AH-SuperMart TIPS '^Brieven aan de redactie NAV besloot raceseizoen 1959 met onderlinge wedstrijden Darul Islam baart alleen op West-Java nog grote zorgen 47 138 vperMaHr KALENDERS 1 960 Boekhandel VEK0 MAANDAG 19 OKTOBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 HUTSPOT- PAKKET KLAPSTUK 188 VARKENS LAPPEN magervlees-GEHAKT MACARONI ALBERT HEIJN Burgerlijke Stand van Haarlem Twee elftallen van ZHC in tweede hekerronde Krediet gevraagd voor doortrekken Zwanendreef Meubilair in openbare school wordt vernieuwd Verkiezing ambtsdragers bij ger. gemeente Gemeente leent ruim 165 mille Riolering in Schoolstraat wordt verbeterd „Zang en V riendschap" hac gunstig jaar Herdenkingspredikatie van ds. Joh. G. Brussaard Lustrumviering „De Garde" In Atjeh en op Celebes is zij afgebrokkeld Finale vierde klasse Schoterweg afgesloten: wijziging busroutes Ir. Ch. G. Cramer 80 jaar Scheepvaart UIT STAD EN STREEK W. VOET EN ZONEN Ten besluite van het raceseizoen 1959 had de Nederlandse Autorensportvereni- ging (NAV) zondag op het circuit van Zandvoort autoraces georganiseerd, be doeld als een onderlinge wedstrijd voor de leden voor de winterse rustperiode inging Zes en twintig rijders, waaronder vele bekende sportwagencoureurs, hadden voor deze wedstrijden ingeschreven. In de morgenuren werd onder uiterst ongunsti ge weersomstandigheden getraind, felle rukwinden gierden over de racebaan en deden verscheidene reklameborden sneu velen, terwijl af en toe een regen- en ha gelbui het rijden vooral in de open wa gens nu niet bepaald tot een pleziertje maakten. Gelukkig waren tijdens de wed strijden, die om één uur begonnen, de weersomstandigheden heel wat gunstiger Het, bestuur van de NAV had voor deze races weer een nieuw experiment uitge dacht, nl. een handicap-race, waarbij de deelnemende wagens werden ingedeeld naar de tijden, die in laatste races wer den gemaakt, zodat een ware mengel moes van typen en klassen aan de start verschenen. Alle wedstrijden werden bepaald op 12 ronden. In de eerste wedstrijd verschenen twee groepen van vier wagens aan de start, de laatste groep startte twee minu ten na de eerste. Er ontsponnen zich door deze indeling spannende en enerverende ge vechten, waarbij alle rijders zich tot het uiterste inspanden. Voor volgende races zal daarom dit systeem ongetwijfeld door het bestuur van de N.A.V. ernstig in over weging worden genomen naar voorzitter Dries van der Lof na afloop verklaarde. De uitslagen in de eerste race waren: 1. P. Schous (tweede groep) in M.G. to- taaltijd 28 min. 56.4 sec., 2. W Blankevoort 29 min. 06.4 sec, 3. J. van Nierop 29 min 07.7 seconde. Ook in de tweede race kwamen 2 groe pen van vier wagens aan de startlijn. De laatste groep startte anderhalve minuut later dan de eerste en het gelukte deze tweede (snellere) groep niet, de eerste in te halen, zij het dan ook dat het verschil slechts enkele meters bedroeg. De uitslagen werden hier: 1 C. v.d. Le den met Alfa Romeo, totaaltijd 26 min. 58.2 sec.; 2 J. Kievit met Lotus in 26 min. 58.5 sec.; 3. C. Kolf met Alfa Romeo 27 min. 05 seconde In de derde groep werd geen handicap vastgesteld, daar hier ne gen vrijwel gelijkwaardige rensportwa- gens warer» ingedeeld. Het was de bedoe ling, dat Carel Godin de Beaufort in zijn Porsche Rennsport zou starten na het doorkomen van alle rijders in de eerste ronde. Doordat de Beaufort dit waarschijn lijk niet goed begrepen had, startte hij, zonder het vertreksein van de wedstrijd leider af te wachten, toen de eerste rij der in de eerste ronde doorkwam. Daar zijn handicaptijd hierdoor te klein werd. nam de wedstrijdleiding hem, nadat hij één ronde gereden had, uit de strijd, het geen door zeer velen als een grote teleur stelling werd gevoeld. Desondanks lever de deze race een spannend gevecht op, waarvan het eindresultaat werd: 1 W. Poll in Porsche, tijd 24 min. 25 sec.; 2 H. van Zalinge in Hirondelle in 24 min. 27 sec., 3 Hans Tak in Mercedes in 24 min. 39 seconde. De wedstrijdleiding besloot daarna, hoewel dit aanvankelijk niet in de bedoe ling lag, nog een vierde rrace te organi seren, waarbij die wagens werden inge deeld, die in de drie vorige races als laat ste binnenkwamen. Acht wagens versche nen aan de start, daar één deelnemer in middels was vertrokken. Zij