In smederij legde Jacobus Kimman de basis voor automobielbedrijf President stelt Taft-Hartley Wet in werking in havenconflict Amsterdamse Beurs ar wvïïj WOENSDAG 7 OKTOBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 DE STAKINGEN IN DE V.S. Evenementen-comité in Oud-Schoten opgericht Intocht van St. Nicolaas op 14 november Bernhard Berenson overleden Vijf KLM-veteranen onderscheiden Loonsverhoging van 5 bij Van der Heem Censuur op Cevlon KLM-medaille voor eerste vlieger op de Londen-lijn Stewardess uit Heemstede droeg uniform voor het jaar 2000 De beurs van gisteren Jubilerende onderneming hoopt volgend jaar bedrijf in Haarlem-Noord te voltooien ontj Middenstandsbeurs met vele stands en demonstraties Scheepvaart Economische politierechter Tweeduizend gulden boete voor bloembollenhandel President Eisenhower heeft de Taft- Hartley Wet in werking gesteld wat be treft de stakingen in de havens van de oostkust door een commissie van onder zoek in te stellen die hem uiterlijk 10 ok tober rapport moet uitbrengen. Eisen hower tekende het decreet tot oprichting van de commissie, de eerste stap in de procedure van het in werking stellen van de Taft-Hartley Wet, waarmee de stakers voor 80 dagen het werk moeten hervatten, een soort „afkoelingsperiode". President Eisenhower gaf tegelijkertijd te kennen dat hij wellicht dezelfde, wet in werking zal stellen ten aanzien van de staking in de staalindustrie. Hagerty zei over dit arbeidsconflict: „Het lijkt hoe langer hoe meer op een krachtmeting tussen twee groepen waar bij het Amerikaanse volk de grootste ver liezer zal zijn". „Hieraan kan worden toe gevoegd", zo vervolgde hij, „dat de presi dent niet van plan is te zien dat het Ame rikaanse publiek de grootste verliezer wordt". In het presidentiële decreet merkte Eisenhower op dat niet kan worden toe gestaan dat door de havenstaking „de na tionale gezondheid en veiligheid in gevaar worden gebracht en de voorziening en ge bruik van noodzakelijke aan bederf onder hevige produkten, zoals voedsel, voor dichtbevolkte kustgebieden nadelig wor den beïnvloed". De commissie van onderzoek moet uiter lijk zaterdag aanstaande aan de president rapport uitbrengen over de feiten. Zij zal geen aanbevelingen hoeven te doen. Na ontvangst van het rapport kan Eisenhower de procureur-generaal verzoeken een dagvaarding van de Federale district rechtbank te verkrijgen waarmee de sta king voor tachtig dagen kan worden on derbroken. Vanochtend zijn ongeveer vijftig haven arbeiders in de haven van New Orleans verschenen ingevolge de order van een Fe derale rechter die de stakers in de haven van New Orleans beval weer aan het werk te gaan. De bond van ladingklerken en schoonmakers had echter posten uitgezet en de vijftig dokwerkers weigerden deze posten te passeren. Daarom is ondanks het rechterlijk bevel het werk in de haven van New Orleans niet hervat. Het aantal vrachtschepen dat in de ha- In Oud-Schoten, het deel van Haar lem ten noorden van de Jan Gijzenvaart, is een evenementen-comité opgericht, dat zich ten doel stelt het organiseren van feesten bijvoorbeeld op Ko ninginnedag, bevrijdingsdag, optochten en dergelijke activiteiten. Het eerste evenement dat men op het programma heeft staan is de feestelijke intocht van Sint Nicolaas in Oud-Schoten op zater dagmiddag 14 november a.s. Men hoopt daarvoor de medewerking van de in dit stadsdeel gevestigde winkeliers en particulieren te krijgen. De plannen be vinden zich nog in het stadium van voorbereiding, maar vast staat dat de intocht van de goedheiligman en zijn zwarte knechten groots en spectaculair belooft te worden. Het besluit tot oprichting van het comité werd dinsdagavond tijdens een bijeen komst in het clubhuis van de speeltuinver eniging Het Vondelkwartier aan de Ver- gierdeweg genomen. Daarbij was onder meer aanwezig de secretaris