HERFST EN BOEKEN Het Rode Kruis Vogelshow I OOM KLAAS EN TANTE ALIE Geheel vernieuwd kantoor van de Amsterdamse Bank heropend Industriële vormgeving wordt te weinig beschermd Steenhouwerij H.M.Troupin en Zonen ZEGELS Vogelshow II „The Jokers Voor Friezen N ieuw bestuur KIENEN VOOR DE DIEREN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 „DE CIRKEL" IN ZWANENBURG Pleidooi van J. Schrofer voor wettelijke regeling 'tFriesche Schathuis De Wonderfluit" door het Scapino Ballet Zes auto's beschadigd bij ongelukken op de Schimmelpenninckweg Contactsamenkomsten van het Leger des Heils Bridgedrive voor Dennen heuvel in Dreefzicht Notaris Brans ridder St. Gregorius de Grote De natuursteen en marmerwerken Amsterdamsche Bank N.V. Dames van I laarlem en DWT deelden de winst Concert in de Glip Koninklijke onderscheiding voor H. L. van der Horst UUNDEKlMG 29 OK I OBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD Van Mensen en Dingen Het is met de bescherming van indus triële ontwerpen in Nederland nog slecht gesteld. Hoewel ons land zich reeds in 1925 heeft verplicht een modellenbescher- mingswet in te voeren, is een dergelijke wet thans nog niet verder dan in een sta dium van voorbereiding. Deze situatie houdt in dat het immateriële bezit van een bedrijf ontstaan dank zij grote investerin gen in industriële vormgeving, in ons land praktisch onbeschermd is. Deze klacht werd woensdagmiddag ge formuleerd door de heer J. Schröfer, di recteur van „De Cirkel" n.v. in Zwanen burg, tijdens een bijeenkomst ter gelegen heid van het vijfentwintigjarig bestaan van deze fabriek van stalen meubelen. De heer Schröfer, „dat de Nederlanders op gen een warm pleidooi voor een afdoende wettelijke regeling ter bescherming van modellen. „Op het ogenblik is het zo," aldus de heer Schrofer, „Dat de Nederlanders op de meubelafdelingen van de internationa le jaarbeurzen bijna even gevreesd zijn als de Japanners op de andere afdelingen." Deze omstandigheid maakt, dat de ani mo van de ondernemers in Nederland om op grote schaal te investeren in industrië le vormgeving niet wordt bevorderd, hoe zeer deze bevordering ook noodzakelijk is voor de exportpositie. Bovendien is de verhouding tussen on dernemer en vormgever onvoldoende ge regeld, aldus de heer Schröfer. De wetten geven de industriële vormgever te weinig steun. Hierdoor ontstaat het gevaar, dat bedrijven slechts voor korte tijd een vorm gever in dienst nemen. Als deze bedrijven menen het kunstje voldoende te hebben afgekeken, gaan zij over tot het vervaar digen van produkten, die mank gaan aan de gebreken van een onbegrepen naboot sing. „De Cirkel" heeft sinds jaren twee in dustriële vormgevers in dienst: Friso Kra mer en Wim Rietveld, die beiden hun vi sie gaven op de industriële vormgeving. Friso Kramer gaf een terugblik op het verleden en constateerde, dat zich thans orinieuw het geval voordoet van onbegre pen imitaties. Wim Rietveld wierp een blik op de toekomst, waarbij hij als doel stelling van de industriële vormgeving noemde: het ontwerpen van gebruiksvoor werpen, geschikt om in massa geprodu ceerd te worden op een zodanige manier, dat zij hun geld waard zijn en de consu ment er zoveel mogelijk plezier aan heeft. Advertentie Antiek - Fries koperwerk - Curiosa Jansstraat 8 - Haarlem - Telefoon 20141 Tweeduizend kinderen hebben gister middag in Carré in Amsterdam, bij de opening van de Kinderboekenweek 1959, genoten van het optreden van het Scapino- ballet met „De