Cees Pelt POTTENBAKKEN HISTORISCHE HOBBY Drie Schiphol-kappers moesten zich wegens fraude verantwoorden In 8 minuten uw PASFOTO'S KELLER voor Een hunner hield ook na bewogen beroep van collega onschuld vol speciale aanbieding Siroopwafels DANKFEEST DONDERDAG 15 OKTOBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 HAARLEMSE RECHTBANK OVERJASSEN Grafiek-expositie in Galerie Espace Uitspraken Haarlemse rechtbank Kort nieuws Sigarettenautomaat in stationshal „tijdelijk gesloten" Oliebollen verkoop voor Heemsteedse bleekneusjes Cultureel verdrag met Turkije in de maak verlichting Burgerlijke Stand van Haarlem Van Mensen en Dingen Drie herenkappers hebben zich vanmor gen voor de Haarlemse rechtbank moeten verantwoorden wegens verduistering en heling ten nadele van de eigenaar van de kapperssalon op Schiphol. Twee hunner, een 38-jarige Amsterdammer en een 20- jarige stadgenoot, bekenden het ten laste gelegde. De derde verdachte, een 41-jarige inwoner van VVeesp, die aanvankelijk be kend heeft tegenover de Rijkspolitie, de rechter-commissaris en de rechtbank, toen deze moest beslissen over het verlengen van de verzekerde bewaring, hield tijdens de zitting van vanmorgen ook na een be wogen beroep van een zijner collega's om toch maar te bekennen, zijn onschuld vol. De officier van Justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman eiste tegen de Weespe- naar acht maanden gevangenisstraf met aftrek, tegen de oudste Amsterdammer drie maanden en tegen de jongste der verdach ten twee maanden gevangenisstraf. De Weespenaar was ten laste gelegd dat hij van augustus 1958 tot augustus van dit jaar in totaal een bedrag van drie a vijfduizend gulden, dat hij van klanten inde en op de kassa had moeten aanslaan, heeft verduiste i De neef van de eigenaar van de kapperswinkel kwam als vennoot vertellen dat de zaak voor ongeveer 13.000.is benadeeld. De mede-ver dachten van de Weespenaar verklaarden dat zij aan het eind van iedere dag onge veer drie a vier gulden van hun oudere collega ontvingen. Zij beweerden aanvan kelijk niet geweten te hebben dat dit geld op oneerlijke manier werd verkregen. ,.Het is voor mij een zenuwen jaar ge weest. edelachtbare. Ik ben blij dat het uitgekomen is. Ik durfde er niet mee op te houden, omdat hij ons dreigde met aan- giftp. Ik was blij dat ik een baan had", vertelde de 38-jarige Amsterdammer, wie ten laste was gelegd, dat hij zelf eens 13.45 in plaats van f 2.35 op de kassa heeft aangeslagen en verder geld ten geschenke van de Weespenaar heeft aangenomen. De officier van Justitie eiste drie maanden gevangenisstraf tegen hem. De 20-jarige Amsterdammer, een Hon gaarse vluchteling, die terecht stond wegens heling, verklaarde dat hij de Weespenaar als vertrouwensman van de zaak heeft beschouwd. „Laat het maar aan mij over. Ik ben hier al tien jaar en ik weet wel hoe je hier meer kunt ver dienen", zou de Weespenaar volgens deze kaopersbediende hebben gezegd. De officier van .flistitie wilde wel aan nemen dat deze verdachte aanvankelijk niet begrepen heeft dat het geld van ver duistering afkomstig was. maar later heeft hij het spelletje meegespeeld. Op de eis van twee maanden gevangenisstraf zei de Hongaar dat hij het niet helemaal recht vaardig vond. Toen nam de Weespenaar in de ver- dachtenbank plaats. Op de vraag van de president mr. H. J. Ferwerda aan ver dachte of hij bleef ontkennen, antwoordde hij dat hij aanvankelijk heeft bekend, om dat de politie hem beloofd zou hebben dat hij spoedig naar zijn vrouw en kinderen kon terugkeren. ..Ik heb het eerlijk niet gedaan,' zei ver dachte. President: „Ontkent u, omdat u in te genstelling tot uw collega's in voorarrest zit en u dit onbillijk vindt?" Verdachte: „Nee, edelachtbare. Zij heb ben nooit geld van mij