KERKDIENSTEN Regen hielp Kieviten uit de nood VELPON DE VOGELTREK neven aan cle redactie ZATERDAG 24 OKTOBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 GRATIS STOFZUIGER W//rt/T gr. houtstraat Succes voor „Klaasdorp" van Jan Ligthartschool A. van Moock voor V.U.: „Subsidie jeugdwerk moet in nieuwe banen Zaadhandel JAN ROOZEN ALLES VOOR UW TUIN „Mensen zonder schuil plaats" in Lion d'Or te Haarlem Jongerenappèl voor dekenale missie Geen NS-ingenieurs naar Engeland Patriciërshuis aan Spaarne gerestaureerd van Ceta-Bever Huldigingsavond voor NZH-jubilarissen Tot verleden week zaterdag duurde het zomerse herfstweer en de trek van spreeuwen, vinken en andere vogels hand haafde zich tot op die dag. Zondag kwam de omslag; de weg was vrij gekomen voor de oceaandepressies en hun komst ging gepaard met een stormachtige wind. Voor de vogeltrekwaarnemers was het sneu, dat dit juist op het weekeinde viel en er geen vogel te bekennen was. Toen maandag morgen de wind wat was gaan liggen, trokken er langs de post te Bloemendaal aan Zee een 850 spreeuwen door vóór het begon te regenen. Dinsdag waren de weers omstandigheden iets gunstiger onder in vloed van een kleine rug van hoge druk; er werden toen 8500 spreeuwen geteld in anderhalf uur en ook de volgende dag was er een sterke spreeuwentrek. Vinken en andere kleine vogels trokken er deze week zo goed als niet. De sterke wind zal daaraan wel debet zijn. De spreeuwen trekken zich van de harde wind veel min der aan. Het aantal doortrekkende spreeu wen neemt nu toe, zoals elk jaar om deze tijd. De troepen worden ook groter en het is geen uitzondering meer als ze bij meer dan duizend tegelijk voorbij suizen. In de tweede helft van de vorige week was er ook een vrij sterke trek van leeuwe riken, zowel langs de kust als elders in het land. De kieviten trokken de vorige week nog elke dag in sterke mate door. De zware regen val van maandag heeft de kieviten beter uit de nood geholpen dan wel ke hulpactie ook. De toestand van de weilanden is nu weer zodanig geworden, dat de wormen en ande re diertjes voor deze vogels weer te bereiken zijn. Ook de spreeuwen lopen nu weer druk en bedrijvig op de gras landen te pikken. Bij vergelijking van de cijfers van de beide kustposten te Castricum en Bloe mendaal blijkt, dat vorige week te Castri cum in het algemeen meer vinken zijn geteld dan te Bloemendaal. Ook werden daar meer lijsters gezien dan hier, even als verleden jaar. De geringere breedte van de duinen, vooral ten noorden van Castricum, zal hierin wel een rol spelen. De waarnemers in Kijkduin bij Den Haag zagen in dezelfde tijd nog meer vinken Dit is een normaal verschijnsel en het is te verklaren door stuwing langs het IJsel- meer. De vinken, die op deze wijze langs de zuidkust van het IJselmeer vliegen bereiken ongeveer bij Den Haag de kust en versterken daar de trekstroom be langrijk. Sinds ongeveer 14 oktober zijn er op merkelijke verplaatsingen van houtduiven. De binnenduinpost te Wassenaar nam op 15 en 17 oktober trek van zeer veel hout duiven waar; langs onze post passeerde een grote troep van ruim honderd hout duiven, terwijl waarnemers te Ede, Arn hem, Franeker en Tzummarum (Fr.) ook duiventrek meldden. Ook te Hengelo trok ken die week veel houtduiven en op vrij dag 23 oktober was er daar een zeer sterke trek van deze vogels aan de gang. Van Vlieland en Terschelling kwamen berichten over grote aantallen bergeenden, die zich daar in de Waddenzee onder de kust ophouden. Andere jaren verzamelen zich daar nooit zoveel van deze vogels. In de nazomer trekken de bergeenden uit een groot gebied rondom de Noordzee in grote getale naar de Duitse bocht om daar de ruitijd door te brengen. Waren de koperwiek en de kramsvogel tot dusver nog maar in betrekkelijk ma tige aantallen verschenen, thans is de mas sale doortrek van deze noordelijke lijsters Advertentie in bruikleen bij reparatie Tel 16693 132 Ballet Jantje gaat voor het eerst naar schoolwordt door Scapino opgevoerd VRIJDAG KREEG mejuffrouw C. Sieg- man, onderwijzeres van de vijde klas van de Jan Ligthartschool in Haarlem een brief van mevrouw Hans Snoek, een brief waar zij en alle leerlingen van „Klaas dorp" zo heet de klas dolblij mee waren. In dit epistel stond namelijk, dat het kleine ballet, dat ze twee jaar gele