Horen en zien Wetenschappelijke conferentie in 's-Gravenhage Daölboek van een Tflc Tïlifflam, Agenda voor Haarlem Professor Doka en Robotto Kort en bondig aankondigingen en nabeschouwingen DAUPHINE In 1962 beginnen onderzoekingen in Indische Oceaan en op de Zu idpool radio televisie Het weekeinde Reorganisatie bij NTS GARAGE „DEN HOUT" Fa. C. A. HARDEBELT Fa. FLINTERMAN De radio geeft dinsdag T elevisie fir o gramma halfzwaar dié is het toch maar! Ook in Virginia en American KRO en VPRO-team Maria Callas werd koel in Londen ontvangen Opnamen Nederlandse speelfilm beginnen in november Kerkelijk Nieuws Bosbrand bij Apeldoorn opzet? Kampioenschappen mach inesch rij ven Radiografisch bestuurde landbouwtrekker PEANUT BUTTER DOOR PIERRE NORD De negen muzen MAANDAG 5 OKTOBER 1959 Het AVRO-televisieprogramma van za terdagavond bracht een verrassing; het verschijnen op het beeldscherm van Siebe van der Zee in een gesprek met Albert Milhado, die het een en ander vertelde over de komende verkiezingen in Enge land De weekendshow was gevarieerd zon der hoogtepunten. Er traden enkele zeer jeugdige gasten in op, onder wie de acht jarige André Hazes uit Amsterdam, die vlot het Italiaanse lied Piove zong. John ny Kraaykamp was de gastheer. Het op treden van de Engelse „psycho-magiër" Canasta werd geen overduidelijk succes, al verbaasde hij ons wel met zijn zijn ex perimenten. Zijn excuus: het verschil in taalgebruik leek ons wel op te gaan. Zondagavond heeft de N.CRV het vraagstuk van de jeugdbescherming on der de loep genomen in een gedramati seerde documentaire van Ted Logeman, die uitmuntte door natuurlijkheid en di rectheid. De Arnhemse kinderrechter mr. Van Houten gaf een toelichting op het nuttige werk van de voogdijvereni gingen. Dit werk wordt mede gefinan cierd met de opbrengst van kinderpost zegels. Vooraf werd een Disneyfilm over Berenland vertoond. Beeldschermer Met ingang van 1 oktober is gevormd een bureau programma-zaken van de N.T.S. dat onder verantwoordelijkheid van de programma-commissie van de N.T.S. belast is met de voorbereiding en uitvoering van de N.T.S.-programma's en met de coördinatie van alle televisiepro gramma's. De televisie coördinatie-com missie houdt daarmede op te bestaan. Het bureau programma-zaken zal be staan uit de vijf sectiehoofden en de pro gramma-commissaris van de N.T.S., die als voorzitter van het bureau optreedt. Als secretaris fungeert de heer H. P. LUCHTVERING PRIJS V.A. 5650, Voor Haarlem en omgeving Wagenweg 164-168. Haarlem, Tel. 12138-15056 Rijksstraatweg 249 Telefoon 57455 Zandvoortselaan 365 - Bentveld - Tel. 42212 HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overwe ging. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, causerie. 10.25 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan.. Vooruit, caus. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platen- nieuws. 13.55 Lichte muziek. 14.00 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Gevarieerd progr. 15.50 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Nieuw-Gui- nea in vogelvlucht II, door W. A. L. van Doore- maalen. 18.00 Lichte muz. 18.20 Regeringsuitzend.: Sociale actualiteiten. 18.30 Uitz. in dialect. 18.55 Wij in deze tijd. caus. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Gram. 20.30 Radio-philharm.ork. en sol. In de pauze: gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Dr. Zjivago, hoorspel. 23.40 Gram. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Fromenade-orkest en koor. 9.00 Gymn. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Een boek voor het geestelijk leven. caus. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Pianorecital 11.15 Voor de zieken. 