ketter oet Haarlem gaat uitbreidingsmethode van Amsterdam niet toepassen Amsterdamse Beurs VRIJDAG JO OKTOBER 19 59 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT OPENBARE WERKEN Ontmoeting Mej. Boelens tijdens drukke receptie gehuldigd Man raakte op station Bloemendaal onder trein Sassenheims burgemeester wordt gehuldigd Bejaarden gaan naar „De Jantjes" Centrale antenne voor 70 woningwetwoningen Mannenkoor concerteert Suikerbieten hebben dit jaar hoog suikergehalte De beurs van gisteren Kies Negen Joegoslaven gedrost Scheepvaart Donderdag is mr. H. Wilton, directeur van het City-concern, financier van de onlangs door Toon Hermans uitge brachte film „Moutarde van Sonaan- see", bij een auto-ongeluk op de rijks weg AmsterdamDen Haag, nabij Oegstgeest, om het leven gekomen. Bij het ongeluk waren nog twee personen auto's betrokken. Van de vijf inzitten den werden drie gewond. De foto toont de totaal verwoeste wagen van de heer Wilton. Uit het hoofdstuk Openbave Werken van de Memorie van Antwoord blijkt, dat de afdeling Monumentenzorg te Haarlem derestauraties in voorbereiding hebben van de Bakenessergracht 67, Lombard- steeg 14, Breestraat 2426, Jansstraat 85. Comang Gildchuis (Witte Herenstraat), Grote Houtstraat 115, Grote Houtstraat 126, Poortje Hofje. In den Groenen Tuin (Lange Veerstraat), Grote Markt 21, de Hoofdwuiht, het Proveniershuis, de Doe- 'en, v.m. Kinderhuis (Kinderhuisvest hoek Magdalenastraat), Groot Heiligland 20, Groot Heiligland 22, Kruiswulf Grote Kerk, O.L. Vrouwe- en St. Anthoniegast- huis. Kap Grote Kerk, Kokstraat 6, Kleine Houtstraat 31 en Jansstraat 79. In uitvoering zijn, of zullen binnenkort worden genomen: Anegang 11, Gedempte Oude Gracht 41-43, Nederlands Her vormde Diaconie in de Jansstraat, Waal se Kerk, Spaarne 11 en het Broodkantoor VF.'n Pastoor Blommert. Vervolgens delen B. en W. op een des betreffende vraag mee, dat de gemeente lijke monumentenverordening in een ver gevorderd stadium van voorbereiding verkeert en dat het in de bedoeling ligt het ontwerp van deze verordening bin nen afzienbare tijd aan de raad ter vast stelling aan te bieden. Een van de raadsleden vraagt verder of B. en W. van Haarlem kennis genomen hebben van de uitbreidingsplannen van Amsterdam in Buitenveldert, waarbij van de Amsteloever af in langzame over gang van park tot bungalow, eengezins woningen en hogere bouw een goede overgang en mooie uitzichten worden bereikt. Het raadslid vraagt thans aan B. en W. of het college bereid is voor wijk C in Schalkwijk deze methode toe te passen. De Amsterdamse uitbreidingsplannen, zo antwoorden B. en W., zijn opgezet volgens een bepaald principe dat afwijkt van de in Haarlem gehanteerde uitgangspunten. In Haarlem worden eengezinswoningen en etagewoningen in stedebouwkundig op zicht als afzonderlijke elementen gehan teerd. In Amsterdam worden beide woon vormen vaak als één geheel gezien. In Haarlem wordt gestreefd naar het concen treren van eengezinswoningen in samen hangende buurten. Om deze concentratie en samenhang te bereiken, worden deze woningen vaak in het midden van de wijk geprojecteerd. De etagewoningen worden in deze opzet aan de rand van de wijk opgenomen. Deze rand kan zeer los en open van opzet zijn en behoeft dus geen starre afscheiding te vormen tussen de eengezinswoningen en de ruimte buiten de wijk. Tussen het eengezinswoningencomplex en de buitenrand kunnen de bijzondere gebouwen ('scholen, kerken, enz.) een plaats vinden. Op deze wijze kzm een duidelijke opbouw van de wük worden bereikt. Het genoemde uitgangspunt behoeft niet op een dogmatische wijze gehanteerd te worden: waar dit wenselijk is kan, met behoud van het principe, op bepaalde plaatsen van deze opzet worden afgeweken. In aansluiting hierop delen B. en W. voorts nog mee, dat met het oog op het uitbreidingsplan Schalkwijk het volks tuincomplex „Ons Buiten" ter plaatse