AUTOSTALLING JanW. du Rieu Alec Guinness als imitator Raad van Lisse juicht plannen voor zwembad toe Zandvoort gaat deze winter kampeerprobleem bestuderen Radio Moors Uitbreiding capaciteit wordt bezien Orgel van St. Martinuskerk in Hillegom wordt gerestaureei d ZATERDAG 3 OK T OBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zolang er mensen zijn Burgerlijke Stand van Haarlem Spionage complot Geen cent voor de belasting Hoe vertel ik het mijn dochter Ouderavond Vondelschool Bij inbraak in Aerdenhout brandkast meegenomen Vanmiddag is Zonnekade voor verkeer afgesloten Examens ue" Gok de bruidegom slaagt bij ons altijd Het laatste paradijs Das Dreimaderlhaus The captains table Journaals Burgemeester opende bazaar voor drumband Deens koor treedt op in Nieuw-Vennep Burgemeester opent nieuwe zelfbedieningswinkel Nog steeds geen nieuwe verlichting van Heereweg Medische verzorging tijdens het weekeinde DE FAAM, die Alec Guinness zich heeft verworven met zijn creatie in „De brug over de Kwai" prolongeert hij in deze film, die opnieuw een specimen van zijn talent openbaart: zijn vermogen binnen te dringen in de psychologie van de bandeloze artiest Daaraan ligt een onge looflijke imitatiekunst ten grondslag. Guinness heeft er een gewoonte van ge maakt de mensen op straat te bestuderen en hun houding, hun gang en gebaar in zijn geheugen te laten beklijven. Vanuit die houding roept hij de figuur op, die hij dient uit te beelden. Zo ook de schilder zwerver, die de hoofdpersoon is van „The horses mouth", een film, waarvoor hij zelf het scenario bedacht. Deze kwalificatie houdt een beperking in. Hoezeer het vreemdsoortig individu, dat Guinness het aanschijn geeft, ook boeit, het is een pro- dukt van het verstand. De man blijft toch in de ruimte hangen ,hij wordt geen reëel mens, hij is zintuiglijk waarneembaar, maar met het projectiedoek van onze ver beeldingskracht niet. Daarvoor is hij te Chaplinesk naar de ene kant en te on maatschappelijk naar de andere kant. Hij is een fenomeen, dat met onze werkelijk heid geen verband heeft. Men kan zich amuseren om zijn grillen en zich ver maken met zijn grollen, maar eenmaal uit het oog, herinnert men zich hem niet meer. Guinness is met deze film zijn roem eigenlijk voorbij geschoten. De zonder linge situaties, die rondom hem worden geschapen, raken ons niet verder dan tot de frens onzer nieuwsgierigheid. Ze over schrijden doen ze niet. want de man, die er het middelpunt van is, heeft niet ons hart, al vinden wij het plezierig dat we om hem kunnen lachen. Anders gezegd: Guinness zien wij steeds in de figuur, die hij voorstelt. Guinness bewonderen wij. Zijn schilder-zwerver is gebouwd op de imitatie, die een verstandelijke structuur heeft. Maar met dat verstand verovert hij toch niet het hart. De film draait in het Rembrandt Theater. P. W. Franse i'F r a n s H a 1 s) Op aangrijpende wij ze is in deze werkelijk uitnemende Ame rikaanse film het negervraagstuk aange roerd, in het bijzonder wat betreft dat deel der bevolking, dat zich qua huidskleur nau welijks van zijn „blanke" broeders en zus- sters onderscheidt. In zoverre loopt het thema dus enigszins parallel met de film „Verloren grenzen", die enige jaren terug in roulatie was en waarin eveneens het probleem van de vervaagde „colour-line" werd aangesneden. In de film „Zolang er mensen zijn" is het een zo goed als „blank" meisje dat zich van haar negerafkomst distancieert en daarbij zelfs haar moeder verloochent en verstoot. Een toneelspeelster (Lana Turner) ont moet op haar moeilijke weg naar het suc ces een kleurlinge (Sandra Dee), die een dochtertje