werden ge start met diverse tussenpozen voor handi cap. In deze laatste race waren de uitsla gen: 1 G. v&n Dijk in Porsche, tijd 28 min. 52 sec.; 2 A. Bouwmeester in M.G. in 29 min. 0.3 sec; 3 G J Vetter in M.G in 29 min 12 sec Voor deze drie rijders gelden deze tijden met inbegrip van vier minuten voor opgelegde handicap. Met zijn „Gatso-snelheidsmeter" stelde Advertentie 750 gram Fijn stukje 500 gram Doorregen I 500 gram ALBERT HEIJN's Prima I met zakje kruiden en zout 1 EO 500 gramI 90 olleboogjes, 250 gram Grote Houtstraat 99 de heer M. Gatsonides de snelste tijden vast, die op het rechte eind voor de tribune werden gemaakt. Ch. de Pesters in Ferra ri en Hans Tak in Mercedes werden hier als de snelsten opgenomen, n.l. niet min der dan 191 km./'u. Met deze enerverende en uitermate sportieve races werd een zeer druk race seizoen op het Zandvoortse circuit beslo ten. Naar de heer J. M. Th. Hugenholtz directeur van het circuit ons mededeelde hadden dit seizoen niet minder dan 120 evenementen op de racebaan plaats. Advertentie voor uw vrienden overzee, moeten NU verzonden worden. Wij hebben een fraaie sortering en zorgen voor solide verpakking. ZIJLSTRAAT 98 Telefoon 11706 BEVALLEN van een zoon, 17 okt.: T. A. SchoffelmeerSlaman; G. W. van der LandenPlantenga. BEVALLEN van een dochter, 16 okt.: M. A. M. Hooft—Van der Pol; C. M. de Boer Philippo; C. M. van den Berg—Spijker; V. M. HulseboschRedeker (2 dochters); 17 okt.: J. H. Smit—De Jager. OVERLEDEN, 15 okt.: H. Groot—Buijs, 73 jaar, Kenaupark. Hockey in Zandvoort X Met vier elftallen heeft de Zandvoortse hockeyclub zondag in uitwedstrijden deel genomen aan de bekercompetitie, waar van de eerste ronden werden verspeeld. De beide wedstrijden, die voor de com petitie in de Onderbond gespeeld moes ten worden tegen Alliance werden we gens de veldentoestand in het Heem- steedse Sportpark afgelast. Om de J.D. Treslingbeker kwamen in Amstelveen het eerste en het tweede he renelftal van ZHC uit tegen ploegen van HIC. Zandvoort I won met 6-0 van HIC II en komt dus in de volgende ronde. Het succes werd pas na de rust tot stand ge bracht. In de eerste helft toonden de spe lers uit de kustplaats reeds een over wicht maar doelpunten bleven aan beide zijden uit. De tweede helft begon dus even als de eerste 35 minuten met een nog blan ke stand. Al spoedig zakte de tegenstand van de thuisclub weg. De Zandvoortse spelers profiteerden daarvan door een ruime overwinning te behalen, waaraan door alle voorhoedespelers Kakkoene, Lodder, Allebes, Van der Lee en Broek huizen werd meegewerkt. Op hetzelfde terrein verloor het twede elftal van Zandvoort met 4-0 van het derde team van HIC. Voor de veteranenbeker behaalde Zandvoort een opmerkelijk suc ces. Een achterstand van 3-0 werd gelei delijk aan ingelopen tot een gelijk spel van 5-5 bij het einde van de ontmoeting. Verlenging met twee maal zeveneneen- halve minuut was dus nodig. In deze Re- riode maakte Pim Hennis het winnende doelpunt, zodat Zandvoort indengeedlov doelpunt, zodat Zandvoort in de volgende ronde komt. Zandvoort dames verloor met 2-1 van HIC II, waardoor HIC verder kan bekeren om de Amsterdam-beker. Li ss* B. en W. van Lisse hebben de gemeente raad voorgesteld de Zwanendreef door te trekken tot het nieuwe gedeelte van de Don Boscostraat. De lengte van het nieu we straatgedeelte is 190 meter, met een rijbaan van 5'/i meter bredte en tegelpa den van twee en drie meter. De kosten worden beraamd op 80.000.—. In de vrij dag te houden raadsvergadering zal hier over worden beslist. Voor het vernieuwen van het meubilair van de openbare lagere school vragen B. en W. van Lisse de gemeenteraad een kre diet van 5.335.60. De thans in gebruik zijnde schoolmeubelen zijn verouderd. Aangeschaft dienen onder meer te worden negentig eenpersoons leerlingensets. Het leerlingental van de openbare school be draagt thans 85. In de gemeentevergadering tot verkie zing van ambtsdragers bij de Gerefor meerde Gemeente in Lisse zijn tot ouder ling gekozen de heren J. J. Linker, J. H. Mohlmann, H. van Reenen, H. Scholte en B. Visser en tot diaken de heren G. G. C. Mijnders, K. Slootweg, W. Vos en P. S. van Waveren. B. en W. van Lisse hebben de gemeen teraad voorgesteld bij de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten 81.120 te lenen voor de financiering van de uitbreiding van het wijkgebouw van het „Wit-Gele Kruis", de verbetering van de verwar ming in de r.k. meisjesschool van de Aga- thaparochie en de aanschaffing van schoolmeubelen voor de hervormde school. De rente is 4'/2 percent per jaar en de looptijd ongeveer negentien jaar. Voorts willen B. en W, bij deze bank 85.000 lenen voor de consolidatie van vlottende schuld. De looptijd van deze le ning is 25 jaar en de rente eveneens 4'/ï percent per jaar. Voor het verbeteren van de riolering in en de herbestrating van de Schoolstraat in Lisse vragen B. en W. een krediet van 57.015. Aanvankelijk hadden B. en W. de riolering willen verbeteren gelijk met de demping van de Gracht. Daar deze demping niet voor 1961 zal gebeuren ach ten B. en W. het beter de noodzakelijke verbetering van de riolering nu al te doen uitvoeren. Onder voorzitterschap van mr. J. H. G Zeelenberg heeft de Koninklijke Liederta fel „Zang en Vriendschap" te Haarlem een zeer druk bezochte jaarvergadering gehouden, die ditmaal door verschillende omstandigheden niet aan het einde van het verenigingsjaar kon plaats hebben. Het jaarverslag van de secretaris gaf een uitvoerig en duidelijk overzicht van de muzikale verrichtingen met als hoog tepunten de medewerkingen aan de Han- delherdenkingen te Amsterdam en Haar lem. Het interne verenigingsleven gaf blijk van een hechte onderlinge band. De financiële situatie der vereniging gaf de penningmeester alleszins aanlei ding zijn verslag in zeer geestige vorm te stellen. De verslagen van de propagan- dacommissie en het muziekfonds mochten eveneens de goedkeuring van de verga dering verwerven. De periodiek aftredende bestuursleden, mr. J. H. G. Zeelenberg (als tussentijds opvolger van wijlen de heer A. J. van Hou ten), J. G. Ruitenbeek en A. C. te Winkel werden herkozen. In de vacatures van de heren A. J. v. d. Bergh (wegens bedan ken) en G. D. van Wengen (wegens over lijden) werd voorzien door de verkiezing van de heren B. C. Elskamp en O. J. A. Bening. Ook in het afgelopen verenigingsjaar mocht „Zang en Vriendschap" zich weer verheugen in een toename van het aan tal begunstigers. Het eerste ledenconcert op 7 januari 1960 brengt „Zang en Vriend schap" op het podium met het Noordhol lands Philharmonisch Orkest en de orga nist Albert de Klerk. Men is nog in onder handeling met een tenorsolist. Onder meer zal op het programma staan de „Missa Brevis" van J. Haydn voor mannenkoor, tenor, orkest en orgel. Het tweede leden concert, met een programma van geheel andere aard, is bepaald op 29 april 1960. In den vervolge zal bij de aanvang der concerten van „Zang en Vriendschap" ook worden uitgevoerd „Haarlems Tem- pe" van Jos de Klerk. Ter gelegenheid van zijn gouden ambts jubileum heeft de emeritus-predikant ds. Joh. G. Brussaard uit Oegstgeest, die in dertijd Bloemendaals eerste radiopastor is geweest, zondagmorgen in de gerefor meerde kerk in Bloemendaal een herden kingspredikatie gehouden, waarvoor de jubilerende predikant als tekst had geko zen de tweede brief van Petrus, waarin deze de jonge christelijke gemeente het profetisch woord voorhoudt, dat hij een licht noemt, schijnende in een duistere plaats. Nadat ds. Brussaard door de huidige radiopastor, ds. G. Toornvliet, naar de kansel was geleid, gaf eerstgenoemde een terugblik op zijn vijftigjarige ambtsbe diening, waarbij hij naar voren bracht, dat hij en zijn gezin zich nog steeds met de Bloemendaalse kerk verbonden weten. Na in Tienhoven en in Meppel te hebben gestaan, stond de jubilerende predikant gedurende dertig jaar in de gemeente van Bloemendaal. De gestage toeneming van de gemeente verschafte ds. Brussaard veel genoegen, al noemde hij dit geen re den om zich te beroemen- Het gaat im mers om het Woord des Heren, aldus de jubilerende predikant Daarom sprak ds. Brussaard over het Woord Gods, dat kost baar, betrouwbaar en aanvaardbaar is. De bijbel is, aldus ds. Brussaard, het levende en profetische woord Gods, dat men moet leren verstaan, opdat het boek iets voor het innerlijk leven van de mens zal gaan betekenen. Ds. Brussaard besloot zijn preek met het Onze Vader. Na deze herdenkingspredikatie sprak de huidige radiopastor, ds. Toornvliet, de ju bilerende predikant op zeer waarderende wijze toe. „Met uw bewogen hart en uw pastorale visie hebt u ontzettend veel voor de gereformeerde kerk van Bloemendaal gedaan. Ondanks de critiek van uw col lega's en ook van buitenkerkelijken hebt u een oecumenische houding durven aan nemen en daarvoor brengt de kerk van Bloenjendaal u gaarne dank", aldus ds. Toornvliet. Zaterdagmiddag is een groot aantal oud leerlingen van de voormalige h.b.s.