Horen en zien J Dagboek van een Professor Doka en Robotto Natu-raLax Agenda voor Haarlem Regelmaat van de klok! 15 radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Prachtig optreden van Cor de Groot Dubbel'trom petconcert De radio geeft vrijdag Televisieprogramma Mien van Kerckhoven- Kling gehuldigd Josef Meinrad krijgt de Iff land-ring Zuid-Afrika krijgt geen televisie Co Hoogendoorn vroeg ontslag hij AVRO Gastdirectics van Henri Arends in buitenland Dodelijke val van twee schoorsteenbouwers Uw Speciaalzaak gebruikt men HEINZ TOMATO KETCHUP: De fles op tafel en een flinke portie op het bord EEN SMAAKGENOT! Binnenkort camera's naar Venus en Mars Prof. Ogorodnikov: het is technisch mogelijk DOOR PIERRE NORD DONDERDAG 29 OKTOBER 19 5 9 De NCRV-televisir bood woensdag een zeer gevarieerd programma, waarvan „Stu dio B" van Ab van Roon verreweg het hoogtepunt werd door het optreden van de concertpianist Cor de Groot. Deze grote kunstenaar, gehandicapt omdat hij voor lopig zijn rechterhand niet mag gebrui ken, leverde een imponerende prestatie met het vertolken van enige Tsjaikofsky- bewerkingen voor de linkerhand. Voorts vertelde de heer J. M. L. Peters iets over de onlangs opgerichte Nederlandse Film academie en lieten leerlingen door middel van een zelfgemaakt speelfilmpje zien wat ze in een paar maanden leerden. Een re portage over de ontwikkeling van de typo grafie ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der boekdrukkersorganisatie be sloot „Studio B". „Tele-disco-parade" was dit keer min der geslaagd omdat Dick van Bommel zich namelijk tot het bezoek van Kroesjtsjev aan de Verenigde Staten. „Achter de tra lies", dat hierop volgde en waarin Han Rensinbrink uitvoerig verslag deed over dieren in hun winterslaap, was bijzonder geslaagd, vooral omdat h<j levend mate riaal ter illustratie van zijn tekst had. In „Pas geperst" liet Pi Scheffer weer de nieuwste grammofoonplaten horen, onder meer van Patti Page en The Butterflies. Tot slot van dit NCRV-programma kre gen de kijkers de gelegenheid een avond- wijding bij te wonen in een clubhuis van „De Jeugdhaven", een stichting voor evangelisch sociale arbeid in Rotterdam. Of deze gelegenheid erg representatief is geweest betwijfelen we ten zeerste, want wat men te zien kreeg was niets anders dan een aantal „rock-and-rollers", die on geïnteresseerd luisterden naar het ge sproken woord. Bceldschermer In het NCRV-programma bracht het Omroepkamerorkest woensdagavond onder Maurits van den Berg een werk ten ge hore van de jonge Nederlandse componist Otto Ketting wiens „Due Canzoni" onlangs door het N.Ph.O. zijn uitgevoerd. Thans vervulde de componist zelf een solo-partij ln zijn Concertino voor twee trompetten en orkest waarvan de tweede solo door Robert Weeteling geblazen werd. Opnieuw bleek dat Otto Ketting over een onmisken bare scheppende aanleg beschikt. Het concertino dat uit vijf korte delen bestaat zit V°1 wendingen die even verrassend als speels zijn. In tegenstelling tot het in Haarlem uitgevoerde werk. bekoort dit kleine trompetconcert door het spits- innemende en plastische melodie-verloop; men zou het qua sfeer kunnen plaatsen in het Franse neo-klassicisme van Jean Fran- gaix of Jacques Ibert, maar Ketting's zeer persoonlijke inventie verjaagt iedere ge dachte aan brave volgzaamheid. Met een beperkt orkestraal ensemgle (zonder hout blazers) wist hij opmerkelijke resultaten te bereiken waarbij het aandeel der beide trompettisten allerminst tot de geijkte fanfare's en jazz-effecten beperkt bleef; just de meer gedragen passages waren bij zonder geslaagd. Dit aansprekende stuk getuigde als geheel van een krachtige en oorspronkelijke muzikaliteit Overe de Serenade voor strijkorkest opus 11 van de Zweedse componist Ivar Wirén, geboren 1905, waarmee dit pro gramma besloten werd, kan ik kort zijn. Wat zou men trouwens moeten zeggen van zoveel breed uitgesmeerde gemeenplaat sen, met pretentie opgediend? Een soort Sibelius voor de kinderkamer. Golfbreker HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7 00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de Jeugd. 