Monsterzege voor Nederlands elftal Bar zes slecht Belgisch minuten spelen team met 3 stond al na 0 achter Nederlands elftal was over alle linies verre superieur Wilkes, Van der Kuil (3 x Rijvers, Van der Linden en Klaassens goalgetters Wilkes; nog nooit speelde ik in een zo goede Nederlandse voorhoede GEBELGD Ook Coppens kon er niets aan doen Wilkes bedreigt Lenstra SchwartzBelgen hebben ons onderschat Notermans bedwong de enige gevaarlijke Belg: Rik Coppens li Weer twee Onbegrip Nog twee Tien-tien' INF DE KLEEDKAMERS Record geëvenaard Inzet KNVB-toto liep iets terug MAANDAG 5 OKTOBER 1959 Van onze sportredacteur) Zelden hebben we zo'n volkomen weerloos Bel gisch voetbalelftal gezien als dat gisteren ten aanzien van 65.000 toeschouwers tegen de Nederlanders speelde. Weerloos, omdat de Rode Duivels in alle onderdelen van het spel klassen minder waren. Negen keer klaterde het applaus van de propvolle tribunes van het stadion Feijenoord in Rotterdam voor een Nederlandse treffer slechts een maal liet men een beleefd handgeklap horen bij een Belgische goal. Dat was vlak voor het einde van de wel heel ongelijke strijd toen de tienduizenden alleen op hun plaatsen bleven om te zien of het Oranje team de dubbele cijfers zou halen of niet. Het ging niet door en in plaats daarvan zorgde toen invaller Delire voor het redden van „de eer". Met gebogen hoofden slenterden kort daarna de Belgen naar de kleedkamer: 91, dat was hun nog nooit over komen. Negen glasheldere goals, gescoord door een ploeg die bij wat minder nonchalance ruim de dubbele cijfers had kunnen bereiken .Een Nederlandse ploeg die prima voetbal had laten zien, maar die en dat moeten wij toch wel voorop stellen alle gelegenheid heeft ge kregen een taktisch plan ten uitvoer te brengen. Een eenvoudige taktiek, die haar basis vond in de pass in de ruimte. En eigenaardig genoeg hebben de Belgen daar geen tegenwapen op gevonden. Wij zeiden het reeds: de Rode Duivels waren weerloos en naar mate de strijd vorderde en de man aan het scorebord steeds maar hoger cijfers tevoorschijn haalde, hebben wij alleen maar medelijden gehad met de ploeg die steeds moedelozer werd onder het geweld van het Oranjeteam. Zelfs Rik Coppens nog één der minst slechten in het Belgische team raakte er de kluts van kwijt en kon zelfs de moed niet vinden om zijn clowneske rol te gaan spelen. Nederland-België was na zes minuten eigenlijk al geen wedstrijd meer. Drie honderdzestig seconden waren er gespeeld toen Nederland al met 30 de leiding had. Drie achttien karaats goals, die mogelijk werden omdat de Belgische verdediging deed alsof ze nog nooit van de dieptepass en de driehoekscombinatie had gehoord. In de derde minuut al was het raak. Pieters Graafland gooide de bal zuiver naar de teruggelopen Moulyn. Deze draaide zich handig los van zijn bewaker, dribbelde even en gaf toen een prima boogbal in de ruimte, waar Rijvers als een duveltje uit een doosje achteraan draafde. Het leek wel alsof de Belgische verdediging stil stond. Niemand kon ook maar in de verste verte iets aan de sprint van de rappe Rijvers doen. Met een bekeken en goed getime-de boog plaatste de Feyenoorder de bal vervolgens haarzuiver over de uitlopende doelman Nicolay in de rechterbovenhoek. Nog geen minuut later bediende Rijvers midvoor Van der Linden van een slim pasje, waarna deze laatste met handige manoeuvres twee belagers passeerde en toen knalhard en zuiver Nicolay passeerde. En nog geen minuut verder was het al 30 toen Van der Kuil heel rap in een vrije positie voor het doel verscheen waarheen Moulijn de bal van de achterlijn dirigeerde. Eerst kwam de bal nog van de paal terug, maar daarna was het dan toch definitief raak. En hard ook. België was wat men noemt „aangesla gen". Coppens pas geschorst geweest, maar desondanks aanvoerder foeterde dat het een lieve lust