Wonderfluit", een ballet naar een verhaal van Henk Dragstra uit Leeuwarden, die de eerste prijs won in de door Scapino in 1958 uitgeschreven scena riowedstrijd voor kinderen tot veertien jaar. Een dankbare bedelaar geeft een jon- geri, HanS, een toverfluit waarmee hij si tuaties onderling kan veranderen, bijvoor beeld van een mens een beest en van een beest een mens maken. De choreografe me vrouw Hans Snoek en Jan Rebel hebben van dit kansrijke gegeven een alleraardigst ballet gemaakt, dat bij de première in details niet zonder haperen ging, maar als geheel spannend, rijk aan afwisseling en vol vaart verliep. Het ballet bestaat uit vier delen die door een verteller, Scapino, verbonden worden. De hoofdfiguur Hans werd met elan ver tolkt door Leonard Salaz. Hans komt eerst op een boerderij, dan in een circus en ten slotte in een oerwoud in situaties waar hij van de toverfluit gebruik moet maken. Hij gaat dan op zoek naar de bedelaar om te vragen hoe hij alles weer ongedaan kan maken. Hij vindt hem in „het geheimzin nige land". Dit laatste deel is het minst geslaagde. Peter van Zanten zorgde voor opper vlakkige, makkelijk in het gehoor liggen de muziek, waarvoor hij zijn inventiviteit niet diep aanboorde. Hans van Norden ont wierp de kostuums en decors, die prachtig met het verhaal harmonieerden. De kinderen in de zaal leken het gege ven niet geheel te begrijpen maar geno ten van de spannende atmosfeer, vooral in het derde deel „In het oerwoud". Met wat meer uitleg of enkele plastische voor beelden aan het spel vooraf, kan dunkt ons begrip voor het verhaal makkelijk bereikt worden. Op de kruising van de Schimmelpen ninckweg en de Leidsevaart in Haarlem hebben zich vrij kort na elkaar twee onge lukken voorgedaan waarbij zes auto's min of meer ernstig beschadigd werden. Woensdagavond om zes uur ontstond er op genoemd punt een botsing tussen de auto van een vertegenwoordiger en de wagen van een fabrikant. Deze laatste auto werd daarna weer tegen twee andere wagens geslingerd, die op de Leidsevaart stonden te wachten. Drie auto's moesten met kraanwagens worden weggesleept. De fa brikant, die volgens de politie geen voor rang had verleend, kreeg schaafwonden aan het been. De vertegenwoordiger was er ernstiger aan toe, want met een ribfrac- tuur, snijwonden en bloeduitstortingen moest hij naar het Grote Gasthuis worden vervoerd. Vanmorgen om kwart over zeven ont stond er op dit kruispunt opnieuw een aan rijding toen een 37-jarige bedrijfsleider uit Haarlem met zijn auto geen voorrang gaf aan een andere auto, bestuurd door een 28-jarig meisje uit Wassenaar. Beide auto's werden ernstig beschadigd. De be drijfsleider kreeg een hersenschudding en het meisje liep schaafwonden en een hoofdwond op. „De Cirkel" is in 1934 in Amsterdam op gericht. Het bedrijf bleef tot 1940 in de hoofdstad gevestigd en groeide in dié pe riode van de ambachtelijke naar de in dustriële sfeer. Na de oorlog werd het bedrijf naar Zwanenburg overgebracht. In vergelijking met de vooroorlogse ja ren is thans in produktiemiddelen honderd keer méér geïnvesteerd. De jaarlijkse omzet bedroeg voor de oorlog nog geen anderhalf percent van de ruim tweehon derdduizend stuks meubelen, die thans jaarlijks worden geproduceerd. Het per soneel is toegenomen van zes man in 1934 tot ongeveer vijfhonderd nu. In dezelfde periode is de nuttige bedrijfsoppervlakte toegenomen van 250 vierkante meter tot 15.000 vierkante meter. Het Korps Haarlem I van het Leger des Heils