Ontstemde Haarlemse raad voteert vier miljoen voor kapitaalswerken m VICTORIA WATER Balletschool Salaz gaf leerlingenuitvoering In 8 minuten uw PASFOTO'S Kritiek op late indiening en urgentievolgorde Nieuwe modellen Lichter en geuriger bestaat niet... 7 Zwembad Concurrentie Uitspraken Haarlemse rechtbank Bennebroek krijgt nieuwe telefoonnummers Buiten Liede zal worden uitgediept A. A. Redeker sprak voor P.S.P. afd. Haarlem Amsterdamse tram van heden af duurder f dat zal iedere ware pijproker beamen. 1 Zinkers voor watervoor ziening in Schalkwijk gaan te water Feest van Stichting Adoptie Commissie Bejaarden DONDERDAG 1 OKTOBER 19§9 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT DE HAARLEMSE RAAD heeft in zijn vergadering van woensdagmiddag vele en lang niet altijd malse critiek geoefend op de late indiening van een kredietaanvrage door B. en W. ten bedrage van ruim vier miljoen gulden voor onrendabele, niet uitstelbare kapitaalswerken, die niet ten laste van de gemeente- financiën kunnen komen en waarvoor, mits zij vóór 1 november in uitvoering zijn, een subjectieve verhoging uit het gemeentefonds kan worden verkregen. Bovendien toonde de raad zich gebelgd over het feit, dat aan de voorstellen van B. en W. iedere toelichting ontbrak en dat door het college een urgentie volgorde en selectie zijn toegepast, waarop de raad geen enkele invloed heeft gehad. Dat de gevraagde kredieten tenslotte toch werden verleend is alleen te danken aan de omstandigheid, dat de gemeente Haarlem bij afwijzing ervan in ernstige financiële moeilijkheden zou komen. Aan de goedkeuring ging een uitvoerige verdediging van de wethouders Bakker (over de financiële achter grond) en Happé lover de gevolgde selectie) vooraf. Nog dezelfde middag zijn de kredietaanvragen ter goedkeuring doorgezonden aan Gedeputeerde Staten. Over de andere voorstellen is slechts kort gediscussieerd: zij werden alle aan genomen. De ontslagen en benoemingen geschiedden conform de voorstellen van B. en W., behalve de benoeming van een hoofd van de school voor slecht horenden. Na'een korte besloten vergadering zegde wethouder Geluk op verzoek van de heer Dijksman (Prot. Chr.) toe te zullen zoeken naar een tweede kandidaat. Naar aanleiding van de kredietaanvrage voor vier miljoen gulden uitte de heer Voogd (Arb.) namens zijn fractie zijn ontstemming over dit voorstel. Hij sprak van een dwangsituatie, waarin de raad is gebracht en voegde daaraan toe. dat de positie van de gemeentebesturen en van de gekozen organen redenen geeft tot grote ongerustheid en voortdurende zorg. Zeer gebelgd toonde de socialistische fractievoorzitter zich over het feit, dat aan het voorstel geen enkel stuk ter oriëntatie was toegevoegd. F. W. Lichtenveldt (V.V.D.) „Men zou de voorstellen niet in behan deling kunnen nemen: dit is evenwel na delig voor de gemeente. Wij willen echter over de inhoud van deze voorstellen niet onvoorbereid discussiëren. Wij kunnen de urgentie niet beoordelen, evenmin als de door u gemaakte keuze. Daarom willen wij het krediet toestaan, maar tevens uiting geven aan onze ontstemming, zonder na te gaan. waar precies de fout ligt", aldus de heer Voogd, die als voorwaarde stelde, dat de voorstellen voor zover nodig nog in de commissies van bijstand zouden worden behandeld. De heer Van L i e m t (K.V.P.) was het volkomen met de socialistische fractie voorzitter eens. „Wij worden gevraagd ons „jawoord" te geven, zonder dat dit ge fundeerd is". De heer Van Liemt toonde zich zeer teleurgesteld over de voorge legde lijst in vergelijking met de totale behoeften aan recreatie. „Een gat in een kademuur zien we, maar mensen, die in maatschappelijk opzicht verdrinken, zien we niet". Hij vroeg verhoging van het ge vraagde krediet voor de verplaatsing van de speeltuin „Noordervreugd" tot 