Museumdieven zwierven stelend door Europa Blikman Sartorius Prato leeft van afdankertjes r I Peek&Cloppenburg Kort en I Van dag tot dag J 'heuïfceiij: hOQG kwaliteit Goede vangst van de Rotterdamse politie raatótoel 3 Rechtzetting Prijzen COATs U/ele&tmodecAeaiieJ - Amerika wenst geen topoverleg met Hongarije Vragen over strafzaak tegen IJmuider vissers Weercommissie is niet vakkundig Nederlandse boterexport naar België DOOR GARCIA DE LEON Op de Kleuterschool gesloten wegens vliegenplaag IÉ Toren van Barneveld wordt hersteld VRIJDAG 23 OKTOBER 1 959 Door een succesvol besluit van de onder handelingen tussen rijksambtenaren en regering kan per 1 januari 1960 een spaar regeling voor rijksambtenaren en het ge hele rijkspersoneel tegemoetgezien wor den, die een belangrijke bijdrage kan wor den genoemd tot het streven naar bezits vorming. De ambtenaren kunnen volgend jaar beginnen met op een voordelige ma nier een deel van hun inkomen als spaar geld te beleggen, waarbij de premierege ling gericht is op een besteding, die de vor ming van bezit ten goede komt. Er is dus een weloverwogen opvoedend element gelegen in deze regeling, die wel licht in deze of andere vorm ook toepasse lijk kan worden gemaakt op provinciale en gemeentelijke ambtenaren; en het is alleen maar te betreuren dat in het parti culiere bedrijfsleven moeilijk eenzelfde sociale pedagogie is toe te passen. Welis waar hebben een aantal particuliere be drijven in een of andere vorm het sparen voor hun personeel aantrekkelijk ge maakt, doch een hinderpaal blijft nog steeds de weinig soepele houding van het belastingheffende Rijk, dat de kosten voor de premieregeling der ondernemingen niet in een of andere vorm verlaagt. Het valt te hopen dat de regering, die het particuliere initiatief op zo bijzondere wijze in haar beleidskoers koestert, zal overwegen of op den duur ook het particu liere bedrijfsleven in staat kan worden ge steld zijn personeel tot sparen aan te moe digen, zonder dat de ondernemingen zelf op hoge kosten worden gejaagd. Met enige verbazing zal men in dit blad lezen, dat Franz von Papen, die in 1932 de weg van Hitier naar de macht bereidde, opnieuw onderscheiden is met de titel van Geheim Kamerheer des Pausen. Paus Joannes XXIII zal wel zeer speciale rede nen gehad hebben om de bejaarde en du bieuze diplomaat dit plezier te doen redenen die blijkbaar in het persoonlijke vlak liggen en hun oorsprong vonden in een contact tussen de tegenwoordige Paus en Von Papen in de jaren '40 doch af gezien daarvan wekt dit bericht een onaan gename indruk. Er is geen reden om de antecedenten van Von Papen hierbij nog eens uit de doe ken te doen, aangezien kan worden vast gesteld dat in Duitsland en de wereld een weloverwogen anti-Papenisme bestaat dat overvloedig te argumenteren valt. Zijn rol in de bewogen historie van '32 tot '45 droeg in de eerste plaats het kenmerk van geslepenheid, opportunisme en beginsel loosheid. Wanneer men het bewijs zou heb ben gekregen dat Von Papen in '32 uit domheid handelde door Hitier te introdu ceren, zou belangrijk minder wrangheid over zijn activiteit zijn achtergebleven. Maar Von Papen was slim héél slim. Het zou geen zin hebben, thans nog bit tere woorden aan hem en zijn rol te ver spillen, ook al omdat hij juridisch „ge zuiverd" is, maar een aantekening bij het bericht van de Pauselijke onderschei ding kan toch moeilijk achterwege blij ven. Er bestaat gerechtvaardigde twijfel over of het Vaticaan in dit geval bij het hanteren van de mantel der liefde wel vol doende tactvol is geweest. Door een vergissing in de verstrekte tekst van de lezing van drs. J. F. Post- huma op de donderdag gehouden zeven tiende Wegverkeersdag van de KNAC schreef onze Haagse redacteur, dat de jaarlijkse rentelast van een gedurende tien jaar jaarlijks op te nemen bedrag van