LODDER Uiteodiöie: HENRI BENDE ENGELS OERLANDS DUITS STENO TYPEN DANSSCHOOL T. De Gaulle van vierdaagse door Noord-Frankrijk teruggekeerd MOOnE's Amsterdamse Beurs Paus verwijdert deel van kerkelijk gebed Zoals men de man aan zijn kleren kent... JEUK WAARDEBON I WAARDEBON II MAANDAG 28 SEPTEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD -OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Parijs verwacht vandaag het Algerijnse antwoord Laotiaanse leger herovert Muong op rebellen Bekeerd Trotskist Dahanayake beëdigd als premier van Ceylon Moord op Bandaranoike uit persoonlijke wrok „Kwetsend voor Joden en Mohammedanen" Russische afvaardiging in Peking aangekomen Nieuwe geruchten over een verloving van Boudewijn Perzië niet afkerig van Russische hulp Brits schip werd beschoten door Chinese nationalisten Haarlemse politierechter Zes weken cel voor jeugdige fietsendieven Scholieren veroorzaakten explosie in Vlaardingen Twee jongens en politieman ernstig gewond Rooms-protestants gesprek in Brabant Scheepvaart In dit dagblad Bil Zelfbedieninasbedrijf GROENTE- en FRUIT-AFD. KAAS - FIJNE VLEESWAREN CONSERVEN-AFDELING LEVENSMIDDELEN-AFD. (Van onze correspondent in Parijs) President De Gaulle is gisteravond te ruggekeerd van een verblijf van vier da gen in Noord-Frankrijk, waarbij speciaal de industriesteden voor textiel en mijn bouw werden bezocht. De vijfde etappe van deze presidentiële „Tour de France" is nu geëindigd en als volgende reis staat eind oktober het gebied van de Elzas op het program. De generaal, die staande in een open auto voorafgegaan door een twintigtal mo torrijders zijn entree in de verschillende steden heeft gemaakt is overal met on noordelijke warmte en onstuimigheid ont vangen. Hij heeft aangezeten aan ver schillende banketten, waarbij vooral de kamerleden van deze streken waren ge nodigd en gistermorgen woonde hij een kerkdienst bij in Rijssel, waar hij door de deken der Franse kerkvorsten, kardinaal Liénart werd opgewacht. Kardinaal Lié- nart en generaal De Gaulle werden 69 jaar geleden beiden gedoopt in de veertiende- eeuwse kerk van Rijssel, waarvan nu niet veel meer dan een ruïne is overgebleven. Een paar honderd meter van de verval len kerk verwijderd, werd de generaal in 1890 geboren in een bescheiden een-verdie pingshuis, waar het staatshoofd natuurlijk ook nog even langs is gereden. In de kor te begroetingswoorden en redevoeringen, die De Gaulle in zijn geboortestreek heeft uitgesproken, deelde hij weinig nieuws mee over zijn Algerijnse en andere plan nen. Wel heeft De Gaulle zijn groet ge zonden aan Eisenhower en Kroesjtsjev. „De dag breekt aan", zo voorspelde hij met optimisme, „dat hun contacten vruchten zullen afwerpen". Arabische finesse Inzake Algerije heeft De Gaulle zich ken nelijk discreet willen tonen zolang de na tionalisten hun antwoord op zijn voorstel len van 16 september nog steeds niet be- VIENTIANE (UPI) Loatiaanse re geringstroepen hebben in het noordwesten van de provincie Sam Neua de stad Muong op de communistische rebellen heroverd. Muong is een sleutelpositie in het front, dat in een boog langs de rivier Ma loopt. De strijd om Muong had de gehele nacht van zaterdag op zondag geduurd. De be slissing kwam bij het aanbreken van de dag. Franse vliegers, die bij de bevoorra ding van de regeringstroepen werkzaam zijn geweest, hebben meegedeeld, dat de communisten hun hoofdmacht kennelijk uit Sam Neua hebben teruggetrokken. Er zijn nog vier belangrijke stellingen in com munistische handen. Vermoedelijk zal Xieng Ho, ten zuidoosten van Muong, bin nenkort eveneens worden aangevallen. Op deze wijze zouden regeringstroepen de ge hele frontlinie langs de Ma willen oprol len. (Reuter) De Laotiaanse regering heeft voor de voornaamste steden in Laos een uitgaansverbod afgekondigd voor de uren tussen middernacht en zes uur 's mor gens. Er zijn deze week 56 Franse infanterie- en valschermtroepen instructeurs in Vien tiane aangekomen, die zullen helpen bij de opleiding der Laotiaanse troepen. Zij werken samen met Amerikaanse instruc teurs ingevolge een in juli gesloten Frans- Amerikaanse overeenkomst inzake een ge zamenlijk oefenprogramma voor het Lao tiaanse leger. De 56 Fransen lossen vertrekkende land genoten af. Het aantal Franse instructeurs bij het Laotiaanse leger blijft ongeveer driehonderd. 