Geen goals bij Nederland-Ierland voor de Olympische voorronde Doelman De Ruiter voorkwam een debacle voor de hockeyploeg Die Raeckse won en MHBS deelde de winst met TOG uit Hoorn Sterke verdedigingen stonden dan ook weinig kansen toe India speelde een klasse beter en won verdiend met 3-0 Gebrek aan snelheid in Nederlandse voorhoede Boeiend spel van soms hoge kwaliteit 17 Ook daar Tienduizend Nederlanders komen naar Keulen Er is nog een kansje dat Rijvers mee doet Stratenmaker wint eerste prijs in de KNVB-toto Pogingen Snelheid en inzicht Spanje versloeg Polen in Madrid met 3-0 K andidatentoernooi Smyslov rukte op naar gedeelde derde plaats FinlandNederland gaat toch nog door Kampioenschap ereklasse driebanden Standen in de competitie Keeper van India kreeg lechts één schot DONDERDAG 15 OKTOBER 1959 (Van onze sportredacteur) Het Nederlands amateurelftal is ongeslagen tevoorschijn gekomen uit de eerste wedstrijd voor het kwalificatietoernooi van de Olympsiche Spelen. Voor 12.000 toe schouwers werd gisteravond op het verlichte terrein van VUC in Den Haag een gelijk spel bereikt in de wedstrijd tegen Ierland. Een wedstrijd, waarin de verdedi gingen een dermate overheersende rol speelden dat er geen doelpunten werden gemaakt. Het was een bikkelhard duel tussen twee ploegen, die zelden een hoog peil bereikten en die nog gerust een uurtje hadden kunnen doorspelen zonder een goal te maken. En toch hebben de toeschouwers soms wel plezier kunnen beleven aan het spel, dat dan niet van hoge kwaliteit getuigde, maar dat duidelijk het stempel droeg van een ijzeren wil om een zo goed mogelijk resultaat te behalen. En wat dat betreft konden beide elftallen tevreden zijn met die 00 score, want een ploeg die de volle winst werkelijk verdiende was er niet. In technisch opzicht hadden de Ieren ongetwijfeld wat meer in hun mars. Voor al hun lichamelijke conditie was duidelijk beter. Maar veel tastbaars leverden die kwaliteiten niet op. Want de Nederlandse amateurs toonden een verfrissende stug heid en zorgden voor aanzienlijk meer ge vaarlijke situaties voor het doel van Bro- han dan de Ieren voor de goal van La- garde. Wat dat betreft ware het te wensen ge weest dat de Nederlandse aanval, die goed begon maar steeds verder afzakte, de be schikking had gehad over spelers met sprintsnelheid: de wedstrijd zou ongetwij- V oetbal feld in het voordeel van de Oranjeploeg zijn uitgevallen. Want nu was het zo dat die aanvalslinie vleugellam was door het ontbreken van snelheid bij de buiten spelers Uytermark (Blauw Wit) en vooral De Kleermaker (Vitesse). Een diepte- noch crosspass was voor dit tweetal bereikbaar. En toen men het spel wat meer door het midden ging leiden stootte men steeds weer op de voortreffelijke Ierse spil en aanvoerder Browne. een zeer laag peil naarmate de tweede helft vorderde. Abe, Abe. riep het publiek in koor, maar een voetballer met ook maar een klein deel van diens inzicht liet op zich wachten. Tekenend was ook wel dat in het laatste kwartier de gevaarlijkste twee schoten kwamen van de voet van de als rechtsbuiten meehinkende De Kluis. Maar niet getreurd, voor de 00 score is hard gewerkt en zij kwam de Nederland se ploeg als geheel zeker toe. Er zal echter nog heel wat moeten gebeuren voordat onze nationale amateurploeg in de twee wedstrijden tegen Groot-Brittannië en de uitwedstrijd tegen Ierland voldoende winst haalt om als poulewinnaar te eindigen en daardoor het recht te verwerven uit te komen in het Olympisch eindtoernooi in Rome. De Kluis midvoor van het Neder lands amateurelftal poogt