Cijfers 41 flauwe afspiegeling van het Nederlands overwicht i j mkmÊ m xfk „Maastricht" veroverde club- titel in snelle race met tijd Saarland na half uur al verslagen ploeg Voor de rust constructief voetbal van grote allure „Weg naar beter voetbal begint in de onderafdeling van KNVB" Westduits amateur elf tal in de Olympische voorronde Oefenwedstrijd had nuttige aspecten Speciale aandacht voor de C-trainers Tweede zege op de Oostduitse ploeg Fa. A. EVERTS Öf* Klasse goals PSV-ers moesten hoofd buigen voor Arsenal Heel wat mans Centrale training blijft in de toekomst Clubs eventueel verplichten speler af te staan Om de Europese beker De 4e manier van roken het sigaartje dat U kunt roken als sigaret WILLEM II „De Bataaf" uit Halfweg derde plaats Kandidatentoernooi Duel Olafsson-Benkö eindigde in remise Lwxn DERDAG 24 SEPTEMBER 1959 (Van onze sportredacteur) Het voorlopig Nederlands voetbalelftal heeft gisteravond in het Feijenoord- stadion in Rotterdam in de eerste helft van de oefenwedstrijd tegen Saarland een party voetbal laten zien die er zijn mocht. Ruim 30.000 mensen hadden er aan het einde van de eerste periode van drie kwartier een hartelijk gemeend applaus voor over. En terecht, want wat het Nederlandse team aan constructief spel had laten zien was voorwaar een lust voor het oog. Een lust vooral, omdat dezelfde tegen stander nog maar enige jaren geleden een tegenstander van formaat was die niet dan na de grootste moeite kon worden overwonnen. Nu was het by de rust al 40 en neimand geloofde toen meer aan een spannende tweede helft. En dat werd het ook niet. Weliswaar bleef de voorlopige Oranje-voorhoede maatzuiver doorcombi- neren, maar de „dash" was eruit. En dus kwamen er geen doelpunten meer. Saarland slaagde er vlak voor het einde wél in te scoren, zodat een 41 eindstand bereikt werd. Een stand overigens, die slechts een flauwe afspiegeling was van de krachtsverhouding in het veld. Wat dat betreft zou een 6—0 stand of daaromtrent zeker niet geflatteerd zyn geweest. Was dan het elftal van Saarland sa mengesteld uit spelers van drie clubs zó zwak? Als team zeker, maar indi- idueel in genen dele. Men maakte even wel enkele kardinale fouten. De belang rijkste waren: de vrees om te schieten, het te langdurig en dikwijls te onzuiver com bineren en het gemis aan gevoel voor „de ruimte". Er werd geen speler gelanceerd. Geen ogenblik probeerden de Saarlanders zich te onttrekken aan de strakke dekking van de Nederlandse achterhoede, waar door een pass in de open ruimte tot de onmogelijkheden ging behoren. Er school ook geen verrassing in het dikwijls toch wel degelijk technisch knappe spel. Als wij ons niet vergissen dan kwamen de Saarïanders in „televisiepakket' gestoken voor rust niet verder dan twee schoten op het doel waarvan er één kwam uit een vrije schop niet ver buiten het strafschopgebied die haast niet anders dan op het doel kón. Neen, voor wat dat be treft deden de Nederlanders het heel wat beter. Maar 't voorlopig Oranje-team beschik- V o et bal te dan ook over ware virtuosen als Wil kes, Rijvers, Van'der-Linden en Moulijn. Dit viertal met de weer prima spelen de kanthalf Klaassens „maakte" de eer ste helft. Het was voor de Saarlandse ver dediging haast om dol te worden. De passes waren haarzuiver en getuigden van groot inzicht in de situatie, terwijl anderzijds de variatie in het aanvalsspel juist zeer groot