Corps van leerlingen en oud-leerlingen van M.T.S. veertig jaar Cremer met „Gieren op 't veilig nest" WOENSDAG 7 OKTOBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgebreid programma van lustrumcommissie Bijeenkomst van V.V.D. en J.O.V.D. op 12 oktober Burgerlijke Stand van Haarlem beschaafde juffrouw Herfstwandeltocht Examens 'Jirieven aan de redactie SAAB 93B Fa. FLINTERMAN H. J. van Leeuwen overleden Fraaie zege van 't Oosten op damclub DSTO Programma pauzeconcert door Piet Kee Het Witte Kruis in Haarlem telt 11.000 leden Amateurtoneel UIT STAD EN STREEK P. Dekker veertig jaar in overheidsdienst Kerkelijk Nieuws AU PING binnenvering of schuimrubber vanaf f 79.- Tegelijk met de Hogere Technische School in Haarlem viert het Corps van leerlingen en oud-leeriingen der MTS de ze maand het veertigjarig bestaan. Ter gelegenheid van dit voor de betrokkenen zo heugelijke feit heeft de lustrumcom missie onder leiding van ir. G. L. Ludolph, oud-directeur van de MTS, een uitvoerig feestprogramma samengesteld, dat begint met een oriëntatierit voor auto's, moto ren en bromfietsen door Haarlem op don derdagavond 15 oktober. Op vrijdag 16 oktober zijn er sportwedstrijden in het Heemsteedse sportpark, maar de eigenlij ke festiviteiten beginnen pas des avonds met een instuif in Brinkmann voor de oud leerlingen, waarvan velen uit het buiten land speciaal voor deze lustrumviering naar Haarlem komen. Zaterdag 17 oktober begint met de ont vangst van de reünisten in het concert gebouw waar later op de ochtend de fees telijke herdenking zal plaats hebben van het veertigjarig bestaan van de HTS in Haarlem en van het Corps van leerlingen en oud-leerlingen der MTS. Aan deze herdenking wordt medewerking verleend door het N.Ph.O. onder leiding van Henri Arends dat onder meer het MTS-Corps- lied ten gehore zal brengen voor deze ge legenheid speciaal geharmonieerd en ge orkestreerd door Marinus Adam. Daarna begeven allen zich naar de HTS waar de voorzitter van de vereniging voor nijverheidsonderwijs in Haarlem, de heer ir. J. D. Berdenis van Berlekom bij het gedenkteken voor de slachtoffers van de tweede wereldoorlog een krans zal leg gen. Na het défilé langs het gedenkteken verzamelen alle deelnemers zich voor de koffiemaaltijd in de HTS. Voorts is er dan gelegenheid voor de bezichtiging van de in werking zijnde laboratoria en werk plaatsen en de expositie „40 jaar Corps". In de middag hebben de herhalingsles- sen voor afgestudeerden plaats en vervol gens wandelen alle reünisten achter de muziek van een drumband aan naar Brink- mann op de Grote Markt waar een recep tie wordt gehouden. De avond wordt ge vuld met een lustrumrevue onder lei ding van en naar een idee van Henk D. Roozemond. Vooraf verlenen Rita Reys, Rob van Reijn en het Cocktail Trio mede werking aan deze avond. De eigenlijke re vue, waaraan tientallen leerlingen en oud- Advertentie Op 12 oktober des avonds om half ne gen houdt de afdeling Haarlem van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie in samenwerking met de afdeling Kenne- merland van de J.O.V.D. in Brinkmann te Haarlem een bijeenkomst. Mevrouw mr. J. M. Stoffels-van Haaften zal spreken over: „Nederland en de Europese samen werking" en de heer J. J. Jacobse zal het hebben over: „Een jeugdige visie op de liberale politiek". BEVALLEN van een zoon, 5 okt.: A. van RhijnVan Hoven; M. van der Velde Verkaik; M. E. Kemper—Lagerweij; M. C. M. de KorteLeijs; 6 okt.: C. de Wit Van Leijden; J. M. Porlegies—Broekman; W. G. KamermanVan den Bogaard; W. E. VogelaarStavinga. BEVALLEN van een dochter, 6 okt.: J. W. M. KerkhoffBlankwater. OVERLEDEN, 3 okt.: N. Jonker. 