55.000, waardoor voor huisvesting van de vereni ging kon worden gezorgd. Ook de heer Spek (Prot. Chr.) was het met de beide andere sprekers volkomen eens. „Wij moeten verantwoordelijkheid voor een bedrag van vier miljoen gulden aanvaarden, zonder één regel van toelich ting". Hij vroeg zich af, of deze late in diening nu wel nodig was geweest en met name, of men uit de ontvangen brieven van ministerie en G.S. niet had kunnen onmaken, dat een raadsbesluit noodzake lijk was. Zeer warm pleitte de heer Spek voor de realisering van het zwembad aan de Pla- netenlaan. Hij toonde zich zeer teleurge steld, dat dit object niet op de urgentie- lijst voorkwam. Voorts drong hij er op aan, dat de raad zou worden ingelicht in geval van overschrijding van de kredieten. De heer Be 11 i n k (V.V.D.) betreurde eveneens de gang van zaken en met name de onmogelijkheid om de urgentie te beoor delen. Zijn fractie zou de kredieten met „een bezwaard hart" toestaan, waarbij ook de heer Bettink pleitte voor een opnieuw voorleggen van de afzonderlijke gevallen aan de commissies van bijstand. De heer Bovenkerk (P.S.P.) vroeg zich af, of de raad met het aanvaarden van de kredieten „neen" zou zeggen tegen andere objecten, die niet op de lijst voor kwamen. De heer Van den Berg (Prot. Chr.) tenslotte merkte op. dat het ontbreken van een post voor achterstallig onderhoud van woningen op de lijst hem pijnlijk had getroffen en hij informeerde, of daar nog iets aan gedaan kon worden. Wethouder Bakker ging uitvoering op de voorgeschiedenis van deze krediet aanvrage in, waarbij hij wees op het mis verstand, dat na de circulaire van Bin nenlandse Zaken van mei en van een brief van Gedeputeerde Staten was ontstaan, omdat men van mening was. dat voor een verhoogde subjectieve uitkering geen raadsbesluit nodig was. Ook bij G.S. was hieromtrent een misverstand geweest, want toen enige leden van het college na de vakanties een bespreking op Binnen landse Zaken hadden gehad, bleek, dat er geen opgaven van Noordholland waren binnengekomen. In goed overleg met G.S. heeft men toen bekeken, of er nog iets aan gedaan kon worden en zo was men ge komen tot een alsnog indienen van de voorstellen. Overigens betreurde ook de heer Bakker de gang van zaken. Hij was er niet zeker van, of het urgentieplan voor de commissie van Financiën was gestuurd. Als dat niet was gebeurd, wilde hij hier voor zijn verontschuldigingen aanbieden. Hij toonde zich bereid de afzonderlijke voorstellen nog eens in de raadscommis sies te brengen en zegde de raad toe hem in te lichten in gevallen van kredietover schrijdingen. De heer Happé zette uiteen, hoe men tot de urgentielijst was gekomen. Daarbij is rekening gehouden met drie factoren: het beschikbare bedrag, de beschikbare capaciteit van de ge meentelijke technische diensten en de capaciteit van de arbeidsmarkt. Bij de vraag wat realisabel was, kwam men tot de conclusie, dat voor het zwem bad aan de Planetenlaan waarvoor een schetsontwerp gereed is nog jarenlang op rijksgoedkeuring ge wacht zou moeten worden. De vraag of een groter krediet voor de over brenging van „Noordervreugd" nodig was, wilde de heer Happé nog eens bekijken. Overigens geloofde hij niet, dat met een aanvaarding van de voor stellen „neen" gezegd werd tegen andere objecten. Op langere termijn komen vele projecten op velerlei ter- rein aan hun trekken, aldus de wet houder. _(i'.««kftssaSV SLLïC De heer Schippers wees erop, dat posten voor achterstallig onderhoud maar gedeeltelijk onrendabel waren. Zeker zou aan deze kwestie de volle aandacht wor den gegeven. De heer Spek toonde zich met het ant woord van wethouder Happé niet tevreden: „Maak de voorbereiding van het zwembad aan de Planetenlaan klaar tot en met het P. v. d. Berg (Prot. Chr.) raadsbesluit", adviseerde hij. De heer Van Liemt vroeg, of de raad niet tijdig ge ïnformeerd zou kunnen worden over wer ken óp en werken niet op de urgentielijst voorkomend. In antwoord op een vraag van de heer Spek antwoordde wethouder Bakker nog, dat vermoedelijk niet veel meer dan vier miljoen aan verhoogde uit kering zou worden ontvangen. Het voorstel tot verkopen van het vroe gere V.V.V.