een voor zet in te koppen, maar slaagt daar niet in. Rechts de Ierse spil Browne, die een voortreffelijke partij speelde. Aan de andere kant was het overigens al niet anders. Ook daar kwamen de buitenspelers snelheid tekort en speelde de spil Van Ierland van Willem II een sublieme partij. De Tilburger werd daarbij zo voortreffelijk geassisteerd in zijn verdedigende taak door Kruitbosch van Gouda en Blom van WW, dat de leren zelden aan een schot van formaat toekwamen. Wat dat betreft had doelman Lagarde De Duitse Voetbalbond heeft dinsdag de verwachting uitgesproken, dat van de 60.000 toeschouwers, die woensdag 21 ok tober in Keulen de voetbalwedstrijd DuitslandNederland zullen bijwonen, er 10.000 uit Nederland zullen komen. Het Miingersdorfer stadion is voor deze gele genheid uitgebreid tot 64.000 plaatsen, maar opdat iedereen het spel goed zal kun nen volgen, worden er slechts 60.000 bezoe kers toegelaten. De K.N.V.B. ontving van de Duitse Voetbalbond 3200 plaatsen. De Nederland se Spoorwegen, die voor de reis naar Keu len en een toegangsbewijs voor het stadion een speciaal tarief hebben ingesteld, kre gen de beschikking over 1750 kaarten. In totaal 3000 kaarten werden verstrekt aan Nederlandse autobusbedrijven. Verwacht wordt voorts, dat 2000 Nederlandse parti culieren aan een kaartje zijn gekomen door connecties in de Duitse grensprovin cies. De belangstelling van de pers voor de wedstrijd is zeer groot. Alleen uit Neder land kwamen reeds 73 aanvragen, er zijn echter slechts 55 perskaarten beschikbaar gesteld. Daarvan zijn er nog vijf gereser veerd voor radioreporters en televisie commentators. De Duitse bondscoach Sepp Herberger en zijn Nederlandse collega Elek Schwartz zullen voor de wedstrijd een persconfe rentie houden. De kans, dat Kees Rijvers alsnog van de partij zal kunnen zijn in de interland voetbalwedstrijd tegen Duitsland op 21 dezer in Keulen, bestaat nog steeds. Mo menteel zit de gebroken teen van de kleine Feijenoorder nog in gipsverband, maar vrijdag wordt dat verwijderd en Feijenoord hoopt, via injecties de links binnen van het Nederlands elftal zo ver te krijgen, dat hij zondag tegen Willem II kan meespelen. Vrijdag worden nog enkele röntgen foto's gemaakt. Vast staat, dat Rijvers de reis naar Duisburg en Keulen meemaakt, maar of het als speler of als toeschouwer zal zijn, dat is nog altijd een vraagteken. De stratenmaker Van Toorenburg uit Amsterdam maakte gistermiddag 'n lucht sprong van plezier, toen een telefoonge sprek met de KNVB hem duidelijk maakte, aat er, na zijn melding van 14 punten in de toto, geen andere meldingen met even veel goede uitslagen waren binnenge komen. De heer Van Toorenurg, die lid is van Blauw Wit, krijgt dus de eerste prijs van 122.400,Hij deelt dit bedrag met zijn aanstaande schoonvader, de heer Gros, die de kolom waarop de prijs is gevallen heeft ingevuld. Do tweede prijs van 52.455,valt in vijftien stukken uiteen. Deze vijftien deel nemers behaalden 13 punten. (Emma) het wel heel gemakkelijk. De enige gevaarlijke schoten op zijn doel voor rust een keer van Rice en in de twee de helft een van Rice en een van Murray verwerkte hij prima. Hetgeen ongetwij feld geen sinecure was in het bar slechte licht op het VUC-veld. Neen, de verdedigingen speelden een dominerende rol. Eigenlijk juist als in de beide vorige wedstrijden tussen beide ploegen. In 1957 werd het namelijk in Leeuwarden 22 en een jaar later in Du blin 11. Die wedstrijd in Dublin zagen wij destijds ook en ook toen verdiende geen van beide ploegen de overwinning. Zoals