Begroting van Hillegom Kunstgebitten FLIT Tekort geraamd op bijna zestig mille BESTRIJD DE LARVE VAN DE TAPIJTfiCiVER MET FLIT Amsterdamse Beurs Spreekuren van B. en W. Nehroe antwoordt Peking: Eerst troepen terug, dan onderhandelen BEELDIGE DEUX PIECES Haarlemse NVV-besturen vierden feest VOOR ZWARTER DRUK Inlichtingen over afwijzing verstrekt Raad van Arbeid Aantal aanvragen reeds over de 125.000 VAR beticht China van agressieve bedoelingen Detwiler op zoek naar financiën Amsterdam: Geen bijzon dere faciliteiten Nog meer goud op Halldor in beslag genomen De beurs van gisteren DDT Gymnastiekzaal van De Colignyschool wordt geopend Brandje op vuilnisbelt aan Zeeweg Scheepvaart DINSDAG 6 OKTOBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT DE BEGROTING VAN DE GEMEENTE HILLEGOM voor volgend jaar vertoont opmerkelijke verschillen in vergelijking tot die van de afge lopen jaren. Er is namelijk een einde gekomen aan de toenemende uitbrei ding van de gemeentelijke uitgaven. Er zal op sommige punten een soberder beleid worden gevoerd. B. en W. van Hillegom zeggen in hun toelichting op de begroting dat deze thans een belangrijk gunstiger beeld geeft dan de laatste jaren het geval is geweest. Zij zijn er weliswaar ook dit keer niet geslaagd een sluitende begroting samen te stellen, maar hebben het tekort toch zeer beperkt kunnen houden. De begroting is sluitend gemaakt door 58.606,te putten uit de saldi-reserves. Vorig jaar bedroeg het geraamde tekort 180.048,90, een verschil dus van niet minder dan ruimhonderdtwin- tigduizendgulden. De begroting sluit met een totaalbedrag van 1.673.071,77 tegen 1.571.362,97 vorig jaar. Dat de omvang van de begroting is verminderd en aan de toeneming van de gemeentelijke uitgaven een einde is ge komen, is mede een gevolg van het feit dat in deze begroting rekening is gehou den met de nieuwe financiële verhouding rijk-gemeente. Verscheidene hoofdstukken hebben hierdoor een ingrijpende verande ring ondergaan. Naar het oordeel van B. en W. is het daarom niet eenvoudig deze begroting met de voorgaande te ver gelijken. B. en W. vonden het aantrekkelijk van de nieuwe financiële verhouding uit te gaan, waardoor zij een goed inzicht heb ben gekregen in de toepassing van de nieuwe regeling. Uiteraard kan het wets ontwerp voor de nieuwe financiële ver houding nog wijzigingen ondergaan, maar deze wijzigingen zullen vermoedelijk niet zodanig zijn dat de in de begroting op genomen berekeningen belangrijk zouden moeten worden veranderd. Verwacht wordt dat de wijzigingen zich zullen be palen tot enkele verschuivingen in de ge raamde bedragen. Weinig voordeel De nieuwe financiële regeling rijk gemeente geeft niet het vertrouwen, aldus het college, dat de gemeenten waarvan het merendeel onder de oude regeling reeds geen sluitend budget kon krijgen hun financiën zouden kunnen saneren. Be langrijke voordelen worden niet ver wacht. B. en W. trekken in uitvoerige be cijferingen vergelijkingen tussen de oude en nieuwe financiële regeling. Zij komen tot de conclusie dat de algemene uit kering uit het gemeentefonds een voordeel van 386.622 oplevert. Hiertegenover staat dat bepaalde uitkeringen en compensaties vervallen. Uiteindelijk geeft de nieuwe re geling een voordelig verschil van 7.068. Een groot aantal posten vertoont een iets gunstiger beeld dan in de begroting van 1959. Tezamen hebben zij het sterk gewijzigde karakter van deze begroting bepaald. Bij de „voordelen" is onder meer een post van 48.510, een verhoging van de algemene uitkering uit het gemeente fonds die nog niet in de begroting voor 1959 was verwerkt. Diverse ramingen voor openbare werken zijn verlaagd. Aan be rekende rentewinst in verband met een daling van de kasgeldrente is f 31.100 op genomen. Het netto voordelig verschil van deze begroting ten opzichte van die voor 1959 is uiteindelijk f 121.443. Door de verlaging van posten voor open bare werken, zal het uiterlijk van de ge meente stellig aanzien verminderen. Voor het onderhoud van de wegen moesten ho gere bedragen worden opgenomen. De be groting van het bedrijf voor openbare werken sluit met een nadelig saldo van 1 7.200. De exploitatietekorten van het badhuis en het slachthuis zijn respectieve lijk 13.598,75 en 7.586.89. Nieuw zwembad Het zwembad levert een nadelig saldo van 3.832.28 op. Dit bedrag is kleiner dan vorig jaar, doordat met een kleine verhoging van de tarieven is rekening ge houden. B. en