ketter oei v. d.GRIENT Concert in Adventskerk te Aerdenhout Hilarius n.v. gaat uitbreiden Jubilerende politiekapel kreeg vele blijken van sympathie Wijk „Santpoort-station" wordt veranderd in „Duinlustpark" Investering van half miljoen voor nieuwe las-elektrodenfabriek VRIJDAG 16 OKTOBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Ontruiming van pand op Gedempte Oude Gracht B. en IV. antwoorden op vragen van raadslid Chauffeur zou dronken gereden hebben Eis: één week Burgerlijke Stand van Haarlem Subsidies voor ballet gezelschappen Verkoop van huizen Keukenbrand in Staalstraat „Patrimonium" krijgt 93 mille voor onderhoud Stefan Askenase geeft een concert in Haarlem Kies DIT IS ONS BEROEMDE VAKGEHEIM! - koffiebonen, omgeven door een dun laagje suiker - O MET VERZEGELD AROMA Geanimeerde receptie in „Dreefzicht" Voetganger aangereden op beschermde „zebra" Gemeenteraad van Bloemendaal Verhuur van hallen en uitgifte van grond Het N.Ph.O.-concert van 27 oktober Werkplaatsen voor minder- validen in Noordholland Haarlem wil lening van 1.200.(XX) sluiten Kort nieuws Cijfers over viaduct en kuip hij Julianalaan Veertigjarig bestaan van H.T.S. begon met rally VOOR HET EERST sinds de ingebruik neming in december van het vorige jaar diende de nieuwe Adventskerk te Aerden hout donderdagavond als uitvoeringsruim te voor een concert, dat verzorgd werd door het Haarlems Bach-ensemble onder leiding van de dirigent George Robert. Voor het vaststellen van de akoestische mogelijkheden van het kerkgebouw, kreeg deze muziekuitvoering de betekenis van een toetssteen en met begrijpelijke span ning werd de uitslag van de proef tege moet gezien. Want de akoestiek is voor een kerk, waar de muziek opklinken moet tot meerdere glorie van God, een gebruiks factor van zeer groot gewicht. Verheugend was het nu vast te stellen, dat de Adventskerk een zeer behoorlijke akoestiek heeft verkregen, weliswaar niet voor elke willekeurige klankwerking, maar dan toch voor zovele geluidscombinaties, dat de kerk voor tal van concerten van uiteenlopend karakter gekozen kan worden. Op deze muziekavond, die gegeven werd in een geheel bezette kerk met een maxi mum aan klankdemping, bleek, dat klank versmelting moeilijk tot stand kon komen, wanneer een groot geluidsvolume werd be oogd van een met gedifferentieerde tim bres spelend orkest. De individualiteit van de instrumenten trad dan te veel in abso lute zin aan de dag, hetgeen in dit geval nog geaccentueerd werd door het polyfone karakter van de uitgevoerde muziek. Zo was de orchestrale inzet van 'de Kantate No. 8 „Liebster Gott, wann werd ich sterben?", het eerste werk, dat ten gehore werd gebracht, opmerkelijk hard en stug. Bij de inzet van het gemengde koor wer den de scherpe klankcontrasten geneu traliseerd en ongetwijfeld gingen de or kestleden op aanwijzingen van de dirigent zich aanpassen aan de gebleken omstan digheden. Toen konden de uitvoeringen op deze avond ruime voldoening gaan geven. Het kleine koor van geselecteerde stem men zong de koralen van de kantate No. 8, de kantate No. 46 „Schauet doch und sehet!" en van de kantate No. 61 „Nun komm der Heiden Heiland" met schone klank en levendige of ingetogen uitdruk king en voelde zich over het algemeen opgewassen tegen de bijzondere moeilijk heden, die Bachs geniale bewerkingen bij het vertolken boden, zoals de fugatische ontwikkeling van het „Schauet doch und sehet" van Kantate No. 46, die een over tuigde afsluiting werd van dit met een enigszins stroeve continuïteit begonnen koorgedeelte. Het college van B. en W. van Haarlem heeft geantwoord op de schriftelijke vra gen van het raadslid mevrouw M. van der Wall-Duyvendak (Arb) met betrekking tot de overhaaste ontruiming van het per ceel Gedempte Oude Gracht 45 door de bewoners, nadat gebleken was dat, mede door de restauratie van een naburig pand door Openbare Werken, gevaar