Foto van de aarde op 27.000 km. hoogte B. en W. vragen vier miljoen voor kapitaalswerken Vóór 1 november in uitvoering U itbreidingsplan „Grote Sluis" in Spaarndam Amsterdamse Beurs Kroesjtsjev naar Peking 9 Hogere uitkering uit gemeentefonds voor onrendabele niet-uitstelbare werken Zorg voor schoolkinderen van werkende moeders Televisie-verkeersagent Melk bij het water De beurs van gisteren Friese deputatie bij minister Korthals Petitionnement voor de afsluiting van de Lauwerszee „Haardenoorlog" in Bergen op Zoom In Haarlemse rechtszaal werd zeeschip geveild Kroesjtsjev wil graag een Amerikaanse helikopter Scheepvaart UIT STAD EN STREEK DINSDAG 29 SEPTEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het ligt in de bedoeling van B .en W. van Haarlem nog voor 1 november met de uitvoering te beginnen van een groot aantal financieel onrendabele kapitaalswerken, die niet kunnen worden uitgesteld. Dit is nodig om in het bezit te komen van een hogere uitkering uit het gemeentefonds, die slechts in die gevallen kan worden verleend, waarin de beschikbare middelen geen dekking bieden voor de in verhouding tot het budget der gemeente onevenredig zware lasten wegens rente en afschrijving van niet-uitstelbare kapitaalswerken, die zonder een herziening van de uitkering niet tot stand zouden kunnen komen. Met deze kapitaalswerken moet vóór 1 no vember zyn begonnen. Blijkens de circulaire, die B. en W. van de minister van Binnenlandse Zaken heb ben ontvangen, mag verwacht worden, dat niet zal kunnen worden gerekend op een zodanige verhoging van de algemene uit kering, dat het op de gewone dienst voor 1959 voorkomende tekort zal kunnen wor den opgeheven. Een dergelijke subjectieve verhoging van de algemene uitkering voor het jaar 1959 is door de Haarlemse raad in zijn vergadering van 25 maart aange vraagd. De kredieten, die thans door B. en W worden aangevraagd en waarover de raad woensdagmiddag zal hebben te beslissen bestrijken een groot gedeelte van de ge meentelijke zorg, zoals openbare werken onderwijs en hout en plantsoenen. Zo vragen B. en W. voor de restauratie van het kruisgewelf onder de toren van de Grote Kerk een bedrag van 105.000 Ten behoeve van de verdubbeling van de rijbaan van de Schipholweg wordt een bedrag van 900.000 gevraagd. Voor het vernieuwen van de walmuren van de Bakenessergracht, het vernieuwen van de Wildemansbrug en de Begijnebrug is een bedrag van 800.000 nodig, voor het maken van een walmuur met bijko mende werken langs het Noorder Buiten Spaarne van de Obistraat tot ter hoogte van het gemeentelijke erf 350.000, voor het vernieuwen van de riolering in de Zui- derhoutlaan en de Fonteinlaan 200.000, voor de aanleg van twee sportvelden in Delftwijk 105.000 voor de uitbreiding van de archief- en kantoorruimte van het gemeentelijk archief aan de Jansstraat .134.000, voor het treffen van interne ver beteringen aan het gebouw Zijlvest 27 (Lourens Costerlyceum) en voor aanvul ling van het meubilair 180.000 en voor de verplaatsing van de speeltuin „Noor dervreugd" aan de Ambachtstraat 35.000. Onderwijs Ten behoeve van het onderwijs wordt ver der een krediet gevraagd van 383.000 voor het verstrekken van gelden aan het r.-k. kerk- en schoolbestuur van de pa rochie van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten en de H. Bavo voor de bouw van een zevenklassige school voor gewoon la ger onderwijs aan de Jan Gijzenkade en 280.000 voor een te stichten gemeentelij ke kleuterschool met drie werklokalen en één speellokaal aan de Vincent van Gogh- laan in „Parkwijk". Ten behoeve van de voortzetting van de verbetering en de uit breiding van het Frans Halsmuseum wordt 150.000 gevraagd. Voor de voltooiing van de Noorderhout vragen B. en W. een krediet van 450.000 en voor de bouw van een posthuis voor de dienst van Hout en Plantsoenen in de omgeving van de Mr. Jan Gerritszlaan wordt een bedrag van 50.000 gevraagd Bij de afdeling Openbare Werken in het stadhuis te Haarlem ligt op het ogenblik een ontwerp-uitbrcidingsplan „Grote Sluis" ter inzage, dat het gebied omvat ten zuiden van de Spaarndammerdijk en