SINT NICOLAAS OVERZEE NIEUWE BLOEMETJES ONSON In 8 minuten uw PASFOTO'S GROTE KERK VERTOONT TEKENEN VAN VERVAL In en om de stad Spoed gewenst Voorbereidende maatregelen voor een spoedige restauratie 5 PRACHTBJJTS t Friesche Scha thuis Burgerlijke Stand van Haarlem Jongetje uit water gered HALF HAARLEM BR. PAT. FRITESHUIS De orgelbespelingen door Albert de Klerk en Piet Kee Beiaardbespeling C. H. Huyboom veertig jaar in dienst van het PEN J. P. F. Regter veertig jaar in gemeentedienst Zangavond in Pinksterkerk te Heemstede op 1 oktober Open avondmaalsdienst op zondag 29 november Bromfietsrally van uit Spaarndam Cursussen van de Wood- brookers in Bentveld Voor Friezen ZEVEN DAGEN IN EN OM HAARLEM Voor dieren „Op hoop van zegels" DANK „START" VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD -OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Advertentie Beits zelf uw meubelen van Ceta-Bcver Advertentie ANTIEK - FRIES KOPERWERK - CURIOSA Jansstraat 8 - Haarlem - Telefoon 20141 GEHUWD: 23 sept.: M. J. Sintenie en J. W. M. Smit. T. Koch en G. M. Balkenende. J. Gouwenberg en H. M. Heemskerk. W. A. Soellaart en Th. van Schagen. J. Schipper en H. van Es. ONDERTROUWD: 23 sept.: A. W. Berin gen en W. F. de Haas. H. Reintsema en S. M. E Booms. J. J. van Leeuwen en A. C. Oerlemans. P. J. van 't Hof en A. G. E. Driessen. B. R. Coppen en A. Adefna. J. H. van den Hurk en G. de Vries. A. H. Blan- sert en J. Scheelings. F. B. Smeenk en G. J. M. Zonneveld. G. Meerveld en M. Ch. E. Blokker. M. Heinsbergen en J. M. H. Sieraad. W. J. Noy en E. Broertjes. W. C. E. Kok en N. E. Bazuin. F. Prang en R. J. G. Langerak. M. Molenkamp en j. C. Tan- germann. J. N. de Graaf en A. Feenstra. F. J. Ludding en C. M. Huneker. BEVALLEN van een zoon: 20 sept.: E. JansenTeklenburg. 21 sept.: J. H. de BruijneBollee. H. KeizerVan Dijk. 22 sept.: C. M. J. van der Goesvan Holstein. A. C. T. van BesouwWillekens. E. G. van der ZwaanVoorham. J. DalmanVan Woensel. J. H. M. WigchertSwaalf. 23 sept.: C. BrouwerMudde. BEVALLEN van een dochter: 22 sept.: M. M. A.GlazemakerBos. J. F. Smit Hemels. C. A. C. BakkerMeegdes. C. MaaskantBout. M. Th. SchwartzBerger 23 sept.: A. OttenDe Boer. H. W. B. Rip- hagenWouters. OVERLEDEN: 20 sept.: F. van den Berg, 80 j., Oosterhoutlaan. 21 sept.: N. J. van ElswijkVreekèn, 82 Spaarnoogstr. 22 sept.: J. Ch. Habich, 74 j.. Meidoornplein. H. J. Bakker, 52 j., Pladellastraat. J. F. H. Pruschen, 44 j.. Ramplaan. A. E. C. Bosma, 6 weken, Karolingenstraat. M. van Kleef De Ruijter, 69 j., Gasthuisvest. H. H. Dort- mundt, 77 j., Stuyevesant.plein. Advertentie RAVADO - Rijksstraatweg 206 - Tel 50920 BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: A. P. J. de Leeuw-van "dateringen, z.; E. M. Veth-van Duin, z.; I. E. Joustra-de Graaf, z. ONDERTROUWD: J. Kooijman en A. •an den Berg; L. v. Egmond en M. H. 'eeuwen; G. van Geenen en W. M. van er Aar; A. Saas en E. van der Zant; r. Windt en J. Th. M. Wouts; E. Sargen- ini en M. C. Prins. - GETROUWD: S. v. d. Bijl en M. P. Spé- "at; M. J. van Ras en R. A. van Ombergen: A. E. Vonk en J. Chr. L. Vrijburg. OVERLEDEN: Wed. D. E. J. Schiefer- decker-Stibbe, 88 j.; B. Bijnsdorp, 69 j. Advertentie Allctntmp. tn Strt ici Afd.: William Rikktrs Handtlsondtrmminz N.V. Beurt, Damrak, Amsterdam DE GROTE KERK van Haarlem vertoont tekenen van verval. Dit is gebleken uit