voor in storting bestond. B. en W. delen mee, dat het gezin dat de bovenverdieping van 't perceel bewoonde, tijdelijk in een pension is ondergebracht, in afwachting van het vrijkomen van de voor dit gezin bestemde woning. Voor de huisvesting van een oudere dame, die op de bovenverdieping woonde, is inmiddels een definitieve regeling getroffen. De rechtbank te Haarlem behandelde donderdagmiddag de zaak tegen een 36- jarige chauffeur uit Haarlem, die er van verdacht werd op 4 augustus achter het stuur van zijn auto te zijn gaan zitten hoe wel hij onder invloed van alcohol ver keerde. Een 26-jarige typograaf, die de ver dachte bij de politie had aangegeven, om dat hij dacht dat de chauffeur dronken was, verklaarde voor de rechtbank, dat hij de bewuste avond enigszins nerveus was geweest en vrij onbezonnen te werk was gegaan. De verdachte gaf weliswaar toe, dat hij acht glazen bier had gedron ken, maar hij ontkende ten stelligste dat hij onder invloed van alcohol was geweest Ook de verdediger, mr. J. Roggeveen betwijfelde dit omdat zijn cliënt na het verlaten van het café zonder ook maar een krasje op te lopen nog door een lange smalle steeg was gereden, waarbij hij tus sen de auto en de muur aan beide kanten maar enkele centimeters speling had ge had. De officier van Justitie mr. J. J. Bre- dius, achtte het ten laste gelegde echter toch bewezen en vroeg een week- gevan genisstraf en zes maanden intrekking van het rijbewijs met aftrek van de twee maanden, dat de chauffeur zijn rijbewijs al kwijt is en drie maanden voorwaarde lijk. De rechtbank zal uitspraak doen op 29 oktober. BEVALLEN van een zoon: 14 okt.: J. WarmerdamZonneveld, A. J. Ouddeken Moolenaar, J. Wilhelmus—Verhoeven. 15 okt.: H. S. Geleijnsevan der Meer, C KroonLinnekamp. BEVALLEN van een dochter: 14 okt. J. A. ten BroekVan der Veek, A. M. Huij- bensHoofman, E. DonkerGroeneveld, G. AdelaarMoes. 15 okt.: C. J. Akker manWobben, A. StaringBliek, B. F BakkerHannenberg. OVERLEDEN: 12 okt.: A. C. M. André Wiltens, 53 j., Gasthuisvest 13 okt: J WehnesGroeneveld, 70 j.. Zomerstraat. C B. F. An tink—Verstegen, 54 j., Emmalaan M. J. Kloezeman, 72 j., Olivierstraat. J van de Water, 67 j.t Zomervaart. 14 okt. M. W. B. Spronkvan Norden. 66 j., At- jehstraat. C. C. BesseSommer, 83 j. Thomsonlaan. V. A. M. Schretlen, 66 j., M van Heemskerkstraat. 15 okt.: A. C. M Schijf. 1 j., Kamperlaan. GEHUWD, 15 okt.: G. J. Vermolen en M. C. Huiskens. E. Fennema en J. de Groot N. Baesjou en L. J. Klaassen F. Pran« en R. J. G. Langerak. M. C. Mulder en H. C van Gulik. Verschillende zangeressen en zangers van het Haarlemse Bach-ensemble traden als solisten op in aria's en recitatieven vaak met bewonderenswaardige technische beheersing en muzikaal begrip. Maar ook van het instrumentale „koor" konden enkele leden zich door opvallend spel onderscheiden en in samenwerking met de anderen mede het hoge muzikale niveau van dit concert handhaven. Een zinrijke keuze van de dirigent George Robert was voor dit concert in de Adventskerk Bachs Adventscantate „Nun komm der Heiden Heiland", bestemd voor de eerste Adventszondag. De uitvoering kon men gaan beschouwen als een bij zondere wijding van het kerkgebouw en van de opdracht, die aanvaard werd met het aannemen van zijn naam. De predikant van de Nederlands Her vormde Gemeente van Aerdenhout ds. J. E. Drost sprak een kort woord van wel kom en van dankbaarheid voor de onder vonden medewerking bij het tot stand brengen van dit concert. P. Ztvaanstvijk Provinciale Staten In de binnenkort te houden vergadering van de Provinciale Staten van Noordhol land zullen voorstellen aan de orde komen om aan de stichting Nederlands Dans Theater te 's Gravenhage over 1960 een garantie van ten hoogste 500 per voor stelling te verstrekken met betrekking tot het tekort, dat op vijf in Noordhollandse gemeenten met minder dan 100.000 inwo ners