jams, zó voordelig! Snellere hulp in België bij verkeersongelukken Bonn zal ontwapeningsgesprek niets in de weg leggen Tkuiskomst Start wordt niet belast met het Duitse vraagstuk Debat in Straatsburg Kartelbestrijding bepleit Bostonse politie meent: Mevrouw Kauffman niet vermoord, doch verongelukt Zwaardemaker's föeemt vaker Zwaardemaker... Transport binnen een kwartier ter plaatse Neem dit tabletje tegen aambeien mm om de pijn te stillen Koning Leopold gaat in het begin van 1960 verhuizen Zijn nieuwe domicilie is het kasteel A rgenteuil 0(3 de Vragen over reispapieren voor Zuid-Molukkers GRATIS VERKRIJGBAAR VERKEERSBORDEN- PLAKPLAATJES Ministersconferentie K.S.G. (Van onze correspondent in Bonn) Van twee zijden is gisteren te Bonn ver klaard dat de Westduitse regering nieuwe breed in de weg zal leggen met eisen in- ontwapeningsbesprekingen geen duim- zake de Duitse hereniging. Men heeft te Bonn ook geen eigen voorstel voor de zo noodzakelijk geachte controle op een mo gelijke ontwapening in de wereld. De minister voor al-Duitse zaken Lem mer zei op een bijeenkomst van de bui tenlandse persvereniging te Bonn, dat het Duitse eenheidsprobleem de pogingen om te ontwapenen niet mag blokkeren. Een vermindering van de spanning in de we reld mag niet worden belast met proble men. die -de Duitsers in het bijzonder be zighouden een mening die zijns inziens door bondskanselier Adenauer volkomen gedeeld wordt. De hereniging zal voorlo pig dan ook naar de achtergrond worden geschoven. Lemmer speelde open kaart op deze bij eenkomst: hij acht de kansen op een Duit se hereniging op dit ogenblik gering. „Maar het is mijn plicht als minister", zo zei hij, „te verhinderen dat de Duitsers in het Oosten en het Westen uit elkaar groei en". De Duitse hereniging kan volgens hem alleen het resultaat zijn van een echte ontspanning tussen Oost en West. Over Kroesjtsjev's bezoek aan Amerika verklaarde de minister: „Het lijkt alsof een film wordt afgedraaid, maar ergens heb ik toch 't vertrouwen dat een ontmoe ting Eisenhower-Kroesjtsjev zal leiden tot een ontspanning en voortzetting van het gesprek". Lemmer zei voorts dat hij de hoop niet heeft opgegeven dat zijn genera tie van vijftigers en zestigers het nog zal heieven dat het Duitse vraagstuk zal wor den opgelost en wel zo dat die oplossing de vrede en de ontspanning zal dienen. Hij houdt Kroesjtsjev niet voor 'n avon turier en hii meent dat de eerste fase van de ontwapening in de wereld in feite al aan de gang is, daar de drie kern-mogendheden zich reeds geruime tijd onthouden van nieuwe kernproeven. De tweede fase ten deze moet zijn de beperking van de pro- dukt.ie van kernwapens onder een goede controle. Bij al deze fasen zal Adenauer, zei Lemmer, met het Duitse vraagstuk geen barricades opwerpen. Pas wanneer een grote ontspanning zal zijn bereikt, komt dit probleem aan de orde en dan ook in de eerste plaats. De staatssecretaris van Voorlichting Von Eckardt zei later op de dag op een persconferentie te Bonn, dat Kroesjtsjevs ontwapeningsvoorstel de bewapening in de wereld driehonderd jaar kan terug zet ten. In geen geval mag men de al te koene uitlatingen van de Russische premier zo uitleggen dat men hen niet nauwkeurig In 1959 is een begin gemaakt met de or ganisatie van de Euromarkt zodat het af schaffen van de douanetarieven en de con tingenten kan worden bespoedigd en de commissie voor de interne markt van het Europese Pai'lement dringt er dan ook op aan, dat de nodige maatregelen worden genomen om dit te bereiken. Dit hebben de Franse socialist Dai-ras en de Duitse christen-democraat Heerhaus verklaard in een debat over de interne markt in het Europese Parlement in Straatsburg. De Duitse socialist Kreyssig betreurde dat nog niets was gedaan tegen de nationale compenserende heffingen, die het ophef fen van de douane-tarieven doorkruisen. Voorts meende hij dat het Europa van de zes wordt gekenmerkt door het bestaan van actieve monopolies, die onverenig baar zijn met het verdrag. De gemeeri- schapnelijke markt moet ten goede komen aan de verbruiker en niet aan het kartel, zei hij. De Luxemburger Schaus verklaarde na mens de E.E.G.