was. Voor hetzelfde geld waren er in die eerste helft zes -goals ingegaan in plaats van vier; niemand zou er zich over verbaasd hebben. ia p Maar die vier waren dan ook van hoge klasse. Zoals bij voorbeeld de eerste, na zes minuten gescoord. Klaassens dreef de bal in een snelle dribbel naar voren, plot seling nam Wilkes het leer over en hakte dat een fractie van een seconde later naar de doorgelopen Klaassens terug. Een snel le pass op maat, een snelle sprint en Wil kes stond met de bal in de open ruimte alleen voor doelman Kirsch. Met een zui vere schuiver verdween het leer in de hoek. Nummer twee kwam op naam van Van der Linden, die het wel heel goed kon vin den met zijn huurlieden Wilkes en Rijvers. In de 23ste minuut evenwel had hij dit tweetal niet nodig, omdat hij een vrije kans kreeg na een misser van stopper Ahrens. Maar een vrije kans is nog geen goal bij de voortreffelijke Kirsch. Na een snelle rush van zeker twintig meter móest de Saarlandse doelman evenwel uit zijn goal, waarna de DOS-schutter hem met een briljante manoeuvi-e omspeelde en de bal vérvolgens vallend in een leeg doel schoot. Zeven minuten later kon Van der Linden andermaal felicitaties in ontvangst nemen. Dat was nadat Rijvers een zeer moeilijk af te spelen bal bliksemsnel en precies op maat in de ruimte had gespeeld en Van der Linden andermaal op tijd aan wezig was om Kirsch te passeren. De vierde goal was evenwel de mooiste. De Engelse eerste-divisieclub Arsenal heeft woensdagavond in Eindhoven met 4-1 (rust 2-1) van PSV gewonnen. Er wa ren 19.000 toeschouwers. In een pittige en in hoog tempo gespeelde wedstrijd heeft PSV, dat met invallers voor de gebles seerde voorhoedespelers Kruyver en Ford aantrad, met enthousiast spel tevergeefs getracht het verschil in techniek te nivel leren. De Londenaars, die gedurende de gehe le wedstrijd een briljant samenspel de monstreerden, namen een voorsprong door middenvoor David Herd in de 32ste minuut. Dillen maakte met een kopbal ge lijk in de 36ste minuut. In de 40ste minuut gaf Herd Arsenal weer de leiding. PSV was tot dusver het meest in de aan val geweest en ook na rust ontketenden de hardwerkende Eindhovenaren een of fensief dat echter niet de gelijkmaker op leverde. Doelman Kelsey, die kort voor de rust de plaats van Standen had ingeno men, stond echter alle succes in de weg. Toen in de 62ste minuut een overrompelde Engelse aanval door linkshalf Vic Groves op fraaie wijze met een doelpunt werd be sloten was PSV geslagen. 1-4 werd het tenslotte in de 71ste minuut door linksbin nen Jimmy Bloomsfield. Van der Linden, die zich zeer goed thuis voelde Uissen de cracks Wilkes en Rijvers. De mooiste, omdat eenvoud nog altijd het kenmerk van het ware is. Moulijn vir tuoos als altijd kwam vlak voor tijd bij een afgeslagen aanval van Saarland ver terug om de bal te halen. Pieters Graaf land gooide hem die toe, waarna een kor te dribbel lot de middenlijn volgde. En toen kwam er volkomen onverwacht een uiterst geraffineerde boogbal net over het hoofd van spil Ahrens heen in de vrije ruimte. En daar sprintte reeds de rappe Rijvers op topsnelheid. Een sprint, die na zeker dertig meter werd besloten met een voor keeper Kirsch volkomen misleidende schijnbeweging waarna het maken van de vierde goal nog slechts kinderwerk was. Tussen al deze treffers door was er nog gelegenheid te over om nog meer treffers te doen aantekenen