te geven voorstellingen mocht wor den geleden, mits ook voor elke voorstel ling een of meer gemeenten een garantie van maximum 500 verstrekken. Voorts wordt voorgesteld een subsidie van ten hoogste 600 te verlenen aan de stichting Het Amsterdams Ballet over 1960. Het ligt in het voornemen dertig voorstellingen in Noordholland te geven. Gedeputeerde Staten stellen de Provin ciale Staten ook voor aan het genootschap Amstelodamium voor de voortzetting van het oudheidkundig bodemonderzoek in de Oude Kerk te Amsterdam een subsidie van ten hoogste f 2500 te verlenen. Ter toe lichting delen B. en W. mee, dat inmid dels belangrijke gegevens zijn verkregen aangaande de bouwgeschiedenis van de Oude Kerk, maar het geheim van de oud ste geschiedenis van het gebouw is nog niet ontsluierd. De uitslag van de veiling, donderdag in het Notarishuis te Haarlem gehouden, luidt: Mo- zartkade 2. 3 en 4, Heemstede, niet geveild; Voortingstraat la, 3, 5 en 1 9695.make laar S. L. Mok q.q.; Hogerwoerdstr. la 9300, S. Bouma q.q.; Kweektuinstraat 20 9600. B. J. Fibbe q.q.; Pieter Kiesstraat 40 zw. en rd. 13.500. J. G. de Haan q.q.; Berckheide- straat 31 zw. en rd. 8600.G. A. Hogen- dijk; Berckheidestr. 33 zw. en rd. 8510.—. J. P. Junge q.q.; Rozenprieelstr. 36 b 1800. makelaar S. L. Mok q.q.; Voortingstraat 38 f 3100.—, makelaar S. L. Mok q.q.; Garage tussen perceel Hogerwoerdstr. la en Kweek tuinstraat 2 en 6. niet geveild; Zandvoortse- laan 178. H'stede. niet geveild. Donderdagavond om half zes is de brandweer met groot materieel uitgerukt voor een brand in de Staalstraat in Haar lem-Oost. Op een derde verdieping was brand uit gebroken in de keuken. De 27-jarige be woonster zette om half vier een wasketel met wasgoed en water op het gas. Toen het water om half vijf kookte draaide de bewoonster het gas laag en verliet de wo ning. Even later zagen omwonenden rook uit de keuken komen. Onder leiding van een in de straat wonende politieman blus ten zij het vuur met emmers water. De brandweer kon zich beperken tot nablus sen. De brand is ontstaan doordat kleding stukken die over de rand van de ketel hin gen, vlam vatten. Het vuur deelde zich mee aan het houtwerk in de keuken, dat zwaar werd geblakerd. B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor om ten behoeve van het uitvoeren van onderhoudswerken aan het complex van 318 woningen, gelegen aan de Joh. de Breukstraat, de President Steijnstraat, de Vrouwehekstraat, de Pa trimoniumstraat, de Talmastraat, de Vre- denrijkstraat, de Zocherstraat, de Rozen- hagestraat en de Nieuwlandstraat aan de woningstichting „Patrimonium" een voor schot te verlenen van 93.000. De Poolse meesterpianist Stefan Aske nase, bekend om zijn Chopin-vertolkin- gen, zal op donderdag 29 oktober in het Concertgebouw in Haarlem een concert geven dat geheel aan Chopin gewijd zal zijn. Naast de derde sonate, de berceuse en de Fantasie Impromptu, vermeldt het programma een aantal etudes, walsen en mazurka's. Advertentie NYLONS De n.v. Hilarius Draadindustrie en Han delmaatschappij in de W'aarderpolder te Haarlem gaat uitbreiden. Op het ogenblik zijn op het zeveneneenhalvc hectare grote terrein terzijde van de bestaande laselek- trodefabriek fundamenten gelegd voor een uitbreiding, die een half miljoen gulden aan investering zal vergen en waarmee de fabricageruimte voor laselektroden meer dan verdubbeld wordt en een productie be reikt zal worden, die ongeveer 250 percent van de huidige zal bedragen. Anderhalve maand geleden is men met het heiwerk voor deze nieuwe fabriek be gonnen. Over een half jaar hoopt de direc tie de nieuwe fabricageruimte in gebruik te kunnen nemen. Daarmee zal aan de plannen voor uit breiding van deze Haarlemse industrie nog geen einde gekomen zijn, want de di rectie hoopt volgend jaar te kunnen begin nen met de bouw van een nieuw centraal magazijn, dat gedeeltelijk in de