7.40 Koorzang. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. Ö.40 Gram. 10.05 Ork.concert. 10.35 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 11.50 Als de ze.e luistert, caus 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Lichte muziek 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.1o Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Promenade-ork. 14.45 Gram. 15 30 Voor de zieken. 16 30 Popul. liedjes. 17.00 Boekbespr. 17.15 Kinaerkoor. (Intermezzo: Gram.l. 17.40 Beurs oer. 17.45 Filmmuziek. 18.20 Stee* eens op heren18.a0 Kegeringsuitz.Emigratierubriek: Het enugratie- praatje van H. A van Luyk. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Memorandum. 19.30 Pol. causerie. 19.40 erzoekprogr. voor de militairen. 20.25 Uw daad, hun toekomst, toespraak. 20.30 Canaaa. emigratie- land. klankbeeld. 21.00 Lichte muz. 21.20 Fiuit en piano. 21.60 Lichte muz. 22.10 Idem. 22.25 Boek bespr. 22 30 Nieuws. 22.40 Geestelijk leven van genuwden. caus. 22.50 Muz.kaieidoscoop. 23.55— 2t.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.00 Gymn. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Nederlandse vrouwen in het buitenland, causerie. 10.05 Morgenwijding VARA 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleu ters. 11.15 Gevar. muz. 11.35 Orgelspel en zang. AVRO 12.00 Gevar. muziek. 12.20 Regeringsuitz.: Landb.rubr.: 1. Het landbouwkundig weeroverz. 2. De suikerbietenoogsL 12.30 Land- en tuinbouw meded. 12 33 Sport en prognose. 12.50 Draaiorgel en beiaardspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14 00 Kamermuziek. 14 25 Boekbespr. 14.45 Kamerxoor. 15.00 Gevar. progr VARA: 16 00 Gram. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Act. 18 00 Nieuws. 18.15 Vlaamse notities. 18.20 Gevar muz. 18.50 De puntjes op de i, causerie 19.00 Voor de kinderen 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 Het platteland nu. rep. 19.45 De droogte, caus. 19a0 VPRO-nieuws. 20.00 Nieuws. 20.05 De Bijbel en ons geloof, toespraak. 20.25 Filmrubriek. 20.35 De wereld vergadert, caus. 20.45 Kamerkoor. VARA: 2100 Quizprogr. 21.55 Jazzmuz. 22.15 Buitenlands weekoverz. 22.30 Nieuws. VPRO: 22 40 De zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nieuws in Esperanto. 23.10 Muz.revue. 23.55—24.00 Nieuws. brussel. 324 m. 12 00 Ork.conc. 12.30 Weerbericht. 12.34 Voor de landbouwers. 12.45 Gevar. muziek 1255 Koersen. 13 00 Nieuws. 13.15 Orgelspel. 14.00 Schoolradio. 15.45 Vlaamse liedjes 16 00 Koersen. 16.02 Gevar. zang 16.30 Ork.concert. 17.00 Nieuws. 17.10 Lichte muziek 17.45 Duitse les. 18.00 Volksliederen. 18.30 Voor de soldaten 19.00 Nieuws. 19.30 Caus. 19 40 Gevar muziek. 20.00 Ork.conc 20 45 Kunstkalei- do= -oop 21.00 Ork.conc. (verv.l. 21 30 Ital poly- onische liederen 22.00 Nieuws 22.15 Operafragm. 22.55-23.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS 20.00 Weekjourn. KRO: 20.30 Gastenboek. 20.45 Voor de jeugd. 21.05 Documentair progr. 