dat zij vooraf toe gegeven maar voor ons was het belang rijkste dat er een Nederlandse voorhoede in het veld stond die meer mans was dan een hele M-brigade bij elkaar. Een voor hoede wel te verstaan van vier spelers, want eigenaardig genoeg werd rechtsbui ten Bosselaar haast doodverklaard. Maar Faas Wilkes, die volgende maand 36 jaar wordt, maar desondanks nog geen veteranen-neigingen vertoont. die vier spelers waren dan ook van een klasse waar de jeugd nog niet aan kan tippen. Al te vaak hoort men dat bondscoach Schwartz het nationale team moet verjon gen en daar zit iets in maar spelers als Wilkes en Rijvers in de vorm waarin zij gisteren speelden, kunnen eenvoudig nog niet gemist worden in het nationale elftal. Zij zijn nog steeds de grote technici en tak- tici die op het ogenblik onvervangbaar zijn. Zij zijn spelers ook, die uit talentvol le voetballers als Moulijn en Van der Lin den het maximaal rendement halen. Want laten wij eerlijk zijn, zonder de „vetera nen"-Wiïkes en Rijvers zijn de beide jeug digen veel minder waard. Voor ons staat het dan nagenoeg vast' dat de nationale voorhoede tegen de Bel gen dezelfde is als die van gisteravond, met dien verstande dat Van der Kuil hij moest zoals bekend gisteren met PSV tegen Arsenal spelen op de plaats komt van Bosselaar. Ook op de andere plaatsen zal er niet veel veranderd worden door Schwartz. Volkomen terecht zal Wiersma gisteren ook al absent door de wedstrijd van PSV zijn rechtsbackplaats behouden, aangezien zijn vervanger Brull van Rapid bepaald een der zwaksten was in een stugge, maar toch zeker niet uitblinkende Nederlandse defensie. Ook de achterhoede dus zal hetzelfde blijven, al was dan de match tegen Saar land geen graadmeter. Toen na rust de Saarlanders namelijk het evenwicht meer herstelden en men aan Nederlandse kant heel wat meer werk te verzetten kreeg, zagen wij weliswaar meer dan een zwak moment ook al kwam er dan op de val reep maar één goal, gescoord door links buiten Albert maar van falen was geen sprake. Bovendien was ook in die defensie door de 4-0 stand de stimulans verdwenen. Vooral toen de aanvalslinie van het voor lopig nationaal elftal na dikwijls voortref felijk aanvalsspel bleef verzuimen de ge boden kansen in doelpunten om te zetten. Alles bijeen kan men van de oefenwed strijd van gisteravond ondanks de wei nig interessante tweede helft zeggen dat hij nuttig was en zeker perspectieve open de voor de komende interlandwedstrijden tegen België in Rotterdam en in Keulen tegen West-Duitsland. „Een machtige bond als de K.N.V.B. met bijna 500.000 leden heeft kader nodig, zowel als instructeurs en met deze laat ste categorie is het vooral in ons lager voetbalbestel slecht gesteld. Om dit te kort aan voetbaltrainers op te lossen wor den er cursussen gehouden, waarvan de geslaagden een C-licentie krijgen, die de bevoegdheid geeft om verenigingen uit de onderafdelingen te trainen. Op deze basis wil men voortbouwen op de weg naar beter voetbal". In deze geest sprak de heer A. Landaal zich woensdagmiddag uit als woordvoerder van de technische commissie van de K.N.V.B. op een in Rotterdam gehouden persconferentie, waarin het peil va» het Nederlandse voet bal het onderwerp van gesprek was. De bondscoach Elek Schwarz had hier niet veel goede woorden voor over: „Het voetbal in Nederland is achteruit ge gaan". Bij deze cursussen voor „C-trai- ners", die