Daöboek van een Agenda voor Haarlem Weense schilderijen-affaire voor Amsterdamse rechtbank Professor Doka en Robotto „De Werkplaats" huldigde stichter Kees Boeke fi|n FAAM fantastisch Knappe reportage De nieuwsuitzendingen Nationale raad voor maatschappelijk werk De radio geeft vrijdag T elevisie programma Cor de Groot solist in pianoconcert van Ravel Gymnastiekleraren wensen Universitaire opleiding voor lichamelijke opvoeding die lekkere drop heet KLAROP! HillllHiil Uitspraken rechtbank Gevangenisstraffen wegens bedreiging en diefstal DOOR PIERRE NORD Zwitserland en Euratoom DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1959 Dè verrassing van de avond was natuur lijk dat de tweede helft van de voetbal wedstrijd Voorlopig Nederlands elftal— Saarland werd uitgezonden, geen groots voetbal, maar plezierig om naar te kijken met een 4—0 voorsprong in gedachten. Het beeld was goed. September Song bijna alle omroepen hebben nu hun liedjesprogramma was ook weer een poging om een origineel kader te bedenken waarbinnen men ge woon liedjes kon laten zingen. Steye van Brandenberg bedacht een verplaatsing van de huiskamer naar de studio, een wat be jaarde vondst maar aardig gebracht door hemzelf en Kitty Janssen, vooral ook met een aardig liedje. De overige optredenen hadden het niet makkelijk met liedjes, waarvan perfecte uitvoeringen wereldbe kend zijn; „The Spotlights" kwamen niet boven amateurisme uit. Dollywood was een onder regie van Leo Akkermans bijzonder knap gemaakte reportage van het fascinerende poppen- bedrijf. Jammer dat de bedrijfsleider Frans, Duits en Engels moest praten om de wereldwijde contacten van het bedrijf te verduidelijken. Dat was te veel een foefje, een oud bovendien. De reportage was levensecht genoeg om het niet daar van te hoeven hebben. Ook de geluids achtergrond was opvallend raak. Joop Geesink zelf leek weinig gedisponeerd om zelf voor de camera's te staan. Zijn filmpje „Holland invites the world" bekroonde de reportage, die een staaltje was van goed televisievakmanschap. Beeldschermer De verplaatsing van de nieuwsuitzendin gen van het A.N.P. van 23 uur naar 22.30 gaat op zondag 27 september in. Een en ander blijkt uit de programma-aankondi ging van de K.R.O. voor de volgende week. Op diezelfde datum beginnen dan ook de korte nieuwsuitzendingen voor de zender sluiting om 23.55. Advertentie bestellen In de te 's-Gravenhage gehouden verga dering van de raad van afgevaardigden van de Nationale raad voor het maatschap pelijk werk is jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford oud Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland afgetreden als voorzitter van de bestuursraad. In zijn plaats is gekozen prof. dr. R. Schippers uit Amsterdam. De Nationale raad voor maatschappelijk werk is de voortzetting van de „Neder- landsche vereeniging voor armenzorg en weldadigheid" opgericht op 27 april 1908 - aanvankelijk onder de naam Nederlandse vereniging voor maatschappelijk werk. De vereniging heeft ten doel de beharti ging van de belangen van het maatschap pelijk werk in Nederland te bevorderen. Advertentie bestellen 1 HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO. Nieuws. 8.18 Gram. 9.05 Gymn. voor de vrouw. 10.00 De vrouw in haar huis, caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de, vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Kbrkorgelco'ncert. 11.45 Gram. AVRO: 12.00 Jazzmuz. 12.20 Regeringsuitz.: Land- bouwrubr.: De opening van dc rijks middelbare landbouwschool in Sneek. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Dans- orkest en sol. 13.55 Beursber. 14.00 Fluit en piano. 11.25 Voordr. 14.45 Kerkorgelconc. 15.05 Gevar. progr. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 Po), causerie. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntj op de i. caus. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Jazz muz. VPRO: 19.30 In India aan de Tibetaanse grens, gesprek. 19.50 VPRO-nieuws. 20.00 Nieuws. 20.05 Nationale Reclasseringsdag, caus. 20.10 Boek bespreking. 20.15 Toneelbeschouwing. 20.25 Intern. Gaudeamus-Muziekweek 1959. 20.45 Godsdienst en wereld, causerie. VARA: 21.00 Gevar. progr. 22.25 Buitenl. weekoverzicht. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek VARA: 23.00 Nieuws. 23.1524.00 HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 7.10 Gram. 7.13 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.30 Lichte muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.40 Voor de huisvr. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Voor oudere luisteraars. 12.00 Viool en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Musett.e-ens. en solist. 12.53 Gram. ol act. 13.00 Nieuws. 13.15 Pianoduo. 13.40 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Gram. 15.10 Voordr. 15.30 Lichte muz. 16.00 Caus. over kamerplanten. 16.15 Holland Festival 1959: Noordhollands Filharm.ork., Chr. Oratoriumver. en sol. 17.00 Voordr. 17.20 Gitaar-ensemble. 17.40 Beursber. 17.45 Jazzmuz. 18.00 Accordeonmuziek. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitz.: Jeugd en industrie. Een uitzend, gewijd aan beroepenvoor- lichting. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Kamer- niuz. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Heinrich Schützfeest. 21.40 Kunstrubriek. 22.00 Gram. 22.10 Volksmuziek. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nieuws. 23.15 Kunstoverz. 23.35—24.00 Gram. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Ork.conc. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelrecital. 14.00 Schoolradio. 15.45 Japanse liederen. 16.00 Koersen. 16.02 Gevar. muz. 16.55 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.45 Duit se les. 18.00 Ork.muz. 18.10 Ork.muz. 18.10 Voordr. lc.20 Gram. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.30 Automobielkron. 19.40 Gram. 20.00 Ork.conc. 20.45 Kunstkaleidoscoop. 21.00 Ork.conc. (verv.) 21.30 Koorzang. 22.00 Nieuws. 22.15 Braziliaanse liede ren. 22.5523.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS: 20 00 Weekjournaal. 20.30 Gevarieerd pro gramma. 20.55—21.55 Documentaire film. Advertentie bestellen I De rechtbank te Amsterdam heeft een begin gemaakt met de behandeling van de grote zaak tegen de 49-jarige gedeti neerde Amsterdamse koopman E.P. De ze wordt ten laste gelegd: oplichting-in- vereniging van de Deense koopman S.W. te Vejle (Den.) voor een bedrag van 290.000 D. Kr. (ongeveer 150.000 gld.) en een poging tot oplichting van de Deense koopman Eric Emborg te Aalborg. In deze zaken, die zich in de zomer van het vorig jaar in Denemarken hebben afge speeld, hebben achtenveertig oude schil derijen een belangrijke rol gespeeld. De koopman S.W. pleegde zelfmoord. Van de bewuste achtenveertig schilderijen zijn er thans vierendertig :in hel bezit van de familie W. en veertien werden door dc Deense Justitie verbeurd verklaard. Met deze laatste schilderijen heeft P. ook in Duitsland gepoogd zaken te doen. Hij werd toen echter gepakt en veroordeeld tot een straf gelijk aan het voorarrest van vijf maanden. Dc schilderijen kreeg hij van de Duitse Justitie terug. Volgens de tenlastelegging zou P. aan de koopman S. W. hebben verteld, dat hij mede-eigenaar was van een katoen- fabriek in Brazilië en dat hij de helft van het jaar in Europa woonde. „Mijn vader hielp tijdens de oorlog rijke Sudeten- Duitsers vluchten. De kinderen van een hunner wonen nu in Denemarken