ten westen van de Grote Sluis in Spaarn dam. In het plan zijn twee blokken eenge zinswoningen ontworpen en voorts is in het blok langs de sluis de vestiging van winkels (bij voorbeeld ten behoeve van de schippers) toegestaan. Het totaal aantal woningen, dat in twee blokken gebouwd zal kunnen worden bedraagt circa der tien. Met het oog op het karakter van de om liggende bebouwing meent de dienst Open bare Werken, dat een geringe goothoogte (ongeveer 4,50 meter) en een pannendak gewenst is. De woningen zijn -mor het verkeer be reikbaar via nieuw aan te leggen dood lopende weg van 5,50 meter breedte, die aansluit op de Spaarndammerdijk. Voor dat deze weg kan worden aangelegd dient een aan de Spaarndammerdijk gelegen pand echter te worden gesloopt. Het plan biedt ook aan wandelaax-s bijzonder aan trekkelijke mogelijkheden, want staande op het „bastion", dat ontworpen is bij het keerpunt van de geprojecteerde rijweg heeft men een prachtig uitzicht op het Spaarne. Onder de kapitaalswerken met de uitvoering waarvan B. en W. zich voor stellen nog vóór 1 november te begin nen, bevinden zich ondermeer: de restauratie van het kruisgewelf onder de toren van de Grote Kerk; verdubbeling van de rijbaan van de Schipholweg; vernieuwen van walmuren van de Bakenessergracht en van de Wilde mansbrug en de Begijnebrug; het maken van een walmuur langs het Noorder Buiten Spaarne; de bouw van een r.-k. lagere school aan de Jan Gijzenkade en de bouw van een gemeentelijke kleuter school in Parkwijk. (Van onze Amsterdamse redacteur) Steeds meer Amsterdamse moeders zien zich genoodzaakt, uit werken te gaan om de inkomsten van vader aan te vullen. En dat niet altijd om een televisietoestel of een koelkast te kunnen kopen in de nieuwe wijken met de vaak zeer hoge huren is zo'n bijverdienste veelal onmisbaar. Dat is de ervaring van de Amsterdamse stichting „Tussen 12 en 2", die destijds in het leven is geroepen om schoolkinderen van ouders, die beiden werken, op te van gen tussen de schooluren. Tegen betaling van 2.75 worden de kinderen vier midda gen per week bezig gehouden en wordt hun tevens een warme maaltijd verstrekt. Het stichtingsbestuur verstrekt op deze wijze ongeveer 80.000 maaltijden per jaar. Het strekt op het ogenblik zijn zorgen uit over 550 kinderen van een zestigtal scho len, die om 12 uur in 22 opvangcentra bij eenkomen. Gezien de grote behoefte aan meer van deze centra in de nieuwe tuinsteden, ziet men thans uit naar mogelijkheden om lo kalen te huren in Slotermeer, Geuzenveld en Slotervaart. Uit een onlangs gehouden enquête is vastgesteld, dat 40 percent van de kinde ren, die aan de stichting zijn toevertrouwd, van alleenstaande moeders komen. Slotkoers Hed gisteren 13.45 3-3%°/o Nederl. '47 92% 92'V, 3 °/o Nedl 1962/64 98'/t 98% Woningbouw 6% 108|8/is Pr. A'dam '56 I 81 Pr. A'dam '56 II. 92 '/t Pr. A'dam '56 III 92Vz Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II. 88 Pr R'dam 57 98/ A.K U 368% 372'/» Calvé Delft 641 645 Van Gelder Zonen 240 241 K. N Hoogovens 570 570 Nederl. Ford 308 310 N. Kabelfabriek. 387 387 gew.Philips Gloeil. 634 V, 643 Pref.PhilipsGloeil. 241 Unilever 638 647% Wilton Fyenoord. 210 210 Werf Gusto 158% Dordtsche Petrol. 703% 710 Kon. Petroleum.. f 156. f 156.1 Billiton 320 322 A'dam Rubber. 97 981/; K.L.M f 123,50 f 123.- Holl Amer. Lijn 159% 160 K.N.S.M 157'/i 158'./ N. Scheepv. Unie 139% 140 v. Nievelt Goudr. 137% 138 Phs. v. Ommeren 241x/s 242 H.V.A 146 146 Delimaatschappij f 169.50 f 170. Amsterd. Bank 318 322 Nat Handelsbank 156 156 Ned Handel Mij 210% 230' ""otterd Bank 290 295 "wentsche Bank 269 Anaconda Copper 61'/, 62 Bethlehem Steel 55 56% U S Steel 102% 102% General Motors. 