was, maar bereikte er niets mee. De Rode Duivels konden een voudig geen vat krijgen op het bekeken aanvalsspel van de Nederlanders, ook al schakelden die al rap terug op een veel lager tempo. Het ontbrak de Belgische ploeg aan alles. Men dekte slecht, het plaatsen leek nergens op en vooral in sprintsnelheid was men nergens. Af en toe verschenen de Belgen wel voor het Neder landse doel, maar wat men daar uitspook te lag op een peil van een slechte wed strijd uit de tweede divisie. En wat wil de men met een slecht elftal, dat boven dien een morele opdoffer had gekregen. Intussen zette het Oranje-team het spel letje van kat en muis lustig voort. Dacht men aan een nuttig oefenpartijtje als voor bereiding van de komende wedstrijd tegen de Duitsers? De vijf aanvallei's probeer den van alles. Moulijn draaide handig aan alle kanten rond de traag reagerende Bel gische back Wouters en Wilkes en Rijvers combineerden dat het een lieve lust was in de vrije ruimte rond de als verdoolden rondlopende Belgische verdedigers Claes en Thellin. Het baarde dan ook in het geheel geen opzien dat het in de 21ste minuut 4-0 werd. Van der Linden kreeg de bal van Wilkes, ging een duel aan met Thellin, speelde de bal keurig terug, waarna W'ilkes de keeper omspeelde en inschoot. Twee minuten later verscheen de 5 op het scorebord. Rijvers treuzelde met de bal in het middenveld en niemand van de Belgen had in de gaten wat hij van plan plan was. Piet van der Kuil wel. Hij sprint te in volle vaart van zijn lijn vandaan en ontving de bal keurig in de vrije ruimte, waarna de afwerking een kwestie van routine en techniek was. Deze 5-0 stand was ongetwijfeld ver diend, maar van een wedstrijd was al lang geen sprake meer. Het ging er alleen nog maar om hoe groot de uitslag zou worden. Uitsluitend aan nonchalance was het te wijten dat de Belgen af en toe een schot konden zenden in de richting van Pieters Graafland, maar door treuzelen De derde Nederlandse goal. Van der Kuil juicht al, maar de bal moet de doellijn nog passeren. gingen deze kansen weer teniet. De ge makkelijkste van Wegria ontlokte het publiek, dat een echte wedstrijd wilde zien en dus in dit geval goals van de Bel gen, een schel gefluit. Intussen bleek het in de Nederlandse voorhoede steeds duidelijker dat de echte prikkel voor beter voetbal ontbrak. Het ging allemaal te gemakkelijk. Rijvers, zo wel als Wilkes en Van der Linden ver prutsten dan ook een kans die bij een 0-0 stand niet verloren zou zijn gegaan. Kansen overigens, die vrijwel steeds tot stand kwamen door passes in de ruimte, waar de Belgen geen kijk op hadden. Claes, de spil van de Belgen, bij voor beeld, liep rond met een gezicht alsof hij er geen sillabe van begreep en voetbal dat de Nederlanders speelden voor onmo gelijk hield. Hij kwam dan ook niet al leen snelheid tekort, maar ook alle inzicht in snel variënd aanvalsspel. Stopperspil- len van het kaliber van (houten) Claes heeft men in Nederland bij honderdtallen ter beschikking en zijn verkiezing in het nationale elftal komt ons als een volledige misgreep voor. Ons verslag dreigt eentonig te worden, want ook na de rust waren de Belgen ner gens. Eerst kon Moulijn handig ma noeuvrerend alleen op Nicolay afsteve nen, maar de Belg hield zijn schot prima, waarna Wilkes met een slim schot de paal raakte. Even later knalde Wilkes op drie meter van de doellijn twee keer tegen een Belgisch been bij een situatie waarbij er zeker acht Belgen in eigen strafschopge bied teruggetrokken waren. Een welkom wapen bleek daarna voor de Belgen de buitenspelval. Vooral Van dei- Linden was een dankbaar slachtoffer. De wedstrijd deed dat overigens ook al geen goed. Het uitvallen van linksbuiten Jurion bij de Belgen veranderde weinig aan het spel- beeld. Nederland behield een enorm over wicht en doelpunten konden haast niet uit blijven. En zo