-Commissie, dat de com penserende rechten weliswaar een nieuw probleem vormen, doch dat zij een uitzon dering zijn. Zij hebben vooral betrekking op de landbouwsector en de kwestie zal dus op dat gebied moeten worden onder zocht en opgelost. Een ander lid van de E.E.G.-commissie, de duitser Von der Groeben, verklaarde, dat de commissie vast besloten is misbruik van economische macht tegen te gaan. maar ze heeft niet. de bevoegdheid tegen concentraties als zoda nig o te treden. RUSLAND, HET ATOOM EN HET. WESTEN door George F. Kennan, ver taald door A. M. G. Baan, is verschenen bij De Bezige Bij, Amsterdam. Kennan is ambassadeur van de Verenigde Staten in Moskou geweest. Hij werd indertijd door de Russische regering „ongewenst persoon" verklaard, omdat hij zich in Berlijn, toen hij met verlof naar de Verenigde Staten terugkeerde, een opmerking liet ontvallen, die in Moskou hoog werd opgenomen. Deze diplomaat die ook een uitstekende analyse heeft geschreven over de Amerikaanse diplomatie, hield vorig jaar voor de BBC een aantal lezingen waarin hij zijn visie gaf over problemen die de wereld verdeeld houden en waarin hij ook mogelijke op lossingen oppert. Voor iedereen die be langstelling heeft voor de internationale politiek is het boeiende lectuur, ook al omdat Kennans denkbeelden over een ont wapende zone in Midden-Europa nog zeer actueel zijn. ZONDER MUZIEK WAREN WIJ SLA VEN Leven en liefde onder de negers door Ulrike Himmelheber, is uit het Duits („Schwarze Schwester") vertaald door L. Coutinho-Frensdorf, voorzien van een in leiding door dr. J. W. Schulte Nordholt en uitgegeven door Het Wereldvenster, Baarn. Dit is niet een verhaal van een ontdek kingsreizigster die verslag uitbrengt over „de vrouw in Afrika", maar een levens echt verhaal van negervrouwen van de Dan- en Kranstammen in Liberia, die wel anders leven en denken dan wij, maar ">ch mede-mensen zijn. De Duitse titel: 'varte zusters, is beter gekozen, omdat de "mziek slechts één facet van haar leven is. Dm Afrika op een juiste wijze nader bin- ~en onze gezichtskring te brengen, is dit "en waardevol boek, waartoe ook de prach tige foto's bijdragen. kan onderzoeken. Beslissend voor de ont wapening acht Von Eckard, sprekend na mens de regering-Adenauer, de controle, niet slechts op soldaten want een man meer of minder is niet zo belangrijk maar vooral op de produktie van de be wapening zelf. Hij zei zich daarbij af te vragen: wat gebeurt er in het plan Kroesjtsjev met de bestaande wapens en hoe kan men de voorhanden zijnde kern wapens uitschakelen en dat controleren? De algemene Westduitse houding met be trekking tot Kroesjtsjevs voorstel be schreef Von Eckardt als: terughoudend, maar we willen geen spelbreker zijn. NEW YORK (UPI) iKapitein J. B. Fallon van de politie van Boston, belast met het onderzoek naar de dood van me vrouw Lvnn Kauffman, heeft woensdag verklaard dat hij moord beeft uitgescha keld als doodsoorzaak. Mevrouw Kauff man was verdwenen van het Nederlandse schip „Utrecht" aan boord waarvan zij terugkeerde van een reis naar het verre oosten. Haar lichaam spoelde aan op een eilandje in de haven van Boston. Fallon is thans geneigd te veronder stellen dat de vrouw overboord gevallen is. „De gehele dag had zij geklaagd dat zij zich niet goed gevoelde. Misschien is zij naar de railing gelopen en toen over boord gevallen," aldus Fallon. Tijdens de afgelopen dagen heeft Fallon de sche pelingen en de passagiers van de Utrecht in New York langdurig verhoord. De detective liet zich er niet over uit waarom mevrouw Kauffman naakt tot haar middel naar de railing zou zijn ge gaan. In die toestand werd haar lichaam gevonden. Duikexperts