Voor de 89ste keer tegen de Belgen Kleine overwinning moet er wel in kunnen zitten Nog slechts vier spelers met goede kansen in kandidatentoernooi Basketbalbond treedt streng op tegen clubs die te laat beginnen Vandaag begint men aan tweede helft van programma in Zagreb Protesteren heeft geen enkele zin SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE 19 Filmflitsen van Nederland- België op t.v.-scherm „Voetbaltreinen" naar NederlandBelgië Kelly Ellis voor HFCDWV gaat niet door Voorlopig amateurteam Meeste Amsterdamse voet balclubs willen geen subsidie Theo Messidor vecht duel uit met Simone De World Series Los Angeles Dodgers na 4-3 overwinning op 1-1 Voor goede on duurxame vloeren EDELHOUT vloeren I HAARLEM Waterpoloërs verloren ook van Russen: 7-3 s O 73 O Vt Vt 1 1 1 0 v» o 1 1 V» 1 0 1 1 1 Va 1 1 1 1 1 1 '/2 V2 1 0 1 0 1 1 1 1 1 Vt 1 1 1 Vt 1 1 Vt 1 1 ZATERDAG 3 OKTOBER 1959 Van onze sportredacteur) Morgenmiddag staan ze voor de 89ste keer tegenover elkaar, de landen ploegen van Nederland en België. Op de tribunes zullen ruim zestigduizend mensen de zoals altijd met veel spanning tegemoet geziene landenwedstrijd zien, terwijl aan de radio's nog vele tienduizenden naar de verrichtingen van Oranje-spelers en Rode Duivels zullen luisteren. Aan de uitslag hecht men grote waarde. Vreemd genoeg beschouwen zeer velen een nederlaag tegen de Belgen als een grote vernedering, die zo gauw mogelijk gerevancheerd dient te worden. Met andere woorden: Nederland-België is een wedstrijd waarin voor velen het totale sportieve prestige op het spel staat. Dit is het elftal dat op 17 november 1957 dat was de laatste keer dat Neder land tegen de Belgen speelde in het Feijenoord-stadion in Rotterdam met 52 won. Er was toen een geducht groot verschil in krachten. Zo veel zelfs dat het zonder al te veel nonchalance 60 of daaromtrent had kunnen worden. Op de foto ziet men staande van links naar rechts: Van Wissen, Wiersma, Kuys, Klaassens, De Munck, Van der Hart en op de eerste rij: Van der Kuil, Wilkes, Kruiver, Lenstra en Carlier. Zes spelers zijn nu weer van de partij tegen de Rode Duivels. Nu mag men het daar mee eens zijn of niet, een feit blijft het dat de match of die nu in Amsterdam, Antwerpen of Rotterdam wordt gespeeld doet niet terzake altijd ligt in de sfeer van het prestigeverlies. Een sfeer overigens die er toe medewerkt dat er nimmer een uitgesproken favoriet is aan te wijzen. Dat was zo in de tijd dat het Nederlands elftal tot de sterkste landenteams gerekend kon worden in het westen van ons werelddeel en dat was zo in de tijd dat het amateurvoetbal zijn dieptepunt had bereikt en de semi-profs in België een veel sterker elftal op de been konden brengen. Want een elftal dat gedoodverfd was als een zwakste, vond maar al te dikwijls de kracht om door betere teamgeest de betere voetballers te weerstaan. Wat dat betreft her inneren wij ons maar al te best hoe het Oranje-team in 1953 door puur enthou siasme met een zeer zwak elftal met 10 van een veel beter geacht België won door een beroemd geworden doelpunt van Van Beurden. Morgen i9 er geen uitgesproken favoriet, al geven wij de Nederlanders, die ongetwijfeld meer talent in het veld brengen, de beste kansen op de over winning. Indien althans voldaan wordt aan enkele belangrijken voorwaarden. Een redelijke kans op de zege hebben de Nederlanders namelijk als men met constructief voetbal eenzelfde peil zal