en wil len veertien schilderijen verkopen, waar voor 120.000 kronen wordt gevraagd. Ik wil hen helpen, maar kan hier slechts over 40.000 kr. beschikken. Het is voor mij deels een hulpactie en ten dele ook een sport om deviezen over te brengen", aldus P. Braziliaanse vrienden van P., die in juli in Denemarken zouden komen wilden de doeken aldus P. voor 60.000 dollar kopen om ze aan musea te geven. De Deen moest dan 100.000 kronen fourneren en de stukken zouden dan als zekerheid in zijn bezit blijven. P. kwam met de van „expertises" voorziene doe ken bij W., die hem 100.000 kronen gaf. Aldus de tenlastelegging. Na getuigenverhoren ging de president, de dagvaarding punt voor punt met de verdachte na. P. erkende dat hij in juni 1958 bij de Deense koopman S.W. (direc teur van een tapijtfabriek) was geweest. Hij had niet gezegd in Brazilië woonach tig te zijn doch daar te hebben gewoond. Het verhaal dat hij mede-eigenaar was van een katoenfabriek in dat land was niet juist evenmin, aldus verdachte, dat zijn vader in de oorlog Sudeten-Duitsers zou hebben geholpen te vluchten. „Mijn va der en hele familie zijn vergast hoe kan ik dat dan verteld hebben". De schilde rijen waren wèl van een Sudeten-Duit- ser, die de doeken wilde verkopen. De transactie was voor hem aldus P. geen hulpactie geweest en evenmin een sport om deviezen over te brengen. Het verhaal dat hij S.W. gedaan had over zijn Braziliaanse vrienden was zo vervolgde P. waar. Hij zei nu nog overtuigd te zijn, dat hij de schilderijen met winst naar Brazilië zou kunnen ver kopen. De' verdachte erkende de doeken aan S.W. te hebben verkocht en daar bij te hebben gezegd, dat de kans groot was, dat hij ze verder zou verkopen en dan de winst met S.W. zou delen. Het wa ren doeken van „grote waarde, meren deels oude Hollandse meesters". Op 1 juli, toen S.W. de schilderijen nog niet had ge kocht was hij met de Duitser Künstei',. die hem had verteld dat hij een kunsthandel had gehad, naar de Deense koopman ge gaan. Künster wist aldus P. dat het dezelfde veertien schilderijen waren, die de Duitse Justitie na het proces tegen P. Advertentie bestellen 1 aan deze had teruggegeven. Hij had in Künster een mogelijke koper gezien. Er was met de Duitser geen afspraak ge maakt, dat deze de prijs zou opdrijven. De tweede partij, die hij aan S.W. had aangeboden moest 200.000 D.Kr. waard zijn en ook in deze zaak zou bij doorver koop de winst samen worden gedeeld. Volgens de verdachte had de Deen con tractbreuk gepleegd wan hij (P.) had na melijk tot 20 augustus 1958 optie op de schilderijen genomen, (voor het geval de Braziliaan toch zou kopen) welke pas na afloop van die termijn het eigendom van de Deen zouden worden. De Deense koop man, die ook in het bestuur van een bank zat, schreef in de afscheidsbrief aan zijn vrouw, dat hij niet verder kon leven om dat hij volkomen zijn gezicht verloren had door deze zaak. Over de niet doorgegane transactie met de koopman'Emborg zei verdachte dat de Duitse vluchteling over wie hij met de koopman had gesproken, Künster was; deze is namelijk een Oostduitse vluchte ling. 1-Iij had gezegd, dat hij zou trachten de schilderijen aan een Braziliaan door te verkopen en dan de winst samen zou wor den gedeeld. De zitting is geschorst tot donderdag. Wegens indispositie van zijn rechterhand zal de pianist Cor de Groot op 18 decem ber in het Concertgebouw.' te Haarlem met in zijn eigen concert voor piano en orkest solist zijn, maar in het piano concert voor de linkerhand van Maurice Havel. Advertentie bestellen De vereniging van leraren en onderwij zers in de lichamelijke opvoeding in Ne derland heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen in 'n telegram