geven echter als hun mening, dat in het water kledingstuk ken van het lichaam kunnen zijn geraakt. Fallon zei dat de verwondingen op het lichaam van mevrouw Kauffman veroor zaakt kunnen zijn, doordat zij tijdens baai- val een loopplank heeft geraakt. Deze kwetsuren hadden het vermoeden van moord doen rijzen. Advertentie 70 ct 93 ct 122 ct zuiver zon er, vruchten Advertentie (Van onze correspondent in Brussel) De Belgische minister van Volksgezond heid, dr. Paul Meyers, zal vrijdag in de kabinetsraad zijn plan uiteenzetten voor een snelle organisatie van de hulp bij zware verkeersongevallen op de weg. Naar wjj vernemen wil de minister door een nieuwe organisatie van de hulp bij ver keersongevallen voorkomen dat duizenden zwaar gekwetsten op de weg of kort na hun aankomst in een hospitaal overlijden, omdat zij urenlang op een ziekentransport moesten wachten. De organisatie is gebaseerd op de in deling van België in veertig zones. In de telefooncellen en speciale wegtelefoons zal men slechts het nummer 900 hoeven te draaien, waarna de dichtstbijgelegen tele fooncentrale automatisch een verbinding met een ziekenhuis en een ziekentrans portwagen tot stand zal brengen. Over het gehele land zal het nummer 900 het sym bool worden van de snelle hulp bij ver keersongevallen. De geneesheren, zieken huizen en ziekenwagens zullen over ge heel België in een „gezondheidspool" bij een gebracht worden. Hierdoor moet het volgens de minister mogelijk zijn dat, met uitzondering^'ellicht van enkele zeer veraf gelegen streken in de Ardennen, iedere ge wonde automobilist binnen een kwartier naar een hospitaal, ziekenhuis of genees heer wordt getransporteerd. Een zeer grote budgettaire last hoeft hierdoor niet te ontstaan daar het resul taat wordt verkregen door een betere or ganisatie van de hulp en het coördineren van de activiteit der bestaande instellin gen. De minister van Volksgezondheid komt met dit initiatief nadat enkele privé-maat- schappijen aan de regering het voorstel hadden gedaan om een dergelijk hulp systeem op commerciële basis te organi seren. Met autofirma's hadden deze maat schappijen zeer gunstige afspraken verkre gen. Een privé commerciële organisatie wilde bij voorbeeld, mits met enige steun van de regering, achthonderd permanent gemobiliseerde ziekenwagens over het in tachtig districten verdeelde België statio neren. Op het ogenblik beschikt België over vier- tot vijfhonderd ziekenwagens, die snel hulp kunnen bieden. Klaarblijke lijk wil de regering deze zelf in de hand houden daar men de aan zwaar gewonden op de weg mo< in handen van enkele privé-personen, ..;e er een commerciële zaak van willen maken, kan toevertrouwen. Advertentie enom afdoend een einde te maken aan die hinderlijke kwaal. Als u de Hemotabkuur volgt kunnen zalf of zetpillen achterwege blijven. De zwellingen slinken al gauw. ge nezing wordt tegelijkertijd bevorderd. Daar om, ook voor u Hemotabs, om van aambeien spoedig te herstellen. De complete kuur 1.47) bij apothekers en drogisten. Ofschoon het nog niet officieel werd be vestigd eerste minister Eyskens, en en kele andere ministers bevinden zich nog in het buitenland lijkt het vast te staan dat koning Leopold, prinses Liliane en hun gezin zich begin van het volgend jaar in het onlangs geheel gemoderniseerde kasteel van Argenteuil bij Brussel zullen vestigen. Hiermee is de delicate kwestie van het afzonderlijk verblijf van koning Boudewijn en koning Leopold, waarover bijna een tweede koningskwestie in Bel gië was gerezen, opgelost. I-Ict kasteel van Argenteuil ligt op de weg van Brussel naar Waterloo, op het grondgebied- van de gemeente Óhain in Waals Brabant, omgeven door een bos van 140 hectaren, .slechts vijftien kilometer van de hoofdstad en vlak bij het prachti ge Zoniënwoud. Het kasteel moet nog wor den verbouwd, daar men van de grote ouderwetse stallen moderne woningen wil maken voor het personeel