recente onderzoekingen, die de gemeentelijke dienst van Open. bare Werken heeft verricht en waarbij is komen vast te staan, dat niet alleen carillon en het orgel, maar ook het dak, het houten gewelf van het kerkge bouw en het kruisgewelf onder de toren zullen moeten worden hersteld en gerestaureerd. Men, wil de restauratie van het kruisgewelf zoveel mogelijk doen samenvallen met de restauratie van het orgel en daarom zal in het gewelf een aantal onderzoekingen worden verricht, waaraan verscheidene deskundige instanties hun medewerking zullen verlenen. tenzorg van deze dienst heeft bij een be studering van de toestand ook gelegenheid gehad de ongunstige toestand van het kruisgewelf op te merken, nadat door het kerkbestuur al eens gewezen was op het gevaar dat het gewelf vormde door nu en dan naar beneden komende stenen. Thans zullen dan voorbereidingen genomen wor den voor een restauratie, die gedeeltelijk kan samenvallen met de restauratie van het orgel. Toen een Heemsteedse gemeente-ambte naar woensdagmiddag over de Vrijheids- dreef ging, zag hij een jongetje van 2Va jaar luid schreeuwend in het water spar telen. De ambtenaar sprong te water en haalde het jongetje, dat al twee meter van de kant af dreef, op het droge. De moeder heeft zich later over de kleine drenkeling ontfermd. Advertentie haalt zijn SLAGROOMWAFELS en SLAG ROOM in bekers bij het SMEDESTRAAT 25, omdat het daar zo lekker is. PROBEERDE U HET OOK REEDS De stadsorganisten Albert de Klerk en Piet Kee geven nu het Christiaan Mül- ler-orgel in de Grote Kerk wegens restau ratie tot het voorjaar van 1961 niet be speelbaar is hun donderdagmiddag- en dinsdagavondconcerten op het Cavaillé- Coll-orgel in het gemeentelijk concertge bouw. Het programma voor deze gratis concerten is als volgt: Pauzeconcerten (van 12.40 tot 13.20 uur) op 8 oktober, 12 november, 10 december, 7 januari, 4 februari, 3 maart en 7 april; de avond concerten (van 20.00 tot ongeveer 22.00 uur) op 3 november, 24 november, 22 december, 19 januari, 23 februari, 22 maart en 26 april. De stadsbeiaardier Arte Peters zal op vrijdag 2 oktober van 11.30 tot 12.30 uur de beiaard van de Grote of St. Bavo kerk bespelen. Het programma vermeldt wer ken van Beethoven, Peter Söhren 1700), D. Rayck, H. P. Steenhuis en Jan Wage naar. Zowel dinsdagmorgen als woensdag middag is het veertigjarig dienstverband van de heer C. H. Huyboom, thans werk zaam als technisch hoofdambtenaar-A bij het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf van Noordholland, bij dit bedrijf gevierd. Dinsdagmorgen werd de jubilaris door de directie op het hoofdkantoor in Bloe- mendaal ontvangen en daar gefeliciteerd door de directeur, de heer ix'. J. den Boes- terd, die hem tevens de gebruikelijke gra tificatie ovei-handigde. Van het provinciaal bestuur was er een bloemenhulde. Woensdagmiddag hield de heer Huy boom een bijzonder druk bezochte receptie in „Boekenroode" in Heemstede. Daar werd hij eei'st te midden van zijn collega's van de afdeling hoogspanningskabelnetten, waar hij werkzaam is in intieme kring gehuldigd en onder meer toegesproken door zijn chef. de heer P. J. de Wit. Later in de middag volgde een officiële i-eceptie. waar hij door de heer C. C. M. Scholten namens het jubileumfonds van het P.E.N. werd gecomplimenteerd en waar ook zeer vele zakenlieden, waarmede de heer Huy boom uit