heeft dat eronder gebukt gaat dat haar moeder een negerin is. Tussen de actrice en de negerin groeit een hechte vriendschap. Voor het dochtertje van de negerin wordt het echter steeds moeilij ker zich neer te leggen bij het feit dat zij hoewel op het eerste gezicht een „blan ke" negerbloed in de aderen heeft. Het komt zover dat zij niets meer met haar moeder te maken wil hebben en haar eigen weg gaat. Het meisje komt pas tot inkeer als haar moeder is gestorven. Ook tussen de actrice en haar dochter ontstaat een Advertentie DE EERSTE'COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING uT ZIJLWEG 63 - TELEfOON.15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers BEVALLEN van een zoon: 1 okt.: V M. de Graaf-Busch; F. M. van den Berg-van Wijk; A. G. H. Vermeer-Teu- nissctv, 2 okt.: G. M. van Dinther-Comes. BEVALLEN van een dochter: 1 okt.: M. T. van der Geest-Holla; E. C. van Zant wijk-van Wetering. OVERLEDEN: 30 sept.J. van Galen, 32 j„ Kanariestraat; 1 okt.: M. C. de Haan- Arends, 32 j„ Hazepaterslaan; L. J. J. Sik kink. 66 j., Pegasusstraat. GETROUWD: 2 okt.: F. Bos en A. Klaassen. verwijdering hoewel van geheel andere aard. Doordat zij geheel in haar toneel loopbaan opgaat is de actrice namelijk van haar dochter vervreemd geraakt. Daarbij komt nog dat moeder en dochter zich tot dezelfde man (John Gavin) aan getrokken voelen.Beide probleemstellingen zijn zowel door de uitstekende regie als door de sublieme vertolkingen van de hoofdrolspeelsters, van wie in het bijzon der de negeractrice Sandra Dee veel in druk maakt, op aanvaardbare wijze be handeld. Kortom, een film die wij met warmte kunnen aanbevelen. (R o x y) In een klein landje in het Midden-Oosten is een kroonprins ont voerd. De oosterse vorst is woedend en de Amerikaanse geheime dienst raakt in paniekstemming, want met de vorst wordt onderhandeld over een raketbasis. In „Spionagecomplot Hongkong" ziet men hoeveel moeite de geheime dienst moet doen om die kroonrpins terug te vinden. Een nachtclubzanger ontpopt zich als een vervaarlijk spion, die goed met de vuist en de revolver overweg kan en voor vrou wenharten niet terugdeinst. De zanger komt als de grote held uit de strijd te voorschijn, echter pas nadat hij in het mysterieuze Hongkong onder de verdachte lieden wat opruiming heeft gehouden. (Cinema P a 1 a c e). Dit is een aller- vermakelijkste Amerikaanse komedie over een wonderlijke familie, die een plezierig leventje leidt op een boerderij, waarvan het erf volgestapeld staat met dc meest uit eenlopende artikelen; van brandweer auto's tot intieme sanitaire artikelen toe. De pater familias bezit vrijwel geen cent, maar hij en zijn gezinsleden hebben alles wat zij begeren, omdat pa erin slaagt, dat allemaal te bemachtigen door een ruil handel met de attributen uit zijn wonder lijke voorraad. Zijn bedrijf is echter een doorn in het oog van een deftige, rijke buurman, door wiens toedoen op zekere dag een statige belastingambtenaar in de „uitdragerij" verschijnt, om eens te onder zoeken waarom pa nooit belasting heeft betaald. Dan begint het lieve leven pas goed. De arme man wordt volkomen over rompeld door de charmes van pa's oudste dochter en raakt in de dolste situaties ver wikkeld. Hoe dat allemaal afloopt is bier niet na te vertellen. Dat zult u beslist zelf 'eens moeten gaan zien, niet alleen van wege het kostelijke verhaal, maar ook om de manier, waarop Debby Reynolds, Paul Douglas en Tony Randall het spelen. In de ochtendvoorstellingen wordt een zeer geslaagde reportage-in-kleuren ver toond van het bezoek van Prinses Beatrix aan de Verenigde Staten. (L i