W. verwachten dat de ur gente bouw van een nieuw zwembad vol gens het investeringsplan vermoedelijk in 1962 gereed zal komen. Met het oog hieroo hebben zij f 125.000 uit de saldi-reserves bestemd als reserve voor de nieuwe zwem inrichting. Nu de begroting een gunstiger beeld vertoont, achten zij deze bestem ming van een deel der reserves verant woord. W oningbouw Er moet rekening mee worden gehou den dat de gemeente in de komende jaren minder woningwetwoningen zal kunnen houwen, daar de regering de woningbouw in meer normale banen wil leiden en de overheidsbemoeiing on dit gebied geleide lijk wil inkrimpen. Voor de economisch zwakste groep van de bevolking zal de beschikbaarstelling van woonruimte ech ter altijd een belangrijk onderdeel van overheidszorg bljjven uitmaken. B. en W. delen mee dat dit jaar 74 hui zen zijn gereedgekomen. Momenteel zijn honderdzestig woningen in aanbouw. Van Van de genoemde 74 huizen zijn er zestig door de gemeente gebouwd. Tot de hon derdzestig in aanbouw zijnde woningen horen 23 woningwetwoningen in plan „Weerestein". Bij het departement zijn plannen nnge- Jiend voor de bouw van vijftig woning wetwoningen en 260 premiehuizen. Nu het aantal te bouwen woningwetwoningen zeer is beperkt, worden met de bouwers onderhandelingen gevoerd over de aard en het type van de te bouwen huizen ten einde te bereiken dat een redelijk aantal huizen voor verhuur wordt bestemd. Voor het gas- en waterbedrijf is voor volgend jaar een batig saldo geraamd. In Advertentie Goed bericht voor de bezitter» van OENTOFIX een nieuw, aangenaam «n Hygiënisch poeder brengt ui'.komst vooi alle loszittende of losrakende kunstgebitten Een weinig DENTOFIX, 's morgens op dc plaat gestrooid, houdt Uw gebit de gehele dag, onder alle omstandigheden, vast en zeker op zijn plaats. Tevredenheid gegaran deerd. Verkrijgbaar in discrete, neutrale Diastic flacons, prijs f. 2,35. Dij apotheken an drogisterijen. Mevrouw E. A. J. Scheitema-Conradi en de heer J. A. Schippers, wethouders van Haarlem zullen deze week geen spreekuur houden. Wethouder D. J. A. Geluk zal zijn spreekuur deze week niet woensdag maar op donderdag om elf uur houden en de burgemeester heeft deze week zijn spreek uur verzet van vrijdag naar zaterdag om half elf. verband hiermee zullen B. en W. een voor stel doen voor een kleine verlaging van het gastarief. Met de gemeenten Lisse en Sassenheim zijn onderhandelingen gaande over een gemeenschappelijk bedrijf voor de water- en gasvoorziening. B. en W. zullen binnenkort een voorstel aan de raad doen naar aanleiding van een verzoek van het gemeentebestuur van Noordwijk om bij te dragen in de kosten van de wegenaanleg voor de nieuwe uit weg naar zee, de Langevelderslag. Over de investeringen zal het college een aparte nota voor de raad samenstellen, waarin het investeringsplan zal worden verwerkt. NEW DELIII (Reuier) Premier Neh roe van India heeft de Chinese Volksre publiek meegedeeld, dat geen bespreking van het Chinees-Indiase grensgeschil vruchtbaar kan z\jn, tenzij de Chinese mi litairen die thans de buitenposten aan de Indische zijde van de traditionele grens bezetten, zich terugtrekken en tenzij aan verdere bedreigingen en intimidatie een eind gemaakt wordt. De premier zei dit in een brief aan zijn Chinese ambtgenoot, Tsjoe en Lai, waar van de tekst zondag is gepubliceerd. Neh roe ontkende, dat Indische militairen te eniger tijd de grens met Tibet hadden overschreden. Hij voegde hieraan toe, dat militairen uit India kort geleden de grens- buitenpost in Tamadem hadden ontruimd toen zij bemerkten dat deze ten noorden van 1e grens lag. De Chinese beschuldiging, dat India een tweede ant" -Chinese campagne was begon nen, noemde Nehroe „volkomen onge grond". Hij herhaalde dat de MacMahon- linie niet willekeurig door India aan een zwak Tibet was opgelegd en voegde er aan toe, dat deze linie de formele, natuur lijke, traditionele en etnologische grens in het gebied is. Advertentie uit de rijk gevarieerde kollektie Bonneterie van Rainbow. Zuiver wollen Bouclé-Jersey. Heerlijk warm en behaaglijk in het dragen. Bovendien zeer gekleed. Zwitserse import rok en jumper ook afzon derlijk verkrijgbaar. ?