driehonderd miljoen gulden op de kapi taalmarkt 163.000 gulden zou bedragen. Dit moet echter zijn 163 miljoen gulden voor de amortisatie in haar geheel, dus rente en aflossing samen. „INVASIE", door Georges Blond, in ver taling van M. Mok,uitgegeven bij West Friesland te Hoorn. Zelden zagen wij een stuk geschiedenis zo instructief en toch ook zo licht verteerbaar neergeschreven als het werk van deze Franse schrijver over de invasie in Normandië in 1944. Hij weet de lezer vijftien jaar later nog deel genoot te maken van de loodzware verant woordelijkheid die rustte op de bevelvoe renden van de operatie „Overlord". Men neust mee over de schouders van de gene raals, men maakt de opbouw mee van het gigantische landingsapparaat, gefabriceerd tot in de uithoeken van Groot Brittannië en „geassembleerd" in de zuidelijke kust streken. Van de organisatorische kant krijgt men gelukkig niet te veel, maar wel enkele duizelingwekkende indrukken. Het is allemaal vrij sober geschreven, maar tussen de regels door trilt de hoogspan ning van deze onderneming, vooral in het gedeelte over de voorafgaande stafbespre king inzake het verslechterde weer, en in het gedeelte, dat de ophoping van mate riaal en de slachting onder de mensen voor de Ohamasector beschrijft. Men neemt ter afwisseling ook eens kennis van de Duitse tegenmaatregelen, die veelal verlamd wer den door de dolzinnige bevelen van Hitier uit Berlijn. Deze heeft blijkbaar zoals meer geesteszieken over paranormale vermogens beschikt, want hij voorspelde op een gegeven moment feilloos de lan dingsplaats. En wie wist, dat Rommel, die steeds openhartiger tegenover zijn Führer werd, tijdens een bespreking met hem de bestraffing eiste van de SS-divisie Das Reich wegens de massamoord op Oradour- sur-Glane? Advertentie Jaar aOOO mot,„ SpORTlEVE van fiausch-mohair8 rt'Wollen Zljn geraffineerd ?Je,.door model en ]Uy,,0 *tabaans f kin* een k Uze afwer. 0 mode-prestaHean^ekende Iriag" worden ^enoemd De Rotterdamse vreemdelingenpolitie heeft bij een routine-onderzoek twee Oos tenrijkers aangehouden omdat een van hen in zijn paspoort had geknoeid. Bij nader onderzoek bleek men een goede vangst te hebben gedaan. Beide mannen, de 29-jarige F.P. die zich beeldhouwer en privé-detective noemde en de 20-jarige H.F. die zich voor kelner uitgaf, hebben geruime tijd door West-Europa gezworven, stelend uit musea en van tentoonstellin gen. Men begon argwaan te koesteren toen de politie bij het bagage-onder zoek onder andere een antiek Italiaans wandbord tér waarde van 4500.- aantrof en er voorts nog een verguld zilvereft bor steltje en dito schaaltje tot een gezamen lijke waarde van 10.000.- een zilveren servetring en een kleine zilveren dolk vond. Deze bleken uit het Haagse gemeen temuseum afkomstig te zijn. Het borstel tje en schaaltje maken deel uit van een toiletgarnituur dat f 60.000.- waard is. Naar hun zeggen hadden de mannen de Oostenrijkse nationaliteit en waren zij, na uit Zwitserland gezet te zijn, in ver scheidene Westeuropese landen antieke olielampen gaan verkopen. Dit leverde echter weinig op en zo zouden zij tot het stelen uit musea en exposities gekomen zijn. In België hebben zij een vonnis van vier jaar gevangenisstraf uitgezeten, na betrapt te zijn op diefstal van een gouden horloge uit een museum te Leuven. Toen ze vrijkwamen werden ze het land uitge zet. Zij vervolgden hun strooptochten via Keulen, Hamburg, Kopenhagen, Stock holm, Malmö, Bremen, HannoVer, Ber lijn en Dusseldorp. De Deense politie zoekt de Oostenrijkers onder andere we gens diefstal van een antiek pistool. De Nederlandse dounae heeft de mannen onlangs bij de grens tegengehouden, om dat ze te weinig geld bij zich hadden. La ter, op 6 oktober, was dit euvel verholpen en mochten ze het land wel binnen. Zij reisden naar Amsterdam en verkochten daar