21.35 Sportactualiteiten. De pianist Cor de Groot, die voor lopig zijn rechterhand niet mag ge bruiken, trad gisteravond op voor de NCRV-televisie. Hij bracht daarbij enige Tsjaikofsky-bewerkingen ten gehore. Ab van Roon, die de leiding had van dit programma-onderdeel „Studio B" staat bij de vleugel. Het bestuur van de Nederlandse Radio Unie heeft in het restaurant van de AVRO- studio te Hilversum een receptie aange boden aan mevrouw Mien van Kerckho- ven-Kling, naar aanleiding van haar zil veren toneeljubileum. De programmacom missaris van de N.R.U., de heer Broeksz, sprak de jubilaresse toe en overhandigde haar namens het bestuur een bedrag onder couvert. Hij wees op de waardevolle plaats, die mevrouw Van Kerckhoven in de ontwikke ling van het Nederlandse toneel heeft in genomen en ook memoreerde hij haar ver diensten voor de hoorspelkern sedert 1945. Vele collega's en vrienden spraken daarna hun gelukwensen uit. Mevrouw Van Kerck hoven dankte voor de grote belangstelling en het medeleven dat zij deze jubileumdag had mogen ondervinden. (Van onze correspondent in Wenen) Bij de opening van het testament van Werner Krauss, die eergisteren te Wenen werd begraven, is gebleken dat Krauss de Oostenrijkse acteur Josef Meinrad heeft aangewezen om de Ifflandring te dragen. De lffland-ring is de hoogste onderschei ding voor toneelspelers in het Duitse taal gebied. De uitverkorene moet binnen drie maanden nadat hij de ring in ontvangst heeft genomen, een verzegelde brief depo neren, waarin de naam van hem of haar staat opgegeven, die volgens zijn mening daarop het meeste recht heeft. De ring blijft in het bezit van de drager tot de dood toe. Albert Bassermann wees inder tijd Werner Krauss aan. In een interview met het Zuid-Afrikaan se blad „Die Vaderland" heeft de minister van Post, Telefonie en Telefoon, dr. A. A. Hertzog, verklaard dat Zuid-Afrika geen televisie zal krijgen. Hij vindt dat televisie „ondermijnende gevolgen op kinderen en minder ontwikkelde rassen" zou hebben. Hij zei dit naar aanleiding van een opmer king van de verslaggever dat Zuid-Afrika het volgend jaar het enige land ter wereld zou zijn, dat geen televisie heeft. De mi nister vergeleek televisie met de bioscoop en zei: „In de bioscoop zijn de ouders in staat om bepaalde films voor hun kinderen uit te zoeken. Dit is bij televisie onmoge lijk". De sportmedewerker van de AVRO's sportreveu, Co Hoogendoorn te Utrecht, heeft zaterdag telefonisch zijn ontslag aan geboden aan de AVRO-directeur, de heer Repko. Zondag liet de heer Hoogendoorn een schriftelijke ontslagaanvrage volgen Desgevraagd verklaarde hij dat de handel wijze van de rubriekleider Dick van Rijn aanleiding voor hem zijn geweest om alle contact met AVRO's reportagedienst, af deling sport te verbreken. De heer Hoogen doorn is voornemens in een rapport, dat de omvang van een brochure zal krijgen, zijn bevindingen, die aanleiding werden tot de ontslagaanvrage, aan de directie van de AVRO te motiveren. De heer Hoogendoorn blijft zijn functies bij de AVRO-televisie en de N.T.S. ver vullen. Hij heeft bijna twaalf jaar bij de AVRO in de reportagedienst gewerkt. De laatste jaren heeft het personeelsbeleid met name het ongemotiveerd inschuiven van verschillende functionarissen, hem verontrust. Zeldzaamheid. Er staat diergaarde Blijdorp te Rotterdam een zeldzame ge beurtenis te wachten. Het neushoornpaar verwacht namelijk gezinsuitbreiding. Het zou de eerste keer zijn dat er een neus hoorn in een Nederlandse dierentuin wordt geboren. De geboorte wordt in het voor jaar verwacht. Henri Arends zal dit seizoen verschil lende gastdirecties in het buitenland ver vullen. Eind januari zal hij optreden in Portugal, en voor radio Lissabon zal hij een concert met het Stedelijk Orkest van Porto verzorgen. Begin februari dirigeert hij in Genève het Suisse Romande-Orkest. In het voorjaar volgen een viertal concer ten met de Staatsphilharmonie van Lodz en Poznan in Polen en eind mei een gast- concert bij het Stedelijk Orkest van Aken. Op vrijwel ieder programma