbank, waar de gehele ge schiedenis werd herhaald. De officier van Justitie eiste twee boeten van één gulden en de rechtbank verklaarde de verordening opnieuw onverbindend en ontsloeg ver dachte van rechtsvervolging. Daarop te kende de officier van Justitie cassatie aan. De r.-k. e.h.b.o.-vereniging „De barm hartige Samaritaan", de Heemsteedse af deling van de Nederlandse r.-k. e.h.b.o.- vereniging, houdt vrijdag 25 september haar jaarvergadering in gebouw „Nieuw Berkenrode" aan de Herenweg in Heem stede. De uitgebreide agenda voor deze avond vermeldt onder meer de gebruike lijke jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester en verder besprekingen over het bestuursbeleid, de oefenavonden en de feestcommissie. Van de periodiek aftre dende bestuursleden stellen mejuffrouw W. Vader en de heer F. H. van der Berg zich herkiesbaar. Mejuffrouw C. Nieuwen- huizen heeft wegens tijdgebrek voor haar functie bedankt. P.v.d.A. Bloemendaal. De afdeling Bloemendaal van de Partij van de Arbeid houdt maandagavond 28 september haar eerste ledenvergadering in het nieuwe seizoen. De voorzitter van de afdeling, de heer H. Stapel, zal in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan een inleiding houden over 't beginselprogramma van de partij. Bank Nederlandse Gemeenten Het Haarlemse gemeenteraadslid de heer D. A. J. Spek (Prot.-Chr.), heeft het college van B. en W. schriftelijke vra gen gesteld over de geannonceerde uit gifte van de tweede obligatielening door de Bank voor Nederlandse Gemeenten tegen een rente van 4'/2 percent, op het zelfde ogenblik, dat leningen van de ge meenten Rotterdam en Amsterdam wor den geannonceerd tegen een rente van 4 1/4 percent. De heer Spek vraagt het college, of B. en W. kennis hebben genomen van het protest van de Rotterdamse gemeente raad tegen deze tweede lening van de Bank voor Nederlandse Gemeenten. Uit het protest van de Rotterdamse raad spreekt ongerustheid ten aanzien van het slagen van de door Rotterdam uitgeschre ven lening. De heer Spek vraagt B. en W. of dit college niet van oordeel is, dat het optre den van de Bank voor Nederlandse Ge meenten het voor de gemeenten, dus ook voor Haarlem, moeilijk, zo niet onmoge lijk maakt om binnen het voor de ge meenten verplichte rentegamma recht streeks een beroep op de kapitaalmarkt te doen en remmend werkt op de daling van de kapitaalrente. Het Haarlemse gemeenteraadslid vraagt verder of B. en W. niet van me ning zijn, dat deze handelwijze het zelf standig optreden van de gemeenten in hoge mate belemmert en zo ja, of B. en W. dan bereid zijn ernstige bezwaren te gen de voorgenomen lening van de Bank voor NedeiTandse Gemeenten in te bren gen bij de bank, of bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Damtitel Noordholland De derde en vierde ronde van het toer nooi om het persoonlijk damkampioen schap van Noordholland zijn bijzonder gunstig verlopen voor de jeugdige deel nemers. De HDC'er J. Bus blijkt in uitstekende vorm te verkeren. Na een levendige partij versloeg hij in de derde ronde H. Veenstra. Bovendien zag hij kans in de vierde ronde de IJmuidenaar M. Krijgsman tot over gave te dwingen. Mede door puntenverlies van zijn concurrenten W. de Jong en J. Metz, kwam J. Bus alleen aan de leiding. Ook de jeugdige J. Belien, lid van de Heemsteedse damclub St. Bavo, deed, na een slechte start, van zich spreken. Hij behaalde eveneens twee overwinningen, namelijk tegen M. Krijgsman en J. Mek ken. De jeugdkampioen van Noordholland, E. Holstvoogd, bereikte een zeer verdien stelijke puntenverdeling tegen W. de Jong, terwijl hij een zelfde resultaat boekte in zijn partij tegen C. Westerveld. W. de Jong kwam in de vierde ronde tegenover zijn rivaal A. Grooteman, die hem al meerdere malen in belangrijke toernooien de voet had dwars gezet. Ook in deze partij moest De Jong in Grooteman zijn meerdere erkennen en verloor. Door deze uitslag verloor De Jong zijn directe aansluiting op de leiders. De overige partijen resulteerden in: der de ronde: H .SmitTh. Tielrooy 11; R. BerkN. Riebeek 20; C. WesterveldP. v. Heerde 1—1 en J. MetzJ. Mekken 11. Vierde ronde: R. BerkH. Smit 11; J. MetzTh. Tielrooy 20 en N. Riebeek H. Veenstra afgebroken in een uitgespro ken gunstige positie voor Riebeek. Na vier ronden luidt de stand: 1. J. Bus 8 (4); 2. J. Metz 7 (4); 3 en 4. W. de Jong en C. Westerveld elk 5 (4); 5 en 6. R. Berk en P. v. Heerde elk 4 (3); 7 en 8. J. Belien en E. Molstvoogd elk 4 (4); 9. A. Groote man 3 (3); 10, 11 en 12. J. Mekken, H. Smit en Th. Tielrooy elk 3 (4); 13. M. Krijgsman 1 (4); 14. N. Riebeek 0 (2) en 15. H. Veen stra 0 (3). Zaterdag en zondag aanstaande, respec tievelijk om 16 uur en 11 uur, wordt dit toernooi in „Die Raeckse" in Haarlem, voortgezet. De directie van de Gebr. Kronenburg n.v., Brandspuitenfabriek en Brandslang weverij te Hedel, heeft medegedeeld, dat in de toekomst op exportgebied zal wor den samengewerkt met de Daimler-Benz fabrieken te Stuttgart. Daimler-Benz heeft in Mannheim een