twee Meissner-porseleinen beeldjes van onbekende herkomst voor f 220 per stuk. Wat ze verder tussen 6 en 19 oktober in Nederland hebben uitgespookt, is nog niet achterhaald, maar de Rotterdamse vreemdelingenpolitie kreeg ze goed ge kleed en met 800 contanten op zak op het bureau. Zij wilden de uit het Haagse gemeentemuseum gestolen goederen in Engeland verkopen. WASHINGTON (Reuter) De Verenig de Staten hebben donderdag Hongarije's voorstel voor een bilaterale conferentie verworpen. Hongarije wilde daarop de Amerikaans-Hongaarse problemen en be trekkingen bezien, maar Amerika is van mening, dat dit langs de gewone diploma tieke kanalen moet geschieden. De ver houding tussen beide landen bereikte een dieptepunt na de Hongaarse opstand van 1956, die vandaag juist drie jaar geleden uitbrak en op 2 en 3 november door de Rus sen werd neergeslagen. Lugubere vondst. In een sloot te Hat- temerbroek langs de nieuwe rijksweg Zwolle-Wezep werd het lijk van een jonge vrouw gevonden. Hét lag voorover in het water. Het slachtoffer was de 27-jarige L. A. Neevel uit Nijkerk. Zij was verpleeg hulp in een rusthuis aldaar. Bij de sectie zijn sporen van geweld aangetroffen. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. Geen misdrijf. Uit het onderzoek van de politie is gebleken dat er geen misdrijf in het spel is bij de dood van de 27-jarige verpleeghulp uit Nijkerk, die woensdag ochtend in een sloot langs de nieuwe weg ZwolleWezep levenloos werd aange troffen. De vrouw, die aan zwaarmoedigheid leed, heeft waarschijnlijk een te grote dosis van een slaapmiddel of een kalme rend middel ingenomen. Daardoor versuft, zou zij te water zijn geraakt en ver dronken. Automaten geplunderd. De Haagse rechtbank heeft een 41-jarige fabrieks arbeider uit 's-Gravenhage, overeenkom stig de eis veroordeeld tot een gevange nisstraf van vijf maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De man had van oktober 1958 tot maart 1959 tal loze automaten voor sigaretten en choco laderepen met valse kwartjes in totaal 1086 schijfjes geplunderd. De rechtbank bepaalde dat de fabrieks arbeider de schade die hij heeft aangericht in zijn proeftijd zal moeten terugbetalen. Advertentie De nieuwe Zweedse schrijfmachine Het P.S.P.-Tweede-Kamerlid H. J. Lankhorst heeft aan de ministers van Sociale Zaken en Volksgezondheid en van Landbouw en Visserij de volgende vragen gesteld: Heeft de regering kennis genomen van het arrest, dat het gerechtshof te Amster dam op 14 oktober 1959 heeft bezwezen de strafzaak tegen twaalf IJmuider vis sers, die ondanks een uitspraak van de z.g. „weercommissie" weigerden uit te varen bij het dreigen van een noordwes terstorm, windkracht 10? Heeft de rege ring ook kennis genomen van de motive ring van de vrijspraak? Is de regering niet van oordeel, dat een arbitragecommissie, zoals de onderhavi ge weercommissie, blijk geeft van een volstrekt gemis van vakkundigheid, in dien zij bij het naderen van een storm van een hevigte als statistisch per jaar slechts eenmaal voorkomt, als haar oordeel uit spreekt, dat het „vaarbaar" is? Is de regering bereid een onderzoek in te stellen naar de oorzaken en achter gronden van dit laakbaar te kort schie ten en stappen te ondernemen, opdat her haling worde voorkomen, aangezien het hier immers kan gaan om een beslissing omtrent leven en dood van uitvarende vissers? Is de regering bereid haar invloed aan te wenden, dat de bepalingen in de C.A.O. voor de trawlvisserij IJmuiden, die de functie van de weercommissie regelen, worden herzien, b.v. door aan het College van Rijksbemiddelaars de vraag voor te leggen, of niet alsnog aan deze bepalingen de goedkeuring moet worden onttrokken, tenzij deze zodanig worden gewijzigd, dat de beslissing omtrent leven en dood van uitvarende vissers niet worde afhankelijk gesteld van de mening van amateurs op meteorologisch gebied, maar steeds het K.N.M.I. in deze zaken worde gekend, dat zijn waarschuwingsdiensten grondt op omstreeks duizend bronnen van inlichtin gen over een gebied ter grootte van de ge hele Atlantische Oceaan en geheel Europa en niet op één waarneming op één plek? Is de ervaring, met de weercommissie opgedaan waarbij men zich zelfs niet hield aan de beperkte bepalingen van de betreffende C.A.O. geen aanleiding om te bevorderen, dat ook met betrekking tot andere C.A.O. 