Verdrag met Bonn wellicht nog dit jaar gereed Opklaringen en buien 0.%.9oiawiia Midden- en kleinbedrijf beleeft een crisisperiode URNSEN Wereldnieuws Moet Delfzijl toch een veer laten Bakkerij-conflict is het voorbeeld GELM0K LEDEREN KLEDING NAAIMACHINES DINSDAG 10 NOVEMBER 1959 2 Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 Nieuwe klap voor volkswagenspaarders Waar blijft het Britse belastinggeld? Rust Oleum opgericht Kort economisch nieuws uit binnen- en buitenland De GA TT'Conferentie Overeenstemming over toelating van Polen Het Amerikaanse aanbod van zuivelprodukten NIEUW-ZEELAND BESTELT VIER FRIENDSHIPS Simplex 7 dividend Voorzitter Christelijke Middenstandsbond Voor het beste natuurlijk PAARLAARSTEEG 1 Haagse ambtenaren worden niet aan Rotterdam uitgeleend Panda en de meesteavkok Frankrijk en de EEG Voldoening over de verklaring van Pinay Jong vee uit verdroogde gebieden gaat uit logeren Krantenjongens uit de V.S. komen naar Europa Emissie Nederlandsche M i d d en s tan dshank „Europatunnel" in Hengelo (Van onze correspondent in Bonn) Officieel werd gisteren te Bonn door een woordvoerder van het ministerie van Bui tenlandse Zaken meegedeeld dat het Duits-Nederlandse vereffeningsverdrag vóór Kerstmis gereed zal zijn en wellicht tussen Kerstmis en Nieuwjaar door de beide ministers van Buitenlandse Zaken, Von Brentano en Luns geparafeerd zal kunnen worden. Over twee onderwerpen is men het namelijk nog altijd niet eens: ten eerste de regeling van de grenskwes ties, waarbij overigens wel vaststaat dat. Nederland de „gecorrigeerde gebieden" aan Duitsland zal teruggeven. Er schijnt evenwel nog verschil van mening te zijn over kleine gedeelten ervan. Ten tweede is nog geen volledig akkoord bereikt over de algemene financiële regeling waarbij van Duitse zijde aan ons land een bedrag van 300 miljoen mark zal worden betaald, zowel voor de schadeloosstelling aan nazi slachtoffers, de Nederlandse claim op de in bezettingstijd weggevoerde Auslands- bonds, de oude verplichtingen uit het voor oorlogse handels- en dienstenverkeer, de grondstoffen- en kredietenovereenkomst van 1921 (Tredifina-akkoord) en de in rijksmarken luidende effecten, die in be zettingstijd weggevoerd zijn. Over de haven van Delfzijl werd in Bonn gisteren gezwegen en ook in de grote West- duitse dagbladen heeft men er nog geen aandacht aan besteed. Alleen de Süddeut- sche Zeitung in München berichtte in een correspondentie uit Den Haag dat de voor gestelde regeling betreffende het sluiten van Delfzijl voor ertsinvoer, om Emden niet in het vaarwater te zitten, overeen komt met de wensen van de Nederlandse Advertentie BUREAU-AGENDA'S SUCCESAGENDA'S Een gerechtshof in Celle (West-Duits- land) heeft in hoger b~'*oep een eis tegen de Volkswagenfabriek e bij inwilliging een verlies van hondeiu_n miljoenen mark voor de fabriek zou hebben betekend, af gewezen. Twee inschrijvers van Hitiers spaarplan dat „ieder Duits gezin een auto" tot leuze had, stelden dat de volks- wagensfabriek als opvolger aansprakelijk was voor de eisen van de (ongeveer 300.000) inschrijvers van het spaarplan. Aan de uitspraak is een juridische strijd van tien jaar voorafgegaan. De Engelse regering heeft een kwart miljoen kleurige aanplakbiljetten laten drukken, welke de Britse belastingbetaler vertellen waar de regering haar geld laat. Dit jaar zullen de Engelsen in totaal 