KEIP OK Kongolese Nationale Beweging eist vrijlating van leiders KEIP Typiste ervaren verkoopsters KRACHT flinke broodverkoper N.V. Slavenburg's Bank uw bril geleverd heeft r J Technische Unie le ervaren Telefoniste 2e Magazijnbedienden een vrouwelijke administratieve DINSDAG 10 NOVEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Brussel zou een beroep op de UNO overwegen om de orde in Roeanda te herstellen Zilveren plooischotel is terug Amerikanen gewaarschuwd: Koop geen aardbeien! Deel der oogst bes wet wet kankerverwekkend vergif Proces tegen een vrouwe lijke arts in Polen V.A.R. en Soedan hebben het Nijlwater verdeeld Belemmeringen voor de Assoeandam weggenomen Oostenrijkse Joden vinden schadevergoeding te laag Voor uw financieringen De beurs van gisteren Scheepvaart NAVO-raad bijeen voor en na het westeli jk topoverleg Amsterdamse Beurs OPTIEK ADVeemPT IN DIT R! AD Gezond - Gezellig - Goedkoop ECHTE WALES „DE SPAARNESTAD" LEERLING POLIJSTER LEOPOLDSTAD (Reuter AFP Belga) De aanhangers van Loemoemba (de lei der van de Kongolese Nationale Beweging die na de ongeregeldheden in Stanleystad werd gearresteerd) hebben een telegram aan de Belgische regering gezonden, waarin zij verklaren dat zij het plan om in november een conferentie met Kongo lese leiders te houden, toejuichen, maar dat zij daaraan niet kunnen deelnemen zo lang hun leiders zich in gevangenschap bevinden. De KNB ontkent dat zij verant woordelijk is voor de ongeregeldheden in Stanleystad en zegt dat de verantwoorde lijkheid daarvoor berust bij de politie, ,.die op de bevolking begon te schieten." Inmiddels heeft de gouverneur van de oostelijke provincie, Leroy, een bijeen komst belegd om te spreken over de mid delen ter bestrijding van een golf van val se geruchten die onder de Afrikaanse be volking circuleren. In het dorpje Aketi brak paniek uit toen het gerucht de ron de deed dat alle negerbabies op een plaat selijke missiepost zouden worden gedood. In Stanleystad verspreidde zich het ge rucht dat Loemoemba bij de onrurten van 30 en 31 oktober twee keer in de borst was geschoten maar niet gewond raakte. Honderden doden! BRUSSEL (Reuter) In Belgische po litieke kringen houdt men ernstig reke ning met de mogelijkheid van een Bel gisch beroep op de UNO voor het zenden van een internationale politiemacht naar Roeanda, ten oosten van Belgisch Kongo. Volgens kringen, die in nauwe verbinding staan met de Belgische autoriteiten te Oesoemboera in Roeanda, zijn er honder den doden gevallen in de strijd tussen de Bantoes en de Watoetsi's. Er kunnen ech ter nog geen nauwkeurige cijfers over de aantallen slachtoffers worden verstrekt. Volgens berichten is het aantal troepen on toereikend, terwijl hun moderne wapens in de dicht begroeide bergen waardeloos zijn. Alle beschikbare versterkingen zijn zon dag naar Roeanda gezonden. Het is niet waarschijnlijk dat er, met een nog niet gestabiliseerde toestand in Belgisch Kon go, nog meer militairen kunnen worden gezonden. De Belgische regering heeft ver leden week medegedeeld dat er geen dienstplichtigen naar de Belgische gebie den in Afrika zullen worden gezonden, zo dat ook geen aanvoer door de lucht van militairen uit België kan worden ver wacht. Er bestaat in België krachtig ver zet tegen alles dat uit zou kunnen lopen op een „tweede Algerijnse oorlog", ook al wordt er in dit geval een onderlinge strijd geleverd tussen twee Afrikaanse stam men. Daarom meent men in sommige Bel gische politieke kringen dat het een ster ke