Tegen beroepschauffeur 3 maanden cel en 5 jaar niet rijden geëist Tehhnka Amsterdamse Beurs DONDERDAG 2 2 OKTOBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE IIAARLEMSCIIE COURANT 13 HAARLEMSE RECHTBANK Wegens rijden onder invloed van drank Burgerlijke Stand van Haarlem Haarlemse rechtbank Negen maanden cel geëist voor diefstal in fabriek Verolme vroeg geen rijksgarantie Ook Cantor heeft het geld nog niet Lijk aangespoeld aan Bloemendaalse strand Kind verstopte zich in brandende schuur Ook laatste van vijfling in Texas overleden Vier doden in het verkeer Kind gedood bij leger- oefening in Friesland Landhuishoudkundig congres in Leeuwarden Volmachten in Syrië voor Nassers opperbevelhebber Nieuwe concentratie Von Braun uit leger naar N.A.S.A. overgeplaatst PHILIPS TELEVISIE lYleuws fn het hort UIT STAD EN STREEK ATAX.TAXI 1.2.3.4.5 De beurs van gisteren Heren Pullover Zuiver wol. Alle modekleuren 32.5° Filmavond in Zuiderkapel Scheepvaart „Verdachte heeft een dronkemansrit ge maakt. Hij is nog gewaarschuwd. Hij had net zo goed twee slachtoffers kunnen ma ken. Het is een der ernstigste gevallen die ik hier heb meegemaakt," aldus zei de officier van Justitie van de Haarlemse rechtbank, mr. J. van den Oever, van morgen in zijn requisitoir tegen een 41-ja- rige chauffeur bij de K.L.M. en hij eiste de maximale straf wegens het rijden on der invloed van sterkedrank: drie maan den gevangenis en vijf jaar nietrijden. Verdachte was op 5 augustus van dit jaar op een receptie van een collega. Hij zou daar acht a tien glazen jonge jenever hebben gedronken. Verdachte meende zelf zes. Een zijner collega's bood aan de jeep van verdachte te besturen, maar de chauffeur voelde hier niets voor, aldus deze collega. In Aalsmeer was de weg op gebroken. Verdachte reeds eerst een ton omver. Zijn snelheid zou ongeveer 70 km hebben bedragen. Daarna zou hij pardoes op een wegwerker zijn ingereden. Deze kon nog tijdig opzij springen. Vervolgens botste de auto tegen een kruiwagen die met het er in liggende gereedschap en al in de lucht werd geslingerd. Daarop zou verdachte hebben gestopt en vol gas achteruit zijn gereden. Op de eis van de officier zei de chauffeur die al der tien jaar in dienst is, dat veroordeling hem zijn betrekking zou kosten. Auto was een wrak. Tegen een 23-jarige Amsterdamse be- tonvlechter eiste de officier van Justitie wegens het rijden onder invloed zes weken Advertentie HAARLEM, 21 oktober 1959. BEVALLEN van een zoon: 17 okt.: B. G. Witteman-de Vries; J. C. H. Boon van Stijn; 18 okt.: J. C. Boogaard- Kraaijenhagen; 19 okt.: A. A. M. R. Frank- Handgraaf; G. M. Roestenburg-Soentken; M. E. H. de Bondt-Hangjas; P. E. M. Har ren-van Dam; 20 okt.: R. B. van Tienen- Renssen; 21 okt.: A. C. van Nierop-van der Hoort. BEVALLEN van een dochter: 17 okt.: J. Baartman-Houtkamp; 18 okt.: W. J. Hoogestijn-van de Veerdonk; 19 okt.: G. J. E. van Geffen-Visje; T. van Huis- Staritsky; L. A. van Kessel-Scheffelaar; A. M. Stroetenga-Overmars; 20 okt.: F. den Brave-Tax; A. van Tongeren-van Schagen; H. B. van Bakel-Wolterink: H. van Kempen-Gottmer; H. M. C. Baake- Wingender; 21 okt.: C. A. Kuipers-Ruif- rok. OVERLEDEN: 19 okt.: J. M. Prenen- Alders, 73 j., Roerdompstraat: C. A. Boes- mans-van der Zalm, 71 j.. Zijlstraat: A Lokerse-Klaver, 81 j., van Sillemstraat; D. Kruseman, 78 j., Westerhoutpark; 20 okt.: A. Heijmans-Middel, 82 j.. Gen. de la Reijstraat; H. H. van Dokkum. 