hoofde van zijn functie relaties heeft, hem kwamen gelukwensen. Op donderdag 1 oktober is de heer J. P. F. Regter, hoofd van de administra tie van de Haarlemse G.G.D., veertig jaar in dienst van de gemeente Haarlem. Na in de ochtenduren van die dag in het ge bouw van de G.G.D. aan de Nieuwe Gracht te zijn gehuldigd, zal de heer Reg ter 's middags van drie tot vijf uur in de Kroonzaal van restaurant Brinkmann aan de Grote Markt een receptie houden. De heer Regter begon zijn loopbaan in gemeentedienst op de secretarie, waar hij achtereenvolgens werkzaam was op de afdeling sociale zaken en de afdeling openbare werken en volkshuisvesting. Toen de geneeskundige--en gezondheids dienst in 1941 tot zelfstandige gemeentelij ke dienst werd verheven, werd de heer Regter daar aangesteld in de rang van hoofdcommies. In 1944 werd hij referenda ris en op 1 januari 1953 administrateur. Hij heeft dus de gehele opbouw en ontwik keling van de G.G.D. als zelfstandige dienst meegemaakt en daarin een werk zaam aandeel gehad. Onder zijn admini stratieve leiding breidde het aantal perso neelsleden zich uit tot over de tweehon derd. Ook de taken en werkzaamheden van de G.G.D. zijn in vergelijking met voor de ooxdog sterk uitgebreid. De heer Regter staat bekend als een goed organisator, een nauwgezet en recht vaardig chef, die het liefst achter de scher men werkt. Deze laatste eigenschap komt hem bij zijn liefhebberij, het amateurto neel, uitstekend van pas. Als regisseur van de toneelvereniging van de G.G.D. heeft de heer Regter zich een zekere naam ver worven. Onder meer schreef hij indertijd een geslaagde revue bij gelegenheid van het ambtsjubileum van de voormalige, thans ovex-leden, directeur van de G.G.D., dr. W. B. Smit. De heer Regter is voorzitter van de Ne- dexdandse Vereniging van administra teurs van gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdiensten, van welke ox-ga- nisatie hij een der oprichtei-s is. Ook in die kwaliteit heeft de aanstaande jubilaris veel waardering en vrienden verworven, hetgeen ongetwijfeld bij zijn huldiging zal blijken. Op 1 oktober wordt in de Pinksterkerk in de Camplaan te Heemstede een zang avond gehouden uitgaande van de bijbel kiosk-vereniging. Aan deze avond, die om acht uur begint, werken mee Kees Deenik (zang), de predikant dr. A. Dondorp, het chr. gem. koor „Heemstede", het chr. fan farekorps „Arti et Religioni" en de heer S. P. Visser (orgel). De Oecumenische Raad van Haarlem en omgeving heeft het vorige jaar de kerke raden van de aangesloten kerken verzocht bij toerbeurt een open avondmaalsdienst te houden, waartoe alle leden van christelijke kerken worden uitgenodigd. Dergelijke avondmaalsdiensten zijn reeds door de hervoi-mde kerk en de doopsgezinde ge meente gehouden. De kei-keraad van de evangelisch-Lu- therse gemeente nodigt nu de leden van de christelijke kerken in Haarlem en om geving uit om gezamenlijk het avondmaal te vieren op zondag 29 november om 19 uur in de kerk van deze gemeente aan de Witte Herenstraat 20 in Haai'lem. De Ronson Butron - fascinerend nieuw in vormgeving en technische perfectie. Weergaloos zuinig. Vullen of bijvullen in amper 5 seconden. Regelbare vlam. Dit juweel van Engels stijlgevoel en vakman schap in Nederland van f. 42.5D af. Het geschenk voor nu dat past in de wereld van morgen. Vele Haarlemmers zullen met onge rustheid