internationale politiemacht beter zou gelukken een einde te maken aan de moei lijkheden in Roeanda dan onder Belgisch bevel staande Kongolese troepen of uit Belgische vrijwilligers bestaande eenhe- (Vervolg van pag. 1) Gisteravond kwam het tweede telefoon tje van de dief. Om tien voor twaalf zei hij tegen de heer Baard dat deze maar eens in zijn tuin moest kijken. „Wat is er dan", vroeg de heer Baard. De dief ant woordde: „Dat zult u toch- zeker wel be grijpen". „Dan is 't vast en zeker de schotel", zei de heer Baard, „maar wat heeft u toch bewogen om ons zoveel narig heid aan te doen?" De dief gaf toen het merkwaardige antwoord: „Louter uit balorigheid, maar nou breek ik af want ik mis straks mijn bus nog". De heer Baard waarschuwde onmiddel lijk hoofdinspecteur Van Marion, die kort daarna arriveerde en samen met de heer Baard in de tuin ging zoeken. In de ach tertuin werd niets gevonden. In de tuin aan de Voorhoutstraat hoek Kamnerlaan werd daarna achter een liguster de doos gevonden. Toen de heren met de doos het woonhuis van de heer Baard weer van de voorziide betraden rinkelde boven de tele foon. De heer Baard rende snel naar boven. Toen de heer Van Marion even later ook boven was bleek de heer Baard wederom de onbekende dief aan de tele foon te hebben. „Sja zei de dief sja, de politie is er nogal gauw bij hè. en denk er in het vervolg nu eens aan het W.C.- raampie te sluiten". Toen brak hij het gesDrek af. Het raampje waar de dief op doelde is in het Frans Halsmuseum, waar hij zich indertijd voor de diefstal he~ft laten in sluiten en waar hii door een raam aan de achterzijde is verdwenen Vrij spoedig na de diefstal is ook dit W C -raampje door een alarmsysteem beveiligd. De her^n Van Marion en Baard troffen de schotel keurig opgepoetst in de doos aan. Het kunstvoorwerp was hedenmorgen tijdens de persconferentie te bezichtigen. Het zal van heden af in de zilverafdeling van het museum te bezichtigen zijn. Los hiervan staat de affaire van de ont vreemding in mei 1957 van het schilderij van Boot. Twee dagen na de ontvreem ding kreeg de politie de tip dat het doek in het portaal bij de heer Boot was. Daar werd het inderdaad gevonden. Sindsdien werden er bij het onderzoek naar de da der geen resultaten bereikt. Gisteren, drie dagen na de publikatie van de op roep aan de dief van de zilveren schotel, kreeg de politie 's ochtends om half- twaalf telefonisch de tip dat de dader in de affaire-Boot een zekere B. van de B. zou zijn. Deze werd op het bureau ontboden en bekende laat in de avond dat hij op 30 mei 1957 inderdaad in het Frans Halsmuseum was met een vriend en dat hij, ontstemd over de onderwaardering voor het schil derij die uit lijst en ophanging bleek, het doek had meegenomen om aldus tevens ook de slechte bewaking aan de kaak te stellen. Hij bekende het doek eerst mee naar huis te hebben genomen en twee da gen later in het portaal van het huis van de heer Boot te hebben gelegd en ver volgens de politie gewaarschuwd. „Het was niet mijn bedoeling om te stelen". De schilder is na deze bekentenis op vrije voe ten gesteld. Onmiddellijk hierna werd de heer Van Marion door de heer Baard ge beld over diens telefoongesprek met de dief van de schotel. den. Belgische militairen oefenen streng toezicht uit op de verbindingen tussen Bel gisch Kongo en Roeanda. Gemeld wordt dat blanke kolonisten hun ondernemingen verlaten uit vrees dat deze gevechtster rein zullen worden voor de Bantoes en Watoetsi's. NEW YORK (Reuter-AFP) De Oost afrikaan