3-3'/2°/o Nederl. '47 3% Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 °/o Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank.. Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers vrijdag 92,8/ie 98 109 Va 81H 92 92 89 'A 89 97% 376'/2 648 244 573% 317 394 644'/2 240 Va 647% 210V2 160 714 158,90 328 99% 126,— I6IV2 159X 143 139% 249 147'/2 1 171,50 32934 157% 237 300 272 61 "71b 5534 104 5454 74 25»/, Heden 13.45 uur 92 98tf 368 645 243 567 315 395 633 638% 210 160 702 155,40 325 98 123,— 159% 158 141 1381/» 247 146 54 169,50 329V2 157 300 60 K. 55 103 54V2 73 54 2434 kend hebben gemaakt. Voor vanmiddag vijf uur is dat antwoord nu officieel aan gekondigd. De Marokkaanse koning, die de afgelopen week naast Bourguiba van Tunesië eveneens enige druk op de Alge rijnen uitoefende, heeft gisteren een nieuw onderhoud met Boessoef, minister van „Transport" van de F.L.N.-regering ge had. Uit Rabat werd bericht, dat het Alge rijnse antwoord een met Arabische fines se uitgebalanceerd karakter heeft, dat het midden zal houden tussen een gecon ditioneerde aanvaarding en een genuan- ceerd-omfloerste weigering. In elk geval zitten Frankrijks kundigste en meest er varen diplomaten al klaar om de tekst, waaraan Algerijnen, Marokkanen en Tu- nesiërs broederlijk gedokterd hebben, met hun loeps, pincetten en ontleedmessen on middellijk na ontvangst te lijf te gaan. Tegenspraak TUNIS (AFP) De Tunesische pej-s spreekt de beschuldigingen van Egypti sche bladen tegen dat president Bourgui ba zou hebben gedreigd de Tunesisch-Li- bische grens af te sluiten indien de voox-- lopige Algerijnse regering de voorstellen van De Gaulle verwerpt. Het blad van de Neo-Destour, „Al Aa- mal", spreekt van de Egyptische leugen bladen". Indien er sprake is van druk of dreigementen dan komen deze van de zij de van Cairo dat maar al te bekend is om zijn inmenging in de zaken van anderen, aldus het blad. Het Egyptische blad „Ach- bar El Jom" stelt Bourguiba op één lijn met premier Kassem van Irak, die een „Quisling" wordt genoemd. De twee rege ringsleiders zouden, volgens het blad, „de taak van de imperialisten in de Arabische wereld willen voortzetten". (U.P.I.) Tewfik Elmedani, minister van cultuur in de voorlopige Algerijnse re gering, is plotseling uit Cairo via Moskou naar Peking gereisd. In algerijnse kringen wordt verklaard dat Elmedani een „urgen te, zeer belangrijke" missie heeft. Elme dani had een „geheim telegram" ontvan gen van de vooi-lopige Algerijnse presi dent Ferhat Abbas, die zich in Tunis be vindt. COLOMBO (UPI) De minister van Onderwijs in het kabinet-Bandaranaike, Wijayananda Dahanayake, is zondagoch tend in Colombo beëdigd als premier van Ceylon. Hij is tevens minister van Onder wijs, van Defensie en van Buitenlandse Zaken. Dahanayake hield des avonds eep ï-adiotoespraak, waarin hij een beroep op de bevolking deed de nieuwe regering steun te verlenen. De thans 56-jarige Dahanayake was nog tijdens de Tweede Wereldoorlog een over tuigd Trotskist en werd als zodanig door de Engelsen gevangen genomen. In 1947, toen Ceylon autonoom werd. is Dahanaya ke in het parlement gekozen. In 1953 draai de hij volledig om, brak met de commu nisten en kreeg zitting aan de rechter zijde. Zijn anticommunistische gevoelens worden mogelijk slechts overtroffen door die van oudpremier Sir John Kotelawala, die