van het wijk- comité Oud-Schoten, de heer J. Kampman. De heer D. van Merkenstein die de leiding van de vergadering had, verklaarde dat ten onrechte bij velen de gedachte had postgevat dat de organisatie van de St. Ni- colaasintocht uitsluitend bij het bestuur van Het Vondelkwartier zou berusten. NEL De heer Van Merkenstein deelde voorts mee dat de burgemeester van Haarlem, als hoofd van de plaatselijke politie in be ginsel zijn toestemming had gegeven voor het houden van de St. Nicolaas-intocht op 14 november. Het bestuur van Het Vondel kwartier had gemeend het initiatief daar toe te moeten nemen omdat Oud-Schoten met zijn bevolking van 23.000 mensen, nog steeds geen comité uit de burgerij heeft, dat de voorbereiding en organisatie van openbare activiteiten op zich wil ne men. Hij hoopte dat een geslaagde St. Ni colaas-intocht het begin zal zijn van een lange reeks evenementen in Oud-Schoten, die de belangstelling en steun van de in woners zullen mogen ondervinden. „Ze noemen Oud-Schoten wel eens een wijk waar nooit iets te beleven valt maar la ten we tonen dat het ook anders kan," al dus de heer Van Merkenstein. Besloten werd een circulaire met be trekking tot de op 1 november te houden St. Nicolaas-intocht aan divei~.se instan ties en particulieren te sturen en daarbij om financiële medewerking te verzoeken. vens van de Atlantische Oceaan en de Golf van Mexico gestrand is, steeg dinsdag tot boven de 200. Kantoorbeambten gingen aan boord van het passagiersschip „United States" om de bagage uit te laden na de aankomst van het schip in New York. Dinsdagavond zijn de vertegenwoordi gers van de metaalbewerkersbond en van de staalindustrie samengekomen, maar al leen nieuwe en ernstige wrijvingen waren het resultaat. Na afloop gaven de werkge vers een communiqué uit, waarin verteld werd dat geen vorderingen waren ge maakt. Vakbondsvoorzitter David J. Mc Donald verklaarde kortaf „niets is veran derd". Van de zijde der werkgevers werd bovendien te verstaan gegeven dat de toestand zich nog verder heeft toegespitst, ondanks de waarschuwing van president Eisenhower dat het Amerikaanse volk dit touwtrekken tussen de vakbond en de werkgevers niet langer zou tolereren. Woordvoerders van de staalindustrie hebben gezegd dat hun aanbod dat de vakbond als „miserabel en armzalig" af wees het hoogste is dat zij konden doen zonder de staalprijzen te verhogen. Het zou een loonsverhoging van 15 dollarcent per uur en het verlenen van andere toe lagen, verdeeld over twee jaar, beteke nen. De vakbond is van mening dat het aanbod omkleed is door zoveel beperkin gen, dat het zou neerkomen op een ver mindering van het uit te betalen loon. De kunstkenner Bernard Berenson is dinsdagavond op de leeftijd van 94 jaar in Florence overleden. Hij was een van de grootste autoriteiten op het gebied van de Italiaanse schilderkunst, in het bijzonder uit de tijd van de Renaissance, waarover hij verscheidene werken heeft geschreven. In zijn villa te Settignano bij Florence had Berenson een prachtige verzameling kunstvoorwerpen en boeken over kunst verzameld. Vele kunstenaars en kunstmin naars, onder wie koning Gustav en konin gin Louise van Zweden, zijn zijn gasten geweest „Voor de jubilaris zal het wel eens ver velend zijn om in deze dagen zoveel over zichzelf te horen", zo begon mr. A. H. C. Gieben, secretaris-generaal van het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat, gis teren zijn toespraak tijdens een bijeen komst in „Aviorama" op Schiphol. ,Maar dit keer wil ik eens niet over de maat schappij, die wat organisatie betreft zo'n uitzonderlijke positie in de wereldlucht vaart inneemt, iets zeggen. Voor Neder land is de K.L.M. een bij uitstek nationale instelling en in het buitenland is de K.L.M. een begrip geworden, dat het best te om schrijven "is met doelmatigheid, dienst