gehad." Daarop las de president een brief voor, waarin verdachte tegenover zijn werkgever zijn schuld toegaf, zijn spijt betuigde en aan bood het verduisterde dubbel terug te be talen. De verbalisant, een opperwacht meester van de Rijkspolitie, verklaarde dat de kapper vrijwillig bij hem was ge komen om te bekennen. „Ik heb hem niets beloofd over terugkeer naar zijn gezin," zei deze politieman. De president wees verdachte er vervol gens op dat hij tegenover de rechter-com missaris en de rechtbank, toen deze moest beslissen over de verlenging van de ver zekerde bewaring, wèl heeft bekend. „Dat heb ik gedaan in de hoop naar huis te kunnen gaan," zei verdachte. „Beken dan toch Daarop legde de 38-jarige collega van verdacht" zij" getuigenverklaring af. „Het is niet waar. Het is een leugen," zei de Weespenaar toen de president hem vroeg wat hij te zeggen had op de verkla ring van zijn collega. „Ik vind het onmnoe- meiijk stom. edelachtbare," zei deze en zich tot verdachte wendend: „Toe jongen, beken dan toch. Doe het lerwille van je vrouw en kinderen. Wij hebben toch ook bekend." Verdachte volhardde in zijn houding en de president vroeg hem daarop, of hij dat deed om later tegenover zijn vrouw en kinderen te kunnen zeggen onschuldig ver oordeeld te zijn. „Ik ben onschuldig," ant woordde de kapper. De officier van Justitie meende dat op grond van de verklaring der beide getui- gen-medeverdachten het bewijs geleverd is. Hij zei niet aan te willen nemen dat deze getuigen meineed willen plegen om verdachte in de gevangenis te krijgen. Hij eiste acht maanden gevangenisstraf. Advertentie Wij hebben voor u een van enige even gebruikte, dus zo goed als nieuwe, zowel Sport- als Tour-merkrywielen. Grijpt uw kans om in het bezit te komen van een éérste klas merkrijwiel voor een zeer aantrekkelijke prijs. Deze rijwielen kunnen ook gefinan cierd worden. Rijwiel- en Motorhandel De zaak met de grootste service Rijksstraatweg 399 - Telefoon 53097 De raadsman, mr. C. F. M. van Kop pen, merkte op dat zijn cliënt ook tegen over hem zijn onschuld heeft volgehou den. Hij wees op het zeer gunstige reclas- heringsrapport en de verklaringen van on der meer de werkgever van verdachte. In een van deze verklaringen wordt de kap per „goudeerlijk" genoemd. De raads man zei meer vertrouwen te stellen in de verklaringen van zijn cliënt dan die van de beide getuigen-medeverdachten. Hij concludeerde tot vrijspraak. De rechtbank bepaalde de uitspraak op donderdag 29 oktober om half tien. Advertentie in Tweed. Teddy Mohair en Velours 49.00 - 68.00 - 79.00 en hoger. „DRI-SIL" REGENJASSEN 39-00 - 49-00 HARRIS TWEED COLBERTS 5900 Gen. Cronjéstraat la - 1 b - Telefoon 53334 Van 17 oktober tot 8 november wordt er in Galerie Espace in Haarlem een# ex positie „Grafiek" geopend, waar werk te zien zal zijn van Appel, Bazaine, Corneille, Dubuffet, Hartung, Heyboer, Lucebert en Miro. Dagelijks van 1117 uur geopend, des zondags gesloten. Advertentie De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 40-jarige directeur uit Leiden ver oordeeld tot vier maanden gevangenis straf en drie jaar ontzegging. Hem was ten laste gelegd dat hij op de avond van 1 april van dit jaar onder in vloed van sterke drank op de rijksweg tus sen Nieuw-Vennep en Lisse met zijn auto een expediteur uit Brielle en een wegen wachter uit Lisse die op een parkeerstrook een vrachtauto repareerden, heeft aange reden. De expediteur brak op drie plaat sen het linkeronderbeen. Volgens een arts blijft dit been voor goed korter dan het andere. De wegenwachter liep een gecom pliceerde bovenbeenbreuk op. De officier van Justitie eiste veertien dagen geleden tegen de directeur anderhalf jaar gevan genisstraf, ontzegging van de rijbevoegd heid voor vijf jaar en onmiddellijke