gezegd, Nederland 'kreeg nog de beste kansen om een voorsprong te be werkstelligen. Vooral midvoor De Kluis (Quick, Nijmegen) deed voor de rust en kele energieke pogingen, maar die slaag den niet door slecht richten, iets waar de binnenspelers Ten Hoopen (Quick, Den Haag) en Burgers (DWV) niet eens toe kwamen. De kwaliteiten van eerstgenoem de lagen dan öok meer op het vlak van de voorbereiding, terwijl wij van het spel van de Amsterdammer weinig begrepen hebben. Hij weifelde maar en kwam door zijn opmerkelijke tekort aan snelheid eigenlijk nergens aan toe. En dat terwijl de in het algemeen goed en veel werk verrichtende kanthalfs Li- bregts (Excelsior) en Mul (NAC) hem toch zeker niet vergaten bij het uitdelen van passes. Het bijeenbrengen van de elf beste ama teurspelers in een land als Nederland is voorwaar geen sinecure als aan het einde van ieder seizoen de semi-profclubs een belangrijk deel afromen, maar waar men de spelers dan ook vandaan mag halen, betere aanvallers zullen er toch wel te vinden zijn dunkt ons. Spelers met wat meer inzicht en vooral meer snelheid spelers ook die de kans moeten krijgen zich op elkaar in te spelen. Want de voorhoede van gisteren hing als droog zand aan elkaar en zakte af naar Het Spaanse voetbalteam heeft woens dagavond in Madrid met 30 gewonnen van Polen. Bij de rust leidde Spanje door 'n doelpunt van Di Stefano (29ste minuut) met 10. Het was de tweede wedstrijd tussen Polen en Spanje voor de eerste ron de van 't toernooi om de Europese beker voor landenteams. Aangezien Spanje de eerste wedstrijd in Katowice gespeeld met 42 heeft ge wonnen, plaatste het Spaanse team zich in de kwartfinales waarin het zal uit komen tegen Rusland. De wedstrijd werd voor meer dan 120.000 toeschouwers in het Bernabeu-stadion in Madrid gespeeld. De Spanjaarden hebben mede door hun betere techniek, tweemaal drie kwartier een overwicht gehad. Toch duurde het tot de 29ste minuut voordat middenvoor Di Stefano het eerste Spaanse doelpunt kon scoren. Linkshalf Gensana bracht in de 24ste minuut van de tweede helft de stand op 20. Hoewel de Polen probeerden het spel te verplaatsen konden zij niet voorkomen dat linksbuiten Gento, vijf minuten voor tijd, uit een pass van rechtsbinnen Kubala, een derde doelpunt scoorde. Schaken Woensdag werden in het kandidaten toernooi in Zagreb de afgebroken partijen uit de 21ste ronde uitgespeeld. De uitsla gen waren: GligoricPetrosjan remise; Fischer Smyslov 01. De stand na de 21e ronde luidt: 1, Tal (Rusl.) 15!/ï pnt.; 2. Keres (Rusl.) 14 pnt.; 3. en 4. Smyslov en Petrosjan (beiden Rusl.) IIVj pnt.; 5. Gigoric (Joe goslavië) lO'/s pnt.; 6. Fischer (V.S.) 8V2pnt.; 7. Benkö (Statenloos) 6,5 pnt.; 8. Olafsson (IJsland) 6 pnt. In de partij tussen Gligoric en Petros jan werd slechts één zet gedaan. Daarna besloten de spelers tot remise, aangezien geen van beiden winstkansen in de stel ling zag. Bovendien hadden zowel de Joegoslaaf als de Rus driemaal achtereen dezelfde zet gedaan, zodat een punten verdeling onvermijdelijk was. Fischer deed nog een laatste poging de vrij-pion, die Smyslov kort voordat de partij werd afgebroken had gecreëerd, te veroveren. Toen dit niet lukte, gaf de jonge Amerikaan na slechts vier zetten op. Er waren toen in totaal 48 zetten gedaan. Zondag begint in Belgrado het laatste ge deelte van dit kandidatentoernooi. De jonge Russische grootmeester Tal, die nu alle spelers driemaal tegen elkaar zijn uitgekomen de eerste plaats bezet, dankt deze positie voornamelijk aan de goede resultaten, die hij behaalde tegen de niet-Russische