82 j., M. van Hcemskerkstraat; J. H. T. Harte, 84 j., Rijksstraatweg. ONDERTROUWD: 20 okt.: H. A. J. van der Storm en P. E. Mönch; H. J. de Kleine en M. M. Vintges: J. W. Wiggers en J. M. Langley; 21 okt.: N. J. Molenaar en J. Burgman; P. de Kwant en J. P. van Meesche; W. A. Keur en E. van de Steege; H. A. van der Aar en P. T. M. Vink; E. Veen en B. M. S. Scholz; W. M. Zuidmeer en J. Sinteur; W. F. Lamars en A. T. G. Schniedewind; C. Peute en M. Havik; P. J. Moseman en C. J. Lucas; P. J. Pijpers en G. Teunissen; P. ter Maat en N. C. A. Deenen; D. van Heun en A. M. C. Ver- wey; J. C. Boelsma en E. Oudshoorn; J- A. Medenblik en E. Kemp: E. Bruins en M. J. Giesbergen; J. E. Nijboer en H. Ver waal; D. J. D. Hovenier en J. M. Nales; G. J. van Mourik en A. J. Bom; G. H. Gooijmans en R. P. M. de Jong. GETROUWD: 20 okt.: M. O. N. Jones en E. J. Peetoom; A. H. Blansert en J. Schee- lings; 21 okt.: W. J. Dielemans en E. J Kamstra; B. van Schagen en E. A. M. H. van Eis: P. Stam en G. H. M. Paauw: C J. M. Westdijk en W. M. Janssen; C. M de Kwant en M. H. Lagrand; C. Hardebol en L. van Weelden; K. Kagchelland en W. F. Cörvers; C. F. J. Terlaus en M A J. Blom van Weezei; F. Goedhart en K. K Bernhard; P. Poot en M. W. Claus. gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Op 24 juli van dit jaar had verdachte de hele dag gevist. Des avonds ging hij naar een café in Amsterdam. Hier ontmoette hij een dame uit Rotterdam en hij bood aan haar met zijn auto naar het station te brengen. Ze toerden wat rond en op 'n ge geven moment reed verdachte zijn wagen de stad uit, richting Rotterdam. Op de Rijksweg in de Haarlemmermeer botste hij bij een wegverlegging tegen een hek. De dame werd uit de auto geslingerd. „Ja, meneer de rechter, de weg schee d'r in eens mee uit", vertelde de betonvlechter over het ongeluk. De politie nam hem mee naar het bureau in Hoofddorp en probeerde drie uur lang hem te verhoren. Verdachte kon echter niet anders zeggen dan dat de auto „boem, boem. boem" had gedaan. Volgens de ver balisanten zou de betonvlechter zes a ze ven glazen bier hebben gedronken. Zij ver klaarden dat de man onsamenhangend sprak, maar niet onvast ter been was. Over de auto was er een rapport aanwe zig, waarin de wagen niet meer dan een wrak werd genoemd. Het chassis was op vele plaatsen doorgeroest. Een der ach terbanden was volkomen glad. In een der banden zat een scheur van anderhalve centimeter en de binnenband was zicht baar. De rechtbank zal in bovengenoemde za ken uitspraak doen op donderdag 5 no vember om half tien. De officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank mr. J. van den Oever heeft vanmorgen negen maanden gevangenis straf geëist tegen een 28-jarige fabrieks arbeider uit Koog aan de Zaan. Verdachte is ten laste gelegd dat hij op 4 september in Koog aan de Zaan in een fabriek is binnengeklommen door een dakraam en potloden, een portemonnee, post- en rentezegels en kleingeld heeft ge stolen. Verder stond hij terecht voor een diefstal van 180. De man is getrouwd en heeft twee kinderen. De raadsman mr. H. Luijken schetste zijn cliënt als een eenvoudige arbeider die zich met glazen bier moed en zelfbewust zijn probeert in te drinken. Pleiter achtte toezicht gewenst naast een lagere gevan genisstraf dan de geëiste. Uitspraak op 5 november om half tien. De reuzenptissagiersscltepen Er gaan geruchten dat de scheepsbou wer Verolme de regering zou hcbBen ge polst over een garantie van 250 miljoen voor de bouw van de vier super-passa giersschepen voor de Amerikaan Detwi- ler, die met deze schepen een goedkoop massaal toeristenvervoer tussen de Ver enigde Staten en Europa wil organiseren. Van de zijde van de directie van Verolme wordt echter medegedeeld dat van een dergelijk verzoek in het geheel geen sprake is. Op het ogenblik is Detwiler in Amerika doende financiële dekking voor zijn plan nen te verkrijgen. Eerst als deze aanwe zig is, kan een definitief bouwcontract voor de vier super-schepen worden afge sloten. Ook Detwilers concurrent, de Ameri kaanse hoteleigenaar