12.00 Gram. 12.20 Regerings uitz.: Landb.rubriek: De bemestingstoestand van vele bedrijven een rijk geschakeerd beeld. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded.en gram. 13.25 Lichte muz. 13.40 Hawaiianmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.35 18 miljoen zalmen, caus. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Pianorecital. 16.00 Van mens tot mens, caus. 16.15 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, caus. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Amateursprogr. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Pa ris vous parle. 19.10 Operamuziek. 19,45 Act. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd progr. 22.00 Pianorecital. 22.30 Nieuws. 22.40 Gram. 23.00 Litt. caus. 23.10 Gram. 23.53 Beursber. v. New York. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Gram. 12.15 Pianorecital. 12.30 Weerber. 12.34 Tuinb.kron. 12.40 Pianorecital. 12.55 Koer sen. 16.02 Duitse les. 1?.17 Gram. 16.30 Ork.conc. 17.00 Nieuws 17.10 Pianorecital. 17.45 Boekbespr. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 19.40 Pianospel. 19.50 Caus 20.00 Voor de vrouw. 21.00 Ork.conc. 22.00 Nieuws. 22.15 Volksliederen. 22.30 Koorzang, sol. en instr ens. 22.45 Gram. 22.55 Nieuws. 23.00 Voor de zee lieden. VOOR DINSDAG NTS: 19.30 Int. agrarisch nieuws. 20.00 Journ en weeroverz. VARA 20.20 Mensen, dingen, nu.. 20.25 Filmprogr. 21.00 Speelfilm, baden. Advertentie Maas. Onder het bureau programma-za ken zullen ressorteren de afdeling jour naal (chef, de heer Enkelaar), de afde ling filmzaken (chef de heer Van der Hoeven), de afdeling Eurovisie (onder leiding van de heer Maas) en de toneel coördinator, de heer Sterneberg. De ove rige tot dusverre onder de programma- dienst ressorterende werkzaamheden zul len worden geleid door de heer Van den Dool als hoofd van deze dienst, daarbij terzijde gestaan door de heer Van der Kolk als chef van de afdeling program ma-uitvoering en de heer Zwart als chef van de afdeling decor-ontwerp. In een toelichting op deze reorganisatie zegt de N.T.S., dat de steeds toenemende werkzaamheden op programmagebied als gevolg van de zendtijduitbreiding en de daarmede gepaard gaande toeneming van de omvang van het bedrijf en het perso neel, het noodzakelijk hebben gemaakt te komen tot een reorganisatie van de pro gramma-dienst van de N.T.S. Deze nood zaak wordt te klemmender, nu belangrij ke ontwikkelingen onder meer op het ter rein van de studiobouw en de opleiding van personeel, veel voorbereidend en uitvoe rend werk ook van de leiding van de programma-dienst vergen. Vrijdagavond 16 oktober begint de V.P.R.O. met zijn eerste „Portret van een staatsman". Dat zal zijn de Duitse bondskanselier Konrad Adenauer. Samen steller is Henk Hofland. Daarna volgt een uitzending die tot stand komt door volle dige samenwerking tussen K.R.O. en V.P.R.O. Toen de V.P.R.O. zocht naar een voortzetting van zijn medische docu mentaires onder redactie van de arts A. C. van Swol bleek dat ook de K.R.O. plannen in deze richting had. Dit heeft geleid tot de vorming van een team, dat gezamenlijk deze uitzending tot stand zal brengen, namelijk een programma ge wijd aan de problemen van en voor het geestelijk gestoorde kind. Het team be staat uit: dokter A. C. van Swol die de redactie en presentatie voor zijn rekening neemt, Jan Delfgauw die de produktie verzorgt, Ben Klokman die verantwoorde lijk is voor de regie en dokter G. v.d. Most, directeur-geneesheer van huize „Maria Roepaan" in Ottersum (Limburg). Er is ook volledige medewerking verkre gen van het college van directeuren van alle tien grote inrichtingen op dit gebied. Uit een aantal daarvan zullen dus ook film fragmenten worden vertoond. Zaterdagmiddag is in het Paleis Noord einde in Den Haag de slotvergadering ge houden