KOU GEVAT 9 ITAUANO Panda en de meester^kok Oude Mahonie ronde tafels Geruchten over olieraffinaderij in Amsterdam houden aan Wereldnieuws Meer wind, iets minder warm. de lekkere POLITIEKE EN ECONOMISCHE NOODZAAK OM HULP TE VERLENEN FEESTDAG 2 EEG HEEFT GROOTSE TAAK IJST AFRIKA Restaurant „TER BURG" De staalstaking Nieuwe voorstellen slecht ontvangen Spaarcijfers RPS Kort economisch nieuws uit binnen- en buitenland Amsterdam Rubber had redelijk jaar Gesprek over CAO kerftabak Trading Cy Late Hegt De Kleine Vrijhandelszone Toenemende handel tusen Euromarkt landen ENCK heeft hogere omzet en dalende opbrengsten Trekking Premielening Breda 21/2 Vergadering Zwanenberg- Organon ZATERDAG 3 OKTOBER 195 9 (Van onze redacteur economie) „De hulp aan de onderontwikkelde gebieden moet niet worden opgevat als een morele schadevergoeding voor wat er in deze landen is misdaan of nagelaten", aldus dr. H. Allardt, Directeur-Generaal van het Directoraat-Generaal Landen en Gebieden Overzee der Europese Economische Gemeenschap te Brussel in zjjn lezing „Die Europaische Wirtschaftsgemeinschaft in Afrika" (de Europese Economische Gemeen schap in Afrika), die hjj gisteren in het Koninklijk Instituut voor de Tropen hield. In de onderontwikkelde gebieden wonen ongeveer twee miljard mensen, die een gemiddeld inkomen hebben, dat een tiende is van het gemiddelde Europese. De hulp die de E.E.G. krachtens het verdrag van Rome aan de geassocieerde gebieden zal verlenen is slechts een fractie van datgene wat nodig is om het immense probleem van alle achtergebleven landen op te lossen. In de aan de E.E.G. geassocieerde ge bieden in Afrika die grotendeels deel uitmaken van de Franse gemeenschap wonen 60 miljoen mensen, tegen 262 mil joen in geheel Afrika. Dr. Allardt waar schuwde er dan ook voor, dat hulp aan de met de E.E.G. verbonden landen niet mag gaan ten koste van de andere Afri kaanse staten, noch enige discriminatie mag inhouden ten opzichte van de tra ditionele leveranciers van Europa. Dit ge vaar bestaat omdat de geassocieerde ge bieden volledig meedoen aan de tariefs verlagingen, die in het verdrag van Rome zijn gesteld. De rol die de geassocieerde landen in Afrika in het Europees handelspatroon spelen is volgens dr. Allardt een zeer ge ringe. Voor Frankrijk betekent deze han del nog het meest, dit land neemt on geveer een kwart van het totaal voor zijn rekening. Getracht moet worden in de eerstkomende jaren deze handel te ver dubbelen, maar dit mag niet geschieden ten nadele van de traditionele handels partners. Dr. Allardt veronderstelde, dat de mogelijkheid daartoe bestond, immers de grote Euromarkt, die tot stand komt, zal de koopkracht vergroten. Ook wees dr. Allardt op het politieke aspect van de Afrikaanse ontwikkeling. De Sovjet-Unie heeft in de laatste vijf jaren haar handel met de Afrikaanse lan den met 50 percent uitgebreid. Handel en politiek kunnen met elkaar vermengd worden en dan is de mogelijkheid tot het veroorzaken van marktverstoringen juist in de grondstoffenproducerende lan den zeer groot. Frankrijk is het enige land dat uit het Europese investeringsfonds meer krijgt dan het er in stopt, namelijk respectieve lijk 511 miljoen en 200 miljoen. De verdeling van de totale pot van bijna S 600 miljoen geschiedt in jaartranches. Die van 1958 zijn echter nog niet vastge steld uit administratieve overwegingen. Wel zijn er in totaal 223 projecten aange meld, die samen 190 miljoen zouden gaan kosten. Dit is veel meer dan wat