John Kale heeft voor de beheer- schapscommissie van de UNO-Assemblee verklaard, dat België gedeeltelijk verant woordelijk is voor de woelingen in Roean da. Hij drong er op aan, dat de UNO in Roeanda zou optreden. Eerder had hij ge vraagd een commissie naar dit gebied te zenden. WASHINGTON (UPI) Het Ameri kaanse ministerie van Volksgezondheid heeft gewaarschuwd dat de aardbeien van de oogsten 1958 en 1959 uit het Noordwes ten van de Verenigde Staten resten van een onkruidbestrijdingsmiddel bevatten, dat bij ratten kanker heeft verwekt. Het is niet hekend of het gebruik van deze aardbeien ook bij mensen kanker kan ver oorzaken. Gezien het feit dat veel aardbeien wor den ingeblikt is het ondoenlijk de besmet te partijen te achterhalen. De minister van Volksgezondheid. Arthur S. Fleming, verklaarde dan ook op een persconferen tie dat men „het veiligst doet" in het ge heel geen aardbeien te kopen. De verklaring van de minister is in krin gen van aardbeienkwekers uiteraard met weinig enthousiasme ontvangen. Bepaal de firma's hebben zich gehaast te verkla ren dat zij het onkruidbestrijdingsmiddel in kwestie, aminotriazole. nimmer hebben gebruikt; andere lieten weten dat zij in middels op n'euwe onkruidbestrijdingsme- thoden hebben overgeschakeld. Aminotriazole is slechts gevaarlijk wan neer het kort voor het oogsten wordt toe gepast. Dan wordt het gif namelijk niet meer door de planten onder invloed van de lucht omgezet in ongevaarlijke af- braakprodukten. I WARSCHAU (Reuter UPI) - In de Pool se stad Bialystok is een proces begonnen tegen de 34-jarige vrouwelijke arts Kos- towska-Szybowska die ervan wordt be schuldigd patiënten met radium tegen kan ker behandeld te hebben, terwijl zij niet aan kanker leden, en die voorts nog een aantal financiële delicten gepleegd zou hebben. Dr. Kostowska-Szybowska stond aan het hoofd van de afdeling radiumbe- handeling van het ziekenhuis in Bialystok en was een specialiste op het gebied van de verloskunde. Bij een onderzoek is ge bleken, dat zij in 33 gevallen kanker con stateerde en radium voorschreef waar geen kanker bestond en dat zij bij een an dere patiënt een ernstige ziekte waaraan •deze wel leed niet ontdekte. Negen jonge vrouwen zeggen, dat dr. Kostowska hen met haar radiuminjecties voor niet be staande kanker onvruchtbaar heeft ge maakt. Verder staat in de aanklacht, dat dr. Kostowska geld vroeg voor bloedtransfu sies die gratis waren, dat zij geïmporteer de medicijnen verkocht en dat zij haar lijst van patiënten zo opvoerde, dat de staat haar 64.000 zloty uitbetaalde voor behan delingen van niet-bestaande patiënten. Haar praktijken kwamen een jaar gele den aan het licht, toen zij een patiënt naar het ziekenhuis zond met kanker en men daar geen kanker kon ontdekken, evenmin als in een ander ziekenhuis waarna de pa tiënt vervolgens vervoerd werd. De direc tie van het gezondheidscentrum beval toen een onderzoek. Voor het proces, dat overal in Polen veel belangstelling trekt zijn ongeveer hon derd getuigen gedagvaard. Aan het begin van het proces heeft zij bekend schuldig te zijn aan financiële delic ten. Tevens gaf zij toe ziektegeschiedenis sen van vrouwelijke patiënten te hebben vervalst. Dit zou echter niet hebben geleid tot nadelige gevolgen voor de gezondheid van deze patiënten. Zij werd in het voor jaar gearresteerd. CAIRO (UPI) Soedan en de Verenig de Arabische Republiek hebben zondag een verdrag getekend over de verdeling van het water van de Nijl, waarmee een jarenlange tegenstelling tussen