hebben kennisgenomen van het feit, dat de Grote Kex-k tekenen van ver val vertoont. Eeuwenlang staat de prach tige gotische kerk al als een rots in de branding in he centrum van de Spaarne- stad en zolang dit het geval was, zullen voorbijgangers zich weinig hebben be kommerd om de vraag, hoe dit imposante bouwwerk in stand werd gehouden. De kerk is voor Haarlem een kostbaar be zit. waaraan het behoud een ieder, die óog heeft voor de schoonheid van dit ge bouw, ten zeerste ter harte moet gaan. De in de loop der eeuwen verrichte restauratiewerkzaamheden, die naast het noodzakelijke ondex-houdswerk, zo nu en dan zijn verficht, hebben stee,ds grote financiële offers geëist. Offers, die echter het doel het in ongeschonden staat be waren van dit monument uit het verleden ten volle waard zijn geweest. Thans wordt zoals bekend het orgel reeds gerestaureerd, terwijl men onder zoekt in hoeverre het carillon moet wor den gerestaureerd en uitgebreid. Nu is tevens komen vast te staan, dat ook het dak, het houten gewelf van het kerkge bouw en het stenen gewelf onder de toren moeten worden hersteld. Het is prijzens waardig, dat men besloten heeft, op zeer korte termijn onderzoekingen te vemch- ten naar de mogelijkheden van restau ratie van deze voor het gebouw zo vitale onderdelen. Het is uitermate gewenst, dat men zeer binnenkort besluit de restauratie met kracht ter hand te nemen. De ge meente Haai'lem, die de toren in eigen dom heeft, zowel als de Nederlands Hervormde kerk, die het gebouw bezit, zijn de twee instanties, die bij de restau ratie ten nauwste betrokken zijn. Er zal voor een en ander veel geld nodig zijn en het is van groot belang, dat dit geld er komt. In elk geval is in de eerste plaats spoed gewenst, opdat aan een verder verval van de Grote Kerk een halt wordt toegeroepen. Op veler verzoek organiseert het comité tot het houden van kindex-feesten op Ko ninginnedag in Spaarndam voor komende zaterdag een bromfietsx-ally door Haar lem en omgeving. Ook pex-sonen buiten Spaarndam kun nen aan deze x-ally deelnemen. De inschrij ving is zaterdagmiddag om half drie in café Van der Putten aan de Westkolk in Spaarndam, vanwaar ook gestart wordt. Er zijn een beker en luxe artikelen als prijzen beschikbaar gesteld. Met het oog op deze ondei'zoekingen zal het nodig zijn, dat in de ruimte van het kruisgewelf onder de toren een stellage zal worden aangebx-acht. Daarom zal het gewelf reeds thans worden afgezet. Dit tijdelijk ongei-ief zal door het publiek moeten worden aanvaard met het oog op het belang van een doeltreffende restau ratie op korte termijn. De genoemde onderzoekingen zullen worden verricht, vooruitlopende" op de nog door de gemeenteraad te nemen beslissing en de in verband hiermee nodige goedkeu ring en medewerking van hogerhand. Behalve het stenen kruisgewelf, is ook aan de hand van deskundige rapporten komen vast te staan, dat binnen niet te lange tijd zal moeten worden overgegaan tot herstel van het dak en van het uit 1500 daterende houten gewelf van het kerk gebouw. Reeds enige tijd konden voorbijgangers als zij zich de moeite getroosten naar boven te kijken in het clak van de Grote Kerk flinke gaten waarnemen op plaatsen, waar de leibedekking ontbrak. Het college van kerkvoogden heeft al ge ruime tijd deze ongunstige ontwikkeling met bezorgdheid gadegeslagen. De heer H. F. van