-b aan de Zijlvest in Haarlem voor een onder auspiciën van de oud-leerlingenvereni ging „De Garde" gehouden reünie bijeen gekomen in gebouw Nieuw Berkenrode in Heemstede. Na een ontvangst verenigden ongeveer zestig reünisten onder wie als oudste een 73-jarige heer zich aan een diner, waarbij vele oude herinneringen werden opgehaald. Des avonds volgde een feest avond, waarbij onder meer een film van de school in 1939 werd vertoond. Verder was er een hersengymnastiekwedstrijd tussen een groep jongere- en een ploeg wat oudere leden. De avond werd besloten met een bal. DJAKARTA (UPI) De opstand van de fanatieke Darul Islam, die 's werelds grootste islamitische natie in een theocra tie wilde veranderen, schijnt op haar laat ste benen te staan. Het Indonesische leger gelooft, dat de strijd, die aj meer dan tien jaar in verschillende delen van de archi pel heeft gewoed, haar einde nadert. De eerste belangrijke gebeurtenis, die op een keerpunt wees, viel enkele maanden ge leden voor toen in Atjeh een breuk ont stond tussen de D.ï.-leiders. De leider van de Darul Islam Daud Beureuh werd tij dens een onbloedige coupe door zijn kolo nel Hassan Saleh afgezet. Vervolgens ging Saleh over tot onderhandelingen met de regering en sindsdien heerst er een be stand tussen de D.I. en het leger, waarbij beide ieder hun eigen zones voor opera tie hebben. De regering verleende het ge bied van Atjeh een bijzondere autonome status en beloofde hulp voor de wederop bouw. Deze overeenstemming wees ook op het feit dat de D.I.-revolte niet alleen geba seerd is op religieus fanatisme. Zij heeft ook te maken met de kwestie van regiona le autonomie. Begin september bracht Sukarno een bezoek aan Atjeh en kondigde een algeme ne amnestie aan voor alle voormalige le den van de D.I. aldaar. Hij beloofde ook hulp aan ontwikkelingsprojécten. Terwijl Sukarno nog in Atjeh was werd de D.I. in Zuid-Celebes de tweede slag toegebracht. Daar ontstond een breuk tussen Kahar Muzakkar, de hoofdman, en zijn voor naamste luitenant, kolonel Bahar Matta- liu. Mattaliu, die naar Djakarta werd ge bracht om persoonlijk verslag uit te bren gen aan de legerchefstaf luitenant-gene raal Abdoel Haris Nasution, vertelde, dat de breuk met Muzakkar het gevolg was van de recente politieke ontwikkelingen in de hoofdstad. Mattaliu verklaarde voorts, dat hij niet meer geloofde in de strijd om een islamitische staat door mid del van geweld en dat Muzakkar, naar zijn mening, tekort schoot. Hij wees tevens op de geïntensiveerde legeracties, de terug keer tot de grondwet van 1945 en enkele andere redenen voor de tweedracht onder de D.I.-leiders op Celebes. Mattaliu gaf zich aan het leger over met meer dan 1.100 man na een bloedige strijd tegen Muzakkars troepen. Sinds zijn over gave en bezoek aan Djakarta en zijn terug keer naar Makassar, waar hij andere D.I.- aanhangers opriep zich over te geven, heb ben 14.000 rebellen hun wapens ingele verd, zo althans wordt door legerautoritei- ten beweerd. Vroeger was de sterkte van de D.I. op zuid-Celebes altijd geschat op ongeveer 4.000 man en leger-autoriteiten verklaarden dan ook, dat de anderen slechts aanhangers van de D.I. waren en niet behoorden tot de harde kern van gue- rilla-strijders. Naar verluidt geven hon derden zich nog dagelijks over en heeft Van vandaag tot 25 oktober vinden in het café van de heer C. Korthout, Paul Krugerstr. 