Lorentzlyceum viert zijn veertigjarig bestaan Negen jaar geëist voor moordaanslag op meisje Twee maanden cel geëist tegen fabrikant uit Aerdenhout FRIONOR Noorse visfilets, 'n produkt neven aan de redactie Op programma staan reünie en revue ELTINK MEUBELEN Raadsman uit felle kritiek over bloedproef en medisch rapport HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Bent U er al geweest? Burgerlijke Stand van Haarlem Bij Urk gestrand schip in veiligheid Grote belangstelling voor parkeerprobleem OVERVERMOEID of ONDER INVLOED socks of standing De wegverbinding naar het Roergebied Prof. dr. Sixma verlaat gemeente-universiteit ATA X-TA XI 1.2.3.4.5 Nieuw ballet voor het Nederlands Danstheater VRIJDAG 23 OKTOBER 1959 Het Lorentzlyceum aan het Santpoor terplein is uit zijn „jasje" gegroeid. Aan de rechterzijde is reeds een vleugel aangebouwd. Thans is Openbare Wer ken bezig met de plannen voor een vleugel aan de andere kant. Dit zijn maar noodoplossingen. Het wachten is op 't nieuwe gebouw aan de Orionweg. Zoals in ons blad van 27 mei van dit jaar reeds werd vermeld is met ingang van 1 september 1919 in Haarlem de tweede hogere burgerschool met vijf jarige cursus gesticht, waaruit het hui dige Lorentz Lyceum aan het Sant poorterplein is voortgekomen. Ter ge legenheid van het veertigjarig bestaan heeft de school voor zaterdag 24 ok tober een feestprogramma samengesteld. De feestelijkheden beginnen des mor gens op school, maar dit onderdeel van het programma moet nog een verrassing blijven. Des middags is er eveneens op school een reünie van de vereniging van oud-leerlingen LOG 51. Tevens bestaat Advertentie 17 t/m 25 okt. Ill/ AMSTERDAM Zo niet, dan moet U beslist nog «en dezer dagen een kijkje gaan nemen op deze schitterende ELTINK MEUBEL EXPOSITIE in hetRAI-gebouw te Amsterdam; Zowel in het meer klassieke als in het moderne genre vindt U er een kerncollectie Eltink meubelen, waaronder juweeltjes in teakhout. En U weet het door rechtstreeks van onze fabriek te kopen, bespaart U bovendien 300 TOT 500 GULDEN Bovendien biedt Eltink U tal van andere belangrijke voordelen, waaronder als enige in Nederland AFTER SALE SERVICE d.w.z. dat Eltink naast de on beperkte fabrieksgarantie op eventuele constructiefouten, een jaar lang gratis blijft zorgen voor Haast U! De Eltink expositie blijft t/m 25 oktober in de RAI, dagelijks van 10.00 - 22.00 uur zondags van 13.00 - 22.00 uur TOEGANG GRATIS BEVALLEN van een zoon: 21 okt.: M. Irauniusvan der Putten. 22 okt.: A. H. üetmarKruijer, W. A. M. VisserVan Vught. BEVALLEN van een dochter: 21 okt.: G. ^pronk—Neeft, M. A. Temmink—Forman. okt: M. Sikkink—Zeepvat OVERLEDEN: 21 okt.: A. Vrugt—Van 'er Werff, 78 j., Const. Huygensstraat. A. Smits—Muntendam. 66 j., Gasthuisvest. 1 L. Heijnerman, 75 j., Smedestraat. W. "huurman, 63 j., Hazepaterslaan. GEHUWD: 22 okt.: P. N. Pijlman cn N. de Bruin. W. J. Sweijen en A M. van "•rugge. C. G. van Veen en J. van Kempen. I. C. Kieft en J. Bleeker. dan gelegenheid een tentoonstelling van oude foto's en handenarbeid te bezich tigen. Het hoogtepunt van de viering van het achtste lustrum is de feestavond in het Concertgebouw. Dan zal een revue over het voetlicht worden gebracht, waaraan vele leerlingen, oud-leerlingen, leraren en oud-leraren meewerken. Er is bal na tot half drie met muziek van The Wanderers en The Darktown-Jazzband. Op deze avond zal het nieuwe schoollied ten doop worden gehouden. Twee leraren hebben dit Lorentzlied geschreven en op muziek gezet. In de eerste tien jaar van het bestaan werd de school voorlopig gehuisvest in een oud herenhuis met koetshuis aan het Prin sen Bolwerk 3a. De vroegere huis- en slaapkamers werden tot leslokalen ge maakt. Later werd eer oud herenhuis aan het Frans Halsplein ingericht als depen dance. In 1929 zag de eerste directeur van de school dr. A. D. Donk zijn moeite en zorgen beloond. Toen kon het nieuwe ge bouw aan