zal Henri Arends een Nederlands werk brengen, on der anderen van H. Andriessen, Henk Ba- dings en W. Pijper. In het Botlekgebied, op het terrein, waarop de nieuwe raffinaderij wordt ge bouwd voor de Esso-Nederland n.v., is gisteren een ongeluk gebeurd, dat aan twee jonge mensen het leven heeft gekost Terwijl zij op een hoogte van ruim 32 meter binnen een in aanbouw zijnde schoorsteen aan het werk waren, zijn beide schoorsteenbouwers door onbekende oorzaak gevallen. De 21-jarige A. Bolters overleed onmiddellijk, de 22-jarige P. de Vries is op weg naar het ziekenhuis over leden. Beiden kwamen uit Rotterdam. Zij waren ongehuwd. Advertentie Voor de Aanstaande Moeder Flatteus Jakje, in de beste /l. Schuttersveld fV'- tinneroy! Anegang 46 Advertentie De gevolgen van die ontploffing waren heel ergHet laboratorium stond in een ogenblik in brand, en professor Doka stond, verschrikt, midden in een zee van vlammen! Eerst was hy bijna verlamd van de schriktoen nam hij een sprong en probeerde de deur van het laboratorium te bereiken. Maar er stonden zoveel flessen met brandbare vloeistoffen, dat die over de vloer stroomden, brandend en wel. En zo zag de professor geen kans, bij de deur te komen. Help.'Help!! riep hij luidkeels. 8889 PARIJS (Reuter) De vooraanstaan de Russische sterrenkundige prof. Ogo rodnikov heeft woensdag in een telefoon gesprek het Franse blad „Paris-Presse" meegedeeld, dat Russische geleerden ver wachten binnenkort foto's van Venus en Mars te kunnen maken op dezelfde wijze als de foto's van de achterzijde van de maan. Technici hebben sterrenkundigen meegedeeld, dat deze waarnemingen kun nen worden uitgevoerd. Prof. Ogorodnikov, die enkele malen de tweede man is geweest van Russische af vaardigingen naar internationale congres sen over ruimtevaart, zei dat het „nood zakelijk" is dergelijke waarnemingen bij Venus en Mars te doen. Het staat volgens hem vast, dat er leven op Mars is. Verder kan men niet zeggen, dat er geen leven op Venus voorkomt. Sterrenkundigen van het observatorium van Charkov hebben meegedeeld dat de achterzijde van de maan minder kloven heeft dan de naar de aarde gekeerde voorzijde. Daar zijn ongeveer 50 breuk lijnen waargenomen. Op de foto's die de Loenik III heeft ge maakt mankeren de witte lijnen, die de kloven aangeven en die duidelijk zicht baar zijn op foto's van de naar de aarde gekeerde zijde. De aard van deze witte strepen is nog niet definitief vastgesteld. Er zijn echter aanwijzingen, dat het for maties zijn van een witte stof, die zich bevindt in nauwe en diepe kloven. MIAMI BEACH (Reuter) Keith Glen- nan, hoofd van de N.A.S.A. (het Ameri kaanse overkoepelende bureau voor de ruimtevaart), heeft woensdag in een toe spraak voor de Amerikaanse bankiers- vereniging, uitgesproken te Miami Beach, in de Amerikaanse staat Florida, ver klaard. dat het werk aan de Vega-raket, die van veel belang is voor het Ameri kaanse ruimtevaartprogramma, door de staalstaking wordt vertraagd. De „Vega", een drietrapsraket, moet hetzij een satelliet van 2.180 kilogram ge wicht tot op vijfhonderd kilometer boven de aarde brengen, hetzij een satelliet van 450 kilogram tot ver in de oneindige ruim te, dat wil zeggen tot de maan of nog ver der, vervoeren. Glennan verklaarde, dat de „Vega" in 1961 de eerste Amerikaanse raket zal zijn, die gelijkwaardig is aan de door de Rus sen in 1958 gelanceerde raketten, waar aan hij toevoegde: „en ik twijfel er niet aan, dat de Russen in 1961 weer over be tere raketten zullen beschikken". (UPI) Van Wallops Island in Virgi nia is een 30 meter hoge ballon 240 mijl de ruimte in gelanceerd door middel van een tweetrapsraket. Het experiment behoort tot de proeven om een ballon in een