werd het dan in de 23ste mi nuut 6-0. Moulijn maakte een opening en schoof toen Van der Kuil de bal toe. Deze schoot tegen een Belg, maar de terugsprin gende bal kwam bij Wilkes die van drie meter afstand hoog en hard in het net knalde. En acht minuten later was het al 7-0 na een schot van Wilkes uit een aanval, die de Belgische verdediging volkomen overrompelde. Een vrij zekgre tegengoal ging voor de Belgen verloren toen Wegria doorbrak en Huldebetoon voor Jan Klaassens. In zijn 41ste interlandwedstrijd is het de Nederlandse halfspeler eindelijk gelukt een goal te maken. Van der Hart, Wiersma (net zichtbaar), Van der Kuil en Wilkes komen hem huldigen. Het was de achtste goal voor Nederland. deze zelfs Pieters Graafland passeerde. De Nederlandse doelman hield de Belg toen duidelijk vast, maar scheidsrechter Kel ly paste de voordeelregel toe en liet dus doorspelen. In plaats van een strafschop kreeg Coppens een uitgelezen kans, maai de Belg verprutste die door de bal tegen de lat te knallen. Dat Delire daarna voor Jurion kwam was nauwelijks merkbaar. De Belgen bleven simplistisch voetbal spelen, waar voor een amateur zich zou schamen. Klaassens strafte het zwakke tegenspel acht minuten voor het einde af met een hoog en hard schot dat doel trof de eer ste goal in de 41ste internationale wed strijd van de Feijenoorder en even la ter kon Van der Kuil juichend naar het midden snellen toen een schot van zijn voet de Belgische doelman verraste (9-0). Tien-tien, klonk het van de tribunes, maar het werd geen 10-0. Bij een onover zichtelijke situatie voor het Nederlandse doel kon Delire daarentegen een tegen treffer plaatsen bij Pieters Graafland, die tevoren gevaarlijke schoten mogelijk door de grote vrijheid die Van der Hart, Wiersma en Kuys de Belgische aanval lers lieten op voortreffelijke wijze on schadelijk had gemaakt. Daarna floot scheidsrechter Kelly voor de laatste maal en kon Moulijn de wed strijdbal als een kostbaar kleinood aan de borst klemmen. Nederland had de Bel gen een lesje gegeven. Een lesje dat men niet gauw zal vergeten. Zal Abe Lenstra, sinds ruim een jaar top-scorer aller tijden van het Nederlands elftal, dan toch maar kort zijn leidende positie behouden? Het blijft natuurlijk al tijd een open vraag, doch de kans dat Faas Wilkes hem binnenkort zal onttronen is zeker niet denkbeeldig. De drie doelpun ten die Wilkes in de „89ste derby der lage landen" scoorde, maken dat hij Beb Bak huis op de ranglijst is gepasseerd en nog maar een enkele treffer op Abe achter staat. De ranglijst ziet er thans als volgt uit: 1. Lenstra (Heerenveen en Enschede) 33 doelpunten; 2. Wilkes (Xerxes, Valencia, VVV en Fortuna) 32 doelpunten; 3. Bak huis (ZAC en HBS) 30 doelpunten; 4. Smit (Haarlem) 25 doelpunten. Rik Coppens: „Voortreffelijk die No- termans. Ik mag graag tegen hem spe len. Hij voetbalt tenminste en speelt de bal, niét de man". Jan Notermans: „Moeilijke wedstrijd? Toen Van der Hart kans zag Wegria te „pakken" was het gebakken. Overigens is het wel moeilijk spelen tegen Coppens, steeds weer die hinderlijke free kicks, weinig lol aan. En altijd maar duwen met het lichaam...." Maar goed, de „directe" tegenstanders Notermans en Rik Coppens mogen het dan niet direct met elkaar eens zijn, ver der was men zowel in de Nederlandse als in de Belgische kleedkamer bijna een stemmig in zijn oordeel. Unaniem prezen de „acteurs" het spel van de Nederlandse voorhoede. Faas Wil kes was wel het meest uitbundig in zijn oordeel. „Nog nooit heb ik in een Ne derlands elftal met zo'n goede voorhoe de gespeeld. Vijf spelers die allemaal doel punten kunnen maken. Ik weet het, tegen Saarland schreven de kranten over on macht van de tegenstanders en misschien moet ik dat morgen ook weer lezen. Maar geloof me, die negen doelpunten lagen niet voornamelijk aan het teleurstellende Bel gische