den te zamen maakten, naar aanleiding van een prijsvraag die Scapino had uit geschreven, volgend jaar mei zeven we ken in theater Carré in Amsterdam zal worden opgevoerd. „Jantjes eerste schooldag" heet het ballet, en een stra lende mejuffrouw Siegman vertelde ons hoe het is ontstaan. „Het is dus twee jaar geleden dat we eraan zijn begonnen. Direct toen we de prijsvraag kregen waren we het er met zijn achtendertigen over eens, dat het in ieder geval over school moest gaan. En toen een van mijn leerlingen Jantje, hij zit nu nog in mijn klas begon te ver tellen hoe bang hij was geweest voor de eerste schooldag, voor dat enge instituut, met die heks die voor de klas stond en die lege houten banken, toén besloten we daarover te schrijven. En het is erg leuk gelukt. Jantje gaat dus in het ballet voor het eerst naar school, maar het valt hem allemaal zo mee, dat hij achteraf, nadat de bel is gegaan, denkt dat hij niet op school, maar in sprookjesland is ge weest, in een land waar je de fijnste din gen kunt beleven. Hier komt het eigenlijk allemaal op neer. „We hadden op geen enkel succes gere kend. We waren dan ook reuze trots toen we hoorden een prijs te hebben behaald, pn u kunt zich natuurlijk helemaal wel |ndenken hoe we ons nu voelen, nu ons 'allet tijdens het vijfjarig bestaan van capino voor duizenden kinderen zal wor- lon opgevoerd". De vijfde klas van de Jan Ligthart- chool is beslist een heel bijzondere. Hij eet „Klaasdorp", en de leerlingen heb- »en een eigen burgemeester, een eigen rant „De oprechte Pieter" en een eigen brandweer. En nu hebben ze dus ook hun eigen ballet, namelijk „Jantjes eerste schooldag". begonnen. Woensdagmorgen was er te Groningen in de eerste morgenuren zeer serke trek van koperwieken. Van half acht tot acht uur telde men 2000 van deze lijsters. Toen het tegen negen uur begon te regenen, hield de trek meteen op. Donderdag stond er hier langs de kust een harde westenwind, windkracht 7 a 8, zodat er alleen maar enkele troepjes spreeuwen trokken. Vrijdagmorgen was het helder, rustig weer onder invloed van een rug van hoge druk. Het was nog duister, om ongeveer half zes, toen de eerste overtrekkende koperwieken al ge hoord werdén. Toen het licht werd en de vogels te zien waren, bleek er een grote stroom van troepen koperwieken en kramsvogels over de ghele breedte van het duin te vliegen. Het grootste aantal van de koperwieken trok wel over de bossen van de binnenduinrand, terwijl de grootste troepen kramsvogels meer over het open duinterrein vlogen. Op de kust- post Castricum telde men van half acht tot acht uur achtduizend van deze lijsters, in hoofdzaak kramsvogels. In Bentveld werden van kwart vóór negen tot tien uur ruim 4200 koperwieken en andere lijsters en ruim 1200 kramsvogels geteld. De trek was daar ook al in de nacht begonnen en nam in de ochtendschemer toe. Na tien uur nam de trek af en gingen de vogels fourageren, in het duingebied op de duin doorn- en meidoornbessen en in de polders op de nu weer vochtige graslanden. (Van onze Amsterdamse redacteur) „De jeugdbeweging spreekt de huidige jongelui niet meer aan. Het is verwonder lijk, dat de oude jeugdbewegingen, hoewel zij weinig resultaten meer boeken, tal van subsidies krijgen, terwijl er voor de jeugd daarbuiten geen geld beschikbaar wordt gesteld." Tot deze uitspraak kwam de Haarlemse ambtenaar voor jeugdzaken, de heer A. van Mooek, tijdens een discussie-bijeen komst over het onderwerp „losbandige jeugd", die de Volksuniversiteit afdeling Amsterdam heeft gehouden. De heer Van Moock sprak over 't Haar lemse experiment om de ongeorganiseer de jeugd een van overheidswege gesubsi dieerd tehuis te geven, dat zich in een gro te belangstelling verheugt. Spreker zag het jeugdprobleem als een „permanent verschijnsel met een tijdelijk karakter". Over de losbandige jeugd zei hij: „Zij voelen het leven te safe, zij heb ben graag iets meer avontuur". Mr. J. J. Abspoel, officier van Justitie te Amsterdam, vond dat het nogal losliep met die losbandigheid van de jeugd. Hij achtte de vele publikaties over het zoge naamde „nozem-probleem" nodeloos alar merend. Als voorbeeld noemde hij, dat hij in zijn driejarige praktijk te Amsterdam slechts eenmaal een jongeman was tegen gekomen die verslaafd was aan verdo vende middelen. Een