52 j., Boterstraat; H. F. van der Wateren, 40 j., Ruychaverstraat; 5 okt.: E. FabriekArp, 67 j., Zaanenstraat; J. F. van Rooijen, 59 j., M. van Heemskerkstraat; F. Beringen, 8 weken, Sophiastraat. ONDERTROUWD, 6 okt.: J. van Gas teren en N. E. Fledderman; H. J. Zander en D. Klaassen; A. C. M. van de Nes en E. J. M. Calandt; P. N. Pijlman en N. L. de Bruin; B. van Schagen en E. A. M. H. van Eis; J. A. Schijer en J. L. Webster; D. H. Crum en J. Mus. GEHUWD, 6 okt.: G. P. Corsten en C. G. Groenendijk; T. Prins en J. Keppel; J. de Looff en M. P. Boxma; W. C. E. Kok en N. E. Bazuin. leerlingen medewerken en die getiteld is „Veertig plus" wordt gevolgd door een lustrumbal in Brinkmann. De lustrumviering wordt besloten met een thé dansant in Brinkmann voor de leerlingen op zondag 18 oktober. Ten slotte heeft op 19 december de voor aanstaande zaterdag vastgestelde caba retwedstrijd plaats voor middelbare scho lieren. Deze wedstrijd moest namelijk te elfder ure worden uitgesteld aangezien twee scholen zich op het laatste moment terugtrokken. Niettemin blijft er een bijzonder uitge breid programma bestaan en de organi satoren hopen dan ook, dat de naar schat ting 1200 deelnemers aan dit feest ook na deze festiviteiten interesse blijven tonen voor het Corps en men verwacht tevens, dat het Corps door dit uiterlijk vertoon ook bij de Haarlemse bevolking bekendheid zal krijgen. Adnprtpfitip Vraagt Apotheker of Drogist Advertentie Wordt gevraagd in Juwelierszaak Indien mogelijk enige vakkennis. Brieven onder no. 1007 bur. v. d. blad De Haarlemse wandelsportvereniging „Jan Passtoors" houdt op 10 en 11 oktober de wandeltocht „Mooi Kennemerland". Deze wandeltocht gaat door de mooiste plekjes van Kennemerland in herfsttooi. De start is vanuit gebouw „Domi" aan het Zandvoorterpad in Overveen zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur en zondags tussen 10.00 en 12.30 uur. De afstanden variëren van 10 tot 25 kilometer. Aan de Da Costakweekschool in Bloe- mendaal zijn voor het examen derde leer- kring geslaagd: de dames L. J. Lem, H. Rusbach, W. van Ruller te Haarlem, G. L. Drijver, W. J. J. Versteeg te Velsen, A. A. Vromans, A. A. Wigman te Bloe- mendaal, W. H. Kiewiet te Zandvoort en P. M. Hofman te Heemstede. Twee kan didaten moeten een herexamen afleggen. De examens zijn geëindigd. Twee kandi daten werden afgewezen. LEIDEN. Geslaagd voor het semi- artsexamen: mejuffrouw S. Barto (Den Haag), J. J. Bierman (Haarlem) en H. P. Zwennes (Den Haag). Geslaagd voor het artsexamen: mejuffrouw I. van Gent (Lei den), B. H. A. Dezentje (Den Haag en J. M. Werre (Santpoort). Geslaagd voor het doc toraalexamen geschiedenis: mejuffrouw E. Kamp (Bloemendaal). AMSTERDAM (Vrije Universiteit). Ge slaagd voor het kandidaatsexamen econo mie: R. E. Busser (Haarlem). (Verkort weergegeven) Zou het bij wijze van proef niet mogelijk zijn bij sommige Haarlemse verkeers lichten een extra fase van bijvoorbeeld vijf seconden in te schakelen (vooropge steld dat dit overal technisch mogelijk is en op de Grote Markt kan het tijdens welke het gehele lichtenstelsel op rood staat? Voor de verkeerslichten rondom het Verwulft zou dit betekenen, dat er een extra fase komt nadat het verkeer door de Grote Houtstraat van zuid naar noord en dat van de Koningstraat naar de Gier straat moet stoppen en eenmaal wanneer al het kruisend verkeer door de rode lich ten op de beide delen van de Ged. Oude Gracht en het Verwulft, alsmede dat van de Botermarkt tot stoppen gedwongen wordt. Totaal