op verschillende plaatsen in ons land zullen worden gehouden en waar voor grote belangstelling bestaat, zal meer de nadruk worden gelegd op de lei derscapaciteiten van de kandidaat dan op zijn technische kennis van het voetbal. Voor deze cursussen is een handleiding samengesteld, terwijl er bovendien een trainingsinstructiefilm op het program ma staat, waarvoor leden van de t.c. vol gende maand naar Duisburg zullen gaan om het daar aanwezige materiaal te be studeren. Een belangrijk punt in de opvoering van het spelpeil, vooral van vertegenwoordi gende elftallen, is ook het contact tussen de bondscoach en de oefenmeesters van de clubs, die spelers afstaan aan het A- en B-elftal. Het ligt in de bedoeling deze contacten uit te breiden opdat Elek Schwarz een nog beter inzicht krijgt in het spelersmateriaal, dat voor de topelf- tallen in aanmerking komt. Hiervoor heeft men in gedachte een bijeenkomst met al le trainers van het betaalde voetbal. Het doel hiervan is o.a. ook een zekere lijn in de training te brengen. De veel omstreden vraag „moet de cen trale training bestendigd worden" maak te de tongen los en er ontstond een leven dige discussie met Elek Schwarz, die zich voor handhaving uitsprak, daar volgens hem de Nederlandse spelers (nog) niet de juiste mentaliteit hebben voor een trai ningskamp zoals bij voorbeeld de Franse prof. „Na drie dagen vervelen zij zich zo was de mening van de heer Schwarz. Dat de voorbereiding van het Neder lands elftal echter van groot belang is, daarover bestaat noch bij de bondsbestu- ren noch bij de technische leiding verschil van inzicht. Het prestige van Nederland in de internationale voetbalgemcenschap is gebaat bij goede prestaties en daar voor moet niets ongedaan worden gelaten. „Mochten de moeilijkheden rond de centrale training niet op een aanvaard bare wijze worden opgelost, dan zal de technische commissie misschien overwe gen voor te stellen de clubs van het be taalde voetbal te verplichten hun spelers op bepaalde dagen ter beschikking van de bondscoach te stellen". Met deze belang rijke verklaring had de t.c.-voorzitter G. Kruyver woensdagmiddag in Rotterdam het „laatste woord" inzake de moeilijkhe den, die zijn ontstaan tussen de clubs en de t.c. met betrekking tot de voorberei ding van het Nederlands elftal. Via het bondsbestuur zal dus eventueel, indien niet op korte termijn een oplossing voor de moeilijkheden wordt gevonden, een dergelijk voorstel worden gedaan aan de bondsvergadering, opdat zoals de heer Kruyver dat noemde „niet de kip met de gouden eieren wordt geslacht". De returnmatch tussen Caepel (Boeda pest) en Fenerbahce (Istanbul), voor de voorronde van het voetbaltoernooi om de Europese beker in Boedapest gespeeld, is in een 3-2 overwinning voor Fener bahce geëindigd. De eerste wedstrijd was in een gelijk spel: 1-1 geëindigd. De Turk se ploeg heeft zich dus voor de achtste finales geklasseerd. In Warschau is de tweede wedstrijd tus sen LKS Lodz en de Luxemburgse kam pioen Jeunesse d'Esch-sur-Alzette ge speeld. De Luxemburgers verloren met 2-1, ruststand 0-1, maar ondanks deze nederlaag kwalificeerden Jeunesse zich voor de achtste finales, aangezien de eer ste wedstrijd met 5-0 werd gewonnen. De Franse voetbalkampioen Nice heeft zich ook gekwalificeerd voor de kwartfi nales. De Fransen speelden tegen de Ier se vertegenwoordigers Shamrock Rovers gelijk (1-1). De eerste