Cantor, die met plannen rondloopt voor de bouw van twee reuzenschepen, is momenteel doende inte resse van financiers voor zijn plannen te wekken. Duitsland en België hebben voor Cantor wel belangstelling maar er is ook in dit geval nog geen sprake van steun van de Westduitse regering voor Cantors plannen. Aan het Bloemendaalse strand, bij de grens van de gemeenten Bloemendaal en Velsen, is vanmorgen even voor twaalven het stoffelijk overschot aangespoeld van een man. De Bloemendaalse politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de man. Woensdagmiddag ontstond door tot nu ndtoe onbekende oorzaak brand in een schuurtje achter de woning van de heer Cremers te Sittard. Na de blussing kwa men de brandweerlieden tot de ontstellen de ontdekking, dat zich in het schuurtje het driejarig zoontje van de familie Cre mers bevond. Het kind had zich verstopt in een meelton. Met ernstige brandwonden werd het naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht. SAN ANTONIO (UPI) De laatste van de Hannanvijfling een kindje ongeveer zo groot als de hand van een volwassene is in een militair hospitaal gestorven, na 18 uur en 6 minuten te hebben ge leefd. De baby, die het langst in leven bleef, was de vierde van de vijf doch ters aan wie mrs. Charles G. Hannan, 27, woensdag binnen twaalf minuten het leven schonk. Ze waren drie maanden te vroeg Woensdagmiddag is het vierjarige doch tertje van de familie Geerdink bij het zoeken naar eikels op de Almeloseweg te Geesteren, gemeente Tubbergen, plotseling overgestoken en onder een passerende auto geraakt. In een ziekenhuis te Almelo is het kind vannacht overleden. De legeroefening „Grote Pier" heeft woensdag in Friesland één slachtoffer ge ëist. De vijfjarige Jan de Vries te Sua- meer raakte bekneld tussen een slippende jeep en een ander voertuig, waardoor het jongetje op slag werd gedood. In Breda is de 19-jarige E. G. Baggen uit Leur door een hem achteropkomende auto overreden en gedood. De auto nader de de jongeman van achteren en reed door onbekende oorzaak op hem in. De wagen kwam na de aanrijding tegen een muur te recht en ramde nog een stilstaande auto Het slachtoffer overleed ter plaatse. In Surhuisterveen is de 75-jarige G. de Boer door een personenauto aangereden en op slag gedood. De man stak onver hoeds achter een geparkeerde bestelauto de weg over. In de harmonie te Leeuwarden is woens dagmiddag het 106e Nederlands Landhuis houdkundig congies geopend onder voor zitterschap van mr. A. G. A. ridder van Rappard uit Heemstede. Tijdens de huishoudelijke vergadering werd mr. ridder Van Rappard bij accla matie tot voorzitter herkozen. Prof. dr L. M. Koyck, economisch hoogleraar te Rotterdam en dr. ir. A. Ma- ris, hoofd van de afdeling streekonderzoek van het Landbouw Economisch Instituut, refereerden over de vraag: „is het voe ren van een krachtig agrarisch structuur beleid verantwoord?" Zij kwamen beiden tot een bevestigende beantwoording van deze vraag, omdat verbetering van de ex terne produktieomstandigheden in de land bouw en opvoering van de arbeidsprodukti- viteit noodzakelijk zijn, wil de landbouw enigermate gelijke tred houden met de niet-agrarische bedrijfstakken. Beide sprekers achtten een samengaan van een agrarisch structuurbeleid en in- dustralisatie nodig, teneinde werkgelegen heid te scheppen voor de arbeid, die uit de landbouw wordt vrijgemaakt. Ir. Maris be pleitte met name ook maatregelen buiten het ruilverkavelingsplan, opdat ook de ge bieden die niet op de urgentielijst zijn ge plaatst de kans krijgen om structuurver- beterende werken uit te voeren. Na afloop van de vergadering werden de congres sisten in het provinciehuis te Leeuwarden ontvangen door het provinciaal bestuur van