van het mili tair en burgerlijk huis van koning Leopold. Sommige waarnemers zien in het feit dat koning Leopold de wens heeft geuit reeds begin volgend jaar het nieuwe ver blijf te betrekken, het bewijs voor het feit dat koning Boudewijn tegen die tijd wei eens in het huwelijksbootje zou kunnen stappen, maar tot nu toe is hierover niets bekend. Het kasteel van Argenteuil heeft weinig historische betekenis. Het werd tegen het eind van de vorige eeuw gebouwd door een Amerikaan en wordt thans gebruikt voor de recepties van de regering en ook wel eens door de 83-jarige koningin Elisa beth van België ter beschikking gesteld voor de tuinfeesten van haar eigen inter nationaal muziekconcours. Op de grens tussen zomer en herfst worstelt nu het licht met de grauwe wolken het is een hopeloze strijd van het begin af aan, omdat de uitslag vaststaat. Er is een onherroepelijk einde gekomen aan de zomer se hemel op aarde, aan het leven in de koesterende warmte, aan een wereld van blauw en goud. Zoals een einde komt aan alles wat fluisterend en glimlachend beloofd heeft, eindeloos te zijn. Maar het einde komt niet zonder krampen. Ieder boom blad wordt geel van ellende, voordat het valt. En boven het strand schreeuwen meeuwen van verlatenheid, voordat zij het licht op de golven der branding vaarwel kunnen zeggen om naar de einder te zwenken. Het afscheid van een seizoen is telkens weer een epos en een tragedie gelijk, een drama van woeste beroeringen en onvermijdelijke aanvaarding. Zoals het afscheid tussen mensen, die in hun handdruk elkander nog trachten te be houden, doch in hun omzien het onontkoombare einde van een groots avontuur er kennen. Onder jagende wolken massa's keren mensen terug naar hun innerlijk tehuis, dat zij in het voorjaar verlieten alsof zij ter hemelvaart gingen. Verbroken grenzen worden hersteld, versmolten levens worden van elkander gescheiden en keren terug in hun eigen vorm. Bewogen heden en hartstochten buigen het hoofd als stervende bloe men en trekken zich terug in de wortels, diep onder de aarde, voor hun winterslaap. Gouden beloften vallen als bladen van de zonnebloem dor op de aarde en er blijft niets van over dat de sneeuw niet kan bedekken. Zo symboliseert de gang der jaargetijden soms'navrant en pijnlijk scherp het mense lijke leven, echter zonder de eeuwige belofte van weder keer in een nieuwe lente. Of toch? Wat weten wij van weder keer? Wij zien het leven voorbijtrekken in één rich ting, tegen de helling der steeds groeiende jaartallen op, als een karavaan van beelden en belevenissen, op elkanders ruggen gezeten en schomme lend door het mulle zand van de tijd met de logge pas der dagen. En terwijl het ene ta- freel voorbijtrekt, zien wij uit naar het volgende. Soms zou den we willen meelopen om gelijke pas te houden met iets dat we menen nooit meer te kunnen missen. Doch altijd weer raken we achter, altijd opnieuw blijven we stilstaan om te wuiven en steeds weer keren we om naar wat er komen zal. Sommigen van ons vragen zich af, wie de bonte stoet samenstelt en wat de bedoeling ervan is voor henzelf. Anderen kijken al leen maar en laten zich be dwelmen door de kleuren en de vormen. En weer anderen zweren bij iedere nieuwe be levenis. dat zij nooit de schoonheid ervan zullen ver geten. Doch op de grens tussen heden en morgen verliezen wij altijd weer de worsteling met het verworvene, dat zich los rukt en tegen de helling op stormt, om over de kammen te verdwijnen. Er zijn echter mensen onder ons, die geleerd hebben de passiviteit van het beschou wen te overwinnen en gerijpt zijn tot een leven van schep pende actie. Zij puren uit hun avontuur de gave ener zelf standige creativiteit, waarmee zij zich een eigen hemel ma ken een hemel waarin alle seizoenen passen, waarin alle ervaringen hun eigen rol ver vullen en waarin alle ver worvenheden verankerd lig gen aan een vaste bodem. Dat zijn de mensen die alles