5.3' 000.000 pond (dat is ruim 56 miljard gulc-en) aan belasting betalen, het hoogste bedrag uit de Britse geschiedenis. Van elk pond dat aan belasting binnen komt gaat 40.8 percent naar de nationale ge zondheidsdienst, de pensioenen, gezinstoe slagen, nationale hulp. agrarische subsi dies en andere sociale voorzieningen De gezondheidsdienst alleen al, krachtens welke iedere Brit zo goed als gratis me dische behandeling geniet, vergt ongeveer 10 percent van elk belasting-pond. De defensie-uitgaven, 1.514.000.000 pond, slok ken bijna 30 percent van elk belasting pond op. Wat de regering bundelt onder het hoofd „andere diensten" uitgaven voor atoomenergie, buitenlandse hulp, de we gen. uitzendingen en diversen vergt 17 percent. 12 percent gaat zitten in rente op de nationale schuld. De belastingen op de persoonlijke in komens leveren ongeveer een derde deel op van de totale inkomsten van de staat. De vennootschaosbelastingen doen er nog ongeveer 17 percent bij. Inkomsten- en vennootschapsbelastingen en 'successie rechten leveren samen 10 shilling en six pence op van ieder pond dat de staat aan belastingen gaart. De rest wordt groten deels verkregen door belastingen op tabak, benzine en alcohol en uit de belasting op aankopen (purchase tax). Door Rust Oleum s.a. te Zug (Zwitser land) en mr. J. J. Caron is Rust Oleum (Nederland) n.v. te Haarlem opgericht, die onder andere ten doel heeft het in eigendom hebben, kopen en verkopen van roerende goederen, voornamelijk doch niet uitsluitend verf, roestwerende stoffen en andere beschermende middelen; che micaliën, oliën en samenstellende delen en derivaten daarvan en het in eigendom hebben, ontwikkelen, gebruiken, kopen of op andere wijze verwerven, verkopen, overdragen, vervreemden of in licentie ge ven van patenten, handelsmerken, techni sche wetenschap, procédé's en recepten, enzovoort. Het maatschappelijk kapitaal van de nieuwe vennootschap bedraagt 1.000.000, verdeeld in 100 aandelen van 10.000, waarvan bij de oprichting 32 aandelen zijn geplaatst, alle volgestort in contanten. Rust Oleum s.a. neemt deel voor 31 aan delen en mr. J. J. Caron voor een aandeel. Hallstein naar de V.S. De voorzitter van de Commissie van de Euro pese Economische Gemeenschap professor Hall stein zal 18 november te Washington een rede uitspreken voor de conferentie van de Nato-par- lementsleden over „Noord-Afrika en de Europese economische integraUe'". Tijdens zijn bezoek aan Washington zal professor Hallstein ook minister Herter en staatssecretaris Dillon ontmoeten. regering. De regering zou er van het begin af aan de nadruk op hebben gelegd dat het in het geheel niet in haar bedoeling ligt om Delfzijl zich op een zodanige wijze te laten ontplooien dat deze Groninger haven de Duitse havens Emden, Bremen en Ham burg ernstig zou kunnen bedreigen. Indien deze informaties uit Den Haag juist zijn, zou dit er op neerkomen dat de ontwikke ling van Delfzijl uit buitenlands politieke motieven te weten de goede verstand houding met Bonn afgeremd zou wor den, indien zij al te onstuimig zou worden. Daarmee wordt, vóór er nog sprake is van een werkelijke concurrentiepositie van Delfzijl ten opzichte van de Noordduitse havens, deze ontwikkeling dus reeds de kop ingedrukt. Op de 15de algemene zitting van de Al gemene Overeenkomst inzake Tarieven en Handel (G.A.T.T., die in Tokio wordt ge houden, heeft