zorgelijk verschijnsel achtte de of ficier van Justitie echter de vele diefstal len, die door de jeugd van middelbare scholen worden gepleegd. Hij zag dit als een gevolg van een „relatieve armoede", onder deze scholieren ten opzichte van hun leeftijdsgenoten, die werken en meestal goed verdienen. Advertentie SPEKSTRAAT 5 TELEFOON 16061 (Verkort weergegeven) Wat nu kleine man? Een kleine bak ker, volgens H.D. van 22 dezer: „Wij kun nen de strijd (bedoeld wordt de brood oorlog met de in uitzicht gestelde alsmaar dalende broodprijzen) jaren en jaren vol houden." Kleine bakker u heeft in uw „gezonde bedrijf" dus zéér behoorlijke reserves kun nen vormen. Want u zult in de komende strijdjaren toch ook nog wel uw natje en droogje willen hebben. Summa summarum: Die andere kleine man, de consument, heeft in de voorbije jaren u aan reserves geholpen, dus te veel betaald. Een kleine troost: De kleine man krijgt dus nu van de kleine (en grote) bakker zijn spaargeld terug. Een andere wijze van zakendoen ware echter verkieslijker. M., Haarlem Stationsplein. Ik maak niet veel gebruik van het station Haarlem. Ik kende de nieu we situatie dus nog niet. Om lijn 3, rich ting Heemstede te vinden moest ik alle perrons van de bus aflopen het was avond. Maar om die perrons te bereiken, zou ik via de ver naar rechts liggende knipperbolovergang hebben moeten over steken om dan dwars voor de bussen langs de perrons te bereiken. Waarom zijn de lijnnummers niet duidelijk aangegeven, zoals bijvoorbeeld bij het Centraal Station in Amsterdam? Op het ogenblik is het al leen ten koste van veel tijdverlies moge lijk de gezochte bus te vinden én zich aan de verkeersregels voor voetgangers te houden. Dat deed dan ook niemand. W. J., HEEMSTEDE. (Behalve de door u genoemde bescherm de voetgangersoversteekplaats rechts van de busperrons, bevindt zich ook nog een oversteekplaats links van de sta tionsuitgang. Deze is niet beschermd door knipperbollen, maar buspassagiers kun nen de perrons van de autobussen zeer gemakkelijk via deze oversteekplaats bereiken. Van de N.Z.H.V.M. vernamen wij, dat zeer binnenkort duidelijke bor den met busnummers worden aange bracht, waardoor aan het genoemde euvel een einde komt. Deze borden zullen wor den geplaatst nog vóór het nieuwe auto busstation van de N.Z.H. op het Stations plein zal zijn voltooid. Aan dit station met de bouw waarvan men dezer dagen hoopt te beginnen, zal bovendien een overzichtelijke tabel worden aangebracht, die een unicum alle straatnamen van Haarlem en omgeving zal bevatten met een vermelding van het nummer van de bus, die er naar toe rijdt. Hierdoor zullen vreemdeling en stadgenoot geen moeite hebben met het vinden van de juiste bus. Redactie). Maandagmiddag om vijf uur zal in hotel Lion d'Or te Haarlem een tentoonstelling worden geopend, die onder de titel „Men sen zonder schuilplaats" is voorbereid door de afdelingen Haarlem van de Anti- Atoombomactie, het Humanistisch Ver bond, de Internationale Orde van Goede Tempelieren, Kerk en Vrede, Pax Christi en de Wereldfederalistenbeweging Neder land. Het is een Engelse tentoonstelling, die een beeld geeft van de verschrikkin gen van kernexplosies. Zij stelt zich ten doel een wetenschappelijk verantwoord beeld te geven van de gevolgen van kern explosies en van de gevaren der radio activiteit. De expositie, die onder de titel „No place to hide" in 25 Engelse plaatsen is geweest, alsmede in Zweden, West-Duitsland, Zwit serland, Frankrijk en België, wordt thans voor het eerst in Nederland vertoond. Zij blijft drie dagen in Haarlem en is geopend op maandag van vijf tot tien uur, en op dinsdag en woensdag van 's morgens tien uur tot 's avonds tien uur. Ter voorbereiding van de grote Missie, die in het dekenaat Haarlem voor alle rooms-katholieken gehouden wordt van 7 tot en met 15 november, is een jongeren- appèl georganiseerd voor donderdag 5 no vember. In de grote zaal van het gemeen telijk concertgebouw in Haarlem worden 's avonds om acht uur honderden katho lieke jongeren, ouder dan 17 jaar, ver wacht. De televisie-pater Leopold Verhagen, prior van het Augustijnerklooster in Haar lem zal vóór de pauze het woord voeren. Na de pauze verzorgt Jules de Corte het programma. Dezelfde avond wordt de oudere leerlingen van de katholieke mid delbare