plaats komt van de verschillende over het fa brieksterrein verspreide magazijnen, die thans al weer te klein geworden zijn om de grondstoffen en afgewerkte produkten te kunnen opslaan. Sinds 1956 is de omzet aan laselektroden van het Haarlemse bedrijf vertweevou- digd en op het ogenblik is het zo, dat men aan de toenemende vraag naar dit indus triële produkt alleen nog maar kan beant woorden, indien de productiviteit aanzien lijk wordt opgevoerd. Dit is dan ook de re den, dat de directie besloot een half mil joen gulden in een nieuwe uitbreiding te investeren Behalve laselektroden fabri ceert de Haarlemse industrie ook draadna gels. De export van Hilarius drijft echter voor een belangrijk deel op de laselektro den, die thans maar liefst naar vijfender tig landen worden uitgevoerd. Onder deze landen nqemt sinds kort West-Duitsland een belangrijke plaats in, hetgeen daarom merkwaardig is, omdat in dit land zelf al zo'n veertig elektrodenfabrieken zijn. Op de Nederlandse markt is de concurrentie scherp. Twee jaar geleden is een modern laboratorium aan het bedrijf toegevoegd, waar een kleine wetenschappelijke staf bezig is nieuwe wegen in de elektrodenfa- bricage te zoeken. Vooral in het buitenland bij reparatiebedrijven en scheepswerven heeft men veel succes gehad met een in het Haarlemse bedrijf ontwikkelde elektrode, die goed waterbestand is en waarmee het mogelijk is in verschillende richtingen zowel horizontaal als verticaal te las sen. Tenslotte zij nog vermeld, dat bij de in gebruikneming van de nieuwe fabriek ook het personeel, dat thans 135 man bedraagt, zal moeten worden uitgebreid. Advertentie Hierdoor blijft het fijne aroma „gevangen" tot U er van gaat genieten. Aan de boon ruikt U weinig, maar zodra U de behaaglijke geur van versgemalen Alex Meyer's koffie opsnuift, dan weet U het: dat wordt een feestelijk kopje koffie. En... bovendien hebt U minder koffie nodig bij het zetten. ALEX MEYER Co. N.V. - POSTBUS 183 - AMSTERDAM - TEL. 241401 -240574 GROOT was de belangstelling voor de receptie die het bestuur van de Haarlemse Politie Kapel donderdagmiddag in restaurant Dreefzicht in Haarlem heeft gehouden ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van het muziekkorps. Groot was ook het aantal sprekers dat zijn waardering voor de jubilerende kapel onder woorden heeft gebracht En tenslotte waren de feestgaven talrijk die de blijken van erkente lijkheid en gelukwensen vergezelden. Allemaal bewijzen van de warme sympathie die men in brede kring de musicerende politiemannen toedraagt. Uiteraard domineerden op deze geani meerde bijeenkomst de politie-uniformen. Maar ook vele autoriteiten „in burger", onder wie de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, dokter D. Hey- mans, directeur van de Haarlemse G.G.D., de officieren van Justitie mr. L. H. Feits- ma en mr. G. W. F. van der Valk Bouman, de heer G. J. Stap, commandant van de Haarlemse brandweer, en voorts oud hoofdcommissaris Tenckinck, vertegen woordigers van muziekverenigingen en -bonden kwamen hun opwachting maken. Vermelding verdient ook de aanwezigheid van de eerste dirigent van de H.P.K., de heer Reinier van 't Hoff. Burgemeester Cremers bracht de politie kapel namens de Haarlemse burgerij dank voor haar „muzikale en estetische ver siering" van het stadsbeeld in de afge lopen veertig jaren. De burgemeester had de grootste bewondering voor de wijze, waarop het muziekkorps door alle moeilijkheden heen heeft weten stand te houden. Het speet mr. Cremers bijzonder dat B. en W. op het verzoek van het be stuur van de H.P.K. om de gemeentelijke Concertzaal voor de openbare viering van het jubileum gratis ter beschikking te stellen, afwijzend hebben moeten be slissen „teneinde niet met twee maten te meten". Hij hoopte echter dat de inhoud van de enveloppe die hij voorzitter Beu- mer aanbood een verzachtende pleister op de