GOLDEN MIDWAY Wethouder Happé opende een nieuw Volkstuindersgebouw in Noord Utrecht ontsnapt op het laatste nippertje aan broodoorlog HBG bracht het tegen Kennemers niet verder dan een gelijkspel KALENDERS I960 Boekhandel VEK0 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Fraai resultaat van praktische burgerzin" Jongetjes richten schade aan in Openluchtschool Moedige redder gehuldigd „Jeugd en Evangelie" viert derde lustrum „Jazz Youth 60" startte in zaal „Het Baken" Kerkelijk Nieuws VOORLOPIGE „WAPENSTILSTAND" (Oorspronkelijke) E.V.C. valt Paul de Groot aan petroleum DE HAARDOUE „KENNEMERLAND" Vereniging Haerlem houdt expositie in de Hoofdwacht ïfc die zacht en toch pittig is 1 DE TWEEDEKLASSERS Zandvoortmeeuwen verloor van Vitesse Overwinningen voor DWT, HPC en HVGB Dorpje in Noord-Italië na zondag ineens rijk Oud-landgenoot in VS. liet aandelen uitdelen ATAX-TAXI 1.2.3.4.5 MAANDAG 9 NOVEMBER 1959 Voor de volkstuindersvereniging „Zonder Werken Niets" in Haarlem-Noord, was het zaterdag een heuglijke dag. Bewonderend stonden vele leden en genodigden 's middags omstreeks drie uur voor het nieuwe gebouw van de vereniging bij de ingang van het tuinencomplex nabij het Van der Aart-sportpark. De wethouder van stadsontwikkeling en openbare werken, de heer W. F. Happé, verrichtte de officiële opening van dit aantrekkelijke gebouw, dat door een aantal leden van „Zonder Werken Niets" in hun vrije tijd zelf tot stand is gebracht. De wethouder deed dit door met een tuinschaar een raffia lint door te knippen dat voor de ingang was gespanven. Tevens werd dé naam van het gebouw onthuld: Van 't Hof Huis, genoemd naar wijlen de heer W. van 't Hof die zich tijdens zijn leven meer dan vijfentwintig jaar als bestuurslid van Zonder Werken Niets" bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt. De voorzitter van „Zonder Werken Niets", de heer J. H. Krudde, kon tevo ren een groot aantal belangstellenden in het verenigingsgebouw welkom heten, on der wie zich, behalve wethouder Happé, de directeur van de dienst Hout. plantsoenen en begraafplaatsen, de heer J. A. Dorre- steijn en de adjunct-directeur van open bare werken, ir. J. J. Fuykschot bevon den. Daarna begaf men zich naar het nieu we gebouw waar de achtjarige in overall gestoken Carla Stoop al klaar stond om wethouder Happé een tuinschaar op een groot kussen aan te bieden. Nadat de heer Happé het laatste beletsel had doorgeknipt werd het doek verwijderd dat de naam van het gebouw tot dusverre had bedekt. Me vrouw M. B. van 't Hof-Biesheuvel de we duwe van de naamgever, kreeg bloemen aangeboden. Vervolgens heeft de heer Krudde in het verenigingsgebouw getuigd van het grote enthousiasme en de goede geest die de vierenveertig bouwers bij de totstandkoming van het nieuwe gebouw hadden bezield. Hij bracht deze werkers hiervoor dank en ook de firma's die de bouw financieel mogelijk hebben gemaakt. De heer Krudde bracht voorts de nog steeds groeiende vraag naar volkstuinen onder de aandacht. Wat „Zonder Werken Niets" be treft is er een wachtlijst van 38 gegadig den. Naast de uitbreiding van haar tuinen complex met proeftuinen, kassen eri de- monstratietuinen heeft de vereniging be hoefte aan een ruimer clublokaal voor ver gaderingen e.d. Wethouder Happé zei dat de vereniging met recht trots kon zijn op haar laatste aanwinst. Hij was jaloers op de lagê*bouw- kosten van het nieuwe gebouw 3000). „Bij ons kost zoiets veel meer", merkte I hij onder gelach van de aanwezigen op. De heer Happé vond ook dat de bouwers een prachtig staaltje van