Friesland. CAIRO (Reuter-AFP) President Nas ser van de Verenigde Arabische Republiek heeft veldmaarschalk Abdel Hakim Amer de Egyptische opperbevelhebber van de strijdkrachten der Verenigde Arabische Republiek, de controle gegeven over alle kwesties van algemene politiek in de pro vincie Syrië. Amer kreeg de bevoegdheid om namens Nasser in Syrië decreten en ordonnanties uit te vaardigen Hij zal het toezicht hebben op de orga nisatie van de nationale unie in Syrië. De nationale unie is de basis waarop het par lement van de V.A.R. in de komende maanden zal worden gevormd. De Syrische ministers zullen in het ver volg verantwoordelijk zijn tegenover Amer, die de controle zal hebben over de organisatie van ministeries en openbare instellingen in Syrië. AUGUSTA (UPI) President Eisen hower heeft woensdag de overplaatsing bevolen van dr. Wernher von Braun en diens staf van ruimtevaartdeskundigen van het Amerikaanse leger naar het bur gerlijk Nationaal bureau voor lucht- en ruimtevaart (National Aeronautics and Space Administration, N.A.S.A.). Dit be sluit zal in januari aan het Congres wor den voorgelegd als een onderdeel van een reorganisatieplan, maar de overplaat singsprocedure begint nu dadelijk al. Dit werd door de perschef van de presi dent. James Hagerty medegedeeld op het presidentieel buitenverblijf te Augusta. Op een vraag of deze overplaatsing bete kent, dat het Amerikaanse leger zich niet meer met ruimtevaart zal bezighou den, antwoordde Hagerty bevestigend. De overplaatsing houdt tevens in, dat de verdere ontwikkeling van alle speciale ruimtevaartuigen, zoals de Saturnusraket ook onder de N.AS.A. komt te resorteren. WASHINGTON (UPI) Generaal Me- daris. de demissionaire chef van de af deling raketten van het Amerikaanse le ger, heeft verklaard dat de beslissing in zake Wernher von Braun en zijn staf hem heeft opgelucht en hem plezier doet. De overplaatsing had al een jaar in de pen gezeten, zei Medaris. Hij zei te geloven dat hij met dr. Keith Glennan, de direc teur van de N.A.S.A., de overplaatsing zonder- moeilijkheden zou kunnen regelen. (Reuter-AFP) De Amerikaanse mi nister van het leger Wilbur Brucker, heeft woensdag op een wetenschappelijke con- frentie in het Witte Huis meegedeeld, dat generaal Medaris, directeur van het ra- ketcontrum te Huntsville, geen ontslag heeft genomen maar met pensioen zal gaan. Medaris had Brucker verzekerd, dat zijn heengaan niets van doen heeft met zijn kritiek op het Amerikaanse ruimte programma. Hij was van mening het recht te hebben na 38 jaar dienst met pen sioen te kunnen gaan. Advertentie vanaf f695.- Technisch Bureau - Pieter Kiesstr. 2a, Haarlem, Tel. 12657 Expositie. Roelof Klein exposeert van 23 oktober tot 23 november schilderijen en aquarellen bij Sijm'9 Bloemsierkunst, Vergierdeweg 38 te Haarlem. Geen spreekuur. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, houdt morgen 'vrijdag) geen spreekuur. Geslaagd. De heer P. J. IJsselmuiden in Haarlem is geslaagd voor het vanwege de Stichting Vakopleiding en Vakexamens voor de Schoenmakerij in Den Haag ge houden examen voor het diploma „Onder rijkstoezicht gediplomeerd orthopedisch schoenmaker". K.A.B. De afdeling Bennebroek van de K.A.B. houdt vrijdag een ledenvergade ring in het r.