vap de elfde jaarlijkse bijeen komst van het bestuur van de Internatio nale Raad van Wetenschappelijke Instel lingen. Op deze bijeenkomst heeft men zich voornamelijk met drie grote onderwerpen bezig gehouden: het onderzoeken van de Indische Oceaan, exploraties naar de oor sprong van het aardmagnetisme en de organisatie en werkzaamheid van de spe ciale commissie voor ruimte-onderzoek COSPAR. De heer A. S. MacLennan, een der secretarissen van de Internationale raad, verzekerde ons, dat men in tien maanden tijd een heel eind is gevorderd op de weg naar een bevredigende interna tionale wetenschappelijke samenwerking, de Russen niet uitgezonderd Als voorbeeld LONDEN (UPI) De sopraan Maria Callas heeft zaterdagmiddag in haar kleedkamer ruzie gehad met een directie lid van de tv-maatschappij waarvoor zij, na haar aanvankelijk uitstel, vrijdag en zaterdag alsnog heeft opgetreden. De be roemde dirigent sir Malcolm Sargent was bij de ruzie aanwezig, maar heeft zich van het tumult gedistancieerd. Het schijnt dat La Callas woedend was toen de tv-directeur haar de verantwoor delijkheid toeschreef voor het uitstel van haar optreden. Op luide toon heeft zij haar standpunt uiteengezet, zo luid dat perso neel in de studio haar stem op ruime af stand kon horen. Haar argumentering kwam erop neer dat zij door ziekte van haar eigen dirigent verhinderd was en pas kon komen, toen een geschikte plaatsver vanger, niemand minder dan sir Malcolm Sargent, gevonden was. De werkzaamheden aan het tv-program- ma „Gala" van Associated Rediffusion hebben de maatschappij veertig duizend gulden gekost. Niet alleen moesten La Cal las en sir Malcolm betaald worden, het was door het uitstel ook noodzakelijk geworden vierenvijftig musici en zesenvijftig man studiepersoneri extra in te schakelen. Het was dan ook niet te verwonderen, dat de ontvangst, die Maria Callas bij haar aan komst in Londen ten deel viel, bijzonder koel was. Er waren geen juichende men sen, er waren geen bloemen, en er stond geen auto klaar. Een „geheel andere" Ma ria Callas daalde de vliegtuigtrap af. van het laatste deelde hij mee, dat bij de lancering van Lunik II alle voorschriften van de CETEX ter voorkoming van de besmetting van de maan met aardse stof fen waren nagekomen. De heer MacLennan roemde inzonderheid het aandeel van de Nederlandse professor H. C. van der Hulst in de totstandkoming van COSPAR Voorts werd meegedeeld, dat geduren de de moesson van 1962/63 twintig landen vijftien oceaanschepen zullen uitrusten om de Indische Oceaan te gaan onderzoeken, met name wat betreft klimaat, vrucht baarheid in dat opzicht is ook de We reldvoedselorganisatie geïnteresseerd we gens de grote hoeveelheden dode vis welke in de Indische Oceaan worden aangetrof fen enerzijds en de voedingsmogelijkhe den uit de planktonorganismen anderzijds en de getij stromen welke voor een be langrijk deel nog in kaart moeten worden gebracht. In dezelfde jaren wordt in het zuidpool gebied een aspect bestudeerd, dat in het Geofysisch jaar niet aan de orde kon worden gesteld wegens een te grote zon- nevlekkenactiviteit. In 1962/63 verwacht men echter een minimale activiteit van zonnevlekken, zo zei ons de Franse expert op dit gebied, de Franse generaal ir. G. R. Laclavère. De laatste keer dat men het aardmagnetisme heeft onderzocht dateert van veertig jaar geleden Door vergelij king van de destijds verkregen resultaten met de uitkomsten van de nu voorberei de onderzoekingen hoopt men de plaats van enige magnetische velden te kunnen vast stellen. In het voorjaar heeft men op een in Den Haag gehouden bijeenkomst daar toe een speciale commissie gevormd waar in reeds twaalf landen samenwerken; Zuid-Afrika, Argentinië, Australië, Bel