deelnemers. Zo wel op Benkö als op Olafsson en Fischer veroverde hij de volle buit (3 punten) en tegen Gligoric moest hij in drie partijen slechts een half puntje afstaan. Benkö en Olafsson moesten tegen Keres, die momenteel de tweede plaats bezet, eveneens driemaal een nederlaag incasseren. Uit de drie ontmoetingen tegen Fischer haalde Keres echter slechts een punt. Opmerkelijk in de laatste zeven ronden was het herstel van ex-wereldkampioen Smyslov. Door een score van 51/* punt uit zeven partijen deelt hij thans de derde en vierde plaats met zijn landgenoot Petro- jan. Smyslov werd met zijn 5Vi punt alleen overtroffen door Tal, die in Zagreb zes punten behaalde. Tennis De tenniswedstrijd FinlandNederland voor de eerste ronde van het toernooi om de Koning Gustaaf-beker gaat toch door. Aanvankelijk verzochten de Finnen de wedstrijd medio oktober te houden. Om technische redenen heeft de KNLTB zich toen uit het toernooi teruggetrokken. Dins dagavond kwam wederom een verzoek van Finland binnen. De wedstrijd zou eind oktober kunnen worden gespeeld en nog maals drong de Finse bond aan op de komst van een Nederlandse ploeg. Het be stuur van de KNLTB besloot om louter sportieve overwegingen hierop toch een team naar Finland af te vaardigen. De datum van de wedstrijd is nog niet vast gesteld. Biljarten Elf kandidaten hebben zich aangemeld voor het" kampioenschap van Nederland ereklasse groot biljart driebanden, dat van 26 tot en met 29 november in het Groot handelsgebouw in Rotterdam wordt ver speeld. Titelhouder Herman Popeyus is vrijgesteld van het spelen van voorwed strijden. Voor deze selectie zijn twee groepen in gedeeld. In Amsterdam spelen N. F. Stik- kelman (Arnhem), M. J. Heinsman (Den Haag), L. van Bommel (Oisterwijk), H. de Ruyter jr. (Waalwijk) en G. J. Lorist (Am sterdam). In Utrecht spelen: J. H. Swee- ring (Amsterdam), L. G. J. Teegelaar (Rotterdam), C. van Reede (Utrecht), J. Broekhuizen (Arnhem) en C. van Ooster hout (Breda). Deze voorwedstrijden moeten op 9 november beëindigd zijn. Handbal Na de wedstrijden van zondag luiden de stanr den in de afdeling Haarlem van het Nederlands Handbalverbond Eerste klasse: Dames Heren IJmond 36 Concordia 2 48 Rapiditas 46 IJmond 2 34 Full Speed 34 AVA 4—4 TYBB44 Rapiditas 2 32 Concordia (Hill.).. 3—3 Tonegido 3—2 HOC 3—3 ZVM2 3—2 Concordia 2 4—1 AHV 42 HBC 4—1 Dames Tweede klasse A: Tweede klasse B: IJmond 3 2—3 ADO 2 3—6 TYBB2 1—2 IEV 4-6 DSO 2—2 IJmond 2 46 De Blinkert 3 32 De Blinkert 2 20 ZVM 2—1 Full Speed 22—0 Concordia 3 30 Tweede klasse: Heren Concordia 3 3—6 Rapiditas 3 10 De Blinkert 2 3—4 TYBB 1—0 IJmond 3 2-2 THB 1-0 IJmond 4 2—2 MHBS speelde gisteravond in het Krelagehuis in Haarlem tegen het Hoornse TOG, al enkele jaren de belangrijkste concurrente van de Haarlemse dames. Na een hoog staand, en behoudens de laatste set, ook boeiend duel, dat ver boven het gemiddelde overgangsklassespel uitkwam, werd in overeenstemming met de verhouding de punten gedeeld. MHBS toonde direct aanvallend meer in haar mars te hebben dan TOG, nam een kleine voorsprong doch ondervond spoedig dat de gasten hun mindere aanvalskracht rijkelijk compenseerden met een uitstekende verdediging, waarin de international Corry v. d. Horst een intelligente rol speelde. De eerste set werd dan ook door de Westfriese gasten met 15-7 gewonnen. In de tweede en derde set penetreerde de Haarlemse aanval, overigens met veel moeite, in de Hoornse verdediging en met Josien van Calmthout als een vervaarlijk kanonnierster, werd TOG toen met twee maal 15-8 voor een 2-1 