wonde zou betekenen. Hoofdcommissaris Fontijne. ere-voor- zitter van de kapel, bracht hulde aan de oprichters van het muziekkorps en prees het huidige bestuur en dirigent Harry van MeShelefi oftl Hiün ijver de kapel op hoger plan te brengen. De diensten die de po litiekapel in het verleden en ook thans nog steeds aan de gemeenschap bewijst worden naar hem meermalen was ge bleken bijzonder op prijs gesteld. De heer Fontijne betreurde liet daarom dat de kapel te kampen heeft met gebrek aan jonge leden en dat ook het instrumen tarium hoognodig aan een vernieuwing toe is. De wens uitsprekend dat de naaste toekomst daarin verbetering zal brengen overhandigde hij de voorzitter van de H.P.K. een persoonlijke financiële bij drage. De heer K. R. van Staal bracht namens het hoofdbestuur van de Nederlandse ver- Advertentie Donderdagmorgen om tien over zeven is een 30-jarige Haarlemse metaalspuiter op het Kennemerplein in Haarlem op een met knipperbollen beschermde voetgan gersoversteekplaats aangereden door een bromfietser en gewond. Naar de man tegenover de politie ver klaarde had hij bijna het trottoir bereikt, toen de bromfietser hem aanreed. Hij viel met de nek op de stoeprand en kreeg een hersenschudding. De bromfietser stopte even en beloofde in de loop van de dag de metaalspuiter te zullen opzoeken. Toen reed hij door en kwam niet meer opdagen. De politie verzoekt ooggetuigen van het ongeluk zich met haar in verbinding te stellen. Honderden kochten reeds hun wintertextiel bij Wintermantels - jassen, Costuums. Rokken. Kinderrokjes. Pantalons. Colberts tegen de LAAGSTE PRIJZEN Prima kwaliteit op gemakkelijke betaling. SPAARNWOUDERSTRAAT 41 De meerderheid (acht van de vijftien aanwezige leden) van de gemeenteraad van Bloemendaal heeft in de donderdagmid dag onder leiding van loco-burgemeester mr. J. C. C. W. Hijszeler gehouden ver gadering beslist, dat de naam van de noordelijkste bebouwde kom der gemeente in plaats van „Santpoort-station" in de toekomst „Duinlustpark" zal heten. B. en W. hadden de raad voorgesteld aan dit ge deelte der gemeente de naam „Bloemen- daal-noord" te geven, maar de meerder heid voelde meer voor het voorstel van ir. Van der Laan (V.V.D.) om de naam „Duin lustpark" te kiezen. Het voorstel werd gedaan, omdat B. en W. enkele wijzigingen in de algemene po litieverordening wilden aanbrengen. De heer Van der Laan had reeds eerder be zwaren ingediend tegen de naam .Sant poort-station", omdat Santpoort in een andere gemeente ligt. De heer Van der Laan zei verheugd te zijn, dat B. en W voldaan hebben aan zijn verzoek de naam „Santpoort-station" te veranderen, maar tevreden met het voorstel was hij echter niet. Bewoners uit zijn omgeving hadden hem geschreven, dat de naam „Duinlust" het best in de omgeving past. „Bloemen- daal-noord" klinkt onvriendelijk; toevoe gingen „noord", „zuid" enzovoort, horen thuis in een stad", aldus spreker. Enkele leden vielen de heer Van der Laan bij, waarna mr. Hijszeler het voorstel van B. en W. verdedigde. Men spreekt al over „Bloemendaal-noord" en deze naam is mede dank zij de aldaar ge vestigde woningbouwvereniging ingebur gerd. Ir. Van der Laan boekte succes en in het vervolg zal er dus van „Duinlust park" worden gesproken. De vergadering verenigde zich verder met de overige voorstellen met betrekking tot de politieverordening. Woningen bü politiepost Aerdenhout De raad verleende B. en W. een krediet voor het maken van een voorlopig ont werp voor de bouw van twee woningen bij de politiepost Aerdenhout ten behoeve van het daar dienstdoende personeel. Er zal getracht worden woningwetwoningen te doen bouwen, waardoor de huurprijs la ger wordt dan wanneer premiewoningen gebouwd worden. Aan mr. Po vel (K.V.P.) deelde m r. H ij s z e 1 e r nog mee, dat het de bedoe ling is de Haringbuijs zo spoedig mogelijk in samenwerking met Monumen tenzorg bewoonbaar