kunnen bereiken als tien dagen geleden in de oefenwedstrijd tegen Saarland toen men de pass in de ruimte met zoveel succes toepaste. Uiteraard zal dat niet zo gemakkelijk gaan als tegen de Saar- landers, maar met Van der Kuil, Wilkes. Van der Linden, Rijvers en Moulijn moet de aanvalskracht toch zeker meer dan voldoende kunnen zijn. Verdedigend zijn er meer vraagtekens. Het staat te bezien of de beproefde linie Wiersma-Van der Hart-Kuys nog even sterk zal blijken te zijn als voor heen op de momenten dat het er om gaat. Een kenmerkend moment uit een interlandwedstrijd tussen Nederland en België, wanneer Rik Coppens van de partij is. Op de foto ziet men hoe hij de Nederlandse verdediging heeft, ontwricht en alleen op het doel van Oranje afstevent. Klaassens gaat hem aanvallen en dal is maar goed ook want Wiersma (over Notermans heenspringenden Van der Hart zijn volkomen uit positie gespeeld. Het is een moment uit de laatste „derby der lage landen" op 19 april van dit jaar. Het werd toen (in Amsterdam) 22. In het Belgisch elftal zijn weer tal van bekende spelers terug te vinden. Coppens, Thellin, Jurion, Hanon, Huysmans en Houf zijn vertrouwde namen geworden, maar over hun vorm van dit ogenblik is weinig bekend. Veel ver wacht men verder van drie verdedigers: doelman Nicolay van Standard Luik, rechtsback Wauters van Antwerp FC en spil Claes van Union St. Gillis, welke laatste de stevige Storme van zijn plaats verdrong. In de voorste linie treft men naast Coppens, wiens spel en gedrag men in Nederland zo langzamerhand wel kent, slimme voetballers als Houf van Standard Luik en Wegria van FC Luik, de goalketter voor zijn club. Jurion van Anderlecht en Goeyvaerts van Brugge de buitenspelers kennen wij door hun snelheid en meer dan redelijke techniek. Alles bijeen een voorhoede die met het steunende spel van de parmantige halfspeler Huysmans zeker tot verrassende verrichtingen zal kunnen komen. Maar zoals gezegd, Nederland heeft meer talent in het team. Maar toch ook weer niet zo veel om de Nederlanders uitgesproken favoriet te doen zijn. Niettemin, een kleine zege moet er toch wel in kunnen zitten. NEDERLAND PIETERS GRAAFLAND (Feijenoord) WIERSMA (PSV) NOTERMANS v. d. HART (Fortuna) (Fortuna) V. d. KUIL WILKES V. d. LINDEN (PSV) (Fortuna) (DOS) KUYS (NAC) KLAASSENS (VVV) RIJVERS MOULIJN (Feijenoord) (Feijenoord) Scheidsrechter KELLY (Engeland) JURION WEGRIA COPPENS HOUF GOEYVAERTS (Anderlecht) (F.C. Luik) (Beerschot) (Stand. Luik) (Brugge) HUYSMANS CLAES HANON (Beerschot) (St. Gillis) (Anderlecht) THELLIN WAUTERS (Stand. Luik) (Antwerp. FC) NICOLAY (Stand. Luik) BELGIë Zoals bekend zal de wedstrijd Neder land - België in Rotterdam weer niet op het televisie-scherm kunnen komen. Toch zullen er camera's in het stadion aanwezig zijn. In de televisie-sportuitzending van zondagavond namelijk (aanvang tien uur) hoopt men flitsen van de interlandwed strijd uit te zenden. Het radioverslag zal zondag worden ver zorgd door de KRO, verslaggever Leo Pa- gano. Ook zondag rijden er weer enkele „voet baltreinen" in verband met de interland wedstrijd Nederland - België in het Feije- noordstadion in Rotterdam. Deze treinen rijden door naar het stadion; de treinen van de gewone dienstregeling gaan niet verder dan het station Rotterdam-Zuid. De vertrektijden van deze „voetbaltreinen" uit Haarlem zijn als volgt: 11 uur 51 (Heem stede 11 uur 56), 12 uur 14 (12 uur 20) en 12.43 12.49 