spel. Tegen Duitsland over twee weken wordt het natuurlijk heel wat moei lijker, maar echt, ik heb er wel vertrou wen in De zevende. Faas Wilkes (links) is er de maker van. Doelman Nicolay is al in geslagen positie. Ook Van der Hart had groot vertrou wen in de Nederlandse aanval: „Ik had niet graag tegen'onze voorhoede gespeeld. Echt niet". Kuys was ook al een en al tevreden heid: „Jan een prachtig verjaardagsge schenk", zei de altijd even rustige links back, die zondag niet alleen zijn 28ste ver jaardag vierde, doch die dag tevens ju bilaris was. Deze 89ste derby der lage lan den was namelijk de 30ste interland voor Kuys. „Weet je wat ook heel belangrijk was? Dat was de steun die wij achter van Rijvers hebben gehad. Het maakte dat je veel gemakkelijker kon spelen". Bondscoach Elek Schwartz kwam tijd te kort om alle vragen te beantwoorden. „Natuurlijk had ik geen 9-1 overwinning verwacht. Welke trainer verwacht nu ne gen doelpunten. Dan moet je gek zijn of...." Even zocht de bondscoach naar een nog sterker woord, doch toen hij dit niet snel genoeg vond ging hij maar door. „Ik geloof dat de Belgen ons heb ben onderschat. Zij hebben gedacht aan die 2-2 van het voorjaar in Amsterdam. Toen waren we nog gelukkig ook. Ze heb ben niet gedacht aan onze goede wed strijden tegen Schotland, Turkije en Bul garije. Ons spel was gebaseerd op plaats wisseling en daardoor is de Belgische ver dediging helemaal stuk gespeeld. En wat ik van Coppens vond? Natuur lijk, het is nog altijd een groot speler. Maar hij is toch te veel een „truqueur". Ik had een overwinning verwacht, zo van 3-2 of 2-1. Ik wist dat Saarland geen toe val was, niet slechts een overwinning dank zij slechte tegenstanders. Trouwens, la ten we eerlijk zijn, negen doelpunten is op zich al een goede prestatie Het voetbal kent geen knock out zoals het boksen, maar ware dit het geval, dan was reeds na zes minuten het Belgisch elftal in het stadion Feijenoord uitgeteld geweest. Van de trotse elf Rode Duivels, die kort tevoren stram in de houding de volksliederen hadden aangehoord was weinig meer over dan krampachtig voor het behoud worstelende drenkelingen. Met drie doelpunten in drie minuten, respectievelijk gescoord door Rijvers, Van der Linden en Van der Kuil, was het Belgisch elftal dermate aangeslagen, dat het niet meer in staat was een vuist te maken om terug te slaan. En zo werden onze zuiderburen door een over de gehele linie superieur Nederlands elftal naar een debacle geleid, zoals het Belgisch voetbal zelden heeft gekend. Want de cij fers 9-1, waarmee tweemaal drie kwar tier voetbal werd afgesloten, waren geenszins geflatteerd. Ja, mogelijk toch, namelijk voor de Belgen.... De Nederlanders hebben dus de gewel dige morele steun gehad van een voor sprong van 3-0, die na zes minuten na de aftrap was verkregen, maar de wijze waarop deze tot stand kwam, was van grote allure. En toen reeds was duidelijk, dat onze landgenoten veruit superieur wa ren. Als team, zowel als individueel. En de cynici, die mogelijk komen aandragen met de bewering „kunst, wanneer je in zo korte tijd de overwinning reeds veilig hebt gesteld, om te excelleren", moeten wij terechtwijzen. Want dit Nederlands elftal speelde voetbal van hoog gehalte en beslist klassen beter dan de Belgen. Natuurlijk is theoretiseren gemakkelij ker dan praktizeren, maar wij zijn ervan overtuigd, dat Nederland ook zonder de ruggesteun van een snelle, veilige voor sprong tot een ruime zege was gekomen. Want dit elftal had de prikkel om te win nen en bovendien de klasse. Zowel aan vallend als verdedigend. Met Rijvers als de motor, Wilkes als de grote organisator en technicus en Moulijn als een doorlo pend gevaar op de vleugel, loerend op zijn kans, was de voorhoede een voortref felijke linie, waarin men elkaar uitste kend verstond. Van der Kuil paste zich hier