's, waarin sprake is van een weercommissie, voorzieningen worden getroffen, die conflicten, als te dezen ge noemd, voorkomen? Is het tenslotte juist, dat de partij in de C.A.O. voor de trawlvisserij IJmuiden, die geacht wordt de werknemers te vertegen woordigen. in werkelijkheid bijna nie mand vertegenwoordigt? Kan de regering cijfers verstrekken omtrent het aantal ge- organiseerden onder de aan deze C.A.O. on derworpen vissers? Indien de hierbij uit gesproken veronderstelling juist is, acht de regering het dan niet onjuist een C.A.O. goed te keuren, bij de totstandkoming waarvan één der partijen slechts voor ten hoogste 10 pet vertegenwoordigd was? Het zuivelbureau van de Belgische regering, Ocra, heeft donderdag medege deeld dat inschrijvingen zijn opengesteld voor de invoer van verse boter uit Neder land. De inschrijving zal op 24 oktober worden gesloten; de leveranties zullen moeten geschieden binnen een periode van van 10 dagen daarna. Er is niet bekend gemaakt over welke hoeveelheid het hier gaat; een woordvoerder van de Ocra zei echter dat het „bijna zeker" was dat Ne derland niet in staat zal zijn om meer te leveren dan „enkele honderden tonnen". Operatie. Dr. J. H. van Roijen, Ne derlands ambassadeur te Washington, is donderdag aldaar aan een breuk ge opereerd. De operatie is goed verlopen, 's Middags telefoneerde de heer Van Roijen weer met mr. E. L. C. Schiff, tweede in rang ter ambassade. Mensen uit het vak hebben mij verzekerd, dat er tegen woordig ook in ons land Prato- stoffen verkrijgbaar zijn. Mis schien al heel lang, weet ik veel. Nu moet ik dus dubbel voorzichtig zijn wanneer ik u wat ga vertellen van het Italiaanse textielcentrum, dat zijn naam aan deze produkten heeft gegeven. Technisch houd ik me dan ook maar volkomen op de vlakte. Wat mij in Prato interes seerde (en u misschien ook wel, anders stopt u hier maar), was de herkomst van de stof fen. Elke reisgids vermeldt met bijzondere nadruk, dat deze stad al in de tiende eeuw bekendheid'had door de „arte della lana" oftewel de kunst van het wol weven. Niet be paald van vandaag of gisteren en de bewoners hebben dunkt me wel alle tijd gehad om zich deze vaardigheid eigen te ma ken. Tot mijn spijt heb ik daar echter niemand kunnen treffen, die me op het jaar nauwkeurig kon zeggen wan neer de Pratezers zijn begon nen hun textielindustrie te baseren op de grootscheepse verwerking van lompen. Ik heb naarstig naar de oudste inwoner gezocht en hem niet gevonden. Een fabrikant mompelde vaag iets van „al in de twaalfde eeuw" een on controleerbare bewering, maar het klinkt goed. Laten we het erop houden dat het heel ver terug in het befaamde grijze verleden was. De nogal kwalijke geurtjes van lompen hangen zwaar in en over de stad, die, dit voor de statistiek, ongeveer even Een Italiaanse stad met een glorieus verleden heeft zijn welvaart gebaseerd op lompen. In de loop van de eeuwen is er een belangrijke industrie op gegrondvest. De uit vodden ver kregen stoffen worden naar ettelijke landen uitgevoerd. Negentig percent van de bevolking trekt er op een of andere manier profijt van. groot is als ons aller Delft en een dertig kilometer ten noordwesten van Florence ligt. Op windstille dagen drijft er een onevenredige hoeveelheid stof in de plaatselijke atmos feer. Dat leidt hinderlijk de aandacht