Charme van de Britse verkiezingen is haar typisch dorpskarakter I W i hWHhsrrfi FABLO shirts 13.90 Radio, televisie en reclame kunnen persoonlijk contact met vervangen amerïcan white V erkiezingspanorama van Engeland (I) DILLON OVER DE RUSSISCHE SCHULD ONDER DE LEEN- EN PACHT WET 13 Senator Enrico de Nicola overleden Eerste president van Italië na de oorlog Zonder franje Geen surrogaat Londen zou paspoort voor Europeanen afschaffen Verdeelde echtparen Vele duizenden Cevlonezen eerden vermoorde premier Gelijke kansen V.S. hebben goede economi sche vooruitzichten Neem Halifran- capsules KROESJTSJEV PLEIT IN PEKING VOOR REALISTISCHE POLITIEK De huidige toestand op de juiste wijze begrijpen Minder Amerikaanse hulp aan Formosa is „onvermijdelijk" Times: wering van China uit UNO is belachelijk Raket jn Moskous circus DONDERDAG 1 OKTOBER 1959 De verkiezingen in Groot-B rittan- nië die op 8 oktober zullen wor den gehouden hebben een geheel eigen karakter. Onze correspondent in Londen zal in enkele artikelen onder de titel „Brits verkiezings panorama" de situatie en de sfeer van de stembusstrijd schetsen. TORRE DEL GRECO (UPI) Sena tor Enrico de Nicola de eerst^ president van de naoorlogse Italiaanse republiek is in de afgelopen nacht overleden. Hij was 82 .Medio september kreeg De Nicola longontsteking en op 28 september nam zijn toestand een keer ten kwade. Hoewel De Nicola de laatste jaren meestal in zijn villa op de helling van de Vesuvius was was hij senator voor het leven De Nicola werd gerespecteerd wegens zijn vermogen als een buiten de partijen staand adviseur compromissen te bewerkstelli gen tussen ruziënde groeperingen. Hoe wel hij toen een vurig monarchist was werd De Nicola tot voorlopig staatshoofd gekozen toen Italië in 1946 had besloten een republiek te worden. Zijn verkie zing stelde links en rechts tevreden De Nicola werd op 9 november 1877 in Napels geboren. Hij werd advocaat en in 1909 deed hij zijn intrede in het parle ment. In 1914 en 1919 werd hij herkozen. Als luitenant heeft hij 27 maanden aan de Eerste Wereldoorlog deelgenomen. Hij vestigde een reputatie als crimineel advo caat en als kenner van de jurisprudentie. In 1920 werd hij benoemd tot voorzitter van de kamer van afgevaardigden. Hij was voorzitter toen Benito Mussolini lid van de kleine fascistische fractie zijn eerste redevoering hield. Toen de socia listen wier rangen hij had verlaten hem begonnen uit te jouwen schreeuwde Mus solini wiens gelaat rood aanliep. Denk er aan dat ik julie allen gecreëerd heb". De. Nicola liet zijn zilveren voorzittersbei luiden en zeide Ga verder afgevaardig de Mussolini en denk er aan dat de Ita liaanse wet het onderzoek naar afkomst niet toestaat" Advertentie (Van onze correspondent in Londen) De grote charme van de Britse verkiezingen is dat ze, ondanks het steeds grotere aandeel daarin van radio en televisie en van de moderne reclame techniek in het algemeen, toch een dorps karakter weten te bewaren. Daarvan waren wij dezer (lagen opnieuw getuige, toen in een druk stadsgedeelte van Groot-Londen een man boven op een vrachtauto stond te oreren op een hoek van een grasvlakte, die tienduizenden zou kunnen bevatten. Er stonden echter maar een paar honderd mensen te luisteren. Andere zaten vlak voor de spreker in linnen Hekstoelen in de zon alsof ze midden in hun vakantie waren. De man sprak op rustige, vaderlijke toon, alsof hij een praatje maakte met zijn familie, huiselijk, intiem, informeel. Volle hoge bussen passeerden de plek onophoudelijk. Een enkeling keek even uit het raam naar de kalme heer en verdiepte zich dan weer in zijn krant. Die betogende man, met een microfoon in de hand, was de Britse premier Harold Macmillan. Zijn echtgenote Lady Dorothy zat op een stoeltje achter hem. De luidspre ker bracht geen onbedaarlijk en beledi gend lawaai voort. De toespraak duurde twintig