54'% 54% Shell Union 73% 73 24% 24 Op zes belangrijke verkeersknooppun ten heeft de politie van Frankfort tele visiecamera's geplaatst, met behulp waarvan de verkeerslichten op het hoofdbureau bediend kunnen worden. In een kleine ruimte kan men de ver keerssituatie op zes verschillende plaatsen controleren. Verscheidene huismoeders in Hengelo hebben gisteren zeer waterige melk gekre gen. Een melkventer van een Hengelose zuivelfabriek, die gewoon was in zijn tank wagen water mee naar huis te nemen voor zijn dorstend vee, was ziek geworden. Een hulpventer nam zijn plaats in en ging met de melkwagen naar de fabriek. Het wekte wel even bevreemding dat de tank zo snel gevuld was, maar men meende dat de meter niet teruggedraaid zou zijn bij de vorige levering. Welgemoed trok de inval ler-melkbezorger de hem toegewezen wijk in. Al spoedig kwamen er talrijke klachten bij de fabriek binnen over waterige melk. Een onderzoek bracht daarna aan het licht, dat er nog ruim 100 liter water in de tank van de zieke melkbezorger had gezeten, waarbij de hulpventer, volkomen te goe der trouw, 130 liter melk had laten doen. Ijlings heeft de fabriek een andere ven ter met onverdunde melk de wijk inge stuurd om alle klanten tevreden te stellen. Sommige huisvrouwen bleken evenwel niet gemerkt te hebben, dat de melk sterk ver- ^unu was.... AMSTERDAM Aan de vaste tendens van de laatste da gen der vorige week is een einde gekomen. Alle internationale waarden noteerden, bij minimale omzetten, onder de vorige slot- prijzen-,-De -boosdoener voor deze teleur stellende koersen was Wallstreet, waar aandelen Kon. Olie vrijdag ruim een dol lar lager noteerden. Het onveranderde in terimdividend van 1,50 door Kon. Olie kon in de ogen van de Amerikanen en de Engelsen geen bevrediging vinden, niet tegenstaande een interimdividend op zich zelf niets zegt. Per saldo is het slotdividend beslissend. Hoe het ook zij, er was meer aanbod dan vraag in de olieaandelen, waardoor de koers gedrukt werd tot f 155,30 tegen 158,80 als laatste slotprijs. Deze koersdaling is ongetwijfeld teleur stellend voor de Westduitse beurzen, waar de aandelen kortgeleden werden geïntro duceerd. De prijs van gisteren bleef be neden de pariteit New York. Philips was op 633 circa 12 punten beneden de slot- koers van vrijdag. Unilever moest zich met een verlies van een punt of negen tevreden stellen. AKU miste de steun van Duitsland en was op 368 een achttal punten lager. Ook de KLM moest ingevolge Wall- street, een veer laten. De arbitrage kon hoegenaamd niet tot zaken komen omdat de koersen op de overige Europese beur zen eveneens lager waren en de handel ongeanimeerd was. In de scheepvaartsector was het ook uiterst stil en over het algemeen een puntje lager. De cultuursector gaf geen belangrijke veranderingen te zien. Certifi caten Deli waren aangeboden en Amster dam Rubber moest evenals HVA een wei nig prijsgeven. Op de beleggingsmarkt was de staffellening aanvankelijk flauw en no teerde op 91 7/8 één punt lager. Niettegen staande de verplichte 200.000 vraag was het aanbod van dien aard dat een prijs daling niet kon uitblijven. In het verdere beursverloop trad voor deze lening een herstel in tot 92 V2. Ter beurze is men van mening dat de staffellening, in verhouding tot de overige staatsleningen, op de huidige prijs te hoog is geclassificeerd. Ook de overige leningen in de staatsfondsenmarkt waren eerder iets lager. De belangstelling van verleden week voor de inschrijving op 75 min 4V2 pet. obligatielening Bank voor Nederlandsche Gemeenten is veel groter geweest dan men aanvankelijk had ver wacht. Hierdoor zullen ongetwijfeld de 4 1/4 pet., obligatieleningen Amsterdam en Rotterdam, waarvoor vandaag de inschrij ving open staat, meer aandacht trekken. In de lokale sector was het stil bij ver deelde stemmingen. Aandelen Fokker wer den een paar punten hoger geadviseerd. Berghuizer Papier was vrijwel onveran derd. De grootbanken waren vrijwel alle lager. Prolongatie 3 pet. (ANP). NEW YORK Het voorstel van president Eisenhower besprekingen te beginnen met vertegen woordigers van werkgevers en werk nemers in de staalindustrie was van gun stige invloed op het koersverloop. De hoop dat het conflict spoedig zal worden bijge legd is gestegen en sommige fondsen stegen 3 dollar of meer. Tegen sluitings tijd waren de staalwaarden die overi gens slechts uiterst traag reageerden vast. General Tire en Goodyear stegen respectievelijk 4 en ruim 3 dollar. Bij de waarden van de elektronische en elektro technische