verlening en efficiency. Het gevaar be staat daarbij dat men de maatschappij als iets onpersoonlijks gaat zien. Maar de groei en de uitbouw van de K.L.M is al leen mogelijk geworden door menselijke toewijding en bekwaamheid, aldus mr. Gieben. De heer Van der Paauw verzocht mr. Gieben namens allen de dank aan de Ko- nigin over te brengen voor de verleende onderscheidingen. Naar ons van de zijde van de n.v. Van der Heem te 's-Gravenhage wordt mede gedeeld is tussen Van der Heem n.v. en de vertegenwoordigers van de erkende werknemersorganisaties overeenstem ming bereikt over de nieuwe C.A.O. voor de handarbeiders. Naast een aantal ver beteringen van de secundaire arbeidsvoor waarden betekent deze overeenstemming dat de lonen zullen worden verhoogd met 5 percent, dat de huurcompensatie 1957 in de uurlonen wordt verwerkt en dat tijdens de looptijd van deze nieuwe overeenkomst de werktijd zal worden verkort tot 45 uur per week. Deze voorstellen zijn inmiddels ter goed keuring voorgelegd aan het College van Rijksbemiddelaars, met het verzoek de nieuwe C.A.O. metingang van 3 augustus 1959 van kracht te verklaren, met een loop tijd tot 1 januari 1963. De directie heeft besloten ook aan de werknemers met week en maandloon een loonsverhoging van 5 percent te geven met ingang van de da tum waarop het College van rijksbemid delaars de C.A.O. voor de handarbeiders van kracht zal verklaren. COLOMBO (Reuter) De regering van Ceylon heeft als uitvloeisel van de noodtoestand, ingesteld na de moord op premier Banderanaike, met ingang van dinsdagnacht de pers van het eiland cen suur opgelegd. De rechtszaak tegen de moordenaar is tot 20 oktober uitgesteld. Zo zag omstreeks 1920 cle garage aan het Houtplein er uit. SPPüP A MÉg 111111 ij|! De hoofdvertegenwoordiger der K.L.M. in Engeland, de heer Kermer, heeft van ochtend in het kantoor van de Nederland se luchtvaartmaatschappij te Londen de zilveren medaille der K.L.M. uitgereikt aan de vlieger van het eerste toestel, dat op 17 mei 1920 de K.L.M.-dienst Londen- Amsterdam opende, de vlieger H. Shaw. Deze onderscheiding, en daarbij behoren de oorkonde en een brief van de presi dent-directeur der K.L.M., de heer I. A. Aler, zijn vanmorgen naar Londen ge bracht door de stewardess mejuffrouw H. G. Wieling uit Heemstede, die gekleed was in een uniform, dat door een Neder landse couturier is ontworpen als stewar- desskleding voor het jaar 2000. De oorkonde vermeldt, dat de heer Shaw, die al verscheidene jaren bij de vliegtuigenfabriek van De Havilland werk zaam is, de onderscheiding heeft gekregen als waardering voor de belangrijke en his torische rol .die hij bij de ontwikkeling van de K.L.M. heeft gespeeld. De heer Shaw zal het vanavond in het Kurhaus te Scheveningen te geven jubi leumconcert van de K.L.M. bijwonen. Daartoe is hij vanmiddag per vliegtuig naar Nederland gekomen. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uu 3-3!4°/o Nederl. '47 921B/is 92V& 3% Nedl. 1962/64 98'/8 98% Woningbouw 6 °/o 109 109 Pr. A'dam '56 I.. 8 U/2 Pr. A'dam '56 II. 92^ Pr. A'dam '56 III 92VS Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II. 89 Pr. R'dam '57 lOOVs A.K.U 366 'A 369 Calvé Delft 640 640 Van Gelder Zonen 239Vz 240 K. N. Hoogovens. 576 577 Nederl. Ford 3ioy2 311 N. Kabelfabriek. 380 380 gew.Philips Gloeil. 630'/2 632'/» Pref.PhilipsGloeil. 237 V2 Unilever 638% 639 Wilton Fyenoord. 201 203 Werf Gusto 157 157 Dordtsche Petrol. 692 690 Kon. Petroleum.. 152,60 f 152,30 Bill i ton 322 320 A'dam Rubber. 106 107 K.L.M 122,50 f 123,50 Holl. Amer. Lijn. 157 158 K.N.S.M 155V2 156 N. Scheepv. Unie 138 139 v. Nievelt Goudr. 134 Vt 115 Phs. v. Ommeren 240 240 H.V.A 144V2 144 Delimaatschapoij f 170,50 171,— Amsterd. Bank.. 310'/2 310'/» Nat; Handelsbank 153'A 1531/», Ned. Handel Mij 232 232 ''otterd. Bank. 280 281 Twentsche Bank. 258 Anaconda Copper 6iys 60'A Rethlehem Steel. 