bij de verkiezingen van 1956 door Ban dara naike werd verslagen. Het was Da hanayake, die in mei van dit jaar de com munisten uit de regering werkte, hetgeen een scheuring van de coalitie tot gevolg had. Men verwacht in Colombo dat Daha nayake spoedig algemene verkiezingen zal uitschrijven. Premier Nehroe van India heeft de dood van Bandaranaike in een x-edevoering in Tsjandigar een tragisch gebeuren ge noemd en een waarschuwing, waarheen gewelddadigheid leidt als haar niet de kop wordt ingedrukt. De premier zei dit, ter wijl hij de gewelddadigheden veroordeel de, die onlangs in en rondom Calcutta plaats hadden op communistisch initia tief. Heden werd het lichaam van Bandara naike opgebaai-d in het parlementsge bouw. Woensdag wordt hij begraven. Premier Dahanayake heeft als minis ter van Onderwijs geweigerd toe te geven aan de druk van machtige boeddistische groeperingen om bijzondere scholen meestal christelijke, te laten overnemen door de staat. Hij houdt nu de onderwijs- portefeuille en heeft naast zijn premier schap de leiding van de ministex-ies van Defensie en Buitenlandse Zaken. COLOMBO (Reuter) De laatste daad van pi-emier Bandaranaike van Ceylon vóór hij na de moordaanslag op hem in- eenzeeg, was zo onthulde de nieuwe pre mier Dahanayake aan Reuter zijn vrouw te redden voor het laatste schot uit het pistool, dat zijn moordenaar voor haar be stemd had. Toen de moor-denaar Bandara naike op de veranda met vier schoten in onderlichaam en borst zwaar gewond had de salon binnendrong, zag de premier, dat de man zijn laatste kogel op zijn vrouw wilde afvuren, die hem te hulp was gerend. De door bloedverlies reeds zeer verzwakte premier zag echter kans de man zijn revolver uit de hand te slaan, waarbij het moordwapen zich door de val ontlaadde. Naar vernomen wordt zou de moorde naar van premier Bandaranaike, de boed dhistische monnik Somarama Thero, van hem gedaan hebben willen krijgen dat het ziekenhuis, waar hij (Thero) werkzaam was, hem in dienst zou houden. Zijn dienst verband liep spoedig af. VATICAANSTAD (Reuter) Paus Jo annes XXIII heeft gelast een passage uit het gebed, Waarin de mensheid wordt ge wijd aan Christus Koning te schrappen om de gevoelens van Mohammedanen en Jo den niet te kwetsen, aldus is zaterdag in Vaticaanse kringen vernomen. In het laatste nummer van het officiële blad van de handelingen van de Heilige Stoel is het gebed in zijn nieuwe vorm ge- publiceei'd. De volgende passage is uit het gebed geschrapt: „Wees koning van allen, die nog leven in de duisternis van afgoden dienst en Islam en weiger niet hen op te heffen naar het licht en naar Uw Konink rijk. Zie genadig neer op de kinderen van het volk, dat zolang Uw uitverkoren volk is geweest: moge het bloed, dat reeds over hen is afgeroepen ook over hen neerkomen als een reinigend bad van verlossing en le ven". De passage: „Wees koning van hen, die leven in de misleiding van de dwaling en die van U gescheiden zijn als gevolg van tweedracht" maakt nog deel uit van het gebed. De roomskatholieken zeggen dit ge bed op de dag van Christus Koning, de laat ste zondag in oktober. (U.P.I.) Dit besluit volgt op een al eerder genomen stap van de Paus om het bijvoeglijk naamwoord „pei'fide" dat op de Joden sloeg, te verwijderen uit de litur gie, die op Goede Vrijdag wordt gehouden als de kruisiging van Christus wordt her dacht. TOKIO (UPI) De Russische delega tie die de feestelijkheden ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Chinese volksrepubliek zal bijwonen is zondag in Peking aangekomen. Zij werd begi-oet door premier Tsjoe En Lai, de vice-presidente mevrouw Soen Jat- Sen, de minister van Buitenlandse Zaken Tsjen Ji, en de voorzitter van de perma nente commissie van het volkscongres maarschalk Tsjoe Teh. Ook de Pantsjen Lama van Tibet was aanwezig. De Russi sche delegatie