Marselis Hartsinck veiielde ons dat op de plaatsen, waar de leibedekking ontbrak, i'egelmatig regenwater de kerk binnensijpelde. Vanwege het college van kerkvoogden is een uitvoerig rapport sa mengesteld, waarin alle ondex-houdseuve- len van het kerkgebouw waren opge somd. Dit is ter kennis gebracht van Openbare Werken. De afdeling monumen- Op 10 en 11 oktober houdt de Arbeiders Gemeenschap der Woodbrookers een week- eindecursus in Bentveld over het onder werp „Reklame, propaganda en diepte psychologie". Op 17 en 18 oktober wordt er in Bentveld een week-eindecursus gehou den over het onderwerp „De positie van het middelbare kader in het hedendaagse bedrijf". Sedert het einde van de tweede wereldoorlog zijn er bijna 400.000 Nederlanders geëemigreerd. Wanneer men daarbij telt de duizenden, die reeds voor 1940 naar het buitenland zijn verti'okken en de kinderen die in Hol landse gezinnen buiten onze grenzen zijn geboren, dan kan men het aantal per sonen, verspreid over de ge hele wereld, die zich zeer verbonden voelen met Nederland ruim over het miljoen schatten. Op één dag in het jaar zullen al deze mensen, waar ze ook wonen, allen tegelijk aan Nederland terugdenken; dat is op 5 december. En om het mogelijk te maken dat uw familie of vrienden ver in het buitenland toch een beetje Sinterklaas meevieren is een ingewikkelde organi satie opgebouwd, de natio nale actie „Sint Nicolaas ovei'zee", een initiatief van de Nederlandse banket bakkerij, waardoor het mo gelijk geworden is, dat er bij duizenden mensen over zee heelhuids en prompt op tijd een Sintex-klaas-pakket afgeleverd kan worden. In 1954 startte men met deze actie op zeer beschei den schaal. Er werden toen namelijk slechts 872 pak ketten verzonden, welk aantal door een intensieve propaganda verleden jaar reeds opgelopen was tot 5500. Dit is mogelijk gewor den dank zij de medewer king van tal van overheids instanties, de PTT, de scheepvaartmaatschappijen en de K.L.M. Vooral het officiële com missariaat voor de emigratie heeft begrepen hoe belang rijk deze actie voor de buiten Nederland wonende vaderlanders is en op alle mogelijke manier steunt men dit initiatief van de Neder landse banketbakkers. Deze laatsten hebben overigens gedui-ende de afgelopen jaren niet stilgezeten. Zij Ook de Friezen beginnen weer vol goede moed aan 't nieuwe toneelseizoen. Het Frysk Selskip „Gysbert Ja- picx" start dit keer met een voordrachtavond, waarvoor wij, zoals altijd, een uitnodi ging in de Friese taal ont vingen. „Gewoane gearkomste op Sneon 26 Septimber 1959, jouns om 8 üre yn 't Gebou St. Bavo, Smedestrjitte 23. Dit wurdt in bisondere joun, forsoarge troch de forneamde Fryske foardrager Bauke van der Wal fan Ljouwert mei syn program ma: Ditten en Datten. Mei- wurking fan de pianist Fyl- stra. Nei öfrin in skoftsje dounsje. De dounsmesyk wurdt wer fox-soarge troch de „Red Stars". Tagong al- linne op fortoan fan de lede- kaart. Hwa dus noch gjin ledekaert üntfongen hat wui-dt mei klam oanred de ynfage zou daliks to bitel- jen". Tot zover „It Bistjür". We hopen, dat deze avond het begin zal zijn van een goed seizoen, het 62-ste om pre cies te zijn, want het brief hoofd vermeldt „oprjuchte 22 desimber 1897". In Haarlem is men op het ogenblik druk bezig met het inpakken van de pakketten voor de actie „Sint Nicolaas overzee". Op 4 oktober is het weer