gevraagd, universitaire opleiding voor li chamelijke opvoeding te .willen instellen. In het telegram wordt gerefereerd aan de uitspraken van prof. dr. J. Jongbloed, de afgetreden rector magnificus van de rijksuniversiteit te Utrecht. Deze zei in zijn rede bij de rectoraatsoverdracht, nog steeds node de studierichting der lichame lijke opvoeding te missen bij de 56 studie richtingen die de Utrechtse universiteit telt. Prol. Jongbloed noemde de lichame lijke opvoeding het stiefkind bij het on derwijs en pleitte voor universitaire oplei ding, mede ten bate. van het wetenschap pelijk onderzoek. De bediende bracht op een blaadje de koffie voor de professor en een flesje limonade voor Robotto. ,:Dank je", zei professor Doka. Op een afstandje staarde de bediende met grote ogen naar Robotto, die handig het rietje in zijn mond stak, en warempel de limonade uitdronk Professor Doka had wel in de gaten, hoe vreemd de bediende het geval vond. Hij glimlachte olijk achter zijn krant.. Mijn ijzeren knecht gedraagt zich netjes, vind je niet?", lachte hij. Jjjjjawelprofessor", mompelde bediende, nog steeds ontdaan.... 28—29 De stichter van De Werkplaats, Kinder gemeenschap te Bilthoven, de heer Kees Boeke, hoopt overmorgen 75 jaar te wor den. Het bestuur, de leraren en de leerlin gen van De Werkplaats hadden de heer Boeke woensdag uitgenodigd voor een of ficieuze ontvangst. Met zijn vrouw Betty maakte hij een rondgang door de schoolge bouwen, waaraan wel het een en ander is veranderd sinds hij vijf jaar geleden af scheid nam van De Werkplaats. De kleu terschool, de afdeling voor slechtzienden en de middelbare school worden op het ogenblik door in totaal bijna duizend leer lingen bevolkt. De Werkplaats is in 1926 ge sticht. De leraren en leerlingen, die de heer Boeke nog als algemeen leider hebben Kees Boeke nam tijdens een kort muzikaal intermezzo zelf achter de vleugel plaats. Advertentie meegemaakt, kwamen in de grote zaal bij een om hem en zijn vrouw, die ook op de school heeft gewerkt, te huldigen. Na een spontaan Lang zullen ze leven" en een driewerf hoera door allen, sprak de hoofd medewerkster van de Werkplaats, me vrouw ir. K. C. Lambert-Anema, haar voorganger toe. Ze legde er de nadruk op, dat alle medewerkers, ondanks de groei van en de vele veranderingen in De Werk plaats, nog steeds trachten te leven in de geest van de heer Boeke en dat zij ook pro beren, zijn idealen hoog te houden. De heer Boeke werd overladen met ver jaarsgeschenken, die door de leerlingen zelf waren gemaakt: kandelaars, een zelf geweven tafelkleed, een gebatikte wand doek, een schilderij en een beeldje. In zijn dank drong de heer Boeke er bij zijn jonge toehoorders op aan, altijd goed samen te leven, zich een deel te voelen van het grote geheel en te vechten voor de vre de. De feestelijke dag werd besloten met een etentje, dat helemaal verzorgd was door de leerlingen van De Werkplaats. De Haarlemse rechtbank heeft een 28- jarige Haarlemse sloper, die ervan ver dacht wordt in de Kennemerduinen een politieman te hebben bedreigd, veroor deeld tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek. De officier van Justitie eiste veertien dagen geleden acht maanden ge vangenisstraf, waarvan zes onvoorwaar delijk met aftrek. Een 20-jarige Haarlemse werkster, die winkeliers had bewogen goederen aan haar af te geven, die zij niet betaalde, en tegen wie zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie onvoorwaardelijk met af trek was geëist, is conform de eis veroor deeld, waarbij zij tevens voor drie jaar onder toezicht van de rooms-katholieke reclassering werd gesteld. Een 28-jarige Amsterdammer, die uit een afgesloten auto in Zandvoort een por temonnee zou hebben