betekent dit dus een extra tijd van 10 seconden voor er een gehele cyclus van lichten verlopen is. In het al lerongunstigste geval moet dus het weg verkeer 15 seconden langer wachten dan nu het geval is (dit geldt dus voor verkeer dat uit de Grote Houtstraat via het Ver wulft naar de westelijke Ged. Oude Gracht of Botermarkt gaat) doch hiervoor in de plaats krijgt het voetgangersverkeer twee maal een extra gelegenheid van 5 seconden om veiliger over te steken, hetgeen vooral van belang is voor de drukke oversteek van V. en D. naar de bushalte Botermarkt vice versa en op de hoeken van het Ver wulft. Ook achter het station bij het Kennemer- plein zou zo'n extra fase veel goeds kun nen brengen, maar dan vooral voor het wegverkeer zelf. Kijkt u maar eens hoe vaak verkeer van Staten Bolwerk richting Kennemerplein in de knoop komt met de staart van het verkeer Kennemerplein richting Kruisweg, vooral ook omdat de meeste weggebruikers zich helaas niets aantrekken van het gele waarschuwings- licht. Ik ben benieuwd wat stadgenoten en politie-autoriteiten erven denken. De heer J. B. Brauckmann, hoofdinspec teur van politie te Haarlem, chef van de verkeerspolitie tekent bij deze brief het volgende aan: De theoretische mogelijkheid tot het inleggen van een extra „alles-rood" fase bij de verkeerslichten is uiteraard wel be kend. Dit kan echter alleen, als de betreffende regelingsapparatuur daarvoor is inge richt. Dit is hier echter niet het geval, zo dat het realiseren van een alles-rood fase zou neerkomen op de noodzaak, de be staande apparatuur te vernieuwen, het geen een uitermate kostbare geschiedenis zou zijn. Overigens is de vraag of het gewenst is een alles-rood fase in te voegen een kwes tie van het afwegen van de b.elangen van het rijverkeer en het voetgangersverkeer daar door een alles-rood fase de afwikke ling van het rijverkeer nadelig wordt be ïnvloed. Niet alleen, dat het rijverkeer iets langer moet wachten, hetgeen op zichzelf niet zo ernstig behoeft te zijn, doch tevens betekent dit dat door de langere wachttijd de files wachtende auto's worden verlengd, hetgeen weer noodzakelijk maakt, de groentijden voor het rijverkeer te verlen gen om de wachtende files gelegenheid te geven in hun geheel bij het verschijnen van het groene licht door te rijden. Met de alles-rood fase en de verlenging van de groentijden komt dit neer op een sterke verlenging van de omlooptijd, waardoor de totale regeling veel ongunstiger wordt. Op het Houtplein en het Kennemerplein zou dit bovendien nog tot de extra moei lijkheid leiden, dat de opstelvakken tussen de achter elkaar gelegen lichten te klein worden, om de (grotere) files te bevat ten. Ten slotte dient er x'ekening mede ge houden te worden, dat in de meeste ge vallen een veilig oversteken voor de voet gangers mogelijk is, als op de weg, welke moet worden overgestoken, het rijverkeer stilstaat (rood licht). Alleen als er zeer veel afslaand verkeer is, kan dat voor de voetgangers moeilijk worden. Op de Grote Markt echter, welke door briefschrijver wordt genoemd, is er van afslaand verkeer geen sprake, omdat er, hetzij éénrichtingverkeer geldt (Barteljo- risstraat, Grote Markt langs Kreijmborg) dan wel een links afslaan verbod geldt (van Barteljorisstraat. naar Zijlstraat). Hier is dus steeds een voor de voetgangers volledige veilige fase aanwezig bij de bestaande x-egeling. Wat de situatie voor het rijverkeer op het Kennemerplein betreft, deze wordt, zoals reeds in de brief wordt opgemerkt, hoofdzakelijk veroorzaakt doordat het rij verkeer door het gele licht blijft