weten van wederkeer. Zij weten dat hun leven niet een voorbijtrekkende stoet van beelden is. doch een hecht tehuis van onbewegelijke veiligheid, waarin zij meester zijn en meester blijven. Het zijn de groten onder ons, die als kinderen met een krijtje zichzelf een werkelijkheid getekend heb ben van tastbare waarde. Voor hen gaan geen jaren verloren en geen dingen voor bij. Het leven draait om hen heen als een rad waarvan zij zelf het middelpunt vormen. Voor hen is iedere nieuwe dag een wederkeer, en iedere nieuwe lente een vertrouwde vervulling van beloften. Zij weten dat niets verloren kan gaan, ook zijzelf niet, omdat alles rondom hen een schijn bare vergankelijkheid als een mantel over eeuwige zeker heid draagt. Zo diep ligt in het levens avontuur de eenvoud ver borgen, dat men na strijd en krampen en doodsangst plot seling de ware werkelijkheid als een begraven sieraad op delft: de ware werkelijkheid van een kind met een krijtje, dat zich een eigen wereld tekent. Een kind met een krijtje, dat een rechte streep trekt in het niets en dan die streep als een weg naar de einder kan betreden. In een kinderboek is dit kind aangeduid als „Paul- tje met het paarse krijtje" en de schrijver ervan heeft, als weinigen, zijn belevenis als volwassene kunnen neer schrijven in de grootste een voud van een kinderlijk avon tuur. Paulje. die in het witte niets slechts zijn krijtje heeft en daarmee zijn eigen weg tekent naar zijn tehuis het tehuis met het warme bedje, waar de vriendelijke maan door het raam schijnt en alles verder slechts onzichtbare vrede is. Zo vertelt een kind ons, hoe wij te leven hebben. Het zegt dat wij ons eigen leven kun nen tekenen en tot levende werkelijkheid brengen, mits wij het tekenkrijt hanteren met het onwankelbare ver trouwen op en het onver woestbare geloof in onze uit eindelijke. goede thuiskomst. Het vertelt ons, welke dwaze dingen wij kunnen te kenen, die onze thuiskomst vertragen: zijwegen, draken, bergen, duizenden vreemde ramen waar de maan niet te schijnen heeft, wolkenkrab bers en waterstromen, bossen en luchtkastelen. En tenslotte tekent Paultje de politie-agent, aan wie hij de weg naar zijn tehuis kan vragen. Hij geeft de agent een wijzende vinger, „maar hij wist tevoren al waarheen hij gaan zou" en zo vertelt dat kleine, grootse Paultje ons de oneindige waarheid van ons dwaze menselijke spel met onszelf: wij weten, waarheen wij gaan moeten om onze vrede te vinden, doch wij wil len het onszelf zo moeilijk maken om de wanhoop en de verlatenheid tot aan de rand te leren kennen. Wij tekenen ons eigen leven tegen de achtergrond van de jaargetijden en de wereld. Wij wandelen door de worste lingen van begin en einde, door de grensgebieden van oud en nieuw, door het nie mandsland van wisselende stemmingen en woelende aan doeningen en toch houdt onze hand stevig het paarse krijtje omklemd, waarmee wij tenslotte ons eigen tehuis en onze eigen, vredige bestem ming zullen tekenen rondom onszelf en onze verworven heden. En dan valt het paarse krijtje op de vloer.... <^PraatótceL Ons heelal Tot mijn niet geringe geruststelling lees ik, dat het Franse dagblad Le Monde het als een uitgemaakte zaak beschouwt, dat de maan aan de gehele mensheid toe behoort. Dat is precies wat i k dacht en dit zal dan wel weer een geruststelling voor Le Monde zijn. Ook de heer Kroesjtsjev heeft een ver klaring in ongeveer gelijke zin afgelegd: de Sovjet-Unie zal geen alléénrecht op de maan doen gelden. Het zal dan dus zó worden, dat de Russen en de Amerikanen eikaars aardse grondgebied van uit den hoge met helse projectielen kunnen be stoken, zonder dat zij elkaar ter mane daarover lastig vallen. Een sportief inzicht, dat ik waardeer. Overigens zou ik graag nog een klein stapje van enige miljarden kilometers ver der willen gaan: niet alleendemaan, doch het ganse h e el al behoort de gehele mensheid toe. De aarde is wel een vrijwel