houdt in november en december in zijn gehouw in de Schagchelstraat in Haarlem weer een aantal wekelijkse woensdagavond-contactbijeenkomsten.. Woensdagavond 4 november wordt de film „Heidi" vertoond. De week daarop zal een aantal films over kolenmijnen onder de titel „Het zwarte goud" worden gedraaid. Woensdagavond 18 november volgt onder de titel „Daar onder in die mielis", een programma dat aan Zuid- Afrika is gewijd. Woensdagavond 25 november wordt „Evangelie in steen", een film over het beeldhouwwerk in de Fran se kathedralen, getoond. Op 2 december zal een verfilming van beroemde kerst verhaal van Charles Dickens „Scrooge en Marley" te zien zijn en een week later is er onder de titel „Gods noodlanding" een adventssamenkomst. Zaterdag 31 oktober wordt de jaarlijkse Dennenheuvelbridgedrive gehouden in „Dreefzicht" te Haarlem. De netto-op brengst van deze drive, die om acht uur begint, komt ten goede aan Dennenheuvel, de vereniging tot verpleging van hoofdar beiders in herstellingsoorden en sanatoria. Men kan zich voor de drive opgeven bij „Dreefzicht" (tel. 10670) en bij de heer Ad. C. Stevens, Dickmannstraat 54 te Overveen (tel. 41441). Jubileum r.-k. Kinderuitzendinz Het bestuur van de stichting Katholieke Kinderuitzending, afdeling Haarlem, heeft woensdagmiddag tijdens een recep tie ter gelegenheid van het gouden jubi leum vele gelukwensen in ontvangst ge nomen. Vertegenwoordigers van de ge meente en gemeentelijke instellingen, van zusterverenigingen en sociale instanties vierden dit gouden jubileum in het gebouw van het Wit-Gele Kruis aan het Kenau park mee. Pastoor K. J. Noteboom sprak het feest vierende bestuur toe en deelde mee dat de voorzitter, notaris B. M. Brans, was be noemd tot ridder in de pauselijke Orde van de H. Gregorius de Grote. De pas toor zei dat in de loop der jaren duizen den kinderen zijn uitgezonden om wat op verhaal te komen. Thans worden meer dan tweehonderd kinderen per jaar uitge zonden. Pastoor Noteboom wees erop dat de heer Brans al 21 jaar bestuurslid van de stich ting is, sinds 1952 voorzitter. De notaris vervult echter nog verscheidene andere functies. Zo is hij penningmeester van het kerkbestuur van de St. Antoniusparochie en bestuurslid van het St. Jacobs-Gods- huis. „Wij zijn u veel dank verschuldigd en daarom is deze pauselijke onderschei ding een erkenning van uw grote ver diensten", aldus de pastoor. Hierna speld de het bestuurslid mevrouw Fibbe de voor zitter zijn onderscheiding op. Namens de gezamenlijke kinderuitzend- verenigingen in Haarlem bood de heer N. Bakker gelukwensen aan. Als geschenk voor de tehuizen had hij twee bobsleeën en twee telramen meegebracht. De voorzitter van het interdiocesaan be stuur in de bisdommen Haarlem en Rot terdam. de heer J. Anten uit Velsen, zei dat de afdeling Haarlem steeds een voor name plaats in de landelijke vereniging heeft ingenomen. De heer Anten roemde het actieve bestuur en bracht hulde aan de heer Aukes, een van de pioniers van de kinderuitzending. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL BEVALLEN: M. Th. Ooijevaar—Van der Gragt, z.; H. J. HooglandWesselman, d.; A. H. van Rossum du Chattel, d. ONDERTROUWD: W. L. van Voorst Vader en H. Duijckinck Sander. GETROUWD: S. Frantzen en M. E. Weide; R. de Jong en J. Verhoeven; A. Saas en E. van der Zant; Th. H. Comman deur en A. G. M. Trompen. OVERLEDEN: Wed. M. C. Dahlhaus— Visser, 81 jaar; E. L. Nauta, 85 jaar. Bi'iilpSSMWwlSlii In aanwezigheid van de commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. M. J. Prinsen, de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, af vaardigingen van de hoofddirectie van de Amsterdamse Bank n.v., het departement Haarlem van de Nederlandse Maatschap pij voor Nijverheid en Handel, de Kamer van Koophandel voor Haarlem en omstre ken, de Bond van Geld- en Effectenhan del en de Haarlemse Bankiersvereniging is vanmorgen het geheel gemoderniseer de en verbouwde kantoor van de Amster damse Bar.k in de Grote Houtstraat in Haarlem geopend. In de ruime hal ge tuigden vele bloemstukken van de belang stelling voor deze gebeurtenis. Nadat één van de beide directeuren van het Haarlemse kantoor, de heer E. D. Haitsma Muiier, de aanwezigen had wel kom geheten, droeg mr. J. C. S. Nijen- bandring de Boer namens de hoofddirec tie het vernieuwde kantoor over aan de Haarlemse directie. Mr. Nijenbandring de Boer noemde het heropenen van een reeds bestaand kantoor een prettige be zigheid, omdat daarmee bewezen is, dat de bank uit haar jasje is gegroeid, hetgeen voor de directie aUeen maar aangenaam kan zijn. Spreker bracht dank aan de architect, de heer F. M. Kramer, en aan de aannemer, de n.v. Van Werven's Aan nemingsbedrijf, en wenste de Haarlemse directie van harte een „goede vaart". Na mens deze laatste vertolkte mr. Z. W. Houttuyn Bloemendaal zijn dankbaarheid ten opzichte van de clientèle en perso neel. Tevens bracht mr. Houttuyn Bloemen daal dank aan de heer W. du Pon van de directie kantoren van de Amsterdamse Bank, onder wiens supervisie het gebouw is gemoderniseerd. Spreker wees erop, Het interieur van het geheel vernieuw de kantoor van de Amsterdamse Bank, dat vanmorgen officieel in gebruik is genomen. dat de Haarlemse directie zich bewust is van de grote verplichtingen, die zij ten opzichte van de hoofddirectie heeft. „Wij schrikken hier echter niet voor terug en aanvaarden deze verplichtingen van har te gaarne". Na het officiële gedeelte van de ope ning kregen de genodigden gelegenheid het nieuwe kantoor in ogenschouw te ne men. Vanmiddag heeft de bank een druk bezochte receptie voor relaties en belang stellenden gehouden. BURGERLIJKE STANJ) HEEMSTEDE. ONDERTROUWD: J. Knul en M. Mak kes van der Deijl; P. G. Lommerse en P. J. M. Steinhoff; K. Snel en K. H. M. van Tiel; G. A. Roelands en H. Reijngoud; D. van Holland en J. A. de Jong; L. J. Karre- man en W. de Ronde. GETROUWD: C. C. Vervloet en A. Cor- nelisse; J. M. Treffers en J. F. E. Struijf; U. J. Huber en M. van Roojen; R. de Bruin en A. van Zanten. GEBOREN: Maria Wilhelmina, d. v. B. J. van Ewijk en H. C. van der Pols; Anna Maria, d. v. H. A. M Adriaanse en Th. H. M. van Dijkman; Margaretha Catharina Erna Maria, d. v. R. P. W. Vreeurg en J. A. van den Brink; Diana Judith Benvenuta d. v. H. de Wolff en H. Terwee. OVERLEDEN: Mevr. H. Rison—Van der Zee, 79 j., p./a. J. de Berg, Soendastraat 11, Heemstede; J. van Kesteren, 73 j., Es doornkade 7; Mevr. J. M. Burggraaf Stals, 79 j„ p./a. A. H. Burggraaf, Assen- delverstraat 3, Haarlem. Advertentie voor het kantoor Grote Houtstraat te Haarlem werden uitgevoerd door te HAARLEM Telefoon 10564 - 20154 - 20750 De afdeling Haarlem van het Rode kruis heeft een brochure uitgegeven over haar veelomvattende acti viteiten. Doel en opzet van dit menslievende werk wor den besproken en ook wordt verteld, welke goede dien sten het Rode Kruis verricht. Wist u bijvoorbeeld dat vorig jaar 7265 bloedtransfusies in Haarlemse ziekenhuizen