rijden. Dit punt heeft echter de aandacht van de politie en er zal nagegaan worden, of hier aan nog iets te doen valt. TERUG Bijna veertig jaar geleden Reed de stoomtram eens per uur Van Oud-Bennebroek naar Heemstee: 't Was te weinig op den duur! De electrische moest komen, Die zou vaker, sneller gaan; Want de N.Z.H. moest immers Met de tijd toch medegaan! En de straten bleven nauw; Dus de tram moest maar verdwijnen, Bleef niet lang ons dorpje trouw. Bussen, ja, dat zou iets wezen, En 't zou nog veel vlugger gaan; Maar, wanneer het weer niet best was, Bleven heel veel mensen staan. En van Bennebroek naar Iieemsteê Reed er helemaal niets meer; Naar de Glip moest je dan lopen Als't tenminste kon ora't weer! Als je niet meer goed kon fietsen, Of je was niet best ter been, Als een taxi je te duur was, J%, hoe moest je er dan heen? 't Leed was later weer geleden, Want toen kwam de Haagse bus; Eens in 't half uur ging ze rijden, Dat was een vooruitgang dus; Maar toch werd er veel gemopperd Over 't slechte materiaal: Door elkaar werd je gerammeld; 't Was soms werklijk een schandaal! In de stad veel nieuwe bussen, Doch van Haarlem naar Den Haag 't Slechtste dat de Maatschappij heeft, Waarom?'t Bleef voor ons een vraag. Nu wordt't winter, nu is't nodig Dat de bus wat vaker rijdt; Maar nu is het weer een uurdienst. Net als in de oude tijd! A. H. RINGNALDA-HUIZINGA Konijntje. Een dezer dagen kwam mijn zoon thuis met een klein zwart konijntje dat hij uit medelijden had gekocht bij een handelaar op de Botermarkt in Haarlem. Het beestje zat tussen een aantal grotere konijnen in een hok en werd volkomen on der de voet gelopen. Mijn zoontje kocht het dier voor 1,50, maar toen hij er mee thuiskwam zag ik onmiddellijk, dat het doodziek was. Na enkele uren raakte het konijntje geheel verlamd en het stierf. Ik belde de dierenbescherming op en ik vroeg of er niets tegen te doen was, dat men doodzieke dieren verhandelde. Het antwoord luidde: „Wij kunnen er niets aan doen. We krijgen er wel meer klachten over." Ik zou nu alle dierenvrienden willen aan raden de dieren bij betrouwbare zaken te kopen. Mevrouw J. A. v. d. H.P. Advertentie MET VLIEGTUIG-PRECISIE Dealer voor Haarlem en omstreken Zandvoortselaan 365 - Bentveld Telefoon 42212 Op vierenzeventigjarige leeftijd is te Haarlem overleden de heer H. J. van Leeuwen, die met andere leden van de hervormde gemeente van Spaarndam bij zonder geijverd heeft voor de stichting en totstandkoming van de Sionskerk aan de Eksterstraat. Vroeger was de heer Van Leeuwen werkzaam op het kantoor der diaconie der hervormde gemeente van Groot-Amsterdam en later was hij in dienst bij een broodfabriek in Haarlem. Ongeveer twintig jaar geleden was de thans overledene oprichter van de commis sie tot beheer van de kerkelijke belangen in Haarlem-Noord, speciaal ten noorden van de Jan Gijzenvaart. De eerste jaren vervulde hij het voorzitterschap en ver der heeft hij een aantal jaren het penning meesterschap waargenomen van het ver jaardag- en offerfonds. Toen er plannen werden gemaakt een kerk te bouwen in Oud-Schoten stelde de heer Van Leeuwen zich beschikbaar daaraan mee te werken en tot zijn taken behoorden onder meer het voeren van correspondentie met de hervormde gemeenten in het land over het verlenen van bijdragen en het voeren van de administratie van de obligatiele ning ten behoeve van de nieuwe kerk. Vrijdagmiddag om twaalf uur zal in de Sionskerk een rouwdienst worden gehou den en om twee uur zal zijn stoffelijk overschot op de Nieuwe Oosterbegraaf plaats aan de Kruislaan te Amsterdam ter