er voor één jaar ter beschikking is. Het Di rectoraat-Generaal heeft dan ook vrij strenge maatstaven moeten hanteren, naar dr. Allardt voorzag, dat er in de toekomst enige verzachting zal komen. De gebieden zelf zullen dan ook meer realiteitszin bij het opstellen van de plannen moeten heb ben, want veel van de tegenwoordige zou- Advertentie Laat uw er ook een zfln voor uw vrouw Reserveer uw tafel in 't gezellige BEVERWIJK Tel. 02510 - 3001 - Stationsplein Volgens een zegsman van de staalin dustrie hebben de werkgevers een nieuw voorstel gedaan om een einde te maken aan de reeds 80 dagen durende staking. Het voorstel werd echter afgewezen dooi de voornaamste onderhandelaars van de United Steelworkers Union, aldus de zegs man. Het beoogde een tweejarig contract met geld-concessies gedurende het eerste jaar in de vorm van uitkeringen en een loonsverhoging in het tweede jaar. In ruil verzochten de werkgevers een wijziging in de bewoordingen van de C.A.O. die, vol gens hen, doelmatigheid in de weg staan. De leider van de staalarbeidersdelegatie, McDonald, verklaarde weinig hoop te heb ben. De onderhandelingen zijn deze week op gang gekomen nadat president Eisen hower de twee partijen in het conflict had gewaarschuwd dat hij snelle vorderingen wenste. Bij de Rijkspostspaarbank werd in sep tember ingelegd 65,3 miljoen en terug betaald 55,2 mn, hetgeen een positief spaarverschil opleverde van 10,1 miljoen (vorige maand 17,8 miljoen en in sep tember vorig jaar 12,5 miljoen). In 1959 is tot dusver bij de R.P.S. ge spaard 141,1 miljoen tegen 100,7 miljoen in hetzelfde tijdvak van 1958. Het saldo tegoed per ultimo september bedraagt 2283,7 miljoen (vorige maand 2273,6 miljoen en ultimo september vorig jaar 2056,7 miljoen). Amerikaanse rijst voor Indonesië Het Amerikaanse ministerie van Landbouw heeft bekendgemaakt dat het een aanvullende overeenkomst met Indonesië heeft gesloten. Krachtens deze overeenkomst zal Indonesië rijst kopen voor een waarde van 11.300.000 dollar tegen betaling in Indonesische rupiah's. Uranium op Groenland Langs de kust van zuidwest Groenland is in een landstrook van 200 tot 300 km. een grote hoeveelheid rijk uraniumerts aangetroffen, aldus is officieel in Kopenhagen medegedeeld. Dit. erts sou bijna 1 kilo uranium per ton bevatten, hetgeen voldoende is voor een lonende exploitatie. Erts monsters zullen de komende maanden in Kopen hagen worden geanalyseerd en de exploratie werkzaamheden zullen volgend jaar zomer wor den voortgezet. Raden van bestuur Unilever Op medisch advies is de heer W. A. Faure per 1 oktober afgetreden als lid van de raad van be stuur van Unilever n.v. en als lid van de raad van bestuur van Unilever Ltd. den, als zij uitgevoerd werden, een veel te zware belasting voor het plaatselijk bud get zijn geweest. De heer Allardt zag tenslotte nog een drietal speciale moeilijkheden voor de E.E.G. Ten eerste zou men er op moeten toezien dat er geen discriminatie zou op treden tussen de zes landen bij het ver strekken van de goedkeuring tot uit voering van de projecten. Ten tweede zou men er voor moeten zorgen, dat ook nieuwelingen in de onderontwikkelde Afrikaanse gebieden een kans hebben naast de ondernemingen, die in deze stre ken reeds lang gevestigd zijn. Dit zou men kunnen bereiken, aldus de heer Allardt, door ondernemingen die eenmaal een pro ject hebben mogen uitvoeren ook verder in staat te stellen in deze gebieden te blijven werken. Tenslotte moet de „tech nische controle" supranationaal