onzichtbaar speldeknopje in de eeuwige oneindigheid, maar wij aardbewoners zijn, niet van giste ren en wij laten ons hel rookvlees niet van de boterham eten. Het is dus zaak, dat alle andere bewoners van het heelal weten waar zij aan toe zijn: de gehele aardse mensheid heeft recht op het gehele heelal. Als Le Monde dit zegt, dan is het zo en dan hebben de luitjes van de maan, van Jupiter, van Mars en van Venus hun grote mond te houden; anders zullen wij hun wel mores leren. Wat verbeelden die gek kerds zich eigenlijk wel! Het gaat overigens allemaal wel danig vhig. Nauwelijks zijn wij, op ons Europese kluitje Europees beginnen te leren denken, of wij moeten ook al in heeldl- lische termen gaan praten. Maar wij zullen ons uiterste best doen de vorderingen der techniek, die tevens onze expansiedriften prikkelen, bij te benen. Er zijn nog altijd achterlijke mensen, die m.enen voldoende te hebben aan een net-onderhouden tuintje op aarde. Maar dit zijn hinderlijke elementen, die met hun ambities ons uitzicht op de ruimte be lemmeren. Gelukkig behoor ik niet tot hen en ik mag wel eerlijk bekennen, dat ik des nachts door mijn venster kijkende menig maal een begerige blik op de maan richt. Als lid van de gehele mensheid wil ik een mooi lapje maan hebben, om daar een bungalowtje neer te zetten. En op Mars ook. En ergens op de Melkweg ook. Le Monde is mij nog wel een tikje te bescheiden. Floris Flaneur Het Tweede Kamerlid dr. Meulink (A.R.) heeft aan de minister van Buitenlandse Zaken de volgende vragen gesteld: „Wordt aan in Nederland verblijvende Zuid-Molukkers, die zich tijdelijk naar het buitenland willen begeven, geen vreemde lingenpaspoort of vluchtelingenpaspoort uitgereikt, doch slechts een „Laissez-pas- ser"? Is dit niet in strijd met de toezeg ging, welke in 1955 bij de behandeling van de goedkeuring van het Vluchtelingenver drag 1951 is gedaan door de minister van Buitenlandse Zaken, namelijk dat de hier te lande verblijvende Zuid-Molukkers in dat opzicht beter dienen te worden behan deld dan vluchtelingen in de zin van dat verdrag? Is de regering bereid te bevor deren, dat op de aan Zuid-Molukkers uit te reiken vreemdelingenpaspoorten of an dere reispapieren wordt vermeld, dat zij staatloos zijn, aangezien immers krach tens de Indonesische nationaliteitswet ieder die van een buitenlandse mogend heid een reispapier in ontvangst neemt, de Indonesische nationaliteit van rechts wege heeft verloren? Is het waar, dat tot dusverre, ingeval aan Zuid-Molukkers een „Laissez-passer" is uitgereikt, daarvan mededeling is gedaan aan de Indonesische diplomatieke vertegenwoordiging, met het verzoek om de Indonesische nationaliteits wet niet toe te passen en de desbetreffen de Zuid-Molukker als Indonesiër te blijven beschouwen? Acht de regering het tegen over de Zuid-Molukkers juist om, zonder hun opdracht en veelal tegen hun wil, der gelijke verzoeken aan de Indonesische di plomatieke vertegenwoordiging te doen en heeft de Indonesische vertegenwoordi ging deze verzoeken in de door de rege ring gewenste zin beantwoord? Advertentie bij uw winkelier bij aankoop van Schoencrème - Metaseul Wrljfwas (met silicone) HANDELSOND. GERARD ROOVERS BREDA De Ministerraad van de Europese Ko len- en Staalgemeenschap komt 12 okto ber in Luxemburg bijeen ter bespreking van de voorstellen voor een herziening van het gemeenschapsverdrag. Deze ver gadering werd uitgeschreven door de coördinatie-commissie van de Minister raad, die een zitting heeft gehouden in Straatsburg. Behalve de herziening van het verdrag komen op de ministersconferentie nog aan de orde: coördinatie van de politiek betreffende de energievoorziening, uit breiding van de financiële steun aan de Belgische mijnwerkers wier arbeidstijd verkort werd in verband met de kolen- spontaan „Lang zullen ze leven" en een het vrachtvervoer op de rivieren.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5