gestolen, is veroor deeld tot acht maanden met aftrek. Tegen hem was tien manden met aftrek geëist. De rechtbank sprak een 27-jarige Bever- wijker vrij van diefstal. Wel bewezen achtte zij poging tot diefstal. Zij veroor deelde de Beverwijker hiervoor tot acht maanden met aftrek. De officier had tegen hem een jaar met aftrek geëist. Een 22-jarige fabrieksarbeider uit Wor- merveer, die met behulp van een valse handtekening van een gestolen spaarbank- boekjé een bedrag zou hebben opgenomen, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Tegen hem was tien maanden, waarvan vier voorwaardelijk geëist. 1. Het begon allemaal, zoals dat in talloze speurdersro mans staat beschreven: Zondag 18 oktober om half- zes kwam hoofdcommissaris Duchemin het directie kantoor van het weekblad la Ligne Frangaise binnen, gevestigd in de rue de la Demi-Lune nr. 31, in het lie arrondissement van Parijs. Hij was kort te voren door zijn medewerker commissaris Largeaud gebeld. Duchemin, die al achttien jaar in het vak zat, beschik te nog altijd niet over de gewenste graa'd van hardheid. Toen hij op de drempel stond en het toneel van de mis daad overzag, rilde hij. En als gewoonlijk vluchtte hij in een soort wrange humor, die zijn ondergeschikten de overtuiging moest bijbrengen, dat een lijk niet in staat was hem van zijn stuk te brengen. Ik heb het niet op moordenaars die op zondag wer ken, merkte hij op. Het zijn niet je ware vaklui. Het lijk was met stoel en al naar rechts opzij geval len en in de tot een vuist gebalde hand stak nog een vul pen. De bovenkant van het gezicht was vol bloed. Duchemin staarde met uitgesproken afgrijzen naar de rumoerige activiteit van de politiemannen, die zich in het niet al te grote vertrek verdrongen. Zij stapten rond te midden van de dossierj, die het versleten karpet bedekten en die zij uit vakken, uit openstaande kasten en mogelijk zelfs uit de eveneens openstaande en lege brandkast hadden gehaald. Met uitzondering van dok ter Louis, de politiearts, die zich over zijn klant boog en een langdurige fluittoon voortbracht, was er nie mand die ook maar enige aandacht aan de overledene schonk. De fotograaf zocht met beroepsmatige onver schilligheid de juiste hoek, waaronder hij het slachtof fer wilde fotograferen. Het verbaasde Duchemin haast dat hij de man geen aanwijzingen hoorde snauwen om trent gewenste houding en gelaatsuitdrukking. De man nen van de dactyloscopische dienst verzamelden als bij ziende maniakken vingerafdrukken. De wapendeskundi ge en liwee jonge inspecteurs brandden zichtbaar van verlangen om eindelijk aan de slag te kunnen gaan: zij doorzochten alvast hoeken en gaten en deden denken aan jachthonden, vlak voor zij worden losgelaten. In deze heksenketel weiger ik te denken, zei Du chemin. Kunnen wij niet ergens een rustig plekje zoeken? Met Largeaud liep hij de gang op de benedenverdie ping in, die als wachtkamer was ingericht. Daar heerste volmaakte rust en absolute stilte. Wanneer er niet aan weerskanten een agent in uni form op wacht had gestaan bij een wijdgeopende deur hadden zij zich in één van de meest onschuldige kantoor gebouwen uit het quartier du Sentier kunnen bevinden, waar op zondagen een vrede heerste, die in menig dorpje niet te vinden was. Geluiddempende muren? vroeg Duchemin. Jammer genoeg wel. Anders. Bij het begin beginnen. De hoofdcommissaris strekte zich behaaglijk in een leunstoel uit. Largeaud, veel onrustiger van aard, bleef staan. Om 16.15, zei hij belde een dame de alarmcen trale op. Ze vertelde, dat ze een ogenblik tevoren in de kantoren van la Ligne Frangaise schoten had gehoord. Om 16.30 heeft de alarmcentrale ons gewaar schuwd dat er een lijk lag. Hebben ze die vrouw al