11 in Haarlem, de wedstrijden plaats der finale 4e klasse district „Haar lem" KNBB. De deelnemers zijn: P. van Abbeelen BV „IVO"; W. Brand jes BV „Scheijwijck"; K. Brauw BV „de Vaart", B .v. Dijk BV „Irene"; Th. Hand- graaf BV 't Kruispunt"; J. Swier BV ,,'t Noorden"; J. Vonk BV 't Kruispunt"; G. Voorting BV „Suisje". In de avond en nacht van dinsdag op woensdag wordt de Schoterweg, nabij de Gen. Cronjéstraat in Haarlem voor alle verkeer afgesloten. De bussen van de lijnen 1, IA, 5, 6, 7 en 70 zullen die avond in noordelijke richting als volgt rijden: Schoterweg, Joh. de Breukstraat, Presi dent Steynstraat, Kloosterstraat, Schoter weg. In de richting Haarlem-Station blijft de route ongewijzigd. Dinsdag 20 oktober hoopt ir. Ch. G. Cramer te Overveen in de kring van zijn familie zijn tachtigste verjaardag te vieren. Hij was lid van de Tweede Kamer voor de S.D.A.P. van 1925 tot 1937. Als Indië-spe- cialist in 1918 werd hij lid van de Indische Volksraad. Thans is hij nog ere-voorzitter van de Vereniging Nederland-Indonesië. Hij is nog zeer vitaal en is zelfs van plan in 1960 een wereldreis te maken, om de landen waar hij voor de oorlog is geweest nog eens te bezoeken. (Verkort weergegeven) Jacobus van Looy. Nu het 10-jarig ju- bilé van de jaarlijkse Tentoonstelling van het schilder- en schrijfwerk van Jacobus van Looy in het Huis van Looy wordt ge vierd, meent ondergetekende er op te moe ten wijzen, dat men toch eens zal moeten ophouden met deze langzamerhand tot sleur vervallende gewoonte. Hoe vernuftig de organisatoren ook tot op heden getracht hebben, door in combinatie met andere kunstenaars-tijdgenoten de eentonigheid der steeds terugkerende tentoonstellingen te breken, op den duur wordt ook dit mid del uitgeput. En waartoe? Het doel is toch zeker door deze jaar lijkse tentoonstellingen aan Van Looy eer te bewijzen, maar in deze stupide regeling ligt alleen maar besloten een volledig om gekeerd resultaat. De verplichtende bepa ling leidt tot een steeds pijnlijker situatie! Laat men nu eens tot een redelijk vergelijk komen voor men aan een debacle toekomt, dat tenslotte onvermijdelijk is. KEES VERWEY (Naar aanleiding van bovenstaande brief hebben wij het bestuur van de Stichting Het Huis Van Looy gevraagd hoe het over deze kwestie dacht. Van de secretaris der Stichting, de heer D. J. Korf Sr., ontvingen wij het volgende antwoord: „Het is een misverstand, te menen dat onze statuten een verplichtende bepaling ot het houden van een jaarlijkse tentoon stelling zouden bevatten. Er is geen enkele verplichting van dien aard. Wij hebben tot dusver niettemin elk jaar een tentoonstel ling van Jacobus van Looy's werk geor ganiseerd omdat dit, gezien de publieke belangstelling ervoor, verantwoord kon worden geacht Zolang die belangstelling bestaat en ze is zelfs groeiende be hoeft er geen debacle te worden gevreesd. Als de belangstelling onverhoopt te eniger tijd zou verminderen, zou het Stichtings bestuur een voortzetting van de traditie der laatste tien jaar zeker niet trachten te forceren.") ste kere dat er over dit onderwerp gespro ken wordt. Voor de bewoners van Sinne- velt (Haarlem-N.W.) geenszins een nieuw tje meer, dat deze wijk door de militaire autoriteiten misbruikt wordt als oefen terrein voor gemotoriseerde onderdelen. Kort geleden is er een ernstig ongeluk met dodelijke afloop gebeurd, doch geen enkele instantie schijnt van een dergelijk gebeuren iets geleerd te hebben. Blijft dit zo? Keuren de gem. instanties een der gelijke gevaarlijke verkeerssituatie zonder meer goed in een kinderrijke wijk, waar de kinderen door de vele flats veelal bui ten enige bewegingsvrijheid moeten genie ten. Waarom geen remproeven e.d. op de Zeeweg, Boulevard of het circuit. Men vraagt zich af hoeveel mensen of kinde ren er eerst doodgereden moeten worden voor aan deze wantoestand paal en perk gesteld wordt. ABONNEE J. H. het leger een algemene amnestie afgekon digd, geldig tot 10 november. De Indonesische regering staat thans voor de enorme taak de van het juk van de D.I. bevrijde gebieden te besturen en het| vertrouwen van de bevolking te winnen. Maar de activiteiten van de D.I. op West-Java zijn nog in het geheel niet ver minderd. In dit gebied veroorzaakt de D.I onder leiding van Kartosuwirjo de groot ste moeilijkheden. De veelvuldige overvallen op steden en dorpen en op treinen en andere voertuigen geven de legertroepen handenvol werk Jaarlijks vallen duizenden slachtoffers van de D.I. op West-Java en de schade loopt in de miljoenen. Waarnemers zien in de nabije toekomst geen oplossing van het D.I.