gevan genneming. De rechtbank wees dit laat ste echter reeds ter zitting af. Een deurwaarder, wie ten laste is ge legd dat hij in een exploit bestemd voor een Haarlemmer, die in een echtschei- (Jingszaak als getuige moest verschijnen, een buurvrouw aan wie hij het exploit af gaf, als huisgenote heeft vermeld, werd veroordeeld tot 50 boete, subsidiair vijf dagen. De officier van Justitie, die ervan over tuigd was dat de deurwaarder de beste bedoelingen heeft gehad, maar meende dat hij de officiële weg had moeten be wandelen, had 200 of 30 dagen geëist. De rechtbank veroordeelde een 35-jari- ge onderwijzer uit Velsen wegens valsheid in geschrifte en poging tot oplichting tot zes weken gevangenisstraf. De officier van Justitie had veertien dagen geleden drie maanden tegen hem geëist. Hem was ten laste gelegd dat hij een betalingsbe wijs van de griffie van het Haarlemse kan tongerecht heeft vervalst om ten onrech te 35 te ontvangen. Een 26-jarige Amsterdamse bedrijfslei der werd veroordeeld tot een maand hech tenis en twee jaar ontzegging. Hij stond terecht omdat hij met zijn auto op de krui sing Schipholweg-Kruisweg in de Haar lemmermeer geen voorrang aan een an dere auto zou hebben verleend en bij de hierdoor ontstane botsing zijn schoonmoe der om het leven kwam en zijn schoon vader een schedelbasisfractuur en bek kenfracturen kreeg. De eis luidde een maand hechtenis en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Reddingsbrigade. De Heemsteedse Reddingsbrigade houdt woensdag 21 okto ber in het parochiehuis „Anna Santo'' aan de Achterweg in Heemstede een najaars vergadering. De agenda vermeldt onder meer bespreking van de komende winter- campagne en van de feestavond, waarvoor tevens een commissie zal worden benoemd. Verder zullen op deze avond de prijzen van de onderlinge wedstrijden worden uitge reikt. Een r»in de Zandvoortselaan in Heem stede gevestigde sigarenwinkelier is er enige tüd geleden toe overgegaan in de hal van het station Heemstede-Aerden- hout voor het publiek twee sigaretten automaten in gebruik te stellen. Deze apparaten zün echter thans van haar in houd ontdaan en in pk'its daarvan voor zien van de mededeling: „Wegens wet telijke moeilijkheden tijdelijk gesloten". Deze maatregel is het gevolg van het feit, dat in Heemstede nog steeds de ver koop van rookwaren per automaat is ver boden. Want op deze wijze kunnen ook kinderen beneden de leeftijd van zestien jaar zich deze artikelen verschaffen, het geen volgens de wet niet is toegestaan. Wij herinneren eraan dat ook in Haar lem enige jaren geleden deze kwestie aan de orde is geweest, waarbij de politie verordening werd gewijzigd om de ver koop per automaat mogelijk te maken. Doch dit geschiedde enigszins ter com pensatie voor de Haarlemse sigarenwin keliers, die de verkoop na sluitingstijd door de winkel in de stationshal als een oneerlijke concurrentie beschouwen. In Heemstede liggen de zaken echter anders, omdat hier de kwestie van een winkelsluiting niet in het geding is ge komen, daar het zuiver de verkoop per automaat betreft. De eigenaar van de automaten in de Heemsteedse stationshal is zonder voorkennis van het gemeentebe stuur tot plaatsing overgegaan, zodat de burgemeester, mr. A. G. A. van Rappard slechts bij toeval van dit voornemen ver nam. De winkelier ontving van het raad huis een herinnering aan de bestaande politieverordening op het moment, dat de automaten reeds door hem waren besteld. Kort daarop werden zij dan ook in gebruik gesteld. Uiteraard zijn deze automaten bij het grootste deel der Heemsteedse sigaren winkeliers direct een doorn in het oog ge weest. Zij zijn immers van mening, dat het publiek ruimschoots in de gelegenheid wordt gesteld zich van rookwaren te voor zien. daar vele sigarenwinkeliers