-huisje aan de Nederlandse Spoorwegen, door wie het zal worden in gericht als snackbar, leverde bijna een amendement op. De liberale en prot. chr. fracties waren namelijk bevreesd, dat door de vestiging van een snackbar de moge lijkheid van oneerlijke concurrentie zou kunnen ontstaan, analoog aan het geval van de bij de stationsuitgang gevestigde sigarenwinkel, die geopend is op tijden, dat andere sigarenwinkels gesloten moe ten zijn. De heer Lichtenveldt (V.V.D.) zag in zijn verbeelding al grote gevaren op doemen en de heer Spek toonde zich voor al bevreesd als de snackbar nevenartike len, zoals chocolade, zou gaan verkopen. Eerstgenoemde spreker wilde een amende ment indienen, waarvan de uitvoering vol gens de voorzitter echter op praktische bezwaren zou stuiten. Na enig heen en weer gepraat toonden de sprekers zich Advertentie NATUURLIJK BRONWAl ER BEVAT VELE GENEESKRACHTIGE MINERALE BESTANDDELEN. 8IJ GEREGELD GEBRUIK HEI BESTE VOOR UW GEZONDHEID. VICTORIA-WATER IS EEN NATUUR-PRODUCT. DE MEEST GEVRAAGDE TAFELDRANK. echter tevreden met een suggestie van de voorzitter, volgens welke aan het voorstel zal worden toegevoegd: „....voorts onder voorwaarden door B. en W. nader te stel len". Burgemeester Cremers zegde toe daarbij de belangen van de Haarlemse middenstand te zullen behartigen. Een voorstel tot aanschaffing van spel- uitrusting voor de leerlingen van de prof. dr. Gunningschool (ten bedrage van 450) wierp bij mevrouw Van Rappard- Ko bus (V.V.D.) nogal wat vragen op. Zij toonde zich vooral bevreesd, dat de over heid het terrein van de psychiater zou be treden met name ten aanzien van de spel therapie. Mejuffrouw B o l sius (K.V.P.) zag de speluitrustmg eerder als een leer middel. De heer Fortgens (Arb.) meen de, dat men bij stichting van een school, de kinderen alles moet geven wat nodig is. De wethouders Geluk en mevrouw Scheltema-Conradi stelden de li berale spreekster gerust: er was niets nieuws onder de zon. De heer Geluk wees erop, dat de speltherapie zou worden toe gepast onder toezicht van het schoolteam, waarin de jeugdpsychiater en de school psycholoog zitting hebben en mevrouw Scheltema merkte op, dat het woord spel therapie een te zwaar accent kreeg en dat eerder van een aanvullende test moest worden gesproken. In antwoord op vragen van de heren Van de Berg (Prot. Chr.) en Willemse (Arb.) deelde wethouder Happé mee, dat de Delftlaan geen extra fundering be hoefde en dat bekeken zou worden, of de Slachthuisstraat geasfalteerd zou kunnen worden, in plaats van voorzien met klin kers, zoals in het betreffende raadsvoor stel stond. Advertentie OVERJASSEN in tweed, mohair, teddy en velours 49-00 - 68.00 - 79.00 en hoger. „DRI-SIL" REGENJASSEN 39.00 - 49-00 Gen. Cronjéstraat la-lb - Telefoon 53334 De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 36-jarige Haarlemse monteur we gens brandstichting aan in Haarlem gepar keerde auto's veroordeeld tot zeven maan den gevangenisstraf, waarvan drie maan den voorwaardelijk. De officier van Justitie eiste veertien dagen geleden twaalf maanden gevange nisstraf, waarvan acht onvoorwaardelijk én de overige vier vo'orwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van het consultatiebureau voor alcoholisme: met de bijzondere voorwaarde dat verdachte in de proeftijd geen alcohol zou drinken. Een 50-jarige en een 45-jarige kistenfa brikant uit Westzaan wei-den wegens het kopen van gestolen hout veroordeeld tot zeven maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De eis luid de een jaar gevangenisstraf. Een 28-jari- ge Zaandamse houtwerker werd wegens diefstal van hout veroordeeld tot negen maanden (de eis was tien maanden met aftrek), een 54-jarige aflader uit Koog aan de Zaan tot zeven maanden gevangenis straf (eis: zeven maanden met aftrek) en een 35-jarige schipper uit Zaandam tot ze ven maanden gevangenisstraf (eis negen maanden met aftrek). De rechtbank ver oordeelde een 35-jarige Zaandamse expe ditiechef, die belast was met het toezicht op het laden en lossen van hout in West zaan en meer hout afgaf dan hij op de vrachtbrieven verantwoordde, tot vier maanden, waarvan twee maanden voor waardelijk. Tegen hem luidde de eis zes maanden met aftrek. Een 37-jarige Amsterdamse bedrijfslei der werd veroordeeld tot drie maanden en ontzegging gedurende vijf jaar motorrij tuigen te besturen. Op 13 juni reed hij na tien of elf glazen bier gedronken te heb ben, met zijn auto langs een file voor de pont bij de Hembrug en botste na enke le capriolen tegen de wagen van een auto rijschoolhouder uit Zaandam. De officier van Justitie had twee maanden gevange nisstraf en drie jaar ontzegging geëist. De rechtbank veroordeelde een 50-jarige magazijnbediende uit Oostzaan, die na het drinken van tien glazen bier op zijn motor heeft gereden, tot drie weken gevange nisstraf en een jaar ontzegging motorrij tuigen te besturen (geëist was een maand gevangenis en twee jaar ontzegging), en een 25-jarige servicebediende uit Zaan dijk, die in de nacht van 8 op 9 augustus onder invloed met een auto door Haarlem en Zandvoort reed, tot twee weken hech- tenisstraf en ontzegging gedurende een jaar motorrijtuigen te besturen. Tegen hem was twee weken cel en een jaar ontzeg ging geëist. Een 25-jarige monteur uit Parijs, die op 9 mei op de hoek van de Nieuwe Gracht en de Kruisweg in Haarlem met zijn auto geen voorrang verleende en in botsing kwam met de auto van een Haarlemse in strumentmaker, werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot een boete van 200 subsidiair twintig dagen hechtenis. Bij de botsing werd de vader van de in strumentmaker zo zwaar gewond dat hij nog steeds zijn werk niet kan doen. In de nacht van maandag op dinsdag 1 december 1959 zullen de bestaande drie- cijferige telefoonnummers van de aange slotenen op de centrale Bennebroek (02502) op vier-cijferige nummers worden overge schakeld. Daarna moet voor het huidige nummer het cijfer 6 geplaatst worden. Contactavond. Op maandag 5 ok tober houdt de Haarlemse Bestuurders Bond in hotel De Leeuwerik te Haarlem een contactavond voor de leden, die ver zorgd wordt door Het Amstel Cabaret, onder leiding van Gerry Roeland met de medewerkers Gerry en Ferry. Annemarie van Tol en Cor van Veen. In de verenigde vergadering te Leiden van het Hoogheemraadschap Rijnland vormden het rapport van de technische dienst over de vissterfte als gevolg van de vergiftiging van het boezemwater in mei jl. en het voorstel tot verdieping van de Buiten Liede de voornaamste punten van de agenda.- Het rapport zal ter kennis worden gebracht van de minister van Ver keer en Waterstaat. Het voorstel tot het uitdiepen van de Buiten Liede had de instemming van de vergadering. Aan het slot van de vergadering bleek uit vragen van de hoofdingelanden, dat er verontrusting is over de mogelijke gevol gen van het zandzuigen in het Zweiland (Kagermeer): gevreesd wordt voor scha de aan boezemkaden en voor grondaf- schuivingen. De dijkgraaf deelde mede, dat de Technische Dienst van Rijnland het verloop van de werkzaamheden ter plaatse nauwkeurig volgt, en dat, voor zo ver hem is medegedeeld, er op het ogenblik geen grond voor verontrusting bestaat. Volgens de voorwaarden van de vergun ning moet de zandzuiger 150 meter uit de oever blijven. Het