-probleem op West-Java, maar zij hadden de overeen komsten met de D.I. in Atjeh en Celebes ook niet voorzien. Aagtedijk 19 te Mozambique. Aagtekerk 19 te Tanga. Abbedijk 18 v. New York n. Antwerpen. Abbekerk 18 te Hamburg verw. v. Antwerpen. Abida 18 v. Kawasaki n. Miri. Achilles 17 te Rotterdam. Acmaea 19 te Curagao. Adonis 18 te Paramaribo verwacht v. Demerara Agamemnon 18 te Philadelphia verwacht. Alca 18 t,e Colon. Alcor pas. 18 Fern. Noronha n. Rio de Janeiro. Aldabo 18 v. Las Palmas n. Santos. Algol 17 v. Hamburg, 18 te Antwerpen. Alhena 18 210 m. w.z.w. Kp. St. Vincent n. Antw vlioth 19 te Rio de Janeiro. Alkmaar pass. 18 Algiers n. Abadan. Almkerk 19 te Amsterdam. Alphacca 19 te Rio Plata verw. v. Paranagua. Alpherat 18 200 m. z. Salvador n. Santos. \ludra 19 te Vitoria. Alwaki 18 v. Colombo n. Bombay. Amalie B 18 v. Kielerkanaal n. Gdynia. \merskerk 19 v. Aden n. Port Said. Ammon 18 te Cartagena verwacht. Amsteldiep 18 te St. John verw. v. Willemstad. Amsteldijk 18 te Houston verw v. Pt. Everglades Amstelkroon 18 177 m. zw Okinawa n. Amagasaki \mstelsluis 18 te Gdynia v Holtenau. Area 18 600 m. w.z.w. Landsend n. Stanlow. Arendsdijk 18 te Rotterdam. Arendskerk 17 v. Kaapstad n. Las Palmas. Argos 18 30 m. z o. Piraeus n. Antwerpen. Asmidiske 18 530 m. z.o. Kp. Race n. Rotterdam. -Vsterope 18 430 m. z.o. Halifax n. Amsterdam, vstria Naess 17 te Dakar. Attis 18 725 m. n.o. Guadaloupe n. Curagao. Bali 18 v. Bangkok n. Labuan. Balong 18 v. Liverpool n. Port Said. Batjan 18 te Belawan. Batu pass. 18 Pantellaria n. New York. Bawean 18 te Amsterdam. Rengkalis 18 te Djibouti. Bennekom 18 750 m. n.o. Barbados ri. Rotterdam dilliton 19. te Vancouver. Qlitar 17 v. Rotterdam 18 te Bremen. Boissevain 17 v. Hongkong. 21 te Kobe verwacht Bonita 19 te Charleston. Borneo 18 te Colombo. Boskoop 17 v. Amsterdam n. West-Indië. Breda 16 te Bremen n. Hamburg. Calamares 19 te Los Angeles. Calt. Arnhem 18 33 m. n.w. K. Bougaroni n. Pernis. Caltex Delft 17 v. Port Louis n. Dar Es Salaam. Csltex Delfzijl 19 te Liverpool. Caltex Eindhoven 18 20 m. n.n.w. Burlings naat Port Said. Caltex Pernis 18 80 m. o.n.o. Ras Fartak n. Suez. Caltex Rottredam 18 151 m. w. Kreta n. Sidon. Cartago 19 te Golfito. Casamance 18 te Dakar. Celebes pass. 18 Gibraltar n Antwerpen. Christopher 18 v. Pt. Everglades n. Houston. Cinulia 18 750 m. n.o. Martinique n. Curagao. Cistula 19 te Pladju. Cities Service Valley Forge 18 te Philadelphia. Clavella 18 v. Rotterdam n. Stockholm. Concepcion 17 te Montevideo verwacht. Congokust 18 83 m. n.w. Bordeaux n. Casablanca. Cradle of Liberty 19 te Port Said verwacht. Crania 18 130 m. n. FayalRotterdam. De Eerens 18 100 m. w.z.w. Kuria Muria eilanden naar Muscat. D:emerdijk 18 te Hamburg v. Bremen. Dinteldijk 18 260 m. w.z.w. Ouessant n. Londen. Dorestad 18 v Mena n. Singapore. Drente 18 te Hamburg v. Antwerpen. Duivendijk 18 400 m. w. Minicoy n. Singapore. Eemdijk 18 te Antwerpen. Eemland 18 te Puerto Alegre. Elisabeth B 17 v. Rotterdam n. Good Hope U.S.A. Ena 18 v. Cristobal n. Curagao. F,os 17 te Patras. Esso Amsterdam 18 dw. Azoren n. Aruba. Esso Nederland pass. 18 The Brothers n. Mena. Esso Rotterdam 18 115 m. o.z.o. Kreta naar Wil- ohelmshaven. Friesland KRL 19 te Kaapstad. Friesland SSM verm. 17 v. Immingh. n. Esbjerg/ Gabonkust pass. 18 Las Palmas n. Amsterdam. Gooiland pass. 18 Fern. Noronha n. Sint Vincent. Guineekust pass. 18 Las Palmas n. Le Havre. Hathor 16 te Eleusis n. Izmir. Hector 18 te Volos. Heelsum 18 500 m. w.n.w. Flores n. Le Havre. Heemskerk 18 50 m. z. Colombo n. Aden. Helicon 17 v. Fort Liberte n. Mobile. Hera pass. 18 Martinique n. Paramaribo. Hoogkerk 19 v. Port Said n. Alexandrië. Iberia 18 25 m. z. Bergen n. Londen. Isis 18 v. Amsterdam te Rotterdam. Jacob Verolme 18 v. Cristobal n. Newport News. Jagersfontein 19 te Antwerpen. Japara pass. 17 Vlissingen n. Antw. Tj. Priok. Jason 17 850 m. w.z.w. Flores n. Europa. Java 18 80 m. w. Flores n. Halifax. Johannes Frans 19 te Balboa verw. v. Caldera. Joseph Frering 18 100 m. n.o. Dakar n Pepel. Jupiter 17 130 m. n.o. K. Canaveral n. Ph.delphia. Kalydon 18 v. Curagao n. Punta Cardon. Kamperdijk 18 te Antwerpen v. Rotterdam. Kara 18 100 m. w.z.w. Guayaquil n. Curagao. Karakorum 18 ten anker rede Kahsichang. Karimata 18 te Amsterdam. Karimun 19 te Singapore. Karsik 19 te Port Elisabeth. Katelysia 18 75 m. o.z.o. Socotra n. Mombasa. Kellia 18 v. Port Said