Prinses Irene kreeg een ezeltje en andere geschenken uit Spanje NIEUWE OFFENSIEVEN IN ALGERIJE OP KOMST Amsterdamse Beurs Messali Hadj pleit voor verzoening DINSDAG 22 SEPTEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Paspoort gepost Haarlemmer hielp Mitchel Wood uit de brand Amstel 6 interim dividend De beurs van gisteren Zandvoortmeeuwen had tegen VVB geen kans Dienstbode ingesloten Motorclub houdt puzzelrit Directeur postkantoor veertig jaar bij P.T.T. Gereformeerde jeugd opent winterseizoen Ongerustheid over een Roermondse arts Droogte en voederprijzen Nederlandse „culturele delegatie" in Peking Turken willen Grivas van Cyprus laten verbannen UNO-commissie voor Laos bestudeert documenten Brussel ontkent bericht over verwijdering aan het hof Biennale van Sao Paulo geopend Afghanistan zal nooit zijn onafhankelijkheid verkopen Scheepvaart Staking in Argentinië Het ezeltje Platero, dat met drie soort genoten en begeleid door vijf Spaanse stu denten, de lange reis van Spanje naar Ne derland achter de rug heeft, is gisteren in de tuin var paleis Soestdijk aan Prinses Irene aangeboden. Vergezeld door de Spaanse ambassadeur in ons land, de her tog van Baena, en de vijf Spaanse studen ten stapte de zwaar bepakte Platero het hek van het paleis binnen. In de achter tuin ontving Prinses Irene het gezelschap. De hertog van Baena stelde zijn jonge landgenoten en Platero aan de Prinses voor. De twee zakken die teweerszijden van Platero's rug hingen en die getooid waren met de vlaggen van Nederland en Spanje, werden geopend en daaruit kwam een aantal geschenken voor de Prinses te voorschijn: twee gitaren, een aantal grammofoonplaten met Spaanse volks muziek, een pop in klederdracht van de streek van Valencia, als symbolische dank voor de hulp die Nederland destijds Eén der trombonisten uit het jazzorkest van Duke Ellington, Mitchel Wood, heeft zaterdag en de daarop volgende nacht be- nauwd'e uurtjes doorgemaakt. Hij gooide 's middags met enkele ansichtkaarten per ongeluk ook zijn Amerikaanse paspoort in een brievenbusje op een Amsterdamse tram. Des avonds, na het concert in de Sche- veningse kurzaal. bemerkte Wood zijn ver gissing. Hij zat danig met zijn handen in het haar, want het Ellington-orkest moest zondagochtend al met de eerste trein naar Parijs. Impresario Lou van Rees belde tijdens het. Nachtconcert in hel Amsterdamse con certgebouw naarstig links en rechts P.T.T.-functionarissen uit hun bed, om er achter te komen waar het paspoort te rechtgekomen was. Tenslotte stond vast in welk postkantoor de inhoud van 't bewus te trambusje moest zijn. De moeilijkhe den waren echter nog niet over, xvant de beheerder van het postkantoor, de enige man met de sleutel, woont in Haarlem. Hij werd om drie uur 's nachts per tele foon met veel vriendelijke woorde ner toe foon met veel vriendelijke woorden er toe Mitchel Wood kreeg zijn kostbare paspoort terug en het Ellingtonorkest kon com pleet vertrekken Boerderij uitgebran I. In de afgelopen nacht is een boerderij aan de Wakkeren- dijk te Eemnes geheel in de as gelegd. De bewoners, man, vrouw en twee kinderen, konden zich in veiligheid stellen. Het vee kon eveneens worden gered. De boerderij met bijgebouwen en de gehele bedrijfs- inventaris zijn een prooi der vlammen geworden. De oorzaak van de brand is niet bekend. 1 Slotkoers Heder gisteren 13.45 u 3-3'/20/n Nederl '47 92'VI6 92ls/ie 3 "It Nedl 1962/64 98% 109% 98% Woningbouw 6%i 109 Pr A'dam '56 I 81 Pr. A'dam '56 II 92% Pr. A'dam '56 III 92 y Pr. R'dam '52 I 90 Pr. R'dam '52 II. Pr R'dam '57... 97% A.K.U 348'/2 349 Calvé Delft 620 620 Van Gelder Zonen 228 228 K. N Hoogovens 555 555 Nederl. Ford 300 298 N. Kabelfabriék 388 387 gew.Philips Gloeil 615 614% Pref PhilipsGloeil 239 Unilever 620 619 y. Wilton Fvenoord 205% 205 Werf Gusto. 