en strikt objectief geschieden. Het investeringsfonds moet zijn nut nog bewijzen, zo besloot dr. Allardt, daarbij is een echte Europese mentaliteit een voor waarde voor het welslagen. Het inves teringsfonds zal de infrastructuur trachten op te bouwen, daarna zal het de particu liere handel en de industrie gemakkelijker vallen Afrika tot welvaart te brengen. De gang van zaken bij de Rubber Cultuur Maatschappij „Amsterdam" is in het lopen de jaar tot nu toe niet ongunstig geweest. De vennootschap heeft daarbij vooral ge profiteerd van de hausse op de grondstof- fenmarkten. In het begin van het jaar had de maatschappij zeer grote produkten- voorraden waarin enige stille reserves schuil gingen. Door de gunstige afwikke ling van deze zaken en vooral ook door het kleiner worden van de voorraden, zullen deze reserves vermoedelijk gedeeltelijk vrij deze reserves vermoedelijk gedeeltelijk vrijvallen, zo werd door de directie mede gedeeld in de buitengewone vergadering. Ten tijde van de laatste algemene verga dering kwam juist de definitieve regeling voor het afstoten van het bezit van de maat schappij in de Rubberfabrieken ir. L. M. Glazener te Harderwijk tot stand. De direc tie deelde nu in de vergadering mede, dat de-maatschappij naast een bedrag in con tanten, ongeveer 200.000 nominaal aande len in de Verenigde Nederlandse Rubberfa brieken, Heveadorp, heeft gekregen. Als ge volg van het oplopen van de koers van dit aandeel zit de maatschappij met deze trans actie thans op een kleine winst. Het ligt in de bedoeling in Liberia een rubberonderneming, groot 2500 ha met een uitbreidingsmogelijkheid tot 5000 ha op te zetten. Tot dit doel werd opgericht de Sala- la Rubber Corp., gevestigd in Monrovia, in welke maatschappij de R.C.M.A. een be lang van 75% heeft. Voor het stichten van een palmolie onderneming in Panama werd opgericht de Compania Agricola Am sterdam S.A., waarin de R.C.M.A. voor 75% participeert. Begonnen wordt met een aanplant van 1500 ha met uitbreidingsmo gelijkheden tot 4500 ha. Wei-kgevers- en werknemersorganisa ties in de kerftabakindustrie onderhande len op dit ogenblik over een nieuwe ar beidsovereenkomst volgens de door de re gering aangegeven richtlijnen. Ook de geleidelijke arbeidstijdverkorting is een punt van bespreking. Dit is medege deeld door de vereniging Nederlandse kerfindustrie. Advertentie canapé's, stoelen, secretaires TE KOOP GEVRAAGD Beschadigd of wurmgaatjes geen bezwaar. Brieven onder no. 911 aan het bur. v. d. bi. Advertentie r EEN PRODUKT VAN KING- EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N.V. SNEEK (Van onze Amsterdamse redacteur) Niettegenstaande B. en W. van Amsterdam een maand geleden in een officieel communiqué hebben bekendgemaakt, dat „over een mogelijke vestiging van een olieraffinaderij het gemeentebestuur niets bekend is", bljjven in de hoofdstad hard nekkige geruchten circuleren, dat er wel degelijk onderhandelingen plaats hebben tussen de Amerikaanse oliemaatschappij Gulf Oil en het stadsbestuur. Namens het olieconcorn zou optreden de Amsterdamse jurist mr. K. Jansma. Deze wenst zich echter te onthouden van commentaren. Wel zei hij ons vanmorgen, dat hij „alle ruchtbaarheid, die aan deze zaak wordt gegeven, ten zeerste ongewenst acht". De directie van het Nederlandse kantoor van de Gulf Oil, die in Rotterdam is ge vestigd, zei ons niet bekend te zijn met de eventuele plannen van de Amerikaanse moedermaatschappij. Men achtte het ech ter in verband