praktische bur gerzin ten beste hadden gegeven. Hij on derstreepte de grdte betekenis van het volkstuinwezen als actieve recreatie voor de stadsbevolking. Ten aanzien van de verdere wensen van „Zonder Werken Niets" gaf de wethou der het bestuur de verzekering van zijn persoonlijke belangstelling. Daarna hebben nog woorden van waarde ring gesproken en de volkstuindersvereni ging met het nieuwe bezit geluk gewenst ir. Fuykschot namens de directie van open bare werken, de heer Post als oud-voorzit ter van „Zonder Werken Niets" en de heer Van den Bosch namens het hoofdbestuur van het Algemeen Verbond van Volkstuin verenigingen en de centrale inkoopcom missie. Van de gelegenheid om het nieuwe in frisse kleuren geschilderde gebouw, dat een winkel en een werkplaats bevat, te bezichtigen werd ten slotte een druk ge bruik gemaakt. Het nieuwe gebouw van de volks tuindersvereniging „Zonder Werken Niets" trok na de officiële opening veel bekijks. Een der vandalen is vijf jaar.... Zes jongetjes van vijf tot negen jaar heb ben zondag nogal omvangrijke vernielin gen aangericht in de Openluchtschool aan de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord. Zij werden betrapt door de concierge en na een verblijf van twee uur op het politie bureau aan de respectieve ouders afge geven. De kinderen smeten vele van de 150 .in de school staande veldbedden door elkaar en besmeurden ze met tomaten die zij in de tuin van de planten rukten. Zij ver nielden diverse schoolbanken en gooiden deze met een handkar en enkele veldbed den in de vijver. Verder vernielden de jongetjes drie ruitjes van een kippenhok en sloten hier een hond in op. Toen ver scheen de concierge, evenals een Juist passerende politieman. Zij zetten de kin deren aan het werk om de resultaten van hun vandalisme zoveel mogelijk onge daan te maken. Daarna werden ze overgebracht naar het politiebureau in Haarlem-Noord, waar zij ernstig over hun vandalisme wer den onderhouden. De politie hield de kin deren twee uur vast en gaf hen toen af aan de respectieve ouders. Advertentie Op 11 juli van dit jaar raakten in zee voor de Rotonde in Zandvoort de Duitse dames Gerda Onsick en Helmuth Friet- sche bij het zwemmen in moeilijkheden. De heer H. Berghoff, lid van de Zand- voortse reddingsbrigade, merkte dit op. Onmiddellijk waarschuwde hij de post van de reddingsbrigade in de Rotonde. De heer C. L. A. Bluijs, eveneens lid van de brigade, begaf zich daarop direct met de heer Berghoff in zee. Men slaagde erin de beide dames behouden op het strand te brengen, doch de door de heer Bluys ge redde dame bleek reeds het bewustzijn te hebben verloren. Onmiddellijk begon hij met het toepassen van kunstmatige adem haling, waardoor het slachtoffer van een anders wisse dood werd gered. Dit optreden van de heer Bluijs, de com binatie „redding en verdere verzorging" was voor de Maatschappij tot het redden van drenkelingen aanleiding hem de zil veren legpenning met inscriptie, plus draagmedaille en oorkonde van de maat schappij voor moed en dapperheid toe te kennen. Tijdens een contactavond van de Zandvoortse reddingsbrigade heeft de afdelingsvoorzitter, de heer J. G. Bisen- berger, zaterdagavond in hotel Keur met een sympathieke toespraak de onderschei dingen uitgereikt (zie foto). Films over het reddingswezen en de zeesleepvaart werden na de huldiging vertoond, waarna de con tactavond met een gezellig bal werd be sloten. Afgelopen zaterdag vierde de Vereni ging Landelijke Werkgemeenschap „Jeugd en Evangelie" in het Zendings centrum te Baarn haar derde lustrum. Tij