het Santpoorterplein worden betrokken. Slechts twee jaar* heeft dr. Donk van zijn nieuwe school mogen profi teren: in 1931 overleed hij. Hij werd op gevolgd door dr. J. J. van den Hoek die in 1937 overleed. Dr. J. Thie die reeds van 1921 tot 1927 wiskunde aan de school had gedoceerd, keerde terug als directeur. In 1947 besloot de gemeente Haarlem de tweede hbs om te zetten in een lyceum dat de naam kreeg van de natuurkundige Lorentz die jaren in Haarlem heeft ge- Dit betekende dus dat aan de bestaan de hbs-b een gymnasiumafdeling en een afdeling hbs-a werden toegevoegd. Dit bracht met zich mee dat geleidelijk nieuwe leraren voor oude talen en econo mische vakken hun intrede deden. De In de eerste tien jaar van het bestaan was de school gehuisvest in deze oude villa met koetshuis aan het Prinsen Bolwerk 3a. nieuwe vakken handenarbeid, handwer ken, muziek en cultuurgeschiedenis van het Christendom veroorzaakten weer een verdere uitbreiding van 't docentenkorps. Thans zijn 41 docenten aan het lyceum verbonden. Ook het aantal leerlingen is gestegen. Dit jaar voor het eerst is het aantal boven de vierhonderd (namelijk 450) gekomen. Op 1 september van vorig jaar ging rector dr. Thie met pensioen en volgde drs. D. C. Monté, die reeds sinds 1948 aan het lyceum verbonden was, hem op. Nieuwe vleugel Het gebouw aan het Santpoorterplein is eigenlijk reeds lang te klein. De plannen voor een nieuw gebouw aan de Orionweg in Haarlem-Noord zijn in vergevorderd stadium. De wens die de wethouder van Onderwijs, de heer D. J. A. Geluk, bij de viering van het zevende lustrum, dus vijf jaar geleden, uitsprak, dat het veertig jarig bestaan gevierd zou kunnen worden met de ingebruikneming van het gebouw is helaas nog niet vervuld. Om het ruimtegebrek enigermate te kunnen opvangen heeft men aan de oost kant van het gebouw aan het Santpoor terplein reeds een vleugel aangeho»«d Fn thans is de dienst van Openbare Werken bezig met de plannen voor nog een vleugel aan de andere kant van het gebouw. Hier in zullen ondermeer een vaklokaal voor tekenen en handenarbeid komen Men hoopt deze nieuwe vleugel begin septem ber van volgend jaar in gebruik te kun nen nemen. Het in de nacht van woensdag op don derdag bij Urk gestrande schip ..Het Ideaal" is door drie sleepboten van Goed koops bergingsbedrijf uit Amsterdam van nacht vlot gesleept en in de Urkerhaven gebracht. De lading kalimest behoefde daarbii niet te worden gelost Het schip is volgens de eerste indrukken onbescha digd. Advertentie 'EEN HééR DRAAGT 'N HOED! Grote kollektie van aparte modellen in het geklede en sportieve genre. Wolvilt (waterproof) Attaboy 15.90 Hollywood 19.75 Cambiaghi 19.75 Haarvilt (light weight) Leader 22.50 A. France 24.75 Failsworth 27.50 Fléchèt 29.75 ANEGANG 17 ATVAC-wegverkeersdag (Van onze Haagse redacteur) Bij de geïnteresseerden in verkeers- vraagstukken komt het parkeerprobleem op de eerste plaats. Dat bleek donderdag wel op de zeventiende Wegverkeersdag van de KNAC, waar de na de voordracht van de Duitse verkeersdeskundige prof. dr. ir. habil. Max-Erich Feuch- t i n g e r gestelde vragen voor het over grote deel op de parkeermoeilijkheden be trekking hadden. Een der discussianten merkte op. dat een tekort aan parkeerruimte in de binnenstad vanzelf tot minder verkeer zou leiden, hetgeen professor Feuchtinger geen ideale oplossing vond. Voor de Europese verhoudingen achtte hij de Amerikaanse tendens om de supermarkets aan de rand van de stadskern te bouwen niet passend; meer heil" zag hij in een in Duitsland be staande bepaling, welke grote winkelbe drijven en dergelijke ertoe brengt zelf parkeerruimte te kopen en aan te leggen In tegenstelling tot de KNAC ging zijn voorkeur uit naar de parkeermeter om de parkeertijd te begrenzen, hoewel hij overi gens ook de parkeerschijf goed vond. Bei de middelen dienen echter gecombineerd te worden met de bouw van parkeer garages aan