baan om de aarde te brengen. Het was niet de bedoeling, dat deze ballon in een baan zou komen, maar het experiment diende om de apparaten, waarmee de ballon hoog in de lucht zou worden opgelaten, te beproe ven. 31. Ik verwachtte een verbaasd gezicht. Maar hij ver trok geen spier. Prima. Op welke manier? Ik gaf tekst en uitleg. Hij nodigde mij dadelijk uit met hem te gaan lunchen. In het restaurant vertelde ik hem nog eens in het kort wat hij te doen had: Het bedrag wordt overgemaakt voor een nationaal belang van de eerste orde. Dit krijg je er altijd door. U koopt te Saigon drieëntwintig miljoen piasters op, die u tweehonderd miljoen franc gaan kosten en u krijgt hier vierhonderd miljoen voor terug. De helft is voor u, daarmee hebt u uw geld terug. De andere helft belegt u in aandelen van la Ligne Francaise, meer heeft het blad niet nodig. Dit is voor u de enige kans op voordeel en hier schuilt dan ook de zwakke plek in de constructie. Wij moeten Lorrain beletten zijn blad naar de kelder te helpen. En daarvoor kan ik zorgen U zult de voornaamste aandeelhouder zijn. daarvan heb ik mij op de hoogte gesteld. En u bepaalt dat mij het financieel beheer wordt opgedragen. Ik pas op uw dui ten. Ik heb de oplaag nu al op 20.000 gebracht. Iets hoger komen wij nog wel. Ik weet wat het publiek wil lezen. Op een gegeven moment verkopen wij het hele aandelenpakket aan een Afrikaanse combinatie, die be lang bij het blad heeft. Als ik niet tussenbeide was ge komen, had Lorrain zijn krant reeds verkocht. Het klinkt te mooi, ik geloof er niet in, zei Siame- djian. Stel U op de hoogte. Twee dagen later liet hij mij komen. Dat idee van U is perfekt, zei hij. Dat zaakje werkt. Alleen één ding: die Lorrain zou wantrouwen krijgen. Ik blijf op de achtergrond. Wij moeten een man hebben, die als vlag fungeert wanneer alles goed gaat en als parachute wanneer wij tegen de lamp lopen. Ik ken er een. Een oud-minister met een betrouwbaar voor komen Hij voelt er alles voor. Hij heeft al zoveel voor schot opgenomen, dat hij niet meer terug kan. Daarvoor voel ik niets! riep ik. Dat wordt eer. mislukking Geen sprake van. U houdt de leiding. Hij doet wat ik hem zeg En zo werd ik een maand later administrateur van la Ligne Frangaise, met een heel aantrekkelijk salaris, dat evenwel in het niet viel bij mijn provisie in deze trans actie, die ik in zijn geheel had ontvangen. Ik kon op nieuw een reserve vormen. Lorrain bemerkte niets. Hij kon uitstekend overweg met de minister, die al even vaderlandslievend dacht als hij. Lorrain bleef Frankrijk de idealen van de Union Frangaise voorhouden: een machtig, invloedrijk en wel varend vaderland. Het meest zonderlinge was, dat de krant er wel bij voer. De oplaag bleef stijgen. En ik ben ervan over tuigd dat dit ten dele, zo niet geheel, aan mijn medewer king was te danken. Door mijn ingrijpen kon het blad op de oude voet verder gaan, tot ieders genoegen. Sia- medjian toonde geen haast met de verkoop van zijn aan delenpakket. Hij was als vele anderen overrompeld door de devaluatie van de piaster van 17 op 10 franc, waarmee de regering door een pennestreek een eind aan de handel had gemaakt Hij wachtte op nieuwe mo gelijkheden en had weinig behoefte aan liquide kapi taal. Onder dergeliike omstandigheden was la Ligne Frangaise een even goede belegging als elk ander objekt. Ik wil niet ontkennen dat ik buitengewoon trots op mij zelf was. Ik vergeleek me met bepaalde staatslieden, oever wie de geschiedenis oordeelt: „Zij hebben zich in hun funktie verrijkt, maar tot nut van het algemeen". En wie zal zeggen wat er had kunnen gebeuren? Mis schien was ik er in geslaagd heel Frankrijk te verenigen onder de banieren van Charles