dens deze bijeenkomst werd ondermeer een spel worden opgevoerd, dat geschreven is door Loes van Egmond, Wim Gispen en Jan van der Does. De avond werd besloten door ds. Okke Jager. De beweging „Jeugd en Evangelie" is in het laatste ootlogsjaar ontstaan uit de gesprekskringen, die waren gevormd door onderduikers van verschillende levens overtuiging. Doel van de beweging is, de jeugd van 18 tot 30 jaar in aanraking te brengen met het Evangelie. Het voornaamste middel hierbij is het gesprek in kringen van ongeveer twaalf personen. Deze kringen komen eens in de veertien dagen bijeen. Het aantal kringen verspreid over het gehele land, bedraagt nu 150. Naast het kringwerk nemen de weekendkampen'en de ontmoetingscentra een grote plaats in. De meest belangrijke landelijke activiteiten zijn de organisatie van zomerkampen, de uitgave van het maandblad Jeugd en Evangelie en van het Kernblad. Het maandblad heeft dit jaar onder an dere een actie gevoerd voor financiële hulp bij de oprichting van leerlooierijen in In dia. Het gestelde doel van 4500 werd in september bereikt. Deze zogenaamde M.E.M. (Mis en Maaltijd)-actie zal dit jaar in samenwerking met andere vereni gingen en bladen op grotere schaal wor den voortgezet. Zondagmiddag hebben twee Haarlemse jongeren sociëteiten haar deuren geopend. Aan de Bakenessergracht kon de zaal „Het Baken" bij lange na niet alle jongelui be vatten die de officiële start van de „Jazz Youth 60" wilden meemaken eri aan het Stationsplein opende „XENO" het nieuwe seizoen. i„Hot Baken" was stampvol. Er waren talrijke intrbducees, zelfs uit Am sterdam. Buiten stonden tientallen jon gens en meisjes elkaar te verdringen. Bin nen zaten de jongelui zelfs op het podium. In de visnetten aan de zoldering dreven eierrekken en andere voorwerpen rond. Aan de.wand prijkt onder meer de vol gende hartekreet: „Lange haren, vreemde sokken, te veel slechte wijn; nauwe broeken, wijde rokken, ik mag geen nummer zijn. Zij moeten nog leren, waar het op staat, dat het niet om kleren, maar on\ het karakter gaat". De vice-voorzitte-r Jinne Meinema en de adviseur de heer L. Kruijer spraken wel komstwoorden, onder meer tot wethouder D. J. A. Geluk en de ambtenaar voor jeugdzaken, de heer A. van Moock. De pen ningmeester, Nico v. d. Erf, installeerde het honderdste lid, het Haarlemse meisje Elly Sonnemans, dat een grammofoon plaat kreeg. Programmaleider gaf toen de beurt aan het combo-Greetje Kauffeld, waarin een trombonist van de „Skymas- ters" meeblies. De hoofdcommissaris van de Haarlemse politie, de heer J. Fontijne, kwam onder applaus binnen, maar dat kwam, doordat de vocaliste juist een van haar „songs" ge ëindigd had. Buiten stond een groepje teleurgestel- den nog lang mee te stampen en te deinen op de muziek die gedempt door de gesloten deuren kwam. In „XENO" was het op het openingsuur niet zo druk. Ook hier woonden de heren Fontijne en Van Moock de start bij en ver der onder anderen het hoofd van de dienst voor lichamelijke opvoeding, sport en jeugdzaken, de heer S Heijers. Wethouder Geluk arriveerde wat later. Inmiddels waren ook „The Diamonds" ge komen en in de loop van de middag werd het wat drukker. Het trio Frans van Ton geren wisselde het optreden van „The Diamonds" af en als gast zong Donald Jones zijn liedjes. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hoogeveen (vac.