wordt geleid door de se cretaris van het centrale partijcomité, Mikhail Soeslov, in afwachting van de komst van premier Kroesjtsjev en minis ter Gromyko. De Oostduitse delegatie wordt aange- voei-d door Hermann Matern, lid van het politbureau. Partijleider Ulbricht en pre mier Grotewohl blijven in Oost-Berlijn, waar de Duitse Democratische Repu bliek op 7 oktober haar tienjarig bestaan viert. Achter de schermen zal de feeststemming minder zijn. De ynachthebbers in Peking, aldus woi-dt in gezaghebbende kring te To kio vernomen, zijn allerminst gerust op de resultaten van Ki-oesjtsjevs besprekingen in Washington. De Russische premier zal de leider-s van communistisch China niet gemakkelijk kunnen overtuigen dat hun belangen' niet verwaarloosd zijn. BRUSSEL (ANP) Nog geen twee maanden, nadat een min of meer officiële tegenspraak een einde maakte aan de spe culaties over een verloving van koning Boudewijn met de Franse prinses Mai-ie Thérèse van Bourbon-Parma, komen en kele Belgische bladen met het bericht dat de Belgische vorst zich zou hebben ver loofd met een Duitse px-inses. Aanleiding tot de nieuwe speculaties is een bewering in de Westduitse pers, dat de koning in juli op een golftoernooi in Ramstein zou zijn gezien met een onbe kend Duits meisje. Koning Boudewijn zou haar hebben teruggezien tijdens zijn jong ste reis naar Spanje. De Gazet van Ant werpen tekent bij dit bericht aan „dat ko ning Boudewijn trouwplannen heeft kan, ondanks de ongegrondheid van vele ge ruchten niet worden ontkend, dat sommi ge reizen hiermede verband houden even min. Het komt ons echter voor, dat de ko ning in deze kwestie vrij en ongestoord moet kunnen handelen. Een koning is geen filmster, die trouwt uit publiciteitsover- wegingen en daarom aan zijn trouwplan nen grote ruchtbaarheid moet geven," al dus het blad. TEHERAN (Reuter) De sjah van Unie. Er is geen reden waarom Perzië een rentie te Tehex-an gezegd, dat zijn land verheugd zou zijn over een Russisch aan bod tot economische hulp aan Perzië in de vorm van kredieten voor de aankop van industrieprodukten uit de Sovjet- Unie. Er is geen x-eden, waarm Perzië een dergelijk aanbod, dat alleen maar tot voordeel van Perzië kan strekken, niet zou kunnen accepteren. De sjah zei voorts te hopen, dat de be- trekkingen tussen Perzië en de Sovjet- Unie zullen verbetex-en nu Moskou zijn propaganda-aanvallen heeft gestaakt. LONDEN (UPI) De Britse admiraliteit heeft zaterdag meegedeeld, dat het Britse stoomschip Taisjunghan in het Amoy ka naal twintig keer beschoten is van de na bijgelegen eilandjes Erhtan en Tatan af, die door nationalistisch-Chinese strijd krachten worden bezet. Het schip werd vijf maal getroffen en er werden verschillende gaten boven de wa terlijn geconstateerd. Volgens de admirali teit konden de gaten worden gedicht. Tot zes weken gevangenisstraf onvoor waardelijk met aftrek en acht weken voor waardelijk met drie ja'ar proeftijd en toe zicht van de reclassering heeft de Haar lemse politierechter, inr. H. J. Ferwerda, vanmorgen twee negentienjarige gedeti neerde instrumentmakers, respectievelijk uit Wormerveer en Zaandam, veroordeeld wegens het stelen van een fiets. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, had vier maanden onvoorwaar delijk en twee maanden voorwaardelijk met toezicht geëist. De jongelui werkten op het terrein van de Hoogovens. Vaak moesten zij een half uur wachten voor zij met een bus naar het station konden rijden. Daar vonden zij wat op. In Beverwijk namen zij op 17 augustus een fiets weg en camoufleerden deze. Ze hadden wel een fiets, maar die gebruikten ze alleen thuis. De gestolen fiets was spe ciaal voor het vervoer tussen het werk en het station. Na anderhalve week kwam de diefstal uit. De officier van Justitie zei dat naar zijn mening verdachten na kalm beraad en rijp overleg