„Export heeft slecht gewerkt en vele bollen zijn weggegooid Losmaking van Bondsverbond was punt van bespreking Het kleine sigaartje van grote klasse DONDERDAG 1 OKTOBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bond van Bloembollenhandelaren J. P. v. d. Bosch ridder orde Oranje Nassau Veertig jaar bij GEB Najaarsconcert Haarlems Christelijk mannenkoor Ged. Oude Gracht 45 moet ontruimd worden Causerie over tuinaanleg UIT STAD EN STREEK Vroegere bankbediende verdacht van fraude Kerkelijk Nieuws Zes jaar celstraf voor 64 inbraken Gas- en stroomdiefstal berecht Vergadering Bloemendaalse Reddingsbrigade Koninklijke onderscheiding voor ontwerper B. Vermeer Wijziging in dienstregeling van Maarse en Kroon Haarlemse rechtbank Hechtenis geëist wegens grove schuld aan botsing Gemeentebegroting van Zandvoort gereed Huishoudelijke en gezinsvoorlichting Demping van haven in Lisse vormt bedreiging voor expeditiebedrijf Chr. geref. mannen- en vrouwenverenigingen in Lisse jubileren 9 Een groot aantal leden van de Bond van Bloembollenhandelaren heeft woensdag middag in de foyer van Treslong te Hil- legom tijdens de algemene vergadering de gelegenheid aangegrepen om hun grieven tegen de huidige gang van zaken ken baar te maken. De voorzitter, de heer F. J. v.d. Kolk, gaf als zijn mening te ken nen, dat de export dit jaar „zeer slecht" gewerkt heeft. Men heeft zeer vele tul pen weg moeten gooien wegens beschadi ging en aantastingen door het zuur en narcissen, die waardeloos geworden wa ren door bolrot en hierdoor zullen de prij zen gestegen zijn, dit is vermoedelijk nog niet het eind van de misère, aldus de voor zitter, want ondanks alle controle zullen er toch nog wel klachten uit het buiten land komen. Hij gaf als zijn mening te ken nen, dat alle onderzoekingsinstituten hun krachten zullen moeten bundelen om een juiste bestrijding van deze kwaal te vin den. De heer Van der Kolk deed ook mede delingen over de exportcijfers tot 25 sep tember. Er is van 1 juli tot 25 september 47.428.000 kg. uitgevoerd ter waarde van 141.266.000. De cijfers in dezelfde perio de van 1958 zijn 47.203.000 kg. en 132.956.000 gulden. Deze kleine stijging kan de onrust op de binnenlandse markt niet hebben veroorzaakt. Het aanwijzen van zeven bestuursleden voor het Bedrijfschap voor de Bloembol- lenhandel heeft tot felle uitbarstingen ge leid, die gericht waren tegen de Publiek rechtelijke Bedrijfslichamen. Een van de leden stelde voor geen vertegenwoordi gers te benoemen, daar zij volgens spreker toch maar belachelijk worden gemaakt door ondeskundige werknemers vertegenwoordigers. De voorzitter bestreed deze opvatting met het argument, dat als de bond geen vertegenwoordigers zou sturen het be drijfschap toch blijft bestaan. Pas toen hij na een uiteenzetting van mr. F. J. D. Theyse verklaarde, dat het gehele be stuur van het Bedrijfschap streeft naar een vereenvoudiging van de uitvoermaat- regelen legde men zich bij de huidige si tuatie neer. Als vertegenwoordigers wer den aangewezen de heren F. J. v.d. Kolk en C. M. Roozen, met als plaatsvervangers de heren G. J. M. Vreeburg en C. N. Ne- lis, die een deelzetel zullen bezetten met het Katholiek Centraal Orgaan voor de Groothandel. De heren M. C. Driehuizen, H. J. Hylkema, W. F. Langeler, F. B. M. Nederveen en J. Tegelaar jr met als plaatsvervangers de heren B. D. Arents- horst, J. L. van Zijverden, T. Hoog, F. J. D. Theyse en A. Warnaar zullen voor de bond zitting hebber- Bij de bespreking van de binnenlandse en buitenlandse minimumprijzen en het areaal merkte de voorzitter op, dat men wel zeer ontevreden is over de gang van zaken, maar toch nog wel tevreden over datgene wat men heeft kunnen bereiken. Men heeft de vorige dag deze minimum prijzen met de buitenlandse organisaties besproken. De meningen van de buiten landers zijn zeer tegenstrijdig. Een groep De heer J. P. van den Bosch, hoofdcom mies A en