industrie steeg I.B.M. 5 dollar, Texas Instruments ruim 4 en Ampex meer dan 2. American Motors daalde 1 dollar, Ford en Studebaker-Packard stegen 1 of meer. Chrysler en General Motors waren vast. De totale omzet was 2.640.000. Van 1157 verhandelde fondsen waren 651 hoger en 346 lager. Het industriegemiddelde kwam van 632.59 op 636.47. dat van spoor wegen van 154.25 op 154.77 en dat van onenbare nutsbedrijven van 86.89 op 87.20. (UPI) Een uit zestien Friezen bestaande depu tatie heeft vanmorgen op het departement van Verkeer en Waterstaat te Den Haag de Friese wensen omtrent afsluiting van de Lauwerszee nog eens duidelijk onder streept. Zij bood minister Korthals een verzoekschrift met 135.192 handtekeningen aan. De heer P. van der Mark uit Sneek voorzitter van de Raad van de Friese Be weging en lid van de Provinciale Staten, zei dat er reeds geruime tijd in Friesland on rust heerst over het uitblijven van de de finitieve toezegging van regeringszijde tot het inpolderen en droogleggen van de Lau werszee. Deze ongerustheid heeft geleid tot een petitionnement, nu ook de rijksbe groting nog geen gelden te zien geeft die voor dit doel zijn uitgetrokken. Vrijwel al le Friese instanties, ook de grote en klei ne politieke partijen, hebben meegewerkt aan de totstandkoming van dit petitionne ment. Minister Korthals zei in zijn antwoord met nadruk dat de huidige regering geen ver geten hoeken wil kennen, maar dat een groot aantal werken moet worden uitge voerd, hetgeen miljoenen zal kosten. Niet temin heeft de kwestie-Lauwerszee van het begin van de bewindsperiode van de minis ter af nu vier maanden geleden zijn volle aandacht gehad. Het vraagstuk wordt zo snel als maar mogelijk is, opgelost, zei de minister. In Bei'gen op Zoom is een haardenoor log uitgebroken tussen een ijzerhandel uit Amsterdam en de Bergen op Zoomse ijzer handelaren. De strijd gaat voornamelijk om de haarden van de voormalige fabriek De Schelde. De Amsterdamse firma heeft kort geleden de fabriek en haar voorra den gekocht. Zij kondigde thans aan dat zij de haarden rechtstreeks uit de fabriek aan particulieren met 30 percent korting van de hand zou doen. De ijzerhandelaren uit Bergen op Zoom waren hierover uiteraard verontwaardigd Men was van oordeel dat een verkoop te gen een dergelijke korting, buiten de nor male uitverkooptijd, niet toegestaan was De winkeliers hingen in hun etalages gro te platen op met het opschrift: „Wij ge ven 40 percent korting op de haarden van De Schelde". Een winkelier was binnen korte tijd zijn Scheldehaarden kwijt. Een andere had er zelfs zoveel vraag naar, dat hij er tekort kwam. De verkoop in de fabriek viel ech ter tegen omdat de kopers uiteraard de voorkeur gaven aan de 40 percent korting bij de winkeliers. WASHINGTON (Reuter/AFP) De Amerikaanse satelliet „Explorer VI" heeft de eerste foto van de aarde en haar wol kendek op een hoogte van 27.000 kilome ter gemaakt. In een officiële mededeling werd gezegd dat de foto het gehele gebied van Mexico toont. De Explorer VI, ook wel „schoe penrad" genoemd, is uitgerust met een speciale camera. De satelliet werd op augustus afgeschoten. De signalen met be hulp, waarvan de foto werd gemaakt, zijn op 14 augustus door de kunstmaan uitge zonden en opgevangen te South Point op Hawaii. Op de persconferentie werd voorts ont huld, dat de zogenaamde stralingsgordels boven de aarde in feite slechts één grote gordel zijn, waarin de intensiteit varieert Het zuidelijk deel van de schijf staat niet op de foto, doordat de zender werd afgezet. Rechts boven in de schijf bevindt zich een zwarte plek, die door wegvallen van gegevens in de radio-seinen is ver oorzaakt. Het centrale deel van de Pacific was toen de foto genomen werd verlicht, terwijl het Noordamerikaanse continent in duisternis was gehuld en de landmassa van Azië achter de horizon schuil ging. Het overseinen van de foto door de Ex plorer VI vergde 40 minuten. MOSKOU (Reuter-UPI) Premier Kroesjtsjev van de Sovjet-Unie vertrekt vandaag per vliegtuig naar Peking waar de tiende verjaardag van het communis tische regime wordt gevierd. Het feit