hadden gehandeld. Het zijn wel geen beroepsdieven, maar er is toch sprake van verzwarende omstandigheden, aldus de officier. De raadsvrouwe, mr. H. S. J. M. Felhoen Kx-aal-Otto, wees op het blanco strafblad van haar cliënten en drong aan op een lange voorwaardelijke straf. De politierechter veroordeelde de instru mentmakers tot genoemde straf. Vier leerlingen van het Groen van Prin- stererlyceum in Vlaai-dingen zijn zaterdag middag gewond door een ontploffing van een mengsel chemicaliën dat zij zelf op een weiland bereid hadden. Als gevolg van deze gevaarlijke activiteit werden later ook twee politiemannen gewond. De vier jongens, allen omstreeks vijftien jaar oud, mengden de chemische stoffen die een hunner zich had aangeschaft, om streeks half drie op het weiland in een kartonnen doos. Van dit mengsel werd een gedeelte in een papieren zakje apart ge legd. Toen de jongens het mengsel in een daarvoor meegebx-acht buisje deden, ont stond er een ontploffing, waarbij de jon gens werden gewond. Twee hunner liepen ten dele vrij ernstige verwondingen aan benen, handen, ogen en borst op; de twee anderen wei-den licht gewond. Toegesnel de burgers brachten de slachtoffers naar een ziekenhuis. Korte tijd later werd op het weiland een onderzoek ingesteld door de beide agenten van politie, die met de surveillance-auto in de nabijheid waren. Zij vonden daar het zakje dat apart was gelegd. Plotseling explodeerde het zakje met het gevaarlijke mengsel, dat dé 43-jangë'agent Van der Weerd op dat ogenblik vasthield: Hij werd daardoor zeer ernstig gewond aan handen, gelaat en benen. De politieman zal waarschijnlijk zijn linkerhand moeten mis sen. Zijn collega, hoofdagent J. Goeden- dorp werd licht gewond aan beide benen. De surveillance-auto werd ernstig bescha- dgid. De jongens hebben intussen bekend, reeds vorige week zaterdag op dezelfde plaats proeven te hebben genomen, die toen echter zijn mislukt. Als onderdeel van een tweedaagse con ferentie, die een aantal gereformeerde werkers in de evangelisatie in Noord- Brabant en Limburg gisteren en vandaag in het jeugdkamp „de heikant" onder de gemeente Aalst-Waalre heeft gehouden, is vanmorgen giediscussieerd over „het sa menleven van rooms-katholieke en niet- i-ooms-katholieke christenen in het zui den". Deze discussie werd ingeleid door pas toor A. Kex-ssemakers uit St. Anthonis en ds. P. Visser uit Tilburg, die ieder een kort referaat hielden. Pastoor Kerssemakers benadei'de het onderwerp van het liefde gebod van Christus uit. Ondanks dit lief degebod is het voor de x-ooms-katholieken moeilijk, begx-ijpend, waarderend en hoog achtend te staan tegenover hen, die een andere geloofsovertuiging zijn toegedaan. Aan de andere kant is het voor de refor matorische christenen moeilijk door de vormen en uiterlijkheden van de rooms- katholieke geloofsbeleving tot de kern er van door te dringen. Ds. Visser wees op de ingewikkeldheid van het probleem, dat niet alleen in Lim burg anders ligt dan in Brabant, maar dat bovendien in diverse delen en steden van beide provincies weer andere facet ten vertoont. Hij stelde als een taak der reformatox-ische christenen: door gewone gesprekken met rooms-katholieken deze te brengen tot een openlijke en eerlijke bele ving van hun eigen geloof in Jezus Chris tus. Deze inleidingen wei-den door een ge- dachtenwisseling gevolgd, welke zich con centreerde op de geloofsbeleving of, zoals gespreksleiders ds. W. van Boejen uit Eindhoven, stelde: op een verkenning van het tex-rein, waarop we leven en getuige nis geven. Niet in de Amstel. B. en W. van Am sterdam hebben bekendgemaakt dat de oevers van de Amstel niet zullen worden ontsierd door woonschepen. De hoofdstad telt 1400 woonschepen. Een deel van de Nieuwe Meer wordt aangewezen als woon schepenhaven. Aardijk 28 te Boston verwacht. Alioth 26 v. Hamburg