fabriek voor lichte vrachtwagens, in Gaggenau een voor zwa re vrachtwagens en in Sindelfingen een fabriek voor personenauto's. Overeenge komen is, dat Daimler-Benz voor export orders van brandweermaterieel, zoals bij voorbeeld crashwagens, gebruik zal ma ken van produkten van Gebr. Kronenburg n.v. De samenwerking zal zeer binnen kort geconcretiseerd worden in export naar Spanje, Griekenland, Hongarije, Soe dan en Finland. Advertentie NAAR DRUKKER ZWART KOUDCNIIORN -14 I'o MAIl.MENJ ANSBRUC - TELEFOÖty 12200 Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT f 7.65 per kwartaal of 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Nieuws in het kort Burgerlijke stand. B. en W. van Heemstede hebben de gemeenteraad voor gesteld wethouder J. C. Corver te be noemen tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. Geen spreekuur. De Haarlemse wet houder van Openbare Werken en Stads ontwikkeling, de heer W. F. Happé, zal donderdag 24 september geen spreekuur houden. Christen Vrouwenbond B ^mendaal. Op donderdagavond 24 sept. houdt de af deling Bloemendaal van de Nederlandse Christen Vrouwenbond haar eerste leden vergadering in het nieuwe winterseizoen in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan in Bloemendaal. Enkele leden zullen een to neelstukje opvoeren en daarna zal de heer P. Luiting, psycholoog te Haarlem, spreken over: „Wat kan men van een test verwachten?". Christen Vrouwenbond Overveen. Op vrijdagavond 25 september zal de afdeling Overveen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond in gebouw „Irene" aan de Elswoutlaan in Overveen, het nieuwe win terseizoen beginnen met een lezing over de opgroeiende jeugd onder de titel „Ver- vremen wij van onze kinderen?" door me vrouw J. A. van Mierlo-Van Kuipers uit Amsterdam. Spreekuur. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, zal deze week in plaats van vrijdag op don derdag spreekuur houden. JCCCrccCCCC0030CCCC03COC020 U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnees f8.13. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. >^3ccoccccocco3xoococcccccccoooccccococccooocoooocoooo Onder leiding van voorzitter jhr. mr. C. C. van Valkenburg en secretaris H. E. Stenfert Kroese maakten vijftig leden der vereniging Haerlem hun jaarlijkse na- jaarstocht, eerst naar Nieuw-Loosdrecht, en daarna naar kasteel-museum De Sype- steyn waar men voorgelicht werd door de beheerster rnej. E. Haringa en haar assi stente. In de ark van Het Witte Huis rustte men aan de koffiemaaltijd uit, waarna de autobus de leden bracht naar het Muider slot in Muiden. Na de thee in de taveerne reed men naar Haarlem terug. Handtekening: Zij die zich met ingang van 1 oktober 1959 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 september 1959 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaal- -ibonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Jonge meisjes tussen de veertien en achttien jaar in wiegende korte rokjes en met paardestaarten vormden het wat on gewone publiek van de mode-show van Mode-atelier Minerva. De opzet van deze originele mode-show was meisjes aan te trekken als modinette, en om het geheel zo aantrekkelijk mogelijk te maken had men deze show in het Concertgebouw gecom bineerd met een cabaret. Met de geestige conferences van Jan Blaaser bekend van de televisie, de temperamentvolle zang van Sas ja Denisant en de ritmische mu ziek van het Cocktailtrio werd er een ge zellige stemming in de zaal gebracht, die groeide naarmate het uur later werd. Een daartussendoor werden modellen getoond, die op het atelier vervaardigd waren. Jassen volgens de nieuwe mode lijnen met breed uitgebouwde schouders en royale mouwinzet, grote platliggende of even afstaande kraag en een wijdval lende rug. Het zijn niet alleen de royaal zittende mantels, die dit seizoen opgang zullen maken, maar ook de modellen ge sloten met een brede ceintuur of gestrik te band. Als garnering blijkt een stiksel in dezelfde of contrasterende kleur een dank bare toepassing te vinden, terwijl er een grote voorkeur bestaat voor olijfgroen. Niet alleen het model met de hooggeslo ten kraag, die vaak van een mooie bont soort is, maar ook het materiaal zoals ra- tiné en de langharige mohair is er op ge richt om ons deze winter dié warmte en be hagelijkheid te geven waar we behoefte aan hebben. Ook de multi-color bouclé zullen we veel in de winter-collectie aan treffen, vooral ook bij de prettig zittende tailleurs in vloeiende lijn. Het is een le vendig materiaal, dat door de bonte men geling van warme tinten de nodige fleur zal brengen in het doorgaans somber win- terpalet. Er is trouwens een steeds groter streven merkbaar naar een wintermode met warm sprekende kleuren, en het is al lang geen uitzondering meer om met een witte of helrode mantel door de sneeuw te wandelen. Het was voor de teenagers een genoege- lijke en zeer geslaagde avond, die zeker zijn vruchten zal afwerpen. Katy

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5