-dr. J. W. Beerekamp) H. H. Tulp te Workum te Oud-Alblas G. Hamoen, vluchtelingen- predikant te Berlijn. j Geref. Kerken Berepen te Munnekeburen H. Kremer, kand. te Een (Dr.). Een uitbreiding van het Haarlemse broodconflict tot Utrecht is zaterdagmid dag op het nippertje voorkomen. Met grote advertenties in- de avondedities van enige Utrechtse bladen had Vermaat's Bakke rijen n.v. reeds een prijsverlaging van alle brood met vyf cent voor haar Utrechtse filiaal in de wijk Hoograven afgekondigd, toen de voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Werkgevers in het Bak kersbedrijf, de heer A. Staarink uit Am sterdam, zich zaterdagmiddag telefonisch tot drs. S. Ver maat richtte met het drin gende verzoek de aangekondigde brood- prijsverlaging in Utrecht niet te laten doorgaan. „Wij zijn een gedisciplineerd verbond en daarom heb ik,-zij het met bloedend hart, aan dit verzoek gevolg gegeven", aldus drs. Vermaat. De huisvrouwen, die vanmorgen naar het Utrechtse filiaal van Vermaat in Hoog raven zijn getogen in de hoop goedkoop brood te kunnen kopen, zijn Wat dit be treft teleurgesteld. Feit is dat alle Utrecht se bakkerijen er weinig voor voelden ook de Domstad weer tot het terrein van de broodoorlog te verklaren. Zij hadden het standpunt ingenomen in elk geval de nor male prijzen te handhaven, ook al zou Vermaat in Utrecht met goedkoper brood komen. Bakker Manschot in Hoograven, tegen wie de voorgenomen actie van het Haarlemse grootbedrijf in de eerste plaats gericht was, had reeds aangekondigd in geval van een prijsverlaging in Utrecht, de prijzen van bakkerij Homan in Haarlem met wie hij zeer nauw samenwerkt opnieuw met vijf cent te verlagen, waar door het brood in Haarlem een dubbeltje goedkoper zoit worden dan normaal het geval is. Deze prijsverlaging gaat dus Advertentie voor uw vrienden overzee, moeten NU verzonden worden. Wij hebben een fraaie sortering en zorgen voor solide verpakking. ZIJLSTRAAT 98 Telefoon 11706 Toneelavond in De Glip De toneelvereniging „Onder Ons" uit Heemstede-Bennebroek verzorgt zaterdag 14 november een toneelavond in het wijk- gebouw „De Princehof' in De Glip. Opge voerd wordt „Grote kinderen", toneelspel in drie bedrijven door Rosita Peters. De regie ic, weer in handen van de heer S. Sa- lomons. Deze toneelvoorstelling wordt met een bal besloten. evenmin door nu Vermaat in Utrecht de oude prijzen voorlopig handhaaft. Voorlopig, want de heer Staarink van de Nederlandse Vereniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf, heeft de huidige toestand als 'n- „voorlopige wapenstilstand zonder termijn" gekenschetst. Vanmiddag vergaderen de Utreéhtse bakkers opnieuw om hun standpunt nader te bepalen; Naar wij vernemen ligt het thans nog niet in de bedoeling op korte termijn weer een bijeenkomst van de Haarlemse rayon- nale bakkerijcommissie te beleggen. Hoe wel de toestand op het „broodfront" nog steeds vrij labiel is, ziet er paar uit, dat de huidige verlaagde prijzen in Haarlem voorlopig van kracht blijven. Van de zijde van Vermaat's Bakkerijen sprak men als èen voorlopige verwachting uit, dat het conflict nog wel maanden kon duren. „Dé reactie mag zich gelukkig prijzen een bondgenoot te bezitten als Paul de Groot, die de grote na-oorlogse Commu nistische Partij Nederland gemaakt heeft tot een kleine machteloze secte en die bo vendien geen gelegenheid voorbij laat gaan om ook de vakbeweging te ondermij nen. Thans heeft hij besloten zijn E.V.C.- 1958 maar weer op te heffen. En opnieuw wordt bedrog gepleegd door het voor te stellen alsof ook onze o'rganisatie wordt opgeheven. Zo wordt opzettelijk in berich ten over de opheffing van de E.V.C.