°voer%eheel 32.25 jumper 29.25 In de modekleuren paars, donkergroen, olijf en cognac. Voorradig tot maat 50. Aan het begin van de feestelijke bijeen komst die de Haarlemse Bestuurdersbond van het N.V.V. maandagavond in De Leeu werik in Haarlem heeft gehouden, heeft de voorzitter, de heer P. W. Voskuilen, het belang onderstreept van een grotere acti viteit onder de kaderleden en van de in tensivering van de propaganda voor de vakorganisaties. Hij wees op het moeiza me verloop van de c.a.o. voor de metaal industrie én van die voor het grafisch be drijf nadat werkgevers en werknemers te dien aanzien tot overeenstemming waren gekomen. „Men zou denken dat nu onze regering een vrije loonvorming voorstaat, derge lijke moeilijkheden zich niet meer zouden voordoen. De praktijk bewijst wel het te gendeel. De spelregels van de vrije loon politiek veranderen ieder ogenblik, aldus dé heer Voskuilen. Met betrekking tot de recente staking van de grafici zei de H.B.B voorzitter dat het N.V.V. niet achter deze staking stond. Persoonlijk kon hij zich de ze daad van protest echter wel indenken, het geduld van de werknemers was op. Voorts bx-acht de heer Voskuilen onder de aandacht er veel tijd en arbeid van de vakbondbestuurders zal worden gevergd bij de voorbereiding van de vei'kprte werk week in de naaste toekomst. De verkor ting van de arbeidstijd zal de werknemers meer mogelijkheden tot ontspanning bie den. Spreker besloot zijn toespraak met een dringend beroep te doen op de bestu ren zich ten volle in te zetten voor de ver sterking van het N.V.V. De aanwezigen hebben vervolgens eni ge genoeglijke uren doorgebracht met het Amstel Cabaret waaraan meewerkten het duo Gerry en Ferry, Annemarie van Tol en Henk Booy. Advertentie NAAR DRUKKER ZWART KOUDENHORN44 I/O 1!ARMENJANSBRUG - TELEfOON 12200 Algemeen wedxiwenpensioen De aanvragen om een pensioen krachtens de op 1 oktober in werking ge treden Algemene Weduwen- en Wezen wet die bij de Raden van Arbeid binnen stromen, zijn reeds de 125.000 gepasseerd. Uit de aard der zaak krijgen niet alle aan vraagsters, het voor hen verblijdende bericht dat hun een weduwenpensioen is toegekend. Een groot aantal aanvragen moet worden afgewezen omdat nu eenmaal niet voldaan is aan alle voorwaarden voor toekenning die in de wet zijn vastgelegd. De gronden waarop deze afwijzingen be rusten, komen vele mensen onbegrijpelijk voor. Daar tegen de beslissing van de Raad van Arbeid of de Sociale Verzeke ringsbank beroep open staat bij de Raden van Beroep (S.V.) wenden zij zich veelal om inlichtingen tot deze beroepscolleges. De Raad van Beroep te Haarlem, geves tigd aan de Wilhelminastraat 66, wijst er belanghebbenden op dat het de voorkeur verdient als men zich voor het verkrijgen van nadere toelichting in eerste instantie tot de Raad van Arbeid wendt. Daar kan men volledig worden geïnformeerd om trent de redenen die tot de afwijzing van de aanvraag hebben geleid en over de weg die men moet bewandelen als men tegen de afwijzende beslissing beroep wenst aan te tekenen. Besluit men in beroep te gaan dan dient dit te gebeuren binnen één maand na de datum, waarop de Raad van Ai-beid de beslissing heeft genomen. Klaagschriften die na deze beroeDstermijn bij de Raad van Beroep worden inge diend kunnen niet-ontvankelijk worden verklaard. Voorts dient het klaagschrift vergezeld te gaan van de beslissing van de Raad van Arbeid waarbij de aanvraag werd afge wezen. CAïRO (UPI) Het gezaghebbende Egyptische dagblad Al Akhbar heeft ge schreven, dat het Afro-Aziatische blok zich moet mengen in de crisis tussen China en de V.A.R. „Een nieuwe vorm van solidari teit dient zich thans te manifesteren, na melijk verzet- tegen de Chinese houding." Boven een artikel van het regeringsblad Al Gomhouria over de Chinees-Egyptische crisis stond de vette kop: „Wij zullen on ze mond niet houden." Volgens Al Akhbar hebben Arabische kringen in Caïro ver klaard dat het recente optreden van Chi na tegen de V.A.R., India en Joegoslavië een weerspiegeling is van de agressieve bedoelingen van China tegen Aziatische en Afrikaapse landen en van de vastbe slotenheid van dat land zich te mengen in hun interne zaken. Het zijn juist de drie genoemde neutra le staten, die communistisch China nog al eens plachten te verdedigen, wat de gedragingen van dat land betreft. De crisis tussen de V.A.R. en commu nistisch China is een week geleden ont staan, toen de autoriteiten in Peking toe stonden dat een Syrische communist daar op een openbare bijeenkomst een scherpe aanval deed op de'V.A.R. Autoriteiten van de V.A.R. hebben al gedreigd het Chinese consulaat in Damascus te sluiten, als zij bevinden, dat de Chinese functionarissen daar contact