56'/s 56l/a U.S. Steel 99 H 99% General Motors.. 56% 56 Shell Union 73 12% 23s/,8 23% AMSTERDAM De internationale waarden zetten de lus teloze stemming van maandag voort. De koersen van de internationale waarden waren over vrijwel de gehele linie tame lijk flauw. Van Wallstreet gaat de laatste tijd geen enkele stimulans uit voor de Europese beurzen. De staal- en haven staking duurt in Amerika onverminderd voort. De Westduitse beurzen gaven een ongeanimeerde tendens te zien. Een en ander is er oorzaak van dat de arbitrage, het publiek en de beroepshandel zeer te rughoudend blijven. Hiermede is de ge ringe activiteit van gisteren op het Dam rak verklaard. Voor Unilever bestond nog de grootste belangstelling, doordat Duits land hier aan de markt was. De hoeklie- den hadden middenkoers aanbod, waardoor laag werd geopend, namelijk op 637. Daar na liep de prijs op tot 638 3/4 om tegen het slot weer terug te vallen op 637, tegen maandag als lotprijs 648 3/8. Het verlies voor de Philips-aandelen was geringer, doordat in deze hoek enige vraag voor Duitse rekening aanwezig was. De koers steeg van 628% tot 631 doch daalde daarna tot 629, tegen maandag als slotprijs 636%. In AKU ging heel weinig om en de rayon aandelen brokkelden verder af tot 364. Het koersverlies bedroeg circa 3 punten. Kon. Olie lag internationaal aangeboden en no teerde op 152.30 circa 1.40 beneden de vorige slotprijs. De aandelen kwamen 3/4 dollar lager uit New York. Scheepvaarten met minimale omzetten een weinig lager. In de cultuursector was de drukte in de rubberhoek voor aandelen Amsterdam Rubber afgelopen. Op 106 V2 bedroeg het verlies bijna 2 punten voor deze aandelen. Deli, HVA en Senembah werden iets lager geadviseerd. In de staats- fondsenhoek lag de nieuwste 4 1/4 pet. 1959 lening iets beter in de markt. Verder was de stemming hier prijshoudend bij zeer ge ringe zaken. De emissies van de laatste maanden hebben een zeer groot gedeelte van de affaire in deze sector weggezogen. Aandelen Metaalbuizenfabriek Excelsior daalden van 149 tot 140 1/4. Het jaarver slag van deze maatschappij is verschenen. Simon's Emballagefabrieken kregen een hogere adviesprijs op de dividendverho ging met 1 pet. tot 6 pet. De 4 1/4 pet. le ningen 1959 Amsterdam en Rotterdam wer den onveranderd op 98 V2 pet geadviseerd. Maandag werd de koers van 98 op het laatste moment verhoogd tot 98% pet. Pro longaties 3 pet. (ANP). NEW YORK De effectenbeurs van New York heeft, vooruitlopend op de mededeling over toe passing van de Taft-Hartley-Wet in de Amerikaanse staalstaking, tegen het slui ten van de markt een verbetering onder gaan, waarin spoorwegen, staalwaarden en andere bij de staking betrokken fond sen leidden. De markt was tamelijk ge deprimeerd geweest, bij kleine omzet, maar in de vijfde beursperiode nam de omzet zodanig toe dat het totaal iets boven de handel van de vorige dag lag. New York Central boekte iets meer dan een dollar winst en verschillende oliën, die zwak waren geweest, herstelden zich. Ge neral Tire iets beter dankzij zijn belangen bij raketbrandstoffen. Ook Thiokol profi teerde van die binding. Texas Instruments leidde du elektronische waarden, Ford was het beste Autofonds met een winst van 2 dollar. In het begin van de beurs hadden spoorwegen, staalfondsen en spe cials onder druk van verkoopopdrachten gestaan. De totale omzet was 2.330.000 aandelen; van 1190 verhandelde fondsen waren 462 hoger en 495 lager. Het industrie gemiddelde kwam van 637.01 op 636.06 dat van spoorwegen van 157.82 op 158.78 en dat van openbare nutsbedrijven van 88.24 op 88.07 (UPI). Hoofddorp HET HAARLEMSE automobielbedrijf Gebr. H. en F. Kimman N.V. heeft ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan onder het motto „Van smidse tot automobielbedrijf" bij drukkerij Planeta in