goed bij aan beter dan midvoor Van der Lin den, ofschoon ook hij stellig een ruime voldoende haalde en de macht, die dit vijftal ontplooide, was voor de Belgi sche verdedigers onaantastbaar. Met de moed der wanhoop trachtten zij de Ne derlanders te vangen in de buitenspelval, want ook in tempo werden zij getroefd. Het Nederlandse gevaar school in alle hoeken en niemand bij de Belgen was in staat het op te sporen, laat staan te be zweren. Stanneke Huysmans deed hiertoe nog de geestdriftigste pogingen, doch wat moest hij alleen beginnen tegen een der gelijke ovennacht? Met de angst voor elke actie, die de Nederlanders ondernamen, legden de Belgen het zwaartepunt op de verdedi ging, en hun onsamenhangende voorhoe de, waarin Coppens werd overschaduwd door zijn bewaker Jan Notermans, zweef de doelloos voor de Nederlandse verdedi gingsgordel, die in het centrum werd be heerst door Van der Hart en op de vleu gels door Kuys en Wiersma. De Belgische opzet om Coppens als teruggetrokken mid voor te laten opereren met het doel de vijandelijke defensie te ontrafelen en linksbinnen Wegria als speerpunt, misluk-. te volkomen, én door een volkomen ge brek aan onderling begrip en daardoor eenheid, én door het gebrek aan tempo. Bovendien was het plaatsen zeer zwak en het viel de Nederlandse verdedigers dan ook niet moeilijk, elke penetratie van de Belgen af te grendelen. Het doel van Pieters Graafland bleef voor hen aan de horizon. Slechts zelden zijn de Belgen er dan ook in geslaagd tot het Nederlandse doel door te dringen. En zo zij nog eens tot een schot kwamen in de tweede helft gelukte het hun enkele malen dat te vens de juiste richting had, dan troffen zij in Pieters Graafland een uitstekende doelverdediger. Het was een van de belangrijkste winst punten van deze historische interland wedstrijd, dat Nederland in Pieters Graaf land een waardige opvolger heeft gevon den van De Munck, wiens carrière thans op drijfzand staat, maar wiens interna tionale loopbaan met deze wedstrijd wel eens een abrupt einde kon hebben gekre gen. Vier minuten voor het einde moest hy kapituleren voor een schot van inval ler Delire, maar dit was geen schande. Zyn reputatie had hij reeds gevestigd en dit enige Belgische tegenpunt, gescoord met een onhoudbaar schot, kon hieraan geen schade meer berokkenen. De overige verdedigers behalve No termans, die de immer lastige Coppens als directe tegenstander had hebben het niet bijster moeilijk gehad. Het optreden van ieder gaf al direct vertrouwen en het was eigenlijk alleen Notermans, die volop de gelegenheid kreeg zich te onderschei den. Deze kans greep hij met beide han den aan, tot wanhoop van Rik Coppens, die volkomen door de kleine Limburger werd overvleugeld. Slechts eenmaal gelukte het de Antwerpse vishandelaar zich van zijn bewaking te ontdoen en dit leidde te vens tot het Belgische tegenpunt Maar verder heeft Notermans de grote Coppens doen ineenschrompelen tot een kleine figurant, die zelfs niet meer de flair had om tot een theaterstukje te ko men. Het zegevierende Nederlandse elftal: van rechts naar links: Van der Hart, Pieters Graafland, Klaassens, Wilkes, Kuys, Wiersma, Van der Linden, No termans, Moulijn, Van der Kuil en Rijvers. „Goedemiddag luisteraars in het binnen land en in het buitenland, in de zee en op de lucht, op de lucht en in de zee wil ik natuurlijk zeggen, in en buiten onze lands grenzen. Een speciale groet aan onze zee varenden op zee, waar ook ter wereld. In Suriname, Curagao, Aruba, Nieuw-Guinea op de hele wereld. Goedemiddag luiste raars naar dit wereldomvattend communi catiemiddel. Goedemiddag in Australië, goedemiddag luisteraars op zee. Hier is het Feijenoord-stadion voor de interlandwed strijd tussen Nederland en België, een strijd, die zal gaan tussen Nederlanders en Belgen. Het weer is niet zo mooi. Net op dit moment