men maandag overeenstem ming bereikt over een formule volgens welke het Polen mogelijk is geworden zich met het G.A.T.T. te associëren. In een door 19 van de 37 volledige le£en van de G.A.T.T. goedgekeurde verklaring wordt gezegd dat Polen en de deelnemende partijen van de algemene overeenkomst hun handel wensen uit te breiden tot wederzijds voordeel. De verklaring wordt van kracht zodra tweederde van de leden deze heeft getekend en Polen zijn instem ming heeft betuigd. De compromisformule is gelijk aan de regeling die met Joego slavië is getroffen en stemt overeen met een bij de opening van de zitting opge stelde verklaring waarin regelingen wor den aanbevolen onder welke het commu nistische landen mogelijk zal zijn met de G.A.T.T.-landen samen te werken aan de ontwikkeling van de handel. Op de bijeenkomst van de Voedsel- en Landbouworganisatie der Verenigde Na ties heeft de Amerikaanse onderminister van Landbouw medegedeeld, dat zijn land niet langer on nood verkerende landen kan voorzien van boter, kaas of taptemelkpoe- der, omdat de Verenigde Staten hun gehe le voorraad aan dergelijke produkten heb ben uitverkocht. Als oorzaak voor de da ling in deze Amerikaanse voorraden van zuivelprodukten noemde de minister het toegenomen binnenlandse verbruik en de teogenomen vraag op de wereldmarkt, ten dele veroorzaakt door de jongste droogte periode in Europa. De minister voegde hieraan toe dat 1959 een record oogstjaar was en dat de voorraden aan tarwe en mais een ongekend hoogtepunt hebben bereikt. De Amerikaanse minister zeide dat wanneer het mogelijk zou zijn de wereld- voedselproduktie met 1 percent te vergro ten en deze produktie te verdelen onder de landen die hieraan het meest behoefte hebben in de minimum voedselbehoefte der wereld zou kunnen worden voorzien. De Nieuwzeelandse Nationale Lucht- vaartmaatschapDij N.A.C. zal bij Fokker een order plaatsen voor vier Friendships, waarvan de eerste in oktober 1960 zal worden afgeleverd, zo heeft de president directeur van de N.A.C., Sir Leonard Isitt, te Wellington verklaard. Ook zal er een vierde „viscount 800" worden besteld, die begin 1961 moet worden afgeleverd. Met deze aankopen is een bedrag van bijna twee miljoen pond gemoeid. De Friend ships, die op de voornaamste route in Nieuw-Zeeland van Auckland naar In- vercargill zullen worden gebruikt, zullen de Dakota's van de N.A.C. ver vangen. Naar wij vernemen zal op de aanstaande vergadering der n.v. Simplex Machine- en Rijwielfabrieken te Amsterdam worden voorgesteld om de winst over het afge lopen boekjaar 1958-1959 allereerst te be stemmen voor aanvulling der reserve fondsen, voorzover zij vorig jaar werden gebruikt tot delging van het toen geleden verlies en voorts zeven percent dividend uit te keren. (Over 1957-1958 werd het dividend gepasseerd, over 1956-1957 werd acht percent betaald). Advertentie De voorzitter van de Christelijke Middenstandsbond, de heer H. de Mooy, die in Amersfoort in de bondsraad een rede heeft gehouden, heeft gezegd dat het midden- en kleinberyf in een crisisperiode leeft. Het midden- en kleinbedryf wordt onder gewaardeerd, aldus spreker. Voor zyn vertegenwoordigers is er nauwelyks mo gelijkheid deel te hebben aan het overleg over de nationale economie, en aan inter nationaal overleg komen zij helemaal niet te pas. En dan te bedenken, zo zei hij, dat in die sector een