-1958 het jaartal 1958 weggelaten". Dit staat te lezen in een manifest, dat het verbondsbestuur der Eenheidsvakcen trale te Amsterdam heeft verzonden naar buitenlarfd.se zusterorganisaties en diver se „belanghebbende personen in Neder land en in het buitenland". Eerst wordt er aan herinnerd, dat de lei ding van de E.V.C in april het besluit nam om zich van het communistische wereld vakverbond los te maken door het lidmaat? schap op te zeggen, „aangezien het zelf respect der organisatie geen andere weg had opengelaten". Vervolgens wordt een overzicht gegeven van de redenen, die tot dit besluit hebben geleid. „Paul de Groot, algemeen secretaris van de C.P.N., poog de", aldus het manifest „tevergeefs de leiding van de E.V.C. naar zijn pijpen te laten dansen". Dit leidde tot een splitsing van de E.V.C. Het zittende bestuur werkte voort. De aan Paul de Groot trouw geble- venen traden uit de centrale en werden lid van de nadien opgerichte E.V.C. 1958. Verschillenden van deze laatsten heb ben zich volgens het manifest thans weer bij de (oorspronkelijke) E.V.C. aange meld. „Hierdoor aangemoedigd heeft het verbondsbestuur besloten door te gaan met het vechten voor de zuiverheid in de Nederlandse arbeidersbeweging" zo be sluit het manifest. Advertentie voor oliehaarden mei hel hoogste rendement zuinig - geen roet - meer urarmte OLIE COMBINATIE COOP. VER. U. A. RIJKSSTRAATWEG 174. TEL. 02500 - 61326 HAARLEM - N. Tot 15 november is in de Hoofdwacht aan de Grote Markt in Haarlem een aan tal platen, aquarellen en etsen van histo rische Haarlemse bouwwerken en buiten plaatsen tentoongesteld uit de collectie van de heer Th. Hoog. Onder het geëxpo seerde bevinden zich onder meer tekenin gen uit de achttiende en negentiende eeuw van Haarlemse poorten, de Waalse kerk en de Grote Markt en van enkele buitenplaatsen in Heemstede en Bloemen- daal. De tentoonstelling die uitgaat van de vereniging Haerlem is dagelijks geopend van half een tot vier uur. Zaterdag en zon dag van 15 tot 17 uur. Woensdagavond 11 november om half acht zal mej. dr. G. H. Kurtz, archivaris van de gemeente Haarlem, de tentoonge stelde afbeeldingen toelichten. Zaterdagmiddag heeft de voorzitter der Vereniging „Haerlem", jhr. mr. C. C. van Valkenburg, ter gelegenheid van de ope ning der tentoonstelling, een inleidend woord gesproken en daarbij herinnerd aan de vele poorten die Haarlem vroeger rijk was. De heer Th, Hoog deelde mee, dat zijn vader begonnen is een collectie van pla ten en dergelijke van bekende punten van Haarlem aan te leggen en hij is er mee voortgegaan. Daardoof is de heer Hoog thans in het bezit van een collectie, welke hij gaarne ook aan anderen wil laten zien, hetgeen dankzij de Vereniging Haerlem mogelijk is. Voorts heeft de stadsarchivaris en be stuurslid der vereniging, mejuffrouw dr. G. H. Kurtz, een korte inleiding gehouden op het geëxposeerde en in het bijzonder de aandacht gevestigd op de vele poorten, die, behalve de Amsterdamse poort, in de loop van de vorige eeuw afgebroken zijn. HBC, dat tegen de Kennemers als fa voriet gold, heeft het tegen de ploeg uit Beverwijk niet verder gebracht dan een gelijk spel (1-1). De gasten waren voor de rust veel gevaarlijker en Mosk bezorgde na een kwartier spelen zijn ploeg met een fraai schot de leiding (0-1). De Heemsteed- se defensie stond daarna voor diverse hachelijke situaties. Vooral faosk toonde zich een gevaarlijk speler in de rood-zwar- te voorhoede. Met harde schoten stelde hij doelman Warmerdam op de proef, maar deze was onvermurwbaar en stopte alles wat in zijn richting kwam. Bij een kogel van Kops ontsnapte het doel van HBC een doorboring, doordat