hebben gehad met Syrische communisten. Ook is gedreigd de werk zaamheden van het persbureau Nieuw-Chi- na in de V.A.R. te besnoeien. Waarnemers in Cairo zijn van gevoe len, dat deze crisis opnieuw bewijst, dat president Nasser bereid is risico's te ne men wanneer hij meent dat de Arabische wereld wordt bedreigd. Vorig jaar was communistisch China op één na de groot ste klant voor Egyptische katoen, het voornaamste exportprodukt. De Chinezen betaalden in harde valuta. En dit jaar zijn de Chinezen tot dusverre de grootste af nemer van Egyptische katoen. Het risi co dat Nasser neemt is dus duidelijk. (Van onze Amsterdamse redacteur) De Amerikaan L. E. Detwiler, presi dent-directeur van de onlangs in Den Haag opgerichte American European Lines n. v. heeft gisteren in New York besprekin gen geopend met enige bankiers over de financiering van de vier reuzenschepen van ruim 100.000 ton, die hij bij Verolme's verenigde scheepswerven wil doen bou wen. Amsterdams burgemeester mr. G. van Hall, die van een vakantie in Ameri ka is teruggekeerd, zei ons geen overleg te hebben gepleegd met de heer Detwiler of over diens plannen. „Het gemeentebe stuur van Amsterdam staal geheel buiten deze zaak." aldus de burgemeester. „Als Detwiler slaagt en met de bouw van de schepen wordt begonnen, is er voor ons tijd genoeg om maatregelen te nemen." Vóór zijn Amerikaanse reis heeft mr. Van Hall uitvoerig met de heer Detwiler gesproken. Hij zei hierover: „Er zijn maar weinig Europese havens die Detwi- lers schepen kunnen ontvangen. Amster dam is er één van. Onze stad is bereid de accommodatie te scheppen, zoals wij dat altijd doen, wanneer buitenlandse lijnen op Amsterdam worden geopend. De sche pen moeten in staat zijn te zwaaien en af te meren. Dit kan in het westelijk haven gebied; van de Hembrug hebben we dan geen last. Wij geven dus geen bijzondere faciliteiten; wij bouwen zonodig kaden en emplacementen, die door de gemeentelij ke dienst voor havens- en handelsinrich tingen aan de gebruikers worden ver huurd." De heer Detwiler heeft ook met de bur gemeester gesproken over zijn plan om een groot recreatiecentrum te bouwen in Amsterdam bij de Nieuwe Meer. Mr. Van Hall verzekerde ons, dat de Gemeente Amsterdam hier geheel buiten staat. Dat is een zaak van de heer Detwiler zelf." Na een nieuwe speurtocht op het Noorse vrachtschip „Halldor" heeft de douane van Singapore nog eens goudstaven ter waarde van ongeveer 75.000 gulden gevonden in een ventilator. Vorige week vrijdag ont dekten de douane in een kluwen touw goud ter waarde van bijna 100.000. AMSTERDAM Direct bij de opening van de markt ont stond er een flinke handel in de hoek van aandelen Amsterdam Rubber, die de eerste beursdag van de nieuwe week inzetten met een vaste stemming op 109'/2 pet. De slotkoers van vrijdag, toen de aandelen een koerswinst van ca. vijf punten boek ten, was 105%. Nu de activiteiten van de maatschappij algemeen bekend zijn, wor den deze blijkbaar gunstig geïnterpreteerd met als gevolg, dat het publiek met koop orders in de markt kwam. Men zag dan ook in deze hoek enige grootbanken die de stukken uit de markt namen. Verder was de beroepshandel vrij actief. In het verdere beursverloop daalde de activiteit en bleef de koers hanzen op IO8V2. Vrijdag behaalde Amsterdam Rubber op één na de grootste omzet met nominaal 140.000, Ook maandag was er voor de aandelen vrijwel de grootste belangstelling. In tegenstelling tot de hoogste koersen ge durende de niet-officiële ochtendhandel vielen de noteringen van de internationale waarden in de officiële beurs tegen. Er viel in alle hoeken merendeels enig aan bod te verwerken, waartegenover niet voldoende vraag aanwezig was. Men durfde niet erg vanwege de vele onzeker heden. Hiermede werd onder andere be doeld: de Loenik III, de Amerikaanse staal- en havenstaking plus de verkiezin gen in Engeland. AKU mist de steun van Duitsland en was op 367 ca. vier punten lager, vergeleken bij de vorige slotprijs. 