miljoen mensen werk vinden. Zelfs de staatssecretaris, aldus nog steeds de heer De Mooy, ziet geen taak meer in het midden- en kleinbedryf, dat 400.000 ondernemingen telt. De heer De Mooy vroeg zich af waarom het dan wel mogelijk is voor de landbouw, dat 200.000 bedryven telt, een heel ministerie) in stand te houden. Hij bracht de schuld voor de onderwaar dering voor een deel terug op de vrije organisaties zelf, die verzuimen ruime be roepsvoorlichting aan hun leden te ver strekken. Vooral de jongeren moet men op vangen, want zij zullen het over een aantal jaren moeten doen. Van onderwaardering is zeker sprake in de zaak van de bakkers, die het kind van de rekening worden van de zeventien grote ondernemingen in het land. Die onder nemingen nam ook de Sociaal Economische Raad als uitgangspunt om zich uit te spreken voor het drieploegenstelsel in het Advertentie VOOR OP UW MOTOR SCOOTER of BROMFIETS hebben wij een uitgebreide collectie in LANGE DASSEN va. 149.50 DEKKERS va. 149.75 VESTEN va. 98.50 bakkersbedrijf. Dat is een moordend systeem voor het midden- en kleinbedrijf, waarin toch tienduizend bakkers werk zaam zijn en een groot aantal werknemers arbeid vindt. Er is woordelijk gezegd over die bakkers: „dan breken ze de ovens maar af". De heer De Mooy hield zich bij een uitspraak van minister Zijlstra, die gezegd zou hebben dat een maatschappij zonder middenstand voor hem niet aantrekkelijk is. Maar dan moet men het bakkerijbedrijf uit de ongewaardeerde groep niet als een verdwijnend beroep zien, aldus de heer De Mooy. Over het loonbeleid' zei de heer De Mooy, dat de vrije loonvorming door het pro testants-christelijke volksdeel van Neder land als een ideale toestand is beschouwd, maar een dergelijk nieuw beleid kan niet snel verwerkelijkt worden. De bondsvoorzitter van de C.M.B. be sprak ook het prijsbeleid, waarover hij zei. dat het midden- en kleinbedrijf bereid moet zijn tot medewerking met de over heid om tot een gezonde toestand in ons land te eeraken. Over de P.B.O. zei de heer De Mooy, dat hij de taak van de F.B.O. eerder zou willen beperken dan uit breiden. Het ziet er naar uit, dat geen Haagse technische gemeenteambtenaren op ba sis van vrijwilligheid tijdelijk in Rotter dam zullen worden gedetacheerd. Het aan tal aanmeldingen is namelijk zo gering, dat het plan dat mede verband hield met de precaire financiële positie van Den Haag, waardoor diverse grote objecten vooralsnog niet ter hand kunnen worden genomen waarschijnlijk niet zal door gaan. Het teveel aan ambtenaren in Den Haag is niet groot. Het is lang gewoonte, dat functies, die door pensionering of ver trek van ambtenaren naar elders open komen, soms niet worden vervuld. Als er nu, zij het dan tijdelijk, ambtenaren naar Rotterdam zouden gaan, dan zou de situa tie kunnen ontstaan, dat Den Haag nieuw personeel zou moeten aanstellen. 39. Terwijl Panda met de kok naar het eiland roeide, vertelde hij, wat hij van de zeerovers had gehoord. „Heus mijnheer Moutarde," riep hij uit, .we moeten te ruggaan. Dit eiland is reuze gevaarlijk!" Maar de kok sprong onvervaard aan land en trok het bootje op het droge. „Kleine knaap," sprak hij glimlachend, „al dat gepraat jaagt mij geen schrik aan. Ik ben een talentvolle kok en in de uitoefening van mijn kunst ga ik voor geen gevaren opzij.Hij sprong haastig terzijde om plaats te maken voor een speer, die door de lucht zoefde Het wapen boorde zich met een akelige slag in de zijwand van het bootje. „W-wie gooide er m-met die sp-speer?" hijgde Maitre Moutarde met stokkende stem. „D-dat was heel onver antwoordelijk! Hij had me kunnen be schadigen. mij.een begaafd kunste naar. „Ik heb u toch gewaarschuwd, dat het hier gevaarlijk is," riep Panda. „Maar ja, u wilt niet teruggaan.