niet gehandhaafd kan blijven en dat men op het ogenblik een mogelijkheid zoekt om dit complex te verplaatsen. Sanering Uiteraard heeft ook de sanering in de diverse delen van de stad Haarlem de belangstelling van diverse raadsleden. B. en W. delen in verband met deze sane ringen mee, dat als eerste sanerings object de omgeving van het Stationsplein beschouwd kan worden. De plannen hebben echter nog geen concrete vorm aangenomen. Een plan voor de sanering van de Doelstraat verkeert in een ver gevorderd stadium van voorbereiding. Met het oog op de verplaatsing van de markt op de Gedempte Oude Gracht en de bouw van een nieuw gebouw voor de stadsbibliotheek aan de Raaks wordt deze sanering urgent. Uiteraard zullen nog meer buurten ge saneerd of gerevalideerd dienen te wor den, zo schrijven B. en W. Op «het pro gramma staan ondermeer de Vijfhoek, de Kamp, Begijnhof, Dubbele Buurt, Rozen- prieel enz. In verband echter met de finan ciële consequenties welke deze maatrege len met zich meebrengen en de heersende woningnood zal hiertoe echter nu nog niet kunnen worden overgegaan. Dit houdt echter niet in, dat het college van B. en W. ten aanzien van genoemde buurten een massieve houding aanneemt. De sanering van het Begijnhof hangt ondermeer samen met het vraagstuk van de bodediensten. B. en W. onderzoekt de mogelijkheden tot verplaatsing van het bodecentrum naar 'n daarvoor geschikte plaats. Naar aanleiding van de vragen over aanleg en onderhoud van de wegen in Haarlem delen B. en W. mee, dat diverse wegen in 't Amsterdams kwartier en de Slachthuisbuurt. de Spaarn- damseweg, verschillende wegen in het Kleverpark, de Kamperlaan en de Buiten rustlaan geasfalteerd zullen worden. Voorts verklaren B. en W., dat dient te worden afgezien van de verwezenlijking van het plan om de Timorstraat te asfal teren, aangezien de kosten daarvan 900.000,geheel voor rekening van de gemeente zouden komen aangezien het rijk niet meer bereid is mede te werken aan een ontlasting van de Rijksstraatweg nu de rijksweg HaarlemAlkmaar aangesloten zal worden op de Delftlaan. Vervolgens delen B. en W. mee, dat door de Nederlandse Spoorwegen een plan voor 'n tunnel voor voetgangers en wielrijders bij de Munterslaan is vervaardigd. Rioolwaterzuivering Op een desbetreffende vraag antwoor den B. en W. dat het college overtuigd is van de noodzakelijkheid om over te gaan tot zuivering van het rioolwater. Het col lege zal pogingen in het werk stellen hier voor financiële medewerking van het rijk te verkrijgen. Omtrent het tijdstip, waar op de rioolwaterzuiveringsinstallatie in de Waarderpolder in gebruik genomen zal kunnen worden, kunnen B. en W. thans echter nog geen voorspelling doen. Verfraaiing Ten aanzien van de stadsverfraaiing delen B. en YV. ondermeer mee dat men al het mogelijke zal doen om de stad een zo goed mogelijk aanzien te geven. Zo zal bij voorbeeld de muur op het Stationsplein verlevendigd worden door lichtreclames en door het aanbrengen van een beplan ting. Vervolgens delen B. en W. mee, dat het recreatieplan voor de omgeving van de Mooie Nel in een vergevorderd stadium van voorbereiding verkeert. Dit kan ook gezegd worden van de plannen en onder handelingen met betrekking tot de over plaatsing van de fustencentrale ten be hoeve van de groente- en fruitveiling naar de Oudeweg. Binnenkort zal de gemeente raad daaromtrent een voorstel bereiken. Tenslotte delen B. en W. de raad mee. dat het college overweegt de straten in 't te annexeren gebied Schalkwijk te noemen naar staatslieden omdat daar gelegenheid zal zijn voor uitgebreide toepassing, zowel voor oudere als jongere tijden. HELSINKI (UPI) De aarde gaat sinds 26 oktober door de meteorieten-„zwerm" der Tauriden, aldus heeft de Finse astro noom prof. Lauri Kaiaja medegedeeld. Het hoogtepunt valt van 3 tot 13 november. Drie dagen later is de zwerm gepasseerd. Hillegom Ter gelegenheid van haar zilveren jubi leum als onderwijzeres bij de Boaz-school in Hillegom is mejuffrouw M. Boelens donderdagavond in het jeugdhuis „Welte vreden" gehuldigd. Enige honderden men sen hebben van de gelegenheid gebruik maakt om de jubilaresse tijdens de recep tie te feliciteren. Onder hen bevonden zich de inspekteur van het lager onderwijs, de heer L. Schip per, het oud-hoofd van de Boaz-school, de heer G. Troost, vertegenwoordigers van de kerkeraad der Gereformeerde kerk van andere scholen. Vele ouders en oud-leer lingen waren aanwezig. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer Jac. van der Vinne. roemde de jubi lerende onderwijzeres en zei dat mejuf frouw Boelens zich voortreffelijk van haar taak heeft gekweten. Hij hoopte dat zij nog lang het onderwijs zal dienen. Namens het schoolbestuur bood de heer Van der Vinne de onderwijzeres een gou den polshorloge aan. Tot kwart voor tien stroomden de be zoekers toe. Vooral het zien van de vele oud-leerlingen deed de jubilaresse goed Daarna bleven de jubilaresse, haar ouders en een zuster met het onderwijzend per- BURGERLIJKE STAND HILLEGOM. GEBOREN: Rudi, z. v. C. P. Verschoor en T. C. Granneman; Suzanne, d. v. A. D. de Wagt en P. Esveld; Adrianus Cornelia Theodorus Maria, z. v. F. Bijwoerd en C. van der Loo; Johanna Jannetje, d. v. J. G. Elseman en L. J. Wagner; Johanna Maria Petra, d. v. P. J. van der Zwet en M Veen. ONDERTROUWD: A. Leendertse en M. de Vries: J. W. van Roode en J. C. Rus man. GETROUWD: M Bakker en J. M. Kops; W. P. Rolvers en A. A. Duwel; C. H. J. Nijman en A. A. Straathof; J. Th. M. Heemskerk en C. M. M. Straathof; J. Kroon en M Lous. OVERLEDEN: Geen. Vanmorgen om kwart voor tien heeft zich op het station Bloemendaal een onge luk voorgedaan tengevolge waarvan een vijftigjarige Bloemendaler ernstig ge wond werd. Het treinverkeer tussen Alk maar en Haarlem werd ruim een half uur gestremd. Toen de trein uit de richting Santpoort naderde raakte de Bloemendaler, die op het perron stond te wachten, onder de trein. Ernstig gewond, onder meer met kwetsuren aan hoofd en voeten en met in wendige kneuzingen, is hij naar het Mari nehospitaal in Overveen vervoerd. VERGADERING CHRISTEN VROUWENBOND Vanavond vergadert de afdeling Lisse van de Nederlandse Christen Vrouwen bond in de „Witte Zwaan". Mevrouw Gil- huijsSmitskamp uit Amsterdam zal een lezing houden over „Gebrek aan stilte". Kwart eeuw in overheidsdienst De burgemeester van Sassenheim, jhr. mr. R. Sandberg van Boelens was op 22 oktober een kwart eeuw in overheids dienst. In verband hiermee zal hij volgen de week donderdag worden gehuldigd. Die dag wordt 's morgens ten raadhuize een buitengewone raadsvergadering gehouden onder leiding van de waarnemend burge meester, wethouder A. Vogelaar. Om twee uur is er een bijeenkomst voor het ge- meentepersoneel om half vier gevolgd door een receptie voor genodigden van buiten de gemeente. Hierna volgt om vijf uur een receptie voor de inwoners van Sassenheim. De burgemeester werd op 1 januari 1899 in Groningen geboren en studeerde aan een gymnasium in Arnhem en de Rijks universiteit in Utrecht, waar hij in 1925 zijn studies voltooide. Na een vijftal jaren ter secretarie van Voorschoten werkzaam te zijn geweest werd !»ij in 1931 als secre taris-generaal belast met de organisatie van het zesde internationale congres voor militaire geneeskunde en farmacie. Enke le jaren is hij secretaris van het Rode Kruis geweest. Op 22 oktober 1934 begon zijn loopbaan in overheidsdienst als chef van het kabinet van de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, in welke func tie hij steeds contact met burgemeesters had Op 15 februari 1941 volgde de benoe ming tot burgemeester van Sassenheim. Vooral in de eerste moeilijke jaren van zijn burgemeesterschap heeft mr. Sand berg van Boelens zich een goede burger vader getoond. Door zijn