157 Dordtsche Patrol 702 701 Kon Petroleum f 158, f 155,80 Bill i t on 316 315 A'dam Rubber 95 94 KLM f 124,— 123,— Holl Am er Lijn 155 y 156 K.NSM. 154 156 N Scheepv Unie 137% 138' v Nievelt Goudr 133 133% Phs v. Ommeren 240 240'/2 HVA 144 145 Delïm natsohannij 165,10 f 161." Amst"rd Bank 310 310 Not Handelsbank 152 152 Ned Handel Mij 234 33? Rotterd Bank 280 28? Twentsche Bank 250 Anaconda Copper 59 60 Bethlehem Steel 54 54 U.S Steel 99 99 General Motors. 53% Shell Union 72'/z 71% Tidewater 21,3/io 21% Zandvoort Platero bij zijn riieuwe meesteres in de tuin van paleis Soestdijk. heeft geboden bij de watersnood in Valen cia, en een stel castagnetten. De Prinses was zeer dankbaar en vol bewondering voor het gebodene. ,,Gracias, muchas gra- cias, fantastico, formidabile" zei zij. Het ezeltje was inmiddels rustig op het gazon gaan grazen. Op het terras zongen de stu denten Spaanse liederen voor de Prinses. Zij begeleidden zich met de gitaren, die zij de Prinses hadden aangeboden. Hun eigen instrumenten hadden zij namelijk niet bij zich. Zij zongen onder meer een speciaal voor deze gelegenheid gecompo neerd liedi" „Irene". De studenten waren opgetogen over het feit, dat de Prinses Spaans met hen sprak. Zij dankte hen har telijk voor het ezeltje en voor de andere geschenken en zei. dat de stüdenten zich voortaan „Los Caballeros de la Princesa Irene" mogen noemen. Evenals het vorige jaar keert de Amstel Brouwerij per 1 oktober 1959 6% interim dividend uit. AMSTERDAM Na de teleurstellende koersen die het Damrak de vorige week te zien heeft ge geven was de inzet voor de eerste dag van de nieuwe beursweek -J niet bemoedigend- Van een herstel was zeker geen sprake en de tendens had, vooral voor de internatio nale waarden, een dalende richting. Bij de opening kon reeds van een flauwe stem ming bij een kalme handel gesproken worden. Er was voor deze koersdaling een complex van factoren aan te wijzen waar van o.a. genoemd kunnen worden de aan houdende staalstaking en de stijgende rentevoet in Amerika. Internationaal kon de arbitrage niet tot zaken komen. Men voelde er niets voor om onder de gegeven omstandigheden nieuwe posities op te zet ten. Het publiek liet merendeels verstek gaan. Van die zijde stonden de orders aan de verkoopkant tengevolge van winst nemingen. De laatste slotkoersen uit Wall Street waren voor de aandelenmarkt op het Damrak niet stimulerend. De West- duitse beurzen waren een tiental punten lager. Grote koersfluctuaties deden zich aanvankelijk op het Damrak niet voor, doch de koersverliezen waren vrij ge voelig: AKU op 353- ruim 10 punten be- j neden de slotkoers van vrijdag, Philips op 618 circa 11 punten lager. Unilever noteer de op 624 bijna 12 punten lager en Kon. Olie was op 157,10 bijna 2 gulden onder de vorige slotprijs en een gulden beneden pariteit New York. In het midden van de beurstijd kwam er in bijna alle hoeken wat meer aanbod, waartegenover bijna geen weerstand werd geboden door ge brek aan kooplimites. De koersdaling vol trok zich voor de internationale waarden in een vrij snel tempo. AKU daalde tot 349, Philips tot 613, Unilever tot 618 en Kon. Olie tot 155,50. Pas op dit niveau werd enige steun geboden. De scheepvaartsector, die aanvankelijk begon met koersverliezen van 1 tot 2 pun ten, moest in het verdere beursverloop over vrijwel de gehele linie meer terrein prijsgeven. De koersverliezen bedroegen uiteindelijk circa 2 tot 4 punten. De handel was in deze afdeling zeer stil. In de cul tuurafdeling was het uiterst rustig en om twee uur was er nog geen enkele affaire in Certificaten Deli tot stand gebracht. De adviesprijs op 166 lag 3,50 beneden de vorige siotprijs. Amsterdam Rubber en HVA noteerden een paar punten beneden vrijdag. Ook de staatsfondsenmarkt gaf lagere koersen te zien bij een kalme han del. De beurs sloot op vrijwel het laagste punt van de dag. De eerste verhandeldag van claims Vro men Papier bracht een adviesprijs 290 per claim. De laatste verhandeldag van claims De Vries' Ijzerhandel bracht een adviesprijs van 75 per claim neerkomen de op 115 pet voor de nieuwe obligaties. Prolongatie 3 pet. (ANP) NEW YORK Op de beurs van New York zijn opnieuw verliezen tot een bedrag van 4,5 miljard dollar geboekt. Hierdoor is de