aarde worden besteld. Het tiental van de Haarlemse damvereni ging ,,'t Oosten" heeft de bijzonder moei lijke uitwedstrijd tegen DSTO uit Amster dam op fraaie wijze omgezet in een 11-9 overwinning. Deze voor de hoofdklasse competitie groep B gespeelde wedstrijd droeg van het begin tot het einde een spannend ka rakter, omdat de kansen aan verschillen de borden meerdere malen wisselden. Ten slotte kwamen de Haarlemmers als over winnaar uit de strijd. Zij staan nu met GS I het beste geklasseerd voor de twee finaleplaatsen van deze groep. De gedetailleerde uitslag luidde: DSTO 't Oosten: 1. E. v. ZantenW. de Jong 1-1; 2. H. v. d. Heide—F. Slot 0-2; 3. F. Blokker—H. J. v. Berk 1-1; 4. M. G. Vree burgA. de Jong 1-1; 5. G. H. AniH. v. d. Vossen 1-1; 6. J. DijkstraW. Roest 0-2; 7. J. Lieshout—H. Diemei 1-1; 8. W. MarijtJ. Poppen 2-0; 9. K. PakeJ. Kroon 0-2 en 10. B. KuitH. Mast 2-0. Totaal 9-11. In groep A van de hoofdklasse competi tie ondervond DCIJ felle tegenstand van DDD uit Alkmaar. De IJmuidenaren moesten genoegen nemen met een 10-10 gelijkspel. GS II behaalde een veelzeggen de 14-6 overwinning op DWW. Joz. Blanke naar I bracht het verleden jaar gepromo veerde tiental DCG een 13-7 nederlaag toe. Maandag aanstaande speelt de Haarlem se damclub in „Die Raeckse" in Haarlem tegen de sterke ploeg van DDD. Eerste klasse Het tweede tiental van de Haarlemse damclub heeft met een 13-7 overwinning op de DCIJ-reserves de leiding genomen in de competitie eerste klasse van het district Kennemerland. Deze tweede ach tereenvolgende overwinning werd behaald op een incompleet tiental van DCIJ, dat ondanks een 4-0 achterstand wegens het niet opkomen van twee spelers, toch uit stekend vei-weer heeft geboden. Het programma van het pauzeconcert dat de Haarlemse stadsorganist Piet Kee morgenmiddag van tien over half één tot tien minuten voor half twee in het gemeen telijk concertgebouw in Haarlem geeft, omvat de volgende werken: Preludium en fuga in d van J. S. Bach; Largo van J. S Bach; Rondeau van F. Couperin; Bene- dictus opus 59 van M. Reger; en sonata da chiesa van H. Andriessen. Het daarop vol gende pauzeconcert heeft plaats op don derdagmiddag 12 november eveneens van 12.40 tot 13.20 uur. Het eerstvolgende avondconcert wordt dinsdag 3 november om acht uur gegeven. Tijdens de in Haarlem gehouden leden vergadering van het Witte Kruis, afdeling Haarlem, deelde de voorzitter, de heer dr J. J. Eckhardt mee, dat de vereniging thans bijna 11.000 leden heeft. Hij wees voorts op de goede samenwerking met de beide andere in Haarlem gevestigde kruis verenigingen. De secretaris, de heer H. J Kolkman gaf hierna een verslag van de reparaties aan de badhuizen Leidseplein en Drilsmaplein. De aftredende bestuursleden, dr. Eck hardt, voorzitter, en de heer J. Jedema, penningmeester, werden bij acclamatie herkozen. De vereniging stelde zich ver volgens achter de door de provinciale Noordhollandse verenignig Het Witte Kruis voorgestelde verbetering van de pen sioenen van de wijkverpleegsters. Om de gelden voor deze en andere noodzakelijke voorzieningen te kunnen opbrengen werd besloten de contributies per 1 januari 1960 hieraan aan te passen. In 1958 werden 1700 patiënten door de wijkverpleegsters verzorgd. Een van elke zeven leden heeft dus daadwerkelijk van de hulp der wijkverpleegsters geprofiteerd. Er werden in het verslagjaar bijna 4000 verplegingsartikelen gratis in bruikleen verstrekt. Mevrouw J. Roorda-Houwing en de heren H. J. Kolkman en J. Jedema wei-den vervolgens gekozen als afgevaardigden naar de algemene vergadering van de