Haarlem een gedenkboek uitgegeven. Hierin ziet me* zoals in het voorwoord staat „de historie van het bedrijf geprojecteerd tegen een achter grond die een boeiend stuk verkeersgeschiedenis vormt: van fraaie equipages in de Haarlemmer Hout via de eerste tuf-tufs naar de gestroomlijnde auto van 1959". Op 28 juli de oprichtingsdatum heeft het bedrijf het jubileum al gevierd met een feest avond voor het personeel. Zaterdag 10 oktober is er, zoals wij reeds meldden, des mid dags in de Vleeshal in Haarlem een officiële receptie. Zaterdagavond van acht tot tien uur en zondag van elf uur tot tien uur houdt het bedrijf, eveneens in de Vleeshal, een expositie, waar men behalve een landauer en een Victoria, enkele automobielen uit 1910 en 1935 en het allernieuwste model van een der door de firma vertegenwoordigde merken kan bezichtigen. Het definitieve schetsplan voor een zelfstandig bedrijf aan de Rijksstraatweg bij het Delftplein in Haarlem-Noord is bij de gemeentelijke schoon heidscommissie in behandeling. De grondlegger van het bedrijf is de smid Jacobus Kimman geweest. Achter zijn smederij had hij aan de Wagenmakers laan een wagenmakerij. Hier startte de firma in 1884 ria te zijn opgericht door Jacobus' zoons Hendrik Nicolaas en Fran- ciscus Johannes. Later namen zij het per ceel Houtplein 37 in gebruik als schilders werkplaats. De gereed gekomen rijtuigen stelde men op nummer 20 ten toon: de eerste showroom van de firma. In 1893 legden Victor, de oudste zoon van Hen drik Nicolaas, en Jacobus, oudste zoon van Franciscus Johannes, de eerste steen van het huidige complex aan de Wagen weg. De fabriek maakte onder meer een landauer en andere rijtuigen voor Konin gin Emma, twee victoria's voor de toen nog jeugdige Koningin Wilhelmina, een coupé voor Prins Hendrik en een victoria voor de sultan van Deli. Bij de eeuwwis seling gingen de broers Hendrik en Fran ciscus carrosserieën bouwen. Bovendien kwam er een herstelplaats voor auto's. De smederij en het woonhuis Houtplein De voorgevel van het bedrijf dat Gebr. H. en F. Kimman N.V. in de loop van volgend jaar in Haarlem-Noord aan de Rijksstraatweg hoopt te bouwen. 23-25 gingen tegen de grond. In 1914 ver rees hier de garage en in 1928 kwamen er woningen bovenop. Uit de Coupé en andere modellen die omstreeks 1910 werden gemaakt, groei den geleidelijk aan de stijlvolle landaulet- tes. Zo bouwde de firma er onder meer een voor Koningin-moeder Emma. In 1930 gaf het bedrijf de fabricage van luxerijtui gen definitief op. Nog jaren daarna wer den echter carrosserieën voor bedrijfs auto's en autobussen gebouwd. Deze afde ling werd in 1957 opgeheven. Het bedrijf breidde zich ook uit naar de Baan. Nieuw bedrijf in Noord Het nieuwe bedrijf in het noordelijk stadsdeel zal verrijzen op een terrein van 2500 vierkante meter aan de Rijksstraat weg hoek Jan Campertstraat. De archi tect, de heer K. J. Roosendaal in Den Haag, heeft in het plan tien woningen ge projecteerd. Het complex omvat verder onder meer een werkplaats, kantoren, een kantine en een showroom en het zal be staan uit twee etages. Men hoopt de plan nen in de loop van het volgend jaar te kunnen verwezenlijken. De directie van de onderneming bestaat thans uit de heer V. F. J. Kimman en de bei de broers H. N. Kimman en J. P. Kim man. n Zaterdag, maandag en dinsdag heeft in de Beurshal te Hoofddorp weer de mid denstandsbeurs plaats, welke wordt geor ganiseerd door de samenwerkende plaat selijke middenstandsorganisaties. Men heeft ernaar gestreefd van deze beurs niet slechts een grootscheepse expositie te ma ken van hetgeen in het dorp zelf te ver krijgen is, maar de aantrekkelijkheid te verhogen door demonstraties enz. Burgemeester mr. G. C. van der Willi gen zal zaterdagmiddag de beurs openen. Aagtedijk 7 te Mombasa. Aagtekerk 7 te Beira. Aegis 6 1600 m. z.z.w. Azoren