totale terug gang van de laatste zes beursdagen tot bijna 12 miljard dollar gestegen. Het was de scherpste daling sinds 8 september. De handel nam echter toe tot 3.240.000 aan delen, een record sinds 10 augustus, toen 4.190.000 aandelen van eigenaar verwis selden. Aandelen van de elektrotechnische en elektronische industrie daalden het meest. Gisteren noteerden 279 van 1.242 aandelen die werden verhandeld een on gekend lage koers voor dit jaar. Vier fondsen kwamen op ongekende hoge koer sen. American Motors bleek een uitzonde ring op de neerwaarts^ tendentie en boekte een dollar winst. Van de 1.242 verhandelde fondsen waren 150 hoger en 935 lager. Het industriegemiddelde daalde van 625.78 tot 61815. dat van snoorwegen van 152,45 tot 150.62 en dat van onenbare nutsbedrijven van 85,71 tot 8^,05. (UPI). Zandvoortmeeuwen heeft het er in zijn eerste thuiswedstrijd lelijk bij laten lig gen. Tegen VVB gingen de Zandvoorters kansloos met 0-3 ten onder en dan te be denken, dat dit zelfde VVB vorige week in een competitie van start was gegaan met een 4-1 nederlaag tegen Purmersteyn! Zandvoortmeeuwen was geheel uit vorm en midvoor Michels kreeg tegen de hechte Velser defensie weing kans om zijn gevaarlijke schoten te lossen. Bovendien was doelman Van den Boogaard van VVB in uitstekende vorm. Dreigde er gevaar, dan was hij steeds op zijn hoede en dat de „nul" voor de Velsenaren tot het einde gehandhaafd bleef, hebben de VVB'ers voor een belangrijk deel aan hun prima keeper te danken. Vijf minuten voor de pauze zette Effern bij een Velser aanval goed voor. De bal kwam bij Kooimans, die onhoudbaar inkopte: 0-1. Drie minuten na der hervatting werd de toestand voor de Zandvoorters nog som berder. Na een weifeling in de geelblauw defensie, kreeg Verswijveren een kans en Van Koningsbruggen liet zijn zachte schot gaan: 0-2. Nauwelijks waren de gasthe ren van de schrik bekomen, of Kooimans had het leer na een vrije trap voor de derde keer binnen de Zandvoortse palen gedeponeerd. Met deze 0-3 achterstand was er voor Zandvoortmeeuwen geen red den meer aan. Wel trachtten zij het spel nog te forceren, maar de Velser verdedi gers wisten van geen wijken en gaven de kostbare voorsprong niet prijs. WIELDOPEN VERMIST Een inwoner van Bloemendaal heeft bij de politie in Zandvoort aangifte gedaan dat vier wieldoppen van zijn zondagmid dag op de Boulevard De Barnaart gepar keerde auto zijn ontvreeemd. De Zandvoortse politie heeft aangehou den een 29-jarige dienstbode uit Heem stede, verdacht van diefstal van een bedrag van ongeveer 300.ten nadele van haar werkgeefster in Zandvoort. Zij is in het bureau van politie in Zandvoort ingesloten. De motorclub „Zandvoort" houdt zater dag een avond-puzzelrit voor auto's en motoren. De lengte van deze rit bedraagt 40 kilometer, de gemiddelde snelheid is vastgesteld op 26 km per uur. Er zal ge start worden van negen uur af bij het club huis: „Paviljoen de Vijverhut" aan de Vondellaan, bij welk clubhuis men zich van acht uur af voor deze rit kan laten inschrijven. Hi lie gom Op 1 oktober zal de heer K. Haakman, directeur van het postkantoor in -Hille- gom, veertig jaar in dienst zijn yin de P.T.T. Hij trad op zeventienjarige leeftijd als leerling-kantoorbediende in Amster dam in dienst van dit staatsbedrijf. Na ge ruime tijd op het telegraafkantoor te heb ben gewerkt, werd hij overgeplaatst naar Weesp. Achtereenvolgens was hij werk zaam in Amersfoort, Huizen en weer in Weesp. Hier bleef hij tot 16 november 1932 en werd intussen bevorderd tot adjunct- commies. Hierna volgde Barneveld ais .stand plaats. Daar was de heer Haakman goed en wel een klein jaar, of weer stond een verhuizing voor de deur, nu naar Hilver sum. Hier bleef de heer Haakman tot 1941 in welk jaar hij werd bevorderd tot com mies. Na Hilversum volgde Alphen aan de Rijn als standplaats, waar de jubilaris zes jaar heeft gewoond. In december 1947 volgde zijn benoeming tot directeur van het postkantoor in Hillegom. De heer Haakman heeft dus wel zo hiel en daar rondgekeken bij de