chef van de afdeling pcrsoncel- zaken van het Gemeentelyk Energiebe drijf, die vandaag de dag viert, dat hy veertig jaar in dienst is van de gemeente Haarlem, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Tijdens een bijeenkomst van het per soneel van het G.E.B. heeft burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers mededeling ge daan van het Koninklijk Besluit. Hij her innerde aan de loopbaan van de jubilaris en zeide dat het eigenlijk geen verdienste is veertig jaar bij één instelling werkzaam te zijn. Bij dit jubileum komt echter dat men te maken heeft met een man met een sociale inslag, vjjiardoor hij een waarde volle medewerker in het bedrijf is. Boven dien heeft hij charitatief werk verricht in de parochie van de kathedrale basiliek en voorts memoreerde de burgemeester de arbeid van de heer Van den Bosch ten behoeve van de ARKA (r.-k. ambtenaren bond) Namens de directie van het bedrijf sprak de directeur ir. J. H. Kouwenhoven de jubilaris toe, die een geschenk in enve loppe, een oorkonde van de maatschappij voor Nijverheid en Handel en het daarbij behorende verguld ziveren medaille aan bood. Spreker belichtte de uitstekende kwaliteiten van de heer Van den Bosch als chef van het personeel van het bedrijf. Daarbij had hij te maken met vele men sen, hetgeen niet altijd gemakelijk was. Door zijn wijs beleid was hij een trouwe medewerker van de directie, maar ook verdedigde hij op bijzondere wijze de be langen van het personeel. De heer Sunter, die het woord voerde namens het jubileumfonds, haalde herin- nèringen op uit de jeugd van de heer Van den Bosch en memoreerde de verdienste van de jubilaris als chef van de afdeling personeelszaken. Hij bood 'n televisietafel en een salonlamp aan. Ook hebben het woord gevoerd de heren Voetelink, namens de afdeling, waar de heer Van den Bosch werkzaam is. J. J. Loerakker als voorzitter van de afdeling Haarlem van de ARKA. A. J. M. van Em merik. namens de afdeling personeels zaken ter gemeentesecretarie en W. Schor nagel namens de voetbalclub van het G.E.B. De sprekers boden geschenken aan de heer en mevrouw Van den Bosch aan, ondermeer een kristallen asbak, een foto toestel en sigaren. Tenslotte dankte de jubilaris voor de hem gebrachte hulde. Het Haarlems Christelijk Mannenkoor geeft op donderdag 8 oktober onder leiding van Bernard Verboom in het Concertge bouw in Haarlem zijn najaarsconcert. Het programma vermeldt onder meer werken van Roeske, Kees Kef, B. Kothe en H. j Schütz. De altzangeres Aafje Heynis ver- j leent haar medewerking aan dit concert, onder andere met het lied „Standchen" van Schubert en een drietal negro-spiri- tuals van Felix de Nobel. vindt de prijzen te hoog, een andere groep wenst geen minimumprijzen opdat de bui tenlandse broeiers net zo goedkoop kun nen inkopen als de Hollandse en een der de groep beweert, dat dit geen reële prij zen zijn. Dit ontlokte dr. Verhage ten slot te de opmerking dat de prijzen dan nog niet zo slecht waren! Mr. Theyse zette het verloop van de besprekingen uiteen, waardoor de verga dering tot de conclusie kwam dat het nog erger had gekund. Tijdens de rondvraag werd meegedeeld dat het bestuur zal nagaan of er inderdaad honderden hectoliters plantgoed naar een boer aan de Nederlands-Duitse grens zijn gestuurd, die de bollen op zijn eigendom men in Duitsland mag telen en in- of uit voeren zonder dat de douane er naar kijkt krachtens een zeer oud servituut. Op het ogenblik is de gemeente Haarlem bezig de vroegere woningen aan de Ge dempte Oude Gracht 43 en 41 te verbou wen ten behoeve van de dienst van Open bare Werken. Perceel 45 is ook eigendom van de gemeente en werd nog bewoond. Daar de woning gevaar oplevert door de verbouwing en B. en W. het niet onmoge lijk achten dat de muur kan instorten hebben zij de bewoners bericht, dat het huis onmiddellijk en wel vandaag ont ruimd moet worden. Indien de bewoners niet