De aankomsttijden bij het stadion zijn respectievelijk: 12 uur 56, 13 uur 22 en 13 uur 50. De wedstrijd begint om half drie. Niet de Engelse scheidsrechter Ellis zal zondag in het Feijenoord-stadion in Rot terdam de wedstrijd NederlandBelgië lei den, doch diens landgenoot Kelly. Ellis kan zich namelijk zondag 4 oktober niet vrijmaken. Kelly zal worden geassisteerd door zijn landgenoten Stone en Jordan. De wedstrijd HFCDWV voor de eer ste klasse A van de amateurcompetitie is alsnog uitgesteld. De HFC-ers hadden be zwaren geopperd tegen het vaststellen van de match, maar de KNVB wilde de wed strijd niet uitstellen. Nu is dat toch nog gebeurd. Het voorlopige Nederlands amateur elftal, dat zondag 4 oktober een wedstrijd zal spelen tegen de eerste divisie-club Excelsior, is als volgt samengesteld: Doel: Lagarde (Emma). Achter: Blom (WW) en Kruitbosch (Gouda). Midden: Mul (NAC), Van Ierland (Willem II) en Liebregts (Excelsior). Voor: Uytermerk (Blauw Wit), Pelk (Vo- lendam), Bühler (Sittardia), Burgers (DWV) en De Kleermaeker (Vitesse). Reserves: Van der Merwe (NAC), Ekker (VFC) en Ten Hoopen (Quick). Liever „baas in eigen /tuis" Ruim 13.000.van de vijftig mille, die de gemeente Amsterdam dit jaar voor de' bevordering van de jeugdsport heeft.uitge- trokken, is naar depenningmeester van de hoofdstedelijke voetbalverenigingen ge gaan. Waaruit blijkt, dat voetbal ook in Amsterdam nog steeds de meest geliefde tak van sport is voor de jongeren. De Amsterdamse sportraad, die de ver deling van de gemeentelijke subsidie heeft bekendgemaakt, heeft overigens ondervon den, dat vele verenigingsbesturen geen prijs stellen op een financiële bijdrage van de gemeente, want van de bij de Amster damse Voetbalbond aangesloten ruim 200 verenigingen vroeg nog niet de helft de subsidie aan. De ruim honderd andere clubs lieten verstek gaan. Reden: wie geld aanvraagt, moet aan het eind van het jaar aantonen, wat er mee is gedaan. En de meeste clubs willen baas in eigen huis blijven. HOCKY. Ook het elftal van Denemar ken zal aan het landen-hockeytoernooi, dat van 11 t/m 18 oktober in München wordt gehouden, deelnemen. De organisatoren hebben daartoe een nieuw wedstrijdschema gemaakt, doch het programma van Ne derland is niet gewijzigd. Koersen in Alkmaar Alkmaar besluit zondagmiddag het zo merseizoen met een uitgebreid en uitste kend programma, dat zijn climax zal be reiken in de Vesting-prijs. De crack Theo Messidor waagt zich hierin over een ruim drie kilometer lange afstand, waarover hij 80 meter moet inlopen op Simone. Welk een vorm laatstgenoemde merrie heeft demonstreerde Nottelman de vorige week nog, toen hij een overeenkomstig num mer met de merrie won. Voor Theo Mes sidor zal het dus geen „promenade de santé" worden, maar een harde koers, waarin ook Typhoon nog een kansje heeft. Enorme belangstelling bestaat voor het heroptreden van Vrijdag, voor de eerste keer in handen van Nottelman. Een bui tengewoon goed paard, doch als alle ver halen waar zijn, dan schijnt de jonge hengst tot de absolute superklasse te be horen. Is dit zo, dan behoeft hij zich niet eens bijzonder in te spannen om de Dirk Duivelprijs te winnen van Vivant Hol- landia en Terraise. Slechts Violina Norton zou kunnen verrassen. De oude cracks Peterhof en Roland zoe ken hun geluk in een handicap, waarin zij op grond van hun vroegere grote klas se ondanks een achterstand van 100 me ter, niettemin in staat