n. Rotterdam. Almdijk 27 te Philadelphia verw. v. Antwerpen. Attis 26 op Weser n. Breinen. Averdijk 27 te Antwerpen verwacht v. N. York. Abbekerk pass. 27 Ouessant n. Rotterdam. Alcor 27 te Breinen v. Rotterdam. Algol 27 122 m. n.o. Kp. Villano n. Antwerpen. Amalie B 27 5 m. n. PanteUaria n. Rotterdam. Amstelsluis 27 v. Aden n. Suez. Andijk 27 900 m. w. Landsend n. Le Havre. Argos 27 35 m. n.w. Bougie n. Piraeus. Acmaea 27 v. Port Said n. Rotterdam. Alamak 28 te Ilheus. Alkes 28 te Buenos Aires. Alkmaar 27 v. Saltend n. Thameshaven. Area 27 v. Nasau n. Curasao. Ares 27 te Antwerpen. Asterope 28 te IJmuiden verwacht. Alioth 27 te Rotterdam. Ampenan 26 v. Rotterdam te Bremen. Alcor 26 v. Rotterdam 27 te Bremen. Attis 26 v. Rotterdam n. Bremen. Abida 27 140 m. n.n.w. Townsville n. Singapore. Amstelpark 27 60 m. n.o. Formosa n. Tarakan. Alphard 27 50 m. n.o. K. Finisterre n. Antwerpen. Abbekerk 28 te Rotterdam. Baarn 28 te Rotterdam. Dorestad 29 te Ravenna. Boskoop 27 600 m. w. Finisterre n. Bremen. Baarn 27 v. Hamburg n. Rotetrdam. Bali 27 93 m. o. Port Sudan n. Djibouti. Breda 26 te Ciudad Bolivar v. Punta Car don. Bawean 27 550 m. o.z.o. Socotra n. Djibouti. Batu 27 te Belawan. Bengalen 27 v. Bangkok n. Singapore. Bengkalis 27 te Port Swettenham. Borneo 28 te Penang. Calamares 27 te Armuelles. Callex Gorinchem 27 te Kopenhagen. Cartago 28 te Charleston. Celebes 28 te Djibouti. Cistula 27 v. Singapore n. Pladju. Corilla 28 te Chittagong. Bandar Mashur. Caltex Delfzijl 27 te Brunsbüttel v. Pernis. Caltex Pernis 27 54 ni. o. Durban n. Bahrein. Cinulia 27 400 m. n.o. Azoren n. Liverpool. Cradle of Liberty 27 650 m. o.n.o. Sombrero naar Philadelphia. Caltex Delft 27 510 m. n.n.o. Seychellenn. Port Louis Mauritius. Camerounkust 27 v. Freetown n. Takoradi. Caltex Delfzijl 26 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Crania 27 400 m. w. Finisterre n. Curasao. Castor 26 te Hoek v. Holland verw. n. Rotterdam. Caltex Eindhoven 27 190 m. z.z.o. Ouess. n. Sidon. Calt. Rotterdam 27 473 m. w.n.w. Sidon n. Sidon. Cities Service Valley Forge 27 70 m. z. Mozambi que naar Philadelphia. Carrillo 28 te Los Angeles verwacht v. Golfito. Charis 28 te Mobile v. Willemstad. Concepcion 26 300 m. n.n.o. Kaap Verdische eil. naar Paranagua. Diemerdijk 27 410 m. z.w. Landsend n. Londen. Dinteldijk 27 v. Los Angeles n. Balboa. Dongedijk 27 te Londen verw. v. Hoek v. Holland. Eemdijk 27 te Panamacity verwacht v. Houston. Eenhoorn 28 te Kandia v. Kalamata. Esso Nederland 27 55m o. Malta n. Fawley. Esso Rotterdam 27 v. Sidon n. Welhelmshaven. Eos 26 v. Rotterdam n. Algiers. Eemland 26 v. Amsterdam n. Recife. Fravizo 28 te Dublin v. Las Palmas. Gabonkust 27 v. Port Harcourt n. Calabar. Garoet 27 v. Singapore n. Port Swettenham. Graveland 27 te Korto Allegre verwacht. Grootekerk 27 v. Rotterdam n. Genua. Hoogkerk 27 te Singapore verw. v. P. Swettenham. Hydra 26 v. Curasao n. Demerara. I-lathor 27 120 m. n.n.o. Finisterre n. Tripoli. Hersilia 26 te Bremen n. Antwerpen. I-Iera 28 te Basse Terre. Helicon 23 te Aruba. Jagersfontein 27 v. Durban n. East-London. Johannes Frans 27 te Cristobal. Jason 25 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Java 27 640 m. o.z.o. Kp. Guardafui n. Djibouti. Kennemerland 27 te Hamburg. Korenia 28 te Cardon verwacht. Kellia 27 45 m. n. Alor n. Singapore. Kertosono 27 70 m. z.w. Den Helder n. Houston. Kopionclla 27 200 m. z. Mekka n. Landsend. Koratia 27 200 m. w. Cocos eil. n. Geelong. Kosicia 27 450 m. z.w. Ouessant n. Thameshaven. Krebsia 27 ten anker Swanseabay n. Llandarcy. Kryptos 27 80 m. n.o. Benghazi n. Band. Mashur. Katelysia 27 240 m. w.n.w. Port Said n. Mena. Kabylia 27 Mona Passage gepass. n. Stanlow. Kalydon 27 et Curasao. Koningswaard 27 v. Perth Amboy n. Curasao. Karachi 27 te Port Swettenham. Karimun 27 te Tacloban verwacht. Karsik 