P.T.T. Gelei delijk aan is hij opgeklommen tot de po sitie die hij thans tot veler tevredenheid hervormde kerk. Hij is namelijk ouder- vervult. De sympathieke jubilaris staat goed bekend, mede door zijn functie in de ling, alsmede voorzitter van de Vereni ging voor christelijk volksonderwijs. Li tsse Maandagavond heeft ds. G. van Duinen uit Wassenaar een toespraak gehouden op de startavond van de Gereformeerde jeugdvereniging in de Gereformeerde kerk in Lisse. Hij hield een boeiend betoog over het onderwerp „Levenskans, levenskeus en levensroeping". In zijn rede liet hij duidelijk uitkomen, dat de diepere waarde van het leven alleen gelegen is in het kruis van Jezus Christus. De avond werd afgewisseld met declamatie, orgelspel en samenzang met orgel en trompet. EVANGELISATIESAMENKOMST. Vanavond wordt in de „Witte Zwaan" in Lisse een evangelisaliesamenkomst ge houden. Spreker is de heer K. J. Adel- mund uit Rotterdam. In Roermond maakt men zich ongerust over de verblijfplaats van de plaatselijke zenuwarts dr. O. B. Banki. Vermoed wordt dat hij zich in Oost-Berlijn bevindt. Dr. B. moest naar een medisch congres in Keulen en wilde, omdat zijn eigen auto defect was, voor de reis een auto huren bij een garage te Tegelen, waar hij klant is. Deze garage had geen wagen beschik baar, maar zorgde ervoor dat een ander Tegels garagebedrijf een auto aan dr. B. verhuurde. De arts wist aanvankelijk niet wanneer hij terug zou zijn. Vorige week maandag belde hij van een onbekende verblijfplaats uit de Heerlense garagehouder op om mee te delen, dat zijn eigen wagen donderdag klaar moest zijn. In de namiddag van die dag zou hij terug komen. Donderdag echter kwam, in plaats van dr. B. zelf, een telegram, luidend: „Kom een paar dagen later". Vrijdag kwam er een tweede telegram: „Kom wagen opha len in Oost-Berlijn bij het hoofdbureau van politie". Vooral dit laatste telegram heeft reden tot ongerustheid gegeven. De ondertekening van het eerste telegram was correct, maar in het tweede telegram was de naam van dr. B. verkeerd gespeld. („Bank" in plaats van „Banki"). De tele grammen bevatten geen aanduiding om trent de plaats van herkomst. Bij de huurauto waren geen papieren voor de Oostzone van Duitsland. De ga ragehouder is van plan, alvorens zijn wa gen in Oost-Berlijn terug te halen, naar de Russische ambassade in Den Haag te gaan om daar te informeren hoe hij moet handelen. Bij het onderzoek, dat op het ogenblik gaande is, zijn ook centrale politie-instan- ties in Den Haag ingeschakeld. Vragen in de Tweede Kamer Het lid van de Tweede Kamer, de heer Borst, heeft aan de ministers van Land bouw en Visserij en van Economische Za ken de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het de ministers bekend, dat de nood onder de boeren door de droogte in verschillende delen van het land met de dag toeneemt? 2. Is het de ministers bekend, dat in deze gebieden het weiland geen voedsel meer aan het vee kan verstrekken? 3. Is het de ministers bekend, dat door deze noodtoestand ernstige gevolgen voor de boeren niet uitblijven en dat de prij zen van groenvoer, hooi en andere soor ten veevoeder in die mate worden* opge dreven, dat vele veehouders genoodzaakt worden door gebrek aan de nodige finan ciën hun vee voor afbraakrpijzen te ver kopen? 4. Als de ministers voorgaande vragen bevestigend beantwoorden, zouden zij dan direct de volgende maatregelen willen treffen: a. Een prijzenstop invoeren en, waar nodig, een normale prijs vaststel len voor alle soorten veevoeder; b. Ertoe overgaan renteloze voorschotten aan die boeren te verstrekken, die hiervoor in aanmerking komen? TOKIO (UPI) Het persbureau Nieuw China meldt uit Peking, dat aldaar maan dag „een Nederlandse culturele delega tie" is aangekomen die „onder leiding staat van ir. H. J. Schoemaker uit Delft en die op uitnodiging van de Communis tische Chinese Vereniging voor culturele betrekkingen met het buitenland de her denking van de revolutie op 1 oktober zal bijwonen." Van bevoegde zijde te Delft is ons des gevraagd meegedeeld, dat het hier niet gaat om enige officiële Nederlandse dele gatie maar om een particulier initiatief dat uitgegaan is van de Amsterdamse hoogleraar W. F. Wertheim (Gemeente Universiteit). Ir. H. Schoemaker, adjunct directeur van het Hydraulisch laborato rium der Delftse T.H., maakt de reis naar Peking dan ook als privé-persoon. even als zijn twee metgezellen, de Amsterdam se schrijfster E. de Jong-Keesing en het P.v.d.A.