N.V. Van Werven's Aannemingsbedrijf v. Wethouder Happé besprak voor de voetgangers verkeersproblemen Donderdag wordt nieuwe kantoor van Amsterdamse Bank geopend j Haarlemse bloemenmeisjes spelden verbaasde Stuttgarters bloemen op Amsterdamsche Bank N.V. ZATERDAG 24 OKTOBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD -OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 r In en om de stad [er Buslijn 2 wordt in Delftwijk verlengd Routewijziging lijn 8 Burgerlijke Stand van Haarlem Oude binnenstad moet rustpunt worden UIT STAD EN STREEK ATAX-TAXI 1.2.3.4.5 te Amsterdam Inlichtingen over vermist hondje gevraagd Ds. Joh. C. Brussaard in Oegstgeest gehuldigd Gisteravond heeft, zoals men elders in dit blad kan lezen, de Haarlemse wethou der van Openbare Werken en Stadsont wikkeling, de heer W. F. Happé, voor de Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers de problemen die samengaan met het steeds toenemend verkeer in Haarlem onder de loep genomen. Hij deed dit op een wijze die alle hulde ver dient. Het werd niet, zoals zo vaak bij le zingen het geval is, een droge opsomming van feiten en cijfers, maar een met grote kennis van zaken gevoerd betoog, waaruit bleek dat de overheid al het mogelijke doet om Haarlem een relatief veilige stad te laten blijven. Een stad waar het goed is te werken en te wonen. Nu kan men uiteraard aanvoeren, dat dit de taak van de stadsbestuurders is en dat wordt van deze zijde grif toegegeven. Maar dat een wethouder zich na zijn dag taak voor slechts een handvol toehoorders intensief enkele uren bezighoudt met de bespreking van de diverse verkeerspro blemen, en dat bovendien doet op een wij ze die alle lof verdient, heeft de heer Hap pé terecht de dank opgeleverd van de nog altijd grootste groep weggebruikers: de voetgangers. Dat de wethouder tijdens deze inleiding als zijn mening uitsprak, dat de oude bin nenstad in de toekomst gedeeltelijk afge sloten dient te worden voor het rijverkeer stemt ook tot grote voldoening. De heer Happé doelde daarbij op het creëren van een „rustpunt in de stadskern", waardoor het snelverkeer onder meer geweerd zou kunnen worden van de Grote Markt, welk plein dan tevens een grote recreatieve betekenis zou krijgen. De wethouder toon de zich echter geen voorstander van een volledige sluiting van het centrum voor het motorisch verkeer. Meer heil zag hij in een zo groot mogelijke ontlasting van de stadskernen door middel van kruisings- vrije ringwegen en éénrichtingsverkeer om de centra heen. De meesten onzer zullen het met deze denkbeelden, die veel geld zullen kosten, eens kunnen zijn. De gemeentebestuur ders zullen hierbij echter nog wel eens met een zorgelijk gezicht naar de financiële toestand van de gemeente kijken, die voor lopig dergelijke grote uitgaven niet lijkt te rechtvaardigen. Bekwame bestuurders kijken echter naar de toekomst en het is goed om het reeds thans eens te worden over het toekomstig stadsbeeld en zich principieel vast te leggen op de uitgangs punten. De door wethouder Happé geuite denk beelden vertonen in verschillende opzich ten grote overeenkomst met de gedach ten, die de Duitse verkeersdeskundige prof. Feuchtinger op het onlangs in Den Haag gehouden congres van de KNAC heeft uitgesproken. Beiden gaan er na melijk van uit, dat het in ons land prak tisch onmogelijk zal blijken te zijn, hele stadscentra voor alle snelverkeer af te sluiten. Daarbij bestaan natuurlijk voor iedere stad aparte problemen, die een individuele oplossing vereisen. Voor Haarlem ligt zulk een oplossing in het af sluiten van de Grote Markt met aangren zende straten en het stemt tot voldoening dat het stadsbestuur ernaar streeft, deze