werden gegeven? Vrijwillige welfare-werksters zorgen voor goede ontspanning van zieken. De colonnes verlenen meewerking bij sportevene menten enz. Het Jeugd Rode Kruis maakt zich ook heel verdienstelijk. Wie over dit I werk meer wil weten, raad- plege de brochure. Inlichtin gen verkrijgt men ook aan het bureau, Paviljoenslaan -umuojiS 'Q8HZ uoojajai 'g mer 84289. Het is niet toevallig, dat de organisatoren van de kinder boekenweek de herfst hebben uitgekozen om dit evenement te laten plaatshebben. Vooral dit jaar hebben zij het daarbij getroffen want de herfst, compleet met storm en regen, drijft de kinderen als het ware naar de huiskamer, waar de narigheid vergeten kan worden. Mèt boeken, kinder boeken uiteraard. Van 28 oktober tot en met 7 november wordt in de Vishal op de Grote Markt in Haarlem een com plete tentoonstelling aan dit kinderboek gewijd. En daarbij zal men zonder twijfel het kinderboek 1959, „Sinterklaas en de struikrovers" van de Haarlemse schrijfster Harriet Laurey aantreffen. Reden genoeg dus om eens de Vishal binnen te lopen. Zoals 't meisje op de foto deed, dat door de herfst heen ten gerieve van de fotograaf, die het begrip kinderboeken week in beeld wilde brengen, dit stapeltje lectuur op weg naar huis torst. De Nederlandse filatelisti sche vereniging „Op hoop van zegels" te Haarlem houdt op zaterdag 31 oktober, des middags om half drie in ge bouw „Cultura" te Haarlem een speciale luchtvaartmid dag. Op de agenda staan ondermeer lezingen door leden van de Nederlandse vereniging van aerofilate- listen „De vliegende Hol lander". De heer J. C. M. Dellenbag geeft beeldfilatc- lie, jhr. W. Six spreekt over het KLM-luchtpostjubileum en drs. J. Boesman toont post uit het belegerde Parijs (1870). Op vrijdag 30 oktober des avonds om zeven uur zal de heer E. H. Tenkinck, gepen sioneerd hoofdcommissaris van politie, in Brinkmann te Haarlem een vogeltentoon stelling openen van de club van volièrehouders en vogel vrienden „Onderling ge noegen". Volgende week donderdag, op 5 november dus, heeft des avonds om acht uur de opening plaats van de jaar lijkse vogelshow van de ver eniging van vogelliefhebbers „De gekleurde zanger". Deze expositie wordt gehouden in de Vleeshal te Haarlem en de directeur van de stichting Haarlems Bloei, de heer W. van Willige, zal de opening verrichten. Aan deze show wordt medewerking verleend door Van Houten's vogel circus, dat voor deze ge legenheid een geheel nieuw programma heeft ingestu deerd. De show is geopend van vrijdag 6 november tot en met maandag 9 november van 10 tot 22 uur en op dins dag 10 november van 10 tot 17 uur. ff Ook het Frysk selskip „Gysbert Japicx" is na de zomervakantie weer volop aan het werk, getuige de uitnodiging, die wij dezer dagen ontvingen. „Wurklist foar de Gear- komste yn it Gebou St. Bavo, Smedestrjitte 23, Haerlim op Tissdei 3 novimber 1959. Doarren iepen jouns om 7.30 üre. Tagong allinne op for- toan fan Ledekaert". Het programma luidt als volgt: „De rein komt nei de sinnein bünt forskaet fan sketskes, lieten en foar- drachten under lieding fan de hear G. Presburg. 1. By Abele Zoodsma thüs, 2. Alle- gearre nei de Bavo, 3. Frys- ke Grienmank, 4. De Bran- ploech, 5. Unwaer! 6. Marije, 7. It mearke fanen de. 8. Lieten üt „De tiid haldt gjin skoft", 9. De Ballade fan Hindrik Jelles, 10. Fiskje yn 't reid, 11. De rekrüt, 12. It himdtsje fan Tryntsje, 13. Fragenf ragen Skoft. 