zijn in deze volg orde de finish te passeren. Oranje Nas sau heeft een outsiderskans. Voorts grijpen tal van kandidaten voor de Nederland-België-ontmoeting de ge legenheid aan om zich voor te bereiden, o.a. Wiebeline Wip, die echter vermoede lijk wel het onderspit zal delven tegen Torenvalk S en Un Gamin. Ook Xanthos Narciso zal het ondanks zijn goede eigenschappen tegen Xiphon L en Wanita van Barre niet kunnen bol werken en zal slechts bij een uitermate gunstig koersverloop kunnen winnen. Bij de 2-jarigen kan de goede Y Norton zijn vorderingen honoreren met een zege, dit ten koste van Youthful Nora Spencer en Yorige Miss. Goudenrijder is de favoriet in het ope ningsnummer, doch moet oppassen voor Xanthia S en X van Paula. Voor Nottelman ligt er met Vina de Barke nog een zege te wachten in de Feest-prijs, waarbij hij echter op de voet gevolgd zal worden door Vrolijke Frans en Vico B S. In de amateurskoers valt de keuze op Tamar Norton, die in staat geacht mag worden Upita en Valk S te kloppen. Honkbal Los Angeles wacht met ongeduld op de vliegtuigen, die de beide honkbalploegen -naar Californic zullen brengen, -finLos Angeles wacht vooral op Charley Neal, dé tweede honkman van de Dodgers, Want hij werd de held van de tweede wedstrijd die de Dodgers weer naast de White Sox bracht. De Dodgers zegevierden met 4-3 na een zeer spannende wedstrijd, waarin de White Sox in de eerste innings door een fout van Charley Neal de leiding kon den nemen met 2-0, maar waarin door twee homeruns van Neal de voor de Dod gers gunstige verandering kwam. Advertentie In het kandidaten-schaaktoernooi in Joegoslavië hebben nu alle spelers de helft van het aantal te spelen partijen beëin digd. Er zyn acht kandidaten gestart, maar bij het ingaan van de tweede speel- helft zijn er nog slechts vier kandidaten over. Hetgeen dus wil zeggen dat vier spelers hun illusies op een tweekamp met de wereldkampioen weer voor drie jaar teniet zagen gedaan. Hoewel uiteraard alle spelers theoretisch bezien nog een kans hebben, zijn Olafsson met 6'/i, Benkö met 5, Fischer met 4'/i en Smyslov met 4 punten achterstand praktisch gesproken kansloos geworden. Schaken Misschien dat niet iedereen zich reeds bij een uitschakeling van Smyslov wil neerleggen. De oud-wereldkampioen toonde namelijk juist de laatste speel ronden enig herstel. Wanneer hij echter nog wil meespreken zal hij dat snel moe ten bewijzen door een serie overwin ningen, waarbij in elk geval triomfen op de kanshebbers Keres en Tal. Wat dat aangaat kan de eerstvolgende ronde mis- Waterpolo In de tweede wedstrijd, die het Neder lands waterpolozevental in het toernooi om de Adriatische beker in Split speel de, werd met 7-3 van Rusland verloren. De Russen hadden bij rust al met 4-2 de leiding. Ook nu bleek duidelijk hoezeer het het zevental aar. ploegverband ontbreekt. De wedstrijd HongarijeJoegoslavië had een enerverend verloop zonder dat er van enig krachtsverschil sprake was. Erg aantrekkelijk waterpolo werd er niet ge speeld, maar de spanning vergoedde veel (4-4). schien reeds enige opheldering brengen als Smyslov met wit tegen Tal speelt. Het is opmerkelijk in dit toernooi dat in de tweede serie van zeven partijen een groot gat is gevallen tussen de leiders en de volgers. Met uitzondering van Olafsson had geen der spelers na 7 partijen een grotere achterstand dan lVi punt. In de tweede fase echter zijn Keres en Tal zo fel van leer -getrokken, dat enkele spelers reeds werden uitgeschakeld ver voor het eind van het toernooi. Merkwaardig is dat juist de zwak ge starte spelers (Keres, Tal, Gligoric) de toonaangevende spelers zijn geworden. Keres en Gligoric verloren reeds 10 ron den lang niet meer. Wie de slotscores van Benkö en Olafsson ziet begint deze spelers als puntenverzamelaars voor de andere deelnemers te beschouwen. De spelers beginnen vandaag in Zagreb aan de derde serie van 7 partijen en be sluiten in Belgrado met de resterende reeks. Het is moeilijk te beoordelen wie de beste kans maakt. Veel is ook afhanke lijk van de aanpassing in de nieuwe om geving. Elke zaal heeft een eigen sfeer, die dikwijls enige aanpassing van de spe lers vereist. Men zal dan ook in het ge heel niet verwonderd moeten zijn wan neer bijvoorbeeld een speler als Olafsson plotseling in zijn element komt en alsnog iets van zijn geduchte kracht zal demon streren. Zelfs wanneer één der spelers er in zou slagen een flinke voorsprong op de andere grootmeesters te nemen, dan nog kan men verzekerd zijn van een felle strijd om de tweede plaats. Deze plaats i9 na melijk van groot belang met het oog op het volgende kandidatentoernooi. Drie jaar geleden eindigde Keres in het kandidatentoernooi op de tweede plaats en verwierf zich zodoende het recht tot een automatische klassering voor het volgen de kandidatentoernooi. De speler die nu dus als tweede eindigt bezit hetzelfde T-echt, hetgeen dus een vrijstelling inhoudt van het spelen van allerlei zone- en inter zonale toernooien. Mogelijk dat Smyslov nog een krampachtige poging in het werk zal stellen althans iets van het verloren terrein te herwinnen. De prestaties van de spelers tegen el kaar nu allen elkaar eenmaal met wit en zwart hebben bestreden luidt als volgt: c .2 O c _o L* O O O C/3 03 0) ld 43 JZ O co co O a O C/3 CU 03 co X !H Petrosian X Vt 1 1 Vt Vt Vt 0 Vt Benkö X Vt 1 0 0 Vt 0 0 0 Vt 0 Smyslov Vt Vt 0 X 0 Vt Vt 0 Vt Vt 1 Keres 0 Va X 0 Vt Vt Fischer 0 0 Va X 0 0 0 Tal Vt Va 0 1 0 0 X Gligoric Vt Vt Vt 0 0 Vt X Vt Vt Olafsson 0 1 0 0 VJ 0 0 0 0 0 0 Vt Vt X r Het programma voor de beide eerstvolgende speelronden luidt: 15e ronde: 16e ronde: Petrosian—Olafsson TalGligoric BenköGligoric OlafssonBenkö SmyslovTal FischerPetrosian KeresFischer SmyslovKeres Het is het bestuur van de Baketball Bond ernst met het brengen van regelmaat in 't wedstrijdprogramma. Nadat donderdag al een vereniging moest ondervinden dat zij niet ongestraft te laat kan beginnen, werd ook gisteravond een wedstryd voortijdig gestaakt, omdat men de vrijheid nam, niet op tijd binnen de lijnen aanwezig te zijn. I Een juiste maatregel, omdat hierdoor wordt AM A TEURVOETBAL In de eerste klasse van het amateur voetbal is de eerste thuiswedstrijd voor HFC tegen DWV uitgesteld. In de vierde klasse worden gespeeld: EHS—GVO, VVZ—Waterloo en Hoofd- dorpse BoysLijnden. HOCKEY De thuiswedstrijd van BMHC wordt wegens de terreingesteldheid in Bloemen- daal ook deze zondag weer omgezet en dus spelen de Bloemendalers op Crailo in Hilversum tegen Be Fair. Dit is een elftal, dat gewend is goed en stevig partij te geven, zodat het jonge team van BMHC moet oppassen zich niet weer onnodig punten te laten afnemen. Beide partijen zijn op de winst gebrand en tot nu toe is er van krachtsverschil in deze afdeling nog maar weinig gebleken. Als het terrein bespeelbaar is spelen de dames van de BDHC om twaalf uur op de