wedstrijd werd door Nice met 3-2 gewonnen. De Schotse voetbalkampioen Glasgow Rangers versloeg Anderlecht met 2-0. Bij de rust was de stand 0-0. Glasgow Rangers ging dus ook over naar de achtste finales, aangezien de eerste wedstrijd door de schotten met 5-2 werd gewonnen. De Zweedse club IFK Gothenburg ver sloeg de Ierse club Linfield met 6-1. De ruststand was 2-1 in het voordeel van de Zweden. De Ieren wonnen weliswaar de eerste wedstrijd met 2-1, maar de nederlaag in de uitwedstrijd was zo groot dat het doel- gemiddelde moest beslissen, hetgeen met 7 tegen 3 doelpunten duidelijk in het voor deel van Gothenburg was. Advertentie Luister as. zondag 12 uur naar de Pcte Felleman show U aangeboden door Willem II. 208 ma- Radio Luxemburg. .4 Het Westduitse amateurelftal won gis teren in Düsseldorf voor de tweede maal in een week tijds van het Oostduitse staatsamateurelftal. Daarmee werd be slist dat West-Duitsland als vertegen woordiger van geheel Duitsland zal deel nemen aan de voorronde met Finland en Polen voor de Olympische Spelen in Rome in 1960. Deze voorronde zal nog dit jaar worden gespeeld. De 2-0 overwinning die de Westduitsers vorige week in Oost-Berlijn op het team van communistisch Oost-Duitsland boek ten, zag men algemeen nog aan als een gelukszege. Van de Oostduitse spelers is nu eenmaal bekend, dat zij halve of hele profs, zijn, die als officier of anderszins in dienst staan van hun club en bijna iedere dag van de week moeten trainen. Technisch hebben zij daardoor zeker meer in hun mars dan de Westduitse ras echte amateurs. De wedstrijd van gisteren werd evenals die van vorige week onder geheimzinnige omstandigheden gespeeld: de spelers en de uitgenodigde journalisten wisten van tevoren niet waar de strijd geleverd zou worden. Er mochten geen toeschouwers aanwezig zijn. En dat alles omdat men van Oostduitse zijde bevreesd was dat er demonstraties zouden plaatsvinden. In Düsseldorf waren gisteren bij deze interland dan ook slechts 200 toeschou wers (journalisten, trainers, reserves en officials) aanwezig. De Westduitsers, die ook ditmaal technisch bepaald de minde re waren van het Oostduitse elftal, hadden Het wielerclubkampioenschap van Ne derland op de weg, dat woensdagmiddag in de omgeving van Wijk bij Duurstede werd gehouden, is op fraaie wijze gewon nen door „Maastricht". Het waren de renners Martin v.d. Borgh, Gerard Ver- goossen, Frits Knoops en Jos Brunen- berg die dit succes voor de Limburgse club verwezenlijkten en „Theo Middel kamp" uit Goes, tweemaal achtereen clubkampioen, onttroonden. De Limbur gers, van wie Fons Steuten en Gerard Keulers door pech of anderszins de op mars niet met succes konden volbren gen, reden het 120 kilometer lange tra ject in de zeer snelle tijd van 2 uur 47 minuten en 24 seconden. Zij waren daar mee precies vijftig seconden sneller dan de Zeeuwen Jo de Roo, Piet Rentmees ter, Jaap Huissoon en Emiel Verstraete van „Theo Middelkamp". In zijn opmars naar de zege was de ploeg van „Maastricht", als tiende van start gegaan, alle eerder vertrokken pe lotons, waaronder dat van „Het Zuiden" met landskampioen Piet Damen en „De Germaan" met aanvoerder Hein van Breenen, voorbij gestevend. Een fraaie prestatie. Ook de uit louter amateurs be staande ploeg van het Halfwegse „De Betaaf" kwam in dit titelgevecht uitste kend voor de dag. Dick Enthoven, Mik Snijder en Ab Sluis sleepten voor