minuten. Rustig applaus, een bre de armzwaai, weg was de man; kinderen hervatten hun onderbroken spel. Dat de premier of een andere belangrij ke politieke figuur op een straathoek we reldpolitiek bedrijft, is in dit land waar de meeste dingen doorgaans beheerst en ge- noegelijk toegaan, iets heel gewoons. Er vallen in de verkiezingsstrijd wel harde woorden, niets menselijks is de gediscipli neerde Britten vreemd. Er wordt ge-„hec- keld", zoals het interrumperen heet, waar bij de semi-fascistische „imperium-getrou- wen" (Empire Loyalists) het vaak te bont maken, maar dat hoort allemaal bij de echte, goede verkiezings- „fun" (vreugde). Politieke massabijeenkomsten kent men, zeker in Londen, niet. Het feest van de wederzijdse verguizing tachtig per cent van de campagne is tegen de concur rerende partij, hetzij Labour, hetzij de To ries, gericht vindt doorgaans op kleine bijeenkomsten plaats, met niet meer mensen dan op 'n lezing plegen te verschij nen. Het zijn echte buurtvergaderingen meestal in een oude school in een donker straatje. Daar kan men de kandidaat een ouwe rot of een nieuweling van nabij aanschouwen en hem persoonlijk aan de tand voelen. De Britten laten zich geen knollen voor citroenen verkopen. Politiek is hier een allernuchterste zaak. Men gaat recht op de kern van de dagelijkse vraag stukken af. Uiterlijke franje, zoals muziek, vlaggen, spandoeken, borden of versierin gen, komen bij verkiezingen nauwelijks te pas. De kandidaten en hun vrouwen zijn kenbaar aan grote rozetten op de borst rood met een geel hart voor Labour, don ker- en lichtblauw voor de conservatieven, geel en zwart voor de liberalen. LONDEN (UPI) De voorzitter van de Engelse V.V.V. Sir Arthur Morse heeft ijdens de jaarvergadering van deze ver eniging gezegd dat Groot-Brittannië bin- ienkort waarschijnlijk het paspoort voor Europese bezoekers zal afschaffen. Hij zei „niets definitiefs" te kunnen medede len „zeker niet in de verkiezingstijd". Naar schatting hebben in 1959 ongeveer 1.400.000 toeristen Groot-Biüttannie be zocht. Zij zullen dan in totaal ongeveer 250 miljoen gulden in het deviezenlaatje hebben gebracht. Er wordt beweerd dat dit een televisie verkiezing is. Inderdaad sloven zowel de BBC als de commerciële programma's zich uit om de hoofdspelers van het propa- gandadrama en óok vele bijfiguren op het witte scherm te krijgen. Maar deze ver kiezingsvoorstellingen blijven surrogaat, niet alleen omdat er in het gesprokene te veel wordt bijgeschaafd, maar omdat de kijkers, die zich meer dan ooit bij het ge beuren betrokken voelen, voor deze lijde lijkheid bedanken. De spanning ontbreekt. Zij horen vragen stellen en beantwoorden, maar hun eigen vragen zijn er vaak niet bij. Ze willen een antwoord tot henzelf ge richt en niet tot een onpersoonlijk medium. Daarom blijft het bezoek dat elke kandi daat aan zijn kiezers brengt, van de groot ste betekenis. Het heeft iets sinterklaas achtigs wanneer het huidige of toekoms tige Lagerhuislid van het district, waarin men woont, aan de deur klopt de mees te huizen hebben hier kloppers om naar de verlanglijst van het publiek te luiste ren. Natuurlijk kan geen kandidaat tien- of twintigduizend kiezers bezoeken. Het is de politieke agent, die dit door zijn vrijwil ligers laat doen. Avond aan avond gaan ze erop uit om stemmen te werven (to canvass). Elke politieke partij bezit een kiesdistrict. Tijdens de verkiezingscam pagne krijgt elke onderafdeling van het district, waaronder de kiezers van een en kel stembureau vallen, zijn eigen propa- ganda-apparaat, dat zeer doelmatig is op gezet elke partij heeft een kaartsysteem ter bewerking van de kiezers. De grond slag hiervoor vormen de gedrukte kiezers lijsten. die door elke gemeente aan de partijen worden verstrekt. Deze „canvass'Mijsten zijn straatgewijs opgêsteld, zodat men met een oogopslag kan zien hoe de gezinssamenstelling