Aalbertsberg tegen Be Fair. ook steeds een der naaste rivalen van BDHC en dikwijls in de opmars naar het kampioenschap door de Hilversumse dames dwars ge zeten. De andere dames-eersteklasser, Alliance, heeft, evenals BDHC, het voor deel van eigen terrein. In het spox-tpark in Heemstede wordt de strijd aangebonden tegen het Haagse TOGO. De thuisclub durven we de meeste kans op de punten te geven. Overgangsklasser Alliance heren krijigt het op eigen terrein in het Heemsteedse Sportpark zeker niet cadeau tegen de ploeg van Kampong, de oud-eersteklasser. We menen dat de gasten het hier met hun techniek tot betere prestaties zullen moe ten kunnen brengen met de meeste kans de winstpunten mee naar Utrecht te nemen. Bij de zes promotieklasse-elftallen uit Kennemerland is de districtsontmoeting tussen Strawberries en HBS op het ter rein nabij station Velsen-Zeeweg. Eech- trop en BMHC III treden als gastheren op van Gooi II en van Alkmaar. BMHC II en BMHC IV gaan de sticks kruisen met Hil versum III en RBC, de teams die het voor deel van eigen terrein hebben. HANDBAL Op „Watervliet" in Velsen-Noord ont vangt IJmond zondagmoi'gen om half twaalf Concordia. Het spel dat de rood- witten zondag vertoonden geeft reden om met gematigd optimisme het duel met de Velsenaren tegemoet te zien. Rapiditas moet als leider van de eersteklasse in staat geacht worden Aalsmeer 2 in eigen huis te kloppen. De dames en heren van De Blinkert spelen in Laren tegen „Laren". De Laren- se dames zijn nog ongeslagen en De Blin kert zal hier rekening mee dienen te hou den, voor de Haarlemse heren verwachten wij een evenwichtige strijd. In Utrecht zullen Atilla en Zandvoortmeeuwen elkaar niet veel ontlopen. HOC zal met weinig hoop het treffen met Niloc 2 in de hoofd stad tegemoet zien. Om de laatste plaats te ontlopen dient de damesploeg van Concordia zondag om twee uur in het v. d. Aartsportpax-k van het Alkmaarse AOG te winnen. Voor de afdeling speelt IJmond aan de Schalk wij kerweg om twee uur tegen TYBB en zal met moeite beslag op beide punten leggen. Full Speed achten wij in het Van der Aartsportpark net iets ster ker dan Concordia 2 (13.10 uur). In Hil- legom komt HBC tegen Concordia binnen de lijnen en aan de Van Oosten de Bruijn- straat in Haarlem zullen HOC en Rapidi tas om elf uur duelleren. Veel krachtsver schil zal er niet zijn hoewel wij de kansen van Concordia en Rapiditas iets hoger aanslaan. Bij de heren zal IJmond 2 om half twee het bezoekende Zandvoortmeeuwen 2 klop pen, zal Concordia 2 om twaalf uur geen moeite hebben met AHV en ligt een ge lijkspel in de verwachting in de strijd tus sen AVA en Rapiditas. KORFBAL Door een samenloop van omstandig heden komt Oosterkwartier zondag voor het eerst in het veld. De Haarlemmers moeten op bezoek bij D.E.D. in Amster dam, dat reeds 2 overwinningen boekte, zodat het reeds een goede prestatie zou zijn, indien de gasten een gelijk spel be haalden. Aurora speelt eveneens een zeer lastige wedstrijd tegen kopploeg S.V.K. Olympia in Bussum speelt tegen Water vliet en is vooral in eigen home moeilijk te slaan. Haarlem gaat op bezoek bij For tuna in Amsterdam en zal het ook niet gemakkelijk hebben. In de derdeklasse speelt Animo Ready voor eigen publiek tegen O.B.Z.B., hetgeen wel de tweede zege van de thuisclub be tekent. Nieuw Flora reist naar Hilversum om aldaar tegen Excelsior te spelen en Nieuw Flora speelt in Oostzaan tegen O.K.V. TENNIS