afsluiting te verwezenlijken, en wel door het verkeer in de toekomst langs parallel straten te leiden. Men kan slechts hopen, dat deze oplossing niet te lang op zich be hoeft te laten wachten. Bij lang uitstel zou de verkeersveiligheid in het algemeen en die van de voetganger allerminst ge baat zijn. Naar wij vernemen heeft de directie van de N.Z.H. aan B. en W. van Haarlem toe stemming gevraagd lijn 2 in Delftwijk via de De Liefdestraat door te trekken naar de Jan Campertstraat. Door deze verlenging wordt ook het noordelijkste deel van Delft wijk, waar een blok van 110 woningen ge reed is gekomen, bediend. De route in de richting van de stad gaat via de P. C. Bou- tensstraat, de Jan Prinslaan en de Arthur van Schendelkade en verder via de be staande weg. Het stukje P. C. Boutens- straat tussen Jan Prinslaan en Arthur van Schendfelkade wordt dus ook op de route in de richting van de stad vervangen door de Generaal Spoorlaan, hetgeen van be lang is voor het winkelcentrum aan het Marsmanplein. Daar de Duinlustparkweg in Bloemen- daal op maandag 26 oktober tussen de Jo- han Verhulstweg en de C. Schulzlaan voor alle verkeer wordt afgesloten, zal lijn 8 tijdelijk via Johan Verhulstweg, Pinèllaan en Van Ewijckweg rijden. Advertentie DE EERSTE" COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING a» ZIJIWEG 63 - TELEFOON.15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers BEVALLEN van een zoon: 21 okt.: A. Hartman-van Balen Blanken; C. Meij- boom-van der Bree; 22 okt.: H. M. Peper- koorn-Kastermans. BEVALLEN van een dochter: 22 okt.: A. E. van Berkel-van der Steeg; C. C. de Oroot-Berbee; E. M. Reijers-Kersten; E. Bleeker-Visbeen; C. J. van de Beek-Bak ker; V. J. Slieker-Bosma; S. van Donse- laar-Marotel. OVERLEDEN: 21 okt.: P. Biesma-Hof- Mra, 71 j., Overtonweg; M. A. L. Jansen- Handgraaf, 87 j., Zomerstraat; J. G. van ïmpelen, 65 j., Zuiderstraat; C. H. Vrugt, 66 j.. Van Nesstraat; 22 okt.: A. M. Kooij- Clous, 79 j., Nw. Groenmarkt; C. M. Bet- tink-Verhoog, 83 j., Staten Bolwerk; D. van Leeuwen, 64 j., Weltevredenstraat; H. Hessels, 53 j., Gasthuisvest; H. J. de Graaf, 70 j., Rockaertshof. „Wat doet Haarlem voor de veiligheid van het verkeer, speciaal voor de voet gangers?" Dat was de vraag, die de heer W. F. Happé, wethouder van openbare werken en stadsontwikkeling vrijdagavond in Brinkmann te Haarlem voor de af deling Haarlem en omstreken van de Nederlandse vereniging bescherming voet gangers trachtte te beantwoorden. En het Is niet bij dat pogen gebleven, want in een met betrekking tot dit probleem kort tijdsbestek wijdde de heer Happé zijn aandacht aan talrijke facetten van het Haarlems verkeer, waarna hij tenslotte uitvoerig op de diverse vragen inging, daarbj) duidelijk makend, dat het verkeers- vraagstuk in het middelpunt van de belangstelling staat. Niet alleen bij de weg gebruikers, maar ook en vooral bij de stedelijke overheid, die zo verzekerde de heer Happé niets zal nalaten om van Haarlem een veilige stad te maken. Vooraf besprak de heer I. B. Brauck- mann, chef van de verkeerspolitie te Haar lem, het resultaat van de verscherpte con trole op het gedrag van de voetgangers. Deze actie is, aldus de heer Brauckmann, uiteraard niet gehouden om de staatskas te spekken, maar uitsluitend om de aan dacht te vestigen op het feit, dat er drin gende behoefte bestaat aan een goed sa menspel tussen de voetgangers en de ove rige weggebruikers. In hoeverre dit toe zicht resultaat heeft gehad is op het ogen blik, zo zei de heer Brauckmann, nog moeilijk te zeggen, maar wel is duidelijk geworden, dat ook in de nabije toekomst door de politie meer gelet moet worden op het gedrag van de voetganger in