-k. verenigingsgebouw. Op deze vergadering zal onder meer het winterprogramma worden besproken. Personeelsvereniging. In het bestuur van de ambtenaren-personeelsvereniging in Zandvoort zijn in de plaats van de heren W. Blok en J. Giskes, die zich niet meer herkiesbaar hadden gesteld, tot bestuurs lid gekozen mejuffrouw Schager en de heer L. Ideler. De heer A. J. van der Reij- den werd als bestuurslid herkozen. Dienstcommissie In de dienstcommis sie van de dienst van publieke werken in Zandvoort zijn voor de Algemene Bond van Ambtenaren benoemd tot lid de heren J. G. Bisenberger en K. Paap en tot plaats vervangend lid de heren P. Hoenderdos en P. Pijpers. Advertentie Advertentie AMSTERDAM Zeer grote belangstelling bestond er voor de Unileverpapieren, die met vijf en tien stuks tegelijk in andere handen over gingen en waarbij de arbitrage zich niet onbetguid liet. Verklaarbare redenen voor de plotselinge hausse-tendentie van de laatste dagen in Unilever zijn niet aan wezig. Amerika koopt flinke posten en wanneer van die zijde de belangstelling aanwezig is, is een koersstijging van tien tot twintig punten per dag heel gewoon. De fluctuaties op de dag waren niet groot, maar het koersverschil, vergeleken bij de vorige slotkoers was wél groot. De Uni leverpapieren stegen van 690 tot 694, tegen als slotprijs 668%. Wall Street was met lagere slotkoersen afgekomen doch daar van trok Amsterdam zich vandaag bitter weinig aan. De staalstaking duurt nu bij na honderd dagen en het ziet er naar uit dat de onderhandelingen tussen de ver tegenwoordigers van de werkgevers en van de werknemers door de vakbond wor den beschouwd als een kwestie van: „to be or not to be". Een gunstige factor voor het Damrak was, dat de Westduitse beur zen, na enige flauwe dagen, zeer belang rijk hogere koersen te zien gaven. Niet alleen Unilever werd door velen gekocht doch ook in de Philipshoek kon van flinke handel worden gesoroken. Ook ln deze hoek gingen de stukken met tien tegeliik in andere handen over, waardoor de prijs steeg van 644"j tot 649. tegen een slotprijs van 640%. De grote koper van Unilever was in de Philipshoek aanwezig en nam de stukken uit de markt. Het koersver schil tussen Unilever en Philips begint steeds grotere afmetingen aan te nemen omdat de Philipsaandelen bij de koers stijgingen van Unilever van de laatste dagen, ver ten achter zijn gebleven. AKU kon aanvankelijk moeilijk meekomen doch gedurende de verdere beursduur kon een koerswinst worden geboekt van circa twee punten. Kon. Olie. tegen de gehele markt verhouding in. een gulden lager. De scheeovaartmarkt deed van zich spreken en over de vrijwel de gehele linie bleef de vaste tendentie van de laatste dagen ook aanhouden. Doorelkaar werden w'nsten gehoekt van een tot drie nunten. In de cultuursector was de hand»! van geringe omvang en de koersafwükingen. verge leken bii de vorige slotkoersen bleven binnen beoerkte grenzen Amsterdam Rubber een puntte hoeer. Staatsfondsen lager voor de staff0'loning door aanbod in een kleine markt. De koer=en van de aan delen in de lokale sector gaven merendeels verbeteringen te zien. Aandelen Ko ninklijke Zout en Nederlandse Gist en Sniritusfabrieken werden een tiental pun ten hoger geadviseerd. D° Schelde een oaar punten hoger en Walvisvaart °en nuntie hoger. Rankaandel°n doorelkaar aan dn betere kant. Prolongatie 3 percent (ANP) 3-3'/t*/i Nederl. '47 3*/. Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 o Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. Pr R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fvenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Rillitnn A'dam Rubber KLM Holl Amer Lijn K N SM N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S Steel ^onnral Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers Hed< gisteren 13.45 901* 90'/t 97 S 109% 81H 92% 92' It 90 100?* 380 382 669' it 694 246 246 627 627 320 319 402 402 649 648 240 240' 697 694 202 202 168 158 695 695 f 154 1 154.