gië, Chili, Frankrijk, Japan, Nieuw-Zee- land, Noorwegen, het Verenigd Konink rijk, de Verenigde Staten van Noord-Ame- rika en de Sovjet-Unie. Polen staat op het punt om toe te treden. De Russen hebben voor de waarnemingen een schip beschik baar gesteld dat ongevoelig is voor mag netisme. Er komt ook een net van weten schappelijke stations op het vasteland van het zuidpoolgebied. De Nederlandse Filmproduktiemaat- schappij deelt mee dat in november een aanvang zal worden gemaakt met de op namen voor haar eerste speelfilm. De re gie zal worden gevoerd door Fons Rade makers. Het scenario van de hoofdrollen Jan Blokker. Voor de bezetting van de hoofdrollen zullen in de week van 11 tot 17 oktober in de Cinetone-studio's in Duivendrecht de proefopnamen worden gemaakt. Het ge beuren in deze film speelt zich af in de St. Nicolaastijd. De voorlopige titel luidt dan ook „makkers, staakt uw wild ge raas" Ned. Herv. Kerk Beroepen te Etten-Leur F. P. Salverda. voorheen predikant te Djakarta, wonend te Hoofddorp. Geref. Kerken Beroepen te Bowness-Montgomery (Al berta, Canada) (Chr. Ref. Church) Joh.- Heule te Rotterdam-Zuid (Katendrecht) Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Wildervank J. M. Visser te Dokkum. Oud-Geref. Gemeenten Beroepen te Rijssen B. Toes te Alblas- serdam. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nederhemert (toez.) C. den Boer te Veen; te Wijk bij Heusden H. N. van Hensbergen te Renkum. Aangenomen naar Ritthem J. C. Nennie, vicaris te De Meern. Benoemd tot predikant-voor ganger van de Vereniging van Vrijz. Her vormden te Kampen R. K. de Jong te Oosterlittens. Bedankt voor Ommen J. W. van Barneveld te 's-Gravenhage. Evang. Luth. Kerk Tweetal te Zaandam J. Hallewas te Pekela en dr. C. H. Lindijer te Rotter dam. „Ik zou jullie de raad geven: maak nu maar gauw, dat je weg komt!", lachte pro- jessor Doka. „Het kon anders weieens gebeuren, dat Robotto er zin in kreeg jullie nog wat door elkaar te schudden!" En werkelijk zagen de boeven, dat Robotto langzaam weer op hen toe kwam. Dat was teveel voor de verschrikte kerels. Ze krabbelden zo snel mogelijk overeind, kropen gebukt achter Robotto langs en zetten het op een lopen of er een woedende leeuw op hun hielen zatIn een ogenblik waren ze in het donker van een steeg verdwenen. „Ziezo", lachte de prof. „Dat is dat. Je hebt je best gehouden, Robottoik ben erg tevreden over je!" 4647 In het orderbos te Apeldoorn heeft za terdagmiddag weer op drie plaatsen brand gewoed. Bij de eerste melding, die om streeks kwart over twee binnenkwam, rukte de brandweer onmiddellijk met en kele tankwagens en manschappenwa- gens uit. Tijdens de rit naar de opgegeven plaats kwam reeds bericht over een twee de brand in dit bos binnen en even later een bericht over een derde vuurhaard. De brandweer slaagde er vrij spoedig in, het vuur te lokaliseren. Volgens voorlopige ra mingen is vier hectaren jonge aanplant verloren gegaan. Het vermoeden bestaat, dat er opzet in het spel is. Bij de nationale wedstrijd in machine- schrijven in Den Haag, is de eerste prijs in de ere-afdeling gewonnen door mej. T. Weevers uit Rotterdam met een netto aantal aanslagen van 510 per minuut. Mejuffrouw Weevers is hiermee voor de tweede achtereenvolgende maal kampioe ne geworden. De tweede prijs in de ere-afdeling werd gewonnen door de heer C. C. Touwslager uit Dordrecht met 465 aanslagen Deze beide winnaars gebruikten een elektrische machine. In de eerste klasse werd de eerste prijs gewonnen door mevrouw E. Polman-Desesauvagie uit Den Haag met 447 aanslagen Zij kreeg voorts de eer ste prijs voor accuratesse. De tweede prijs in de eerste klas was voor mej. S. Schil- peroort uit Den Haag met 431 aanslagen De tweede prijs voor accuratesse werd gewonnen door mej. E M. Kruijsveld