tot ontruiming overgaan zal dit vrij dag geschieden door de gemeente. Naar aanleiding hiervan heeft het ild van de Haarlemse gemeenteraad mevrouw M. van der Wall-Duijvendak (Partij van de Arbeid) vragen aan het college van B. en W. gesteld. Zij vraagt onder meer: „De bewoners werden door een ambtelijke brief gelast het huis binnen 24 uur te ver laten. Zijn B. en W. van mening dat hierbij alle gemeentelijke diensten tijdig zijn in geschakeld om de bewoners te helpen tot een redelijke oplossing te komen? Wij vernemen nog dat het Bureau voor Huisvesting doende is de bewoners zo spoedig mogelijk aan een huis te helpen. De eerste vergadering in dit. seizoen van de onderlinge tuinliedenvereniging „Aer- denhout en Omstreken", welke woensdag avond werd gehouden in hotel „Het Wa pen van Heemstede" aan het Wilhelmina- plein te Heemstede, was ditmaal voor namelijk aan de tuinaanleg gewijd. De heer W. van Zadel reikte de prijzen uit aan' hen, wier inzendingen voor de onlangs gehouden zinnia-avond voor een bekroning in aanmerking waren gekomen. Ook werd nog verslag uitgebracht over de bindwedstrijd in Aalsmeer. De causerie over tuinaanleg werd ge houden door de heren G. Gelein en J. G. Klapwijk, beiden hoofdassistenten aan het consulaat Amsterdam van de Rijkstuin- bouw-voorlichtingsdienstLaatstgenoemde, vertoonde een serie fraaie kleurendia's, welke door de heer Gelein van commen taar werden voorzien. Voor de pauze had den deze opnamen betrekking op de tuin aanleg bij villa's in het Gooi. Leerzaam voor de aanwezigen was, dat spreker bij andere dia's wees op de diverse fouten bij aanplanting en groeperingen gemaakt. Na de pauze kwam men op bekend ter rein, doordat toen enige tuinen uit Benne- broek onder de loep werden genomen. Of schoon men hier niet over zulke fraaie bospartijen als achtergrond had kunnen beschikken, mochten de resultaten even eens worden gezien. Na afloop van deze serie, stelde een der aanwezigen een aan tal dia's ter projectie beschikbaar van tui nen door hem in Heemstede en omgeving aangelegd. Ook deze werden critisch be sproken en van een waarderend oordeel voorzien. Deze interessante avond werd besloten met een loterij, bestemd om de kosten ge deeltelijk te bestrijden van de festiviteiten, die in januari 1960 zullen worden gehouden ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van „Aerdenhout en Omstreken". BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: R. G. Ort en G. H. Schuitenvoerder; M. J. Paap en N. E. Ko ning; J. M. Treffers en J. F. E. Struijf, N. Th. van der Velde en W. G. Meijer. GETROUWD: C. A. Schoenmaker en A. J. C. van der Aar; R. Töning en C. Koster; J. E. M. Nijssen en Th. M. Moorman. GEBOREN: Elizabeth Anne Brenda, d. v. J. D. de Boer en B. C. O. Dooyewaard; Cor- nelis Mauritius Hendricus Johannes, z. v. O. G. Breukels en M. J. Tax. OVERLEDEN: J. Pauwels, 74 jr.; mej. J. W. Jansen, 92 jr.; mej. A. M. G. F. Koo- mans, 77 jr.; J. Langeveld, 67 jr.; K. Hoorn, 62 jaar. Nieuws in het kort Schietwedstrijden. Op de militaire schietbanen aan de Zeeweg in Overveen zal zaterdagmiddag een schietwedstrijd voor donateurs van de Politie Sportclub Bloemendaal gehouden worden. De prij zen van deze wedstrijd, die om twee uur begint, zullen door inspecteur J. L. de Rave in „Het Witte Huis" aan' de Zeeweg worden uitgereikt. Tentoonstelling. De Hervormde Vrou wendienst te Heemstede houdt donderdag 8 en vrijdag 9 oktober in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Herenweg een ten toonstelling, waarvoor het materiaal wordt afgestaan door het Museum voor Ouders en Opvoeders te Rotterdam. Deze expositie heeft betrekking op het knutselen met waardeloos materiaal en de veiligheid van kinderen. Over dat alles zullen de bezoe kers worden voorgelicht door een mede werkster van het museum. Tevens wordt het filmpje „Drie turven hoog" vertoond. Kindermatinee. Zondag 4 oktober verzorgt Roberti's