27 300 m. z.w. Sabang n. Durban. Kreeft 28 te Rotterdam verwacht. Kaap Hoorn 27 te Hoek van Holi. verw. n. R'dam. Laarderkerk 26 v. Rotterdam, 27 te Bremerhaven. Leuvekerk 27 te Rotterdam. Lissekerk 26 v. Amsterdam te Rotterdam. Leersum 27 v. Londen n. Montreal. Lcosdrecht 28 te Bandar Shapur. Liberty Bell 27 150 m. n.o. Lorenco Marques naar 'Philadelphia. Laarderkerk 27 te Bremerhavcn v. Rotterdam. Larenberg 27 200 m. z.w. Kp. St. Vine. n. Dakar. Lieve Vrouwekerk 27 186 m. n.n.o. Kp. Finisterre naar Marseille. Loppersum 27 te Hamburg verwacht v. Bremen. Maaslloyd 26 300 m. z. Guam n. Balboa. Mentor 26 140 m. z. Haiti n. Mobile. Maas 27 7 m. n. Terschelling n. Rotterdam. Munttoren 27 430 m. w. Puluweh n. Singapore. Mijdrecht 27 13 m. o. Massawa n. Paulsboro. Marnelloyd 27 te Karachi. Mataram 28 te Djibouti. Moordrecht pass. 28 K. St. Vine. n. Isle of Grain. Muiderkerk 28 te Rangoon. Musiylloyd 27 v. Miri n. Singapore. Maureen 27 560 in. w.z.w. Ouesant n. Londen. Maas 27 te Rotetrdam. Masahaven 27 te Antwerpen verwacht. Musi 26 v. Timordilli n. Sorong. I Mylady 27 40 in. n.w. Dakar n. Tabu. Notos 25 te Malta n. Piraeus. Nias 28 te Callao. Noordam 28 t eRotterdam. Naess Commander 27 v. Suez n. Mena Al Ahmadl. Neder-Elbe 27 v. Colombo n. Suez. Noordwijk 27 150 m. n.n.o. Finisterre n. Monrovia. Nijkerk 27 207 m. n.w. Port Said n. Port Said. Ouwerkerk 27 110 m. w.n.w. Lissab. n. L. Palmas. Oranje Nassau 27 v. Aruba n. Curasea. Oldekerk 28 te Alexandrië. Oranje 28 te Tandjong Priok. Osiris 27 v. Paramaribo n. Philadelphia. Oranjestad 27 te Amsterdam. Overijsel 28 te Kaapstad. Provenierssingel 25 130 m. z.z.w. La Libertad n. New Orleans. Pygmalion 28 te Kalamata v. Eleusis. Peperkust 27 125 m. o.z.o. Lissabon n. Le Havre Philippia 27 8 m. n. Pantellaria n. Mena. Prins Alexander 27 60 m. n.o. Kaap Spartivento naar Napels. Purmerend 27 v. Port Sudan n. Mena P G. Thulin 27 v. Baltimore n. Cristobal. Prins Willem George Frederik 27 500 m. o. Belle Isle naar Le Havre. Prinses Irene 27 te Montreal. Pieter S. 28 te Rotterdam. Foyldorus pass. 27 Wight n. Singapore. Prinses Irene 27 te Montreal v. Sarnia. Raki pass. 27 Gibraltar n. Bremen. Ridderkerk 27 te Beira. Rijndam 27 750 m. w.n.w. Landsend n. New York. Reza Shah The Great 28 v. R'dam n. Perz. Golf. Rondo 25 te Durban n. Lourenco Marquez. Rotterdam 29 te Southampton verwacht. Senegalkust 28 te Monrovia. Straat Torres 27 v. Singapore n. Probolinggo. Schouten 27 te Adelaide verw. v. New Plymouth. Straat Lombok 27 te Albany verw. v. Melbourne. Sloterdijk 27 v Antwerpen n. New York Stanvac Lirik 27 v. Tandjong Uban n. Saigon. Steenwijk 27 480 m. n.o. Willemstad (bestemm.). Stad Leiden 27 400 m. w.n.w. Walvisbay n. Beira. Sabang 28 te Singapore. Salatiga 27 te Iskenderun. Scherpendrecht 28 te Takoradi. Schie 27 v. Alexandrië n. Beyrouth. Sloterdijk 2 7v. Antwerpen n. New York. Sommelsdijk 28 te New York. Stal Schiedam 27 te Terneuzen. Statensingel 27 v. Norfolk n. Dublin. Stentor 28 te Port Au Prince. Steven 27 v. Muskegon n. Montreal. Sarangan 27 90 m. o. Malta n. Lissabon. Scheldelloyd pass. 27 Gibraltar n. Le Havre. Silindoeng 27 400 m. o.z.o. Townsville n. Hollandia. Stad Arnhem 27 20 m. w.n.w. Cuxhavcn n. Italië. Stad Maassluis 27 18 m. z.z.o. L. Palm. n. IJmuid. Stad Rotterdam 27 v. Freetown n. Freetown. Stanvac Pendopo 29 te Pt. Swettenham verwacht. Stanvac Riau 28 te Buatan verw. v. Sungeigerong. Straat Lombok 27 v. Albany n. Mauritius. Sigli 28 te Sibu v. Kuching. Solon 25 v. Curagao n. Port Au Prince. Sunetta 28 te Hobart verwacht v. Geelong. Telamon 27 v. Hamburg n. Rotterdam. Tomori 28 te Padang verwacht v. Tandj. Priok. Tahama pass. 27 Aden n. Bandar Mashur Tarakan 28 te Newark. Tegelberg 27 v. Durban n. Port Elisabeth. Tjimcnteng 28 te Singapore. Tjisadane 29 te Santos verwacht. leiresias 27 te Marseille. Themis 27 te Guanta. Togokust 27 v. Amsterdam n. Antwerpen. Tamara 27 15 m. w. Kreta n. Banias. Tweelingen 28 te Rotterdam verwacht. Van Cloon 28 te Singapore. Van Spilbergen 27 v. Matadi n. Duala. Vasum 27 v. Hamburg n. Banias. Van Waerwijck 29 te Auckland verwacht. Weslerdam 28 te New York. Wonogiri verin. 