de twee landen wordt beëindigd. De officiële tekst van de overeenkomst is nog niet vrijgegeven, maar volgens ge zaghebbende bronnen krijgt Soedan recht op 25 percent van het Nijlwater, overeen komend met 18'/ï miljard kubieke meter water, Egypte krijgt de rest. Volgens de zelfde bronnen is Soedan niet in staat om al dit water te gebruiken omdat alle irri- gatiewerken nog niet zijn- voltooid. Totdat het zover is zal So-dan l'/i miljard kubie ke meter per jaar aan Egypte „lenen". Voor beide landen is het gebruik van het Nijlwater een kwestie van leven of dood. In hun woestijngebieden valt of staat de landbouw met bevloeiingswer ken en de Nijl is de enige rivier, die voor water in deze streken kan zorgen. Het verdrag was noodzakelijk gewor den voor Egypte, wilde het zijn project voor de Assoeandam tot uitvoering kun nen brengen. Deze dam zal zorgen, dat er een reservoir van 22 miljard kubieke me ter water kan worden gecreëerd, waaruit men in droge tijden kan putten. De bouw van deze dam kan in januari beginnen, dank zij financiële en technische hulp van de Sovjet-Unie. JERUZALEM (UPI) De vereniging van Oostenrijkse Joden heeft een aanbod van de Oostenrijkse regering, zes miljoen dollar uit te keren voor de Joodse bezittin gen die door de Duitsers en Oostenrijkse nazi's werden geroofd, van de hand ge wezen. De vereniging wijst er op dat de nazi's de in beslag genomen Joodse eigendom men zeil op een miljard dollar taxeerden. Alleen in Wenen werden al vele duizenden winkels, woningen, klinieken enzovoort geconfisqueerd. Men neemt aan dat nog veel bedrijven en huizen in handen zijn van de Oostenrijkse nazi's die ze destijds stalen. De vereniging doet een beroep op de Oostenrijkse regering het staatsverdrag (met de vier grote mogendheden) van 1945 na te komen en op dezelfde wijze als West-Duitsland schadevergoeding uit te keren. Advertentie Nieuwe Gracht 98 - Schoterweg 5 lel 12580 16942 - Haarlem - Tel 60479 AMSTERDAM Vrijdag was de markt voor de interna tionale fondsen iets lager gestemd, maar de flinke verbetering van Wall Street bracht 's avonds een herstel teweeg en dit werd gisteren gestimuleerd door het einde van de staking in de Amerikaanse staal industrie. De hoogovens komen weer op gang. de arbieders hervatten het werk maar het zal enige tijd duren voordat alles weer zijn normale loop heeft en het staal weer wordt afgeleverd zoals voorheen. Inmiddels worden de onderhandelingen voortgezet tussen werkgevers en werk nemers en in dat opzicht was men aan het Damrak nog voorzichtig. Het is immers de vraag wat er gaat gebeuren als de 80 da gen zijn verionen. Is het conflict dan op gelost of wordt de staking hervat? Dat was misschien de reden waarom de hoog ste koersen niet gehandhaafd bleven. Wel waren internationale waarden over de hele linie hoger maar Unilever hand haafde de 700 niet en Philins brokkelde na 677 iets af. Hetzelfde was het geval met AKU en Kon. Olie. In al deze hoeken wac de affaire bijzonder rustig. Trouwens, over het algemeen nam df markt een afwachtende houding aan. was de ondertoon niet slecht. Cultures werden hoger gewaardeerd, vooral HVA dip drie nunten onben De seheeovaart las merendeels op het vorige niveau. Evenals t'oriop week werden certificaten Shide- hqi*nr-Pnr'-ard weer in onen hoek verhan deld 7,e stegen van °6*4 tot *>qv, dolla» Certificaten Inland Na+ural Gas lieten niets van zich merken Wat de claimhaedr hetreft werd een la«*ere adviesnriic ver nomen voor claims Hagemeirer en wel or nomen voor