Jeugdtoneel 'een kinder matinee in het Minerva-theater in Heem stede. Opgevoerd wordt „Tom Poes en Ollie B. Bommel", een kindertoneelstuk met Maarten Toonders bekende stripfigu ren Tom Poes, Ollie B. Bommel; commis saris Bullebas, Joost, Bul Super, professor Sikbok en anderen. In Haren (Gr.) is een 29-jarige winkelier gearresteerd, die ervan verdacht wordt in een vorige betrekking als bankbediende fraude te hebben gepleegd. Hij nam een jaar geleden ontslag als bankbediende van de Rotterdamse Bank in Hoogeveen. In december 1958 vestigde hij zich in Haren, waar hij een sigaren magazijn annex boekhandel en hengel sportartikelen had gekocht. Hij wordt ervan verdacht in de tijd dat hij bij de bank werkzaam was een aantal effecten, eigendom van Hoogeveense in gezetenen, ten eigen bate in Amsterdam te gelde te hebben gemaakt. De waarde van deze effecten lgg tussen de 20.000 en de 30,000 gulden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Pesse (Dr.) (toez.) A. J. de Bue, vicaris te Rotterdam te Schexpe- nisse P. Posthouwer te Goudswaard. Advertentie Het gerechtshof in Den Haag heeft het vonnis bekrachtigd van de Rotterdamse rechtbank zes jaar gevangenisstraf in de zaak tegen een 29-jarige schilder zeeman uit Rotterdam, die samen met zijn zwager in en rond Rotterdam niet minder dan 64 inbraken gepleegd heeft. De verdachte was van het vonnis in ho ger beroep gekomen omdat de officier van Justitie vier jaar geëist had en de rechtbank hem tot zes jaar had veroor deeld. Een 44-jarige glasfabrikant uit Mussel- kanaal, die lange tijd op onrechtmatige wijze gas en elektriciteit zou hebben be trokken is door de Groningse rechtbank veroordeeld tot acht maanden met aftrek, waarvan vijf maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De officier had tien maanden met aftrek geëist. De fabri kant had een plastic buis zodanig op de gasleiding aangesloten, dat hij buiten de meters om gas verkreeg. Elektriciteit verkreeg hij klandestien doordat hij een pen door het telmechanisme van de me ter had geslagen waarmee hij deze meter naar believen kon stopzetten. Tijdens de woensdagavond in „Bloe- menheuvel" te Overveen gehouden alge mene ledenvergadering van de Bloemen- 'daalse Reddingsbrigade kwam het punt „losmaking uit het Bondsverband" ter sprake, dat aanleiding gaf tpt een hefti ge discussie, waarbij zich vooral de jonge re leden heftig weerden. Het bondsbe- stuur heeft de Bloemendaalse Reddings brigade ervan beschuldigd, dat zij inder tijd de van de bond in bruikleen ontvan gen buitenboordmotor heeft vernield door geen gemengde smering te gebruiken. Het bondsbestuur heeft gedreigd het mate riaal te zullen intrekken. Het bestuur van de B.R.B. stelde zich bij monde van de heer J. G. de Vries op het standpunt, dat het bondsbestuur eerst maar eens met be wijzen moet komen. Ook de voorzitter, de heer G. Schuitemaker, wees erop, dat Vanmorgen heeft op het kantoor van het technisch bureau voor scheepsbouw H. W. de Voogt aan de Zonnelaan 12 in Haar lem de huldiging plaatsgehad van de heer B. Vermeer, chef-ontwerper, die veertig jaar in dienst van dit bureau is. De jubila ris werd toegesproken door de bui-gemees- ter van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cre mers, die zijn grote waardering uitsprak over het feit, dat de heer Vermeer is op geklommen van aankomend tekenaar tot een van de beste ontwerpers van kleine schepen. De burgemeester speldde vervolgens de jubilaris de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau op, waarna de heer H. W. de Voogt zijn chef-ontwerper de gouden medaille en het vererend ge tuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel overhandigde. Be halve vele toespraken waren er talrijke geschenken onder meer van de gecombi neerde werven, die Amerikaanse jachten bouwen en die gezamenlijk een televisie toestel aanboden. het bestuur niet van plan is voor een drei gement opzij te