de rand van de stadskern, zo als dat bijvoorbeeld in Frankfort op grote schaal gebeurt. Dat de automobilist voor de parkeermeter moet betalen, vond prof. Feuchtinger geen bezwaar: „Dan beseft de automobilist ook goed. dat zijn wagen waardevolle grond in beslag neemt". De KNAC is meer voor de in Parijs en andere steden gebruikelijke parkeerschijf gepor teerd, omdat deze gratis kan worden ver strekt en geen onderhoud en weinig extra controle nodig heeft. Ook is er geen inves tering door de gemeente een parkeer meter kost ongeveer driehonderdvijftig gulden nodig. Op een ter gelegenheid van de Wegverkeersdag gehouden exDO- sitie van parkeermeters bleek ons echter, dat de importeurs bereid zijn de aan- schaffingskosten voor te schieten totdat deze uit de opbrengst van de meter zijn terugbetaald. „Deze bloedproef acht ik volkomen mis lukt. Een medisch onderzoek zoals hier heeft plaats gehad is waardeloos". Deze felle en onomwonden kritiek leverde mr. J. B. de Boer als raadsman van een 55-ja rige fabrikant uit Aerdenhout donderdag middag in zijn pleidooi voor de Haarlemse rechtbank. De fabrikant stond terecht om dat hij op 26 juli van dit jaar in Zandvoort onder invloed van sterkedrank zijn auto zou hebben bestuurd. De officier van Jus titie mr. J. W'iarda was daarentegen juist van mening dat het resultaat van de bloed proef (1,9 per mille) boekdelen sprak over de hoeveelheid alcohol die de fabri kant tot zich zou hebben genomen. Zijn eis luidde twee maanden gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. De verdediger viel alle punten van de bewijsvoering uitvoerig en scherp aan. Zijn cliënt was op de bewuste dag over vermoeid geweest, een slaaf van zijn werk. een typische lijder aan de manager ziekte. Hij was bang geweest om naar huis te gaan omdat ook daar werk op hem wachtte. In een restaurant had verdach te enkele glaasjes citroenjenever met so dawater gedronken als verfrissing. „Een misselijk drankje", vond de raadsman. Zijn cliënt voelde zich echter zo lusteloos dat hij zijn vrouw opbelde om hem met de auto te komen halen. Tijdens de rit naar huis had de vrouw van verdachte ge stuurd. Het was wel meer gebeurd dat de fabrikant zich liet rijden als hij daarvoor zelf te vermoeid was. Bij de woning van verdachte gekomen was zijn vrouw uit de wagen gestapt om het hek te openen. Van dat moment had verdachte gebruik ge maakt om achter het stuur te kruipen en er met de wagen van door te gaan. „Ik moet een geestelijke kortsluiting hebben gekregen", zei de verdachte, die zich overigens heel weinig kon herinneren van wat daarna was gebeurd. Dat kwam een chauffeur-monteur uit Aerdenhout als getuige verklaren. Deze was bij de Zand- voortselaan aan het werk toen hij een he vige klap hoorde. „Ik zag dat een station car, die daar langs de weg geparkeerd stond, door een auto was aangereden. Ik sprong op mijn motor en zette die wagen achterna", aldus de getuige. Hij had ge zien dat de auto die de aanrijding had ver oorzaakt ook was beschadigd. In Zand voort was getuige naast de auto gaan rij den en had de bestuurder beduid te stop pen aan welk verzoek direct gevolg was gegeven. Getuige zei de indruk te hebben gekregen dat verdachte wel wat had ge dronken maar niet dat deze zwaar „onder de invloed" was. „Hij leek me meer over vermoeid". Voor alle zekerheid had de chauffeur-monteur het contactsleuteltje uit het dashboard van verdachte's wagen getrokken. Verdachte zei herhaaldelijk dat hij niet begreep hoe alles in zijn werk was gegaan. ..Pas toen de politie kwam kreeg ik blijk baar de controle over mijn zenuwen weer terug." Volgens hem moest hij gedurende de rit van huis naar Zandvoort in een soort schemertoestand verkeerd hebben. Blijkens het medisch rapport dat na verdachte's aanhouding was opgemaakt, was zijn spraak „ongecoördineerd" en zijn gang onzeker geweest. Met het resul taat van de bloedproef had de conclusie geluid: matig