beminnelijke aard staat hij bij de bevolking van Sas senheim goed aangeschreven en geniet hij in de gehele bollenstreek veel sympathie. Dit zal wel blijken tijdens de huldiging op 5 november. Zandvoort Het -bestuur van de Zandvoortse be jaarden-sociëteit „Voor Anker" biedt de leden van de sociëteit een uitgaansavondje aan. Op vrijdag 6 november gaat men in drie autobussen naar de „Kleine Comedie in Amsterdam, om daar een voorstelling bij te wonen van „de Jantjes" door het Amsterdamse Volkstoneel. Hoofddorp Voor het plaatsen van een centraal an tennesysteem ten behoeve van het in aan bouw zijnde complex van zeventig wo ningwetwoningen in Hoofddorp-oost vra gen B. en W. van Haarlemmermeer de raad een krediet van f 6300,beschikbaar te stellen. Daar de bewoners die van het centrale antennesysteem gebruik gaan maken geen aparte antennes meer behoeven aan te schaffen, achten B. en W. het verantwoord voor aansluiting van een t.v.- en/of radio toestel een vergoeding in rekening te bren gen. Voorlopig zijn deze vergoedingen ge raamd op f 0.35 per week voor een t.v.- en 0.10 per week voor een radio-ontvanger. Het Hoofddorps Mannenkoor „Zang en Vriendschap zal op zaterdag 14 november in de „Beurshal" het jaarlijkse concert geven. Ook zal optreden het Koninklijk Mannenkoor „Caecilia" uit Haarlem. Het instrumentaal gedeelte zal worden ver zorgd door een hoornkwartet onder leiding van de heer J Zwagerman. Half wei Sinds 1 oktober wordt bij de suiker fabriek in Halfweg een nieuw los methode toegepast. De vrachtauto's rijden daarbij op een schuinlopende betonnen bak en worden in een oogwenk door mid del van een waterkanon van hun bieten- last bevrijd. De langdurige droogte van de afgelopen zomer beïnvloedt de produktie sterk. Als gevolg van de droogte is het suikergehalte van de bieten namelijk twee a drie per cent hoger dan normaal, waardoor men aan een snellere verwerking moeilijk toe komt. De suikerproductie ligt twintig procent hoger dan het gemiddelde van de vooraf gaande jaren. De fabriek kan thans veel sneller de bieten verwerken dan in voor gaande jaren. Ook de handel in natte pulp (het afval- produkt van de suikerbieten dus) is sterk gestegen. In het begin van dit jaar. was deze han del tot op het nulpunt gedaald. De natte pulp werd met moeite verkocht. Nu zijn er veel veehouders, die *ich dit aanvul- j lingsvoer zouden wensr Or -ter aan alle wensen tegemoet L k heeft men de eerder afgenomen k\ .is ge reduceerd. om aan alle vraag L voldoen AMSTERDAM De belangstelling voor de internationale waarden was over vrijwel de gehele linie minimaal. Er waren geen factoren aanwe zig die de markt, in welke richting ook, konden beïnvloeden. Wall Street was on regelmatig gesloten en de Westduitse beur zen gaven, na een lagere opening, onveran derde koersen te zien, vergeleken bij de vorige slotkoersen. Londen was vast. De arbitrage kon moeilijk lot zaken komen en wanneer dit het geval was. zette dit geen zoden aan de dijk. Het publiek bleef ook terughoudend en de beroepshandel zag in de affaire geen brood en deed vrijwel niets. De koersen vielen tegen en waren lager dan die van de niet-officiële beurshandel gedurende de morgenuren. Toen werd voor AKU als hoogste prijs betaald 379, Uni lever 691, Philips 648, en voor Kon. Olie 160.10. AKU noteerde gedurende de of ficiële beurs 373, tegen een vorige slotprijs op 378 1/4. Philips verloor op 646 3 punten. Unilever daalde van 689 tot 687 en dit was de slotkoers van de vorgie dag. Kon. Olie op 159.70 circa een gulden en beneden pariteit New York. De activiteit in deze hoek was zeer gering. In de scheepvaart afdeling viel de stemming erg mee, de meeste fondsen boekten een koerswinst van 1 tot 2 punten bij een kalme handel. Van de leidende cultures was Amsterdam Rubber aangeboden en in de overige waar den kwamen geen koersveranderingen van betekenis voor. De staatsfondsen gaven een