met de huidige overpro- duktie van olie aan de wereldmarkt niet waarschijnlijk, dat deoliemaatschappijen erg gebrand zijn op de bouw van raffi naderijen. Zo er inderdaad sprake is van èen vestiging van een dergelijk bedrijf in Amsterdam, zou deze, naar men ver wachtte, toch pas op een gunstiger tijd stip plaats hebben. Men kreeg echter de indruk, dat alle berichten hierover „uit de lucht zijn gegrepen". Enige tijd geleden, toen de geruchten begonnen te circuleren, werd veronder steld dat de Amerikaanse maatschappij zoveel interesse toonde bij de oprichting van een raffinaderij te Amsterdam, dat zij in ruil voor bepaalde faciliteiten een geldlening zou verstrekken die de verdere Advertentie N.V. MIJ „HOLSTER"- OVERVEEN Tel. K 2500 - 60002, 57290 en 57833 Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook Aan de gewone jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders in de Trading Company Late Hegt en Co op vrijdag 16 oktober zal worden voorgesteld om het dividend ten laste van de winst over 1958 te beperken tot het op 11 maart 1959 reeds betaalbaar gestelde interim-dividend van 5 en het aan de aandeelhouders toekomende deel van de overwinst toe te voegen aan de dividend reserve, alsmede om ten laste van de di videndreserve 181/4 dividend betaal baar te stellen, zijnde het saldo van die reserve voor de voorgestelde toevoeging uit de winst over 1958. bouw van de IJtunnel mogelijk zou ma ken. B. en W. gaven toen het volgende commentaar: „Gezien de huidige stand van de besprekingen tussen rijk en ge meente bestaat er voor het gemeentebe stuur geen aanleiding de financiering van de bouw van de IJtunnel met behulp van een buitenlandse lening te overwegen". De voorzitter van de delegaties van En geland, Denemarken, Noorwegen, Zwe den, Oostenrijk, Zwitserland en Portugal te Stockholm hebben de laatste hand ge legd aan de tekst van een conventie tot instelling van een „Europese Vrijhandels associatie". Men hoopt dat de ministers midden-no- vember te Stockholm bijeen kunnen ko men om de tekst van de conventie te be studeren. De commissie der E.E.G. deelt mede, dal de invoer van de Euromarktlanden uit andere landen der E.E.G. in de eerste helft van 1959 3,6 miljard dollar bedroeg, hetgeen een stijging betekent van 9,4 per cent tegenover dezelfde periode van het vorige jaar, toen voor 3,3 miljard werd ingevoerd. De invoer van de Euromarkt landen uit de zeven landen van de Kleine Vrijhandelszone steeg in hetzelfde tijdvak met 9,5 percent van 1,7 tot 1,9 miljard dollar. De uitvoer der Euromarktlanden naar andere Euromarktlanden steeg eveneens met 9,5 percent, en wel van 3,3 tot 3,7 mil jard dollar. Daarentegen steeg de uitvoer naar de landen van de Kleine Vrijhandels zone slechts met 4,5 percent, ter waarde van 2,4 tot 2,5 miljard dollar. De commis sie wijst erop, dat het percentage van de stijging van de invoer uit de Kleine Vrij handelszone bijna 2 maal zo groot is als dat van de stijging van de uitvoer naar deze landen. 