-Eerste Kamerlid mr. G. J. P Cammelbeeck: Het drietal Nederlanders zal zich op de hoogte stellen van diverse facef-m van cultuur en wetenschap in communistisch China. ATHENE (AFP) „Voor niets ter we reld zullen wij Grivas (de voormalige lei der van de EÓKA) toestaan voet aan wal te zetten op Cyprus na de uitroeping van de republiek", aldus heeft dr. Fazil Kut- chuk, de leider van de Turkse gemeen schap op Cyprus, aan het Atheense blad „Het Volk" verklaard. Grivas heeft er her haaldelijk blijk van gegeven de Turken te haten en hen te willen verderven, aldus Kutchuk. De Turkse leider verklaarde zich ook tegen Russische hulpverlening aan Cyprus. VIENTIANE (Reuter) De UNO-com missie voor Laos heeft maandag verga derd met leden van het Laotische kabi net nadat zij gereed was gekomen met het bestuderen van een Laotisch docu ment waarin communistisch Noord-Viet- nam wordt beschuldigd van agressie. De UNO-commissie wil zich desgewenst ook met vertegenwoordigers van de commu nistische beweging Pathet Lao in verbin ding stellen. De Belgische pers schrijft niets over een „verwijdering" tussen koning Leopold en prinses Liliane, geboren Baels. De prin ses brengt enkele dagen vakantie door in Oostenrijk, waar de Belgische koninklijke familie een landgoed heeft te Hinteriss in Tirol. De prinses jaagt daar en is er reeds verscheidene malen alleen geweest. Het verhaal over de verwijdering tus sen koning Leopold en prinses Liliane werd verzonnen door een verslaggever van het Londense chandaalblad Daily Mirror. De persattaché van koning Bou- dewijn verklaarde dat het gerucht volle dig uit de lucht is gegrepen Koning Bou- dewijn is gisteravond laat van vakantie teruggekeerd. ALGIERS (Reuter/AFP) De Franse opperbevelhebber in Algerije, generaal Challe, heeft bekendgemaakt, dat er bin nenkort nieuwe offensieven tegen de Alge rijnse verzetsbeweging zullen worden ge opend. In een dagorder aan de vierhon derdduizend militairen onder zijn bevel verklaarde de generaal, dat het offensief in Kabylië zal worden voortgezet. Er zijn voldoende reserve-troepen om de gehele winter een divisie valschermtroepen in dat gebied te handhaven. Het is de bedoeling dat de plaatselijke bevolking voldoende mannen levert om de Franse militairen, die elders gaan opereren, te vervangen. Generaal Challe zei, dat de bevolking in Kabylië zelf bescherming had verzocht. Generaal Challe verklaarde tenslotte dat de strijd zal worden geïntensiveerd totdat de pacificatie zal zijn voltooid. Volgens de Fransen zijn sinds het begin van het offensief op 22 juli 4.400 opstande lingen gedood, gewond of gevangen ge nomen. Volgens Franse gegevens zijn in de afgelopen week 609 verzetsstrijders bui ten gevecht gesteld. Er werden ongeveer dertig Franse militairen gedood. Basis voor overleg Messali Hadj, de Algerijnse leider die vorige week ontsnapte aan een moord aanslag, heeft op een persconferentie ver klaard dat het plan van De Gaulle voor Algerije als „een basis voor besprekingen kan worden beschouwd". De 62-jarige Hadj, leider van de Nationale Algerijnse beweging M.N.A. (een tegenhanger van de F.L.N.) zei bereid te zijn op de Algerijnen een beroep te doen het vuren te staken President Kubitschek van Brazilië heeft maandag in aanwezigheid van vijfduizend gasten te Sao Paolo de jaarlijkse Biennale geopend, waaraan deze keer twaalfhon derd kunstenaars uit zevenenveertig lan den hun medewerking hebben verleend. Hoogtepunt van de expositie is een spe ciale Van Gogh-tentoonstelling. Het is de eerste keer dat in Zuid-Amerika een aan tal werken van Vincent van Gogh bijeen gebracht