de „oranje-zwarte" club een eervolle derde plaats in de wacht. Slechts twintig se conden achter „Middelkamp". Door de bijzonder gunstige weersom standigheden èn de verkorte afstand, is de recente strijd om de clubtitel minder zwaar geweest dan in voorgaande jaren. Een en ander blijkt wel uit het feit dat alle 47 ploegen de wedstrijd uitreden. Verschillende van 'eze ploegen hadden door ziektes of blessures reserves op moeten stellen. Maar het meest gehandi capt van allen was zonder enige twijfel „Willibrord Wil Vooruit". De Brabantse club, die altijd een belangrijke rol speelt deze ploegentijdrit en in '51, '55 en '56 zelfs kampioen werd, moest het zonder zijn troeven Wim van Est, Piet van Est, Wout Wagtmans en Piet Maas stellen. Met een geheel verjongde en hoofdzake lijk uit nieuwelingen bestaande ploeg eindigden de „Willibrorders" ver in de achterste gelederen. Wisselende kansen Door de wisselende kansen is dit club kampioenschap bijzonder spannend ge weest. Aanvankelijk had „Maastricht" de beste papieren. Met een bliksemsnelle start hadden de Limburgers al meteen de leiding stevig in handen genomen. Toen al de tijden van de post in Scherpen- zeel na ruim dertig kilometer bekend waren, hadden Van der Borgh c.s. reeds een voorsprong van 1 min. 32 sec. op „Olympia". Een „Olympia", dat het toen al zonder Rinus Janissen moest stellen en daarna kostbare tijd verspeelde door een lekke band van Peter Post. Hij kreeg een wiel van Harry Moolenijzer. Met uitzondering van „Het Zuiden" had den al de andere ploegen toen al meer dan twee minuten achterstand op „Maas tricht". Maar van een beslissing was nog geen sprake, want bij de eerste doorkomst in Wijk bij Duurstede halverwege de race bleken de posities belangrijk ge wijzigd en waren ook de onderlinge ver schillen kleiner geworden. Tien ploegen, waarvan „Le Champion" de snelste tijd had gemaakt ovef' die eerste ronde, volg den elkaar binnen de twee minuten. Hoe spannend de strijd om de leiding was, blijkt wel uit de onderlinge tijdsver schillen: „Le Champion" in 1 uur 22 min. 24 sec.; „De Bataaf" in 1.22.30 en „Maas tricht" in 1.22.42. Het Beverwijkse „Ken- nemerland," dat Cok Dullemans en Bert de Reus in die eerste ronde verspeeld was stond toen op de negende plaats met een tijd van 1 uur 24 min. en 6 sec. en het Haarlemse „De Kampioen," waarvan Aad Straver een lekke band had gekregen en Henk Buis het contact met zijn makkers verspeeld had, stond met een tijd van 1 uur 25 min. en 17 sec. op de dertiende plaats. Beslissende ronde In de tweede ronde van zestig kilometer rond Wijk bij Duurstede is de beslissende strijd gestreden. Het leidende „Le Cham pion" ging in deze strijd ten onder. Door dat aanvoerder Jan Hijzelendoorn, Joop Wuurman en Jan Jonker reeds teveel van hun krachten hadden gevergd en het hoge tempo niet langer konden volhouden, moesten Richard en Willem van Smirren met Dries Helsloot hun fraaie positie prijs- Wielrennen geven. Beter bleken Van der Borgh, Ver- goossen, Knoops en Brunenberg hun krach ten verdeeld te hebben. Zij wisten het dat halverwege op de achtste plaats stond, uiteindelijk met vijftig seconden verschil achter zich te houden. Voor de vierde maal 1948, 1959 en 1950 werd „Maas tricht" zodoende clubkampioen van Ne derland op de weg. De amateurs van „De Bataaf", die met een complete ploeg van zes man aan de laatste ronde waren begonnen, wisten zich ondanks