herstel te zien na de verliezen van de voorgaande dagen. In de Amerikaanse sec tor bleven certificaten Studebaker de aan dacht vragen. De geregistreerde omzet van de vorige dag bedroeg 1175 certificaten van 10 shares. In Wall Street bereikte het fonds woensdag de grootste omzet met 252.800 shares. De prijs werd op het Dam rak op 28 5/8 dollar geadviseerd tegen de vorige dag 27 5/16 dollar. In de locale sec tor werden aandelen Grasso's Koninklijke Machinefabrieken een paar punten hoger geadviseerd evenals aandelen Walvis vaart. Op béide aandelen werd door een bekend commissiehuis nog eens extra de aandacht gevestigd. Smit's Transformato ren kregen een lagere adviesprijs. Prolon gatie 3 percent. (ANP). NEW YORK Bij een over het algemeen actieve, maar onregelmatige aandelenmarkt. waarop tegen sluitingstijd verbeteringen werden geconstateerd, hebben de elektronische fondsen sterk gelegen, en koerswinsten ge boekt die van 3 tot 8 dollar varieerden De berichten over nieuwe pogingen om de staalstaking waarvan alle staalcon- sumenten thans de gevolgen voelen tot een eind te brengen zijn vermoedelijk de oorzaak van de verbetering tegen slui tingstijd. General Time liep meer dan 8 punten op, Ampex 5. Ten gevolge van winstnemingen in meerdere hoeken ver zwakte de positie van farmaceutische waarden tegen het eind. Fondsen die be lang hebben bij de ruimtevaart, een sec tor waar de elektronische waarden bij be horen, lagen vast in de markt. De auto fondsen liepen iets op. met grote omzet van Studebaker en American Motors. Al- lied Chemical boekte een winst van meer dan 5 dollar, International Salt een van 3, terwijl een groot aantal specials win sten van ruim 3 dollar boekte. De handp' was zo druk dat de tikker verscheidene keren achter raakte, en met sluitingstijd ook niet bij was. De totale omzet was 3.890.000 aandelen Van 1209 verhandelde fondsen waren 478 hoger en 511 lager. Het industriegemiddel de kwam van 643.60* op 645,11, dat van spoorwegen van 155.61 op 155.15. dat van openbare nutsbedrijven bleef op 87,41 (UPI). Slotkoers Heden gisteren 13.45 ut 3-3l/r«/a Nederl '47 90'»/., 90l3/is 3 Nedl 1962'64 97 Vt Woningbouw 6*/» 1094* 1094* Pr A'dam '56 I 81'/* Pr. A'dam '56 II 9i y, Pr. A'dam '56 III 9i y, Pr R'dam '52 I.. 90 Pr R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57 98 AKU 375 M 376 Calvé Delft 685 VK 686 Van Gelder Zonen 252 252 K. N Hoogovens 655 655 Nederl Ford 337 338 N. Kabelfariek 408 408 gew Philips Gloeil. 645'/i 648 Pref PhilipsGloeil 237 V* 237'/* Unilever 687 688 Wilton Fvenoord 261 200 Werf Gusto 159'/. 159"» Oordtsehe Petrol. 716 «4 710 Kon Petroleum f 159.70 f 158,— Billiton 337 338 A'dam Rubber 110 110 KLM f 120.— f 121,— Holl Amer Lijn 159 1*8 K NSM 165 165 N Scheepv Unie 140 «4 139'/» v Nievelt Goudr 139 139 Phs. v. Ommeren 249 248 H VA 147 146 Delimantschappij f 170.— f 170,— \msterd Bank. 320 M 320 M Nat. Handelsbank 159 159 Ned Handel Mij 327 yt 227 K Rotterd Bank 275 M 275 V* Twentsche Bank 250 Anaconda Copper 63 62M Bethlehem Steel. 56 55 V» U.S Steel 99 99V. General Motors.. 53 Ml 53»/* Shell Union 72 70 y, Tidewater 25 Y* 24'/» Advertentie NYLONS ADELAIDE (UPI) Vier officieren en vijf manschappen van het Joegoslavische vrachtschip „Boka" hebben in de Austra lische havenstad Adelaide politiek asiel aangevraagd, omdat zij ontevreden zijn over het bewind van president Tito. De mannen hadden bij hun vlucht van het schip de ^teun van een Australisch meis je, met wie een hunner bevriend was ge raakt, en haar moeder. BURGERLIJKE STAND HAARLEMMERMEER. GEBOREN: Eduard, z. v. J. Pik en M. J. van der Putten; iPeter, z. v. D. van der Meer en J. S. van der Steen; Cornelia Ger- dina, d. v. J. C. Gehrels en A. Knibbe; Cornelia Geraldina, d. v. G. den Brave en C. Brunt; Franciscus Mattheus, z. v. J. M. Kelder en J. C. N. Regtien; Marja Aagje, d. v. W. van 't Padje en M. van