af van de vele prach tige gebouwen getuigenis sen van een groots verleden. De Dom, in de elfde eeuw Ro maans begonnen, werd in de veertiende eeuw vergroot en van een typisch groen-witte Gotische gevel voorzien: een met grote deskundigheid en veel zin voor harmonie uitge voerde vermeniging van stij len. U moet bij gelegenheid maar eens goed letten op de vermaarde fresco's van Filip- po Lippi in de kerk. En, zeld zame merkwaardigheid, op de fraaie door Michelozzo en Donatello vervaardigde preek stoel buiten het gebouw. De veel bewonderde Bacchino- fontein slaan we zeker niet over, zo min als andere ker ken en gebouwen, die uit de ■waalfde tot veertiende eeuw iateren. Ook op cultureel gebied leeft de naam Prato een goede klank: het Collegio Cicognini telde onder zijn studenten heel wat figuren, die later een be langrijke plaats in het leven van Italië hebben ingenomen. De dichter-politicus Gabriele d'Anunzio was er een van. Wanneer we voor het ge mak even aannemen, dat er inderdaad in de twaalfde eeuw al lompen werden ver handeld, betekent dat nog niet dat we de stichting van de textielindustrie in dezelfde periode kunnen thuisbrengen. Hiertoe is pas veel later in de geschiedenis het initiatief ge nomen. Vast staat dat Engelse handelaren zijn begonnen tweedehands kledingstukken naar Prato te zenden. De hier uit verkregen wol werd in hoofdzaak afgezet in de ge bieden, die toen als onder ontwikkeld konden worden beschouwd. Dat is allemaal eenvoudig neergeschreven, maar zo simpel schijnt dit re generatieproces niet te zijn; de fabrieksgeheimen worden ;n Prato angstvallig bewaard. Een hoogtepunt in bedrijvig-- heid viel in de eerste wereld oorlog, toen het Italiaanse leger grote orders in Prato plaatste. Acht miljoen dekens en zeven miljoen meter stof voor uniformen werden uit bergen afdankertjes uit alle delen der wereld gemaakt. Er volgde een alleszins logische terugval na de beëindiging van de strijd en de crisis jaren na 1930 („iedereen droeg zijn kleren af tot ze op de draad waren versleten", zegt de hotelhouder, die graag over Prato blijkt te vertellen) trof fen de stad bijzonder gevoelig. Een opleving kwam tijdens de tweede wereldoorlog en sinds dien heeft men eigenlijk geen depressie meer gekend. „Ik heb hier treinenvol uni formen van de Italiaanse, Duitse en geallieerde legers zien aankomen", zegt de waard. „Nu nog is honderd wagons met balen lompen per dag geen zeldzaamheid." Hij grinnikt. „Handige jongens hebben in de eerste na-oor- logse jaren gedacht hun slag te kunnen slaan door op grote schaal deviezen, juwelen en verdovende middelen te smok kelen. Maar dat had de douane gauw door. Alle balen die op het staion aankwamen, wer den opengemaakt en onder zocht en toen was de aardig- leid er natuurlijk af." Al lacht hij dan om zijn ügen verhaal, hij trekt nader- land een gezicht alsof hij het ïog altijd betreurt, dat deze nogelijkheid om snel rijk te worden niet meer bestaat. Hij foont in ieder geval geen mkele afkeuring. „Er bestaan zeker onnoeme lijk veel kwaliteiten in lom pen", meen ik te mogen op merken. „Dat scheelt nog heel wat" beaamt hij. „Wat ik zo juist zei over de crisisjaren, geldt tegenworodig nog voor ver schillende arme landen. Het hoogst in aanzien staan de zendingen uit Amerika. Dan volgen Engeland en Duits land. Daar hebben de mensen het goed, signor, dus gaat men er eerder toe over een nieuwe jurk of een nieuw pak aan te schaffen. Spanje en Portugal en niet te vergeten de Zuid- Amerikaanse landen, zijn ronduit slecht. Er is zelfs een aanmerkelijk verschil tussen lompen uit Noord- en Zuid- Italië." Ook deze merkwaardige we reld van vodden en afval zit vol karakteristieke problemen, merk ik wel. En verrassingen, zoals me duidelijk wordt uit de woorden van mijn gastheer. „Er is nog een reden waar om de mensen die in de