de paal redde. Na de pauze kwam HBC al gauw gevaarlijk opzetten en de Heem- steedse voorhoede toonde zich gevaarlij ker dan daarvoor. Een fraaie kans voor de gelijkmaker ging voorbij toen Spann voor open doel miste. HBC versaagde evenwel niet en in de vijftiende minuut gelukte het Leuven, nadat doelman Dijkcks eerst een hard schot van Nees- kens onschadelijk had gemaakt, de gelijk maker oT> zijn naam te brengen (1-1). De Wijker doelman werd daarna nog diverse malen aan de tand gevoeld. Kort voor het einde trachtte Kors hem met een zuiver geplaatste kopbal te passeren. Een goede redding van Dijcks voorkwam ech ter een doelpunt. Zand voor m ee u we n Het blijft mis gaan met het elftal van Zandvoortmeeuwen, dat tot nog toe een allesbehalve sterke indruk heeft gemaakt. Ook tegen Vitesse leden de Zandvoorters oen nederlaag, hetgeen zeker niet nodig was geweest, indien de geel-blauwe voor hoede wat meer schotvaardigheid aan de dag had gelegd. In de eerste helft was er doorlopend sprake van een Zandvoorts overwicht. Halderman had het geluk te gen zich toen een fraai schot van zijn voet tegen de paal stuitte. Visser kopte rake lings naast, maar over het geheel geno men ging er van de aanval van Zand voortmeeuwen te weinig uit om de Cas- tricummer defensie ernstig te verontrus ten. De tweede helft was nog maar pas aan de gang toen Groot er in slaagde Vitesse aan een 1-0 voorsprong te helpen. De Zand voorters kwamen fel terug, maar de uit stekende verdediging van Vitesse gaf geen kansen weg. Schoten De 0-1 nederlaag die Schoten van West Frisia kreeg te incasseren was niet hele maal verdiend. Vooral in de tweede helft heeft West Frisia de kostbare voorsprong die het voor de rust had genomen soms met kunst en vliegwerk moeten verdedi gen. Maar zoals zo dikwijls het geval is met de Schoten-voorhoede, de aanvallers faalden in de afwerking. Schoten begon goed en de bezoekers kre gen het aanvankelijk zwaar te verduren. Doelman Roozendaal kreeg enkele scho ten van Otte en Warmerdam te verwer ken en zag er bovendien diverse naast zijn doel vliegen, want de Schoten-voorwaart- sen schoten niet best. Langzamerhand kon West Frisia zich evenwel aan de druk ont worstelen en begon op zijn beurt het Scho- ten-doel te belagen. Na een kwartier moest doelman Heemskerk een schot van rechts buiten Van Oeffelen laten passeren (0-1). West Frisia behield nog even het beste van het spel zonder dat Stelling c.s. er in slaagden de score te verhogen. Tegen de rust werd Schoten weer wat sterker maar ook aan deze kant bleef succes uit. Nadat in de tweede helft de strijd aan vankelijk gelijk was opgegaan, met om beurten de partijen in de aanval, werd de thuisclub langzaam maar zeker wat ster ker. Het Schoten-overwicht werd naarma te de strijd vorderde, steeds groter en West-Frisia ging wat men noemt met de rug tegen de muur. Doelman Roozendaal en spil Langedijk hielden het hoofd koel bij de onstuimige aanvallen van de Haar lemmers waarbij Otte e Vermeer enke le kansen om zeep brachten. Spanning was er genoeg, maar de 0-1 score ondergin geen wijziging. Hollandia 8 13 W. Frisia P'steyn 8 13 Kennemers HRC 8 10 DEM HBC 8 9 Schoten Vitesse 8 8 Zandvoortm. VVB 8 8 WFC Voor de afdeling B van de bekercom petitie Koninklijke Nederlandse Zwem- bond kreeg HVGB in het Sportfondsenbad in Haarlem het Woerdense WZC op be zoek. Reeds enkele seconden na het begin werkte Boon een HVGB-aanval met een doelpunt af. WZC bleef toen niet achter en direct hierna zorgde Hoogendoorn voor de gelijkmaker. HVGB-midvoor Rol had de HVGB-voorsprong