van elke woning is, degenen onder de 21 niet meegerekend. De partijen houden de stem gerechtigden het hele jaar door angstval lig in de gaten bij gemeentelijke, pro vinciale en tussentijdse lagerhuisverkiezin gen en houden de lijsten zo nauwkeu rig mogelijk bij. De „canvassers" debat teren niet. Zij vragen alleen op welke par tij de kiezers denken te stemmen, hetgeen dan wordt aangetekend. Indien de heer des huizes een „canvasser" te woord heeft COLOMBO (UPI) In rijen van zes be wezen Ceylonezen gisteren de laatste eer aan premier Solomon W. R. D. Bandara- naike, wiens lichaam in het parlements gebouw ligt opgebaard. Volgens de politie passeerden 150 mensen per minuut de baar. Sommigen wachtten zeven uur on der een brandende zon op 'het moment, dat zij Bandaranaika hun laatste eer kon den bewijze, n. Boeddhistische monniken kregen politiebescherming. Volgens de po litie was de rij, die langs de baar trok in het geheel vijftien kilometer lang. gestaan er zijn maar enkelingen, die een geheim van hun politieke overtuiging maken gebeurt het vaak, dat de vrouw naar de deur wordt geroepen, omdat het geen uitzondering is dat echtgenoten el- kaars politieke tegenstanders zijn. In Groot-Brittannië is zo iets vrij gewoon. De Lagerhuiskandidaten verspillen geen tijd, slaan hun eigen aanhangers over en laten zelfs hun tegenstanders links liggen. Zij richten hun aanval uitsluitend op de twijfelaars. Als een kandidaat op zijn tocht jonge moeders ontmoet, is het onvermij delijk dat hij een mollige baby knuffelt. De foto ervan moet in de krant. Hij praat ook met andere groepen der bevolking die hij op zijn weg aantreft. Zo kon men dezer dagen Macmillan in gesprek zien met ge pensioneerden. De wet heeft ervoor gezorgd, dat de par tijen zoveel mogelijk gelijke kansen krij gen. Daarom is het bedrag, dat elke par tij en elke afdeling in de aan de verkie zingen voorafgaande drie weken waarin de campagne wordt gevoerd, mag besteden wettelijk voorgeschreven. Het is 4500 per kiesdistrict, vermeerderd met een dubbel tje voor elke kiezer. Dit is een van de re denen waarom de verkiezingsreclame zo sober is. Vroeger was ook het aantal auto's dat elke partij mag gebruiken om de kie zers naar het stemlokaal te vervoeren, aan beperkingen en een controle gebonden, maar de conservatieven hebben deze wet geamendeerd, zodat elke partij zoveel wa gens mag gebruiken als zij wil. Labour verwijt de Tories, dat ze in vele districten over een groot wagenpark beschikken, ter wijl de socialisten vervoermiddelen te kort komen. Behalve ouden en gebrekki- gen zijn er nog talrijke kiezers, die verstek laten gaan als ze niet met de auto naar het stemlokaal worden gebracht De enigen, die niet mogen stemmen zijn geesteszieken, gevangenen enleden van adel. Daarom was het voor ingewij den minder vreemd, toen Montgomery de zer dagen liet weten, dat indien hij stem men mocht, hij nooit zijn stem zou uit- bi'engen op een kandidaat, die voorstander is van de aanleg van een tunnel onder Plet KanaalMontgomery is immers een Peer, voor wie het stemrecht niet bestaat. De woonschepen-ligplaats in de Am sterdamse vlolhaven moet worden ontruimd. De daar liggende schepen zullen elders in de hoofdstad een plaatsje moeten vinden, hetgeen soms nogal wat „voeten in de aarde" heeft. Zo is de familie Koopal met haar woning terecht gekomen op de Bilder- dijkkade, waar echter nog geen reke ning met nieuwe bewoners is gehou den. 1-Iet entreevan de boot bestaat nu nog uit een houten laddertje, dat in het water staat. Van de boot op het laddertje stappen is al een toer, maar dan wacht nog een hindernis in de vorm van een ival-hek, waarover men moet klauteren De Amerikaanse minister van Financiën Robert Anderson heeft in de .jaarvergade ring van het Internationale Monetaire Fonds verklaard, dat de economische voor uitzichten der Verenigde Staten goed zijn. Hij