wordt in een expositie. De Braziliaanse president gaf als zijn mening dat de volkeren van de wereld zonder aan hun nationale kenmerken voor bij te zien, toch met één taal, die van de kunst, tot elkaar kunnen spreken. Bij de opening zei hij: „Van dit ogenblik af tot aan de sluiting van de tentoonstelling, is Sao Paolo de wereldhoofdstad van de kunst". Op de Biennale heeft Tsjechoslowa- kije zondagavond de gouden medaille ge wonnen voor de beste toneelvoorstelling. De medaille voor de beste tekenaar ging eveneens naar Tsjechoslowakije en werd gewonnen door Frantisek Troster. De Santa Rosa-medaille voor de beste cultu rele tentoonstelling kwam in handen van de Verenigde Staten met de inzending die de Yaïë-universiteit had verzorgd. KABOEL (Reuter) Afghanistan zal nooit zijn onafhankelijkheid „verkopen voor materiële steun van de Sovjet-Unie of van andere zijde", aldus heeft de Af ghaanse premier, Sardar Mohammed Daud verklaard. Hij gaf in een onder houd met de pers toe dat de aanvaarding van militaire hulp op grote schaal van de Sovjet-Unie een vraagstuk zou worden in geval van een wijziging in de betrekkingen, maar elk land dat militaire hulp ont vangt, bevindt zich in dezelfde positie, zo zei hij. Op vragen deelde hij mede: „Het feit alleen dat wij een groot deel van onze militaire uitrusting van bepaalde zijde krijgen betekent niet dat wij onder in vloed van die zijde komen. De Verenig de Staten en bijna ieder land ter wereld helpen ons. Het is niet onze schuld als de balans doorslaat naar de ene kant". Abida 22 te Sydney v. Miroi. Aagtekerk 21 te East-London verw. v. Pt. Elizab. Aalsdijk 21 v. Bangkok n. Pulu Sambu. Aardijk 21 300 m. n. Azoren n. Halifax. AciJa 30 te Cardon verwacht. Acinaea 21 21 m. z. Ras Fartak n. Suez. Albireo 21 160 m. n.o. Rio Grande do Sul naar Mintevideo, Algenib 21 325 m. o.n.o. St. Vincent n. Rio de Jan. Algol 21 330 m. van St. Vincent n. Las Palmas. Alioth 21 te Bremen verwacht v. Rotterdam. Alphard 21 530 m. z.z.w. Las Palmas n. L. Palmas. Amstellaan 21 v. Aden n. Suez. Amstelsluis 21 345 m. z.w. Minicoi n. Aden. Ar.golakust 21 v. Antwerpen n. Bremen. Anne Christina 21 190 m. n.n.o. St. Paulrocks n. Las Palmas. Annenkerk 22 v. Mombasa n. Aden. Area 21 te Kingston verwacht v. Curasao. Arendskerk 22 te Beira. Argos pass. 21 Ouessant n. Ceuta. Artemis 21 te Amsterdam n. West-Indië. Asmidiske 21 '540 m. n. Flores n. Amsterdam. Astrid Naess 21 329 m. w. St. Maria n. Paulsboro. Attis 21 te Amsterdam n. Rotterdam. Axeldijk 21 185 m. n.o. Fortaleza n. Santos. Banggai 21 te Chalna. Bawean 21 v. Belawan n. Djibouti. Beninkust pass. 22 Kanarische eil. n. Le Havre. Bintang 22 te Tandjong Priok. Borneo 21 v. Tegal n. Tandjong Mani. Boskoop 21 1220 m. z.w. Flores n. Bremen. Breda 22 v. Maracaibo n. Punta Cardon. Caltex Arnhem 21 370 mijl o.z.o. Colombo naar Bandar Mashur. Caltex Delfzijl 21 te Rotterdam. Calt. Eindhoven 21 30 m. z.w. Lissabon n. Pernis. Calt, Leiden 21 '180 m. n.o. Kuria Muria n. Djeddah. Calt. The Hague 21 220 m. o. Madras n. Calcutta. Camerounkust 21 210 m. n.o. L. Palm. n. Fr'town. Camitia 22 te Hamburg. Carrillo 21 te Armuelles v. Los Angeles. Cartago 21 v. Guayaquil n. Balboa. Castor 21 v. Tanger n. Rotterdam. Celebes pass. 21 z. Ceylon n. Djibouti. Ceronia 21 v. Saigon n. Pladju. Charis 22 te Curacao. Cinulia 20 500 m. n.n.o. Guadeloupe n. Liverpool Cities Service Valley Forge 21 140 m. o.n.o. Khuria Muria eil. naar Philadelphia. Clavella 21 te Rotterdam. Cradle of Liberty 21 280 m. n.w. Ascencion naar Philadelphia. Crania 21 te Rotterdam. Congokust 21 210 m. z.w. Ouessant n. A'darn. Coolsingel 21 440 m. w. Bermuda n. Liverpool Dalerdijk 21 100 m. n. Pto. Rico n. Curacao. De Eerens 21 v. Muscat n. Makalla. Delft 21 37 m. z.o. Landsend n. La Guaira. Diemerdijk 21 500 m. o. Bermuda n. Londen. Dinteldijk 21 te Oakland verwacht. Elizabeth B 21 30 m. o. Lizardhead n. Rotterdam. Ena 26 te Cardon verwacht. Eos 21 v. Hamburg n. Amsterdam. Esso Amsterdam 21 v. Aruba n. Landsend. Esso Rotterdam 21 48 m. z.z.w. Lissabon