claims Ha«omeier en wel or kregen een hogere adviesprijs op 350 r '360 Vandaag begon de handel in d«- claims Koudiis Voor dp Nederlands staatsfondsen was de «'«mmine meren dopic aan de vaste kant Dit gold vooral dr ctaffoUpning. die boven de 92 uitkwam Pelan'zriil'e fluctuaties vielen or> de aan 'iplenmarkt voorshands niet te ponsta te-en. Prolongatie 3 percent. (ANP) Er werden 465 aandelen ve: handr'- '••nr-an s'oten 251 (64 nprcenfl hoger '*8 (25 4 nercentl lager en os (20 6 percen' bleven onveranderd. (ANP). NEW YOF" De aandelenmarkt van Wall Street heeft met ferme koerswinsten gereageerd op het beëindigen van de staalstaking. Maar de geboekte winsten zijn goeddeels teniet gedaan door winstnpmmgen die dp pri' weer deden dalen Er heerste veel activi telt ter beurze en de tikkers lianen ge ruime tijd achter De hoogste winsten di» in koerswaarden werden genoteerd be liepen 2 dollar Daar stonden, onder anderr bij Granite City Steel, koersverliezen van 5 dollar tegenover, die ontstaan waren onder druk van de winstneming U S Str~' was tegen sluiting een volle dollar lage» dan de vorige dag. Ook de autofabriek'- die vast geopend hadden, waren teger einde beurs onregelmatig gpwordpn Flek tron'sche waarden echtei hooktpn koprc winsten van enkele dollars die niet ver loren gingen De omzet was 3 700 000 m delen Van een totaal-aantal verh^ndeH fondsen van 120, sloten er 531 hoger en 495 lager Het industriegpmiddelde blep' op 650 92 onveranderd, dat van spoor wegen kwam van 154.10 op 154 14 en dal van onenhare nutsbedrijven van 87.06 op 87 11 (UPT) Aagtedijk 10 te East-London verwacht. Aagtekerk 9 135 m. z.z.o. Napels n. Genua. Aalsdijk 9 430 m. 7..0. Suez n. Suez. Aardijk 10 te Le Havre. Abbedijk 10 te Rotterdam. Abbekerk 9 300 m. z.o. Suez n. Djibouti. Abida 9 140 m. z.o. Port Sudan n. Rotterdam. Achilles 9 te Antwerpen n. Antwerpen. Acmaea verm. 10 v.t Dundee n. Thames. Adonis 9 140 m. z.w. Finisterre n. Antwerpen. Agamemnon 9 v. Georgetown n. Paramaribo. Akkrumdijk 9 790 m. z.w. Fayal n. Cristobal Alamak 9 te Antwerpen verwacht v. Hamburg. Albireo 9 183 m. z.z.w. K. Verd. eil. n. L. Palmas. Alca 12 te Cristobal verwacht v. Salamar. Algenib 9 135 m. z. Kp. Sta. Martha n. Vitoria. Alhena 10 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Alkmaar 9 70 m. on..o. Socotra n. Lor. Marques. Alnidijk 9 te Le Havre v. Houston. Alpherat 9 v. Santos n. Angro dos Reis. Alpherat 10 te Angra dos Deis verw. v. Santos. Aludra 9 160 m. z.z.w. Ushant n. IJmuiden. Alwaki 9 200 m. z.o. Str Messina n. Genua. Amalie B 9 24 m. n.w. Cherchell n. Aden. Ameland 9 360 m. n. Dominica n. Punta Cardon Amstelmeer 9 260 m. z.w. Walvisb. n. Engeland Amstelpark 9 230 m. o.z.o. K. Guardafui n. Aden Amstelvaart 9 200 m. w. Kangaroo eiland. Annenkerk 9 130 m. z.w. Finisterre n. Las Palmas Appingedijk 9 v. Seattle n. Vancouver. Area 9 675 m. n.o. Guadeloupe n. Curacao. Arendskerk 9 v. Antwerpen n. Rotterdam. Arnedijk 9 4 00 m. o.z.o. New York n. Le Havre. Artemis 9 150 m. n. Mona eil. n. Willemstad. Asmidiske 9 300 m. n.w. Bermuda n Hpt. Roads Attis 10 te New York. Averdijk 10 te Antwerpen. Bali 10 te Hollandia. Banda 9 420 m. z.w. eil. Marcus n. San Francisco Bantam 9 120 m. n.n.o. Borneo n. Tandjong Mani Batjan 10 te Cheribon. Beninkust 10 v. Amsterdam n. Bordeaux. Bennekom 9 v. Hamburg n. Antwerpen. Billiton 9 te San Francisco v. Los Angeles. Blitar 9 250 m. n.w. Kp Villano n. Houston. Bonita 9 68 m. w.z.w Havana n. Laceiba. Borneo 10 te Alexandrië. Boskoop 10 te La Guaira. Breda 8 700 m. z.w. Fayal n. Curasao Calamares 9 te Armuellis v. Los Angeles. Caltex Arnhem 9 30 m. z.w. Cadiz n. Pernis. Caltex Delft 9 390 m. n.w. Mrnicoy n. Fremantle Caltex Delfzijl 9 v. Holtenau n. Kopenhagen. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Herter, heeft op een persconferentie in Washington verklaard, dat men over weegt om zowel vóór als na de westelijke topconferentie in Parijs een bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken van de NAVO-landen te houden. Op de tweede bijeenkomst zal dan verslag wor den uitgebracht over het westelijke top overleg. Herter verwacht dat de perma nente NAVO-raad in Parijs over twee da gen een definitieve beslissing over deze kwestie zal nemen. NEW YORK (Reuter/AFP) De Sovjet- Unie heeft de V.S. voorgesteld gezamen lijk een ontwerr-resolutie in te dienen, waarin er bij de Algemene Vergadering der UNO op wordt aangedrongen, een in ternationale conferentie over vraagstukken betreffende de kosmische ruimte te beleg gen, zo is maandag in Amerikaanse krin gen van de UNO vernomen. 3-3'Nederl. '47 3 Nedl 1962'64 Woningbouw 6 Pr A'dam '56 I Pr A'dam '56 II Pr A'dam '56 III Pr R'dam '52 I Pr R'dnm '5'2 II Pr R'dam '57 AKU Calvé Delft Van Gelder Zonen K N Hoogovens Npderl Ford N Kabel fabriek gew Philips Gloeil Pref PhilipsGloeil 'Tn'1ever Wilton Fvenoord Werf Gusto Dordtsehe Petrol Kon Petroleum Billiton A'dam Rubber KLM Heil Amer Liln K NS M N Scheepv IJnle v Nievelt Goudr Phs v Ommeren HVA Delimaatschapoij Amsterd Bank Nat Handelshank Ned Handel Mij 'otterd Rank "wentsche Rank Anaconda Popper Rethlehem Steel US Steel General Motors Shell Union Tidewafer Slotkoei- gisteren 92 98 109"u 80S 90V* 90V. 88 y, 98V, 385*4 695 249 687 370 400'4 674'/, 237 V» 697 200 K 156 700 y* 157,30 339 V, 109*4 f 122,50 159*4 165S 139*4 138 247 148 171,— 319 155 226'/, 279 248 641* 57'»',. 100** 554* 72 24*4 Heden 13.45 uui 92*4 98»/., 382 695 248 688 365 401 676 697 200 156 693 1 154,40 339 109*4 ƒ122,50 159*4 165/4 138 137'/» 247 147 f 170,— 319 154 226 Vi 279 63*4 55 98'/a 54 72 24*4 Caltex Gorinchem 9 te Kopenhagen. Caltex Leiden 9 64 m. n. Ras Al Hadd n. Bahrein. Caltex Pernis pass. 9 St. Vincent n. Port Said. Caltex Rotterdam 10 v. Sidon r». Rotterdam. Caltex Utrecht 8 v. Port Said n. Rotterdam. Camerounkust 9 40 m. n.w. K. Blanco n. Le Havre. Camitia 9 110 m. n. Landsend n, Trinidad. Carrillo 9 v. Charleston n. New York. Cartago 9 te Los Angeles. Casamance 10 v. Rouaan n. Dakar. Castor 8 te Izmir n. Antwerpen. Cinulta 9 570 m. o.z.o. St. Helena n. Durban. Cities Service Valley Forge 9 70 m. z. Kp. Ras Al Hadd naar Mena. Colytto 9 te Liverpool verwacht. Cradle of Lib. 9 170 m. o.z.o. KaaDst. n. Ptwdeplh. Crania 9 800 m. n.o. Barbados n. Curacao. Dalerdijk 9 te Los Angeles v. San Francisco. De Eerens 9 nog te Basrah. Diemerdijk 9 950 m z.w. Horta n. Cristabol. Doris 9 v. Port of Spain n. La Guaira. Eemdijk 9 v. Rotterdam n. Havana. Eemland 10 te Bahia verwacht v. Vitoria. Eenhoorn 9 35 m. n. Malta n. Tripolis. Elizabeth B 9 v. Corpus Christi n. Le Havre. Esso Nederland 9 110 m. n.w. Alexandrië n. Antw. Esso Rotterdam 15 te Rastanura verwacht. Friesland SSM verm. 10 v. Mthil n. Kopenhagen. Geertje Buisman 9 v. Kuwait n. Aden. Giessrnkerk 9 v. Penang n Port Swettenham. Haarlem 9 te Caibarien v. Belize. Hathor 9 v. Bremen n. Hamburg. Hector pass. 9 Finisterre n. Antwerpen. Heemskerk 10 te Marseille verwacht v. Genua. Helicon 9 te Jeremie v. Curacao Hera 9 270 m. n.o. Azoren