n. Dordrecht. Acmaea 6 te Eastham. Albireo 6 te Rosario. Alcor 6 v. Rotterdam n. Antwerpen. Algenib 6 v. Santos n. Montevideo. Alhena 7 te Bahia. Alioth 6 75 m. o. Madeira n. Las Palmas. Alkmaar 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Alnati 6 v. Santos n. Buenos Aires. Alphacca 6 521 m. o. Paramaribo n. Rio de Jan. Amalie B 7 te Rotterdam verwacht. Amerskerk 6 320 m. w. Fremantle n. Aden. Amsteldiep 6 v. Panama n. Curagao. Amsteldijk 6 600 m. w. Ushant n. Pt. Everglades. Amstelkroon 6 560 m. w.n.w. Singapore n. Singap. Amstellaan 6 220 m. o. Gibraltar n. Polen. Amstelmolen 6 440 m. n.w. Geraldton n. Albany. Amstelpark 6 90 m. n. Makassar n. Fremantle. Amstelsluis 6 1 7m. o. Pantellaria n. Gdynia. Amstelvaart 6 640 m. z.o. Guam n. Newcastle. Annenkerk 6 v. Genua n. Marseille. Appingedijk 6 350 m. o.n.o. Flores n. Cristobal. Area 6 te Curagao verwacht. Argos 6 v. Thessaloniki n. Kalivia. Arkeldijk 6 400 m. n.o. Bermuda n. Tripoli. Arnedijk 7 v. Antwerpen n. Miami. Artemis 6 rede Pointe a Pitre n. Amsterdam. Asmidiske 6 200 m. z. Kp. Race n. Baltimore. Asterope 6 410 m. w. Ouessant n. Hampt. Roads. Astrid Naess 6 te Aruba verwacht. Baarn 6 150 m. z.w. Landsend n. Willemstad. Bali 6 285 m. o.z.o. Colombo n. Penang. Banda 6 410 m. w. Bombay n. Penang. Bantam 7 te Manilla. batjan 7 te Djibouti. Batu 6 v. Cochin n. Suez. Bawean 6 v. Port Said n. Napels. Borneo 6 v. Singapore n. Tandjong Pandan. Breda 5 300 m. z.w. Fayal n. Emden. Calt. Arnhem 6 60 m. w.n.w. Kuria Muria n. Suez. Caltex Eindhoven 6 80 m. o. Gavdo n. Rotterdam. Caltex Leiden 7 te Rastanura. Caltex Pernis 6 69 m. o.z.o. Kp. Guardafui naar Bahrein. Caltex Rotterdam pass. 6 Kp. St. Vine. n. R'dam- Caltex Utrecht 7 te Ceuta. Camerounkust 4 v. Lagos n. Duala. Cartago 6 te Cristobal verwacht. Celebes 6 35 m. n.w. Zante n. Rijeka. Ceronia 7 te Bangkok. Cinulia 6 te Barton. Cities Service Valley Forge 6 260 m. n.w. Sint Helena naar Philadelphia. Clavella verm. 7 v. Eccles iManch.) n. Stanlow. Concepcion 5 195 m. o.n.o. Salvador n. Paranagua Cradle of Liberty 6 v. Philadelphia n. Port Said Crania 7 te Curagao. Diemerdijk 6 te Antwerpen. Dinteldijk 6 v. Cristobal n. Londen. Dongedijk 6 600 m. w. Kp. Finisterre n. Curagao. Drente 7 v. Rotterdam n. Middlesborough. Duivendijk 7 te Port Said. Eemland pass. 6 St. Pauls Rocks n. Recife. Eenhoorn 6 23 m. n. Bougie n. Rotterdam. Ena 11 te Duran verwacht. Eos 6 v. Tunis n. Malta. Friesland KRL 5 v. Trinidad n. Kaapstad. Friesland SSM 8 te Newcastle verwacht. Gaasterland 6 770 m. z.w. Dakar n. Las Palmas. Gabonkust 6 v. Lagos n. Takoradi. Graveland 7 te Itajai. Groote Beer 7 te Rotterdam. Hathor 7 te Alexandrië. Hector 6 75 m. n. Finisterre n. Lissabon. Heelsum 6 te Savannah. Heemskerk 6 300 m. n.o. Okinawa n. Hongkong Hoogkerk pass. 6 Minicoy n. Aden. Isis 6 1000 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Jagersfontein 6 590 m. o. St. Helena n. L. Palmas Japdra 6 te Londen. Jason 5 v. Miami n. Fort Liberte. Java 7 te Alexandrië. Joseph Frering 6 30 m. z. Wight n. IJmuiden Kaap Hoorn 6 1200 m. z.w. Azoren n. Curagao. Kalinga 11 te Baltimore verwacht. Kamperdijk 6 te Rotterdam. Kara 9 te Cruz Grande verwacht. Karimun 6 te Balikpapan. Katelysia 6 270 m. n.o. Socotra n. Mena. Kelzerswaard 6 130 m. n.o. Parnaica n. Curagao. Kelletia 7 te Iskenderun verwacht. Kellia 6 335 m. o. Dondrahead n. Thameshaven. Kerkedijk 6 v. Antwerpen n. New York. Kertosono 6 700 m. o. Bermudas n. Houston. Kieldrecht 6 v. Madras n. Rangoon. Kinderdijk pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Koningswaard 6 90 m. w.n.w. Trinid. n. B. Aires. Kopionella 6 30 m. w. Gibraltar n. Landsend. Koratia 6 140 m. z.z.o. Esperance. Korenia 6 200 m. n.o. Paramaribo n. Santos. Korovina pass. 6 Ouessant n. Las Palmas. Kosicia 15 te Curagao verwacht. Kvlix 6 65 m. z.w. Oporto