uit Haarlem, die een eervolle vermelding kreeg. In de Noordoostpolder is zaterdag voor het eerst in Nederland een ploegdemon- stratie gegeven met een radiografisch be stuurde trekker. Een Engelse demonstra- teur, die op een trekker zat. bestuurde ra diografisch feilloos een voor hem rijdende trekker, waarachter een wentelploeg was gekoppeld. Naast de motor van de trekker, die de ploeg trok, was een ontvanger ge monteerd, die de radiosignalen van de de- monstrateur opving en overbracht op de bedieningsorganen van de machine. Op deze manier werd de ploeg gelicht en ge wenteld, waarna de trekker naar de vol gende voor werd geleid. Advertentie (Pindakaas) rijk aan vitaminen 'n bron van kracht en gezondheid. De ffjnste pindakaas komt van 10. Wederkerige bezoeken, een gezamenlijke lunch, gezamenlijk bioscoopbezoek, het lijkt haast op zet. Er heeft zich een soort vereniging van slacht offers van Vindon gevormd, die juist vandaag in voltallige vergadering bijeengekomen is. En niet om overleg te plegen. Het bewijs daarvan ligt in het ver trek hiernaast. Nee, eerder om hoe moet ik het uit drukken zonder méér te zeggen dan ik op dit ogenblik denk? Laten we zeggen voor een woeste jacht te paard, waarin men alle richtingen uitrijdt, elkaar zoekt en weer kwijtraakt, het spoor bijster wordt en het terug vindt, om 's avonds, als de jachthoorn klinkt, op de af gesproken plaats bijeen te komen voor de verdeling van de buit. Dat is het beeld dat ik krijg. Voor de jacht hoorn nemen we dan de telefoon. En de meute springl er grommend om heen. Voorzover ik kan nagaan ont breken er maar twee leden aan het gezelschap. Ten eerste de heer Daï Do, maar die heeft zijn vrouw ge stuurd en dat zij niet meer aanwezig is, vindt zijn oor zaak in het feit dat zij weinig tijd had. En ten tweede de heer Pierre Delforge. Zeg, meneer Lorrain, hebt u mij daareven niet verteld, dat er nog een derde per soon bij het eh zakelijk onderhoud tussen u en juffrouw d'Engoult aanwezig zou zijn? Wanneer u mijn nieuwsgierigheid wilt temperen, moet u mij vooral niet vertellen dat de heer Delforge de man is, die u verwachtte. Hij is het wèl. Wat zegt dat in vredesnaam? Juf frouw d'Engoult zal mogelijk geld steken in het week blad, waarvan ik directeur ben. Delforge is algemeen secretaris. Wij hadden zaken af te handelen. Een sa menloop van omstandigheden, meer niet. Overigens ligl die „vereniging" nogal voor de hand. Vindon oefende zijn aanvechtbaar bedrijf hoofdzakelijk uit in de kleine kring van zijn Parijse relaties. Is het zo zonderling, dat u deze kring om hem heen verzameld vindt nu hij dood is, zoals die dag in dag uit om hem heen was toen hij nog leefde? Heel aardig gevonden, zei Duchmin. Maar mij overtuigt u er niet mee. Hij liet de luchtige toon, waarop hij het verhoor tot dusver had geleid, plotseling varen; de spottende glimlach ver- dewen. Traag en ernstig zei hij: Mneer, ik heb achting en bewondering voor uw werk. Juffrouw d'Engoult, u hebt van het eerste ogen blik af een sympathieke indruk op mij gemaakt. Eén en ander is voor mij aanleiding u te raden open kaart te spelen. Kijk eens hier: als u niets met deze misdaad te maken hebt, vertrouw mij dan en zeg mij alles wat u weet. U zult daarvan geen spijt krijgen. Maar als u mij werkelijk wilt doen geloven dat dit voor u een zon dag als alle andere is geweest, zal ik dat opvatten als een bewijs, dat u op zijn minst toeziende medeplichti gen bent geweest. Misschien mag ik u er nog eens aan herinneren, dat hier een moord is gepleegd. Ditmaal liet juffrouw d'Engoult geen geladen stilte ontstaan. Na haar ongedwongen ipmerkingen van een ogenblik tevoren, bewezen haar plotselinge ernst en haar opvallende poging om zich te beheersen maar al te duidelijk dat zij zich