van des morgens zeven tot des avonds zeven uur zijn geopend. De meerderheid acht het dan ook onnodig te worden verplicht tot het aanschaffen van dure sigarettenauomaten, waarmee een investering van enige duizen den guldens is gemoeid. Niet alleen dat de winstmarge hiervoor te gering wordt be schouwd, maar men betwijfelt ook of der gelijke automaten in Heemstede enigszins lonend kunnen worden geëxploiteerd. Deze bezwaren zijn ter kennis van het ge meentebestuur gebracht, dat inmiddels heeft gelast de betreffende automaten bui ten gebruik te stellen. Waarschijnlijk zal deze kwestie ter sprake komen op de eerstvolgende vergadering van de Heemsteedse ge meenteraad. In een keurig foldertje, dat we dezer dagen ontvingen, lazen we, dat Haarlem zich sinds kort mag verheugen in het bezit van een schriftelij ke cursus pottenbakken. On langs is namelijk het Kera misch Instituut Haarlem op gericht 'met het doel tege moet te komen aan de be hoefte om het pottenbakken als vrije tijdsbesteding te be oefenen en aan de belang stelling die in vele kringen bestaat voor de keramische vakken. Het instituut is voortgeko men uit de privé-lessen, die gegeven worden door de ke ramiste Jos. H. van Veen, die nu schriftelijke lessen heeft samengesteld om te voldoen aan de grote vraag, die een zich steeds uitbreidende kring van leerlingen met zich meebrengt. Op bijzonder overzichtelijke wijze geven deze schriftelijke lessen naast een algehele theoretische en practische opleiding ook een estetische leiding en boven dien krijgt men tegelijk met de lessen het materiaal en het gereedschap thuisge stuurd. Mevrouw Jos. H. van Veen is zelf bijzonder enthousiast over deze nieuwe cursus en in haar nieuwe, ruime ate lier aan de Wagenweg 12 in Haarlem slaagt zij er op ver rassende wijze in ook een an der onmiddellijk geestdriftig te maken. Niet met het op sommen van belangrijke op drachten. die zij in de loop der jaren heeft gekregen en niet met het noemen van de namen van vooraanstaande Nederlanders die zij les mocht gever Maar uitslui tend met haar liefde voor het vak. Ze vertelt over de mo gelijkheden van het potten bakken, van de glazuurtech- niek (waarvoor al weer een nieuwe cursus in voorberei- Van 19 tot en met 24 okto ber wordt in Heemstede een siroopwafel-actie gehouden door de samenwerkende kin derbescherming organisaties, kortweg Sakor genaamd. Voor het luttele bedrag van één kwartje kan men zakjes kopen met twee heerlijke Goudse roomooterwafels, die voor een ieder een tractatie zijn en waardoor men tege lijkertijd het werk der kin derbescherming steunt De Sakor omvat zeventig instellingen waarin achtdui zend kinderen van alle ge zindten een veilig onderko men hebben gevonden. Kin deren, wier ouders ieder be grip voor verantwoordelijk heid missen, kinderen, die in de omgeving waarin zij ver keren ten onder dreigen te gaan, kinderen geremd in hun verstandelijke gaven, die bijzondere zorg en bijstand nodig hebben, kinderen van ongehuwde moeders, die zich overgegeven weten aan een honende omgeving. Naar deze kinderen gaat de zorg van de Sakor uit en honderden jongens en meis jes hebben door een herop voeding en een gedegen vak onderwijs de weg terugge vonden naar de maatschap pij, die hen eerst zo vijandig leek. Daarom, koopt volgende week in Heemstede siroop wafels. Bij honderden, bij duizenden. ding is) en ze gaf ons een klompje klei, dat we omge- kneed hebben tot een bakje. Ondertussen vertelde me vrouw Van Veen nog, dat ze weggelopen is van de kunst nijverheidsschool in Amster dam omdat ze vond, dat ze er te weinig leerde, dat ze in de hoofdstad al jarenlang les gegeven had en dat ze zo blij was nu in Haarlem weer te kunnen beginnen vooral ook omdat ze van leraren in han denarbeid heeft gehoord, dat er bijna