's Morgens werd nog voor de aandelen 373 betaald. De Westduitse beurzen gaven een koersdaling te zien van zeven tot tien pun ten. Dit was mede van invloed voor de koersvorming van de aandelen op het Damrak. Philips en Unilever waren op respectievelijk 636'/:> en 647% een paar punten hoger. Kon. Olie kwam op 153.90 ca. een halve gulden lager en beneden panteit New York. Scheepvaarten zetten de week in met minimale omzetten bij een prijshoudende stemming. Staatsfondsen ondergingen wei nig verandering. Met grote belangstelling werd de eerste notering tegemoet gezien voor de 454 pet. obligaitelening 1959 Am sterdam en Rotterdam. De koers werd vastgesteld op 98, tegenover de uitgifte- koers van 99 pet. De hogere rente in de Verenigde Staten werkt nu niet bepaald een daling van de rentevoet in Nederland in de hand. aldus de beurs. In de lokale sector werden aandelen Stokvis iets hoger geadviseerd on de gepubliceerde tussen tijdse mededeling over de gang van zaken. Grootbanken, die verleden week een dalende richting te zien gaven, waren wederom een paar nunten lager. Prolon gatie 3 percent. (ANP) NEW YORK De afnemende hoop op oplossing van het conflict in de staalindustrie hield de 'aandelenmarkt op haar kant, maar in dustriële waarden wisten over het al geméén 'een kleine winst te behalen. Nu de metaalbewerkers het aanbod van de werkgevers hebben afgewezen is de hoop op een oplossing voordat de lijdslimiet 8 oktober van Eisenhower afloopt, ver minderd. Zelfs Du Pont en General Mo tors eindigden beneden hun hoogtepunten. Du Pont sloot op 2% na een stijging van meer dan 4. en G.M. eindigde op 1%. Deze twee vielen op door de gerechtelijke uitspraak van vrijdag dat Du Pont haar aandelen in G M. niet behoeft te verkopen. Winsten in de twee waarden en van meer dan een dollar in Union Carbide hielp het industriële gemiddelde in de plus kolom te handhaven. General Motors werd ook het meest verhandeld, waarna Jersey Standard. Studebaker-Packard. American Motors en Electric and Musical volgden. Olies vielen op ongunstige industrie-sta tistieken. Gulf ging meer dan 2 dollar om laag en Texaco meer dan een dollar. In de camera's daalde Polaroid meer dan 3 en Bell and Howell 1%. American Motors kwam achteraan in haar afdeling met een daling van 134. Ford Studebaker was flauw. Chrysler vast. De totale omzet was 2.100.0000 aandelen Van 1191 verhandelde fondsen waren 565 lager en 403 hoger. Het industriegemid delde kwam van 636 57 op 637.01. dat van spoorwegen van 158.87 op 157.82 en dat van onenhare nutsbedrijven van 88.86 op 88.24. (UPI). Advertentie Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur SS'/t'/n Nederl. '47 925/,„ 92s/i6 3 °/n Nedl 1962/64 98 V» 9854 Woningbouw 6% 109% 10954 Pr A'dam '56 I.. 8154 Pr A'dam '56 II 92 Pr A'dam '56 III 92% Pr R'dam 'C2 I.. 9054 Pr R'dam '52 II. Pr R'dam '57 101 A.K.U 367 364 Calvé Delft 650'/2 640 Van Gelder Zonen 241 240 K. N Hoogovens. 578% 578 Nederl. Ford 312 310 N Kabelfabriek 381 381 gew Philips Gloeil 637 629 Pref PhilipsGloeil 238% 238 Unilever 64854 637 Wilton Fyenoord 205 205 Werf Gusto 156 156 Dordtsche Petrol. 693 exdiv 690 Kon. Petroleum.. 1 153.90 152,10 Billiton 323 321 A'dam Rubber IO8V2 10654 K.L.M f 122,5^ f 122,50 Holl Amer Lijn 159'/ 157 K.N SM 15654 155 N. Scheepv Unie 13854 138 v. Nievelt Goudr. 13754 136 Phs. v. Ommeren 24054 240 H.V.A 146% 145 Delimaatsehappij f 172.-' f 171.- Amsterd. Bank. 31054 312 Nat. Handelsbank 154 154 Ned Handel Mij 232 V. 232/ Rotterd. Bank 28054 281 Twentsche Bank 258 Anaconda Copper 61"/, 6054 exdiv Bethlehem Steel 56 56'/s 'T S Steel ïoov, 9954 General Motors 56% 5654 Shell Union 7354 73% VlZZ 23% Flit bevat naast D.D.T. ook pyrethrum. P R O D U K T Op vrijdag 9 oktober des middags om vier uur zal het bestuur van de vereniging voor christelijk mulo de gymnastiekzaal van de Louise de Colignyschool aan het Marianne Philipsplantsoen 1 in Haarlem in gebruik nemen. Maandagavond omstreeks kwart over acht alarmeerden automobilisten op de Zeeweg in Bloemendaal de politie, omdat zij een brand hadden gezien. Het bleek een brand op de vuilnisbelt te zijn. De Brandweer uit Overveen slaagde er met behulp van enige haastig gerequireerde vrachtauto's met zand jn het vuur te blus sen. Behalve de brandweer en de Bloe mendaalse politie waren ook nog enige personeelsleden van Publieke Werken van Bloemendaal bij de blussing betrokken De schade was gering. Men slaagde erin uitbreiding van de brand op het omliggen de duinterrein te voorkomen. Aagtedijk 5 680 m. n.o. Mombasa n. Mombasa. Acmaea 5 50 m. z.w. Landsend n. Eastham. Amstelsluis 5 175 m. z.o. Malta n. Gdynia. Aalsdijk G te Bnagkok. Almkerk 5 v. Antwerpen n. Rotterdam. Andijk 5 v. Antwerpen n. Rotterdam. Argos 5 v. Chalkis n. Saloniki. Arkeldijk 4 v. New York n. Tripoli. Abida 5 te Miri. Amstelkroon 5 200 m. w.z.w. Sabang n. Singapore Asmidiske 5 390 m. o. Kp. Race n. Hampt. Roads