pro vinciale vereniging Het Witte Kruis. Het bestuurslid, de heer W. H. Bauer, directeur van de schooltandverzorging, pleitte ten slotte in deze vergadering voor inschake ling van de wijkverpleegsters en de con sultatiebureaus voor een betere jeugd- tandverzorging. Deze week heeft Koningin Juliana de ervaringen gehoord van de Letse do minee Urdze. Dominee Urdze, zelf vluchteling, is een van de geestelijke leiders van de Letten in het vluchte lingenkamp Ohmstede (Duitsland). Ohmstede is een van de projecten, die in het kader van het W ereldvluchte- lingenjaar zijn toegewezen aan Neder land. Dominee Urdze vertelde in een vergadering van het bestuur van het Nederlands Comité Vluchtelingenjaar (19591960) die door de Koningin werd bijgewoond, over de materiële maar vooral ook de 'geestelijke nood, waarin zijn kolonie van bijna vierhonderd vluchtelingen verkeert. Hij sprak de hoop xiit, dat de vluchtelingen van Ohmstede, en van alle kampen in Europa die nog moeten worden op geruimd, deze keer niet wéér voor een teleurstelling zullen worden geplaatst. „Dat", zo zei dominee Urdze, „is in de afgelopen veertien, vijftien jaar reeds zo vaak gebeurd, dat zij het waar schijnlijk deze keer niet meer te boven zouden komen". In de laatste helft van deze maand begint in het grootste deel van ons land de eerste grote actie ten bate van de vluchtelingen in het kader van het Wereldvluchtelingen- jaar. Een extra-inspanning dus, die ten doel heeft in één grote golf van offervaardigheid en sa menwerking het „Europese schandaal" van de kampen uit de weg te ruimen. Men zal er ongetwijfeld nog meer van horen, maar voor wie reeds nu de lijfelijke en de geestelijke nood wil lenigen van hen, die soms al meer dan veertien jaar in een kamp verblijven: het gironummer van het Comité Vluch- telingenjaar is 1959 60. Met de zomer nog in het hoofd, hebben de leden van Cremer zich geworpen op het kluchtig blijspel „Gieren op veilig nest" van Harold Mc. Pheterson om het dinsdagavond in de stadsschouwburg aan een toegewijde schare donateurs en be langstellenden te vertonen. Inderdaad paste dit spel van verwarring en verhul ling uitstekend in de sfeer, die de lange zomer tot in de herfst laat voortduren. Het is luentig, het is vrolijk, het amuseert. Ik heb het al een keer eerder zien opvoeren, zodat men niet kon spreken van een Haar lemse première, maar dat doet er niet zo veel toe. Belangrijker is welke indruk ik ervan had overgehouden en of zij wel be antwoordde aan hetgeen gisteravond op geleverd werd. Eerlijk gezegd heeft de opvoering van Cremer de opgedane erva ringen niet kunnen overtreffen. Er werd vlot geacteerd, de glossen en effecten kwamen er netjes uit, maar een overrom pelende aangelegenheid werd het niet, ook al, omdat de dramatische kracht van de scène aanzienlijk aan kracht inboet, wan neer, zoals in het laatste bedrijf, een heel gezelschap voortdurend wordt bedreigd door een man met een revolver zonder dat men als toeschouwer een ogenblik be vreesd is, dat die revolver zal afgaan. Hier ligt dan mijn bezwaar tegen het stuk, maar ook tegen deze voorstelling, waarin het accent meer lag op de gekke situatie dan op de spanning. Voor mijn gevoel zat er meer in. De leden van Cremer speel den te zeer of zij er zelf niet in geloofden. Zij maakten van hun figuren bijna cari- caturen en in elk geval sterk aangezette typeringen. Daardoor boetten zij in de scène aan geloofwaardigheid in en werd het een spel met het spel, hetgeen niet de bedoeling is. Het werd nu een kwestie van routine. Men speelde zo glad, dat ik er het volle pond niet