achterstand ge plaatst. De laatste set werd een debacle voor de gastvrouwen, die zich de les lie ten lezen door een voor de laatste kans vechtend TOG. De gasten namen volledig het initiatief en MHBS kon er geen goed meer aan doen. Met 15-0(!) werd MHBS verslagen. Ook de herenploeg van Die Raeckse, dit seizoen voor het eerst voor eigen pu bliek, kwam tegen TOG binnen de lijnen en met succes. De roodwitten, die met De Nobel, Peter Wetterhahn, Borman, v. Beekum, Koper, Posthumus en de aan winst Texier, een sportleider die vroeger voor CIOS uitkwam, een zeer strijdba re formatie op de been brachten, speelden verdienstelijk en klopten TOG met 3-1. Die Raeckse kwam in de eerste set, vooral door toedoen van Texier en v. Beekum, op 12-6 en 14-9 maar kon de bal niet goed voor het net krijgen om het laatste punt te scoren. Die Raeckse kwam zelfs nog in moeilijkheden toen TOG tot 14-14 reduceerde, maar Van Beekum sloeg twee harde serves en het was be keken (16-14). In de tweede set liet de Haarlemse aan val verstek gaan, om in de derde set met 15-12 nogmaals de leiding te nemen, (2-1). In de laatste set schenen De Nobel en zijn mannen snel op de volle winst af te gaan (9-5 en na een time out 12-5), doch TOG kwam nog terug en het werd zelfs nog critiek toen men inliep tot 12-10 en 13-11, maar na een fel en vrij langdurig slot be haalde Die Raeckse ten slotte met 15-11 een verdiende zege. Eerste klasse. De damesplo'egen van Vesmia en Eclec- ta speelden vooral in de eerste sets op een voor de „eerste klasse" onaanvaard baar peil. De passes van de roodwitten waren te onzuiver om tot een aanval te komen en bij Vesmia bleek men tech nisch zo machteloos dat men geen spelpa- troon kon ontdekken. De arbitrage was hier volkomen op afgestemd, zodat er geen aandrang bestond om meer aan dacht aan de techniek te schenken. In de eerste set gaf het enthousiasme van Vesmia de doorslag, 15-10. In de tweede set ging men gelijkop tot 9-9 waarna Eclecta met mevr. v. Oyen aan serve en Ria Rooijers en Gerda Cammen- ga voor het net uitliep tot 14-9 en even la ter het pleit beslechtte (15-9). Vesmia toonde in de derde set tot beter spel in staat te zijn. Er werd toen goed door de oranjewitten aangegeven, maar de afmakende smash bleef achterwege. Het werd niettemin de beste set, ook al won Eclecta, dat met de dames Scheffer, Cammenga, v. Oyen, Koopmans, Roelofs en Rooijers toen een homogeen team De volleybalcompetitie vormde, gelijk de laatste set met ruime cijfers: 15-6 en 15-7. HVS heeft in de eerste helft van de strijd met HBC 2 over tegenstand niet te klagen gehad, maar in de laatste sets toonden Atie Wijdenes en haar teamgenoten zich belangrijk sterker: 15-13, 9-15, 15-7 en 15- 9- De Blinkert, niet op volle sterkte, heeft zich laten verrassen door het minder te achten Eclecta, dat sterk verjongd de groenwitten klopte met 15-11, 13-15, 15-9 en 15-8. Velox doet het goed in de eerste klas se en won gisteravond van OSS dat nog te onrustig speelt, nog te weinig macht over de bal heeft en vrij systeemloos te werk gaat. Van Velox, steunend op diri gent Gé Verheem, verloren de Zandvoor- ters met 15-8,. 