Asterope 5 190 m. z.z.w. Landsend n. Hpt. Roads Alamak 5 60 m. n.w. St. Paulsrocks n. Antwerpen Alpherat 5 350 m. n. San Juan n. Willemstad. Ameland 5 v. Curaggao n. Bachaquero. Appingedijk 5 500 m. n.o. Azoren n. Cristobal. Acila 5 v. Curagao n. Brisbane. Alhena 5 te Uheus v. Rio de Janeiro. Alphard 6 te Bremen v. Antwerpen. Area 6 te Curasao verwacht v. Trinidad. Algenib 5 v. Santos n. Montevideo. Alioth pass. 6 Madeira nè Las Palmas. Alnati 5 v. Santos n. Buenos Aires. Amsteldiep 5 v. Panama n. Curasao. Artemis 5 rede Point a Pietre. Astrid Naess 6 te Aruba. Almkerk 6 te Rotterdam. Andijk 5 te Rotterdam. Amstelmeer 5 te Calcutta verwacht v. Madras. Amerskerk 5 23 m. z. Kp. Leeuwin n. Aden. Amalie B pass. 5 Ushant n. Rotterdam. Amsteldijk 5 180 m. w. Ouessant n. P. Everglades Amstelmolen 5 520 m. w.n.w. N.W.-Kp. n. Albany Amstelpark 5 120 m. o. Balikpapan n. Fremantle Amstelvaart 5 360 m z.o. Guam. Amstellaan pass. 5 Algiers n. Hamburg. Angolakust 5 te Antwerpen. Annenkerk 5 te Genua. Ares 5 180 m. n.w. Ouesant n. Curasao Bali 5 100 m. w.z.w. Colombo n. Penang. Bawean 6 v. Port Said n. Napels. Billiton 5 te Los Angeles. Bawean 5 te Port Said. Batjan 5 v. Djeddah n. Aden. Bengalen 5 v. Singapore n. Port Swettenham. Bin tang 5 te Surabaja. Bonita pass. 4 Miami n. New York. Blitar 5 v. Marseille n. Duinkerken. Calt. Gorinchem 5 in Kielerkan. 11. Kopenhagen Camitia 5 1000 m. n.o. Barbados n. Curasao. Cities Service Valley Forge 5 140 m. z.z.o. Sint Helena naar Philadelphia. Caltex pass. 5 Ras Al Hadd n. Abadan. Cartago 6 te Cristobal. Corilla 5 v. Calcutta n. Pladju. Castor 5 te Rotterdam. Cinulia verm. 5 v. Stanlow n. Barton. Clavella verm. 5 v. Eccles n. Stanlow. Cleodora 5 et Miri. Caltex Eindhoven 5 v. Sidon n. Pernis. Celebes 5 50 m. o. Gavdo n. Rijeka. Calt. Gorinchem 5 v. Kopenhagen n. Brunsbüttel Calt. Pernis 5 292 m. n.o. Mogadiscio n. Bahrein Calt. Rotterdam 5 52 m. o.z.o. Gibraltar n. R'dam Caltex Delfzijl 5 v. Holtenau n. Kopenhagen. Ceronia 5 400 m. z.z.o. Bangkok n Bangkok. Calt. Arnhem 5 45 m. n.o. R. Al Madraka n. Suez Camerounkust 6 te Douala verwacht. Corilla 5 v. Calcutta n. Pladju. Crania 5 550 m. n.n.o. Curasao n. Curasao. Calamares 5 te Los Angeles verw. v. Golfito. Caltex Delfzijl 5 te Brunsbüttel n. Kpenhagen. Carrillo 5 te Armuelles verw. v. Los Angeles. Dorestad 5 105 m. w. Kp. Matapan n. Aden. Dinteldijk 5 te Balboa. Diemerdijk 5 v. Londen n. Antwerpen. Dongedijk 5 360 m. w.n.w. Finisterre n. Curasao Eemdijk 3 v. Houston n. Le Havre. Esso Amsterdam 5 op Thames verwacht v. Aruba Esso Rotterdam 5 135 mijl z.z.w. Ouessant naar Ena 5 v. Punta Cardon n. Guayaquil. Wilhelmshafen. Eenhoorn 5 14 m. n.o. Kp. Bon n. Rotterdam. Eos 5 25 m. n.w. Kp. Degarde n. Tunis. Friesland KRL 5 v. Trinidad n. Kaapstad. Fravizo 6 te Archangel. Gaasterland 4 60 m. z.o. F. Noronha n. L. Palmas Graveland 5 te Rio Grande verw. v. Pto. Allegre. Groote Beer 5 300 m. w. Scillys 11. Rotterdam. Groote Kerk 6 te Port Said. Guineekust 5 te Abidjan. Geertje Buisman 5 135 w.n.w. Safi n. Safi. Haarlem 5 700 m. z.w. Flores n. Fort de France. Hathor 5 70 m. n. Benghazi n. Alexandrië. Houtman 5 450 m. z.o. Ceylon n. Zanzibar. Hector 5 35 m. z.w. Ouessant n. Lissabon. Hoogkerk 5 110 m. z.z.o. Ceylon n. Aden. Hydra 5 v. Paramaribo n. Ciudad Bolivar. Isis 5 720 m. 0.11.0. Barbados n. Amsterdam. Ivoorkust 5 630 m. z.w. Lagos n. Lagos. Jacob Verolme 5 te Coquimbo verwacht. Jagersfontein 5 300 m. w. Walvisbaai n. L. Palm Japara 5 te Sunkpilot n. Londen. Jason 5 v. Miami n. Fort Liberte. Java 5 te Suez verwacht. Johannes Frans 4 290 m. z. Lima n. Coquimbo Kaap Hoorn 5 750 m. z.w. Azoren n. Curagao. Karimata 4 te Londen n. Antwerpen. Kamperdijk 5 te Antwerpen v. rede Terneuzen Kara 5 140 m. z.w. Lima n. Cruz Grande. Keizerswaard 5 155 m. w. F. Noronha n. Curagao Kylix 10 te Rotterdam verwacht. Kloosterdijk 5 te Havana verwacht v. Antwerpen Koratia 5 30 m. z.z.o. Albany n. Geelong. Kalinga 4 v. Curagao n. Baltimore. Karossa 5 v. Timordilly n. Sorong. Kelletia 5 v. Beykoz n. Iskenderun. Koningswaard 5 v. Punta Cardon n. Buenos Aires Kopionella 5 300 m. o. Gibraltar n. Landsend. Kosicia pass. 5 Ouessant n. Curagao. Kylix 5 20 m. z.o. St. Vincent n. Pernis. Karsik 5 420 m. n.o. Mauritius n. Durban. Kellia 5 180 m. w. Sabang n. Thameshaven. Kalydon 5 v. San Lorenzo n. Curagao. Kertosono 5 900 m. o. Bermudas n. Houston Kryptos 5 100 m. o. Aden n. Bandar Mashur. Laarderkerk 