n. Thameshaven. Keizerswaard 18 400 m. n. F. Amelia n. B Aires. Kermia 18 v. Donges n. Abadan. Kertosono 17 v. Houston n. New Orleans. Koningswaard 19 et Buenos Aires. Koratia 18 50 m. n.w. Kp. Leeuwin n. Mena. Korovina 18 190 m. z.o. Monrovia n. Pt. Harcourt. Kosicia 18 v. Curagao n. Point Fortin. Krebsia 17 te Punta Cardon. Kryptos 18 400 m. w. Bombay n. Balikpapan. Kylix 19 te Gothenburg. Laarderkerk 18 te Genua verw. v. Marseille. Lcurenskerk 18 40 m. o. Kp. Ras Fartak naar Bahrein. Lawak 18 v. Djibouti n. Suez. Leiderkerk 18 te Antwerpen. Lekhaven 17 te Rotterdam. Liberty Bell 18 v. Delaware rivier n. Port Said Lindekerk 18 200 m. o. Gibraltar n. Port Said. Lissekerk 18 dw. The Brothers n. Dubai. Loenerkerk 18 dw. Corsica n. Marseille. Lopersum 18 548 m. o. Bermuda n. Hamilton. Maas 19 te Alexandrië. Maasdam 18 te New York. Maaskerk 18 v. Rotterdam te Amsterdam Maaslloyd 18 te New Orleans verw. v. Cristobal Maetsuycker 17 v. Fremantle n. Singapore. Marnelloyd 18 voor anker te Abadan Maron 20 te Tampa verwacht. Maureen 18 v. Hamburg n. Stockholm. Meliskerk 19 v. Port Said n. Le Havre. Memnon 18 v. Amsterdam n. West-Indië. Mentor 17 v. Houston n. New Orleans. Merseylloyd 19 te Tandjong Priok. Merwelloyd 18 680 m. o. Guardafui n. Penang. Minos 18 te Amsterdam. Mitra 18 340 m. o.n.o. Puerto Rico n. Curagao. Modjokerto 18 t. anker rede Petta op Sangir eil Molenkerk 18 20 m. z.w. Karachi n. Aden. Mijdrecht 18 te Paulsboro. Munttoren 18 360 m. o. Formosa n. Miri. Musi 18 60 m. z.o. Groot Natoena n. Biak. Musilloyd 18 480 m. o.z.o. Socotra n. Aden Naess Comm. 18 100 m. n.w. Djeddah n. Fawlcy Naess Tiger 19 te Bandar Mashur. Neder-Eems 18 te Semarang. Nieuw Amsterdam 18 te Bermuda verwacht. Noordam 17 v. New York n Rotterdam. Noordwijk 18 dw. Dungeness n. Monrovia. Notos 16 v. Nemours n. Sevilla. Nijkerk 19 te Bangkok v. Singapore. Oberon 17 v. Rotterdam, 18 te Amsterdam. Ommenkerk 20 te Aden verwacht. Ootmarsum 17 te Lake Charles. Oranjefontein 16 v. Southampton n. Las Palmas Oranje Nassau 17 te Amsterdam. Orestes 18 te Porto Plata verwacht v. Santiago. Ouwerkerk 17 v. East-London n. Durban. Papendrecht 18 25 m. n.w. Cherbourg n. Wismai Peperkust 19 te Amsterdam. P. G. Thulin 18 v. Chanaral n. Balboa. Pieter S 19 te Rotterdam. phernus 18 te Georgetown Pr. der Nederlanden. 18 v. P. Limon n. Kingston Pr Joh. Will. Friso 18 330 m. o Finist. n. Lissabon Pr. Will George Fred. 17 v. Le Havre n. Montreal Prins Willem IV 18 te Londen. Pfleutos in het hort Jazz-show. In het Concertgebouw in Haarlem wordt op 29 oktober een grote jazz-show gehouden, waaraan een aantal bekende Nederlandse jazz-orkesten en jazz musici deelnemen, te weten Rita Reijs Frans Poptie, het Quintet Peter Schilper- oort, het trio Pim Jacobs, The New Or leans Syncopaters en The Jazz Ambas- saders. Hersenschuuding. Een 57-jarige inwo ner uit Aerdenhout, die op een bromfiets over-de Vogelenzangseweg in Aerdenhout reed, is zaterdagmiddag aangereden door een motorfiets, bestuurd door een 22- jarige student uit Leiden. De aanrijding ontstond doordat de motor uit de bocht vloog. De bromfietser liep daarbij een lichte hersenschudding op. Aanrijding. Een 64-jarige rijksamb tenaar uit Aerdenhout is zaterdagmiddag gewond bij een aanrijding. Hij reed op 'n bromfiets en wilde linksaf de Teding van Berkhoutlaan inslaan, toen hij door een motorrijder werd aangereden. Deze, een 25-jarige automonteur uit Haarlem, zou volgens de politie geen voorrang hebben gegeven. De bromfietser is met inwendige kneuzingen in het Marinehospitaal opge nomen. Voetgangers. De heer W. F. Happé, wethouder van Openbare Werken in Haar lem, zal op vrijdag 23 oktober des avonds om acht uur in Brinkmann te Haarlem voor de afdeling Haarlem en omstreken van de Nederlandse vereniging bescher ming voetgangers spreken over „Wat doet Haarlem voor de veiligheid van het ver keer, speciaal voor de voetgangers". Ontspanningsavond. Op dinsdag 27 en woensdag 28 oktober des avonds om half acht zal in gebouw Sint Bavo in Haarlem een ontspanningsavond gehouden worden voor de algemene bond van ouden van dagen, afdeling Haarlem. De ont spanningsvereniging Z.Z.Z.