gaan. Indien deze kwes tie niet wordt opgelost, ziet het bestuur •van' de' B.R.B, aanleiding uit de Bond tè treden, waarmee, aldus de voorzitter, de- ze'één van zijn beste kustbrigades zou ver liezen. Met drie van de zeven stemmen tegen werd dit bestuurstandpunt na ampe le discussie door de vergadering gesteund. Bij de bestuursverkiezing werden de voorzitter en de commissaris, de heren G. Schuitemaker en W. T. Hock, die aan de beurt van aftreden waren, met grote meerderheid van stemmen herkozen. De penningmeester, de heer L. Oostinga, die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd op gevolgd door de heer Th. Jansen. De voor zitter dankte de heer Oostinga voor het vele werk door hem als penningmeester verricht. De heer Alfred Heitlager werd tot lid van de kascommissie gekozen. De cursus zwemmend redden zal op zondag 4 oktober in Stoops Bad beginnen onder leiding van de hoofdinstructeur J. van der Pol. Voor de e.h.b.o.-cursus van de arts C. Eenhoorn zullen zich ten minste twaalf leden moeten opgeven, wil hij door gaan. De gehele vergadering was nogal rumoe rig, omdat vele jongeren die geen stem recht hebben, maar wel aan de discussies kunnen deelnemen zich heftig keerden tegen een aantal bestuursvoorstellen. Verder is nog ter sprake gekomen de verzekering van de brigadeleden. Thans zijn alle leden verzekerd, waarvoor de B.R.B. jaarlijks een bedrag van 190 moet uit trekken. Teneinde allerlei kosten te kun nen dekken heeft het bestuur verhoging van subsidie aangevraagd. Voorts werd meegedeeld, dat de secretaris, de heer B. J. Iking. genoodzaakt was zijn functie omstreeks maart 1960 zou neerleggen. In plaats van de heer J. A. Hoeben werd de heer M. van Duin tot materialencommis- saris benoemd. Verder keurde de verga dering de herbenoeming van de heer Th. Hollander goed. Uit de winterdienstregeling 1959 van de n.v. autobusonderneming Maarse en Kroon blijkt, dat van lijn 8 (Amsterdam- Amstelstation naar Haarlem) de vertrek tijd uit Ouderkerk in de richting Haarlem voor alle ritten met twee minuten is ver vroegd tot 12 minuten voor ieder geheel uur. Verder krijgt Ouderkerk een latere verbinding uit Haarlem, omdat de dienst die om 23.10 uit Haarlem vertrekt zal wor den doorgereden tot Ouderkerk in plaats van tot Amstelveen zoals tot nu toe het geval was. Werktijdverkorting mijnindustrie Te elfder ure is de nieuwe verordening inzake de werktijdverkorting in de mijn industrie, welke verordening op 7 septem ber door de Mijnindustrieraad werd vast gesteld, ministerieel goedgekeurd. Het uitblijven van de goedkeuring had hier en daar reeds tot onrust onder de mijnwer kers geleid. Krachtens de nieuwe verorde ning krijgen de mijnwerkers en mijnbe- ambten er dit jaar nog drie vrije zater dagen bij en in 1960 nog acht. In totaal zullen er dit jaar 15 en het volgend jaar 20 vrije zaterdagen zijn. Vijfhuizen RECLASSERINGCOLLECTE De dezer dagen in Vijfhuizen en omge ving gehouden reclasseringscollecte heeft 263,36 opgebracht. Op 3 mei van dit jaar reed een 46-jarige Amsterdamse bedrijfsleider met zijn auto zonder voorrang te geven van de Hoofd weg de Schipholweg in de Haarlemmer meer op. Hij botste tegen een andere per sonenauto. De schoonmoeder van de be drijfsleider kwam om het leven, zijn schoonvader kreeg een schedelbasisfrac- tuur en bekkenfracturen. Wegens het ver oorzaken van letsel door grove schuld eiste de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, vanmorgen tegen de bedrijfs leider een maand hechtenis en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Uitspraak donderdag 15 oktober om half tien. Deurwaarder stond terecht Vervolgens stond een deurwaarder te recht. Hij zou in een exploit, bestemd voor een Haarlemmer, die in een echtschei dingszaak als getuige moest verschijnen een buurvrouw aan wie hij het exploit had afgegeven, als huisgenote hebben ver meld. In de wet valt dit onder het artikel „valsheid in geschrifte". De Haarlemmer, een P.T.T.