- 325 326 1111/» 112 f 125.2 f 125,- 163 161 167% 167«% 143% 144 142% 143 249% 248 148% 147 f 172- 1 171 J 310 308 160 160 227% 227' 275 275 *>52"- 60 60' 55'* 54' 98% 98 52% 52 70' i 71 23 S 23H Heren pullovers in wol en Draion v.a. 19.75. Voor jongens, 7 j. v.a. 14.90 GROTE MARK1 1-7 HAARLEM Onder auspiciën van de Stichting tot verkondiging van het evangelie en ver spreiding van christelijke lectuur wordt donderdagavond 29 oktober om acht uur in de 'Zuiderkapel in Haarlem een film strip vertoond, die is vervaardigd naar kleurenfoto's, die vijf in Zuid-Amerika vermoorde Amerikaanse zendelingen kort voor hun dood hebben gemaakt van de wilde Auca-indianen. Aagtedijk 22 te Beira verwacht. Aagtekerk 22 te Mombasa verwacht. Abida 21 220 m. o. Formosa n. Miri. Acmaea 21 v. Curacao n. Cabimas. Akkrumdijk 21 te Antwerpen verw. v. Rotterdam Aiblasserdijk 24 te Le Havre verwacht. Alcor 22 te Rio de Janeiro. Alhena 22 te Antwerpen verwacht. Alkes 21 75 m. n. St. Paulsrocks n. Las Palmas. Almdijk 22 te Galveston. Alphacca 21 v. Montevideo n. Buenos Aires. Alwaki 21 te Bombay. Ameland 21 v. Wülems(ad n. Punta Cardort. Amerskerk 21 100 m. w .n.w. Djeddah n. Pt. Said Amstelkrpon 21 350 m. Z.w. Kobe n. Kobe. Amstelméer 21 60 rrr. MHWO. Garcia-n. P. Louis Amstelmolen 21 530 m. z.z.w. Cocos eil. n Basrah Annenkerk 21 v Amsterdam n. Bremen. Arendskerk 21 480 m. o. St. Helena n Las Palmas Argos 21 70 m. o.n.o. Bone n. Antwerpen. Asmidiske 21 480 m. w. Finisterre n Rotterdam Asterope 21 420 m. n.w. Azoren n. Amsterdam. Attis 22 te Willemstad verwacht v. Amsterdam. Banggai 22 tee Maniilav erwacht. Batjan 22 te Singapore verwacht. Batu 21 160 m. w.z.w. Kp. St. Vincent n. N. York Bawean 21 v. Amsterdam n. Bremen. Bengalen 21 150 m. z.o. Aden n. Djibouti. Bennekom 21 600 m. z.w. Azoren n. Rotterdam. Blitar 21 v. Hamburg n. Rotterdam. Bonita 21 te New York. Boskoop 21 300 m w. Ushant n. Port Fortin. Breda 20 te Hamburg n. Antwerpen. Ccltex Arnhem pass. 21 Finisterre n. Pernis. Caltex Dellt 21 te Dar Es Salaam. Caltex Eindhoven pass. 21 Pantellaria n. Pt. Said Caltex Gorinchem 21 te Brunsbüttelkoop verw. Caltex Pernis 21 150 m. o.z.o. Port Sudan n Suez C'altex Rotterdam 21 50 m. z.w. Cyprus n. Pernis Calt. The Hague 21 380 m. n.o. Colombo n. Bahrein Camerounkust 22 te Lobito. Camitia 21 300 m. z.w. Fayal n. Landsend. Camphuys 21 285 m z.z.o. Rangoon n. Singapore Casamance 21 v. Dakar n. Brest. Castor 21 134 m. W-Z.w. Kreta n. Iskenderun. Celebes 22 te Antwerpen. Cinulia 20 25 m. n.s.o. Guadeloupe n. Curasao. Cities Service Valley Forge 21 340 m. n. Bermuda naar Port Said. Clavella 22 te Stockholm verwacht v. Rotterdam Concepcion 21 op de Rio Parana n. Asuncion. Congokust 21 te Casablanca. Cradle of Liberty 21 85 m. w. Djeddah n. Mena. Crania 21 120 m. w.z.w. Ouessant n. Rotterdam. Dalerdijk 22 te Vancouver. Daphnis 20 5 m. z."z.w. Achlins eil. n. Nassau. Doris 21 390 m. n.o. Azoren n. Paramaribo. Drente verm. 21 v. Hamburg n. Bremen. Duivendrecht pass. 21 Dondrahead n. Singapore. Eenhoorn 20 v. Hamburg n. Bremen. F.na 21 te Curacao. Esso Nederland pass. 21 Aden n. Mena A1 Ahm. Esso Rotterdam 21 95 m. n o. Algiers naar Wil helmshaven. Fravizo 27 te Rotterdam verwacht. Friesland SSM 20 te Esbjerg. Gabonkust pass. 21 Finisterre n. Amsterdam. Giessenkerk pass. 21 Straat Messina n. Port Said Gooiland 22 te Sint Vincent verwacht v. Bahia. Graveland 22 te Bahia. Guineekust pass. 21 Finisterre n. Le Havre. Hathor 20 te Izmir n. Salomki. Hector 21 te Alexandropolis. Hecuba 21 600 m. w.z.w. Landsend n. St. Thomas Heelsum 21 365 m. n.n.o. Flores n. Le Havre. Heemskerk 23 te Aden verwacht. Helicon 21 te Mobile verwacht v. Fort Liberte. Hera 21 te Paramaribo verwacht v. St. Maarten Hersilia 21 v. St. Croix n. San Juan. Holendrecht 6/11 te Amsterdam verwacht. holland 21 rede Quelimane Houtman 21 v. Dar Es Salaam n Beira. Isis 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Jacob Verolme 21 130 m. n. San Salvador naar Newport News. Jagersfontein 