hierdoor ontstane talud kan ten hoogste 1 op 7Va worden, hetgeen veilig is. Peilingen ter plaatse hebben aangetoond, dat er geen grondafschuivin- gen hebben plaatsgevonden. De technische dienst zal aan de werken in het Zweiland aandacht blijven geven en van de ongerust heid in de kring van belanghebbenden in kennis worden gesteld. „Woningen kunnen goedkoper Op een bijeenkomst van de afdeling Haarlem van de Pacifistisch Socialistische Partij, woensdagavond in restaurant Spaans aan de Grote Markt in Haarlem, heeft de heer A. A. Redeker, gemeente raadslid van Amsterdam, gesproken over het onderwerp „De woningen kunnen goedkoper". De P.S.P. is niet tegen het verwerven van een eigen woning, aldus de heer Redeker, maar de woningbouw mag geen winstobject zijn. De spreker was van bor deel dat indien het winstelement zou ont breken de woningen aanmerkelijk goed koper dan thans het geval is geleverd kunnen worden. De beste oplossing zag hij in een gedwongen lening tegen een lage rentevoet. Een gedachte die voor het eerst door oud-minister ir. H. Vos werd geopperd maar in de „ijskast" werd ge stopt. De heer Redeker betreurde het dat de defensie-uitgaven mede van invloed zijn op de kosten van de woningbouw. Hij haalde enkele voorbeelden in Amsterdam aan, waaruit zou moeten blijken dat de bewoners van sommige huizen voor zulke hoge huurkosten gesteld staan dat er nauwelijks wat overblijft voor de kosten van levensonderhoud. De spreker hekelde voorts de onderlinge afspraken over „op zetjes" en kortingen in de bouwwereld waardoor naar zijn mening de woningen zeker twintig percent duurder zijn dan in feite noodzakelijk is. Ook door het feit dat de bouwgrond voor de gemeenten een winstobject is worden de bouwkosten te hoog. Verder kunnen de planologische dien sten door een., meer economische opzet van het woningtype, laagbouw of hoog bouw maar niet daar tussen in. de prijzen van de woningen meer aanvaardbaar doen worden, aldus spreker. Het betoog van de heer Redeker gaf aanleiding tot een geanimeerde ge- dachtenwisseling. Vandaag zijn in Amsterdam de nieuwe tram- en bustarieven ingegaan. Een enke le x-it met overstapbevoeg'dheid gedurende drie kwartier kost met ingang van van daag 0,35. Vierrittenkaarten zullen 1.— kosten. De verhoging van de weekkaart tarieven is minder drastisch en de abon nementen zijn zelfs van 20.— op 12.50 per maand gedaald. Voor bejaarden en kinderen blijft de mogelijkheid bestaan om een groene vijfrittenkaart voor 0,50 De oude rittenkaarten zijn nog niet di rect waardeloos geworden. Voor iedere niet gebruikte rit wordt van 8 tot 30 okto ber 0,20 terugbetaald. Daarna blijft deze mogelijkheid tot 31 december bestaan bij het hoofdkantoor van het gemeentelijk vervoerbedrijf. Advertentie BAVADO - Rijksstraatweg 206 - Tel 50920 Advertentie gppm. l j Voortrekkers is een meesterlijke melange I' die tot het laatste toe uitstekend blijft. Ongeveer twee jaar geleden opende Leonard Salaz, een der solisten van het Scapinoballet, in Haarlem een ballet schooltje. Begonnen met enkele kleine clubjes, telt deze school haar leerlingen nu al bij vele tientallen, zodat zij althans in materieel opzicht wat vaste grond on der de voeten begint te krijgen. Of de affaire ook ax-tistiek en danspedagogisch voldoet aan ï-edelijke eisen is een vx-aag, waarop zelfs de leei'lingen uitvoering die Salaz en zijn adepten gisteravond in het Minervatheater -gavertvons' geen definitief antwoord verschaft heeft. En dat was ook nauwelijks te verwachten, omdat derge lijke uitvoeringen waarbij liefst aan iede re leerling een rolletje moet worden toe bedeeld, alleen maar dienen tot vertede ring van de ouders-in-de-zaal. Als maat staf voor het kunnen van de leermeester of voor de waarde van zijn systeem zijn zijn practised zonder waarde. De balletle raar