dat de Chinese communisten tien jaar gele den aan de macht kwamen, werd gisteren herdacht met een grote bijeenkomst in de nieuwe vergaderzaal van het Nationale Volkscongres in Peking. Meer dan tien duizend personen uit alle lagen van de be volking verzamelden zich „om de schitte rende resultaten en de grote solidariteit van het Chinese volk in de afgelopen tien jaar te loven", zo meldde het persbureau Nieuw China. Liu Sjao-Tsji, voorzitter (president) van de Volksrepubliek, verklaarde dat het Chi nese volk „vastbesloten is ons grondge bied van Taiwan (Formosa), Penghoe, Quemoy en Matsoe te bevrijden". Vredesgezant Het hoofd van de Russische delegatie in Peking, Mikhail Soeslov, secretaris van het centrale comité van de Russische communistische partij, las een boodschap voor van Kroesjtsjev. Soeslov oogstte krachtig applaus toen hij Kroesjtsjev op zijn reis naar Amerika als vredesgezant betitelde. Hij vond dat de sfeer van de verhouding tussen de grote mogendheden met verschillende sociale stelsels allengs verbetert. Een nieuw applaus brak los toen Soeslov verklaarde dat de vriend schap en verbondenheid tussen Rusland en China sterker en onverbreekbaarder dan ooit is geworden en dat alle pogin gen om een wig ertussen te drijven ver geefs zullen zijn. President Eisenhower zei gisteren op zijn persconferentie dat hij met Kroesjt sjev over China had gesproken en dat de Russische leider in Peking wellicht de kwestie ter sprake zal brengen van de vijf Amerikanen die nog in China gevangen zitten. Kroesjtsjev had geopperd dat hij de kwestie, bij wijze van vriendschappelijk gebaar, te berde zou kunnen brengen, al had hij niet het recht zich erin te mengen. Wegens schulden van Duitse rederij in beslag genomen In de grote zittingszaal van het Haar lemse rechtbankgebouw is vanmorgen een schip geveild. Dat gebeurt niet zo vaak en vrijwel de hele Haarlemse balie woon de dan ook deze gerechtelijke verkoping by. Het schip waarom het ging, ligt in de Nieuwe Haven in Zaandam. Het is het 2015.21 brt. metende Duitse stoomschip Henry Böge. Begin juli werd het in IJmui den wegens schulden van de rederij in beslag genomen en naar Zaandam geva ren. Van dat moment af vormde het de in zet van een procedure tussen de eigenaar van het schip, Walther Böge handelende onder de naam Reederei Johann M. K Blumenthal in Hamburg en de Deutsche Schiffsbeleihungsbank A.G. in Hamburg Op 21 juli wees de Haarlemse rechtbank een vonnis tot verhaal van DM 876.159.31 met rente en kosten. De veiling van van morgen was de executie van dit vonnis. Nadat de griffier de voorwaarden had voorgelezen deelde de deurwaarder mee dat de eerste inzet 25.000 beliep. Onmid dellijk werd 50 mille geboden en via 75.000 en 100.000 werd het 125.000, geboden door mr. F. M. Oberman, die optrad voor het kantoor van de procureur in deze zaak mr. A. Bruch in Haarlem. De zitting werd nu vijf minuten geschorst voor het plegen van overleg en toen begon het afmijnen De deurwaarder vroeg boven de geboden som een bedrag van 1.250.000. Hij ging tot 660.000 en daar klonk het „mijn" van mr. Oberman. De erchtbank, gepresideerd door mr. P. E. Bloemarts, wees het bijna 100 meter lange en 14 meter brede schip dus voor 785.000 toe aan mr. Oberman, die meteen de koper bekend maakte. Dat bleek de zelfde bank te zijn, die genoemde vorde ring op de rederij heeft. Waarschijnlijk heeft deze bank een gegadigde voor de stomer die in 1941 in Oslo werd gebouwd In plaats van nu al het roemloze schroot- einde te vinden blijft het schip nog in de vaart. WASHINGTON, (Reuter) Kroesjtsjev wil een Amerikaans hefschroefvliegtuig kopen. Hij heeft president Eisenhower, die hem verscheidene malen in Amerika met een helikopter heeft laten vliegen verteld, dat de Russische regering zich er lang tegen heeft verzet dat hij van zo'n toestel gebruikt maakt, doch nu zou hij toch graag zo'n wentelwiek willen hebben als waarover Eisenhower de beschikking heeft. Kroesjtsjev is van plan de Ameri kaanse onderminister van Economische Zaken, Dillon, te vragen als zijn „agent" op te treden bij de aankoop van een hef schroefvliegtuig