21 v. Antwerpen n. Amsterdam. Japara 21 7 m. n. Ouessant n. Marseille. Jason 21 275 m. w. Ouessant n. Antwerpen. Java 21 446 m. o. Halifax n. Halifax. Joh. v. Oldenbarnevelt 21 v. Aden n. Fremantle Johannes Frans 26 te Baltimore verwacht. Kaap Hoorn 21 650 m. w. Ascencion n. Durban. Kabylia 23 te Roitterdam verwacht. Kalinga 22 in Panamakanaal verw n. Anacortes Kalydon 21 v. Curacao n. Maracaibo. Kamperdijk 21 120 m. w. Scillys n. New York. Kara 21 v Panamakanaal na Curacao. Katelysia 23 te Mombasa verwacht. Keizerswaard 21 275 m n.o. Salvador n. B. Aires Kelletia 21 320 m. z.o. Mogadiscio n Kaapstad. Kellia 24 te Gibraltar verwacht. Kenia 21 te Oranjestad. Kertosono 21 140 m. n.w. Key West n. Newport N hieldrecht 22 te Chittagong verwacht Kinderdijk 21 v Antwerpen n. Vera Cruz. Koningswaard 21 v. Buenos Aires n. Rio Grande horatia 21 600 m. w. Vlaming n. Mena. horenia 29 te Para verwacht. Korovina 21 te Port Harcourt. Kryptos 21 90 m. n.w. Cochin n. Balikpapan. Kylix 22 bij Hoek van Holland verwacht. Laertes 22 te Hamburg verwacht. Langkoeas 21 v. Livorno n. Beyrouth. Larcnberg 21 v rede Winneba n. Lome. Laurenskerk 21 90 m. z.z.o. Bender n. Bahrein. Lawak 22 te Suez verwacht v. Djibouti. Lekkerkerk 21 120 m. w.z.w Kreta n Antwerpen Leto pas. 21 Bizerta n. Emden. Liberty Bell 30 te Port Said verwacht Lindekerk 21 70 m. o Malta n. Port Said Lissekerk 21 120 m. n.n.v. Perim n. Dubai. Loenerkerk 21 50 m. n Majorca n. Antwerpen Loosdrecht 31 te Mtwara verwacht. Louis Lantz 21 80 in. w. Freetown n. Monrovia. Lutterkerk 21 160 m. n.n.o K Guardafui n. Suez Maas 21 v. Alexandrië n. Beyrouth. Maashaven 22 te Las Palmas verw v Rotterdam Maaskerk 21 te Bremen v Amsterdam. Mcetsuvcker pass. 21 Christmas eil. n. Singapore. Mariekerk 21 220 m. n.n.o. Colombo n. Colombo- Marnelloyd 21 te Abadan. Maron 21 te Tampa v. Maracaibo. Maureen 21 te Stockholm. Meerdrecht 21 v. Zeebrugge n. Golf v. Mexico. Meerkerk 21 40 m. z.w.,Colomob n. Madras. Meliskerk 21 180 m. o. Malta n. Le Havre. Memnon 21 230 m. n.o. Azoren n. Trinidad. Mentor 21 v. New Orleans n. Maracaibo. Merwelloyd 21 120 m. o Ceylon n. Penang. Minos 22 v. Amsterdam n. Velsen. Moajokerto 21 ten anker rede Menado. Molenkerk 22 te Aden. Munttoren 21 80 m. w-Z.w. Manilla n. Mirt. Musilloyd 21 v. Aden n. Port Said. Mijdrecht 2/11 te Port Said verwacht. Naess Commander 21 v. Port Said n. Fawley. Naess Lion 21 52 m. o. Ras Fartak n. B. Mashur Naess Tiger 21 260 m. o. Barrein n. Suez. Nanusa 21 v. Amsterdam 22 te Antwerpen. Nieuw Amsterdam 22 te New York. Noord wijk 21 125 m. n.w. K. St. Vine. s. Monrovia. Notos 21 10 m. n.w. Lissabon n. Rotterdam. Oranje 21 v. Tandjong Priok n. Singapore. Oranjefontein 20 v. Las Palmas n. Kaapstad. Orion 21 te Hamburg. Osiris 21 te Hamburg n. Amsterdam. Papendrecht 22 te Wismar verwacht. Pendrecht 21 te Izmir verwacht. Peperkust 21 v. Amsterdam n. Antwerpen. P G. Thulin 21 20 m. w. Port Payta n. Balboa. Philidora 24 te Rotterdam verwacht, f hihne 22 te Suez verwacht. Pliilippia 21 165 m. n. Benghazi n. Gibraltar. Prins Casimir 22 te Chicaog verwacht v. Detroit Prins der Nederlanden 22 te Pt. Au Prince verw Prins Joh. Will. Friso pass. 21 Gibralt. n. Genua. Prins Frederik Hendrik 21 v. Chicago n. Sarnia. Prins Frederik Willem 21 v. Antw. n. Londen. Prins Willem George Frederik 21 500 m. w. Scil lys naar Montreal. Pr. Willem V 21 430 m. n.o. Belle Isle n. Le Havre. Purmerend 20 v. Akaba n. Suez. Pygmalion 21 te Bremen n. Rotterdam. Radja 22 te Surabaja verwacht. Kempang 21 v. Melbourne n. Fremantle. Ridderkerk 21 v. Aden n. Suez. Riouw 22 te Djeddah verwacht v. Port Said. Rondo 21 680 m. n.n.o. Mombasa n. Aden. Rossum 21 65 m. w.n.w. Oporto n. Rotterdam. Rijndam 21 720 m. w. Landsend n. New