15-8, 11-15 en 15-5. In de tweede klasse kwam DSS tegen de reserveploeg van HBC niet verder dan 2-2. De uitslagen van woensdag luidden: Heren: EclectaDe Blinkert 3-1, Die Raeckse—TOG 3-1, OSS—Velox 1-3, PWN 2—CIOS 4 3-0, Topscore—WIK 3 2-2, FES OSS 2 1-3, PSVH—HBC 3 2-2, CIOS 3— Gios 4 3-0, DSS—HBC 2 2-2. Dames: HVS—HBC 2 3-1, Eclecta—Ves mia 3-1, MHBS—TOG 2-2, De Blinkert 3—HBC 5 3-0, O.G. 2—JBS 0-3, SSO—OSS 2 3-1, DSS 2—WIK 1-3, Velox 2—Vesmia 3 2-2, TopscoreAVC 2 3-1, Die Raeckse 4Santpoort 0-3, Vesmia 2HBC 3 3-0. BASKETBAL. In de Apollohal in Amsterdam wordt van vrijdag 16 tot en met maandag 19 oktober een internatio naal basketbaltoernooi gehouden, georga niseerd ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Amsterdamse vereniging D.E.D. Aan dit toernooi (de wedstrijden worden des avonds gespeeld) nemen deel: Polonia (Warschau), Zaziko (Antwerpen), DTV '47 Dusseldorf, The Blue Stars, Land- lust en D.E.D. Groter dan de 30 nederlaag uitdrukt was gistermiddag in het Pullacher-stadion in München het verschil in speelsterkte tussen de Nederlandse en Indische hockey ploeg. Er was meer dan een klasse verschil en dat de score slechts tot drie doelpunten beperkt is gebleven, danken de Oranjehemden hoofdzakelijk aan het fantastische doelverdedigen van De Ruiter. Ook het backstel kan op een goede wedstrijd terug zien; van de anderen kan worden gemeld, dat zij hebben gedaan wat zij konden. De Indiërs waren in alle opzichten beter dan onze landgenoten. Het begon al met het verschil in tempo, dat bij de Indische spelers enige versnellingen hoger lag en waarmee zij van de aanvang af onze landgenoten overrompelden. Zij hebben de Nederlanders geen ogenblik gelegenheid gegeven zo dat al de opzet is geweest een systeem te spelen. Zij bereikten er wel mee dat er van enig verband in de opbouw van aanvallen bij de Oranjespelers geen sprake was en dat onze afweer van het begin af aan een ongeorganiseerd karakter droeg. Bovendien waren alle facetten van het hockeyspel by de tegenparty beter verzorgd. Er werd sneller en zuivender geplaatst, er werd beter vrygelopen en de stickvastheid was solieder en zuiverder. Kortom, de Indiërs waren over alle linies beter en daarin had hun middenlinie een groot aandeel. Dat Nederland van het begin af aan in de verdediging werd gedrukt, werd nog geaccentueerd door het feit, dat rechtsbin nen Dekker opnieuw als vierde midden speler was teruggetrokken. Natuurlijk be tekende dat een versterking voor onze verdediging, maar het betekende nog meer een verzwakking van onze aanval, waarin vier spelers zonder enig verband liepen te schutteren. Tenminste, zo er al een keer van aanvallen sprake was. Want dat gebeurde niet al te vaak en wanneer het zo ver kwam, waren de backs van India voldoende de situatie meester om WIELRENNEN. De eindstand van de zesdaagse in Berlijn was: 1. Nielsen-Lykke (Den.) 542 pnt.; 2. Van Steenbergen— Severeyns (Belg.) 394 pnt. Op één ronde' 3. Bugdahl.Taroszewicz (Did.) 469 pnt.; 4. ArnoldGillen (Oost./Lux.) 280 pnt.; 5. Sc hul tePost (Nederland) 254 pnt. te ver doordringen in de cirkel te voor komen. Zo weinig kracht had de Neder landse aanval, dat doelman Deshamathu gedurende de gehele wedstrijd slechts eenmaal in actie is geweest. Allen dit reeds zegt voldoende. In de Nederlandse voorhoede was rechtsbuiten Van Vroonhoven onbetwist de beste en actiefste speler. Nog voor de rust wisselde hij met Voigt van plaats, met dien verstande dat de Tilburger linksbuiten kwam te staan, Van Erven Dorens de linksbinnen plaats innam en Voigt op de rechtervleugel werd geplaatst. De man van Hurley had zich in het eer ste kwartier zo ingespannen, dat hij nog voor de rust uitgespeeld was. Onze mid denlinie en achterhoede hebben bergen werk moeten verzetten en zij hebben zich naar beste kunnen daarvan gekwe ten. Vooral Houwen blonk in het begin uit en de manier waarop hij tot tweemaal toe een hoog ingeslagen snijbal van Buttipal Singh met zijn hand uit het doel hield, was schitterend. 