„Na tuurlijk wil ik teruggaan. schreeuwde de kok. „Praat toch geen onzin! Kom mee in de boot. We hebben nu nog gelegenheid om terug te roeien naar het schip." „Die hebben we niet!" stamelde Panda ont steld. „Of we m-moeten wel heel hard roeien.Kijk daar eens!" Hij wees in de verte, waar het zeeroversschip met grote snelheid wegstoomde In kringen van de Europese Economi sche Gemeenschap heeft men met voldoe ning kennisgenomen van de recente ver klaring van de Franse minister van Fi nanciën en economische zaken, Antoine Pinay, in het Franse parlement. Men heeft bij de E.E.G.-commissie in het bijzonder gelet op de aankondigingen door Pinay van de volgende maatregelen: a. het zo spoedig mogelijk opheffen van alle soorten discriminatie jegens het dol- largebied. b. het afschaffen van alle invoercontin genten op industriële produkten uit Euro pa en het dollar-gebied (in beginsel binnen 2 jaar). c. „een redelijke ontwikkeling" van de invoer van produkten uit landen met een laag kostencijfer. Pinay opperde aan de andere kant dat de E.E.G. de buitentarieven enigszins verlaagt „naar gelang alle industrielan den soortgelijke maatregelen nemen". Men is bij de E.E.G.-commissie in het bijzonder getroffen door de wens, die Pi nay heeft geuit, dat de zes lidstaten van de E.È.G. meer streven naar een algemene vrijmaking van het vrijhandelsverkeer dan naar bijzondere afspraken. Woensdag zal de eerste zending jongvee uit door de droogte getroffen gebieden in het oosten der lands naar logeeradressen in het westen gaan. Vijfenzeventig Drent se pinken, afkomstig uit de omgeving van Assen, Schoonoord en Schoonlo, zullen dan met vrachtauto's naar Goeree-Overflak- kee gebracht worden. De volgende dag gaan honderd stuks jongvee uit Drente naar Voorne-Putten. Totaal hebben boe ren in Noord- en Zuid-Holland en Zeeland nu voor ruim 2000 stuks jongvee tijdelijk onderdak aangeboden. Van deze aanbie dingen kwamen er 175 uit Zeeland. (Van onze Haagse redacteur) Op 16 november zullen het KLM-vlieg tuig uit New York op Schiphol negen jeugdige Amerikaanse krantenbezorgers, die in een onderlinge wedstrijd met vele collega's in het winnen van abonnees voor hun couranten, een reis naar Europa heb ben gewonnen. Deze wedstrijd is georga niseerd door „The Journal", een dagblad in Loraine (Ohio). Hoofdprijswinnaar is de 15-jarige Herbert Pugh uit Sheffield Lake (Ohio). De jongens blijven een week in ons land, waarbij zij Amsterdam, Aalsmeer, Den Haag en Rotterdam zullen bezoeken. Daarna gaan zij naar Brussel en Parijs. De directie van dë Nëderlandsche Mid- denstandsbank n.v. te Amsterdam deelt mede, dat het in haar voornemen ligt be gin december het geplaatste aandelenka pitaal te vergroten door een claimemis sie a pari, waarbij vier oude aandelen recht geven op 1 nieuw aandeel. Veertien politiemannen uit zeven lan den: West-Duitsland, Engeland, Frankrijk Zwitserland, Denemarken, België en Lu xemburg zullen in Hengelo het verkeer re gelen als daar op zaterdag 28 november een nieuwe