Zijtveld; Carla, d. v. F. Bol en D. den Ouden; Sas- kia Cecilia, d. v. F. G. Kippersluis en C. J. B. Bookelmann: Johannes Mattheus, z. v. J. H. Moerkerk en J. M. van der Meer. ONDERTROUWD: A. van Beck en A. Thoomes; A. W. M. van den Bos en G. Snaterse: C. Bertoen en C. H. Doelman; D. van Hout en J. G. F. Arts; C. Zwart en J. van Andel; F. N. M. Corveleijn en C. H. Bouwmeester: A. C. Beerts en L. K. Griekspoor; A. Kuipers en E. Schalk. GEHUWD: C Verbaas en G. van den Broeck; K. Jansen en C. A. Verhuijl; H. den Butter en M. A. Uithol: H. B. Jelsma en C. E. Verrijzer; E. W. Boerstra en P. Kooij; A. de Gier en H. Bokhorst. OVERLEDEN: Jan Ravestijn, e. v. A. M. Roos, 58 jaar. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT GEBOREN: Robert Frederik, z. van F W. Benjamins en S. Natkiel; Juliette, d. van H. R. Volckerijck en H. C. van Luij- ken; Adriaan Gijsbertus. z. van G. Beek huizen en G. C. van der Wolde. GEBOREN buiten de gemeente: Boude- wijn Duivenvoorden. Kostverloren- ;t*-nnt 14 ONDERTROUWD: H. A. van Zeijl en A. Mulder; Kr. Kerkman en Joh. H. van der Velde. GETROUWD: B. Waterdrinker en M. C. Paap; W. C. S. Bluijs en E. A. C. van der Meij. OVERLEDEN: A. E. van der Plas, 76 j„ geh. gew. met J. Valkenburg. OVERLEDEN buiten de gemeente: Corn. Benschop. 84 j., H. Heijermansweg 1; A. M. van Ingen, 77 j., geh. met G. J. Schutten, H. Heijermansweg 1. Aagtekerk 29 45 m. z.z.w. Obbia n. Aden. \alsdijk 29 ten anker rede Colombo. Abbedijk 29 te Rotterdam. Abbekcrk 29 v. Amsterdam n Oost-Azië. Abida 29 v. Singapore n. Rotterdam. Acila 30 te Br:sbane verwacht. Acmaea 29 600 m. z.w. Flores n. Londen. Aegis 30 te Antwerpen verwacht v. Hamburg. Agamemnon 29 te Curacao. Akkrumdijk 29 te Swansea. Alcor 30 te Bueno Aires. Alkes 29 175 m n.n.o. Finisterre n. Antwerpen. Almkerk 30 te Las Paimas. Aludra 30 te Sint Vincent. Alwaki 30 te Aden. imalie B 30 tfe Holtenau verwacht n Ceuta. Ameland 29 v. Willemstad n. Cardon. Ammon 29 te Georgetown U.S.A. verwacht. Amsteldiep 29 v. St. John n. Bostos. Amstelsluis 29 te IJmuiden verwacht. Annenkerk 30 te Antwerpen. Appingedam 29 te San Francisco. Area verm. 31 v. Ardrossan n. Curacao. Arendsdijk 29 430 m. o.z.o. Bermuda n. Havana Arendskerk 29 v. Las Paimas n. Duinkerken. Argos 29 27 m. w. Ouessant n. Antwerpen. \rkeldiik 29 530 m. w. Minikov n. Belawan. Astrid Naess 29 237 m. o. Malta n. Port Said Baarn 29 te Puerto Cabello verwacht. Panda 29 te Bulan. Batjan 29 20 m. o. Singapore n Bangkok. Ratu 29 te New Vork verwacht v. Port Said. Bengalen 29 400 m. o.z.o. Malta n. Halifax. Seninkust 29 v Amsterdam, 30 te Antwerpen. Billiton 29 v. Pt. Alice n. Los Angeles. Bintang 29 525 m. o. Guardafui n. Aden. Bonita 29 v. Laceiba n. Charleston. Borneo pass. 29 Minicov n. Djibouti. "altex Arnhem 29 65 m n w Oran n. Sidon Caltex Eindhoven 29 103 m. w.z.w. Ras Fartan naar Rastanura. Calt. Gorinchem 30 v. Rotterdam n. Kopenhagen Caltex Nederland pass 29 Flores n. Pt. Arthur. Cait. Delft 29 100 m. z.z.w. Ras Al Hadd n. Bahrein Caltex Pernis 29 145 m. o.n.o. Algiers n. Pernis. Caltex Rotterdam 30 te Rotterdam verwacht. Caltex Utrecht 29 v. Abadan n. Rotterdam. C'amerounkust 29 v. Novo Redondo n. Pte. Noirre Carrillo 30 te Guayaquil. Casamance 30 te Brest verwacht v. Dakar. Castor 30 te Famagusta. Celebes 29 te Hamburg. Charis 30 te La Guaira verw. v. Port of Spain. Cinulia 16/11 te Durban verwacht. Cistula 31 te Balikpapan verwacht. Cities Service Valley Forge 29 50 m. n.n.o. Oran naar Port Said. Ciavella 30 bij Hoek van Halland verwacht. Colytto 29 440 m. n.o. Guadeloupe n. Engeland. Congokust 29 v. Conakry n. Freetown. '"radle of Lib. 29 210 m. o. Bahrein n. Ph.delphia Crania 30 te Lissabon verwacht. Eenhoorn 28 v. Antwerpen n. Bordeaux. Eos 29 v Tunis n Cartagena. Elizabeth B 29 370 m. o Bermuda n N. Orleans Esso Nederland 29 te Rastanura. Esso Rotterdam 29 v. Wilhelmshav. n Rastanura