het verkeer, aangezien deze groep deelnemers aan het verkeer tijdens de actie heeft be wezen bijzonder ongedisciplineerd te zijn. De heer Happé die zijn lezing „een praatje bij de kaart" noemde, begon met erop te wijzen, dat talrijke materiële uit gaven voor bij voorbeeld de aanleg van wegen voorzieningen zijn, die uitsluitend dienen ter beveiliging van de mens en om een deel van de angst, die vooral de voet ganger dreigt te beheersen, weg te ne men. De gezonde groei van een stad gaat echter, aldus spreker, gepaard met een sterke ontwikkeling van het bedrijfsleven waardoor de aanleg van goede wegen on vermijdelijk en noodzakelijk is. Ook Haar lem heeft in de loop der eeuwen een der gelijke groei meegemaakt, want de klei ne groep ambachtslieden wonende op het Sant (de tegenwoordige Grote Markt) breidde zich uit, de plaats van de produktie kwam verder van de woonplaats af te lig gen en mede door de sterke ontwikkeling van de vervoersmiddelen ontstond er langs het Spaarne een grote stad, die belangrijk werd voor het interlokale en internationa le verkeer. Verkeersstromen In de tegenwoordige tijd stuit men daar bij naar de mening van de wethouder op twee problemen. In de eerste plaats heeft men te maken met de doorgaande ver keersstromen, die het best langs de oude binnenstad geleid kunnen worden. In Haarlem gebeurt dat op het ogenblik door de gedeeltelijk voltooide Westelijke Rand weg, die echter bepaald geen autosnelweg is en die meer bedoeld is als verbindings weg tussen de diverse wijken en gemeen ten. Deze weg dient voorzien te worden van vele goede zijwegen en weinig onge lijkvloerse kruisingen, die een vlotte af- en aanvoer naar de Randweg mogelijk maken. Aangezien de aanleg van deze Westelij ke Randweg enige tijd vergde, heeft het gemeentebestuur in de afgelopen jaren nog een noord-zuid-verbinding voltooid, namelijk de route langs de Kleverpark weg, Verspronckweg, Kinderhuissingel en Leidsevaart. Ook deze weg is echter van zuiver plaatselijk belang en de heer Hap pé was dan ook bijzonder verheugd, dat onlangs een begin gemaakt is met de aan leg van de Oostelijke Randweg, die een snelweg moet worden voor het verkeer van de Velser tunnel naar de Schipholweg en verder. Het tweede probleem waagvoor de ge meente zich gesteld ziet is de beantwoor ding van de vraag hoe men de verkeers stromen kan spreiden buiten de grote we gen om. Daartoe heeft men in Haarlem talrijke straten reeds verbeterd, die alle passen in een plan, dat doelt op de aanleg van snelle en rustige verbindingen van en naar de diverse woonwijken. De heer Hap pé noemde in dit verband het voorbeeld van de uitstekende noord-zuid-weg, die leidt van het station, via de Kleverpark weg, Velserstraat naar de Marnixstraat en de Duinoordstraat. Daarnaast gaat men bij het verbeteren van de wegen te werk volgens een uit 1954 daterend verkeersplan, dat voorziet in de aanleg van een systeem van ringwe gen om de oude stadskern heen. De ene ring omvat onder meer de Wil- helminastraat, Raamvest, Gasthuisvest en Kampervest en in de andere ring zijn op genomen het Spaarne, dc Gedempte Oude Gracht, het Verwulft, de Nassaulaan en waarschijnlijk de Parklaan. Hierdoor kan men een snellere aan- en afvoer naar en van de binnenstad bevorderen. Houtplein Een ander groot probleem noemde de heer Happé het Houtplein, dat thans, al dus spreker, tot tevredenheid van de over heid een uitstekende olaats inneemt in het Haarlems verkeer. Enerzijds omdat op dit plein het verkeer in geordende banen snel wordt afgevoerd en aan de andere kant omdat het tevens op de (gehaaste) weggebruiker een afstotende werking heeft, waardoor men dus andere wegen gaat zoeken om bij zijn