'De held van de wedstrijd evenwel was Gerrit de Ruiter, de Nederlandse doel- verdediger. Wat hij uit zijn doel heeft we ten te houden, grenst aan het ongelofelijke. Met behulp van handen, benen en stick redde hij in de moeilijkste situaties de toe stand. Hij behoedde de oranjeploeg voor een debacle. De wedstrijd Over de wedstrijd nog het volgende. Na een wederzijdse verkenning op het mid denveld kreeg India in de vierde minuut een strafcorner toegewezen. Buttipal Singh sneed de bal keihard en hoog in de doelmond, waar Houwens hand redding Doelman De Ruiter in volle actie bij een van de vele gevaarlijke aanvallen van India, waarbij de Nederlandse verdediging volkomen gedesorgani seerd is. (Telefoto) bracht. De tweede strafcorner welke daar op volgde, werd op dezelfde wijze prach tig door Houwen gestopt, maar toen scherpschutter Buttipal voor de derde keer vuurde had hij eindelijk succes (0-1). De druk op het Nederlandse doel bleef voortduren, ook al trachtten onze verde digers nu en dan met harde slagen de voorhoede aan het werk te zetten. Dit gebeurde nagenoeg steeds over de linker vleugel. Een keer bracht Van erven Do rens het tot een voorzet, waarbij de bal via De Beer bij Van Vroonhoven terecht kwam. In het duel met de keeper werkte laatstgenoemde de bal corner. Zowel Dek ker als De Beer miste echter de goed- aangegeven bal. Nog één Nadat onze achterhoede met De Ruiter aan het hoofd nog enige malen zeker schijnende doelpunten had kunnen voor komen, gelukte het middenvoor Haripal tijdens een doelworsteling de bal over de op de grond liggende De Ruiter in het Nederlandse doel te pushen (0-2). Zo bleef de stand tot aan de rust die 0-2 bleef ook nog geruime tijd in de tweede helft gehandhaafd. Na de hervatting zakte het tempo van de Indiërs wat af en onze spe lers kregen beter gelegenheid tot afweer, zonder nochtans in staat te zijn veel aan dacht aan de aanval te schenken. Toch moest onze verdediging alle zei len blijven voeren om de Indiërs het doel punten te beletten. Doelman De Ruiter speelde daarbij een heldenrol. Het was dan ook jammer dat hij vijf minuten voor het einde een schot van de in buitenspel positie staande rechtsbuiten Patel tussen zijn legguards door liet glippen (0-3), Bij die stand is het gebleven. Groot-BrittanniëDuitsland In de ontmoeting tegen Groot-Brittannië liet het Duitse elftal in de eerste helft prachtig hockey zien. Het was onbetwist de meerdere van de Britten. Door twee prachtige doelpunten van de jeugdige middenvoor Keiler en een ingeschoten strafcorner van Helmuth Nonn ging Duits land met een voorsprong van 3-0 de rust in. In de tweede helft wogen de partijen goed tegen elkaar op. Groot-Brittannië kwam er beter in en door Conroy kreeg zij een verdiend tegenpunt (3-1). Bij die stand is het gebleven. DenemarkenZwitserland In zijn derde wedstrijd behaalde Zwit serland zijn eerste punt. In een matige en soms wel wat erg harde wedstrijd speel den de Zwitsers woensdag met 1—1 gelijk tegen Denemarken. Toch zag het er aan vankelijk in het geheel niet naar uit, dat de Helveten in de strijd met de Deense ploeg de winst zouden delen. Denemarken nam al in de vierde minuut de leiding. Aanvoerder Willi Nielsen scoorde dit enige Deense doelpunt. Hierna werd de wedstrijd in het bijzonder door het forse spel van de Denen vrij hard. De Denen konden echter niet verhinderen, dat de gelijkmaker gescoord werd. De Zwitserse middenvoor Zanetti bracht, vier minuten na de rust, de balans weer in evenwicht (1—1). En daar bleef het bij.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 17