-ambtenaar was vaak niet thuis. De deurwaarder was al verscheidene keren tevergeefs aan de deur geweest. De Haagse advocaat had ver zocht het exploit niet door de gemeente Haarlem te laten betekenen. Ter zitting verklaarde de deurwaarder dat hij het stuk aan de dame die op dezelfde verdieping van het flatgebouw woonde als degene voor wie het exploit be stemd was had afgegeven omdat hij de indruk had dat zij tijdelijk voor de man wiens vrouw in Duitsland verbleef, zorg de. Als getuige verklaarde de buurvrouw dat zij wel meer post en dergelijke voor de man aannam. Pas later bleek de deur waarder dat deze buurvrouw geen op dracht had dit te doen en ook verder geen contact met de Haarlemmer had. Deze had er bezwaar tegen gemaakt dat zijn buurvrouw als huisgenote in het exploit stond vermeld. De deurwaarder gaf nu toe dat hij for meel niet juist gehandeld heeft. „U hebt de meest praktische weg willen bewande len", veronderstelde de president. De deurwaarder vertelde dat hij vorig jaar 2600 exploiten heeft uitgebracht en dat er, afgezien van dit geval niets bijzon ders was voorgevallen. De officier van Justitie zei dat dit een pijnlijke zaak voor het Openbaar Minis terie is. „Met een bloedend hart heb ik een vervolging moeten instellen tegen een deurwaarder met wie de verhouding al tijd zeer plezierig is geweestaldus mr. Van der Valk Bouman. „Verdachte zal de beste bedoelingen hebben gehad, maar hij had de officiële weg moeten bewandelen. Twee honderd gulden of 30 dagen en het vals verklaren van de betrokken akte eis te hij. De raadsman, mr. J. Spreij zag als enig nadeel dat uit de handelwijze van de deur waarder kon voortvloeien het risico dat degene voor wie het exploit bestemd was het stuk niet in handen zou krijgen. Hij heeft het exploit zo effectief mogelijk wil len betekenen, zij het dat dit formeel niet helemaal juist is gebeurd. De raadsman bestreed dat zijn cliënt in het exploit op zettelijk onwaarheid heeft neergeschre ven. Hij concludeerde daarom tot vrij spraak, maar als de rechtbank anders mocht oordelen, veroordeling tot een geld boete. Uitspraken op donderdag 15 oktober om half tien. Drie maanden gevangenisstraf wegens valsheid in geschrifte en poging tot op lichting heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank mr. G. W. F. van der Valk Bouman vanmorgen geëist tegen een 35-jarige onderwijzer uit Velsen. Ver dachte is ten laste gelegd dat hij een be talingsbewijs van de griffie van het Haar lemse kantongerecht heeft vervalst om ten onrechte 35 te ontvangen. De onderwijzer kreeg vorig jaar boeten van 20 en 15, de eerste wegens het op geven van een valse naam aan een politie man. Later kreeg hij een bekeuring van 3 voor een verkeersovertreding. De f 35 betaalde hij per giro, voor de betaling van de 3 kreeg hij een kwitantie. Op 5 mei van dit jaar schreef hij de griffie een briefje, dat hem „bij controle van zijn giro gebleken was dat hij een bedrag van 35 per abuis twee keer had betaald" Behalve het girostrookje ad f 35 sloot hij de kwitantie van de griffie, waarop hij 't bedrag van drie gulden in vijfendertig had veranderd, bij. Voor de rechtbank erkende de onder wijzer de kwitantie vervalst te hebben, maar hij ontkende de staat te hebben wil len benadelen. Hij vertelde dat hij de kwitantie had vervalst om zijn stiefzoon die uit Joegoslavië naar Nederland ge komen was, de indruk te geven dat de kosten van levensonderhoud in ons land zo hoog zijn. Later had hij vergeten het bedrag op de kwitantie veranderd te hebben en had deze met het girostrookje naar de griffie gestuurd De president mr H. .T. Ferwerda zei dit een zonderling motief te vinden. Ver dachte. die al eens tot oen voorwaardelijke straf is veroordeeld, is bij het onderwijs gehandhaafd. De officier van Justitie vond het ver haal van verdachte over de vervalsing „krom en onwaarschijnlijk". Hij zei de