in de Verenigde Staten. Aagtedijk 28 v. Suez n. Aden. Abida pass. 28 Thursday eil. n. Singapore. Aegis 28 v. Curacao n. Europa. Akkrumdijk 28 460 m n.n.w. Flores n. Liverpool Aiamak 28 te Ilheus verwacht. Algenib 28 89 m. z. Recife n. Rio de Janeiro. Algol pass. 28 Ouessant n. Antwerpen. Alhena 28 te Santos v. Montevideo. Alkes 28 te Buenos Aires verwacht. Alkmaar 28 te Thameshaven. Almkerk 28 v. Marseille n. Antwerpen. Alphacca 28 630 m. n. Puerto Rico n. Curacao. Alphard 30 te Antwerpen v. Las Palmas. Amalie B 28 35 m. o. Bougaroni n. Rotterdam. Ampenan verm. 29 v. Bremen n. Hamburg. Amsteldijk 28 te Rotterdam. Amstelkroon 28 300 m z. Chagos n. Singapore. Amstellaan 28 v. Port Said n. Hamburg. Amstelmolen 28 490 m. n.w. Sabang n. Australië Amstelpark 28 60 m. z.o. Formosa n. Tarakan. Andijk 28 600 m. w. Landsend n. Le Havre. Anne Christina 27 v. Las Palmas n. Atwerpen. Area 30 te Curacao verwacht. Arendsdijk 28 620 m. o.n.o. Azoren n. Antwerpen Ares 28 te Antwerpen n. Rotterdam. Argos pass. 28 Bizerta n. Piraeus. Arnedijk 28 v. Hamburg n. Rotterdam. Artemis 28 250 m. n.o. Flores n. Guadeloupe. Attis 28 v. Bremen n. Hamburg. Averdijk 28 v. Antwerpen n. Rotterdam. Baarn 29 v. Rotterdam n. Antwerpen. Bali 28 137 m. n.n.w. Perim n. Djibouti. Bawean 28 200 m. z.o. Socotra n. Djibouti. Bengalen 28 340 m. z.z.o. Bangkok n. Singapore Beninkust 29 te Duinkerken. Bennekom 28 v. La Guaira n. Port Cabello. Blitar 29 v. Port Said n. Genua. Boskoop 28 520 m. w.z.w. Landsend n Bremen. Breda 28 v. Puerto Ordoz n. Emden. Calamares 28 v. Armuelles n. Golf Ito Calt. Arnhem 28 19 m. o.n.o. Muscat n. B. Mashur Caltex Delft 28 275 m. n.o. Seychellen n. P. Louis Caltex Delfzijl 28 te Kopenhagen. Caltex Eindhoven pass. 28 Burlings n. Sidon. Caltex Gorinchem 28 v. Kopenhagen n. R'dam. Caltex Nederland 28 180 m z.w. Ouess n. Antw Caltex Pernis 28 144 m w.z.w. Lourenco Marques naar Bahrein. Caltex Rotterdam 28 te Sidon. Calt. The Hague 28 v. Calcutta n. Vizagapatnam. Camerounkust 28 20 m. z. Monrovia n. Takoradi Camitia 28 180 m. z.w. Ushant n. Curacao. Cartaga 28 te Charleston verwacht v. Cristobal. Cinulia 28 500 m. w.z.w. Landsend n. Liverpool. Cirrus (weerschip) 28 v. R'dam n. Atl. Oceaan Clavella 28 v. Thameshaven n. Stanlow. Concepcion pass. 27 Bona Vista n. Paranagua. Congokust 28 v. Amsterdam n. Antwerpen. Coolsingel 28 600 m. n.n.w. Azoren n. Liverpool Corilla 28 te Chittagong verwacht. Cradle of Lib. 28 600 m. n.o. Plo. Rico n. Ph.delph Crania 28 175 m. o.n.o. Azoren n. Curacao. De Eerens 28 170 m. n.n.o. Obbia n. Mombasa. Diemerdijk 28 20 m. w. Scillys n. Londen. Dorestad 29 te Ravenna. Doris 28 480 m. z.w. Landsend n. Amsterdam. Drente 28 v. Bremen n. Hamburg. Eos pass. 28 Ouessant n. Algiers. Esso Amsterdam 28 130 m. z.w. Cyprus naar Wil helmshaven. Esso Nederland 4/10 te Fawlev verwacht. Fravizo 28 te Liverpool v. Dublin. Gaasterland 29 et Rio de Janeiro. Garoet 28 v. Port Swettenham n. Penang. Guineekust 28 v. Ribi n. Calabar. Hathor 28 45 m. w. Oporto n. Tripoli. Helicon 28 te Aruba verwacht v. Curacao. Kersilia 28 te Antwerpen. Houtman 28 v. Bangkok n. Singapore. Hydra 27 150 m. n.w. Trinidad n. Demerara. Ivoorkust pass. 28 Las Palmas n. Freetown. Jagersfontein 29 te Port Elisabeth. Jason 29 te Maracaibo. Java 28 300 m. o.z.o. Kp. Guardafui n. Djibouti. Johannes Frans 28 v. Balboa n. Coquimbo. Joseph Frering 28 20 m. n.w. Dakar n. L. Palmas Jupiter 28 600 m. z.w. Flores n. Ciudad Trujillo Kaap Hoorn 29 v. Rotterdam n. Curacao. Kabylia 28 125 m. n.n.w. Combrero n. Stanlow. Kalinga 29 te Bachaquero verwacht. Kalydon 28 v. Willemstad n. Las Piedras. Kamperdijk 28 480 m. n.o. Bermuda's n.Terneuzen Kara 28 te Cristobal. Karsik 28 520 m. z.w. Sabang n. Durban. Keizerswaard 28 100 m. o. Montevideo n. Curacao. Kelletia 28 v. Berre n. Tripoli. Kellia 28 90 m. z. Makassar n. Samboe. Kerkedijk 28 v. Hamburg n. Bremen. Kertosono 28 Landsend gepass. n. Houston. Kieldrecht 28 420 m. z.o. Socotra n. Cochin. Koningswaard 27 v. Perah Amboy n. Curacao. Kopionella 28 190 m. n.w. Mekka n. Landsend Koratia 28 150 m. z.w. Cocos eil. n. Geelong. Korenia 