d o) Onder het publiek dat de eerste voorstelling van deze film bijwoonde, be vonden zich ook enige Rode Kruis-help- sters, ongetwijfeld naar aanleiding van de flauwtes, die deze film in Zaandam onder enige toeschouwers teweeg heeft gebracht. Zij hebben echter niet hoeven „ingrijpen" zo schokkend was het dus allemaal niet. De film, waarvoor het verhaal werd geschreven door Albert Kelley, die ook de regisseur is, maakt al een enigszins be jaarde indruk en is zeer sober van opzet: een jeugdliefde, die bijna nog aan kalver liefde grenst leidt ertoe, dat een zeven tienjarig meisje in verwachting raakt en als gevolg van het feit dat haar ouders haar over het sexuele leven nooit in ver trouwen genomen hebben gaat dit kind te rade bij 'n barjuffrouw, die haar het adres van een aborteuse wijst. Na de „behande ling" zakt zij op straat in elkaar en wordt naar haar huisarts gebracht, een vriend des huizes, die er bij haar ouders al lang vergeefs op aangedrongen heeft hun kind in te lichten. Deze brengt haar onmiddel lijk naar het ziekenhuis voor een spoed operatie, waardoor zij op het nippertje aan de dood ontsnapt. Ziehier het verhaal, dat kennelijk niet om het verhaal, maar ten dienste van een medische opzet werd geschreven. Dat blijkt nog duidelijker wanneer de toe schouwer tegen het eind van de film mee gevoerd wordt naar een van de sexuele voorlichtingsbijeenkomsten, die door de arts in het verhaal wordt geleid. Daarbij ziet men een film-in-de-film, waarin on der meer een bevalling en een operatief in grijpen bij een bevalling in beeld worden gebracht. Daarbij wordt dc gesproken tekst door ee Nederlands arts verzorgd. Het ontbreken van het geringste filmisch effect en het ver middelmatige spelpeil doen duidelijk merken dat men deze za ken secundair heeft geacht en ofschoon dat onzes inziens helemaal niet had ge- Advertentie TELEVISIE - RADIO erkend - gediplomeerd KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Tel. 14609 Tijdens de vrijdagavond gehouden ou deravond van de Vondelschool in Aerden- hout is een nieuw bestuur van de ouder vereniging gekozen. In plaats van de he ren ir. J. W. Ie Nobel en H. Stam res pectievelijk voorzitter en bestuurslid werden tot lid van het bestuur gekozen mevrouw K. Rothbarth-Frenkel en de heer H. E. Stenfert Kroese. De heer Stenfert Kroese zal de functie van penningmeester vervullen, in plaats van dr. ir. H. de Boer, die voorzitter wordt. Het hoofd van de school, de heer E. J. D. Gottschal, gaf een waarbij hij onder meer vaststelde, dat de sfeer aanzienlijk is verbeterd. Dr. C. J. Bouwer sprak vervolgens over „Linkshan digheid, thuis en op school". Bij 'n inbraak in 'n villa aan de Zwar- leweg in Aerdenhout werd tijdens afwe zigheid van de bewoners, die in het bui tenland vertoefden, een brandkast meege nomen. zonder dat zich hier vermoedelijk veel van waarde in bevond. Eveneens werd in de afgelopen nacht ingebroken in een villa aan de Zandvoor- terweg in Aerdenhout. Ook hier waren de bewoners door een verblijf buitenslands afwezig. Het schijnt, dat bij deze inbraak niets van waarde wordt vermist. Vanmiddag tussen twee en zes uur is de Zonnekade in Haarlem voor alle verkeer afgesloten, omdat dan de twee zinkers voor de watervoorziening van Schalkwijk in de bokken worden genomen. Zondag- mox-gen zal het Spaarne voor de scheep vaart zijn afgesloten. Tussen zes en negen uur zal de eerste zinker in de gebaggerde sleuf worden neergelaten en tussen tien en één uur de tweede. Daarna zal een kikvorsman de juiste ligging van beide zinkers onder water controleren. Aan de Da Costakweekschool in Bloe- mendaal zijn voor het examen van de derde leergang geslaagd de dames J. J. Boers te Heemstede en W. A. Scheers te Haarlem, de heren J. v. 