5 te Antwerpen. Laertes pass. 5 Gibraltar n. Liverpool. Larenberg 6 te Freetown. Langkoeas 5 340 m. n.o. Bermuda n. Genua. Laurenskerk 5 50 m. w. Algiers n. Port Said. Lutterkerk 6 te Basrah. Leersum 5 570 m. o.n.o. Kp. Race n. Montreal. Leiderkerk 5 210 m. z.z.w. Ouess. n. Duinkerken Leuvekerk 5 v. Hamburg n. Antwerpen. Lindekerk 5 te Londen. Lissekerk 5 v. Londen n. Port Said. Lombok 4 te Cristobal. Louis Lantz 4 te Emden. Lekhavens 30 m. w.n.w. St. Paulsrocks n. L. Palm. Liberty Bell 5 150 m. z.o. Ascension 11. Ph.delph. Lieve Vrouwekerk 5 v. Marseille n. Port Said Loenerkerk 5 160 m. o.n.o. Aden n. Suez. Maas pass. 5 Ouessant n. Algiers. Maaskerk 5 440 m. z.z.w. K. Finist. n. Duinkerken. Maaslloyd 5 420 m. o.n.o. Christmas eil. n. Balboa Markelo 5 100 m. o. Gibraltar n. Lattakia. Marnelloyd 5 te Kuwait. Mataram 5 125 m. o. Ceylon n. Penang. Merwede 5 te Cictoria verwacht. Musilloyd 7 v. Singapore n. Port Swettenham. Mcerdrecht 5 300 m. o.n.o. Bermuda n. Norfolk Mijdrecht 5 20 m. o.n.o. Bizerta n. Paulsboro. Mississippilloyd 5 280 m. z.w. Bombay n. Bombay Memnon 5 tc Amsterdam n. Hamburg. Merwelloyd 5 70 m. n. Kp. Finisterre n. Pt. Said Minos pass. 5 Nyköping n. Helsinki. Mohammet Reza Shdh 6 te Antwerpen. Mitra 5 85 m. w. Bristol n. Curagao. Munttoren 5 270 m. w. Manilla n. Kawasaki. Merseylloyd 5 390a m. o. Socotra n. Penang. Nanusa 5 te Amsterdam. Papendrecht 6 te Istanbul verwacht. Nias 6 rede Salaverry. Nieuw Amsterdam 6 te San Thomas. Noordwijk 5 v. Monrovia n. Las Palmas. Nijkerk 5 600 m. o.z.o. Guardafui n. Penang. Notos 5 5 m. w. Kp. Matapan n. Augusta. Neder-Elbe 6 te Suez. Naess Tiger 5 240 m. n.w. Alexandrië n. Pt. Said. Oldekerk 5 dw. Palma de Mallorca n. Tanger. Oranje Nassau 4 1400 m. z.w. Madeira n. Madeira. Ootmarsum pass. 5 Key West n. Mobile. Oranje 6 v. Melbourne n. Sydney. Orion 5 v. Sfax n. Ceuta. Oberon 5 400 m. z.w. Scillys n. Amsterdam. Ouwerkerk 5 500 m. n.n.o. St. Helena n. Kaapstad. Oranjefontein 5 te Bremen verwacht. Osiris 5 700 m. z.o. Bermuda n. Amsterdam. P. G. Thulin 5 75 m. n.n.o. La Plata n. Coquimbo. Poseidon 6 te Maracaibo verw. v. New Orleans. Prins Willem III 5 750 w. w. Valentia n. Le Havre. Philine 6 v. Suez n. Mena. Prins der Nederlanden 6 te Trinidad. Pr. Willem van Oranje 6 v. Le Havre n. Montreal. Prins Willem II 6 v. Rotterdam n. Montreal. Philippia 8 te Mena Al Ahmadi verwacht. Prins Alexander 8 te Lissabon verwacht. Peperkust 3 te Amsterdam. Prins Casimir 5 930 m w. Glasgow n. Montreal. Prinses Irene pass. 5 Belle Isle n. Rotterdam. Purmerend 5 ten anker Shat Al Arab rivier. Pygmalion 5 v. Likata n. Tanger. Roepat 5 680 m. n.w. Flores n. Lissabon. Rondo 1 v. Beira n. Mtwara. Rossum 5 160 m. z.w. Ouessant n. Barl. Rijnkerk 5 te Amsterdam. Riouw 5 te Antwerpen. Reza Shah The Great 5 160 m. w.z.w. Kreta naar Port Said. Randfontein 5 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Ridderkerk 6 te Nacala verwacht Rijndam 5 v. New York n. Southampton. Stentor 6 te New York. Solon 51140 m. w.z.w. Azoren n. Antwerpen. Seven Seas 5 v. Rotterdam n. Quebec. Stad Delft 5 v. Rotterdam n. Antwerpen. Stad Maassluis 5 te IJmuiden. Sunetta 4 v. Devonport n. Geelong. Stad Rotterd. 5 120 m. z.z.w. L. Palm. n. IJmuid. Stanvac Benakat 5 te Tandjong Uban verwacht. Str. Cook 5 570 m. o.z.o. Lelagoabay n. Fremantle. Straat Lombok 5 300 m. z.o. Mauritius. Strat Torres 5 60 m. n. Timor n. Brisbane. Sambas 5 v. Singapore n. Port Swettenham. Schie 5 v. Rhodos n. Eleusis. Silindoeng 5 v. Hollandia n. Biak. Stanvac Talangakar 6 te Buatan. Saloum 5 110 m. w.n.w. Lissabon n. Brest. Stad Arnhem 5 50 m. z.w. Cartagena naar Civita Vecchia. Stad Leiden 5 105 m. z.z.o. L. Marques n. Beira. Sarangan 5 385 m. w.z.w. Azoren n. New York. Schiedijk 5 30 m. z.w. Kp. Race n. Antwerpen. Stad Amsterdam 5 190 m z. Dakar n. Pepel. Schelpwijk 5 110 m. o. Montevideo n. B. Aires. Sloterdijk 5 45 m. z. Sable eil. n. New York. Stanvac Sumba 5 v. Butan n. Sungeigerong. Statensingel 5 800 m. w.z.w. Landsend n. Dublin. Steven 5 220 m. o. Belle Isle p. Hamburg. Tamara pass. 5 Algiers n. Lsle of Grain. Tjibantjet 5 te Dar Es Salaam. Taharna 5 140 m. o.n.o. Bahrein n. Landsend. Tarakan 6 te Huil. Talisse 5 v. Damman n. Kuwait. Tpinegara 5 te Rio de Janeiro. Tomori 5 275 m. z.o. Sabang n. Sabang. Texel 6 te Huil. Tweelingen 5 200 m. n.o. Las Palmas n. Monrovia. Tomocyclus 9 te Portland Maine verwacht. Telamon 5 100 m. n.n.o. K. Finisterre