tot sterk onder invloed van alcohol. Het oordeel van verdachte's raadsman over dit medisch onderzoek vermeldden wij reeds hierboven. Mr. de Boer zei dat dit onderzoek onvolledig was geweest cn daarom onredelijk in het nadeel van zijn cliënt was uitgevallen. Hij legde er voorts de nadruk op dat het vreemde gedrag van verdachte aan diens oververmoeidheid geweten moet worden en niet aan het ge bruik van sterkedrank. Pleiter conclu deerde dan ook tot vrijspraak. De rechtbank zal donderdag 5 novem ber om half tien in deze zaak uitspraak doen. Advertentie Dit is Noors van het zuiverste water. Maar u zegt gewoon: „Ik hou van jou"... Natuurlijk, want die overheerlijke malse Noorse visfilets van Frionor zijn pure lekkernijen. „Ijskoud" in de pan - geen grammetje afval. U kunt kiezen uit kabeljauw, schelvis, koolvis en vele andere soorten. 1 kilo Frionor is gelijk aan 2kilo niet-schoongemaakte vis. uit de Wereldmerkenserie van INTERFROSTA Vraag INTERFROSTA-diepvries, verser dus beter! co** „Ik heb nooit de bedoeling gehad, het meisje te doden of zelfs maar op haar te schieten. Dat is alles...*, dat Op dit punt brak de stem van de man, die vrijdag voor de Haagse rechtbank wegens poging tot moord een gevangenis straf van negen jaar met aftrek tegen zich hoorde eisen. Het was „het laatste woord" van de 35-jarige Surinamer aan het slot van een rechtzitting, die ruim drieëneenhalf uur duurde en waarbij hij zich had te verantwoorden voor het feit, dat hij ->p 25 april van dit jaar zijn voor malige meisje, de thans 21-jarige Wilma M„ in het Emmapark in Den Haag met een revolver in de borst schoot, tengevol ge waarvan zij levensgevaarlijk werd ge wond. Direct daarop trachtte de dader zichzelf met een revolverschot het leven te benemen. Doch ook hij herstelde en thans zagen de vroegere gelieven elkaar terug voor de rechtbank, waar beiden hun tegenstrijdige versie gaven van het voor spel tot het gebeuren, dat in Den Haag zoveel opzien gebaard heeft. „In de grond was het niet anders dan een triviale buitenechtelijke verhouding, die veel weg heeft van de clichéthema's uit derderangs romans en films", zo ty peerde de officier de liefdesverhouding tussen de Surinamer (gescheiden, drie kinderen) en het jonge meisje. Urenlang besteedde de rechtbankpresi dent aan het verhoor van de Surinamer een keurig geklede en beschaafd spreken de man om de achtergronden van het drama te doorgronden. Ruim vier jaar lang had de verhouding bestaan, doch gedu rende de maanden voor april kwamen conflicten steeds veelvuldiger voor. De verdachte moest de kleinste details ver tellen. Hoe het meisje telkens ruzie met hem maakte ten slotte mocht hij ook niet meer bij haar thuis komen en hoe zij telkens weer bij hem terugkwam. Over zijn jaloezie en over de verzoening die tot stand kwam. nadat hij begin maart in wanhoop haar een brief had geschre ven. waarin hij het „uitmaakte". Zonder dat haar ouders het wisten kwam zij weer bij hem op zijn huurkamer, hoe wel de vader de dag voor deze verzoe ning nog naar de politie was geweest om te vertellen dat de Surinamer het zijn dochter lastig maakte. Beter dan ooit scheen de verhouding, toen Wilma op vrijdagavond 24 april plotse ling niet bij haar vriend kwam opdagen, hoewel zij het had beloofd. Door angst en jaloezie gedreven bleef de man van tien uur 's avonds tot drie uur in de nacht bij haar thuis wachten, om te zien met wie zij thuiskwam. Het was een jongeman met een scooter, die haar voor de ouderlijke woning afzette. Revolver meegenomen Gekweld door nare gedachten pakte de Surinamer de volgende ochtend bij het weggaan zijn geladen revolver souve nir van de jaren dat hij bij de comman do's tegen de Duitsers had gevochten en stak hem in de buitenzak van zijn jas. „Waarom?" was de vraag, waar de president op hamerde. „Met mijn stomme kop stak ik hem bij me. omdat zij wel eens tegenwerpingen kon maken. Ik wilde dat zij naar haar