tunnel bij het station in ge bruik zal worden genomen. Deze tunnel (25 meter breed, 5 doorgangen, kosten 1,7 miljoen gulden) zal de naam Europatun nel gaan dragen, reden waarom men in Hengelo een Europese verkeersdag zal houden. Verkeer zal er die zaterdagmiddag ge noeg zijn, want tientallen bedrijven zullen auto's zenden voor een groot défilé. Mr. E. M. J. A. Sassen, lid van de Euratoom- commissie, zal de openningsplichtigheid verrichten. Daarna zullen meisjes uit acht landen als eersten van de nieuwe door gang gebruik maken. De tunnel verbindt Noord- en Zuid-Hengelo, twee stadsdelen die door spoorlijnen gescheiden zijn. Op de tunnel komen enkele kunstwerken. Een ervan, een reliëf van P. van Eijl uit En schede, zal op de openingsdag worden ont huld. Ongeluk. Tenminste 23 mensen zijn om het leven gekomen en negen gewond, toen maandag een autobus in de om geving van Guadalajara in Mexico door een brugleuning reed en in een rivier stortte. Huwelijk. Uit goede bron in Teheran wordt vernomen, dat de Sjah van Per- zië omstreeks 20 december in het hu welijk zal treden met Farah Diba. Zenuwarts. Een man die sinds zeven jaar te Flensburg als zenuwarts was geves tigd, is ontmaskerd als één van de Duitse artsen, die onder het bewind van Hitier betrokken was bij het doden van geestelijk gestoorden. De man, die onder een valse naam leefde, is voortvluchtig. Zenuwachtig. Een giraffe die uit het Krugerpark was ontsnapt, is in Johan nesburg uit zenuwachtigheid over het drukke verkeer op een auto gespron gen, waardoor één der inzittenden om het leven kwam. De giraffe overleefde het avontuur niet. Diepst. Het diepste punt in de Middel landse Zee is 4.925 meter, aldus heeft de kapitein van het Italiaanse vaar tuig voor mydrografisch onderzoek „Stafetta" te Genua meegedeeld. De ze diepste plek bevindt zich in de Ioni sche zee. Tot dusver gold een diepte van 4.800 meter als de diepste plaats van de Middellandse Zee. Deze plek was in oktober gevonden door het Rus- siche onderzoekschip „Vavilov". Eigen. Singapore zal zijn eigen vlag, wa pen en volkslied hebben, zo is meege deeld. De vlag zal roodwit zijn met op het witte benedendeel een wassende maan en vijf sterren. Het wapen is een schild met eveneens een wassende maan en vijf sterren, vastgehouden door een leeuw en tijger met aan de voet de spreuk: „Ma joel ah Singapoera" (mo ge het Singapore wel gaan). Het volks lied zal dezelfde naam dragen. Aardverschuiving. Op de vlieghaven San ta Cruz bij Bombay zijn door een aard verschuiving zeven arbeiders gedood en meer dan tien anderen bedolven on der de aarde! Vijf arbeiders werden ernstig gewond. De kans dat de nog vermiste mannen het er levend zullen vanaf brengen, is klein. Bydragen. De Verenigde Staten zullen de helft van de kosten, nodig voor de uit voering van het program voor de mo dernisering van de Deense vloot, beta len. De totale kosten van het program zouden 42 miljoen dollar bedragen. In het program wordt voorzien in de ver vanging van 23 verouderde oorlogs schepen door nieuwe. Zeven. De brand aan boord van de „Amoco Virginia" in de haven van Houston (Texas) heeft zeven levens geëist Een bemanningslid dat nog wordt vermist is waarschijnlijk niet aan boord ge weest. Imitatie. Op de technische hogeschool van Californië is een licht apparaat ge bouwd waarmee men aardbevingen kan imiteren om de sterkte van bouwwerken te