bestemming te komen. Daartoe moeten deze andere we gen echter in goede staat zijn en de heer Happé noemde het daarom zo verheugend dat men op het ogenblik in de omgeving van de Kleine Houtweg zo'n bijzonder gro te verbetering heeft aangebracht. Voorts verklaarrde de heer Happé, dat de overheid ook aandacht schenkt aan de kleinere, maar bepaald niet minder be langrijke problemen, zoals het maken van rechthoekige kruisingen, de aanleg van verkeersgeleiders en steunpunten in het verkeer voor de voetgangers, de al dan niet beschermde oversteekpaden en het plaatsen van verkeerslichten. Al deze maatregelen, uitgewerkt door de ver- keerscommissie, verhogen de verkeersvei ligheid en de heer Happé zou daarom zo gaarne zien. dat de burgerij door het op peren van ideeën een iets meer actieve rol zou gaan spelen vooral ook omdat elke maatregel zeker niet in de laatste plaats indirect of direct voor de voetganger be stemd is. Na de pauze kwam er een groot aantal vragen aan de orde, waarbij de heer Hap pé onder meer in antwoord op een desbe treffende suggestie als zijn oordeel uit sprak, dat de Grote Markt in feite alleen bestemd dient te zijn voor de voetgan gers. De wethouder meende, dat men dit kan bereiken door het aanleggen in de stadskern van een verkeersring met één richtingsverkeer waarbij men uitsluitend rechtsaf mag slaan. De Grote Houtstraat zou voorts, aldus de heer Happé, geen dienst meer moeten doen als noord-zuid- verbinding, waardoor de Grote Markt een rustpunt zou worden voor de voetganger, een punt dat tevens bijzonder belangrijk zou zijn met het oog op de reereatie van de wandelaar in de toch al zo drukke bin nenstad. Voorts kwamen nog tal van interessante kwesties aan de orde, zoals de moeilijk te verbeteren situatie bij de oversteek plaatsen op het Verwulft. de verwarring stichtende speciale voetgangerslichten, de fietsenchaos in de drukke straten (waar tegen de politie overigens gaat optreden), de verbetering van de Kleverlaan en de beveiliging van de Rijksstraatweg. Advertentie Ik vind het gezellig weer eens een praatje met U te mogen maken, en wel dit keer over het reinigen en voeden van de huid. Het is voor Uw huid absoluut noodzakelijk dat des avonds poederresten etc. worden verwijderd, want een schone huid is de basis voor een mooie huid. Gebruik hiervoor Vitamol Lait of Vitamol Reinigingscrème. U hebt hiervan slechts weinig nodig, de crème of de lait dringt tot diep in de poriën door, waardoor de huid weer kan „ademen". Hierna de over tollige lait of crème met een tissue verwijde ren. Nu nemen we een weinig Vitamol voe dingscrème, die luchtig in de huid wordt geklopt, en dat is alles. Terwijl U slaapt werkt de Vitamol voedingscrème door, en na verloop van tijd ziet U zelf het resultaat: Uw huid wordt mooier. Dan is er nog kortgeleden een nieuwe Vitamol voedingscrème bijge komen. Vitamol Cellulaire. Dit is een vocht- inbrengende, celopbouwende en zeer actieve nachtcrème, speciaal voor de huid die meer eisen stelt. Deze crème zorgt voor een juist vochtgehalte van de huid, absoluut noodzake lijk om rimpels te bestrijden. Fantastisch, vindt U? Inderdaad. Volgende week hoop ik U iets te vertellen over het activeren en beschermen van de huid. Loopt U intussen eens een keer bij ons binnen en dan zult U merken dat Vitamol, de Zwitserse vitaminecrème niet duur is. Vita mol voedingscrème bijvoorbeeld f 3.75 per tube. de nieuwe vochtinbrengende crème Vitamol Cellulaire f 5.75 per tube. En weet U, één tube is een complete schoonheidskuur. uitsluitend verkrijgbaar bij: Parfumerie HILDERING, Grote Houtstraat 128, HAARLEM Kerkstraat 23, ZANDVOORT Parfumerie ELIZABETH, Zandvoortselaan 75, HEEMSTEDE