bezorgd maakte, ofschoon zij stomme verbazing ten toon spreidde: Hoor eens, meneer de commissaris, ik weet wer kelijk niet wat er in uw brein omgaat. Ik wilde dat u zich duidelijker uitdrukte. Wat moeten wij hierop zeg gen? Als u nu nog duidelijk vragen stelde! Duchemin keek Lorrain aan, die in een overdreven gebaar de handen ten hemel hief. Het spijt mij: vijanden dus, zei de politieman. Echt jammer. U neemt mij niet kwalijk? Ik ben ver plicht u te verzoeken het vertrek hiernaast binnen te gaan. waar inspecteur Cornu uw vingerafdrukken zal nemen. Zij deden zwijgend wat hij hun opgedragen had. Nau welijks hadden zij de kamer van de directeur verlaten >f de agent-portier kwam weer binnen: Er zijn er weer twee, meneer de commissaris. Pierre Delforge en een dame. Die man ziet er raar uit. \lsof hij ergens heel hard van geschrokken is. En het gekke is dat de anderen ons allemaal direct hebben ge vraagd wat we hier uitvoerden. Hij vroeg echter niets net leek net alsof-ie ons verwachtte. Breng binnen, zei Duchemin. Alle twee tegelijk Zij vormden een aantrekkelijk paar, zo aantrekke lijk, dat hij de neiging voelde opkomen met een wel willende glimlach te zeggen: Jullie mogen gaan. Dergelijk mensen plegen geen moorden. Het meisje was lang en blond en had een paar mooie helderblauwe ogen. Ze was eenvoudig gekleed in een Schotse jurk en een kort leren jasje, die beter dan de meest modieu ze kleren natuurlijke gratie deden uitkomen. Hij was groot en donker en vooral sportief, daarbij kleurig ge kleed. Hij had een openhartig gezicht en een eerlijke oogopslag. Zo eerlijk zelfs, dat Duchemin duidelijk angst in zijn blik betrapte. Zijn hand. die op de schou der van het meisje lag, trilde een beetje. Ik ben algemeen secretaris van dit blad, zei hij. Wat is er aan de hand? Aha! Dat is de juiste toon! zei Duchemin met een weloverwogen ironie, die uitstekend in staat bleek de jongen zijn zelfbeheersing verder te doen verliezen. Wat bedoelt u? vroeg hij. Ik ben van mening, dat u even goed weet wat hier is gebeurd als ik zelf. Wilt u mij aan deze dame voorstellen? Het meisje was haar metgezel voor: Chantal Rivière. Ik ben de verloofde van Pierre Delforge. Duchemin maakte een ijzige buiging. Commissaris Duchemin. U bent laat, meneer Delforge. Een half uur te laat zelfs. Lag het in de be doeling dat juffrouw Rivière bij uw bespreking met juffrouw d'Engoult en de heer Lorrain aanwezig zou zijn? Delforge maakte een beweging van schrik. Weer was het zijn verloofde die voor hem antwoordde. O nee, meneer. Ik wilde in de wachtkamer blijven zitten. Tenzij men mij verzocht had binnen te komen, natuurlijk. Meneer de commissaris, wat is hier aan de hand? vroeg Delforge nog eens. Zijn stem stokte alsof hij het benauwd had. Duchemin nam hem zwijgend oij de arm en bracht lem naar de tussendeur die hij opengooide. Het leek wel alsof vrouwen zich bij het zien van dit lijk gedroegen zoals men dat van mannen verwacht zou hebben en omgekeerd. Duchemin die Delforge nog niet losgelaten had, voelde hem krampachtig zijn spieren spannen zodra hij de dode onder ogen kreeg. Daarna be gon hij te trillen en zijn knieën knikten. Hij stond op het punt als een zoutzak neer te vallen. Duchemin onder steunde hem. (Wordt vervolgd) Kind in putje verdronken. In Hilver sum is een tweejarig jongetje in een putje achter de ouderlijke woning gevallen en door verstikking om het leven gekomen. Het kind had kans gezien het rooster van het putje te verwijderen en heeft toen vermoedelijk het evenwicht verloren, waardoor het er voorover inviel, met hei hoofdje onder water. Om Steenwjjk heen. De omlegging van de rijksweg nr 32 van Meppel naar Leeuwarden om Steenwijk is voor het verkeer opengesteld. Dit nieuwe wegge deelte vervangt de