Wei'elddierendag. Dan krij gen alle dieren in het asiel van de Dierenbescherming in de Ridderstraat in Haar lem een mooie strik aan hun hok. Kleurige ballonnetjes zullen het inwendige van dit dierencentrum verder op fleuren. Ter gelegenheid van deze bijzondere dag voor het dier houdt Dierenbescher ming van 28 september tot 3 oktober in de gemeenten Haarlem (ook in Spaarndam), Heemstede en Bloemendaal huis-aan-huis haar jaarlijkse geldinzameling. Op 3 oktober besluit men de actie met een straatcollecte. De zorg voor de dieren kost veel geld. Om een indruk te geven van de lopende uitga ven van de vereniging in de Ridderstraat, volgen hier en kele cijfers. Gemiddeld be steedt het asiel per maand 200 aan vis voor de katten, tex-wijl ook het vlees voor de honden een belangrijke post uitmaakt. Melk: 100 per maand. Veertig stuks oud brood per dag maken onge veer 150 per maand. Ont smettingsmiddelen 200, me dicamenten (nog afgezien van wat de dokters gebrui ken) 200 per maand. Nu het stookseizoen weer aanbreekt moet de administratie reke ning houden met een uitgave van 250 a 300 per maand om de onderkomens voor de dieren te verwarmen. En dan zijn er de uitgaven voor pro paganda, onderhoud en ben- zineverbi-uik van de auto, vergoeding voor de twee vogeldeskundigen enzo voorts. Ook als collectant kunt u meehelpen om deze inzame ling voor het dier te doen slagen. Voor Haarlem en Bloemendaal kan men zich melden aan het kantoor van de vereniging Ridderstraat 7 (telefoon 12823), voor Haar lem-Noord: Generaal de la Reystraat 80, telefoon 53130, voor Heemstede: mevrouw Hoogvorst, Landzichtlaan 41, voor Spaarndam: mevrouw Vester, Lagedijk 13, telefoon 02504—302. Vanavond zal een groot deel van de 420 leden van de Nederlandse filatelistische vereniging „Op hoop van zegels" in een van de zalen van gebouw Cultura in de Jansstraat te Haarlem bij eenkomen voor de algemene vergadering. Na de opening, om acht uur, gaat men eerst over tot bespreking van enkele huishoudelijke on derwerpen, waarna het Ne derlands filatelistisch cen trum een lezing met dia's houdt over het onderwerp „Het postmuseum". Na de pauze heeft er een veiling en een verloting plaats. Unieke Ronson-vindiag direct- regelbare vlam (Finger-tip System) Multi-Fill tank 6. t. 2:. bevat gas voor 1 ja normaal gebruik. hebben, zoals gezegd, een grote verkooporganisatie op gebouwd, waardoor alle ar tikelen, die in het pakket voorkomen naar een cen traal punt gebracht worden waar men ze speciaal ver pakt in een blik opbergt, dat dan in de maanden sep tember en oktober ver scheept wordt. Dat centrale inpakken ge beurt in Haarlem, in een chocoladefabriek aan de Paul Krugerkade, waar snelle meisjeshanden blik na blik volstoppen. Met specifieke Sinterklaas-lek kernijen, zoals een boter letter-, een taai-taai-pop, amandelspeculaas, borst plaat, marsepein, twee cho coladeletters, een zakje pepernoten en een zakje kinderlettertjes. Daarmee is men er nog niet, want in dit zorgvuldig vei-pakte blik wox-dt nog een speciaal ge dicht gestopt alsmedè zeven Sinterklaasliedjes met een Nederlandse tekst en een kostelijke Engelse vertaling. De actie „Sint Nicolaas overzee" zorgt vervolgens voor de douanefoi'maliteiten, de verzekering en de ver scheping, waarna degene, die het pakket aan een fa milielid of kennis verstuurt direct bericht ontvangt zo dat men weet met welke boot