7 Onbewogen had de gravin geluisterd naar de bekentenis van haar kok. Dat zij een keerpunt in de historie van het koken mee maakte, scheen haar nauwelijks te raken. „Staek dat geraeskal, maitre Moutarde", sprak zij ijzig. „Aan praetjes heb ik niets! Breng mij 'n nieuw mael en wel terstond". Terstondherhaalde Moutarde ge willig. Met een ruk trok hij Panda mee naar de keuken, „Een nieuw maal!" riep hij uit. „Een gans nieuw maal! Dit is de kans van mijn leven! Evenals de schilder kunst gaat het koken een experimenteel stadium in! Ha, ik word geheel overwel digd door nieuwe ideeën!" Dit laatste bleek al direct, toen zij weer temidden van de pannen en fornuizen stonden. In vliegende haast zette maitre Moutarde een ketel op het vuur en vulde deze met gelijke delen water en gips. „Komaan, sta nu niet te sta ren, knaap!" beval hij Panda. „Voeg eraan toe de azijnNee! Al roerend, na tuurlijk! Parbleu, wat een sukkeltje zijt ge toch! En nu.waar zijn de zoute harin gen?" Koortsachtig tastte hij om zich heen, greep nog een pot slagroom, enkele Spaanse pepers en een bos zeewier en roerde het geheel net zolang, tot er een ondui delijke, walmende brij ontstond. Diep onder de indruk van zijn kunnen staarde hij in de borrelende pan en sloeg de handen ineen. „Een groots moment," verzuchtte hij. „De geboorte van een nieuw gerecht! Ik zal het noemen: „Muiterij in de Maag!" Blijkens het verslag 1958/1959 van de Eerste Nederlandsche Coöperatieve Kunstmestfabriek-Vlaardingen liet de ex ploitatierekening een saldo zien van 5.955.807. Een voordelig saldo werd ge boekt na afschrijvingen van f 928.329. Aandeelhouders maken, volgens de bere kening in het verslag, een rendement van ruim 14 percent. Het lopende boekjaar ziet de directie met vertrouwen tege moet. De produktiecijfers zullen zich op hoog niveau bewegen, maar de op brengsten zullen aanzienlijk lager liggen. Totaal werd afgeleverd 266.000 ton mest stoffen. De Afrikaanse dochtermaat schappijen ontwikkelen zich gestadig en werkten bevredigend. De positie van Delta-chemie is aanzien lijk versterkt door de toetreding van de C. I. V.-Coöperatieve Centrale in- en Verkoop Vereniging) als participant in Deltachemie, waarin de E.N.C.K. voor 50 percent deelneemt. Besloten werd voorts deel te nemen in de S.I.A.P.E., een Tunesische maatschappij die zich be zighoudt met de fabricage van dubbelsu- perfosfaat. Het thans lopende boekjaar zal het laatste zijn dat de E.N.C.K. vol ledig voor eigen rekening haar meng- meststoffenbedrijf voert. Daarna zal het worden ingebracht in Deltachemie, die straks tot de modernste meststoffenfa- brieken ter wereld gaat behoren. De directie gelooft dat de Europese Eco nomische Gemeenschap voor het bedrijf van grote en per saldo gunstige betekenis zal zijn. Zij hoopt dat onze regering zich krachtig zal verzetten tegen hoge buiten tarieven op grondstoffen, die van primair belang zijn voor de chemische industrie. Ook staat zij positief tegenover een vrij handelszone. Bij de uitloting van de 2V2 percent pre mielening Breda 1954, oorspronkelijk groot 7 miljoen, werden uitgeloot 77 obligaties van 100. Een premie van 25.000 viel op nummer 11543, van 1000 op nummer 53252, van 500 op nummer 61951 en van 250 op de nummers 30712 en 40298. Voorts werden nog 72 obligaties uitgeloot met een premie van 120. De n.v. Koninklijke Zwanenberg-Organon te Oss houdt op 14 oktober aanstaande een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders, waarin de directie mede delingen zal doen over de algemene gang van zaken in 1959. Op de bindende voor dracht voor de benoeming van een commis saris staat als eerste vermeld prof. dr. L. J. M. Beel. Advertentie "Wij vrouwen zijn nu veel beter af „Kind, wat een toestand was dat vroeger! Die omslachtige methode! Die ellendige dagen! Vergelijk dat eens met onze moderne o.b.-hygiëne, de Onmerkbare Bescherming. Miljoenen vrouwen doen nu, fit en vrolijk, aan alles mee: dansen, fietsen, uitgaan, sport. Zij zijn „safe", altijd en overal, want een pakje o.b.