Zondag wordt nog een restantje afge werkt van het tennistoernooi van Groe- nendaal. Overigens nog een interessant restantje dat een gang naar het wandelbos Groenendaal in Heemstede nog wel recht- vaardigd. Want de sterke Amsterdammer G. de Jong, die reeds een paar jaar een vooraanstaande rol in dit Heemsteedse toernooi speelt en dit jaar met de titel in het herenenkelspel ging strijken, speelt met zijn stadgenoot Blom om half een in de eindstrijd van 't herendubbelspel tegen 't Haarlemse duo H. Reus/F. Schlatmann. Om half drie ontmoet Yvonne Harms met haar partner F. Schlatmann voor de eind strijd gemengd-dubbelspel van het B- toernooi mejuffrouw Verwaal en Nijboer. Voorts zullen nog enkele halve- en eind strijden van het C-toernooi zondag de aan dacht vragen, in totaal ongeveer tien par tijen. voorkomen dat de laatste wedstrijden pas tegen middernacht eindigen. „Op vergaderingen hebben wij het duide lijk gezegd, en wij zullen er strak de hand aan houden, dat de wedstrijden op 't voor geschreven uur zullen beginnen". Dat zei ons competitieleider Dinkelberg als ont- woord op onze vraag of het staken van een te laat begonnen wedstrijd reglementair wel verantwoord was. „De verenigingen zijn met de te nemen maatregelen akkoord gegaan, dus protesteren heeft geen enkele zin. Het is onjuist dat de laatste ploegen die in het veld verschijnen, een half uur tot kwartier moeten wachten, omdat hun voor gangers veel te laat aanwezig waren. Met vier wedstrijden op een veld, achter elkaar is discipline beslist noodzakelijk". Dit is een krachtig geluid, en het is alleen maar toe te juichen in het belang van de basket bal-sport. Aurora 2, dat veel te laat kwam, en na een 1-0 nederlaag tegen Rapiditas 2 pro test aantekende omdat er drie minuten te kort was gespeeld, zal er goed aan doen, dit protest in te trekken, omdat zij zelf de schuldig hieraan is. Een bijzonder aardige wesstrijd, was de vriendschappelijke ontmoeting tussen Fla mingo's en The Typhoons. Er werd goed gecombineerd, en de aanval van Typhoons De basketbalcompetitie liet veel verrassende dingen zien. Vooral Halewijn, wist uit onmogelijke hoeken, toch nog in het basket door te dringen. Met vijftien doelpunten voor de rust, had hij 't leeuwendeel in de 27 - 14 voorsprong die Typhoons opbouwde. Bij Flamingo's was in die periode Jan Meenhorst de gevaarlijke man. Na de rust verhoogde Flamingo's het tempo. Van Wijk met 10, v.d.Gevel met 0 en Lagerweij met 7 doelpunten brachten de partijen dicht bij elkaar, hoewel Halewijn met 8 en Argeloo met 7 doelpunten heel ac tief waren. Een minuut voor tijd scoorde Flamingo's de gelijkmaker 47 - 47. Het was echter Halewijn, die enkele seconden voor 't eindsignaal de stand op 49-47 voor The Typhoons bracht. Op donderdag 22 oktober spelen The Ty phoons en Flamingo's voor de competitie tegen elkaar. De competitie voor de heren districtsklasse kan nog steeds niet worden samengesteld, omdat de afdeling Den Haag nog niets van zich heeft laten horen. Hier door worden de belangen van Haarlem en Rotterdam, die graag wilde starten, ern stig in gevaar gebracht. De uitslagen van vrijdag waren: heren: 2de klasse Sibaba—Rapiditas 40-36; Excer- citia—Antilopen 2 18-42; 3de klasse SC Haarlem 2—SC Haarlem 3 32-26; dames: overgangski: HOC 2—Aurora 7-16; 2de klasse Aurora 2—Rapiditas 2 0-7; Heren vriendschappelijk SC Haarlem—HOC 38-36.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 19