14. De Houliksautomaet. Hwa't noch gjin Ledekaert hat, kin dv tsjin bitelling fan de ynlage-oan de seal ófhelje. De Haarlemse katholieke studentenvereniging „Sanc- tus Bavo" heeft ook weer een bestuur, dat als volgt is samengesteld: praeses: J. J. H. van Luxemburg; vice- praeses: H. J. Voeten; ab- actis prima: mejuffrouw J. R. M. Hin; quaestor: W. A. Th. Heemskerk; ab-actis secundus: J. Th. A. Rijnders en assessor: B. J. C. M. de Vet. Op 5 november wordt in „Dreefzicht" te Haarlem een kienavond gehouden voor 't N.Z.H.-personeel. De op brengst van deze avond is bestemd voor het Sint Nico- laas-feest. dat het comité „Kindervreugd" voor de kinderen van de N.Z.H.- mensen gaat houden. De heer H. Schild, Ampsing- straat 14 in Haarlem, een van de organisatoren, no teert graag de inschrijvingen. We kregen dezer dagen een briefkaartje van Hans Alta, die namens de band „The Jokers", een orkestje van vijf jongens van twaalf tot vijftien jaar, mededeelde, dat men een muziekavond gaat houden ten bate van de VARA-Sint Nicolaas-speel- goedactie. Dat gaat dan ge beuren op 9 november in de Bornwaterschool te Bloe mendaal. Verleden jaar, zo schrijft Hans, hebben we ongeveer 120,— opgehaald en we hopen dit jaar ook weer een dergelijk bedrag bij elkaar te krijgen. We hopen het ook voor je, Hans. Bijna alle mensen uit de buurt en bijna alle kinderen van de speeltuinvereniging „Te Zaanen" kennen „tante Alie en oom Klaas" uit de Siriusstraat in Haarlem. De naam Van Graas zegt een heleboel mensen niets, maar dat vindt het echtpaar dan ook helemaal niet belangrijk. Ongeveer vijftien jaar is mevrouw Van Graas vice- voorzitster geweest van de speeltuinvereniging „Te Zaa nen". Kortgeleden heeft ze die functie al kostte het haar de grootste moeite neergelegd, omdat ze haast geen avond thuis was tot groot protest van haar doch ters Tiny en Marga. Be halve voorzitster was me vrouw Van Graas jarenlang leidster van de operette- en balletclub, en verzorgde ze de poppenkastvoorstellingen. Zomers tijdens de vakantie kampen hielp ze bovendien altijd in de keuken en soms veranderde haar naam van „tante" in „zuster Alie", als ze als E.H.B.O.-hulp dienst deed. En hoewel mevrouw Van Graas officieel al dat werk heeft opgegeven, wil ze in de toekomst toch nog wel de poppenkastvoorstel lingen geven, vooral met be paalde gelegenheden als Sin terklaas en Kerstmis. „Dat zal ze toch nóóit kunnen laten" vertelt ons ook haar echtgenoot lachend, en hij voegt eraan toe: „Van de zomer gaat ze vast ook wel weer mee met de vakantie- kamt>en in IJmuiden, want al vier jaar zegt ze dat ze het niet meer doet, en als 't dan eenmaal zo ver is. is ze niet meer te hou'en". „Ja, zo'n kamp vind ik heerlijk, weet je nog die keer met die storm in IJmuiden, Klaas?" Mevrouw Van Graas wacht het antwoord van haar man niet af, maar begint enthou siast te vertellen: „Het was die dag net zulk weer als vandaag, veel wind en regen. We waren in IJmuiden. Met de leiding hadden we met veel moeite de grote tent op gezet. Het was op een zon dag. 