deelde mede, dat Amerika er in ge slaagd is de inflatoire druk, die een jaar geleden krachtig was, te bedwingen en dat de begrotingspositie der Verenigde Staten krachtig is. De koopkracht van de dollar is in vergelijking met een .jaar geleden vrijwel onveranderd gebleven. De produktie, de werkloosheid en de inkomens in de Verenigde Staten zijn thans hoger dan ooit tevoren, terwijl voorts de zich uitbreidende wereldmarkten Ame rika de gelegenheid bieden zijn export te vergroten. Minister Anderson merkte verder op, dat er nog steeds op grote schaal discriminatie tegenover goederen uit de dollarlanden bestaat. Hij zeide, dat de landen, die een convertibele valuta hebben, niet meer om betalingsbalans redenen gerechtigd zijn dergelijke discri minaties te handhaven. Deze landen heb ben geen reden de invoer uit niet-dollar- landen te begunstigen boven de invoer uit dollai'landen. Het betoog van de Amerikaanse minis ter van Financiën werd gesteund door zijn Canadese collega Donald Fleming, die voorts mededeelde, dat Canada ten volle deel heeft aan de algemene economische expansie in de wereld. Advertentie Een oer-oud middel in moderne vorm! Halitran, het concentraat uit de'levers van heilbot en andere arctische iü: edelvissen,- bevat haast 60 x zoveel vitaminen als gewone levertraan. §H Daarom krijgt U met slechts 2 capsules-per dag de natuurlijke Vitaminen ;»jj A en D die U nodig hebt. Deze handige, smaakloze capsules proeft U |;I niet, maar U merkt ze wèl aan Uw gezondheid!. Kleine kinderen nemen Hï Halitran-druppels zonder moeite. Drie in de pap is voldoende. Uvf Vitaminen-Zekerheid F ::i Het vitaminengehalte van Halitran: 38.000 i.e. Vitamine A en 5.100 i.e. Vitamine D per gram wordt gecontroleerd en op certificaat gewaarborgd door het. Noorse Rijks Vitaminen Laboratorium te Bergen. Let wel: De échte Halitran alléén in rood-witte verpakking met het Halitran- o« :"3 Halitran geeft: eaa au méér weerstand tegen griep, bron chitis en andere ziekten. Voor komt en bestrijdt rachitis. Kweekt •O lil §V cAPSUlf* BR Hal'l'NJ sterke beenderen en een gaaf gebit. 9-9 C 1MB ïift* l'ü MOSKOU (Reuter-AFP) De Russi sche premier en partijleider, Kroesjtsjev, heeft woensdag aan een groot banket in Peking ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Chinese yolksrepubliek de kracht van het socialistische stelsel geloofd, doch tevens erop gewezen dat ge bruik van geweld tegen het kapitalisme uit den boze is. De socialistische landen hebben grote vorderingen gemaakt bij de ontwikkeling van hun economie, „maar wij moeten realistisch redeneren en op de juiste wijze de huidige toestand be grijpen", aldus Kroesjtsjev. „Dit bete kent dat wij zeker niet, aangezien we zo sterk zijn, de stabiliteit van het kapita listische stelsel met geweld moeten be proeven. Dat zou verkeerd zijn: de vol ken zouden het nooit begrijpen en dege nen die het in hun hoofd zouden halen om zo te handelen, nooit steunen. Wij zijn altijd tegen roofoorlogen geweest. Over de vraag wanneer dit of dat land de weg naar het socialisme zal inslaan, zal door het eigen volk worden beslist. Dit is voor ons het allerheiligste", zo ver klaarde hij. Kroesjtsjev feliciteerde de Chinezen met hun successen. Het Chinese volk heeft getoond wat een volk kan bereiken als het de macht in eigen handen neemt. Dit heeft een grote invloed op de landen van Azië en Afrika die zich van het kolonia lisme bevrijden en die kunnen kiezen tus sen het socialistische en kapitalistische stelsel. Kroesjtsjev zei verder te menen dat het socialisme zal overwinnen, omdat het eeen fris en vurig paard berijdt, terwijl het. kapitalisme het moet doen met een oud en kreupel paard. Evenals het kapi talisme indertijd op een vers paard het feodale stelsel ver achter zich liet, zullen socialisme en communisme, gedragen door een nieuw tijdperk, het kapitalisme achter zich laten. De honderden