n. Pernis. Laarderkerk 7 te Amsterdam. Laertes 6 lw. Finisterre n. Liverpool. Langkoeas 6 1050 m. z.w. Azoren n. Genua. Larenberg 7 te Monrovia verw. v. Freetown. Laurenskerk 6 35 m. o.n.o. Bone n. Port Said. Lawak 7 te Dar Es Salaam. Leiderkerk 6 te Duinkerken. Lekhaven 6 300 m. n.n.o. St. Paulsrocks n. Palmas Lelykerk 6 v. Kuwait n. Bushire. Leuvekerk 7 te Antwerpen verwacht. Liberty Bell 6 1000 m. w. Natal n. Philadelphia. Lieve Vrouwekerk 6 63 m. w.n.w. Stra Bonifacio naar Port Said. Lissekerk 6 40 m. z.z.w. Ouessant n. Port Said. Loenerkerk pass. 6 Perim n. Suez. Loosdrecht 7 v. Abadan n. Basrah. Luksefjell pass. 6 Landsend n. Londen. Lutterkerk 6 te Basrah. Maas 6 112 m. n.o. Kp. Villano n. Algiers Maaskerk 6 115 m. z.w. Finisterre n. Duinkerken Maetsuycker 6 v. Singapore n. Fremantle. Mariekerk 8 te Rangoon verwacht. Mataram 6 350 m. w. Sabang n. Penang. Meerdrecht 7 te Norfolk. Meerkerk 6 v. Suez n. Aden. Merseylloyd 6 300 m. w. Minicoy n. Penang. Merwelloyd pass. 6 St. Vincent n. Port Said. Minos 7 te Helsinki. Mirzam N 6 voor mond. Gironde n. Casablanca. Mitra 6 175 m. w. Brest n. Curagao. Mohamed Reza Shah 6 te Antwerpen. Munttoren 6 60 m. w. Kp. Bojeador n. Kawasaki. Naess Commander 7 te Mena Al Ahmadi. Naess Lion 6 28 m. w. Gavdo n Napels. Naess Tiger 6 te Port Said. - Nieuw Amsterdam 7 te Martinique. Notos pass. 5 Kp. Matapan n. Augusta. Nijkerk 6 360 m. w. Minicoy n. Penang Oberon 6 95 m. w.z.w. Ushant n Amsterdam. Oranje 8 te Sydney verwacht. Oranjefontein 7 te Hamburg. Oranje Nassau 5 1000 m. z.w. Madeira n. Madeira Orion 16 te Rotterdam verwacht. Osiris 6 1200 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. „Berinebroek" opent toneelseizoen. De r.-k. toneelvereniging „Bennebroek" speelt zondagavond de klucht „Huize Amor" in het r.-k. verenigingsgebouw. Een carrosserie landaulette, zoals de firma Kimman leverde aan Koningin moeder Emma. De Haarlemse economische politierech ter mr. J. D. Vink heeft vanmorgen een Haarlemse bloembollen- en zaadhandel veroordeeld tot een boete van f2000, wegens het uitvoeren van gladiolenknollen tegen een lagere prijs dan het Produkt- schap voor Siergewassen had» vastgesteld. Het prijsverschil op de partij van ruim een miljoen knollen bedroeg ongeveer f 28.000,De gladiolenknollen waren be stemd voor Cuba. De directeur van de n.v. verweerde zich met te verklaren dat de markt in 1956 in Cuba zo slecht was en dat hij met een grote voorraad zat. Een partij dahliaknol len had hij echter tegen een hogere prijs uitgevoerd dan het Produktschap had vastgesteld. Hij meende dat het een met het ander was gecompenseerd. De officier van Justitie mr. J. Wiarda wilde rekening houden met de omstandig heid dat het feit al enkele jaren geleden was gepleegd. „Als het dit jaar of vorig jaar was gebeurd had ik voorlopige stil legging van het bedrijf of intrekking van de exportvergunning gevorderd", zei hij. Thans eiste hij f 5000,boete, waarvan de helft voorwaardelijk. De politierechter legde de n.v. een boete van f2000,— op. „Restant" Een tweetal winkeliers uit Haarlem- Noord kregen een boete van f 50 omdat zij respectievelijk in juni en begin juli in hun etalages door kaarten met „Spoed- verkoop", „Restant" en verlaagde prijzen de indruk hadden gewekt dat het hier een uitverkoop betrof, althans een vooruit lopen op de uitverkoop die pas op 15 juli had mogen beginnen. Te „hoge" boete Een grond- en bosbezitter uit Vogelen zang werd conform de eis beboet met 15 omdat hij in gebreke was gebleven om be paalde terreinkaarten aan het bosschap in te sturen. „Ik had betere kaarten dan die welke werden gevraagd, maar ze werden niet ge accepteerd". klaagde de gedaagde. Hij vond de boete die de officier vorderde wel aan de hoge kant. „Dat wandelpark waar het om gaat brengt me trouwens niets op. Ik mag er niet eens hakken". Maar de