korte tijd later al op 5-1 gebracht toen de HVGB'er Boon voor een overtreding het water ^erd uitgezon den. Pas ver in de tweede helft kon Lok voor WZC van de spelersmeerderheid ge bruik maken (5-1). Dekker maakte voor HVGB het half dozijn doelpunten vol (6-2). HPC speelde in Den Haag tegen SNA voor de afdeling H. De. uitslag werd 4-3 voor de Heemstedenaren. In de wedstrijd DWT—DWR, die werd gespeeld voor de afdeling C van de be kercompetitie, stelde DWR teleur. Uit een voorzet van Van den Bogaerde nam DWR door Sint de leiding. Janssen zorgde voor de gelijkamer. Met de stand 1-1 werd de tweede helft ingezet. Toen was DWR ner gens meer. Eichhorn ên Roozekrans brachten de DWT-voorsprong op 3-1 waar na Boy v.d. Boogaerde een strafworp in een DWR-doelpunt omzette. Uit een hoek- worp bracht Westerman de DWT-over- winning op 4-2. In afdeling A van de bekercompetitie dames heeft VZV de tweede overwinning geboekt. In de afgelopen week werd in Amsterdam gespeeld tegen de Meeuwen 1 dat met 4-2 werd verslagen. Voor de centrale wintercompetitie da mes afdeling A heeft DWT in Den Haag gespeeld tegen ZIAN. De Haarlemse da mes moesten met 7-1 het onderspit delven. Districht Noordholland Voor de tweede klasse dames van de competitie district Noordholland ging in het Sportfondsenbad in Haarlem de strijd tussen HPC 1 en DWT 2 waarin de DWT- reserves na een hardnekkig verzet het hoofd moesten buigen. Met een schot van het midden van het veld uit opende Mar leen Smit voor de Heemsteedse dames de score. Direct hierna kwam de HPC-verde- diging onder druk te staan en Atti Ootes zorgde voor de gelijkamer (1-1). In de weede helft wisselden de aanvallen elkaar af. Uiteindelijk boekte Marleen Smit voor HPC succes waardoor HPC de strijd met 2-1 won. De reserves van HPC brachten het er in de strijd tegen DWT 5 minder best af, zij verloren met 6-4. SAN MARCE D'URRI, Italië (UPI) Zondag zijn bijna alle inwoners van het kleine dorpje San Marco d'Urri in Noord- Italië aandeelhouders van de Bank van Amerika geworden. Zij ontvingen elk 25 aandelen ter waarde van ongeveer 5000 gulden, die hun ten geschenke werden ge geven door de gebroeders Satumo „om be tere betrekkingen tussen Italië en de Ver enigde Staten tot stand te brengen". Twee inwoners konden de aandelen nog niet in ontvangst nemen omdat zij in het zieken huis lagen Drie anderen weigerden de functionarissen van de Bank van Amerika in hun krot toe te laten omdat zij mensen schuw zijn. De rest van de bevolking heeft er een vrolijke dag van gemaakt, want de mees ten kregen een hoeveelheid geld in han den die zij hun hele leven zelfs nog niet bij elkaar hadden gezien. De festiviteiten begonnen des morgens om tien uur en gingen de hele dag door. De eigenlijke uitgave van de aandelen had op het Kerkplein plaats, waar drie houten tafels waren opgesteld. Een voor een wer den de namen van de bewoners afgeroe pen en dan moesten ze voor de ontvangst van de aandelen verschillende papieren ondertekenen. Dit leverde echter nogal wat moeilijkheden op want de meesten konden lezen noch schrijven. Er staan dan ook heel wat kruisjes onder de documenten. Advertentie De reserve-heren van HPC kregen het eerste van NVA tegenover zich. De Heem stedenaren wonnen de strijd doordat Piet Smit een seconde voor het einde de bal het NVA-doel inschoot. Het was het enige dolpunt dat in deze wedstrijd gemaakt werd. Verder zijn in de afgelopen week ge speeld: dames tweede klasse: DAW HPC 3-5. Heren tweede klasse: Nereus 2 VZV 2-1.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5