n. Madeira.. Vasum 5 85 111. n.w. Malta n. Banias. Van der Hagen 5 240 m. w, Sabang n. Penang. Van Waerwijck 6 te Melbourne verwacht. Van Noort 4 v. Hongkong n. Singapore. Vlieland 5 400 m. w. Minicoy n. Rotterdam. Vivipara 5 te Rotterdam. Waterman 5 v. Suez n. Aden. Wonosobo 5 v. Port Said n. Venetië. Wonogiri 5 te Cebu. Westland 5 200 m. z.w. Finisterre n. Amsterdam. Woensdrecht 5 50 m. o. Gibraltar n. Port Said. Waingapoe 5 220 m. z. K. Guardafui n. Mogadiscio Waterland 5 200,m. n.o. Vitoria n. Santos. Zaankerk 5 420 m. o.z.o. Formosa n. Cebu. Zeeland 5 v. Djibouti n. Suez. Zonnekerk 5 420 m. n.w. D. Garcia n. Fremantle. Zuiderkruis pass. 5 Kp. Race n. Amsterdam. Zuiderkerk 5 v. Le Havre n. Marseille. IJssel 5 te Bremen verwacht v. Hamburg. SLEEPVAART Argus en Atlas 6 v. Hoekv. Holland nara zee. Cycloop 6 230 m. z. Dakar n. Lagos. Hudson 3 v. Glasgow. Humber 6 te Maassluis. Noordholland 6 220 m. n.w. Kp. San Antonio naai Maracaibo. .Voordzee 6 v. Port Said. Rode Zee 3 v. Puerto Alegre. Titan 6 v. Antwerpen te IJmuiden. KLEINE VAART Alcetas 4 te Triëst n. Rijeka. Ank T 2 v. Zaandam te Vestervik. Atlas 4 v. Algiers n. Tel Aviv. Bab T 2 v. Abö n. Zaandam. Bloemgracht 5 in Kielerkanaal n. Amsterdam. Boreas 5 dw. Kp. Roca n. Sevilla. Draco 5 60 m. w. Spartivento n. Rotterdam. Flsa pass. 5 ET-6 v. Skutskaer n. Zaandam. Elsa 4 v. Sornaess te Kingslynn. Flevo 5 150 m. n.n.o. Villano n. Sevilla. Ilias 3 v. Livorno n. Lissabon. Joost 2 Kiel gepass. n. Karskaer. Kaap Falga 3 v. Ostrand te Rundvik Kaap St. Vincent 1 v. Gent n. Svendborg. Looiersgracht 5 15 m. z.w. Oland n. Abö. Manto 4 v. Vigo n. Amsterdam. Marianne 5 te Gothenburg. Midas 4 v. Tarragona n. Valencia. Netta 5 dw. Kp. Gata n. Barcelona. Fhidias 5 10 m. n. Kp. Vincent n. Antwerpen. Ponza 2 v. Mariestad te Gruvon. Schippersgracht pass. 5 Gjedserrif n. Helsinki. Quo Vadis 4 op Thames n. Londen. Strabo 4 te Amsterdam n. Bilbao. Thaletas 5 8 m. n.w. Finisterre n. Rotterdam. Tilly 3 v. Zaandam n. Karlstad. OFFICIëLE PUBLICATIE Opkomst eerste oefening Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 7 OKTOBER 1959 ''oor le oefening onder de wapenen komen wordt een aantal EXTRA- treinen ingelegd. Deze dienstplichtigen moe ten van deze treinen gebruik maken en daar toe op een zodanig tijdstip van hun woon plaats vertrekken, dat zij op het desbetref fende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die i.v.m. hun plaats van vertrek of bestemming geen gebruik kunnen maken van één van de hierna genoemde EXTRA-treinen. moeten In gevolge hun lastgeving reizen met de eerst volgende reisgelegenheid né 06.59 uur. EXTRA TREINEN: LeeuwardenVught: Leeuwarden v. 8.41 - Heerenveen v. 9.03 - Steenwijk v. 9.24 - Meppel v. 9.35 - Zwolle a 9.54 - v. 10.15 - Amersfoort v. 11.22 - Utrech' C.S v. 11.50 - Vught a. 12.34 GroningenBer gen op Zoom: Groningen v. 8 43 - Assen v 9.04 - Hoogeveen v 9.25 - Meppel v. 9 41 - Zwolle v. 10 04 Amersfoort v. 10.57 - Utrecht C.S. v. 11.28 - 's-Hertogenbosch v 12 05 - Tilburg a. 12.22 - Gilze Rijen v. 12.32 - Breda 12.41 - Bergen op Zoom a. 13.30. Nijmegen— Bergen op Zoom: Nijmegen v. 9.30 - Wijchen v. 9.40 - Oss v. "0.02 - 's-Hertogenbosch v 10.20 - Tilburg v. 10.40 - Breda v. 10 58 - Roosendaal v. 1117 - Bergen op Zoom a 11 29 AmsterdamBergen op Zoom: Amsterdam C.S. v. 9.24 - Amsterdam Sloterdijk v 9 30 - Haarlem 9.43 - Leiden v. 10-11 - Den Haag H.S. v. 10.26 - Rotterdam C.S v. 10 55 - Dor drecht v. 11.16 - Bersen op Zoom a 11 54 RofterrtnmEindhoven: Rotterdam C.S. V .9.48 - Rotterdam Blaak v. 9.52 - Rotterdam Zuid v 9.56 - Dordrecht v 10.10 - Lage Zwa- luwe v. 10.22 - Breda v. 1035 - Gilze R'jen v. 10.44 - Tilburg v. 10.54 Oisterwiik v. 11.02 - Boxtel v. 11.11 - Eindhoven a. 1126. Rotter damAmersfoort: Rotterdam C.S. v 9.04 - Rotterdam Noord v. 9.12 - Gouda v 9.27 - Utrecht C.S. v. 10-02 - Amersfoort a 10-18 Den Haag-Ede/Wageningen: Den Haag S.S v. 9.22 - Voorburg v. 9.27^- Gouda v. 9 46 - Utrecht C.S. a. 10.12 v. 10.21 - Ede Wage- ningen a 10 48. AmsterdamEinhoven: Am- terdam C.S. v. 9.36 - Amsterdam Muiderpoort v. 9.42 - Amsterdam Amatel v. 9-46 - Utrecht C.S. v. 10.16 Geldermaicen v. 10 40 - 's-Her togenbosch v. 11.02 - Vught v. 1108 - Eind hoven a. 11.31. ZwolleRoermond: Zwolle v. 10.07 - Deventer v. 10.32 - Zutphen v 10 48 - Arnhem v. 11.21 - N:jmegen v. 11.43 Rlerick v. 12.34 - Venlo v. 12.38 - Roerm n 1 12 59

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7