opgespoord? Nog niet. Ze heeft haar naam niet genoemd. Susi- ni tracht haar te vinden. Wie is debelanghebbende? Voor zover wij, aan de hand van wat er van het gezicht is overgebleven, gevolgtrekkingen kunnen maken is het een Aziaat. Wat deed die man op een Franse krant, waar hij zich blijk baar volkomen thuisvoelde? Volgens zijn papieren heet hij Alexis Vindon. Hij is in 1913 te Seoel geboren, vrijgezel en woont al twee jaar in Frankrijk. Hij is Koreaans onderdaan, ondanks zijn Frans klinkende naam. Ja, het is wel zonderling, dat een Aziaat hier een administratieve funktie aan een krant bekleedt. En als het nu nog een Vietnamees was, maar een Koreaan Hoogst merkwaardig. Althans in Frankrijk. En geen getuigen, geen enkele aanwijzing, nietwaar? Hoe weet u dat? Als er ook maar een spoortje aanwezig was, Lar geaud, dan zou jij dat op ditzelfde ogenblik volgen en dan zou je mij niet zo haastig hebben laten komen. Het grove en goedmoedige gezicht van de commis saris werd van lichtrood donkerrood. Hij voelde zich overrompeld en zei onhandig: Wat bedoelt u daarmee? Dat ik de eer van de ge makkelijke zaakjes in de wacht tracht te slepen? Maar natuurlijk niet, beste jongen. Alleen, dat je tot het ongeduldige soort speurhonden behoort. Duchemin bezat alle vereiste eigenschappen, en mo gelijk nog wel een paar meer, om zijn ondergeschikten van de criminele recherche tegen zich in het harnas te jagen. Zij beschouwden hem als een rpan, die men van hogerhand naar voren had geschoven, als een para depaardje en als een bijzonder verwaand heer. Hij had, zelfs de onnaspeurlijke politiek in hogere politiekringen in aanmerking genomen, onwaarschijnlijk snel promo tie gemaakt. Hij was pas achtendertig. Er werd ge fluisterd dat zijn eindbestemming bij de administratie van de prefectuur lag en dat hij bij de criminele poli tie slechts tijdelijk vertoefde met het doel zich tot in onderdelen vertrouwd te maken met het ingewikkelde raderwerk van de reusachtige machinerie, die hij mo gelijk in de toekomst zou bedienen. Hij was meester in de rechten en had oosterse talen gestudeerd. Een zekere sportieve jongensachtigheid in zijn uiterlijk en een bepaalde zwier waren er oorzaak van, dat velen in hem nog altijd de student zagen, de man van goeden huize. Zijn spot was vaak bijtend en hij toonde soms de neiging misbruik van zijn geestelijk overwicht te maken. Zijn medewerkers konden hem nauwelijks een 1 paar onverwachte en opvallende successen vergeven, die hij in hun weinig verfijnde tak van dienst haast spelenderwijs had behaald. Wat zij hem in het geheel niet vergaven was zijn talent in het doorzien van hun vijandige houding, in het raden van hun geheimste ge- I dachten. Soms probeerden zij hem er in te laten lo pen: hij merkte het altijd en wees hen spottend op hun fouten. Hij wond zich niet op. Wat zij zichzelf en elkaar niet wilden toegeven was, dat hij hen, door hen te prik kelen, dwong tot maximale prestaties. Wat zij niet wis ten was, dat hij bekwaamheid uitstekend opmerkte en dat menige promotie rechtstreeks aan hem te danken was. Bij de aanblik van het verslagen gezicht van de com missaris barstte hij in een schaterlach uit. (Wordt vervolgd) Zwitserland heeft besloten officiële be trekkingen met Euratoom aan te knopen. Het heeft bij deze organisatie, waarvan het geen lid is, een permanente diploma tieke vertegenwoordiger benoemd. Dit heeft de minister van Buitenlandse Zaken, Petitpierre, woensdag in het parlement te Bern bekendgemaakt. Hij deed dit in een debat over de Zwit serse politiek op het gebied van de kern energie. De minister zei, dat Zwitserland zijn medewerking verleent aan het werk van het Europese centrum voor Kernon derzoek (C.E.R.N.) te Meyrin