scholen een soortgelijk program geboden in de aula van het Mendelcolle- ge-in Haarlem-Noord. Jules de Corte treedt daar vóór de pauze op, pater Ver hagen spreekt daarna. Luchtdienst gestaakt. Gisteren heeft de Engelse luchtvaartmaatschappij Trade Air de wekelijkse dienst van Eelde op Southend vice versa gestaakt. Trade Air verwacht de dienst in maart of april van het volgende jaar te kunnen hervatten. De Nederlandsche Spoorwegen ontken nen, dat elf Nederlandse ingenieurs naar Engeland zullen gaan voor de elektrifica tie van de spoorlijn Londen-Liverpool. Ir. J. Aberson, chef van de afdeling elektrifi catie van de n.v. Het Spoorwegbouwbedrijf, noemt de berichten die hierover de laatste dagen zijn verschenen, volkomen uit de lucht gegrepen en beslist in strijd met de waarheid. De n.v. Het Spoorwegbouwbedrijf is een dochteronderneming van de Nederlandsche Spoorwegen. Op het ogenblik werken voor de afdeling elektrificatie drie ingenieurs en enkele middelbare technici. Het is dus uit gesloten dat er elf Nederlandse ingenieurs voor de British Railways zouden gaan werken. De drie ingenieurs van het spoor wegbouwbedrijf kunnen bovendien onmo gelijk gemist worden, aangezien zij in ons land een vaste taak hebben. Ir. Aberson verklaarde voorts, dat de British Railways over deze kwestie zelfs geen contact hebben opgenomen met de N.S. Vrijdagmiddag is het Patriciërshuis aan het Spaarne 11 opnieuw geopend. Sinds twee jaar heeft het leeggestaan, en sinds iuli heeft men aan de restauratie gewerkt. Gelukkig is er niet zo erg veel veranderd aan het prachtige, statige huis. Wel is er van alles gedaan, het werd geschilderd, er werd een nieuwe stoep aangebracht en het kreeg nieuwe ruiten, maar men heeft het toch zoveel mogelijk in de oude stijl gelaten, in de stijl zoals het was in het jaar 1720, toen er een brouwerij was ge vestigd. Daarom is men wel even verrast wanneer de deur opengaat en men in een geheel modern ingerichte hal komt, en vervolgens in een aantal vertrekken, die gemeubileerd zijn naar de nieuwste ideeën. Maar die verbazing gaat over, want het Patriciërshuis blijkt sinds vrij dag bestemd te zijn voor een perma nente meubelshow. Dagelijks zullen zij die het huis aan het Spaarne 11 bezoeken door gediplomeerde adviseurs van de fir ma Van Duivenboden van de Gedempte Oude Gracht in Haarlem, rondgeleid wor den, rondgeleid door al die grote vertrek ken die nu veranderd zijn in hyper-mo derne, prachtig ingerichte zit-, slaap- en eetkamers. De meubels zijn ontworpen naar de laatste ideeën en steeds wordt de voorraad aangevuld. Ook heeft de firma Van Duivenboden voor een juiste entou rage gezorgd, want hoewel het pand aan het Spaarne 11 uitsluitend bestemd is voor een meubelshow, heeft men ook ge zorgd dat de gordijnen, de geluiddempende vloerbedekking, de tafelkleden en de lampen, voor een goed geheel zorgen. ZONDAG 25 OKTOBER 1959 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. N. van Egmond. 11.30: Hongaarse dienst in de Consistoriekamer Ds. Tüski. 19: Ds. Joh. Bronsgeest. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. G. Snij ders. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 16-17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zon dag 10.30: Ds. A. J. van Rhijn. 19: Ds. R. Bijl. Onderwerp: „Wie is als God?" Oos- terkerk, Zomerkade. 10: Ds. R. Bijl. Bake- nesserkerk. Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk, dhr. K. van Willigenburg. 10.45: Ds. G. J. Waardenburg. Aula Chr. Lyceum, Emma- kade, ingang Van Merlenstraat. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen, van Heemstede. Jacobskerk (Vrüz. Herv.), Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga, bed. H. Doop. Janskapel Jansstraat 36. 10.30: Ds. J. C. Koppert, Leger- predikant. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 9.30: Ds. J. van der Wiel. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat. 10.30: dhr. F. R. Aschoff. Oost, Zomerkade. 10: Ds. W. M. van Asperen. West, Leidsestraat. 10: dhr. W. C. de Groot. Centrum, Oude Groenmarkt. 10: dhr. E. KooL Hervormingsdag. Zaterdag 31 oktober 1959. Grote Kerk, Gr. Markt. 20 uur: Hervormings- dienst. Spr. Ds. H. S. J. Kalf, van Benne- broek. Koren: Oosterkerkkoor (dir. H. v. d. Velde». Chr. Gemengd Koor „Haarlem (dir. Fr. Boutellier). Eglise V'allonne, Be gijnhof 30. 