Zandvoort De gemeentebegroting van Zandvoort voor 1960 is gereed gekomen en wordt momenteel voor verzending klaargemaakt. In de eerste helft van de maand oktober zal de begroting aan de raadsleden wor den aangeboden. Ook het komende winterseizoen zal een aantal cursussen en lezingen worden gege ven, die door de Plaatselijke Commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting worden voorbereid. Op het programma staan cursussen in bloemenschikken, naaien, koken en in samenwerking met de Kruisverenigingen een cursus voor aan staande moeders. De eerste cursus (bloemenschikken) be gint maandagavond in de demonstratiezaal van het gebouw van het Gemeentelijk gas bedrijf aan de Tolweg. Lisse Met het oog op de vaststelling van het uitbreidingsplan der gemeente Lisse heeft het er wel eens naar uitgezien, dat het internationaal expeditiebedrijf van de firma Mart. van der Linden, gevestigd aan de haven in Lisse, naar elders zou verplaatst worden. Dit oude bedrijf heeft al sinds tientallen jaren het levensbestaan aan de Grachtweg gevonden. Er zijn tij den geweest, dat de firma Van der Linden een hele rij motorschuiten in de haven had liggen voor het vervoer van bloembollen- kisten en allerlei ander vrachtgoed voor de handeldrijvende middenstand. Lang zamerhand wordt steeds meer per as ver voerd, doch de firma kan het water toch nog niet missen. Wanneer de haven straks gedempt wordt, betekent dit toch nog een handicap. De directie van de firma Van der Linden kon het eens worden met het Ge meentebestuur van Lisse in verband met de plannen tot demping. Wanneer tot demping wordt overgegaan van het eerste gedeelte van de haven krijgt bet bedrijf een los- en laadplaats aan de haven nabij de firma Persoon. Wan neer het tweede gedeelte gedempt wordt, zal men zich met een plaats aan het ka naal tevreden stellen, doch tegen die tijd zal het vervoer per schuit wel zeer miniem geworden zijn. Intussen heeft de firma grote plannen in uitvoering aan de Grachtweg Het huis van de heer G. Se- gers werd aangekocht en wordt tot direc tiewoning verbouwd. Achter dit pand ligt een oppervlakte van 1200 M2 grond waar op nieuwe gebouwen zullen verrijzen met kantoren, garages, werkplaats, cantine- zaal, enz. enz. Het gebouw zal een om vang hebben gelijk aan de nieuwe vei- lingloods van de Hobaho aan de Hobaho- straat. De werkzaamheden zijn reeds be gonnen. 't Is geen alledaags verschijnsel dat twee verenigingen gelijktijdig een jubi leum vieren zoals dit het geval is met de chr. geref. Mannenvereniging en de Vrou wenvereniging in Lisse, die woensdag avond respectievelijk hun 25 en 12V2 jarig bestaan herdachten in het kerkgebouw aan de Veldhorststraat in Lisse, waarbij als feestredenaar optrad de oud-predikant ds. A. Ponstein. Ds. D. H. Biemsma, had de leiding van deze feestelijke bijeenkomst. Hij wenste beide verenigingen van harte geluk met hun jubileum en hoopte, dat zij in het midden der kerk ook voor de toekomst tot rijke zegen mogen zijn. In zijn woord van welkom betrok ds. Biesma in het bijzonder mevrouw S. Ver- meer-Nieuwenhuis, oud-presidente en de oud-predikant ds. A. Ponstein. De mede-oprichter van de mannenver eniging de heer W. Faas diepte oude her inneringen op uit de tijd van de oprich ting. Vanzelfsprekend wilde ds. Ponstein al lereerst de beide jubilerende verenigin gen van harte geluk wensen met hun ju bileum. „En nuhoe verder?" was het eigen lijke onderwerp van zijn herdenkingsrede waarin hij de aanwezigen met klem aan raadde trouw te blijven aan het woord van de Heer. indruk te hebben dat verdachte het bru taalweg maar eens heeft willen proberen. De officier achtte valsheid in geschrifte en poging tot oplichting bewezen. De raadsman mr. A. A. M. Leesberg meende dat alleen de valsheid in geschrifte vast stond en concludeerde wat de poging tot oplichting betreft, tot vrijspraak.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9