't Hoff, J. Mas- saro, C. v. Dullemen, H. J. van Gelder, L. Bakker te Haarlem, A. R. Henkels te Heemstede, J. Burghoorn te Beverwijk, A. M. Geerlofs te Velsen, J. Tensen te nieuw-Vennep. P. G. van der Horst te Den Haag. Herexamen twee kandidaten. V ij f huizen Advertentie Kleding Artintique" KLEEDT U MAGNIFIQUE 'Amsterdamstraat 62 '-'RAARLÊM - Tel. 11 430 hoeven verschaft het toch juist aan deze film haar gezag en haar integriteit, zodat wij haar voor jongeren van harte aanbe velen. In het voorprogramma ziet men een bij zonder knappe Russische tekenfilm over een dassenfamilie, waarbij men tot onze verbazing niet eens de moeite heeft geno men een Nederlandse aankondiging toe te voegen, zodat we niet kunnen zeggen, wie de zeer begaafde regisseur ervan is. Men moet in het begin even aan Disney denken, maar weldra ontdekt men er dan tal van verrassende eigen elementen in en sommi ge geweldig expressieve momenten. (L u x o r) Een Frans filmteam is op zoek gegaan naar het „Verloren Para dijs". Na een zwerftocht van vele maan den door het gebied van de Stille Zuid zee vonden zij wat ze zochten op een klein eilandje in Frans Polynesië, het atol Bora-Bora, waar de inheemsen nog onbe roerd door de „zegeningen" der bescha ving, inderdaad nog in een staat van pa radijselijke gelukzaligheid leven. Maar vrij van vrees is ook deze primitieve sa menleving niet, want de eilandbewoners bestaan uitsluitend van de parelvisserij, een hard en wreed beroep dat hen dage lijks oog in oog brengt met de dood. in de vorm van bloeddorstige tijgerhaaien en andere zeemonsters. Dat conflict tussen plicht en vrees wordt prachtig gedrama tiseerd in het verhaal van een jonge in boorling, die zijn fortuin elders wil zoe ken, maar daarin natuurlijk niet slaagt. Gedreven door heimwee keert hij terug naar zijn kleine eiland waar hij ten slotte zijn natuurlijke bestemming en het geluk vindt. De primitieve, maar zinvolle riten en zeden van het natuurvolkje, de prach tige natuur en de fascinerende onderwa teropnamen van de strijd der parelvis sers tegen de haaien maken deze documen taire tot een belevenis voor de bioscoop bezoeker. De kleurenfotografie is subliem. (Minerva). De avondvoorstellingen zijn dit weekeinde gewijd aan deze ope rettefilm. waarin Schuberts muziek het oor streelt en Hannerl Matz het oog. Maandag en dinsdag keert een beroemde film terug en wel „Les enfants du Pa radis". Maar ook woensdag en donder dag is een bezoek aan dit theater de moeite waard als „Mon oncle" opnieuw wordt ingezet. (Studio). Deze grappige pikante Engelse film is geprolongeerd. Spiegel van Nederland laat zien hoe ons nationale hoekeyteam de fijne kneep jes leert van de nieuwe Pakistaanse trainer en hoe minister Van Aartsen de actie kerkenbouw der Ned. Hervormde Kerk inleidde. Er zijn voorts interessante flitsen van de Haagse Damesbeurs en van een schaapskudde op de Drentse heide, die tot verdwijnen gedoemd is als er niet spoedig financiële hulp komt. De gemeenschapszin en het enthousias me van de burgerij van Vijfhuizen zijn er de reden van dat de bazaar van het tam boer- en pijperkorps een compleet dorps feest is geworden. Reeds lang vóór zeven uur was het op en om het plein van de openbare lagere school aan de Spiering weg vrijdagavond een gezellige drukte. De bazaar werd geopend door mr. G. C. van der Willigen, burgemeester van Haarlemmermeer. De burgemeester werd verwelkomd door Hans Beukelman, twee de voorzitter van de jeugddrumband, die vertelde over het