n. Sidon Friesland KRL 20 v. San Francisco n. L. Angelc- Osroet 21 v. Tandjong Mani n. Singapore. Geertje Buisman 21 v. Cacn n. Azoren. Graveland 21 v. Rio de Janeiro n. Santos. Groote Beer 21 780 m. n.o. Belle Isle n. Quebec Guineekust 21 v. Lagos n. Douala. Haarlem 22 te Amsterdam. Hathor 20 te Amsterdam n. Rotterdam. Hector 21 190 m. z.z.w. Ouessant n. Amsterdam Hecuba 21 700 m. z.w. Azoren n. Bremen. Helena 21 te Paramaribo v. Sint Maarten. Helicon 20 1100 m. n.n.o. Barbados n. Curacao. wat ook het standpunt van het F.L.N. moge zijn". Hij is ook bereid deel te nemen aan een ronde-tafel-conferentie. Messali Hadj zei te geloven dat de meeste Algerijnen „een werkelijk Alge rijnse staat wensen", maar dat sommigen voor integratie met Frankrijk zijn. „Wij hebben formeel besloten tot een Algerijnse republiek die een vriend van Frankrijk zal zijn. De aanduiding volkomen onafhanke lijkheid is uit de tijd. Wij leven in het tijdperk van blokvorming. „De samenwer king met de Franse regering zal het hele gebied van Algerije, waaronder de Sahara, moeten omvatten", zo verklaarde hij. BUENOS-AIRES (UPI) De Argen tijnse vakbonden hebben naar schatting vier miljoen arbeiders opdracht gegeven vanavond een sympathiestaking van 48 uur te beginnen ter ondersteuning van dé metaalarbeiders die al sinds vorige maand in staking zijn. Alle verkeersdiensten, P.T.T., banken, restaurants en de haven van Buenos-Aires moeten eraan mee doen. Hestia 21 240 m. w. Scillys n. San Thomas. Hera 21 500 m. w.z.w. Azoren n. Guadeloupe. Hersilia 20 te Emden n. Hamburg. Houtman 21 v. Penang n. Bangkok. Iberia 21 70 m. n.n.w. Archangel n. Archangel. Isis 21 te Ciudad Bolivar verwacht. Jacob Verolme 21 330 m. o. Savannah n. Panama. Japara 21 te Hamburg. Jason 20 720 m. n.n.w. Puerto Rico n. La Guaira. Johan van Oldcnbarnevelt 21 v. Bermuda naar Southampton. Johannes Frans 21 450 m. o. N. York n. Cristobal. Joseph Frering 21 35 m. n.w. Pt. Etienne n. Pepel. Kalydon 21 330 m. n.w. Fortaleza n. Curacao. Karachi 21 380 m. o. Colombo n. Singapore. Karimata 22 te Hamburg. Karimun 20 v. Belawan n. Singapore. Karsik 21 180 m. z. Saigon n. Singapore. Katelysia pass. 21 Gibraltar n. Mena Al Ahmadi. Kelletia 23 te Berre verwacht, verm. n. Tripoli. Kellia 21 200 m. n. Brisbane n. Singapore. Kenia 2/10 te Buenos Aires verwacht. Kerkedijk 21 v. Antwerpen n. Rotterdam. Khasiella 21 te Rotterdam. Kieldrecht 21 v. Suez n. Aden. Kopionella 21 180 m. w. Quoin Isl. n. Landsend. Koratia 21 100 m. z.w. Colombo n. Geelong. Korenia 27 te Curacao verwacht. Kosicia 21 1400 m. z.w. Santa Maria n. Landsend. Kreeft 22 v. Rotterdam n. Vigo. Kryptos pass. 21 Oporto n. Bandar Mashur. Kylix 21 120 m. n.o. Massawa n. Pernis. Laarderkerk 21 100 m. z.w. Ouessant n. R'dam. Laertes pass. 21 Socotra n. Aden. Larenberg 22 te Bordeaux. Leiderkerk 21 170 m. n. Massawah n. Suez. Lekhaven 21 180 m. z.z.w. Santos n. Santos. Leopoldskerk 21 140 m. n.n.w. Perim n. Perz. G. Leuvekerk 21 75 m. n.n.w. Lissa^. n. Antwerpen. Lelvkerk 22 v. Suez n. Muscat. Liberty Bell 21 100 m. z. Sokotra n. Philadelphia. Lombok 21 453 m. o. New York n. New York. Lutterkerk 21 v. Bushire te Mena. Maashaven 21 230 m. n.n.o. Las Palmas n. Antw. Maaskerk 21 470 m. z. Walvisbaai n. Las Palmas. Maaslloyd 22 te Manilla. Malea 21 320 m. n.w. Surabaja n. Surabaja. Marnelloyd 21 v. Colombo n. Bombay. Mataram 21 op Groot Bittermeer n. Djeddah. Mentor 21 te Pc >f Spain verw. v. Carupano. Merseylloyd 21 eebrugge n. Port Said. Merwede 22 te oradi. Molsnkerk 21 v. Mukalla n. Karachi. Munttoren 21 350 m. w. Bombay n. Singapore. Musilloyd 21 v. Manilla n. Tandjong Mani. Mylady 21 90 m. n.w. Berlenga n. Las Palmas. Naess Lion 22 te Suez. Naess Tiger 21 15 m. w.z.w. Kp. Spartivento naar Banias. Neder-Eems 21 te Tandjong Priok verwacht. Nias 21 te Buenaventura v. Los Angeles. Noordwijk 21 85 m. z.w. Finisterre n. IJmuiden. Notos 21 v. Oran n. Tunis. Nijkerk 21 te Genua. Oberon 21 te Paramaribo. Oldekerk 22 te Aden. Ootmarsum 21 60 m. w.z.w. Ouessant n. Houston. Oranje 