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Evang. Ge- meinde. Waalse Kerk, Begijnhof. 19.30 Uhr: Pfarrer G. Plantiko. Heiliges Abendmahl. Alle Dag Kerk. Dinsdag 27 oktober 15 uur: Rondetafelbijbelbespreking, dhr. J. Faber, in de Broederkerk, Parklaan 34. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 20 uur: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente (Volle Evangelie). Ged. Oude Gracht 47, zaal no. 1. Zondag 10: dienst (ook Maleise dienst). Woensdagavond 19.30 uur: bidstond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. 15: dienst met H. A. Donderdag 29 oktober 19.30 uur: bidstond. Ned. Herv. Evangelisatie op Geref. Grond slag, Nassauplein 8. 10 en 17 uur: Eerw. heer M. de Vos. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: dhr. J. Polderman, evangelist te Haar lem. 17: aezelfde. 20: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 27 oktober 20 uur: Zendingsbid stond o.l.v. Rev. W. Könemann, van Wasse naar. Opwekkingssamenkomsten. Zuiderka pel, Zuiderstraat 15. Donderdag 29 oktober 20 uur: „Hedendaagse martelaren", het ver haal van de 5 zendelingen, die door de Auca's werden vermoord, in klank en beeld. Rooms Kath. Kerk. Kathedraal, Leidsevaart. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 11 en 12 uur. Sint Antonius, Nieuwe Groenmarkt. 6.30. 7.30: Kindermis. 8.30: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef. Jansstraat. 6.45. 8, 9.15: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avondmis). Onze Lieve Vrouw Rozenkrans, Spaarne. 6. 7.30, 9, 10.30: Hoog mis en 12 uur. Sint Jan, Amsterdamstraat. 6.15, 7, 8.15, 9.30: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. H. Hart, Kleverpark. 6.30. 7.45, 9, 10.30: Hoog mis en 12 uur. Remonstrantse Gemeente, Oranjekade 1. 10.30 uur: Ds. J. W. Wery. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes. Jeugdgebouw, Schoter- weg, hoek Pijnboomstr. 10.30: Ds. D. Solinger. Ver. Doopsgez. Gemeente, Grote Houtstraat 43. 10.30 uur: Ds. S. M. A Daalder. Wijk- gebouw Ned. Herv. Kerk. Zomerkade 161. Zondag 19.30 uur: Ds. C. P. Hoekema. Geref. Kerk. Wilhelminakerk. Ged. Oude Gracht. 10: Ds. C. Goeman. 17: Ds. L. Hoorweg. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade. 10: Ds. D. J. Coumou. 17: Ds. C. Goeman Lyceum Aula. ingang Van Merlenstraat. 9. Ds. L. Hoorweg. 17: Ds. D. J. Coumou. Chr .Geref. Kerk, Raaks. 10 en 17 uui: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 17 uur: leesdienst. Dinsdag 27 okt. 19.30 uur: Ds. H. Rijksen. Geref. Gem. in Ned., Nassau plein 8. Aanvang diensten 's morgens 10.15 en 's avonds 16.45 uur. Oud Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 16.30: leesdienst. Advertentie LUm en plak alles met Vrije Evang. Gemeente. Lange Herenstraat 6 10 uur: Br. Ligtelijn. 18.30 uur: Voorganger H. Raven. Broedergemeente. Parklaan 34 10.30: Ds. H. Schutz. 12: Zondagsschool. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10 Hoogmis. Woensdag 28 okt. 9.30 uur: H. Mis Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Samenkomst dinsdagavond 19.45 uur ten huize van de fa milie Drayer, Koudenhorn 46 A rood De Christengemeenschap, Wilhelminastr. 60 10: Mensenwijdingsdienst. 11.15: Doop. Don derdagmorgen 8.30 u.: Mensenwijdingsdienst Vergadering van Gelovigen. Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (broodbreken) Apostolische Gemeente. Jacobijnestraat 15 10 en 17 uur: Godsdienstoefening. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeente) Elim Kapel. Paul Krugerstraat 36. 10: Open bare samenkomst. Spr. dhr. H. Verbarendse evangelist te Kirkland, Wash. U.S.A. 12-13 Zondagsschool. 19: Opwekkingssamenkomst Spr. dhr. H. Verbarendse. Donderdag 20 uur: Gebedssamenkomst. Pinkstergemeente Immanuëlkapel, Nw. Kruisstraat 14. 10: dhr W. Langstraat, van Rotterdam. 10: Zondags school. 18.45: Openluchtdienst a/d Krocht 19.30: Ds. Starrenburg. Woensdag 28 oktober 20 uur: Jeugddienst. Donderdag 29 oktober 20 uur: bidstond. Pinkstergeloofsgemeen schap. Wolstraat 7. Zondag 10 uur: dhr. A de Reus, van Amsterdam. 19.30: dhr. E Schuurman. Woensdag 28 oktober 20 uur Bidstond, Schotersingel 99. Baptisten Gemeente. Begijnhofkapel. 10.30 Ds. J. van Dam. 10.30: Kinderdienst. 