textiel werken zo graag met gedragen kleren uit Amerika omgaan. Wie er het eerst mee begon nen is, weet ik niet, maar men heeft hier de gewoonte de zakken van costuums grondig te onderzoeken en menigeen heeft er al een aardig buiten kansje aan te danken gehad. Slordig dat Amerikanen kun nen zijn, ongelofelijk! Klein geld in de broekzakken is nog tot daaraan toe, maar ze vin den polshorloges, ringen, si garettenkokers en zelfs bank biljetten van behoorlijke waarde. Nog niet zo lang ge leden kwam een kennis van mij met een biljet van hon derd dollar thuis." Opstaan Over het opstaan is al veel geschreven. De meeste schrijvende deskundigen zijn het erover eens dat het een moeilijke en eigenlijk verwerpelijke bezigheid is, die het uiterste en in sommige gevallen zelfs méér dan het uiterste van de menselijke wilskracht vergt. Een aantal van hen raadt danook geeuwend aan om maar in bed te blijven liggen, hoewel ze zelf de on mogelijkheid hiervan inzien. Het lijkt zo eenvoudig: je blijft in bed liggen, wat kan je gebeuren? De eerste week gebeurt je misschien ook niet zo bijster veel, behalve dat je pijn in je rug krijgt en een gevoel van algehele wezen loosheid zich van je meester maakt, maar dat heb je graag voor het niet-opstaan over. Maar daarna gaat het mis. Je vrouw wordt kregelig, je kinderen worden door de vrees beslopen dat hun vader niet nor maal is (en niets is fnuikender voor de tere kinderziel) en je ontvangt een brief op poten van je werkgever, waarin deze met ontslag dreigt. Je blijkt het versufte hoofd op des duivels oorkussen te rusten te hebben gelegd en de maatschappij waarin wij leven gedoogt zulks niet. De maatschappij is een wekker,die men niet af kan zetten. Honger, epide mieën, echtscheidingen en verval zouden ons aller deel zijn, als we gevolg gaven aan de influisteringen van de tot doormaf- fen geneigde persoon, die zich iedere och tend in ons allen uitrekt. Met lege handen blijft men achter, weliswaar lekker warm onder de wol, maar verlatenheid is een tergender euvel dan manmoedig het bed uitstappen, zelfs al doet men dat met het verkeerde been. Misschien zou het minder erg zijn om op te staan, als er niet zoveel frisse liede ren over geschreven waren. Neem nu al leen maar: „Wordt wakker, het zonnetje is al opVoor iemand, die zijn ogen en oren nog vol heeft van het zand van de nacht, is dit lied een kwelling; het doet overal pijn, zoals griep in de botten. En als het zonnetje vroeg op wil, dan moet het dat zelf weten. Het zonnetje, dat al zo veel jaren meeloopt, zou beter moeten we ten. Remco Campert De r.-k. kleuterschool aan de Heereweg te Schoorl is op last van de inspectie van het voorbereidend lager onderwijs geslo ten vanwege een vliegenplaag die het on derwijs onmogelijk maakt. Ook de nabij gelegen jongens- en meisjesschool en de omwonenden ondervinden ernstig over last van de vliegenplaag. De oorzaak ligt in een boerderijtje tegenover de kleuter school, waarin een fouragehandelaar mest- kalveren fokt. Advertentie PIFTY 1 FIFTY fle moderne f. Amerikaan die u van twee kanten laat genieten: Tan de prijs en van de 11 kwaliteit 20 f stuks De toren van de Nederlands Hervorm de kerk te Barneveld, bekend door het verhaal over Jan van Schaffelaar, ver toont ernstige gebreken, die niet door in cidentele maatregelen kunnen worden verholpen. De buitenzijde van de toren is zeer sterk verweerd, waardoor het metsel werk loslaat en naar beneden valt. Het houtwerk van de spits heeft ernstig ge leden door water en is bovendien aange tast door houtworm. Aan een architecten bureau te Amersfoort is nu opdracht ver leend tot het maken van een algeheel restauratieplan. De kosten zijn begroot op 230.000 waarin van rijkswege wordt geparticipeerd met f 103.500 en van pro vinciewede met 23.000.-.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3