geen enkele moge lijkheid was om onder des kundige leiding aan een creatieve ontspanning te doen. Terwijl mevrouw Van Veen doorpraatte, kneedden wij een eenvoudig bakje, dat ech ter zonder meer door de pot tenbakster werd afgekeurd. „Er is een jaar voor nodig om het vormen onder de knie te krijgen", zei ze. En toen we bleven volhouden, dat we het een keurig bakje vonden, in tegenstelling tot een kommetje, dat op een der stellages als voorbeeld stond te dienen, lokten we een klein twistgesprekje uit, waaruit bleek, dat mevrouw Van Veen haar vak met grote liefde weet te verdedi gen wanneer zij dat nodig oordeelt. Na een ruim een uur namen we afscheid in de overtuiging, dat Haarlem er een uitstekende cursus met een voortreffelijke lerares heeft bijgekregen. „Kom hier Titiaan", hoor den wij achter ons roepen, net toen we de deur wilde sluiten. Maar dat bleek voor een dartel hondje bestemd te djn. dat tegelijk met ons de straat wilde opglippen. Op zondag 18 oktober wordt in gebouw St. Bavo te Haarlem een dankfeestavond aangeboden door het bestuur van „Herwonnen Levens kracht", afdeling Haarlem aan de medewerkers(sters) als dank voor het vele werk, dat zij belangeloos voor „Herwonnen Levenskracht" hebben verricht. Aan deze feestavond wordt medewerking verleend door het accordeonorkest „Esme ralda" onder leiding van A. A. Oort en het Haarlems kleinkunsttheater met Nellie Balk en haar showorkest, de „Globetrotters" (parodisten), „The Wite Spots" (trapeze) en Gonny en Femmy, twee meisjes en een gitaar. Jos. H. van Veen, de Haarlemse keramiste. Mejuffrouw L. H. W. van Dusschoten, monotypetikster bij de Spaarnestad, woont in de Keizerstraat in Haarlem, al achtentwintig jaar. Zij is in de kleine klokkenwinkel, die daar gevestigd is, gebo ren. En ze is nog lang niet van plan weg te gaan, want ze houdt van haar „eigen" straat en in het bijzonder van haar geboortestad Haarlem. Zo veel zelfs, dat het verza melen van gegevens en foto's over de geschiedenis van Haarlem, haar grootste hob by werd. Al tien jaar be waart mejuffrouw Van Dus- schoten allerlei knipsels uit week- en dagbladen, en ze gaat er nog steeds mee door, vaqdaar dat er op haar boe kenplank nu reeds drie dikke plakboeken liggen. En niet alleen verzamelt ze alles over de geschiedenis in Haarlem, ook Amsterdam en Leiden hebben in de loop der jaren haar grote belangstel ling gekregen. Mejuffrouw L. van Dusschoten Aangezien mejuffrouw Van Dusschoten akela is bij de padvinderij, en jeugdleid ster bij de doopsgezinden, is haar hobby vaak heel nuttig, want zij kan de leukste speurtochten door Haarlem uitstippelen. Eigenlijk is mejuffrouw Van Dusschoten haar hobby begonnen in 1946, toen rector Spoelder, kerkeraadslid van de Doopsgezinde gemeente, een lezing over oud-Haarlem met lichtbeelden hield. Op één van die plaatjes herken de ze haar eigen straat toen nog Keizerrijk om geven door weilanden en wa ter. En van dat ogenblik af besloot ze alles over het oude Haarlem te verzamelen. Ieder vrij ogenblik is me juffrouw Van Dusschoten in Haarlem te vinden. Of ze dwaalt door de oude straat jes, kijkt naar de gevels, of ze is ergens op een hofje te vinden, waar ze voor de be woonsters al geen onbekende meer is. Op het ogenblik heeft juf frouw Van Dusschoten helaas niet zoveel tijd over voor haar grootste hobby, omdat ze bezig is met een bazaar van de Doopsgezinde Ge meente. Daarom liggen nu op haar plakboeken een hele boel knipsels en foto's. Ze vond er nog geen tijd voor om ze in te plakken „maar", vertelt mejuffrouw Van Dus schoten tot slot lachend, „zo dra ik weer genoeg tijd heb stort ik me weer op mijn hobby, en als u misschien nog iets heeft over oud- Haarlem, kan ik dat best gebruiken". Advertentie BAVADO - Rijksstraatweg 206 - Tel. 50920 