werk zou opbellen, om te zeggen dat zij wat later kwam. Met de revolver kon ik haar intimideren Advertentie MMock T*xft«lfobri«k»N Imlt* lockcftcr N.V. - Mulst (Z) (Verkort weergegeven) Waarom geen ziekenhuizen. Er is een grote actie gaande voor de bouw van ker ken. Goed. wie aan dat groepsbelang mee wil doen moet dat zelf maar weten. Maar er is nog een algemeen belang n.l. de bouw van ziekenhuizen. Zou daar nu ook niet eens een actie voor gevoerd kunnen wor den. Is het misschien niet iets voor het Humanistisch Verbond om te ijveren voor de bouw van twee neutrale ziekenhuizen voor algemeen belang b.v. een voor Haar lem-Noord en een voor Haarlem-Oost. Ik heb het idee dat dit ook nodig is. J. ESSER, Haarlem Actie Buurtschap Bentveld. Ook ik was tegenwoordig bij de oprichting van de stichting „Buurtschap Bentveld". Voor een juiste beoordeling van deze aangele genheid is kennis van het volgende mede gewenst: 1. Enige mensen zijn niet uitgenodigd om dat zij de doelstelling van de stichting niet zouden kunnen onderschrijven. Die „enige mensen" vormen goed één derde van alle bewoners. De circulaire was misleidend, want men beriep zich op ..gebleken een stemmigheid". Het geheel is dus niet vrij te pleiten van willekeur De .samenge- bundelden" hoe eensgezind ook ver tegenwoordigen dus niet de gehele buurt schap. 2. De aanhangers van de stichting heb ben het werk van de bulldozers wel toege juicht, toen het ging om eigen vestiging. 3. Ook de samenstelling van het bestuui der stichting getuigt van willekeur: bijna het gehele bestuur bestaat uit mensen, voor wie het eerst natuurschoon is opgeof ferd. H. M. LOEVEN. (Op ons verzoek heeft het bestuur van de stichting-in-oprichting op deze opmer kingen als volgt geantwoord: De bakermat van de stichting ligt in Bentveld ten zuiden van de Zandvoortse- laan. Een hoog percentage van de mensen hier staat achter het streven van de stich ting. Als de bewoners ten noorden van de Zandvoortselaan in overgrote mate aan sluiting bij de stichting wensen, dan is dit mogelijk. .Als bij woningbouw vernieling van natuurschoon heeft plaatsgehad in het verleden wat het bestuur gezien het feit dat de houtopstand zoveel mogelijk ge spaard is. stellig niet kan beamen dan is dit volgens het bestuur een reden te meer om deze vernieling voor de toekomst te voorkomen. Redactie) De minister van Buitenlandse Zaken heeft in antwoord op schriftelijke vragen van het VVD-Eerste-Kamerlid Delprat ge zegd, dat de regering volle aandacht heeft voor de aanleg en verbetering van de weg verbinding van de Nederlandse zeehavens met het Duitse Roergebied. Dit blijkt aldus de minister uit de voortvarend heid waarmee gewerkt wordt aan de door trekking van rijksweg 12 in de richting van de Duitse grens. In zijn vragen had de heer Delprat ge wezen op de snelle vordering die gemaakt wordt met de aanleg van de Koning Bou- dewijn-autosnelweg van Antwerpen naar Luik en het Roergebied. B. en W. van Amsterdam hebben aan de gemeenteraad de voordracht doen toeko men, eervol ontslag te verlenen aan prof dr. F. L. J. Sixma. als gewoon hoogleraar in de organische scheikunde aan de Ge meente-universiteit. onder dankzegging voor de door hem aan de gemeente bewe zen diensten. Prof. Sixma heeft zijn ont slag gevraagd in verband met het aan vaarden van een functie aan het centraal laboratorium der Staatsmijnen. „Ik zag haar met de fiets van huis gaan. Op de Laan van Nieuw Oost Indië haalde ik haar in. Ik pakte haar stuur beet en zei dat ik met haar wilde praten. „Er valt niets te praten", zei het meisje, maar ze deed geen poging om te ontsnappen. In het Emmapark stapten beiden af. Toen het meisje plotseling weer wilde wegrijden, greep hij de bagagedrager van haar fiets. Zij wilde niet en hij liet de re volver zien. „Doe dat gekke ding weg", zei het meisje. Dan vertelt de verdachte: „Van dat mo ment af herinner ik mij niets meer, tot dat ik haar gillend