-vogels presen teert een klucht van H. Bakker, getiteld „Filmmaniakken". Donker Den Haag. De afdeling Zand voort van de Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt op vrijdag 30 oktober een bijeenkomst in het Hervormde Jeugd huis. De heer W. M. van Andel, hoofd inspecteur van politie in Den Haag, zal spreken over „Het leven in donker Den Haag". Geslipt. Zondagavond i9 een automo bilist, een 22-jarige verkoper uit Haarlem, bij de laatste bocht voor het strand op de Zeeweg in Overveen met zijn wagen geslipt en in de middenberm beland. Na enig heen en weergeslinger kwam de wagen tenslotte op zijn linkerzijde tot stilstand. Een passagiere klaagde over pijn in de rug en werd in het Marinehospitaal opgenomen. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De wagen was een huurauto uit Haarlem. Forumavond. In gebouw „Domi" in Overveen zal op dinsdag 27 oktober een forumavond gehouden worden, georgani seerd door het bestuur van de buurtver eniging „Overveen". Voorzitter van het forum is de heer J. Buys uit Bloemendaal en als leden hebben mevrouw M. H. Tichelman-Beekman en de heren L. A. N. Bijvoet. A. van Meerten en J. W. Wichers in dit forum zitting. Ouderavond. Op de eerste contact avond van de Hartenlustschool, die vrij dag 23 oktober in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan in Bloemendaal gehouden zal worden zal het hoofd der school, de heer J. Buys, spreken over „Mooi maar moeilijk". Advertentie Grote Houtstraat 165 Tel. 12136 Purmerend 19 te Akaba. Pygmalion 17 v. Rotterdam 18 te Hamburg. Radja 18 dw. Penang n. Singapore. Raki 18 v. Amsterdam, pass. 19 Vliss. n. Antw. Ridderkerk 18 v. Mombasa n. Aden. Riouw 19 te Port Said. Rossum 18 70 m. w. Algiers n. Rotterdam. Rotti 18 500 m. n.n.o. Marianne eil. n. Keelung. Rijndam 17 v. Rotterdam n. New York. Rijnkerk 18 110 m. o. Freetown n. Kaapstad. Sanana 18 te Saigon. Sarangan 18 80 m. o. Jamaica n. San Diego. Schie 18 80 m. w. Algiers- n. Algeciras. Senegalkust 19 te Lagos. Silindoeng 18 400 m. o.z.o. Cambodja n. Bangkok. Slamat 17 te Abadan. Solon 18 v. Amsterdam, 19 te Hamburg. Stad Schiedam 18 90 m. n o. Stadlandet n. Narvik. Stad Utrecht 18 65 m. w. Ouessant n. Vlaardingen. Statue of Liberty 18 160 m. o.n.o. Aden n. Mena. Steenwijk 18 te Vancouver. Stentor 16 v. New York n. Curagao. Straat Banka 19 te Colombo. Str. Madoera 18 280 m. w. Adelaide n. Bunbury. Straat Malakka 17 te Singapore. Straat Singapore 18 v. Lorenzo Marques n Beira. Straat Soenda 18 v. Newcastle n. Brisbane. Sumatra 18 v. Suez n. Djeddah. Sunetta 19 te Sydney. Tabian 18 v. Semarang n. Makassar. Tahama 18 90 m. o. Malta n. Landsend. Tarakan 17 te Lake Charles. Taria 18 50 m. z.w. Cochin n. Abadan. Tegelberg 18 te Buenos Aires verwacht. Telamon 17 v. Bridgetown n. Port of Spain. Tjikampek 18 215 m. o. Durban n. Kaapstad. Tjiluwah 18 te Buleleng v. Surabaja. Ijimanuk 18 dw. Lissabon n. Port Elisabeth. Tjimenteng 18 te Makassar, rogokust 18 dw. 1 Freetown. I'omocyclus 18 v. Pto. Ordaz n. Portland Maine. Tomori 18 280 m. o. Djibouti n. Djibouti. Towa 17 v. Rotterdam 18 te Hamburg. Tweelingen 18 180 m. z.w. Lissabon n. Rotterdam. L'trecht 18 te Lake Charles verw. v New Orleans. Van Cloon 20 te Suva verwacht. Van Heemskerk 17 v. Kobe n. Hongkong. Van Noort 14 v. Penang n. Singapore. Van Spilbergen 18 te Burutu. Vlieland 18 dw. Gibraltar n. Rotterdam. Waal 18 te Izmir. Waiwerang 18 te Port Swettenham. Waterland 19 te Buenos Aires. Waterman 18 130 m. n.w. Fremantle n. Fremantle. Weltevreden 1 7v, Tandj. Priok, 18 te Semarang. Westerdam 17 v. Rotterdam n. New York. Westertoren 18 260 m. z.o. Port Sudan n Fao. Willemstad 18 150 m. z.w. Flores n. Plvmouth. Woensdrecht 18 40 m. n.w. Perim n. Abadan. Wonogiri 18 v. Tabaco n. Los Angeles. Wonosari 19 te Tandjong Priok. IJssel 18 v. Algiers n. Tunis. Zaankerk 18 200 m. n.w. Okinawa n. Nagoya. Zaanland 19 te Santos. Zuiderkerk 18 v. Port Said n. Suez. - SLEEPVAART Blankenburg 16 v. Malta. Cycloop 17 te Burutu verwacht Friesland 19 te Curagao verwacht. Holland 16 v. Amsterdam n Terschelling. Noordholland 18 te Maraeaibo verwacht. Noordzee 15 v. Lissabon n. Port Said. Ocean pass. 17 Brunsbüttel n. Mariehamn. Stentor 18 te Portsmouth verwacht. Tasman zee 13 in aanvaring bij Great Isaas Light. Ihames 15 te Suez. Titan 16 v. Rotterdam n. Issigny. Zeeland 18 te Okha verwacht.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6