doel van de actie. Tot heden oefenen de meer dan vijftig jonge lui namelijk nog op „oefenplankjes", maar de vorderingen zijn zo groot dat er nu een bescheiden instrumentarium moet komen. Dit hoopt men uit de opbrengst van de bazaar te kunnen aanschaffen. Burgemeester Van der Willigen zei de actie zeer toe te juichen. Zo'n drumband hoort erbij in Vijfhuizen, want hoewel het dorp „alles" heeft ontbrak tot he den de muziek. De samenwerking en saamhorigheid der burgerij in aanmer king genomen, zal deze er ook zeker ko men. Zelfs voorzag de burgemeester dat het in de toekomst niet alleen bij een drumband zou blijven, maar dat Vijfhui zen ook nog wel eens een eigen muziek korps zou bezitten. Nadat de driejarige Simone Boersma aan mevrouw Van der Willigen bloemen had aangeboden en de heer M. Otger, als penningmeester van de jeugddrumband nog een woord van aanbeveling had ge sproken stroomde het publiek binnen. Van het grote gymnastiekgebouw der school was niets meer te ontdekken, dat aan de eigenlijke bestemming herinner de. De ruimte was omgebouwd tot een marktplein met kramen, die allerlei at tracties herbergen. Zelfs een gezellig zit je om weer wat op verhaal te komen ont breekt niet. Deze feestelijke bazaar zal ook zaterdagmiddag èn -avond geopend zijn. burgerlijke: stand van bennebroek OVERLEDEN: M. Koomen, oud 58 jaar, ongeh. (vrouw). In de sectievergaderingen van de Lisser gemeenteraad over de bespreking van de begroting 1960 is over het zwembad uit voerig gesproken. Met voldoening consta teren vei'scheidene leden de grote mate van urgentie welke B. en W. aan de stich ting van een zwembad toekennen. De voorgestelde stichting van een combinatie openluchtbad en overlekt zwembad komt sommige leden het meest aantrekkelijk voor. Hoewel de financiële consequenties erg groot zijn, meende men dat er bij de burgerij wel een zodanige belangstelling is dat men zich ook daadwerkelijk ervoor interesseren zal. De planning van B. en W. achte men daarom zo belangrijk, omdat uitvoering van het eerste gedeelte (open bad) mogelijk is, los van het antwoord op de vraag, of uit de burgerij de bijna vol ledige financiering van het overdekte ge deelte van het zwembad mogelijk zal wor den gemaakt. De grootste fractie in de raad kon zich met deze zienswijze volkomen verenigen. Ook zij juichte de plannen van harte toe, omdat daarmede de volksgzondheid in be langrijke mate kan worden gediend en een gezonde recreatie voor de jeugd mogelijk wordt gemaakt. De bouw van een open bad in eerste instantie achtte men iets riskant, aange zien in de zomermanden het zwemmen aan het stille stand, nu de nieuwe zeeweg Lisse-strand er is, zal toenemen. Men meent, dat een overdekt zwembad voor Lisse voor de hand ligt, omdat daarvan het gehele jaar gebruik kan worden ge maakt, terwijl bovendien het bad dienst baar kan worden gemaakt voor school zwemmen, wedstrijdsport, enz. Men wil graag nader worden ingelicht hoe de an dere gemeenten in de bollenstreek erover denken. Van andere zijde had men ver nomen dat de plannen door de andere gemeenten „onaanvaardbaar" worden ge acht. Verder werden vragen gesteld over de exploitatie en over de vraag welke bron nen men denkt aan te boren om de exploi tatiekosten te dekken. Ook vele andere vragen zijn gerezen, waaruit B. en W. kunnen concluderen, dat deze plannen wel de volle belangstelling van de raad hebben. Dat B. en W. zeer ingenomen waren met de enthousiaste ontvangst van de voor- De enorme toeneming van het aantal kampeerders in de afgelopen mooie zo mermaanden, heeft Zandvoort voor een aantal puzzels geplaatst. De capaciteit van vijf