n. Rotterdam. Hersilia 9 v. Curacao n. Grenada. Holendrecht 10 te Emden Hydra 8 v. Bremen n. Antwerpen. Jason 10 te Amsterdam. Java 9 v. Charleston n. Houston. Johannes Frans 9 94 m. z.w. Lima n. Coquimbo. Kabylia 9 15 m. n.w. Tobago n. Buenos Aires. Kalydon verm. 9 v. Curacao n. Savannah. Kamperdijk 10 te Norfolk. Kara 9 180 m. z.z.w. Mona eil. n. Perth Amboy. Karimun 9 650 m. z.w. Bombay n. Suez. Katelysia 9 48 m. z. Colombo n. Singapore. Kelletia 9 140 m. n.o. Socotra n. Abadan. Kerkedijk 9 420 m. o.n.o. Kp. Race n. Antwerpen. Kermia pass. 9 Little Quoin n. Singapore. Kertosono 11 te Marseille verwacht. Kloosterdijk 9 260 m. n. w.K. Finisterre n. R'dam. Koningswaard 9 te Curacao verwacht. Kopionella 9 v. Rotterdam n. Nordenham. Koratia 9 420 m. w.n.w. Cochin n. Yokkaichi. Korendijk 12 te New York verwacht. Korenia 9 te Curacao. Korovina 9 220 m. n.w. Kp. Finistcrer n. Curacao Kosicla verm. 9 v. Rotterdam n. Trinidad. Kp. Hoorn 9 180 m. z. Tsjagos arch. n. Singapore. Kryptos pass. 9 Belawan n. Mena. Lawak 9 v. New York n. Cristobal. Lekhaven 9 v. Hamburg n. Rotterdam. Lclykerk 9 voor anker Khorramshahr. Lemsterkerk 9 te Antwerpen. Leto 9 v. Emden n. Rotterdam. Lieve Vrouwekerk 9 v. Aden n. Karachi. Lindekerk 9 te Bushire verwacht v. Damman. Lombok 10 te Coosbay. Lutterkerk 9 v. Port Said te Le Havre verwacht. Maas 10 te Leixous v. Mersen. Maasdam 9 te Athene v. Malta. Maashaven 11 te Buenos Aires verwacht. Maaskerk 9 voor anker bij Weger n. Bremen. Malea 9 te Singapore. Mariekerk 9 260 m. z.o. Port Sudan n. Suez. Marnelloyd 9 v. Aleppy n. Tuticorn. Maureen 9 440 m. w Azoren n. Jacksonville. Meerkerk 9 et Chittagong verwacht. Mentor 9 te Georgetown v. Paramaribo. Meres N 9 v. Las Palmas n. Antwerpen. Minos 9 te Amsterdam n. Rotterdam. Mitra 9 300 m. o.n.o. Nassau n. Rotterdam. Muiderkerk 9 v. Chittagong n. Madras. Munttoren 9 150 m. n.w. Djeddah n Suez. Musilloyd pass. 9 Dungcncss n. Rotterdam. Myladv 9 53 m. w.z.w Villa Cisneros n. L. Palm. Naess Commander 9 70 m. n. Bougie n. Tripolis. Xaess Tiger 9 110 m. z. Lissabon n. Bremen. Nanusa 9 te Hamburg verwacht v. Bremen. Neder-Waal pass. 9 Finisterre n. Livorno. •Nestor j9 v. Hamburg n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam j9 te Le Havre. Noordwijk 8 te IJmuiden. Kotos 9 45 m. n.o. Oran n. Tripoli. Ommenkerk 9 70 m. z.w. Finisterre n. Antwerpen Oostkerk 9 400 m. w. Straat Torres n. Aden. Oranje 9 30 m. o. Gibraltar n. Southampton. Oran.iefontein 7 te Durban. Oranje Nassau 10 te Aruba. Ovaniestad 9 v. Paramaribo n. Trinidad. Orestes 9 100 m. z.w. Wight n. Antwerpen. Orion pass. 9 Gibraltar n Algiers. Ouwerkerk 10 te Dar Es Salaam verwacht. Parkhaven pass 9 Finisterre. 12 te Antw. verw. Pendrecht 9 v. Le Havre n. Rotterdam. Peperkust 9 135 m. w.z.w Lagos n. Lagos. P G. Thulin 9 20 m. w. St. Helena n. Guayacan. Philidora 13 te Mena Al Ahmadi verwacht. Philine 9 200 m. 2.W-. Kreta n Mena A1 Ahmadi. Philippia 9 156 m. n Port Sudan n. Mena. Pieter S 9 te Rotterdam. Prins der Nederlanden 9 v. Plymouth n. A'dam. Prins Frederik Hendrik 9 780 m. o.n.o. Belle Isle naar Glasgow. Prins Johan Willem Frlso 9 v. Almerta n. R'dam. Prins Willem V 9 te Le Havre verwacht. Pr. Willem IV 9 330 m. n.w. Valencia n. Montreal. Pr. Willem George Fred. 9 v. Detroit n. Chicago. Piovenlerssingel 9 105 m. z.w. Landsend n. R'dam. Purmerend 9 100 m. z.o. Kp. Palos n. Rotterdam. Pygmalion 9 200 m. w.n.w. Alexandr. n. Beyrouth. Raki pass. 8 Ponza n. Port Said. Randfontein 10 te Las Palmas. Rempang pass. 9 