uithaalde. Een ver schil van opvatting met regisseur Bakker ligt aan deze uitspraak ten grondslag, maar toch ook een aanmerking op de in tensiteit van het spelerscorps dat met een gebrek aan tekstvastheid van enige mee spelenden zeker niet gediend was. De nadruk lag dus op de komische situa ties. Daarom hebben wij braaf gelachen. De auteur weet van wanten wat dat be treft. De hoofdpersoon, Aad Stroman, speelde zijn dubbelrol voortreffelijk. Ik blijf het erop houden, dat hij de schurk een minder ongeciviliseerde tongval had moeten aanmeten, maar afgezien daarvan, maakte hij toch twee heel bezienswaardi ge heerschappen, die ons de hele avond aangenaam bezig hielden. Op de voet volg de hem Dick v. d. Engel, die uitnemend op dreef was, heel vrij en heel losjes van verschijning. Van het vreemde echtpaar van Willy Witte-le Fèbx-e en Jacq. Tim merman kan ik niet zo hoog opgeven. De charge verstoorde de illusie. Het was of zij hun figuren niet sex-ieus genoeg hadden opgebouwd, een indruk, die afbreuk deed aan de spanning, welke hun komst moest teweeg brengen. Fons Cornet typeerde zijn barkeeper uit voerig, maar niet helemaal zeker van zijn tekst. De overige dames in het gezel- Nteaws in het kort Filmmiddag. Donderdagmiddag geeft de afdeling Hillegom van de Algemene Bond van Ouden van Dagen in het „Wa pen van Friesland" een filmmiddag. Klëurendia's. De heer N. V. Veen hoopt op donderdagavond 8 oktober om acht uur in de kerk van de Evangelische Broedergemeente, Parklaan 34, kleuren dia's te vertonen over Suriname. Op 13 oktober zal de heer P. Dekker, administratief hoofdambtenaar A. chef van de administx-atie van het St. Elisa beths Gasthuis, veertig jaar in overheids dienst zijn. Hij begon zijn ambtelijke loop baan als klerk bij de gemeente-ontvanger te Haax-lem. In 1927 ging hij over naar Bouw- en Woningtoezicht en in septem ber 1939 werd hij in een leidende functie gedetacheerd bij de Distributiedienst. Bij de opheffing van deze dienst, in augustus 1948 werd hij tot april 1949 gedetacheerd bij het Openbaar Slachthuis en daarna kwam hij bij het St. Elisabeths Gasthuis, waar hij thans chef van de administratie is. Buiten zijn ambtelijke functie is de heer Dekker o.a. commissaris van de voetbalvereniging „Haarlem" terwijl hij voorts belast is met de redactie van de jeugdkx-ant van deze vereniging. Er is op dinsdagmiddag 13 oktober ge legenheid de heer Dekker te feliciteren in zijn woning, Orionweg 27, Haarlem. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor 's-Gi-avenhage (vac. F. J. Broeyer) N. den Oudsten te Amersfoort. Bedankt voor Ede P. de Jong te Kootwijk. Beroepen te Goudriaan en te Ottoland C. den Boer te Veen (N.-Br.). Geref. Kerken Beroepen te Soest A. L. Janse de Jonge te Oostvoorne. Aangenomen naar Nord- horn (Altreformierte Kirche) H. Kuiper, kand. en hulppred. vanwege de kerk van Duisburg-Ruhx-ort met standplaats Kexxlen. schap bleven wat onder de maat. Rie de Nooyer-Christiansen noch Ag. Koorenblik werkten zich op tot. een geaccentueerde persoonlijkheid. Nelliette Vis-Mooy had veel charme, maar leefde evenmin on der de dwang, die haar omstandigheden niet tot de aangenaamste maakt. Nee, het was allemaal wel vlot, maar niet stex-k. Misschien is dit genre toneel spelen niet het aangewezen soort voor Cremer, gezien het repertoire dat men aankan. Dat is dan een vriendelijke ver ontschuldiging mijnerzijds, die overigens aan het voorafgaande wezenlijk niets kan veranderen. P. W. Franse Advertentie van binnen het best van buiten het mooist

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5