kan in zo'n geval niet anders doen dan het instampen van een handvol sim pele danspasjes om daarmee een zo dankbaar mogelijk bewegingspatroon voor de ganse kinderschaar op te bouwen. Als er dan verder voor een aantal fleurige kos tuumpjes gezorgd wox-dt, is succes gega randeerd. Toegegeven, met de hele kleintjes kan men index-daad niet veel verder gaan. Het pleit voor Salaz dat hij niet, uit zucht om te épateren, hoger gegrepen heeft. Het pleit ook voor hem, dat hij met de gege ven beperkingen juist bij de kleintjes soms verrassend-aardige effecten wist te bereiken. In het sprookjesballet „De gelaai'sde kat" bij voorbeeld, waarin de jongste leex-lingen met hun csax-dasdansje blijk gaven van een voor hun leeftijd zeld zame discipline en maatvastheid. De oudex-e executantjes hadden grote steun aan enkele gasterende Scapinodan- sers als Max-ianne Sarstadt, Renée van Deutekom en Rudy van Nierop, maar zij lieten desondanks menig steekje val len. Speciaal bij de oudere meisjes viel af en toe een niet gering manco aan ele mentaire lichaamsbeheex'sing te constate ren, waardoor bij voorbeeld het ietwat houtex-ige duivelinnendansje nagenoeg volkomen in het water viel. Salaz zelf danste, enthousiast en onver- Het machtige shnzencomplex in de Zandkreek bij Katseveer staat thans in open verbinding met het water. Op 21 september is men begonnen de oostelijke ringdijk van de bouwput door te graven en nu stroomt dan het water vrij de schutsluis binnen. In nog geen jaar tijds werd hier een gigan- men de sluis en de tisch werk verricht: een 140 m lange, 20 m brede en 9 V> m diepe sluis werd gegraven. Het gebruikte materiaal be stond uit 2200 ton stalen bewapening en 23.000 kubieke m beton. Het op hangen van de sluisdeuren en plaatsen van de basculebrug zal tussen 7 en 14 oktober gebeuren. Op de foto ziet plaats voor de brug. Met zijn assistente Will van Gilst danste Leonard Salaz een sierlijk menuet. moeibaai", bijna in ieder balletje mee en tekende bovendien voor alle choreogra fieën. Tot een serieuze vormgevingspoging kwam hij in die laatste kwaliteit echter alleen in „La fille et le mort" op de Valse Triste van Sibelius en in de pas-de-deux „Paysage Triste" op muziek van Katcha- toerian, die hier en daar boeiend „grond werk" te zien gaf, maar helaas toch weer ontkracht werd door de overmaat aan melodi-amatische symboliek èn door de erbarmelijke hoedanigheid van de geluids band. Veel beter voldeed in de overige nummers de pianobegeleiding van" de voortreffelijk ingespeelde Willy Haak, al bleek de keuze van de muziek Chopin, Bartók, Tsjaikowski, Handel en de „ope- i-ettekoningen" in een schilderachtig pêle- mêle een zeer vreemde. Een pretentie loos revueballetje „Hoedenwinkel", met als hoogtepunt een wilde Chax-leston, vormde het feestelijke slotstuk van de ge zellige „oudex-avond". H. Croesen Op zaterdag 3 oktober, des middags om twee uur, zullen de beide stalen zinkers met een doorsnede van 400 mm, die moeten dienen voor de watervoorziening van Schalkwijk, van de wal in het water wor den gelegd. Op zondag 4 oktober zal de eex-ste zinker tussen zes en negen uur in de morgen boven de gebaggerde sleuf in het Spaarne worden gevaren en wox-den neergelaten. De tweede zinker zakt tussen 10 en 13 uui\ Daax-na zal een kikvorsman de juiste lig ging van de beide zinkers onder water controleren. Op 13 oktober heeft in het Concertge bouw te Haarlem het halfjaarlijks feest van de Stichting Adoptie Commissie Be jaarden plaats. De cabaretvoox-stellingen beginnen om twee uur 's middags en om acht uur 's avonds. Aan het progi-amma werken mee: het showorkest „The Top- liners", de parodisten Gerry en Ferry, Herman Theunissen met zijn elektrisch orgel, de jongleur Charles Matla en de conferencier Ger Roeland.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7