-tampons gaat in het T kleinste tasje.'" de moderne hygiëne per pakje van 10 tampons, voldoende voor maandelijks gebruik: Normaal f Speciaal f 1.25 Kruisvaarders. In februari zal in Egypte worden herdacht, dat Franse kruis vaarders in 1250 bij Mansoera werden verslagen, waarbij Lodewijk de Heilige werd gevangengenomen. Het paleis Loe- kan, waar de vorst destijds gevangen werd gehouden, zal een nationaal mu seum worden. In de officiële bekendma king wordt gezegd, dat de kruisvaar ders „De Arabische wereld wilden bin nendringen teneinde hun imperialisti sche ambities te verwezenlijken. Gedwongen. Twee mannen en een 16-jarig meisje, allen uit Cuba afkomstig, heb ben de piloot van een Cubaans lijnvlieg- tuig dat met 33 passagiers op weg was van Havana naar Santiago in het oosten van Cuba, onder bedreiging met een op scherp gestelde granaat, gedwongen naar Miami (Florida) koers te zetten en daar te landen. Terreur. In Argentinië is de terroristi sche activiteit weer opgelaaid. Vrij dagavond ontplofte voor 't hoofdbureau van politie van Lanus, een voorstad van Buenos Aires, een bom. Drie poli tiemannen werden gewond. In de buiten dijken van Buenos Aires werden Mo lotovcocktails geworpen naar vijf bak kerijen, waarin ondanks het stakings parool van de bond van bakkersknech ten gewerkt werd. Rode bril. Twee artsen in Malmoe (Zwe den) schrijven in een medisch tijd schrift, dat er de laatste maanden in een kliniek te Malmoe verscheidene ge vallen van epilepsie worden behandeld, die volgens hen een gevolg is van het flikkeren van het televisiebeeld. Vooral bij kinderen komt de afwijking voor. De krampen doen zich in het gezicht of in de handen voor. De artsen raden, in het bijzonder gevoelige mensen, het dragen van een rode bril aan. Geweldloos. Een 32-jarige Indische schei kundige ingenieur is van plan vandaag in West-Berlijn een hongerstaking van drie weken te beginnen „terwille van de vrijheid van Berlijn". Hij heeft de Berlijnse bevolking verzocht een paar dagen met hem te vasten. De ingenieur heeft in West-Berlijn de „Vereniging voor Satyagraha (geweldloos verzet)" opgericht. Leerstoel. De Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal heeft tienduizend dollar geschon ken aan het Europa-college in Brugge. Het geld is bestemd voor financiering van een Robert Schuman-leerstoel in 't lopende academische jaar. Onderscheiding. De Moskouse universi teit heeft het ere-doctoraat in de rech ten verleend aan president Scharf van Oostenrijk, als erkenning van diens bij zondere activiteit op regerings- en so ciaal gebied. Doorsnede. Volgens het Russische persbu reau Tass hebben Russische geleerden nu de juiste omvang van de natrium- wolk die de Russische maanraket in sep tember had uitgestoten, vastgesteld. Na bestudering van de negatieven van zeventig foto's die in verschillende de len van de Sovjet-Unie waren genomen, kwamen zij tot de slotsom dat de wolk die op meer dan honderdduizend kilo meter afstand van de aarde werd uit gestoten; in 'driéhónderd seconden een doorsnede bereikte van 1.200 kilometer. Synagoge. Ter gelegenheid van het Israë lische nieuwjaar, dat vandaag begint, is gisteren in Madrid een synagoge inge wijd, vermoedelijk de eerste in Spanje sedert de Joden in 1492 uit 't land wer den verdreven. Er zijn slechts enkele honderden Joden in Spanje, die als re gel minder last bij hun geloofsbeleving ondervinden dan de 25.000 Spaanse pro testante... Onbewaakt. Op een onbewaakte overweg in Dabrowka nabij Warschau, is vrijdag een postauto tegen een sneltrein ge botst tengevolge waarvan negentien mensen het leven verloren en vijftien anderen levensgevaarlijk gewond wer den. De P.T.T.