te maken. Er zal zich een politieman tijdelijk kunnen vestigen totdat de woningen bij de politiepost ge reed zijn. De Haringbuijs kan dan weer verhuurd worden. Rondvraag In antwoord op een vraag van mevrouw Fahrenfor t-M e u f f e 1 s (V.V.D.) over het aanbrengen van een kunstversiering in de Wethouder mr. Rohling-kleuter- school deelde wethouder m e j. d r Nol- t e (K.V.P.) mee, dat B. en W. de gedachte sympathiek vinden en reeds aandacht aan de zaak besteed hebben. De heer Van Haastert (K.V.P.) infor meerde of de Zilkerweg in Vogelenzang nog voor de winter verbeterd zal worden en of er een fietspad wordt aangelegd. M r. H ij s z e 1 e r deelde mee, dat de plannen nog niet gereed zijn. M rP o v e 1 hoorde verder, dat zo spoe dig mogelijk een witte streep getrokken zal worden in de pas vernieuwde s-bocht in Aerdenhout-Vogelenzang. Wethouder mr. Wildt Meijboom deelde nog mee, dat een inwoner uit Bloe mendaal (een industrieel) een aantal de kens voor daarvoor in aanmerking komen de Bloemendalers beschikbaar heeft ge steld; hij bracht de schenker daarvoor dank. HOCKEY. In Munchen is een hockey wedstrijd gespeeld tussen het B-team van Duitsland en Denemarken. De Duitsers wonnen de ontmoeting met 20, nadat de rust met 10 was ingegaan. eniging van ex-politieke gevangenen de politiekapel dank voor de muzikale op luistering van de jaarlijkse herdenking der gevallenen. De vereniging Expogé stelt deze medewerking daarom bijzonder op prijs omdat de houding van het Haarlemse politiekorps in de bezettingsjaren geen blaam treft, aldus de heer Van Staal. Daarna hebben nog het woord gevoerd vertegenwoordigers van de bond van po- litie-muziekverenigingen in Nederland, de Koninklijke Nederlandse Federatie van harmonie- en fanfaregezelschappen, de Amsterdamse Politie Kapel, oud-hoofd commissaris Tenckinck die herinne ringen ophaalde uit de beginjaren van het muziekkorps en een voorstel aan de hand deed om de verstandhouding tussen de politie en bepaalde jongelui te veraange namen commissaris A. L. de Boer als hoofd van de algemene dienst, hoofd inspecteur P. Sandijck, hoofdinspecteur L. Davidzon en de heer C. van der Stoop, die de felicitaties van de r.-k. harmonie „St. Bavo" overbracht. Namens het be stuur van de Haarlemse Politie Kapel dankte de voorzitter, de heer L. D. Beu- mer, de sprekers voor hun vriendelijke woorden en de geschenken. Zoals reeds eerder is bericht, geeft de Amsterdamse Politie Kapel onder leiding van Johan Pinkse in het kader van het jubileum van haar Haarlemse zuster-ver- eniging donderdag 22 oktober in de Haar lemse Concertzaal een feestconcert dat de H.P.K. gratis de burgerij zal aanbieden. B. en W. van Haarlem stellen voor aan Vermaat's Bakkerijen n.v. de helft van hal VI van het voormalige Holland-Nau- tic-complex te verhuren tegen een be drag van 13.380,— per jaar en aan de Koninklijke Handelsmaatschappij Boeke en Huidekoper n.v. de andere helft van deze hal, eveneens voor 13.380 per jaar. Hal VII, die tot dusverre in verhuur was aan Vermaat, zal aan de gemeente wor den teruggegeven. Voor de bouw van een garage met bovenwoning zal aan de heer G. Koppen een terrein aan de De Genes- tetstraat in erfpacht worden gegeven te gen een erfpachtscanon van 858,75 per jaar. Voor de bouw van vijf garageboxen en een dubbel woonhuis aan de Rijksstraat weg in Delftwijk zal aan de firma A. P. Winnubst en Zoon een stuk grond van 496 vierkante meter worden verkocht tegen een prijs van 30 per vierkante meter. Zoals we reeds hebben vermeld, zal Jo hanna Martzy op het concert van dinsdag 27 oktober van het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest, worden vervangen door de jonge Franse violist Christian Fer- ras, die omstreeks die tijd juist in ons land verblijft om te concerteren met het Lim burgs Symfonie Orkest. Het programma van het Noordhollands Philharmonisch Or kest blijft