de surpx-ise onderweg is naar Canada, naar Nieuw- Zeeland of Austi-alië, naar Nieuw-Guinea, naar Ameri ka, naar Rhodesië of naar Suriname en de Nederlandse Antillen, of dichterbij naar welk land in Europa ook. De Nedex'landse banket bakkers doen dit alles niet voor niets. Dat is te be grijpen, naast de kostprijs berekenen zij een kleine winstmax-ge. De hoofdzaak is, dat men er aan wil helpen meewerken, dat de Neder landers buiten onze grenzen zich op 5 december niet zo verlaten zullen voelen en het nationale familiefeest kun nen meevieren met behulp van de zo typisch Hollandse snoeperijen. morgen stonden we in de Roerdompstraat. „U bent net te laat", zei mevrouw Mes, „de bloemen zijn er al weer af. Het is verschrikkelijk jammer". Dat vonden wij ook en daarom plaatsen we als (schrale) troost een plaatje van een appelboom, die er op de foto net zo uitziet als de boom van mevrouw Mes een paar dagen geleden. Deze foto is in West-Duits- land genomen, waar de fruitbomen evenals in de Roerdompstraat voor de tweede keer bloesem dra gen. In de omgeving van Wiesbaden en Heidelberg dragen de kastanje- en appelbomen naast de vx-uch- ten vrolijke nieuwe bloe metjes. Hiex-bij deel ik u beleefd mede dat ik gaarne mijn dank zou willen betuigen aan alle bezoekex-s en kampeer ders die in zulke groten getale hebben medegewerkt aan het blussingswerk in „Het Natio nale Park de Kennemerdui- nen" op 13 september 1959. De brand die toen gewoed heeft liet zich zeer ernstig aanzien en met behulp van brandweer en militaix-en al leen zou het geruime tijd ge duurd hebben vooraleer we het vuur meester zouden zijn geworden. Dank zij het feit dat enkele honderden be zoekers en kampeerders met grote volhax-ding hebben ge holpen was het tenslotte mo gelijk de brand te bedwin gen voor deze oversloeg naar het dennenbos en de kam- peerterx-einen. Aangezien de namen en adressen van allen die heb ben medegeholpen mij uiter- aax-d onbekend zijn gebleven en ik hen dei-halve niet per soonlijk kan bedanken ver zoek ik u uw medewerking hierin te willen verlenen en mijn dank aan hen in uw blad te willen overbrengen. De Directeur van de Stichting „Het Nationale Park de Kennemex-duinen" ir. E. C. M. RODERKERK Aan de tentoonstelling „Start", van 21 maart tot en met 19 april in het museum „Het Huis van Looy" in Haarlem gehouden, was een pi-ijsvraag verbonden voor scholiex-en. Indiening van de wedstrijdformulieren ge schiedde onder nummer en niet onder naam. De nummers, waaronder de beoordelingscommissie de beste formuleringen aantrof, zijn bekend gemaakt, doch doordat de vakantietijd in middels was aangebroken, hebben nog niet alle prijs winnaars zich gemeld. Daar om worden de nummers van degenen die zich niet hebben opgegeven nog eens ge noemd. Deze zijn: 061, 108, 268, 331, -390, 393 en 420. De leerlingen kunnen zich als nog opgeven bij hun school of bij het bureau culturele zaken, stadhuis. „Misschien is het wat voor de kx-ant", zei mevrouw Mes uit de Roerdompstraat 51 in Haarlem door de telefoon, „ik heb in de tuin een appel boom staan, die voor de tweede keer dit jaar bloeit. Komt u maar eens kijken". We beloofden het en we zouden de fotograaf mee nemen. We stelden het ech ter helaas een paar dagen uit en juist toen begon het in een nacht te regenen en te waaien. De volgende

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7