York. Rijnkerk 21 540 m. n. St. Helena n. Kaapstad Sa bang 22 te Singapore verwacht. Salatiga 22 te Mena A1 Ahmadi verw. v Bahrein. Saioum 21 te Kenitra v. Rouaan. Sarangan 20 v. Panamakanaal n. San Diego. Saroena pass. 21 Banka n. Bukom. Schelpwijk 21 225 m. o. Paramaribo n. Curacao. Scherpendrecht 22 te Lagos verwacht. Schie 21 v. Tanger n. Antwerpen. Siberoet 22 te Bangkok verwacht. Sibigo 20 v. Sydney n. Hollandia. Sinabang 21 v. Port Swettenham n. Brisbane. Slamat 21 v. Abadan n. Bahrein. Sloterdijk 22 te Norfolk verwacht. Solon 21 te Bremen v. Hamburg Sommelsdijk 21 te New York. Stad Amsterdam 21 90 m. z.w. Ouess. n IJmuid. Stad Arnhem 21 25 m. o. Minorca n. Melilla. Stad Gouda 21 165 m. o. Bahia n. Rio de Janeiro. Stad Leiden 21 210 m. n.o. L. Marques n. Durban. Stad Maassluis 21 v. Freetown n. IJmuiden. Stad Rotterdam 21 v. Rotterdam n. Genua. Stad Schiedam 21 v. Narvik n. Antwerpen. Statensmgel 21 10 m. n.n.w. Landsend n. Antw. Statue of Liberty pass. 21 Str. Ormoes n. Mena. Steinhoeft 21 te Guayaquil v. Paita (Peru). Stentor 21 240 m. n. Puerto Rico n. Curacao. Straat Clarence 22 te Rotterdam. Straat Johore 22 v. Fremantle n. Surabaja. Straat Lombok 22 te Lorenco Marques verwacht. Straat Torres 22 v. Sydney n. Melbourne. Sumatra 22 te Djibouti. Sunetta 22 v. Sydney n. Singapore. Tahama 21 110 m. o. Gibraltar n. Isle of Grain. Tara 21 v. Rotterdam, 22 te Antwerpen. Taria 21 440 m. w. Bombay n. Abadan. Telamon 21 te Paramaribo. Ternate 21 100 m. n.o. Guam n. Manilla, ïeucer 21 te Hongkong. Thelidomus 2o te Buenos Aires verwacht. Tjikampek 21 v. Kaapstad n. Matadi. Tjiluwah 22 te Makassar v. Balikpapan. 1 jimenteng 22 te Balikpapan verwacht. Tjipanas 22 te Hongkong verwacht. Togokust 21 dw. Monrovia n. Lagos. Tweelingen 22 te Rotterdam verwacht. Utrecht 21 v. Lake Charles n. Houston. Van Cloon 21 950 m. n.n.o. Auckland n. Auckland. Van Noort 19 v. Singapore n. Suva. Van Spilbergen 21 v. Burutu n. Lagos, v. Waerwijck 21 60 m. z.o. Kp York n. Singapore. Vivipara pass. 22 Ras Al Hadd n. Mena. Vlieland 21 55 m. z.z.w. Ouessant n Rotterdam. Waikelo 21 te Abadan v. Korramshahr. Waterman 22 v. Fremantle n. Melbourne. Westertoren pass. 21 Ras Al Kalb n. Fao. VVieldrecht verm. 23 v. Rotterd. n. Pto. La Cruz. Willemstad 21 484 m. w.z.w. Plymouth (bestem Woensdrecht 21 100 m. z.w. Kuria Muria n. Abadan. Wonogiri 21 260 m. n.w. Guam n. Los Anegles. Wunosari 22 te Singapore verwacht. Wonosobo 21 12 m. n. Ouessant n. Le Havre. IJssel 21 te La Veletta. Zaankerk 22 te Nagoya verwacht v. Manilla. Zaanland 22 te Montevideo verwacht. Zeeland 21 te Halifax verwacht v. Port Said. Zonnewijk 21 te Detroit. Zuiderkerk 21 290 m. n.n.w. Perim n. Aden. Zwijndrecht verm. 21 v. Norfolk n. Haifa. KLEINE VAAR1 Atlas 20 v. Heraklion n. Bari. Bab T 20 v Stugsund n. Skutskaer. Boreas 21 30 m n. Bougie n. Lissabon. Draco pass. 21 Finisterre n. Tanger. Elsa pass. 21 JE-11 v. Kopmansholmen n. Z'dam. Fievo 19 v. Cadiz n. Antwerpen. Ilias 21 dw. Berlinga n. Gibraltar. Joost 21 v. IJmuiden n. Gefle. Julia Mary 21 25 m. z.w. Ouessant n. Casablanca. Kaap Falga 20 v. Ostrand n. Rundvik Lijnbaansgracht 21 te Outergabbert n. Londen. Manto 21 20 m. o. Fehmarn n. Gdynia. Midas 20 v. Odense n. Kopenhagen. Netta 19 v. Genua n. Marseille. Pavo 20 v. IJmuiden te Skoghall. Ponza 19 v. Koge n. Vejle. Quo Vadis 21 15 m. n o. Westhlnder n. Rotterdam. Strabo 21 15 m. n.o. Ouesant n. Amsterdam. Tilly 20 v. Ostrand n Kotka. Twee Gebroeders 20 v. Cartagena n. Amsterdam. SLEEPVAART Clyde 22 v Boston n. Japan. Maas 22 v. Southampton te Maassluis Oceaan 20 v. Mariehamn. Coolzee 20 v. Swakopmund. Stentor 22 te IJmuiden. Titan 20 v. Antwerpen te Vlaardingen.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 13