politierechter vond dat verdachte gelegen heid genoeg had gekregen om de verlang de kaarten op te sturen en was het met de eis van de officier geheel eens. Ouwerkerk 6 420 m. o.n.o. St. Helena n. Kaapst. Papendrecht 6 v. Istanbul n. Wismar. Pliiline 6 v. Suezkanaal n. Mena. Philippia 8 te Mena Al Ahmadi verwacht. Pieter S 7 v. Rotterdam n. Swansea. Polydorus 6 v. Suez n. Aden. Prins Alexander 6 te Bonanza. Prins der Nederlanden 6 te Trinidad verwacht. Pr. Willem George Frederik 6 v. R'dam n. Antw. Prins Willem IV 6 te Montreal. Pr Wilem v. Or. 6 30 m. o.z.o. Scillys n. Montreal. Pygmalion 6 40 m. n.w. Kp. Bon n. Tanger. Reza Shah The Great 7 te Port Said. Rossum 6 60 m. z.w. Finisterre n. Bari. Rijndam 7 te Halifax. Sabang 7 te Rangoon v. Penang. Salatiga 7 v. Akaba n. Ummsaid. Saloum 6 380 m. z.w. Brest n. Brest, Saroena 6 te Pladju. Scheldelloyd 7 v. Rotterdam n. Bremen. Schie 6 te Eleusls Schiedijk 6 370 m. o.n.o. Kp. Race n. Antwerpen. Senegalkust 7 te Accra. Silindoeng 6 te Biak. Sinabang-6 240 m. n. Straat Singapore n. Sibu. Sloterdijk 7 te New York. Solon 6 810 m. z.w. Azoren n Antwerpen. Stad Amsterdam 6 te Freetown n. Las Palmas. Stad Arnhem 6 30 m. z. Majorca n. Civ. Vecchia. Stad Leiden 7 te Beira. Stad Maassluis 6 v. IJmuiden n. Pepel. Stad Rotterdam 6 115 m. n. L. Palm. n. IJmuiden. Stanvac Malacca 7 te Sungeigerong. Stanvac Sumba 6 v. Buatan n. Sungeigerong. Statensingel 6 500 m. w. Landsend n. Dublin. Steinhoeft 6 v. Valpairo n. Sanantio. Stentor 6 te New York verwacht. Straat Banka 6 230 m. o. Dondrahead n. Cochin. Straat Soenda 6 v. Melbourne n. Sydney. Straat Torres 6 150 m. o. Timor n. Brisbane. Tahama 6 70 m. 11.n.w. Muscat n. Landsend. Talisse 7 te Kuwait. Tamara pass. 6 Gibraltar n. Isle of Grain. Tara pass. 6 Madeira n. Rotterdam. Taria 6 v. Madras n. Calsutta. Tawali 6 v. Boulogne n. Bremen. Telamon 5 150 m. w.n.w. Lissabon n. Madeira. 'lero 6 te Rio de Janeiro. Teucer 6 te Tandjong Priok. Texel 6 te Huil. Tibia 6 v. Bombay n. Madras. Tjibodas 6 v. Port Swettenham n. Hongkong. Tjikampek 6 v. Singapore n. Kaapstad. Tjiluwah 7 te Hongkong. Tomocyclus 9 te Portland Maine verwacht. Tomori 6 v. Sabang n. Djibouti. Van Cloon 6 70 m. n. Flores n. Suva. Van der Hagen 6 te Penang. Van Spilbergen 6 v. Lagos n. Accra. Van Waerwijck 6 te Melbourne v. Auckland. Vasum 8 te Banias verwacht. Vivipara 7 v. Rotterdam n. Mena. Vlieland 6 365 m. o.z.o. Socotra n. Rotterdam. Waal 6 v. Alexandrië n. Beyrouth. Waikelo 7 te Khorramshahr verwacht. Waingapoe 6 300 m. o.n.o. Mogadiscio (bestemm.). Waterland 6 te Santos. Waterman pass. 6 Daedalusrtf n. Aden. Westertoren 6 35 m. n.w. Lissabon n. Port Said. Westland 6 90 m. n.n.o. Villano n. Amsterdam. Willemstad 6 v. Demerara n. Paramaribo. Woensdrecht 6 80 m. w. Algiers n. Banias. Woltersum 6 970 m. z.w. Flores n. Le Havre. Wonosobo 6 170 m. z.o. Kreta n. Venetië. Zaankerk 7 te Cebu. Zaanland 6 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika. Zeeland 6 100 m. o. Massawa n. Suez. Zonnekerk 6 60 m. z.z.w. Ceylon n. Fremantle. Zonnewijk pass. 6 Quebec n. Montreal. Zuiderkerk pass. 6 Ouessant n. Marseille SLEEPVAART Argus en Atlas 7 te Vlaardingen. cycloop 5 230 m. z. Dakar n. Lagos. Humber 7 v. Maassluis n. Perzische Golf. Noordholland 5 220 m. n.w. Kp San Antonio naar Maracaibo. Noordzee 3 v. Port Said. Tiian 5 v. Antwerpen te IJmuiden. KLEINE VAART Atlas 5 t.h.v. Bizerta n. Tel Aviv. Bab T pas. 6 ET-7 v. Calais n. Rotterdam. Bloemgracht 6 te Amsterdam. Draco 6 100 m. o. Kp. Palos n. Rotterdam. Elsa 5 dw. Vlieland n. Zaandam. Flevo 6 40 m. n.w. Oporto n. Sevilla. Ilias 6 dw. Kp. de Gata n. Lissabon. Julia Mary 9 v. Rotterdam n. Duinkerken. Lucas Bols 2 pass. 6 Borkumnf n. Amsterdam. Lijnbaansgracht 5 te Helsinki. Manto pass. 6 Steenbankboei n. Flushing.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7