28 6 m. z.o. Aruba n. Punta Cardon Kosicia 29 te Thameshaven verwacht. Krebsia 28 te Llandarcy. Kreeft 29 te Rotterdam verwacht. Kryptos 28 100 m. z. oostp. Kreta n. B. Mashur Kylix 28 90 m. z. Kreta n. Gibraltar. Laarderkerk 28 te Bremen. Laertes 28 90 m. z.z.o. Suez n. Suez. Langkoeas 29 te New Vork. Larenberg 28 230 m. n.n.o. Las Palmas n. Dakar eersum 28 Wight gepass. n Montreal, eeuwarden 28 135 m. n.n.o. Guayaquil (bestem i Leiderkerk 28 180 m. z.o. Genua n. Genua. Lekhaven 29 te Bahia. Nieuws in het kort Spreekuur. De wethouder van sociale zaken en volksgezondheid, mevrouw mr. E. A. J. ScheltemaConradi, houdt haar spreekuur op vrijdagmiddag 2 oktober van twee tot drie uur. P.v.d.A. Haarlem 7. De afdeling 7 van de Partij van de Arbeid houdt donderdag 1 oktober een ledenvergadering in het clubgebouw van de speeltuin „Het Von delkwartier" aan de Vergierdeweg in Haarlem-Noord. Aanvang 20 uur. Na af handeling van het huishoudelijk gedeelte worden twee films vertoond, „Dance to Freedom" en de documentaire van Her man v. d. Horst „Houen zo!". Spreekuur. De Haarlemse wethouder van Onderwijs en Kunstzaken, de heer D. J. A. Geluk, zal donderdag om half elf spreekuur houden. Jubileum J. P. van den Bosch. De heer J. P. van den Bosch zal donderdag 1 oktober gehuldigd worden ter gelegen heid van het feit, dat hij veertig jaar werkzaam is bij het Gemeentelijk Ener giebedrijf van Haarlem en niet op vrijdag, zoals gisteren is meegedeeld. Donderdag middag houdt de jubilaris een receptie in restaurant Brinkmann. Lelykerk 28 te Muscat. Leopoldskerk 28 v. Dubai n. Damman. Liberty Bell 29 dw. Pt. Elisabeth n. Philadelphia. Lombok 29 v. New York n. Los Angeles. L. Vrouwekerk 28 69 m. n.w. Oporto n. Mareille. Maaskerk 28 400 m. z.o. Freetown n. Las Palmas. Maaslloyd 27 610 m. z.o. Guam n. Balboa. Markelo 28 v. IJmuiden n. Lattakia. Maron 28 v. Philadelphia n. New York. Mataram 29 v. Djibouti n. Penang. Maureen 28 284 m. w.z.w. Ouessant n. Londen. Medon 29 te Paramaribo. Meerdrecht 28 280 m. w. Ouess. n. Norfolk U.S.A. Meerkerk 28 110 m. n.w. Lissabon n. Port Said. Memnon 28 950 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Merseylloyd 28 te Port Said. Minos 28 te Amsterdam. Mississippi lloyd 28 v. Suezkanaal n. Bombay. Mitra verm. 28 v. Stanlow n. Barton. Modjokerto 28 v. Surabaja n. Makassar. Molenkerk 28 v. Karachi n. Verawal. Moordrecht pass. 28 K. St. Vine. n. Isle of Grain. Munttoren 30 te Singapore verwacht. Musi 28 170 m. z.w. Fak Fak n. Sorong. Musilloyd 29 te Singapore. Mijdrecht 28 100 m. o.n.o. Pt. Sudan n. Paulsboro. M.vlady 28 230 m. z. Dakar n. Tabu. Naess Commander pass. 28 The Brothers n. Mena. Naess Lion 28 v. Napels n. Tripolis. Nanusa 28 v. Antwerpen n. Bremen. Neder-Elbe 28 75 m. o.z.o. Minicoy n. Suez. Nieuw Amsterdam 27 te Bermuda. Noordwijk 28 80 m. n.w. Kp. Daroca n. Monrovia. Notos 28 90 m. w. Matapan n. Piraeus. Nijkerk 29 v. Suez n. Djibouti. Oberon 28 1500 m. z.w. S. Miguel n. Amsterdam. Oidekerk 28 v. Alexandrië n. Genua. Ommenkerk 27 v. Shanghai n. Hongkong. Ootmarsum 28 790 m. n.o. Bermuda n. Houston. Oranje Nassau 29 te Trinidad. Orestes 29 te Puerto Cortez. Orion 28 dw. Rhodes n. Kalamaki. Osiris 28 v. Paramaribo n. Philadelphia. Ouwerkerk 29 te Las Palmas verwacht. Peperkust pass. 28 Finisterre n. Le Havre. P. G. Thulin 28 480 mijl w.z.w. Savannah naar Cristobal. Philidora 28 dw. Djeddah n. Mena Al Ahmadi. Philine 28 110 m. n.n.o. Finist. n. Mena Al Ahm. Philippia 28 155 m. n. Benghasi n. Mena. Polydorus 28 110 m. n. Finisterre n. Singapore. Poseidon 28 te New Orleans. Prins Willem George Frederik 28 775 m. o. Belle Isle naar Le Havre. Prins Alexander 29 v. Napels n. Livorno. Prins Willem II 28 v. Hamburg n. Antwerpen. Prins Willem V 29 te Chicago. Provenierssingel 27 45 m. w.z.w. Kp. Blanco naar New Orleans. Purmerend 28 30 m. w. Hodeida n. Mena. Pygmalion 28 te Kalamata verwacht. Radja 28 v. Singapore n. Chittagong. Raki pass. 29 Finisterre n. Bremen. Rondo 30 te Elt Warra verwacht. Rossum 28 te Rotterdam. Rptterdam 29 te Southampton. Rijndam 28 750 m. o.n.o. Kp. Race n. New York. Salatiga 29 te Beyrouth. Sarangan pass. 28 Kp. Bon n. Lissabon. Saroena 27 te Pladju. Scheldelloyd pass. 28 Finisterre n. Le Havre. Sciierpendrecht 28 te Takoradi verwacht. Schie 28 te Beyrouth n. Alexandrië. Silindoeng 28 450 m. o. Cooktown n. Hollandia. Sinabang 28 430 m. z.o. Bangkok n. Bangkok. Sloterdijk 28 25 m. z.w. Wight n. New York. Solon 29 te Laromana. Stad Amsterd. 