dat Geb Cuvelier, Gerard Wes- seling en Piet Zantman er af moesten in de voorste gelederen te handhaven en op de derde plaats beslag te leggen. Een constant rijdend „Kennemerland", waar- Vier rijders van „Maastricht" onder weg naar de zege. Het zijn Martin v. d. Borgh, Knoops, Vergoossen en Bru nenberg. de leiding genomen, de gelijkmaker van de Oostduitse ploeg kwam uit een straf schop. Een enthousiast Westduits team, dat zich geheel gaf, wist ten slotte de 2-1 zege uit het vuur te slepen. De beste man het veld wasde Nederlandse scheids rechter Martens. Na de wedstrijd is van Oostduitse zijde direct bevestigd dat West-Duitsland ge heel Duitsland in de Olympische voorron de zal vertegenwoordigen. Daarmee is voor de Oostduitse officials de kous af. Zij hebben steeds geweigerd een elftal sa men te stellen bestaande uit de beste West- en de beste Oostduitse amateurs, omdat zij kennelijk overtuigd waren van twee overwinningen van hun staatsama- teurs op de zwak geachte Westduitse spe lers. Die vlieger is niet opgegaan. Schaken In Bied is het kandidatenschaaktoernooi voortgezet met het uitspelen van afgebro ken partijen uit de negende en tiende ron de. Het duel BenköOlafsson (9de ron de) eindigde in een zege voor Benkö zon der verder spelen. Ook de partij Keres Smyslov (9de ronde) werd niet voortge zet. De spelers besloten tot remise. In de ontmoeting OlafssonGligoric (tiende ronde) werden de stellingen gelijk waardig. Olafsson bood remise aan. het geen door Gligoric werd geaccepteerd. De partij duurde acht uur. De stand luidt thans: 1. Keres 7 pnt., 2 en 3. Petrosjan en Tal beiden 6 pnt., 4. Gligoric 5Vs pnt.; 5, 6 en 7. Smyslov, Benkö en Fischer ieder 4 pnt., 8. Olafsson 3% pnt. De partijen van de elfde ronde zullen vandaag worden gespeeld. Advertentie Hofdijkstraat 32 - Haarlem -Tel.12181 Showroom: Wagenweg 10f -Tel. 12730 BADKAMERS - DOUCHECELLEN van Ab Geldermans, Cees Lute en Wim Zonneveld over de streep kwamen, ein digde op de negende plaats. Belangrijke winst in die laatste ronde boekte het als laatste van start gegane „De Kampioen". Aanvankelijk kregen de vier overgeblevenen van de Haarlemse club Piet Steenvoorden, Tonny Peters, Toon Rutte en Cees Piers geen enkel eerder vertrokken peloton in het vizier. Maar in die beslissende tweede ronde snel de zij er liefst zes voorbij en rukten op naar de tiende plaats in het klassement. De uitslag luidde: 1. „Maastricht" uit Maastricht (Van der Borgh, Vergossen, Knoops en Brunenberg), de 120 kilometer in 2 uur 47 min. en 24 sec.; 2. „Theo Middelkamp" uit Goes in 2.48.14; 3. „De Bataaf" uit Halfweg in 2.48.34; 4. „De Pedaalridders" uit Rotterdam in 2.50.01; 5. „Olympia" uit Amsterdam in 2.50.06; 6. „Le Champion" uit Amsterdam in 2.50.21; 7. „Helpt Elkander" uit Oud Gas tel in 2.50.50; 8. „De Pedaalridders" uit Made in 2.51.56; 9. „Kennemerland" uit Beverwijk in 2.51.21; 10. „De Kampioen" uit Haarlem in 2.52.41. Stam snelste nieuweling De nationale nieuwelingenwedstrijd die aan het clubkampioenschap vooraf ging, is gewonnen door de Rotterdammer Stam. Hij zegevierde in een massaspint van het hele peloton. De uitslag luidde: 1. J. Stam, Rotter dam, de 54 kilometer in 1 uur en 20 min.; 2. H. Schouten, Badhoevedorp; 3. T. Klep- pe, Jisp; 4. J. Verburg, Kortgene; 5. G. Daalhuisen, Utrecht. De Haarlemmer Wil Blommaert werd negende.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 21