miljoe nen mensen in de kapitalistische landen zullen zien, aldus Kroesjtsjev, dat het so cialisme niet alleen materiële welvaart, doch ook echte vrijheid, een rijk geeste lijk leven en vrede brengt. Gelukwens Voor Kroesjtsjev aan het woord kwam had de Chinese premier, Tsjoe En Lai, hem gelukgewenst met „het succes van zijn Amerikaanse reis". Voorts verklaar de Tsjoe dat China, na verscheiderie ja ren van zoeken en tasten, is begonnen met het uitzetten van een algemene lijn voor de opbouw van een socialisme dat is aangepast aan de Chinese omstandig heden. Wij kunnen er zeker van zijn, zo zei hij, dat wij niet te veel tijd nodig zul len hebben om van China een rijk, wel varend en machtig socialistisch land te maken en dat wij, samen met de ande re socialistische landen, het kapitalisme in een vreedzame strijd zullen overwin nen. De vijfduizend genodigden uit tachtig landen die het banket bijwoonden, brach ten Kroesjtsjev toen hij zich naar het spreekgestoelte begaf, een ovatie die ver scheidene minuten duurde. Kroesjtsjev las alleen het begin en het einde van zijn rede voor, de rest werd door een Chinese tolk uitgesproken. Koele ontvangst De ontvangst van Kroesjtsjev in Peking is wat koel uitgevallen. De datum en het uur van zijn aankomst werden pas in de ochtendbladen bekendgemaakt en deze kranten verschenen drie uur later dan normaal, zodat de bevolking onkundig van de aankomst was tot op het ogenblik dat de Russische leider uit zijn vliegtuig stap te. Daardoor stonden er langs de route die Kroesjtsjev van het vliegveld naar de stad volgde slechts weinig mensen. Wel waren langs de route spandoeken met welkomstwoorden aangebracht. Het was in tegenstelling tot de publici teit, waarmede Kroesjtsjevs reis in de Ver enigde Staten was omgeven, woensdag voor de buitenlandse correspondenten in Pe king onmogelijk bijzonderheden van de officiële Russische of Chinese zijde te verkrijgen over het programma voor Kroesjtsjevs bezoek aan communistisch China. Het Russische persbureau Tass meldt dat Kroesjtsjev en de leider van de Chinese communisten, Mao Tse Toeng vandaag sa men de feestelijkheden hebben geopend. Zij verschenen gezamenlijk op het Tien- anmeng-plein in Peking om het startsein te geven. Zij werden vanaf de stampvolle tribunes met stormachtige ovaties en TAIPEH (AFP) De vermindering van de Amerikaanse militaire hulp is „onver mijdelijk", gezien de beslissingen van het Congres, zo heeft de Amerikaanse minis ter van Defensie, McElroy, woensdag bij aankomst te Taipeh verklaard. Hij merk te op dat de toestand in de straat van For mosa „minder gespannen" is. De minister zei dat hij niet een speciaal vraagstuk met president Tsjang Kai Tsjek had te bespreken. aanhoudend gejuich begroet. De plechtig heden begonnen met een parade van het volksbevrijdingsleger. Radicale opklaring Het Russische partijorgaan Pravda, spreekt van „een radicale opklaring van de internationale sfeer". ,De vredelievende volken hopen, dat de internationale betrekkingen in een fase komen, waarin alle volken en regeringen gezamenlijk streven naar een volledige op klaring van de sfeer, en dat onze grootse tijd inderdaad het tijdperk van vrede en vooruitgang wordt", aldus het blad. Man nen en vrouwen van goede wil „verwachten dat het staatsmanschap, dat president Eisenhower bij de waardering van de te genwoordige internationale toestand heeft getoond, een positief voorbeeld voor ande re westelijke staatslieden zal zijn", aldus het blad. Advertentie Rood Wit Dry 2.75 p« De Amerikaanse onder-minister van Buitenlandse Zaken, C. Douglas Dillon, heeft in een persconferentie medegedeeld, dat regeling van de schuld, die de Sovjet-Unie onder de leen- en pachtovereenkomsten uit de tweede wereldoorlog aan de Ver enigde Staten heeft, een „betere atmosfeer" tussen de beide landen zou doen ont staan en zou bijdragen tot het slagen van de