Donderdagmorgen om half twaalf zal in tegenwoordigheid van de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, de burgemeester van Haarlem en vertegen woordigers van het zakenleven, het nieu we kantoor van de Amsterdamse Bank n.v. in de Grote Houtstraat te Haarlem officieel worden geopend. Door allerlei omstandigheden is dit door de Haarlemse architect F. M. Kra mer ontworpen gebouw later voltooid dan men aanvankelijk heeft verwacht. De di rectie van de Amsterdamse Bank hoopte aanvankelijk het gebouw op 1 september te openen, omdat het op die dag veertig jaar geleden was, dat de Amsterdamse Bank zich in Haarlem vestigde. Men hoopt nu dit jubileum tegelijk met de opening van het nieuwe gebouw aanstaande don derdag te vieren. Er wordt van drie tot vijf uur een receptie gehouden. Voorts is er een lunch en een diner voor het perso neel. In juni 1957 werd door n.v. Van Werven's Aannemingsbedrijf te Amsterdam, de hoofdaannemer, met de bouw begonnen, die tegelijk met de bankwerkzaamheden moest geschieden. Daardoor moest het werk in twee fazen worden uitgevoerd. Het tot dan bestaande gebouw, een oud patriciërshuis, moest geheel worden afge broken. Van dit oude gebouw is slechts de voordeurpartij overgebleven. Deze is op een vrachtauto weggebracht naar de ge meentelijke dienst van Monumentenzorg, die het geheel bewaart om het te zijner tijd te bestemmen als voordeur van het te restaureren gebouw aan de Grote Markt, waar in de toekomst de Nationale Levensverzekeringbank zal worden geves tigd. Het nieuwe gebouw van de Amster damse Bank is in een strakke lijn opge trokken. De voorgevel, die enigszins een tonig aandoet, is uitgevoerd in natuur steen. De inrichting van de bank getuigt van een moderne, efficiënte zakelijkheid, die door indeling en het welgekozen ma teriaalgebruik nergens koud aandoet. Op de begane grond ziet men onmiddellijk bij de ingang een nachtkluis. Verderop komt de bezoeker in een ruime hal, waarin twee balies zijn: één voor de effectenafdeling en één voor de andere cliënten. Voorts be vinden zich hier de directiekamer, een vergaderzaal en twee wachtkamers. Haarlem is het eerste bijkantoor, dat een elektronische boekhouding heeft gekre gen. Langzamerhand wil men alle grote bijkantoren hiermee uitrusten. In het nieuwe Haarlemse kantoor be vindt zich een machine, door middel waar- .'•i ('J AMSTERDAM V»MS'EIVEEX a V Op deze kaart staan de grenzen aan gegeven van de gemeenten Haarlem en Haarlemmermeer, na opheffing van de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Zoals bekend is, is deze week het wetsontwerp over de grens wijziging bij de Tweede Kamer inge diend. Zuid-Schalkwijk zal bij Haar lem worden gevoegd, evenals het oostelijke deel van Spaarndam. Om meer mogelijkheden te scheppen voor de watersportrecreatie zal de ooste lijke oever van de Mooie Nel ook bij het grondgebied van Haarlem worden gevoegd. Het overige deel van de ge meente Haarlemmerliede en Spaarn woude wordt aan de gemeente Haar lemmermeer toegewezen. van men alle mutaties op een „tape" vast legt. Iedere avond gaat hiervan een rol naar het hoofdkantoor in Amsterdam waar een ingewikkelde elektronische „compu ter" voor de verdeelbewerking zorgt. Hier door is het mogelijk jaarlijks de staffels van de renteberekening reeds op 2 jtnua- ri ter beschikking te hebben. Op de bene denverdieping bevinden zich een kleine hal, vier knipkamertjes (voor couponhouders) een notariskamer, expeditieruimte, fiet senstalling, centrale verwarmingsruimte en archief. Voorts de nieuwe kluis, die zes tig vierkante meter beslaat en daarmee drie keer zo groot is als de oude kluis. Er is 23 ton staal in verwerkt. Het gehele gebouw is van airconditioning voorzien. Met de ingebruikneming van dit nieuwe gebouw begint de Amsterdamse Bank in Haarlem op waardige wijze haar één-en- veertigste levensjaar. rtteiiw* In het kort Geen spreekuur. De burgemeester van Zandvoort is verhinderd, op woensdag 28 oktober zijn wekelijkse spreekuur te hou den. K.V.P.