Lorrain en de Union Frangaise, wanneer niet Maar ik loop weer op de gebeurtenissen vooruit. Voor de liefhebbers van mijn kunst wil ik hier nog op merken. dat ik een prachtige kleine chantage-affaire achter de hand. als het ware in portefeuille, had gehou den. De eerlijke Lorrain had zonder meer aangenomen dat het door de minister ingebrachte kapitaal van be trouwbare herkomst was en had niet zo onbescheider durven zijn zich grondig op de hoogte te stellen. De mar ;s al te goed opgevoed. Hij sprak altijd met veel eerbiec over de „groep van de minister", waarop de ministe.' dan glimlachte en hem beduidde, dat er dingen waren, waarover men liever niet te veel zei. Daarna begonnen zij over iets anders. Op een gegeven ogenblik had ik Lor rain dus kunnen onthullen dat de zaak draaide met pias ters van twijfelachtige herkomst en dat een of andere oplichter dit feit wereldkundig dreigde te maken. Maar daarmee zou ik tegelijkertijd mijn eigen relatie, Sia- medjian, in moeilijkheden hebben gebracht. Ik moest dus wachten. De rustige en fortuinlijke tijd bleef zo duren tot aan de rampzalige dag waarop Lorrain ontijdig, en buiten mijn schuld, ontdekte, wie en wat „de groep van de minister" was. Het was buitengewoon pijnlijk. Maar allerminst in de zin die ik had voorzien. Geen ruzie en verontwaardi ging, geen beledigingen en vechtpartijen, die mij in elk geval de tanden zouden hebben gekost, die ik kortgele den voor een fabelachtig bedrag met goud heb laten vullen, en misschien zelfs mijn nog kostbaarder leven. Want Lorrain is minstens even driftig als Delforge. Soort zoekt soort Het was heel wat erger dan een kloppartij, die, als e je uit de voeten weet te maken, althans dit voordeel ïeeft, dat je weet waar het gevaar dreigt. Tot mijn ;rote verrassing trad Lorrain in deze aangelegenheid jp met een koelbloedigheid en zelfbeheersing, die in het ;eheel niet met zijn karakter strookt. Dat hij het op nijn leven voorzien heeft, betwijfel ik niet. Maar hij ïeeft advies gekregen van iemand, die even wraak zuchtig is als hij, maar veel intelligenter, veel geslepe- ïer en beheerster. Het is een vrouw. Reden te meer om laar uit de weg te blijven. Zij is mijn allerergste vijand. Ik ken haar persoon- ijk. Zij heeft Lorrain op de hoogte gesteld omtrent de lerkomst van de fondsen van de „groep van de minis- er". Zij heeft deze crisis uitgelokt, waardoor niet al- 'een de vruchten van mijn arbeid te niet dreigen te gaan, naar waardoor tevens mijn leven gevaar loopt. Ik ben r zeker van, dat ze me willen vermoorden. Eer ik mijn pijnlijke positie van het ogenblik nader elicht, zal ik een en ander zeggen over de vrouw, die üj in deze onhoudbare situatie heeft gebracht Zij heet 'hristiane d'Engoult. Charles Lorrain grinnikte even. Het maakte een tries- indruk. Nou, dat heer laat werkelijk niet veel van mijn gevoel an eigenwaarde heel. Hij heeft mij een uitstekende cs in bescheidenheid gegeven. Misschien is het ergens goed voor. Waarom zeggen vrienden je nooit eens op een dergelijke manier de waarheid? (Wordt vervolgd) Advertentie Nieuwe ontdekking helpt in de hele wereld lijders aan hard nekkige verstopping. Dank zij een nieuwe ontdekking is het nu niet meer nodig telkens opnieuw weer hardnekkige verstopping te verhelpen met een min of meer drastisch werkend laxeer* middel. i\atu-raLax herstelt de natuurlijke regelmaat...dag in dag uit! Ideaal voor hen die buitens huis werken of op reis zijn, maar ook voor kinderen, bedlegerigen, enz. ,dc regelmaat wan de klok tan uitkomst bij hardnekkige varstopping. 60 tabl. ft.SS Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: Charlotte Kohier met „Olivia". Vrijdag 20 uur: Rotterdams Toneel met „Liefde van vier kanten". Concertgebouw: Vandaag 20 uur: Piano concert door Stefan Askenase. Grote Kerk: Vrijdag 11.30 uur: Beiaard concert door Arie Peters. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 u.: „08/15", deel II. Vrijdag tot en met don derdag 14 en 19.30 uur: „De tien geboden", alle leeftijden. Zondag 10, 11 en 12 uur: „Prinses Beatrix bezoekt de Verenigde Staten". Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De vallei van de zon", 14 jaar. Vrij dag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur, woens dag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Porto Fino", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, vrijdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Moutarde van Sonansee", alle leeftijden. Zaterdag 23.30 uur: „Een zomer slechts heeft zij gedanst", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „De deur naar de afgrond", 18 jaar. Vrijdag 14 en 20 uur, zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maan dag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Vakantie op Ischia", alle leeftijden. Don derdag 14 en 20 uur: „De prins-student", alle leeftijden. Minerva Theater: Vandaag 19, 20.15 en 21.30 uur: „Prinses Beatrix bezoekt de Verenigde Staten" en „Bezoek van koning Boudewijn aan Nederland". Vrijdag 20.15 uur en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Schön ist die Welt", alle leeftijden. Za terdag 14.30 uur en zondag 14 en 16.15 u.: „Boemelstudenten", alle leeftijden. Dins dag tot en met donderdag 20.15 uur en woensdag 14.30 uur: „Inspecteur-gene raal", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en vrijdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Some like it hot", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Tussen hemel en ahrde", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Moord in code", 18 jaar. Vrijdag en za terdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Union Pacific", 14 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Je bent nooit te jong", alle leeftijden. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 tl: „Les cousins", 18 jaar. Vrijdag en zater dag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21 15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Wat een hondeleven", alle leeftijden. Zondag 11 u.'J „De levensroman van Johann Strauss", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „Onder de mantel van de nacht", 18 jaar. Vrijdag tot en met zondag 20 uur: „Het komplot der 39 stappen", 14 jaar. Zondag 14.30 uur: „Ali Baba en de veertig rovers", alle leeftijden. Maandag tot en met woensdag 20 uur: „Als een verre glim lach", 18 jaar. Donderdag 20 uur: „Die Sünderin von Ferner-HoF', 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 8 november op werkdagen van 11 tot 17 uur: Expositie van grafieken van Ap pel, Bazaine, Corneille, Dubuffet, Hartung, Heyboer, Lucebert en Miro. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 november dagelijks (ook zondags) van 10 tot 22 uur: Expositie van tekenin gen van Frans Verpoorten. Kunstzaal Oud Ambacht (Omvalspoort): Tot 2 november dagelijks van 10 tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur: Expo sitie van schilderijen, tekenignen en aquarellen van Toon de Haas. Museum „Het Huis van Looy" (Kam perlaan): Tot 16 november dagelijks van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. zon dags van 14 tot 17 uur: Jubileumexnositie leven en werk van Jacobus van Looy. Vishal: Tot 8 november dagelijks (be halve zaterdagavond en zondag) van 14 17.30 uur en van 1921 uur: Expositie „Het kind en zijn boek". (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 23 oktober).

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 15