op straat zag liggen. Weloverwogen richtte ik toen op mezelf en haalde de trekker over..." (de Surina mer had getracht zich in het hart te schieten). „Waarschijnlijk heeft zij iets gezegd dat mij heel erg kwetste en ben ik razend van drift geworden. Ik weet het niet. In ieder geval heb ik nimmer welbewust overwogen, haar dood te schieten. Ik hield van haar en houd nog van haar". Ook het meisje werd gehoord. Zij ver telde allereerst de gevolgen van de aan slag nog niet te boven te zijn. Zij miste thans een van haar nieren, de galblaas en een deel van de lever. Zij kan nog niet werken. Zij verklaarde dat de verdachte voort durend pressie op haar had uitgeoefend om bij hem te blijven. Hoe? Door te drei gen dat hij zich met de revolver van het leven zou beroven, als zij wegging. „Waarom kwam u dan op de avond van de 5de maart bij verdachte, nadat hij juist een brief had geschreven waarin hij het uitmaakte." „Om van hem te horen dat hij woord zou houden". „Dat klinkt niet erg aannemelijk. Trou wens, u mocht van uw ouders niet meer met hem omgaan. Verstopte u zich daar om in zijn kast. toen uw zuster kwam kij ken of u soms bij hem was?" „Ja. het ging mijn zuster niets aan. Maar hij had zelf gezegd dat ik mij moest verstoppen". Verminderd toerekenbaar? De rechtbank hoorde ook de psychiater- neuroloog dr. F. H. Glastra van Loon, die in een uitvoerig rapport over de verdach te tot de conclusie is gekomen, dat deze zijn daad niet weloverwogen kan hebben gepleegd. Aan zijn vuurwapen, waarmee hij door zijn gevechtservaring als commando als het ware één geworden is. ontleende hij een machtsgevoel ter compensatie van verdrongen minderwaardigheidsgevoe lens. Hij nam zijn wapen ook mee om het eventueel tegen zichzelf te kunnen ge bruiken. Hetgeen gebeurd is wordt be grijpelijk als men zijn karakter kent, al dus de psychiater, die meent dat de ver dachte op het moment dat hij zijn daad pleegde, verminderd toerekeningsvat baar was, op grond van een affecttoestand. Geen excuus „Het gaat hier om een ernstig crimi neel feit. dat zwaar moet worden gestraft. Wie van de twee unfair geweest is doet hier niet ter zake. Het gebruik van een vuurwapen kan hiermee nimmer in ver band worden gebracht", aldus zei de offi cier in zijn requisitoir. „Een ander punt is de voorbedachte rade. Ik neem zeker niet aan dat verdachte zich bij het ver laten van zijn woning voornam, het meis je te gaan doodschieten. Maar bij deze emotionele man heeft wel de mogelijkheid gespeeld, dat hij zijn geladen wapen zou gebruiken. Uit de feiten moet afgeleid worden, dat hij op stap ging met het idee: als zij zich niet wil verzoenen maak ik er een eind aan aldus de officier, die voorts var, mening was. dat de psychiater niet op strikt medische gronden tot zijn conclusie is gekomen en dat deze conclu sie derhalve wankel is. Hij eiste ten slotte een gevangenisstraf van negen jaar. rieidooi De verdediger wees er onder meer op, dat verdachte naar aanleiding van zijn moeilijkheden met zijn meisje in het be ging van dit jaar een scheiding van drie maanden voorstelde. Zij wenste dat niet „Ik kan je niet missen", zei zij. Op de brief, waarin hij de verhouding uitmaak te, reageerde zij met een verzoening; „zij speelde met zijn liefde". „Verdachte is de prooi geworden van zijn onbegrensde liefde", zo besloot pleiter. De rechtbank zal op 5 november vonnis wijzen. Advertentie De Nederlandse danser-choreograaf, Aart Verstegen heeft een nieuw ballet ont worpen voor het Nederlandse Danstheater, getiteld- „Legende" op muziek van Claude Debussy, namelijk „La dance profane et sacrée". Johan Greter ontwierp de kostuums en decors van dit ballet Het zal voor de eerste keer door het Danstheater worden uitge roerd op zondag 1 november in de Arn hemse Stadsschouwburg. De eerste uit voering in Amsterdam is bepaald op maan dag 9 november aanstaande.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5