-Heemstede. De afdeling Heem stede II van de K.V.P. houdt woensdag 4 november een algemene ledenvergadering in het parochiehuis „Anno Santo" aan de Achterweg. Alle bestuursleden stellen zich herkiesbaar, met uitzondering van de voorzitter, de heer H. van Grinsven, die wegens gezondheidsredenen voor deze functie heeft bedankt. Verder vermeldt de agenda onder meer de benoeming van twee afgevaardigden naar de kringvergadering en twee voor de Staten-kringvergadering. Na afloop van het huishoudelijk gedeelte worden enige films vertoond, waaronder Bert Haanstra's kleurenfilmpje „Glas" en een over de in Heemstede gehouden bloe mententoonstelling „Flora 1953". K.V.P.-Bennebroek. De afdeling Ben- nebroek van de K.V.P. houdt maandag 26 oktober in het r.-k. verenigingsgebouw haar jaarvergadering. De agenda vermeldt o.m. de verkiezing van een nieuw bestuur. Niet herkiesbaar hebben zich gesteld de penningmeester, de heer M. Huysmans en de secretaris, de heer J. v. d. Hoorn. De overige bestuursleden, de heren H. Breek, A. v. d. Reep, W. v. Lierop en J. Hooger- vorst stellen zich herkiesbaar. Samenkomst. Bij wijze van proefne ming wordt zondag 25 oktober, des avonds om kwart voor zeven, in de Hervormde kerk aan het Wilhelminaplein in Heem stede een samenkomst gehouden, waar on der meer mechanische muziek ten gehore zal worden gebracht Het programma be staat uit Igor Stravinsky's beroemde „Sym phony of Psalms", uitgevoerd door het Broadcasting Symphonie Orchestre met medewerking van een gemengd koor en de Franse psalmodie van Joseph Gelineau, uit gevoerd door koor en solisten van de „Pe- tits chanteurs de Provence". Verloting. Dinsdag zal tijdens een ge meenteavond in het gebouw van de Pro testantenbond en de Postlaan in Heemstede ten bate van de afdeling een verloting worden gehouden van allerlei artikelen en voorwerpen, bijeengebracht door de leden van de damesvereniging en door de andere leden. Advertentie Advertentie De nieuwbouw van het kantoor Grote Houtstraat, Haarlem der werd uitgevoerd door de Deze week wapperen in de Westduitse stad Stuttgart rood-wit-blauwe vaantjes op de helgele trams. Twaalf bloemenmeisjes uit Haarlem, in zacht cerise japonnen, spelden de aanvankelijk wat verbaasde inwoners gele en rode bloemen op. Zij rij den rond in produkten van Nederlands eigen personenauto-industrie en ze trek ken nog meer belangstelling dan de met veel klompen, molens en boerenmeisjes aangeklede etalages van de winkelbedrij ven. Een reklametram en grote borden op de hoeken van de winkelstraten brengen de Stuttgarters op de hoogte van de reden van dit alles: er wordt een Holland-week gehouden onder het motto „Holland be zoekt Stuttgart", ter versteviging van de culturele en economische banden tussen het land met de zeehavens en het (achter)- land met de havens aan de Rijn, waartoe ook Stuttgart zich kan rekenen sedert zijn verbinding met deze rivier via de geka naliseerde Neckar. Voor het aanhalen van de culturele ban den was niet alleen het Concertgebouwor kest overgekomen, dat onder leiding van Rafael Kubelik in de uitverkochte moder ne concertzaal van de Liederhalle onder veel enthousiasme concerteerde, doch eveneens de Haagse „Dixieland Pipers" van Eric Krans, die in dezelfde, eveneens uitverkochte, zaal speelden, voorts de mannen van de koninklijke militaire ka pel en zelfs het draaiorgel „De Arabier". Tentoonstellingen