pogingen tot verwijdering van de hinderpalen, die een volle en vrije stroom van vreedzame handel in de weg staan. Dillon zei te hopen, dat over ongeveer een maand nieuwe onderhandelingen via diplomatieke kanalen over een regeling zullen beginnen. De> Verenigde Staten beweren, dat zij de Sovjet-Unie in de tweede wereldoorlog voor 2,6 miljard dollar hulp onder de leen- en pachtovereenkomsten hebben gezonden. De Amerikaanse regering heeft zich echter bereid verklaard genoegen te nemen met betaling van 800 miljoen dol lar, doch de Sovjet-Unie heeft hierop ge antwoord met een tegen-aanbod van 300 miljoen dollar voor de algehele regeling van de schuld. LONDEN (Reuter) Het partijloze Britse bald „The Times" schrijft donder dag, dat het belachelijk is, dat communis tisch China buiten de UNO wordt gehou den. China's herstel is volgens het blad niet alleen maar een kwestie van levens middelen en orde, van wegen en een nieu we bureaucratie. Het is het herstel van een rijk, dat eens neerkeek op de barba ren van overzee. China is bezig zijn oude glorie te herstellen, aldus „de Times". Maar zelfs degenen, die met China sym pathiseerden, zijn voortdurend voor het hoofd gestoten. Bij alles wat de Chinese communisten van Groot-Brittannië heb ben gevraagd, hebben zij door hun hou ding begrip moeilijk gemaakt, zo schreef dit blad. De liberale Guardian schrijft, dat thans gemakkelijker dan in 1949 kan worden ge zien, dat de revolutie in China en de tien jaar, die erop volgden, één van de perip- dieke vernieuwingen van de Chinese staat is, die volgen op tijdperken van chaos. In de geschiedenis van China zijn de perioden van vernieuwing zeer onplezie rig of erger geweest, niet alleen voor de onderdanen van de keizers, maar ook voor de volken, die om China heen woon den. Het blad vraagt zich af wat er in de volgende tien jaar gaat gebeuren. De we reld is kliener en brandbaarder dan in de tijd van de eerste keizer uit de Sjin-dynas- Dillon woonde een gedeelte van de be spreking tussen Chroestsjev en Eisen hower bi.i. Kroesjtsjev had, naar Dillon mededeelde, een felle klacht laten horen over wat hij beschouwde als Amerikaan se discriminatie tegenover de Sovjet- Unie in de handelsbetrekkingen. De Rus sische leider had er de aandacht op ge vestigd, dat de Sovjet-Unie van vrijwel alle andere landen in de niet-communis- tische wereld particuliere kredieten ont ving en hij had gezegd te hopen, dat een zelfde situatie ook zou ontstaan in de be trekkingen met de Verenigde Staten. Zou de Sovjet-Unie ook in de Verenigde Sta ten kredieten kunnen verkrijgen, dan zou volgens Kroesjtjev een einde zijn geko men aan wat hij als een discriminerende toestand beschouwde. Dillon deelde verder nog mee, dat de Russische premier had opgemerkt, dat aankopen van machinerieën en ander ka pitaalgoederen in de toekomst op lange- termijn alleen op krediet zouden kunnen geschieden, daar de Sovjet-Unie niet de goederen beschikbaar heeft, waarvoor de Verenigde Staten belangstelling hebben. Een aanvaardbare regeling van de schuld onder de leen- en pachtovereenkomsten zou, naar Dillon uiteen zette, moeten wor den gevolgd door een besluit van het Congres, waarbij ontwikkeling van de handel met. de Sovjet-Unie wordt toege staan. Dillon zei niet veel geloof te hech ten aan de mogelijkheid van een belang rijke uitbreiding van de handel tussen de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten. Gisteravond heeft het Moskouse circus in Rome zijn Italiaanse première gege ven Vooral het openingsnummer verwek te sensatie Onder groot lawaai werd na melijk een maanraket afgeschoten die langs draden naar de nok van het circus omhoogkronkelde Halverwege ging hel licht uit Toen even later de schijnwerpers weer aanflitsten hingen aan de raket een aantal acrobaten die zich met hun tanden vasthielden

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 15