Friesland SSM 29 v. Esbjerg n. Immingham. Geertje Buisman pass. 29 Muskat n Kuwait. Gooiland pass. 29 Ouessant n. Amsterdam. Graveland 29 25 mijl n.n.o. St. Paulsrocks naar Las Paimas. Groote Kerk 29 v. Manilla n Hongkong. Hathor 29 45 m. o.z.o. K. De Gata n. Amsterdam Hecuba 29 750 nr. n o. Pto. Rico n. St. Thomas. Heelsum 30 te Amsterdam. Heemskerk 29 te Port Said v. Suez. Hersilia 29 te Santiago de Cuba. Hoogkerk 29 te Cadiz. Iberia 29 v. Londen n. Amsterdam. Ivoorkust pass. 29 Dakar n. Amsterdam Joseph Frering 30 te Las Paimas. Joh. Frans 29 275 m. o.z.o. Charleston n. Cristobal. Kabylia 6,'11 te Curasao verwacht. Kalydon 1/11 te Pt. Reading (N. York) verwacht Kara 29 220 m. n.n.w. Mona eil. n. Yorktown. Karachi 29 v. Surabaja n. Makassar. Karakorum 29 v. Priok n. Singapore. Karimata 29 100 m. n. Finisterre n. Genua. Karossa 29 t eSorong. Katelysia 29 250 m. z. Ras Al Hadd n. Mena. Kinderdijk 29 480 m. o. Bermuda n. Vera Cruz. Koningswaard 29 210 m. o.n.o. Rio de Janeiro naar Curasao. Koratia 4/11 te Mena Al Ahmadi verwacht. Korendijk 30 te Rotterdam. Korenia 29 v. Belem n. Kp. Imisland. Korovina 29 125 m. n. Dakar n. Eastham. Kosicia 29 750 m. z.w. Santa Marta n. Landsend. Kp. Hoorn pass. 29 K. De Goede Hoop n. Durban. Krebsia 31 te Cabimas verwacht n. Sydney. Kylix 30 te Sundvall. Larenberg 30 te Calabar. Laurenskerk 29 te Abadan. Lawak 29 te Lissabon. Lekhaven 29 30 m. z.w. Den Helder n. Hamburg Leopoldskerk 29 200 m. z.w. Karachi n. Bombay. Leuvekerk 29 55 m. o.n.o. Gibraltar n. Marseille. Liberty Bell pass. 29 Malta. Limburg 29 v. Tandjong Mani n. Singapore. Lindekerk 29 200 m. n.w. Perim n. Bahrein. Lissekerk 30 te Damman verwacht. Loenerkerk 29 v. Antwerpen n. Hamburg. Loosdrecht 30 te Mtwara verwacht. Lutterkerk 29 v. Port Said n. Rotterdam. Maas 30 te Mersin. Maashaven 29 110 m. o.n.o. Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Maaslloyd 29 te Tampico verwacht. Malea 29 v. Pulo Bukom n. Pladju. Marnelloyd 30 t eBandar Abbas. Meliskerk 29 te Le Havre. Memnon 29 te Point Fortin. Mentor 29 te Aruba verwacht. Merwede 29 70 m. n. Dakar n. Las Paimas. Minos 30 te Helsinki. Mitra 29 te Good Hope. Modjokerto 29 ten anker rede Probolinggo. Molenkerk 31 te Marseille verwacht. Montferland 29 150 m. z.w. St.Paulsrocks n. A'dam. Munttoren 29 50 m. o. Puloweh n. Aden. Mijdrecht 29 300 m. n.n.o. Sint Maarten n. Aruba. Musilloyd 29 v. Napels n. Genua. Naess Comm. 29 25 m. n. Kp. Villano n. Fawley. Naess Lion 29 95 m. n.w. Muscat n. Suez. Ncder-Elbe 29 v. Bremen n. Hamburg. Neder-Waal 29 te Londen. Nestor pass 29 St. Miguel Azoren n. Amsterdam Nieuw Amsterdam 28 v. Havana n. New York. Noordwijk 29 200 m. w.n.w. Freetown n. L. Palm. Notos 30 v. Rotterdam n. Amsterdam. Ommenkerk 29 te Genua. Ootmarsum pass. 29 Miami n. Savannah. Orion 30 te Amsterdam. Overijssel 30 te Dar Es Salaam. Papendrecht 29 70 m. n. Texel n. Augusta Italië- Feperkust 29 120 m. o. Madeira n. Conakry. Philippia 30 v. Rotterdam n. Mena A1 Ahmadi. Pr Joh. Willem Friso 29 v. Napels n. Cartagena. Pr. Fred. Will. 29 30 m. w. Malinhead n. Montreal. Pr. Willem III 29 350 m. w. Valentia n. Toronto. Prins Willem II 30 te Detroit. Prins Willem IV 29 te Glasgow. Prins Willem V 30 te Rotterdam. Proven .singel 29 165 m. z.w. Bermuda n. R'dam. Purmerend 29 te Aden. Pygmalion 29 5 m. z. Beachyhead n. Tripoll. Ridderkerk 29 300 m. o. Malta n. Genua. Riouw 29 60 m. w. Minicoy n. Penang. Roepat pass. 29 Aden n. Dubai. Rondo 29 v. Port Said n. Antwerpen. Rossum 29 v. Rotterdam n. Gaeta. Rotti 29 80 m. z. Manilla n. Balikpapan. Ruys 29 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Rijndam 29 340 m. o. New York n. Cobh. Rijnkerk 30 te Port Elisabeth. Samarinda 29 v. Los Angeles n. Balboa. Sanana 29 130 m. z.z.w. K. St. Jacq. n. Phnompenh. Sarangan 30 te Los Angeles. Saroena 28 te Singapore. Schelpwijk 30 te San Lorenzo verw. v. Curacao. Schie 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Schiedijk 29 370 m. w.z.w. Scillys n. New York. Senegalkust 29 200 m. z. Dakar n. Antwerpen. Sibigo 30 te Hollandia. Sigli 29 te Melbourne verwacht. Slamat 29 150 m. w. Colombo n. Singapore. Sloterdijk 29 v. New York n. Antwerpen. Solon 30 v. Amsterdam n. West-Indië. Sommelsdijk 29 565 m. w. Scillys n. Antwerpen. Stad Alkmaar 29 v. Lulea n. Rotterdam. Stad Amsterdam 29 20 m. w.z.w. Ouessant naar Las Paimas. Stad Arnhem 29 te Ceuta verwacht Stad Gouda 29 v. Rio de Janeiro n. Rotterdam. Stad Leider. 