28 v. Singapore n. Philippijnen. Wonosobo 27 650 m. z.o. Guardafui n. Aden. Waterman 27 40 m. n. Finisterre n. Port Said. Willem Ruys 27 te Balboa verwacht v. Callao. Waal 28 te Tunis. Waingapoe 27 v. Muscat n. Mukalla. Willemstad 28 v. Port Au Prince n. La Guaira Woensdrecht 27 v. Stenungsund n. Abadan. IJssel 27 240 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Zaankerk 27 te Kobe verwacht v. Pusan. Zonnekerk 27 v. Suez n. Aden. Zuiderkerk 27 te Antwerpen. KLEINE VAART Ank T pass. 27 ET-7 v. Jacobstad n. Zaandam. Ardeas 25 v. Catania n. Rotterdam. Bab T 25 v. Ostrand n. Abö. Bloemgracht 25 te Pernoviken. Boreas 27 te IJmuiden n. Amsterdam. Draco 25 70 m. w. Algiers n. Malta. l.' levo 27 dw. ET-13 v. Aarhus n. Amsterdam. Ilias 25 v. Nemours n. Genua. Insp. Mellema 27 te Grundkalen n. Norresundby. Joost 27 dw. Horshals n. Zaandam. Julia Mary 27 25 m. n. Catharinapt. n. Rotterdam. Kaap Falga 25 v. Amsterdam te IJmuiden. Kaap St. Vincent 25 v. Bergkvara te IJsselmonde. Looiersgracht 27 dw. Ameland n. Amsterdam. .Lijnbaansgracht 26 te Amsterdam. Man to 27 100 m. n.n.o. Pasajes n. Pasajcs. Marianne 27 dw. Texel n. Calais. Mides 24 v. Cadiz n. Oran. Netta 25 v. Genua n. Algiers. Phidias 26 135 m. o. Catania n. Catania. Plato 26 5 m. n.w. Kp. Vincent n. Antwerpen. Ponza 25 v. Huil te Kristinehamn. Strabo 26' v. Amsterdam n. Falkenberg. Thaletas 25 v. Cavalla n. Mostaganem. SLEEPVAART Clyde 26 v. Antwerpen te Maassluis. Cycloop 25 160 m. o.n.o. Madeira n. Lagos. Friesland 23 v. Montevideo n. Barbados. Gele Zee 25 te Rotterdam v. Harwich. Humber 26 v. Rotterdam. Gaarne nodigen wij u uit voor een demonstratie op donderdag 1 okt. 1959 van 9.3012.30 en van 1417.30 uur met de unieke „I N K A" KRUIDENCOSMETICA" U ontvangt een volledige huidanalyse met advies betreffende de verzorging van uw huid. Profiteer hiervan, want de „INKA" preparaten zullen u verbazen over de verrassende resultaten. DROGISTERIJ - PARFUMERIE GED. DROGIST ZIJLSTRAAT 75 TELEFOON 10542 kent men de zaak aan het blac waarin zij adverteert. is uw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft. Handelscorresp. 30 sept. Handelscorresp. 1 okt. Handelscorresp 2 en 5 okt. Nederlands Engels 6/13 okt. 8 okt. dagelijks SCHOOI Fr. Halsstraat 1, Telef. 61954 Haarlem 88ÜBB Niet krabben. De helder vloeibare D.D.D. kal meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziek- 38 tekiemen en geneest tot diep in de huidporiën, f 1.20 per flacon. geneest uw huid VLOEISTOF - BALSEM - ZEEP Zijl weg 49 - Haarlem - Tel. 14441 CLUBS VOOR BEGINNERS EN GEVORDERDEN, GEHUWDEN EN OUDEREN. Aanvang dezer clubs oktober. - Inschrijving dagelijks. KRUISWEG 62 TEl. 15565 Deze koopjes gelden uitsluitend: dinsdag 29, woensdag 50 sept tot 1 uur en donderdag 1 oktober Andijvie per pond10 Postelein per pond Sperziebonen per pond. Grote bos Wortelen 8 heerlijke Sinaasappels Transparant Handappel ko Fyffes Bananen kilo 10 29 28 99 49 89 EXTRA REKLAMEPRDS PRIMA BELEGEN KAAS 100 gram 27 - 500 gram 1.24 Bakbloedworst 200 gram De echte Argentijnse Corned Beef 100 gram 59 55 ZE ZION ER WEER I 5 blikjes SARDIEN 89 SPOTPRIJS Formosa Ananas 57 Literblik Appelmoes 59 Aardbeien Hero 59 Doperwten - Wortel 59 Spinazie 58 Bij aankoop van: 1 fles fijnste Advokaat 2.75 500 gram Biskwle39 Margarine fijnste 3 pak.. 92 Pindakaas, goudmerk69 Slaolie - de beste 99 Bruine Bonen 500 gr65 1 kilo Suiker59 bij ieder pak Goudmerk koffie 1 62 1 rol Beschuit 14 bij iedere 10 Henne-eieren a 75

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6