kampeerterreinen was onvol doende om alle kampeerders aan een re delijke plaats te helpen. De politie moest moeite doen om het kamperen in goede banen te houden. Gevreesd wordt dat deze enorme toeneming van kampeer ders onverminderd voortgaat. Om in ko mende jaren op eventuele moeilijkheden voorbereid te zijn, wil de korpschef van dé gemeentepolitie in Zandvoort, de heer H. P. Huysman, in de wintermaanden overleg plegen met belanghebbenden. Daarbij zal dan de vraag kunnen wor den bezien, in hoeverre verbeteringen aan de bestaande accommodatie kunnen wor den aangebracht. In tijd van enkele tientallen jaren is het kamperen voor velen een populaire vrijetijdsbesteding geworden, die veelal met de echte sport weinig meer van doen heeft. Er zijn nog wel doorgewinterde kampeerders, die er met hun sheltertje op uit trekken om in de buitenlucht pri mitief te leven en daarin wat compensa tie te zoeken voor het comfort van alle dag. Veel groter is het aantal dat 's zo mers in de vakantieplaatsen een linnen „paleis" neerzet en het zich daarin zo gemakkelijk mogelijk maakt. Dan is er nog een categorie die met een goedkoop dump-sheltertje en een paar gulden op zak naar het buitenland trekt en het daar zo lang mogelijk probeert uit te houden. De vijf kampeerterreinen in Zandvoort waren, vooral in augustus, overvol. Zelfs moesten gegadigden worden doorge stuurd. Soms leidde dit tot moeilijkheden, bij voorbeeld als kampeerders hun tent in de berm van een weg of op het strand hadden opgeslagen. De politie stond dan klaar om de mensen hun tent te laten op breken. Bij zo'n massale toeloop worden de sanitaire voorzieningen van de kam peerplaatsen uiteraard dikwijls op een hoge proef gesteld. En het is daarom niet verwonderlijk als deze voorzieningen soms onvoldoende zijn. Temeer daar vele kampeerders-„nieuwe-stijl" van de oude kampeermentaliteit weinig blijken te be zitten en die sanitaire voorzieningen voor allerlei verkeerde doeleinden gebruiken. Ook al zouden de komende zomers veel slechter zijn dan de uitzonderlijke van dit jaar, dan nog is te verwachten dat de vloedgolf van kampeerders toeneemt. „Dit wordt zo'n enrom probleem dat we moeten zorgen dit in de hand te houden", aldus de heer Huysman. „Er komen steeds maar meer kampeerders. En we kunnen ze toch niet aan de rand van de gemeente terugsturen. We moeten voorko men dat het een bende wordt". De heer Huysman is zojuist terug van vakantie, die hij heeft aangegrepen om een aantal kampeerterreinen in enkele Europese landen nader te bekijken. „On danks de verschikkelijke drukte in de af gelopen zomer, zijn de ervaringen met de Zandvoortse kampeercentra me mee gevallen". Wel acht de heer Huysman het goed te bezien, welke verbeteringen kun nen worden aangebracht. Hier wordt ge dacht aan een uitbreiding van de sanitai re voorzieningen en een scherper toe zicht. Het aantal Duitse badgasten in Zand voort groeit nog steeds. Onder hen zijn jongeren die met een minimum aan geld op hun bromfiets naar de badplaats trek ken en hier op een kampeerterrein neer strijken. Juist deze categorie levert grote moeilijkheden op. De heer Huysman zint daarom op maatregelen om te bereiken dat deze jongeren aan de badplaats de minste hinder bezorgen. Hij zal hierover in contact treden met de A.N.W.B. en voorts wil hij overleg plegen met de con sul-generaal van Duitsland. Daar men in Duitsland geen kampeercarnet kent, zal het wel moeilijk zijn tegen deze jongeren bepaalde maatregelen te nemen. Gedacht wordt in Zandvoort aan de uit breiding van de kampeeraccommodatie met een tweede gemeentelijke camping. Men verruimt hierdoor