Vrijdag en zaterdag zullen de Heem steedse ingezetenen in de gelegenheid worden gesteld naar hartelust oliebollen te eten. Daarmede stellen zij de afdeling Heemstede van het Centraal Genoot schap voor kinderuitzending voor alle ge zindten in de gelegenheid haar prachtig werk voort te zetten. Het regelmatig onderzoek op de scho len heeft steeds tot resultaat dat kinderen worden aangewezen voor uitzending naar vakantiekolonie of herstellingsoord, niet alleen vanwege hun lichamelijke conditie maar ook dikwijls omdat de moeilijke huiselijke omstandigheden een zeer on gunstige invloed op het kind hebben. Over de laatste vier jaar gerekend is het aantal uitgezonden kinderen gemiddeld 29 geweest. De duur van uitzending is meestal langer dan zes weken. De ver- pleegkosten bedragen 6,60 per dag. De verkoop van de oliebollen begint vrijdag morgen om negen uur bij het viaduct aan de Zandvoortselaan.. Daarna worden de verschillende wijken van Heemstede be zocht. De Heemsteedse brandweer verleent dit jaar medewerking en bezoekt met een brandspuit zaterdagmiddag eerst de Indi sche Buurt en daarna de Provinciënbuurt, niet om branden te blussen maar om oliebollen te verkopen en meteen af te leveren. Inlichting over de uitzending, ook van gehandicapte kinderen, geeft mevrouw Waldkötter, Raadhuisplein 23, tel. 38006. (Van onze Haagse redacteur) Naar wij vernemen is binnen afzienbare tijd de sluiting van een cultureel akkoord tussen Nederland en Turkije te ver wachten. De tekst van het verdrag wordt op het ogenlik zowel in Den Haag als Ankara door de ministeries van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen van beide landen bestudeerd. Het cultureel verdrag met Turkije maakt deel uit van een reeks soortgelijke over eenkomsten welke gesloten zijn met de landen die in de Raad van Europa zijn vertegenwoordigd en is dus niet zonder meer vergelijkbaar met het cultureel ak koord met Perzië, dat ter gelegenheid van het bezoek van de sjah enige maanden geleden werd ondertekend. Wij vernamen voorts, dat het aangaan van een cultureel verdrag met de Ver enigde Arabische Republiek wel wordt overwogen, maar nog niet in het stadium van verwezenlijking is geraakt. Aan een dergelijke overeenkomst zouden in dit ge val ook diplomatieke gevolgen verbonden kunnen zijn, hetgeer enige voorzichtigheid noodzakelijk maakt. -«4» J 'f T' ZIJLSTRAAT «3 - TEL. IS778 HAARLEM Advertentie Kantflneren met van Ceta-Bever BEVALLEN van een zoon: 12 okt.: J. Heere-van Strien; 13 okt.: J. W. Nij- man-Rupert (2 zns); 14 okt.: J. M. Vrugt- Verkaaik; C. L. Visser-Aerts. BEVALLEN van een dochter: 14 okt.: J. Wusten-Lind; G. C. de Nijs- de Nijs; H. Kragt-de Berg. ONDERTROUWD: 14 okt.: F. J. ter Smitten en M. van Es; W. L. Braams en P. Visser; I. E. M. den Boer en T. de Haan; A. F. Beusenberg en P. Post; J. G. Hering en J. van der Putten; J. van Alten en G. M. Diemer; H. J. H. Derkx en N. G. Ver meulen; K. Famsma en E. E. de Josselin de Jong; C. H. Linthout en E. Beek; B. T. H. N. Dam en M. J. Schuijt; C. Roelofs en W. van Roijen; J. W. Burghout en W. F. van Schie; T. G. Konijn en J. M. Bakker; J. P. W. Gouwenberg en M. C. Jongbloed; B. Walters en A. van der Monde; I. Boom en C. L. van den Ham; J. Hellingman en S. J. A. Kuiper; J. P. Beck en A. M. van Bakkum. GEHUWD: 14 okt.: P. Metzen en P. C. Verkerk: W. van der Hoorn en W. P. M. Devies; J. M. Warmer en W. J. van der Wiel; A. W. Beringen en W. F. de Haas: A. L. van Heems en M. G. van Looijen- goed; A. J. Wolf sen en A. M. van de Weetering. OVERLEDEN: 11 okt.: H. A. Cauwels- Uljee, 44 j., Burgwal, G. W. H. van Agt- hoven, 50 j., Staatstraat; 12 okt.: C. J. Millenaar, 61 j., Kamperlaan; N. J. van der Meel, 77 j., 2e Vooruitgangstraat.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5