bij Genève en zijn instemming heeft betuigd met het ciën van de O.E.E.S. Het was zijns in ziens noodzakelijk deze politiek aan te vullen met een nauwere samenwerking met Euratoom. Naar te Bern verluidt heeft de Zwitser se regering ook besloten een diplomatieke vertegenwoordiger bij de E.E.G. te be noemen. Dit besluit zou genomen zijn met instemming van de overige zes leden van de „Kleine Vrijhandelszone". De bedoe ling ervan zou zijn, een eerste burg tus sen de E.E.G. en de „Kleine Vrijhandels zone" te slaan. Stadsschouwburg: Vandaag en vrijdag 19.45 uur: Diogé met „Een walsdroom". Minerva Theater: Vrijdag 20.15 uur: Concert Noordhollands Philharmonisch Orkest. Grote Kerk: Vrijdag 11.30 uur: Beiaard concert door Arie Peters. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Al Capone, dictator van de onder wereld", 18 jaar. Vrijdag tot en met woens dag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en donder dag 14 en 16.15 uur: „Die glücklichste Frau der Welt", alle leeftijden. Donderdag 19 en 21.15 uur: „08/15". Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur, vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14.30, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14.30 en 20 uur, woensdag en donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Al Capone, dictator van de onderwereld", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en vrijdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Tiger Bay", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „Mo dern Times". Vrijdag 14 en 20 uur, zater dag 14. 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. maandag tot en met woens dag 14 en 20 uur: „Romarei, het meisje met de groene ogen", 14 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Het uur der schande". Minerva Theater: Vandaag 20 uur: „De reis om de wereld in 80 dagen", alle leef tijden. Zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Pal Joev", 18 jaar. Zondag 14 en 16.15 uur: „Brokkenpiloten", alle leeftijden. Maandag 20.15 uur; „Koningin Christina", 18 jaar. Donderdag 20.15 uur: „Das Wirts- haus im Spessart", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag 19.30 uur en vrijdag tot en met donderdag 14 en 19.30 uur: „Het dagboek van Anne Frank", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „Geheimen van Oost-Afrkia", alle leef tijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Comanche", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Het legioen van Zorro", 14 jaar. Maandag tot en met woensdag 14.30, 19 en 21.15 uur en donderdag 14.30 uur: „Muiterij in de Zuidzee", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Hoe vermoorden wij oom George?", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „The captains table", 18 jaar. Zondag 11 uur: „De levensroman van Johann Strauss", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „Place Pigalle, plein der zonde", 18 jaar. Vrijdag tot en met zondag 20 uur: ..Grafin Maritza", alle leeftijden. Zondag 14.30 uur: „A en C als waaghalzen", alle leeftijden. Maandag tot en met woensdag 20 uur: „Mevrouw komt niet thuis van avond", 18 jaar. Donderdag 20 uur: „Het is feest vandaag", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN In 't Goede Uur (Korte Houtstraat 1): Tot 1 oktober dagelijks (ook zondags) van 10 tot 22 uur: Expositie tekeningen en etsen van Rein Dool. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 12 oktober op werkdagen van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondags 14 tot 17 uur: Expositie van werken van Erika Visser. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 18 sep tember). Advertentie bestellen!

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 15