-wagen die een aantal arbeiders vervoerde, werd bij de bot sing volledig vernield. Ter dood. In Pnompenh (Cambodja) zijn zestien mannen bij een geheim proces door een krijgsraad ter dood veroor deeld op beschuldiging van medeplich tigheid aan de recente bomaanslag op koning Norodom Soei'amarit. Door het ontploffen van de bom, die in een post pakket was verborgen, zijn twee leden van het hof gedood en twee gewond. De koning en de koningin hadden enkele seconden voor de ontploffing het ver- trek waarin het pakje werd openge maakt verlaten. Het K.N.M.I. deelt mede: Door het binnenstromen van vochtiger lucht zijn de temperaturen in de afgelo pen nacht niet zo sterk gedaald als in de voorgaande nachten. Tevens ontstond hier door plaatselijk mist, die vanmorgen ech ter weer snel oploste. Het hogedrukgebied dat de laatste dagen 't weer beheerste trok naar de Balkan en neemt nu in betekenis af. Boven Finland ontwikkelde zich echter een nieuw krachtig hogedrukgebied, dat zich naar het zuiden uitbreidt. Tussen de twee hogedrukgebieden in bevindt zich bo ven het zuidelijk deel van de Oostzee een zwakke vore van lage druk, die eveneens naar het zuiden beweegt. Het ziet er naar uit, dat in ons land door de uitbreiding van het Finse hogedrukgebied de wind iets zal toenemen uit oostelijke richtingen, waardoor iets minder warme lucht zal Zondag 4 oktober Zon op 6.44 uur, onder 18.13 uur. Maan op 9.03 uur, onder 19.24 uur. Maandag 5 oktober Zon op 6.46 uur, onder 18.11 uur. Maan op 10.21 uur, onder 20.03 uur. Maanstanden 9 oktober 5.22 uur eerste kwartier 16 oktober 16.58 uur volle maan 24 oktober 21.22 uur laatste kwartier 31 oktober 23.41 uur nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 3 oktober Hoog water 3.54 en 16.16 uur. Laag water 12.02 en uur. Zondag 4 oktober Hoog water 4.34 en 16.5-3 uur. Laag water 0.23 er. 12.39 uur. Maandag 5 oktober Hoog water 5.13 en 17.34 uur. Laag water 1.05 en 13.18 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. worden aangevoerd. In de komende nacht en ochtend zal hier en daar weer mist voorkomen of kunnen enkele wolkenvel den binnendrijven. Morgen overdag wor den echter weer zonnige perioden ver wacht. WEERRAPPORTEN "a S3 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,1 0 0 0 0 Maximum-temperaturen DO 1.5 d binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. So E 2 Den Helder mist z 20 Ypenburg mist windst. 25 Vlissingen onbewolkt zo 25 Eelde mist windst. 24 De Bilt mist zzo 25 Twente zwaar bew. windst. 26 Eindhoven onbewolkt windst. 26 Zd Limburg onbewolkt z 23 Helsinki zwaar bew. 0 8 Stockholm geheel bew. ozo 12 Oslo geheel bew. n 16 Kopenhagen zwaar bew. w 17 Aberdeen mist windst. 22 Londen mist nno 24 Amsterdam onbewolkt windst. 25 Brussel onbewolkt 0 26 Luxemburg half bew. nno 21 Parijs onbewolkt ono 26 Bordeaux zwaar bew. 0 23 Grenoble onbewolkt windst. 21 Nice onbewolkt n 21 Berlijn half bew. windst. 22 Frankfort onbewolkt no 24 München mist z 20 Zürich mist windst. 21 Genève mist windst. 20 Locarno onbewolkt ozo 20 Wenen onbewolkt ono 18 Innsbruck mist W 22 Belgrado onbewolkt ono Athene onbewolkt nno Rome onbewolkt ono 22 Ajaccio onbewolkt ono 22 Madrid half bew. windst. 20 Lissabon zwaar bew. 0 27

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 2