wel de opname mogelijkheid, maar de vraag blijft, hoe men het kamperen in goede banen kan houden. De jaarlijks toenemende invasie van voornamelijk Duitse badgasten is niet te keren. Wel kan worden gezocht naar maatregelen om de kampeeraccommoda tie mede met het oog op de rust en de volksgezondheid zoveel mogelijk aan te passen en zo nodig te verbeteren. Aan êen verbetering van de mentaliteit van vele kampeerders zal men in de badplaats wel weinig kunnen doen, zodat alle goede maatregelen toch nog altijd ontoereikend moeten blijven. Hoofddorp Het Jutlands academisch koor uit De nemarken zal op 23 oktober in de Geref. kerk in Nieuw-Vennep een uitvoering ge ven. Dit. koor zal nog op diverse plaatsen in ons land een concert geven. De burgemeester van Haarlemmermeer, mr. G. C. van der Willigen, heeft donder dagmiddag de eerste Hoofddorpse zelfbe dieningswinkel aan de Kruisweg geopend. De winkel van de heer Jongejans, die 25 jaar bestaat, is in korte tijd gemoderni seerd. De burgemeester sprak waarderend over de activiteiten van de middenstand. Advertentie Nor enkele plaatsen vrij voor OlieslaRerslaan 36 Tel. 10570 stellen door de raad, is begrijpelijk. B. en W. merken daarbij op, dat zij unaniem zijn voor een overdekt zwembad in de eerste fase. De mogelijkheid daartoe is echter afhankelijk van het beschikbaar komen van andere middelen dan de 300.000,— welke als renteloos voorschot zullen wor den gefourneerd. Omtrent de exploitatie kosten kunnen B. en W. bij benadering geen cijfers noemen. Door particulier ini tiatief zouden de plannen verder moeten worden ontwikkeld. Het contact met an dere gemeenten gaf weinig hoop op samen werking. Het woord „onaanvaardbaar" is echter niet vernomen. B. en W. zijn van oordeel dat een over dekt zwembad een belang is voor de ge hele streek. Hoewel reeds enkele jaren de moderni sering van de verlichting van de Heereweg in Lisse op het programma staat en de raad er vorig jaar al geld voor uitgetrok ken heeft, laat de uitvoering nog maar steeds op zich wachten. De oorzaak hier van is, dat wordt gewacht op de goedkeu ring van de Rijkswaterstaat. Intussen zal de winter wel weer aardig verstreken zijn, alvorens de nieuwe verlichting kan wor den aangebracht. HAARLEM Artsen: Men raadplege bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Heek, Koninginneweg no. 51, telefoon 13174. Tandartsen: H. Mous, Lakenkoopers- straat 18, telefoon 12434. Apotheken: Schoterbos-apotheek, Rijks straatweg 19, telefoon 50155; firma Loo- meijer en Zoon, Zijlweg 34, tel. 12495; Teyler-apotheek, Teylerplein 79, telef. no. 17946. HEEMSTEDE Artsen: K. L. Kout, Johan de Witt- laan 23, telefoon 38411 en W. van der Linde, Heemsteedse Dreef 253, tel. 34606. Wijkverpleegster: zuster G. F. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, tel. 39509. Tevens in de week van zaterdag 3 tot en met vrijdag 9 oktober, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206—208, telefoon 38320. Tevens in de week van zaterdag 3 tot en met vrijdag 9 oktober, des avonds na zes uur. BLOEMENDAAL Artsen: H. D. G. A. Immink, Bloemen- daalseweg 126, Bloemendaal, tel. 57753. Overveen: J. A. Hollander, Zijlweg 17, Overveen, tel. 11431. Aerdenhout: J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6, Aerdenhout, telefoon 42884. Wijkverpleegsters: zuster J. Th. Odinot, Rustenburgherweg 16. Bloemendaal. tel. 52129; zuster H. J. G. Haagsma. Anje lierenlaan 5, Aerdenhout. tel. 42119 en zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, Benne- broek, telefoon 02502 618. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zullen tot en met zaterdagmor- gen 10 oktober voor spoedeisende ge vallen geopend zijn: de Bloemendaal- apotheek, Bleomendaalseweg 85, Bloe mendaal, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560 8284 en Apotheek Schots man, Binnenweg 206208. Heemstede, tel. 38320 (ook voor Aerdenhout). SANTPOORT: Artsen: D. R. Mansholt. Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 8320. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560 8284. BENNEBROEK Arts: F. de Graaf, Rijksstraatweg 53, telefoon 02502 300. Wijkverpleging: zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, telefoon 02502 618. HILLEGOM Artsen: A. A. van der Kaaden, Hoofd straat 14, telefoon 5114. LISSE Artsen: N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3996. HALFWEG Artsen: P. W. Sirringa, Oranje Nassau- straat 27, telefoon 4820. ZANDVOORT Artsen: P. Flieringa, Brederodestraat 1, telefoon 2181. Wijkverpleegsters: Zuster M. E. Niezen, Van Lennepweg 42, telefoon 2382. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Heek, Koninginneweg 51, Haarlem, telef. K 2500-13174. Apotheken. Van zaterdag 3 t.m. vrijdag 9 oktober na 6.30 uur 's avonds: avond-, nacht- en zondagsdienst de Zeestraat apotheek M. J. Kerkhoven-Nieuwen- huis, Zeestraat 71, telefoon 3073. Echter uitsluitend voor recepten en spoedge vallen. De diensten wisselen 's zater dagsavonds om 6.30 uur. Aansluiten Medische verzorging HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: dr. J. A. H. Bult, Hoofdweg 677, tel. K 2540—6320. Nieuw Vennep, dr. E. v. d. Weg. Hoofd weg 1179, tel. K 2546—280. Zondagsdienst dierenarts: G. E. Bras, Leidsevaart 76, Haarlem, tel. K 2500 10759. Het uit de tweede helft der vorige eeuw daterende orgel van de Sint Martinuskerk in Hillegom zal binnenkort een algehele restauratie en uitbreiding ondergaan. Het orgel is 75 jaar geleden door de Utrechtse orgelbouwer Maarschalkerweerd gebouwd. De laatste jaren verkeerde het in een vervallen staat en stond de restau ratie ervan bovenaan het verlanglijstje van het kerkbestuur. Menig kerkganger zal het opgevallen zijn dat het orgel tijdens de begeleiding van het kerkkoor plotseling een dissonant liet horen. De organist, de heer J. van Roode, moest dan ijlings om- iaag duiken om het euvel, een klemmende pedaal, a la minute te verhelpen. Ove rigens is de heer Van Roode met alle kwa len en nukken van zijn instrument op de hoogte, want bijna dertig jaar achtereen zit hij bijna dagelijks achter het orgel. De restauratieplannen kregen na de be vrijding vastere vorm en toen onder leiding van de heer A. Winters binnen enkele da gen een bedrag van drieduizend gulden werd ingezameld. De kosten van restaur; tie en uitbreiding belopen echter niet min der dan 28.000. Voor het ontbrekende geld werd een lening gesloten. Onder toezicht van de Orgel- en Klok- kenraad in Nederland zullen de gebroeders Vermeulen uit Alkmaar in de loop van volgende maand aan de omvangrijke en tijdrovende restauratie beginnen. Naast de 900 bestaande pijpen zullen liefst 600 nieuwe worden ingebouwd. Ook de speeltafel zal geheel worden vernieuwd. Verder zullen nieuwe registers de klank kleur van het orgel verbeteren. Het streven is er op gericht om hef nieuwe orgel tegen Kerstmis van dit ja. - gereed te hebben. Verscheidene onde' delen zijn door de Alkmaarse orgelbouwe; - al in bewerking. Het is echter de vraag de restauratie van het orgel in twee maai den verwezenlijkt kan worden. Ma - pastoor J. H. van Houten, kerkbestur koorleden en organist hebben al zovo geduld betracht dat zij op een maandje beslist niet zullen kijken.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7