22 te Colombo verwacht. Oranjefontein 21 te Antwerpen. Oranje Nassau 20 v. Puerto Lirnon n. Kingston. Orion 21 te Beyrouth v. Alexandrië. Osiris 20 v. Willemstad n. Caripito. Ossendrecht 22 te Luanda. Ouwerkerk 21 te Amsterdam. Overijsel 21 250 m. z.w. Kp. Palmas n. Kaapstad. Parkhaven 22 te Buenos Aires. Fapendrecht 21 50 m. n.nw.. Kaap Villano naar Novorossisk. Peperkust 21 270 m. z. Dakar n. Le Havre. P. G. Thulin 21 16 m. z. Cuba n. Baltimore. Philippia 22 v. Rotterdam n. Mena Al Alhamadi. Philidora 21 60 m. n.w. Oran n. Mena Al Ahmadi. Philine 25 bij Hoek van Holland verw. n. R'dam. Prins Alexander 21 60 m. o. Kreta n. Piraeus. Prins Frederik Hendrik 21 300 m. n.w. Malinhead naar Montreal. Prins Willem II 21 v. Le Havre n. Rotterdam. Purmerend 21 te Akaba. Pygmalion 21 v. Famagusta n. Limassol. Raki 21 te Napels v. Port Said. Reza Shah The Great pass. 21 Gibraltar n. R'dam. lloebiah pass. 21 Straat Banka n. Calcutta. Roggeveen 20 v. Durban, 22 te Lorenzo Marques. Rossum pass. 21 Bizerta n. Rotterdam. Saloum 21 160 m. n.n.o. Las Palmas n. Dakar. Sanana 21 240 m. z.z.w. Kp. St. Jaques n. Saigon. Sarangan 21 100 m. n.o. Port Sudan n. Suez. Sarpedon pass. 21 Scillys n. Curacao. Scheldelloya 21 v. Napels n. Genua. Scherpendrecht 21 v. Teneriffe n. Takoradi. Schie 21 te Tripoli. Schouten 21 v. New Plymouth n. Adelaide. Sloterdijk 21 te Bremen v. Hamburg. Stad Alkmaar 22 te Emden. Stad Amsterdam 21 40 m. z.w. Ouess. n. IJmuid. Stad Delft 20 te IJmuiden verm. 22 n. Rotterdam. Stad Gouda 21 130 m n.w. Lissabon n. Rotterdam. Stad Leiden 21 720 m. z. o. Freetown n. Beira. Stad Maassluis 21 v. Freetown n. IJmuiden. Stad Rotterdam 21 120 m. w.z.w. Casablanca naar Freetown. Steenwijk 21 300 m. z.z.o. Flores n. Willemstad. Stentor 21 v. Curacao n. Aruba. Straat Malakka 22 te Moji. Str. Mozambique 21 v. Penang n. P. Swettenham, Str. Soenda 21 710 m. z.o. Madagascar n. M'bourne. Straat Torres 22 te Penang. Solon 21 v. Maracaibo n. Cartagena. Sunetta 22 te Melbourne. Tabian 23 te Belawan verwacht. Tahama 21 90 m. z. Kreta n. Perzische Golf. Taria 21 210 m. n.o. Ceylon n. Bombay. Tawali 21 v. Genua n. Rotterdam. Teiresias 21 te Suez. Ternate 21 te Vancouver verwacht. Tero 21 160 m. z.w. Ouesant n. Rio de Janeiro. Telamon 21 v. Amsterdam n. Bremen. Teucer 21 v. Djeddah n. Djibouti. Tibia 23 te Calcutta verwacht. Tjikampek 21 v. Kobe n. Hongkong. Tjimanuk 22 v. Rotterdam op proefvaart. Tomocyclus 23 te Corpus Christi verwacht. Tomori 21 v. Tegal n. Semarang. Van der Hagen 21 v. Durban n. Penang. v Spilbergen 21 300 m. n.n.w. Capetown n. Matadi. Van Waerwijck 21 te Lyttelton. Vasum 24 te Hamburg verwacht. Vlieland 21 250 m. n.n.w. Colombo n. Singapore. Waal pass. 21 Ouessant n. Algiers. Waingapoe 21 te Kuwait. Waiwerang 21 160 m. z.o. Str. Balabak n. H'kong. V.'esterdam 21 20 Om. w.n.w. Landsend n. N. York Westland 21 te Salvador verwacht. Wieldrecht 21 230 m. n.n.o. I'lores n. Ellesmerept. Woensdrecht 22 te Coryton. Wonosobo 21 32 m. n.w. Belawan n. Colombo. IJssel pass. 21 Kp. Blanco n. Tanger. Zaanland 21 v. Bremen n. Hamburg. Zeeland 21 v. Penang n. Tnncomalee. SLEEPVAART Clyde 19 v. Gibraltar n. Engeland. Cycloop 20 150 m. n.n.o. Finisterre n. Lagos. Friesland 18 te Montevideo. Gele Zee 20 te Le Havre. Hudson 20 v. Maassluis n. zee. Oceaan 21 v. Genua. Zeeland 20 te Tandjong Priok. KLEINE VAART Admiralengracht 21 12 m. o.n.o. Goeree n. Londen. Atlas 21 te Amsterdam v. Kopenhagen. Bab T 19 v. IJmuiden n. Ostrand. Bloemgracht 20 Kiel gepass. n. Kotka. Boreas 19 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Brouwersgracht 22 te Amsterdam verwacht. Draco 21 35 m. w. Oporto n. Tanger. Eljo 21 15 m. o. Kp. Tenez n. Oran. Flevo 19 v. Amsterdam n. Odcnse. Manto 2 Ote Amsterdam n. Bilbao. Nero 20 v. Ceuta n. Faro. Pavo pass. 21 JE-11 v. Jacobstad n. Zaandam. Plato 21 te Kp. St. Antonio n. Alicante. Phidias 20 te Alexandropolis n. Izmir. Strabo 20 te Vigo n. Amsterdam. Thaletas 19 v. Piraeus n. Volos.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7