nauwe passage door Steenwijk, Steen wij kerwold en Tuk, waar herhaaldelijk ongelukken zijn gebeurd Met name de bocht in de Steenwijker- woldse buurtschap Tuk was in dit opzicht berucht geworden. De plannen tot deze wegomlegging dateren reeds van vóór de oorlog. Burgemeesters. Tot burgemeester van Westkapelle .is benoemd de heer Th. H. de Meester te Wassenaar, luitenant ter zee eerste klasse en lid van de V.V.D. Tot burgemeester van Druten is benoemd de heer Th. H. Reinders te Vlaardingen. De heer Reinders is vijfendertig jaar en is administrateur, chef van de afdeling fi nanciën en belastingen ter gemeentesecre tarie van Vlaardingen. Hij is lid van de K.V.P. Aan de heer D. van den Berg is op zijn verzoek met ingang van 1 novem ber 1959 eervol ontslag verleend als bur gemeester van Bunschoten. Slang. In een land bij Kijkduin in Den Haag zagen spelende jongens een grote slang. Zij waarschuwden de politie, die er per jeep op af ging en een reptiel van ongeveer een meter lengte aantrol Het bleek een Zuideuropese torenslang ti zijn, die volgens de politie niet gevaarlijf is. Vermoedelijk is de slang ontsnapt de collectie van de een of andere slangen liefhebber. Van Gogh-expositie. De directeur- generaal voor de Kunsten en voor de Bui tenlandse Culturele Betrekkingen van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. H. J. Reinink, heeft in Aix-en-Provence een Van Gogh-ten- toonstelling geopend, welke tot eind no vember zal duren. Avant-garde kunst. De Franse mi nister voor Culturele Zaken, André Mal- raux, heeft in Parijs een tentoonstelling geopend van avantgardistische kunst schilders en beeldhouwers uit meer dan veertig landen. Het grootste deel van de geëxposeerde werken behoort tot de ab stracte kunst. De tentoonstelling duurt tot 26 oktober. Stadsschouwburg. Vandaag 20 uur: to neelgroep Theater met „Een staatsman van verdienste". BIOSCOPEN Concertgebouw: Linsdag 20.15 uur: Con cert door N. Ph. O. Cinema Palace: Vandaag tot en met woensdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en don derdag 14 en 16.15 uur: „Geen cent voor de belasting'', alle leeftijden. Donderdag 19 en 21.15 uur: „De dijk is dicht", 14 jaar. Iedere ochtend 9.30, 10.30 en 11.30 uur: Be zoek van Prinses Beatrix aan de Verenigde Staten. Frans Halstheater: Vandaag tot en met donderdag 14 en 20 uur: „Zolang er mensen zijn", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Hoe ver tel ik het mijn dochter?", 18 jaar. Vandaag 23.30 uur: „Mam'zelle Striptease", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en dinsdag 20.15 uur: „Les enfants du paradis", 18 jaar Woensdag 14.30 en 20.15 uur en donderdag 20.15 uur: „Mon Oncle'', alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Laatste paradijs", alle leeftijden. Donderdag 14 en 20 uur: „Zwijgend heldendom", 14 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „The horse's mouth", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag: „Semiramis, Courtisane van Baby- Ion", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „The captains table", 18 jaar. Theater Monopole Zandvoort): Vandaag en dinsdag 20 uur: „Brigade des doods'', 14 jaar. Woensdag 20 uur: „Nathalie", 14 jaar. Donderdag 20 uur: „Als de dauw hangt ,komt er regen", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur", (Korte Houtstraat 1) Tot 1 november dagelijks (ook zondags) van 10 tot 22 uur. Expositie tekeningen en etsen van Frans Verpoorten. Museum Het Huis van Looy, (Kamper laan): Tot 12 oktober op werkdagen van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondags 14 tot 17 uur. Expositie van werken van Erika Visser. (Verder raadpleg< men de rubriek „Uit gaan in Haarlem van vrijdag 2 oktober).

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 4