29 25 m. z.o. East-Lond. n. Freetown. Stad Maassluis 29 320 m. z.w. Lissabon n. IJmuid- Stad Rotterdam 29 65 m. z.o. Valencia n. Genua. Stad Schiedam 30 te Antwerpen. Stad Utrecht 29 v. Antwerpen n Bremen. Stanvac Riau 30 te Sungeigerong Sta.ue of Liberty 29 294 m. n.o. Mogadiscio naara Philadelphia. Straat Cook 29 te Sydney. Straat Lombok 29 v Beira n. Zanzibar. Straat Madura 29 1000 m. o. Fremantle n. Maurit Straat Magelhaen 1/11 te Penang verwacht. Straat Mozambique 29 v. Yokohama n Nagoya. Straat Singapore 29 180 m. z.o. Amsterdam eil. naar Mlbourne. Sunetta 29 400 m. o.n.o. Darwin n. Singapore. Tamara 29 dw. Kreta n. Landsend. Taria 5/11 te Colombo verwacht. Tawali 30 te Rotterdam. Tegelberg 29 te Santos verwacht. Telamon 30 te Willemstad. Tero 30 te Rosario. Thelidomus 29 v. Buenos Aires n. Curacao. Tibia pass 29 Ras Al Hadd n. Abadan. Tjiluwah 30 v. Singapore n. Hongkong. Tjimenteng 30 te Singapore. Tjipondok 30 te Singapore. Tomocyclus 1/11 te Puerto La Cruz verwacht. Tomori 29 100 m. z.w. Kreta n. Rotterdam. Towa 30 v Antwerpen n. Rotterdam. Tweelingen 29 260 m. z.w. Ushant n. Rotterdam. Utrecht 29 te New York verwacht. Van Spelbergen 29 v. Lobito n. Walvisbaai. Vasum 30 te Mena Al Ahmadi verwacht. Vlist 29 35 m. z. Landsend n. Emden. Waal 29 v. Algiers n. Tanger. Waikelo 30 te Muscat verwacht v. Dubai. Waingapoe pass. 29 Kuria Muria n. Muscat. Waterman 29 v. Sydney n. Surabaja. Westertoren 29 70 m. w. Little Quoin n. Suez. Wieldrecht 29 840 m. z.w. Azoren n. Pto. La Cruz. Villemstad 29 te Hamburg. Witmarsum 29 100 m. o. Bermuda n. Le Havre. Woensdrecht 29 375 m. z.o. Abadan n. Suez. iJssel 29 v Piraeus n. Kalamati. Zaankerk 29 te Nagoya. Zonnekerk 29 te Melbourne. Zuiderkerk 29 800 m. w. Cocos eil. n Fremantle KLEINE VAART Ank T 27 v. Mantyluoto n. Zaandam. Bab T pass. 29 ET-9 v. Skutskar n. Zaandam. Draco 29 te Genua. F.lsa 28 v. IJmuiden n. Vlaardingen. Flevo 28 te Amsterdam. Flevo 28 v. Frederikshaven n. Aalborg. Ilias 29 50 m z Kp. Fao n. Barcelona. Inspecteur Mellema 26 v. Kemi te Norresundby. Joost 28 v. Karskaer te Hudiksvall. Mare Liberum 29 te Villano n. Daouet. Marianne 28 v. Helsingborg te Gothenburg verw. Nero 29 dw. Westhinder n. Rotterdam. Pavo 27 v. Skoghall te Gruvon. Ponza 28 v. Bergkvara n. Valdemarsvik. Quo Vadis 29 20 m. n.w. IJmuiden n. Kopenhagen Schippersgracht 29 te Outergabbert n. Londen. Thaletas 29 35 m. z.w. Kp. Spartivento n. Piraeus. Tilly 29 15 m. z.w. Gotskasandon n. Zaandam. SLEEPVAART Gele Zee 30 te Rotterdam. Hudson 30 te Georgetown. Maas 30 te Peterhead. Noordholland 26 v. Maracaibo te New Orleans. Oceaan jass. 28 Brunsbüttel n. Rotterdam. Oostzee 30 v. Maassluis te Boston (V.S.). Simson 29 v. IJmuiden op 30 m. w. n. „Twente". Titan 29 v. IJm. n. „Aristee" 100 m. w.n.w. IJm. In Centraal Nieuw Guinea in de Ba- iem Vallei landde eind vorige week le eerste Dakota, van een vaste lucht- lienst Hollandia Wamena. De lucht- ijn heeft ongeveer de afstand Gro ningenMaastricht. Hierdoor is de mogelijkheid ontstaan de z.g. Grote Vallei, bewoond door ca. 70.000 men sen, op groter schaal tot ontwikkeling te brengen. De bevolking liep bij het toestel te hoop. Het enthousiasme steeg ten top, toen de gezagvoerder enige der stamhoofden uitnodigde een rondvlucht te maken.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9