beproeven. Bij de proeven wordt het apparaat op de vloer vastgeschroefd. Door proeven met dit toestel hoopt men gegevens te verzamelen die het moge lijk maken gebouwen, dammen en brug gen, die onbeschadigd uit aardbevin gen te voorschijn komen, praktisch en economisch te bouwen. Bellen. De Britse marine biedt vierhon derd koperen scheepsbellen te koop aan. Deze bellen, waarop ongetelde zeelui ongetelde uren poetswerk met ongetelde ki'o's koperpoets hebben ge- investeerd, zijn uitgediend. Het sys teem van „glazen slaan" wordt niet af geschaft. Vermoedelijk zal men in plaats van slagen op de scheepsbel thans luidsprekers gebruiken om de tijd, die tussen de wachtdiensten van telkens vier uur verstrijkt, aan te ge ven. De marine heeft meegedeeld dat oudgedienden de voorkeur hebben bij de verkoop van de bellen. Topleiders. Drie topleiders van de in Frankrijk opererende ondergrondse van het Algerijnse Bevrijdingsfront FNL zijn kortgeleden gearresteerd, zo heeft de Franse politie bekend ge maakt. Zijn zijn beschuldigd van po gingen om de veiligheid van de staat te ondermijnen. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Het K.N.M.I. deelt mede: Bij de oostkust van IJsland ligt een die pe depressie. Deze heeft zich sinds giste ren maar weinig verplaatst. Haar kou front trok met steeds kleiner wordende snelheid over Engeland en de Noordzee naar het oosten. In verband hiermede heeft het vrijwel overal de gehele avond en nacht geregend. Alleen dicht langs de kust en in het zuidoosten van het land is minder regen gevallen Om de depressie heen stroomt onsta biele polaire lucht naar het Noordzeege bied. Deze lucht dringt met overwegend matige westelijke wind ook ons land bin nen. Het weer zal daarom morgen onbe stendig zijn. Opklaringen zullen plaatse lijk worden afgewisseld door buien. De nachten worden weer iets kouder. WEF.KRAPPORTEN Woensdag 11 november Zon op 7.51 uur, onder 16.56 uur. Maan op 15.33 uur, onder 3.24 uur. Maanstanden 15 nov. 10.42 uur volle maan. 23 nov. 14.03 uur laatste kwartier. 30 nov. 9.46 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 10 november Hoog water 12.13 en uur. Laag water 7.34 en 19.54 uur. Woensdag 11 november Hoog water 0.43 en 13.14 uur. Laag water 8.44 en 21.00 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum-temperaturen B0 08 J S binnen- en buitenland. d 2 i Neerslag laatste 24 uur. •5 o Cf cB Den Helder zwaar bew nw 7 21 Ypenburg half bew. w 6 20 Vlissingen licht oew. wnw 7 13 Eelde regen z 6 11 De Bilt regen zw 6 13 Twente regen z 7 5 Eindhoven regen zzw 6 7 Zd Limburg regen z 6 5 Helsinki motregen zzo 4 1 Stockholm geheel bew. zzo 5 1 Oslo regenbui O 8 15 Kopenhagen geheel bew. z 8 0 Aberdeen licht bew. zzw 7 0 Londen onbewolkt windst. 12 8 Amsterdam regen zw 6 16 Brussel geheel bew. z 6 10 Luxemburg regen z 3 1 Parijs zwaar bew wzw 8 12 Bordeaux motregen z 10 1 Grenoble zwaar bew windst. 7 0 Nice zwaar bew. nw 15 0 Berlijn half bew. zzo 7 0 Frankfort regen zzw 1 0.1 München zwaar bew. z 6 0 Zürich geheel bew. z 4 0 Genève zwaar bew. windst. 0 Locarno half bew. O 10 0 Wenen geheel bew ozo 9 17 Innsbruck half bew windst. 7 0 Athene half bew nno 19 Rome zwaar bew 0 15 0 Ajaccio geheel bew. ono 15 0 Madrid licht bew windst. 15 0 Mallorca onbewolkt n 0 Lissabon licht bew. w 17 0 Belgrado mist windst. 6 0,1

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 2