's Maandags kwamen de kinderen. Vol trots ston den we naar ons resultaat te kijken, en toen ineens ge beurde het. Een fikse wind stoot veranderde onze tent in een hoopje flarden. Het dak werd er in één ruk af geslagen. Stokken en touwen vlogen in 't rond. Die nacht hebben we toen in een bun ker geslapen, dat was een gekke gewaarwording. Ge lukkig was het de volgende dag stralend weer en hebben we met de kinderen buiten kunnen spelen. En toen het eenmaal bedtijd was stond er weer een tent, een gloed nieuwe uit Amsterdam". Als we nog wat met me vrouw Van Graas over haar werk spreken, blijkt toch wel dat ze de poppenkast voorstellingen altijd 't leukst heeft gevonden. Alle poppen maakte ze zelf, en voor iedere voorstelling bedacht ze zelf een verhaal, waar meestal Jan Klaassen, Ka trijn. de prinses, de dief en de politieagent een hoofdrol in spelen. De heer Van Graas heeft zijn vrouw altijd zoveel mogelijk bijgestaan, maar ook hij heeft naast zijn gewone werk. nog vele an dere dingen gedaan. Zo is hij nu al twintig jaar collecte leider van de Vereniging tot Behartiging der Belangen De heer en mevrouw Van Graas bij hun poppenkast. van t.b.c.-patiënten in Ne derland, afdeling Haarlem, en daar heeft hij zijn han den aan vol. Op zaterdag 31 oktober is dit actieve echt paar vijfentwintig jaar ge trouwd, en dat is dan én voor de leden van de speel tuinvereniging „Te Zaanen" èn voor alle andere mensen, een goede gelegenheid om „tante Alie en oom klaas" eens in de bloemetjes te zetten. Wie oude dekens of vloer kleden kwijt wil, kan hier mee het asiel van de Dieren bescherming, Ridderstraat 11 in Haarlem, een plezier doen. Want deze winter willen de honden en poesen weer heer lijk warm liggen en daarom moet voor deze dieren een goed bed worden gespreid. Even 12823 bellen en de de ken of het kleed wordt af gehaald. Voor de eersteklasse dames van de waterpolocompetitie district Noordholland werd in het Sportfondsenbad in Haarlem gespeeld de wedstrijd DWTHaarlem. Ondanks het feit dat DWT iets sterker was, moest men genoegen nemen met een gelijk spel. In de eerste helft buitte Rie Hesseling een fout in de Haarlem-achter- hoede uit en bezorgde DWT de leiding. In de tweede helft zag Paula van Bruggen haar taai doorzetten beloond (20). Thea Hölsken kwam toen vanuit de Haarlem achterhoede naar voren en verkleinde de Haarlem-achterstand. Eén minuut voor 't einde maakte Nel Goedhart er 22 van. De heren van Njord bonden de strijd aan tegen Haarlem 3. dat met 51 geklopt werd. In Velsen zijn gespeeld VZV 2 HPC 3 4—1 en VZV 3—DWT 3 2—5. Het bestuur van het Heemsteeds fanfa rekorps „Eensgezind Excelsior" wil een onderzoek in stellen naar de mogelijkhe den, om ook in de Heemsteedse buurt schap „De Glip" regelmatig concerten te verzorgen. Vandaar dat bij wijze van proef heden (donderdagavond) in het wijk- gebouw „De Princehof" een uitvoering wordt gegeven, waarvoor een attractief programma is samengesteld. Dit ver meldt voor het eerste gedeelte een selec tie uit de musical „My fair lady", de Eurovisiemars en de Luxemburgwals. Na de pauze volgen enige amusementsnum mers, zoals een Tiroler Landler en de Houthakkerspolka. Verder is er een de monstratie door de majoretten en het tamboerkorps. Ter gelegenheid van het feit, dat hij veertig jaar als chauffeur in dienst is van de zeepfabriek „Het klaverblad" in Haar lem is de heer H. L. van der Horst van morgen in de cantine van de fabriek toe gesproken door zijn directeur, de heer D. J. E. Swens, die hem behalve een gra tificatie het vererend getuigschrift van de maatschappij van Nijverheid en Handel overhandigde. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, speldde de jubilaris de eremedaille in brons ver bonden aan de orde van Oranje Nassau op. Vervolgens spraken vertegenwoordigers van het kantoor- en fabriekspersoneel en hierna maakten velen van de gelegenheid gebruik de heer Van der Horst geluk te wensen met zijn jubileum.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5