19.30: Bizondere avond. Ze vendedags-Baptisten Gemeente. Parklaan 21. Iedere zaterdagmor gen om 10 uur prediking. Zevende-Dags Ad ventisten. Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmor. gen om 10 uur gemeenschappelijke bijbel studie en om 11 uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool 17: Kerkdienst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstr. 22. 10 en 17.30 uur: Samenkomsten Gemeente van Christus. Spruitenbosstraat 9 Zondag 10.15 en 20 uur. Donderdag 20 uur Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10 uur: Heiligingssamenkotsm. 18.45 uur: Openlucht samenkomst. 19.30 uur: Verlossingssamen komst o. 1. v. Kapitein W. Verschoor. Vereniging De Vrije Gemeente. Restaurant Brinkmann. 10.30 uur: dhr. P. N. Kruijswijk. Jehovah's Getuigen, Wolstraat 7. Zondag 17- 18 uur: Wachttorenstudie. Donderdag 19.30- 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Kam. Onnesstr. 83 (gebouw). Zondag 16.30-17.30: Wachttorenstudie. Vrij dag 19.30-21.30: Theocratische bedienings school en praktische toerusting tot de pre diking van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Kloosterstr. 48. Zaterdag 19.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers Gezinsdienst. 19: Ds. G. Pettinga, van Lisse. Opendeurdienst. Immanuëlkerk, Van Eg- mondstraat 5. 10: Ds. G. Koch. Wijkkapel. Eenhoornstraat 29 19: Ds. G. Koch. Oppas dienst (leeftijd 3-7 jaar). 10: beide kerken Zondagsschool. In verband met de gezins dienst is er geen zondagsschool. Sionskerk. Eksterstraat, i Spaarndam-West). 10: Ds. J. Kroon. bed. H A. 19: Ds. J. Kroon, dank zegging H. A Kapel Sionskerk. 9: Jeugdkerk 12-16 jaar. 10: Oppasdienst (4-6 jaar). Zon dagsschool (6-12 jaar). 10: Kon. Emmaschool (Raafstraat). Charl. de Bourbonschool (Jan Prinslaan). 10.30: Elout van Soeterwoude- school (Muiderslotw-og). Kleuterdienst (4-6 jaar). 10 uur: Kon. Emmaschool (Raafstraat) Rooms Kath. Kerk. II. II. Elisabeth en Bar bara, Paul Krugerstraat. 6.30. 7.45, 9: Hoog mis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijks straatweg. 6.30. 7.30. 9: Hoogmis. 10.45 en !2 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten. Rijksstraatweg. 6.30. 7.30. 8.45: Hoogmis 10.15, 1130 en 18 uur (Avondmis). H. H. Petrus en Paulus, Tesselschadestraat. 7. 8.30. 10: Hoogmis en 11.45 uur. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30 uur: dhr. H. de Nie. Zuiderkapel afd. Noord. Verenigingsgebouw Volkstuin „Zonder werken niets". Verlengde van de Geusevesperstraat. Zondag 10 uur: dhr. F Niemeyer. van Alphen a/d Rijn Woensdag 28 oktober 20 uur: Opwekkings samenkomst. spr. dhr. L, G. Sussenbach Zondagsschool. Elki zondagochtend om 10 uur en Jeugdsamenkomst elke zondagavond 20 uur in het speeltuingebouw „Vondel kwartier" aan de Vergierdeweg. Geref. Kerk Koningkerk. Kloppersingel. 10: Dr. J. Schel haas Hzn. van Amsterdam-N. 17: Ds. J. A van Arkel. Sionskerk. Eksterstraat. 11.30: Ds. J. A. van Arkel. 17: Ds. H. W. Wierda. Goede Herderkerk, Spaarnrijkstraat 10: Ds H. W. Wierda. 17: Dr. J. Schelhaas Hzn Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. J. J Rebel. 17: Kandidaat W. van der Linden Leger des Heils, Ceramstraat 4 (in de poort) Zondag 10 uur: Heiligingsdienst. 19: Open luchtbijeenkomst Gen. Cronjéstraat. 20 Opwekkingsbijeenkomst Alle diensten o.l.v de Kapiteins Verhagen. Dinsdag 27 okto ber 's middags 14.15: Vrouwenbijeenkomst Jehovah's Getuigen. Spaarndammerweg 9 Zondag 15.30-17.30 uur: Wachttorenstudie en theocratische bedienningsschool. Donderdag 20-21 uur: Praktische toerusting tot de pre diking van het evangelie. Berkenstraat 10 Zondag 18.30-19.30 uur: Wachttorenstudie Woensdag 19.30-21.30 uur: Theocratische be dieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel minaplein. 10: Ds. van Dijl. 18.45: Ds. Os kamp (bijzondere samenkomst). Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels (jeugddienst) Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwen huijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10 Ds. De Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16 10.30: Prof. Dr. C J. Bleeker, Hoogleraar Amsterdam. Rooms Kath. Kerk. H. Bavo. 7.30, 8.30, 11, 12 en om 9.40 uifr: Hoogmis. O. L. Vrouw Hemelvaart. 6.45, 7.45, 8.40: Hoog mis. 10.' 11; en 12 uur. Doopsgezinde Ge meente. „De Olijftak". 10.30: Ds. C. P. Hoe kema. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. A Dondorp. 17: Drs. G. H. Homans, van Heems kerk, Pinksterkerk, Camplaan. 10: Drs. G H. Homans. 17.30: Dr. A. Dondorp. Geref Kerk (vrijgemaakt). Herenweg 111. 9.30 en 17 uur: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen, BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 Ds. C. J. Lasschuit, van Haarlem. 10.30: Ds J. M. Weddepohl, van Amstelveen. Open Deur Dienst. Jeugdkapel om 9 uur in Mara- natha. Zondagsschool. 10.30: Jeugdhuis en Maranatha. Rooms aKth. Kerk. Allerh. Drie eenheid. 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur H. Sacrament. 7.30, 9: Hoogmis en 11 uur Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. E. J. Kuiper, Rem., Den Haag. Geref. Kerk 9.30: Prof. Dr. G. C. Berkhouwer, van Am sterdam. 15.30: Prof. Dr. G. C. Berkhouwer 19.30: Ds. E. Pijlman, van Rotterdam-Kralin gen (dienst voor belangstellenden). Vrij Kath. Kerk. Popellaan 1. Zondag: Herden king van de kerkwijding. 10.30: Pontificale Hoogmis. 16.30: H. Lof. Woensdag 28 oktober 30 uur: Vespers en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 17 Dr. Ch. de Beus. Viering H. A. Zondag avondstilte. 19.30-19.45: Orgelspel door dhr Egbert Vos. 19.45-20.15: Ds. D. Ringnalda Geref. pred. te Overveen. Medewerking ver leent Ans Wiersema-Bruins, alt. Zondags school. 12: Wijkgebouw „Irene", Elswouts- laan 1 en Beatrixschool, G. Schoolmeester laan. Julianakwartier. 10.15: Kon. Wilhel- minaschool, Dompvloedslaan. Marine Hospi taal. 10: Ds. S. Oegema. Rooms Kath. Kerk 7, 8: Kindermis. 9: Hoogmis. 10.30 en 11.30 u Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. G. H. van Willenswaard. 19: Ds. J. C. Remijn. Musis Sacrum. 10.15: Ds. J. C. Remijn. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk Pniëlkapel. 10: Kand. W. van der Linden 16: Ds. J. J. Rebel. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. van der Woord, viering H. A. 19: Ds. G. H. van der Woord, dankz Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur: Hoogmis ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10.30: Mej. Dra. W. H. Buijs. 19: Jeugd, dienst in het Jeugdhuis. Spr. Ds. F. Visser van Amsterdam. Jeugdkapel om 10.30 uur in het Jeugdhuis. Spr. dhr. J. R. Berken bosch. Geref. Kerk, Juliana weg. 10: Ds. A. de Ruiter, voorber. H. A. 17: Ds. A. de Ruiter. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. J. N. Se venster, van Amsterdam. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha, Grote Krocht. H. Missen om 7.30 en 11 uur. 9 uur Hoogmis en 19 uur Lof. Ned. Chr. Gemeenschaps bond. Dinsdag 27 oktober 3 uur n.m. samen komst in huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Spr. Zuster B. Helmhout. Jehovah's Getuigen. Woensdag 28 oktober n.m. 8 uur Gemeente- boekstudie in het Gemeenschapshuis, School plein. Crayenestersinge 7. Dinsdag 20 uur gemeen schappelijke bijbelstudie. AERDENHOUT Ned. Herv. Kerk. Ad- ventskerk. 10.30: Ds J. R. Wolvensberger. van Amsterdam. Zondagsschool. 10.30: Kin derdienst voor kinderen van 5-12 jaar. 10.30: Jeugdkapel voor jongeren van 12 tot 15 jaar in de Kapel. Religieuze Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Ds. A. J. Snaayer. Doopsgez., Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 19: Ds. F Ober man. van Rotterdam. Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W. Bos. Rooms Kath. Kerk. 6.45, 8. 9.15: Hoogmis en 11 uur. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Pettinga. bed. H. Doop. 19: Ds. F. Brou wer, van Hillegom. Geref. Kerk 10 en 17: Ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk. 10: lees dienst. 19: Ds D. H. Biesma. Geref. Gem 10 en 16: leesdiensten. Geref. Kerk (vrijge maakt). 10 en 16.30: Ds. J. J. Verleur Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 15: leesdienst. Don derdag 29 oktober 19.30 uur: Ds. W van Dijk. van Grafhorst Ned Prot. Bond Geen dienst. Rooms Kath Kerk. H. Agatha. 7, 8, 8.30 en 10.30 uur: H. Mis. H. Maria. 7, 8.30, 10.30 en 11.30 uur: H Mis H. Engelbewaar ders. 7. 8.45 en 10.45 uur: H. Mis. HILLEGOM Ned Herv Kerk 10: Ds. F Brouwer. 17: Ds. J. Veenendaal. Geref. Kerk. De Herengracht raakte donderdag weer eens in beroering, toen zoals te doen gebruikelijk, een bestelauto te water raakte. Later werd hij netjes opge takeld. 10 en 17: Ds. D. Bouma, van Noordwijk aan Zee. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Drs. A. H. Schippers. Ned. Prot. Bond. Prof. Dr. N. Oosterbaan. van Amsterdam. Evangeli satie-samenkomst om 3 uur n.m. in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Spr. dhr. Jan Zijlstra, evangelist te Gouda. Maranatha- bijcenkomst. Woensdag 28 oktober 20 uur in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Spr. dhr. Ed. Pera, evangelist te Den Haag. Rooms Kath. Kerk. St. Martinus. 7, 8.30 en 10 uur: Hoogmis en 11.30 uur. St. Joseph. 6.30, 7.45 en 9 uur: Hoogmis en 11 uur. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. D. C. van Wijngaarden. 19: dezelfde. Jeugd dienst. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Prof. M. A. Beek. van Amsterdam. Rooms Kath. Kerk. 7, 8.30: Hoogmis en 10.15 uur. Geref. Kerk. 9.30: Ds. M. Ros. 15.30: Ds. C. W. Thijs, van Nieuw Vennep. Geref. Kerk (vrijge maakt). 9.15: dienst. 15: Ds. C. P. Plooy. Chr. Geref. Gemeente. 10 en 19: Ds. G. Sa- lomons. Geref. Gemeente. 10 en 15: lees dienst. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. Lagerwey, van Den Haag. Abbenes. 9.30: Ds. H. Brons. Viering H. A. Pniël (Hil- legommerbuurt). 10: Ds. Eerhard, van Hille gom, voorber. H. A. Bethelkapel. 10: Ds. J. C. J. Bronsgeest. 19: Ds. Aertsen. Rooms Kath. Kerk. 7. 8.30: Hoogmis en 10.15 uur. Geref. Kerk. 9.30: Ds. C. W. Thijs. 15: Ds. M. Ros, van Hoofddorp. Chr. Geref. Kerk. 9.30: leesdienst. 15: Ds. J. P. Geels, van Haarlem. VIJFHUIZEN. Ned, Herv. Kerk. 10 en 16.30: Ds. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 9.30 en 15 uur: Ds. G. Rang. Rooms Kath. Kerk. 7.30: Hoogmis en 10 uur. Vrijdagavond vond in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem de jaarlijkse hul digingsavond plaats voor de jubilarissen van de Noord-Zuid-Hollandsche Vervoer maatschappij n.v. Voorafgegaan door trompetters en tam boers van de Harmoniekapel N.Z.H. de den de jubilarissen met hun gezinsleden een feestelijke intocht in de goed bezette zaal, waarin behalve de directeur en de afdelingschefs met hun echtgenoten ook oud-directeur ir. W. J. Burgersdijk en de commandant van de Ripperdakazerne aanwezig waren. Nadat de voorzitter van de voorberei dingscommissie, de heer G. West, het wel komstwoord had gesproken, richtte de voorzitter van het Jubileumfonds, de heer M. Ockeloen, zich met een korte gelegen heidstoespraak tot de jubilarissen, die hij nog vele goede jaren bij het bedrijf of in ruste toewenste. De directeur van de N.Z.H., de heer J. J. Jurrissen, herhaalde vervolgens in het openbaar de woorden van dank en erken telijkheid voor hun trouw en toewijding ge durende veertig of vijfentwintig jaar aan de maatschappij betoond, welke hij al eer der bij de individuele huldiging der jubi larissen in besloten kring had gesproken. Gij hebt het bedrijf onder prettige, maar vaak onder moeilijke omstandigheden ge diend en zijt daarbij een voorbeeld voor ons allen geweest", aldus de heer Jurris sen. De directeur richtte zich daarna in het bijzonder tot de heer G. West, die kort geleden is afgetreden als voorzitter van de Harmoniekapel N.Z.H., nadat hij zich vele jaren voor dat orkest, een on misbaar onderdeel van elke huldigings avond, heeft ingespannen. De heer Jurris sen dankte de heer West voor alles wat hij voor de kapel heeft gedaan en wenste ook diens opvolger, de heer Terstal, veel succes. Onder leiding van dirigent P. Baart gaf de kapel vervolgens in een paar karakter stukken en een pittige Belgische mars blijk van zijn kunnen. Hoofdschotel van deze feestavond vorm de de cabaretrevue „Lachparade", waarin enige dragers van bekende namen uit het Nederlandse amusement meewerkten, zo als het accordeonduo „De Pico's", Het zangduo „De Spelbrekers", de zanger Willy Alberti en de pianist Joop de Leur. Het acrobatenensemble „De Osmani's" vormde tussen al die muziek een even aantrekkelijke als spannende afwisseling. Het programma, waaraan ook Marion Waardenaar en Swen Smeele meewerk ten. werd beschaafd aanéén gepraat door de conférencier André Carrell, die boven dien een verzorgd eigen nummer de uit beelding van een aapjeskoetsier produ ceerde. De avond werd besloten met een bal op de klanken van „The rhythme Colle gians" onder leiding van Wim Scholten.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7