over het internationale Nederlandse boek, de Nederlandse litte ratuur en de moderne Nederlandse beeld houwkunst trokken evenals de filmvoor stellingen grote belangstelling. De economische belangen tussen Stutt gart en Nederland bleken vooral tijdens een intensief en nauw contact van stads- en havenautoriteiten van de hoofdstad van Baden-Württemberg enerzijds met 'n Am sterdamse vertegenwoordiging van ge meente en bedrijfsleven anderzijds. De eersten toonden niet zonder trots hun in slechts luttele jaren opgebouwde haven aan de Neckar (bouwkosten ruim 70 mil joen gulden), waar een 50 meter hoge graansilo voor over- en opslag van de Dam co uit Rotterdam hoog boven alles uitto rent en de Amsterdammers gaven even eens niet zonder trots hun gastheren in woord en beeld een indruk van hun stad als belangrijke zee- en Rijnhaven. In de top van de graansilo ontmoette de Amsterdammers en Rotterdammers el kaar. De directeur van de Damco, de heer J. P. van den Bent gaf de delegatie een overzicht van de werking van de silo. Hij wees er daarbij op. dat deze vestiging aan de verre Neckarverbinding vooral ook van belang is voor Nederlands belangen in de gehele Rijnvaartpolitiek. „Het is ge wenst dat Nederland hier een vinger in de pap heeft, opdat men kan meespreken bij voorbeeld bij het vaststellen der tarieven" De heer Van den Bent zei te verwachten, dat ook het kolentransport te water, dat tot Stuttgart thans nog niet lonend is door de uitzonderingstarievn van de Westduit se spoorwegen, zeker mogelijk zal worden indien men ook op dit punt diligent blijft. In het totale goederenverkeer in de Stutt- garter haven heeft Nederland een zeer be langrijk aandeel. Over deze Holland-week, die was voor bereid door de Nederlands-Duitse Kamer van Koophandel in samenwerking met overheidsinstanties, hebben organisatoren en delegatieleden hun tevredenheid geuit Advertentie Vraagt Uw Apotheker of Drogist Bij een auto-ongeluk zondagmiddag op de Schipholweg tussen Badhoevedorp en de Ringvaart moest onder meer een Am sterdams echtpaar in ernstige toestand in het Grote Gasthuis worden opgenomen. Bij de botsing is een hondje uit de auto van het echtpaar weggelopen. De toestand van het echtpaar is nog ernstig. De slacht offers vragen echter geregeld om hun hondje. Daarom doet de Dierenbescher ming een oproep teneinde het hondje terug te krijgen. Het gaat hier om een lichtbruin, gladharig hondje met een krulstaart, dat laag op de poten staat, mollig is en een spitse kop heeft. Het hondje luistert naar de naam „Teddy". Jongens hebben dinsdag het hondje bij een politiepost in Aerden- hout bezorgd, maar daar heeft men het weer de straat opgestuurd. Mocht men in lichtingen over het hondje kunnen geven, dan kan men deze verstrekken aan de Dierenbescherming, Ridderstraat 11, Haar lem (telefoon 12823). Men bewijst er het gewonde echtpaar een goede dienst mee. Vrijdagmiddag heeft ds. Joh. C. Brus saard, emeritus-predikant in Oegstgeest, in hotel „Het Witte Huis" in Oegstgeest een receptie gehouden ter gelegenheid van het feit, dat hij vijftig jaar predikant is. Namens een huldigingscomité werd de jubilerende predikant een geschenk onder couvert aangeboden door de heer E. Broe- kema. In het hudigingscomité hadden zitting genomen afgevaardigden van de gemeen ten, waar ds. Brussaard heeft gestaan: Tienhoven, Meppel. Bloemendaal en Oegst geest. Ds. G. Toornvliet en de heer A. Weijland hadden namens de gereformeerde kerk en de radiokerk van Bloemendaal zitting genomen in het huldigingscomité. Een groot aantal Bloemendalers was naar Oegstgeest gekomen om hun oud-predi kant te feliciteren.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5