28 120 m. n.w. Llssab. n. L. Palm. Stad Arnhem 28 35 m. o.n.o. Hoek v. H. n Italië. Stad Leiden 28 265 m. w.z.w. Walvisbay n. Beira. Stad Maassluis 28 210 m. n.n.o. L. Palm. n IJmuid. Stanvac Malacca 29 te Bangkok verwacht. Stanvac Selo 28 in Str. Riouw n. Sungeigerong. Stentor 28 te Port Au Prince verwacht. Straat Bali 28 90 m. n.o. Sabang n. Mauritius. Straat Banka 28 v. Singapore n. Malacca. Straat Johore 28 v. Melbourne n. Port Kembla. Straat Lombok 28 290 m. w.z.w. Fremantle naar Mauritius. Straat Mozambique 28 v. Singapore n. Manilla. Str. Torres 28 90 m. n.n.w. Billiton n. Probolingg.o. Sumatra 29 v. Amsterdam n. Antwerpen. Tabinta 28 ten anker rede Probolingo. Tahama 28 350 m. o. Aden n. Bandar Mashur. Talisse 28 dw. Sukrabaai n. Damman. Tamara 28 130 m. w. Cyprus n. Banias. Tara 28 150 m. n.o. Recife n. Rotterdam. Taria 28 v. Bombay n. Madras. Tawali 28 te Rotterdam. Feiresias 28 v. Marseille n. Liverpool. Telamon 28 v. Rotterdam n. Antwerpen. Tero pass. 28 Kp. St. Vincent n. Rio de Janeiro. Teucer 28 140 m. o.z.o. Minicoy n. Penang. Texel pass. 28 Algiers n. Engeland. Tibia 28 300 m. o. Madras n. Abadan. Tjibodas 28 dw. eil. Roepat n. Singapore. Tjitjalengka 27 gestrand nabij Nagoya (typhoon). Tjinegara 28 300 m. n.w. Kaapstad n. Rio de Jan. Tjisadane 29 te Santos verwacht. Tomocyclus 2/10 te Puerto La Cruz verwacht. Towa 28 v. Bremen, 29 te Hamburg. Tweelingen 29 te Rotterdam verwacht. Van der Hagen 28 50 m. n.w. Mahe n. Penang Van Linschoten 28 75 m. z.z.c. Laogs n. Matadi. Van Neck 27 v. Port Swettenham n. Manilla. Van Spilbergen 28 te Douala verwacht v. Matadi. Van Waerwijck 28 te Auckland v. Dunedin. Vasum 28 15 m. o.n.o. Dover n. Banias. Vlist 28 460 m. w.z.w. Landsend n. Rotterdam Waal 28 v. Tunis n. Piraeus. W'aikelo 29 te Dubai. Waterland 28 v. Las Palmas n. Santos. Waterman 28 25 m. z.o. St. Vincent n. Port Said. Weltevreden 28 140 m. n. Billiton n. Surabaja. Westerdam 28 te New York v. Rotterdam. Westland 28 480 m. z.z.w. Kp. Verd. eil. n. A'dam. Wieldrecht 28 te Eastham. Willem Ru.vs 28 v. Panamakan. n. P. Everglades. Willemstad 28 v. Port of Spain n. La Guaira. Witmarsum 28 1445 m. van Houston. Woensdrecht 28 100 m. n.n.w. Esbjerg n. P. Said. Wonogiri 28 v. Singapore n. Zamboanga VVonosari 28 v. Singapore n. Belawan. Wonosobo 28 280 m. z.o. Guardafui n. Aden. IJssel pass. 28 Ouessant n. Rotterdam. Zonnekerk 28 180 m. z.o. Suez n. Aden. KLEINE VAART Admiralengracht 28 10 m. o. Utklippan n. Abö. Alcetas 27 te Malta n. Bari. Ank T 26_Brunsbüttel gepass. n Zaandam. Ardeas 27 30 m. w. Kp. Bougaroni n. Rotterdam. Bab T 25 v. Ostrand n. Abö. Boreas 27 te Amsterdam n. Kopenhagen. Brouwersgracht 27 Kiel gepass. n. Kotka. Draco 28 te Malta v. Gibraltar. Elsa 25 v. Ostrand te Gefle. Flevo 27 te Amsterdam n. Rotterdam. Joost 28 65 m. n. Texel n. Zaandam. Julia Mary 28 25 m. o. Noordhinder n Rotterdam. Kaap Falga 26 v. IJmuiden n. Ostrand. Kaap St. Vincent 25 v. Bergkvara te IJsselmonde. Leliegracht 26 te Kotka. Looiersgracht 28 te Amsterdam. Lucas Bols 1 28 Brunsbüttel gepass. n. A'dam. Manto 28 v. Rotterdam te Pasajes verwacht. Mare Liberum 27 180 m. n.o. Villano n. Dakar. Marianne 28 te Calais verwacht. Midas 26 v. Oran n. Savona. Nero 28 te Rotterdam n. Amsterdam. Pavo 26 v. Delfzijl n. Ostrand. Phidias 27 te Catania n. Algiers. Plato 27 5 m. n.w. Finisterre n. Antwerpen. Ponza 26 v. Huil te Kristinehamn. Schippersgracht 27 Kiel gepass. n. Amsterdam. Tilly 25 v. Amal te Gruvon. SLEEPVAARi Argus 29 te Rotterdam. Cycloop 29 60 m. z. Gran Canaria. Gele Zee 29 te Rotterdam. Humber pass. 29 Brunsbüttel n. Den Helder. Oceaan 29 te Lissabon. Rode Zee 26 v. Dakar te Buenos Aires.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9