ongewijzigd, te weten voor de pauze orgelconcert van Brixi, met als so list Piet Kee, en Bartoks muziek voor snaarinstrumenten, slagwerk en celesta. Na de pauze volgt het optreden van Fer- ras met het Vioolconcert van Beethoven. Het tweede concert in de meesterserie, dat Johanna Martzy op 16 november onder auspiciën van het muziekbureau Alphe- naar zou geven in het Concertgebouw in Haarlem, is uitgesteld tot 5 april 1960. De in Haarlem gevestigde stichting Fe deratie van Noordhollandse Werkplaatsen voor minder-validen, waarbij achttien werkplaatsen uit de provincie zijn aange sloten zal indien de Provinciale Staten daartoe besluiten een subsidie van ƒ8.000 ontvangen voor 1960, als bijdage in het tekort. Het doel der stichting is onder meer het bevorderen van de goede func tionering van de in Noordholland geves tigde werkplaatsen en van een verant woorde spreiding van werkplaatsen, als mede het bevorderen van de totstandko ming van deze werkplaatsen. Het is de bedoeling een directeur aan te stellen. De uitgaven der stichting worden geraamd op 23.825. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor een lening van 1.200.000 aan te gaan bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten te Den Haag, die zal worden gebruikt voor de consolidatie van de vlottende schuld. De rente bedraagt 4percent Het aan gaan van de lening, die een looptijd heeft van dertig jaar, zal geschieden tegen een koers van 99 1/8 percent. Onbewoonbaar. B. en W. van Haar lem stellen de gemeenteraad voor om de navolgende woningen onbewoonbaar te verklaren: Beeksteeg 4A rood, Beeksteeg 4B, Beeksteeg 4C, Boeresteeg 12, Boere- steeg 20A en Boeresteeg 20B. Adviescommissie. B. en W. van Haar lem stellen de raad voor om tot 1 oktober 1960 te benoemen tot leden van de advies commissie vordering woonruimte: de heren A. J. M. Angenent (voorzitter), J. Bakker, J Ch. Balm, K. de Boer, Th. A. J. M. van Eijck, mevrouw C. KoningStroink, de heer G. Koot, mejuffrouw W. Jè C. Leen- ders, de heren A. Rood, mr. B. E. van Tijn, J. E. Verharen, H. Vethaak en A. P. Win nubst Zilver. De heer L. van den Hoonaard in Heemstede, technisch ambtenaar bij de gemeente, is onderscheiden met de zilve ren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De burgemeester heeft de onderscheiding vanmorgen uitgereikt ter gelegenheid van het veertigjarig dienst verband van de heer Van den Hoonaard. Westelijke randweg In de donderdagmiddag gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Bloe mendaal heeft het lid ir. Tirion (V.V.D.) gesproken over de kosten voor het maken van een viaduct of van een kuip, als on derdeel van de aan te leggen westelijke randweg nabij de Julianalaan te Over- veen. Een der raadsleden had becijferin gen gemaakt en spreker gaf in overwe ging deze te bespreken in de commissie voor publieke werken. De vergadering verenigde zich met deze gedachte en besloot verder B. en W. te machtigen de cijfers na de besprekingen in de commissie en het college van B. en W toe te zenden aan het college van Ge deputeerde Staten van Noordholland. Het veertigjarig bestaan van de Haar lemse Hogere Technische School is don derdag al officieus begonnen. Des mor gens had een klas leerlingen zich getooid met geklede pakken, bolhoeden, para- pluies en Engelse dagbladen. In deze uit monstering woonden zij een les bij en gingen zij later naar de Grote Markt om de Haarlemse bevolking kond te doen van het achtste lustrum van hun school. Des avonds werd een auto-, motor- en bromfietsrally gehouden binnen de be bouwde kom van Haarlem. De rally, waar aan éénendertig auto's en zeventien mo toren en bromfietsen deelnamen, was ge organiseerd door de heren H. J. Kramer en H. J. D. Kors. Het parcours was uitge zet door de heer N. Meiland. De rally be gon om kwart over zeven en duurde maar liefst tot drie uur.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9