breekt daar de zon door. Toch komt de herfst misschien. De Nederlandse en de Belgische ploegen staan gereed. De volksliederen Dat was het Belgische, volkslied Dat was het Nederlandse volkslied Coppens trapt af. Verkeerd, mag het over doen. Ze verkennen eikaars krachten. Jurion naar Wegria. Ze verkennen na tuurlijk. Kool 10, kool 20, kool 30 Op de boulevard in Zandvoort stopt een glanzende licht-blauwe auto. De chauffeur stapt uit. Een dikke Belg, met een opzich tig pak. In zijn hand een stuk gereed schap waarmee hij in een snel tempo zijn nummerborden losschroeft. „Het is gewoon niet bij te houden luiste raars op zee of waar ook ter wereld. Dit is ongelooflijk. Dit had niemand kunnen denken. Klaassens naar Coentje, Coentje naar Keesje, Keesje naar Klaassens, Piet, Faas." De radio kraakt, fluit en piept. 7.632.819 Nederlanders mompelen iets lelijks, kijken naar de radio, zeggen „dat het nou juist nu „We staan versteld. Klaassens naar Coentje, Coentje naar Keesje, Keesje naar Klaassens. Piet, Faas en pang40. Dit wordt heel erg voor de Belgen. Dit is een klasse verschil. Daar gaan we weer. Van der Linden, Coentje „Floep, floep, pop, kwipdoet de radio. „Tonny, Jan, Faas. Bom. Kool. Dat is 50. Dit is bijzonder lachwekkend. Dit is miserabel. Voor de Belgische ambassade in Den Haag heeft een samenscholing plaats. Hon derden Belgen komen hun paspoort in leveren. Het kantoor is gesloten. „Daar beginnen we vol goede moed aan de tweede helft. Tenminste de Nederlan ders. Jurion valt uit. Er is geen invaller. Die moet zich zeker nog omkleden. Op het Belgische bankje zitten wel reserves. Ik begrijp het niet. Waar blijft die man nu. Kool 60. Dit wordt een debakel. Kool 70. Waar blijft die invaller nu. Cor loopt naar de scheidsrechter toe. Om te vragen hoe dat allemaal zit. Dat mag Cor doen. Hij vraagt het netjes. Zeker niet gemeld bij de scheidsrechter. Ja nu zijn we er weer. Kool 80. We weten van geen op houden meer. Jij ook een keer Noterfaas. Jan, Keesje, Coentje. Kuil 'm erin nee, ja, nee Bij de grensposten verdringen 2.798.102 Belgen zich om toegelaten te worden. De douane in Wustwezel laat drie zuider buren toe. De anderen worden terug gestuurd. Alleen in Vlaanderen al worden 5.745 radiotoestellen vernietigd. 223 Walen sluiten hun patates frites-zaken. „Van der Kuil schiet met drie mensen op z'n huid. Kool 90. De Belgen mogen nog een keer aftrappen. Ze hebben er onderhand een zekere handigheid in ge kregen. Coppens. Kool 91. Dat was niet nodig geweest. Luisteraars ter zee en in het land in west of waar ook in de lucht. Hier het Feijenoord-stadion. Er is niets meer te zeggen. We hebben ze helemaal gebelgd. Nederland 9Hl" Twee minuten lang heeft het er zondag in Rotterdam naar uitgezien dat het record van 1936, toen Nederland op 29 mei met 80 van de Belgen won, zou worden ver beterd. Het doelpunt waarmee invaller Delire de stand in de 42ste minuut van de tweede helft op 91 bracht, maakte dat het Nederlandse elftal niet verder kwam dan een evenaring. Opvallend is voorts dat in de wedstrij denreeks tussen Nederland en België het Oranje-team zeven maal met vijf of meer doelpunten verschil won en dat de Belgen daarin maar drie maal slaagden (1906 Antwerpen 5—0, 1940 Antwerpen 71, 1950 Antwerpen 72). Het aantal deelnemers van de KNVB- toto was in verband met het feit, dat dit maal de uitslagen van de Engelse compe titie waren opgenomen, belangrijk minder dan vorige malen: 305.530 deelnemers zet ten 424.115 gulden in. Tien deelnemers met 14 punten delen de eerste pry's van 103-910 gulden. Het aantal tweede prijswinnaars is dit keer bijzonder groot. Er meldden zich reeds 60 deelnemers met 13 punten, maar dit aantal zal, voor de termijn van inzen ding is verstreken, nog wel groter worden. De tweede prijs bedraagt 44.530 gulden.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11