Kp. Guardafui n. Aden. Reza Shah The Great 9 dw. Finisterre n. Tripoli. Ridderkerk 10 te Barcelona verwacht. Roepat 9 rede Damman. Rondo 9 te Rotterdam. Rossum 9 v. Gaeta n. Rotterdam. Rotti 9 te Singapore verwacht v. Djakarta. Sabang 9 te Penang verwacht. Salatiga 9 9 70 m. n.o. Elqatar n. Cochin. Saloum 9 203 m. w. St. Vincent n. Nantes. Sambas 9 v. Pnompenh n. Singapore. Sarangan 9 te Vancouver v. Seattle. Sarpedon 9 v. Puerto Cabello n. Maracaibo. Senegalkust 9 v. Antwerpen n. Amsterdam. Siaoe 9 v Calcutta n. Singapore. Siberoet 11 te Calcutta verwacht. S'bigo 9 te Sandakan. Slamat 9 215 m. w. Bangkok n. Labuan. Sloterdijk 10 te Rotterdam. Solon 11 te Curaqao verwacht. Stad Gouda 9 260 m. z.z.w. Tenerife n R'dam. Stad Leiden 9 860 m. z.z.o. Freetown n. Freetown Slad Maassluis 9 65 m. n. Finistere n. L. Palmas. Stad Utrecht 9 135 m. n. Azoren n. New York. Stad Rotterdam 9 35 m. z.w. Palma dc Majorca naar Melilla. Stanv. Benakat 9 dw. Bengkalis n. Sungeigerong. Stanvac Sunda 9 op Musirtvler n. Tandj. Uban. Statue of Lib. 9 420 m. z.o. St Helena n. Ph.delph. Steenwijk 9 in Panamakanaal n. Curaqao Stentor 10 te Mobile verwacht. Straat Lombok 10 te Mtwara verwacht. Straat Madura 10 te Port Elisabeth. Straat Magelhaen 9 420 m. z.w. Hongkong (best.). Straat Torres 10 v. Adelaide n. Surabaja. Straat van Diemen 10 te Durban verwacht. Tabinta pass 10 Gibraltar n Bremen. Tarakan 9 360 m. n.w. Azoren n. Tripoli. Tawall 9 v. Genua n. Port Said. Tegelberg 9 te Kaapstad verw. v. Rio de Janeiro. Teiresias pass. 9 Malta n. Port Said. Teucer 9 v. Nagoya n. Shimizu. Themis 9 80 m. z.o. Jamaica n. Mobile. Tiba verm. 13 v. Stettin n. Santos. Tibia 9 90 m n.w. Minicoy n. Madras. Tjibodas 9 360 m. o.n.o. Hongkong n. Hongkong. Tjimanuk 9 v. Durban n. Lourenco Marques. Tomori 11 te Rotterdam verwacht. Utrecht 9 170 m. w.n.w. Flores n. Genua. Van Cloon 10 v. Dunedin n. Tauranga. Van Heemskerk 9 400 m. o. Chagos archipel naar Mauritius. Van Noort 9 700 m. n.o. Auckland n. Auckland. Van Spilbergen 9 v. Kaapstad n. Lor. Marques. Van Waerwljck 9 160 m. n.o. Singap. n. Manilla. Vasum 14 te Lavera verwacht. Vlieland 9 335 m. n.n.o. Perim n. Bandar Mashur. Vlist 9 600 m. n.n.o. Fayal n. Norfolk. W. Alton Jones 9 100 m. o. Algiers n. Mena. Waingapoe 9 ten anker loodsschip Shat Al Arab. Waiwerang 9 v. Rangoon n. Malacca. Waterman 10 te Semarang. Weltevreden 10 te Colombo. Westertoren 9 90 m. z.w. Kreta n. Lissabon. Westland 9 30 m. o. Kp. Verdische eil. n. Santos. Wicldrecht 9 te Port Socony. Willem Ruys 9 90 m. n.w. Billiton n. Melbourne. Willemstad 9 50 m. z.w. Finisterre n. Madeira. Woensdrecht 9 375 m. o.z.o. Malta n. Malmö. V'onosari pass. 9 Sabang n. Trincomalee. Woltersum 9 v. Antwerpen n. Houston. IJssel 9 v. Algeciras n. Tanger. Zaankerk 9 v. Hongkong n. Aden. Zonnewljk 9 v. Duluth n. Montreal. Zuiderkerk 9 te Adeltide verwacht v. Fremantle. Zwijndrecht 10 te Haifa verwacht n. Norfolk. KLEINE VAART Alcelas 9 dw. Oporto n. Oran. Ank T pass. 8 Sandhammen n. Karlshamn. Appingerlam pass. 8 Vlissingcn n. Antwerpen Ardeas 9 v. Alexandropolis le Izmir verwacht. Atlas 8 te Amsterdam n. Hamburg. "levo 9 dw. Beach.vhead n. Amsterdam. Ilias 8 15 m. n. Kp Villano n. Antwerpen. •Toost 7 Brunsbiittel gepass. n. Zaandam. Julia Mary 9 te Duinkerken verwacht v. Kenitra. 1 oo'ersgrfifht 9 dw. Norderney n. Amsterdam. Phidias 9 30 m. z.o. Brindisi n. Algiers. Thaletas 9 60 m. o. Cartagena n. Tanger. Tillv 7 v. Amsterdam n. Kristinehamn. Twee Gebroeders 9 et Anisterdam n. Rotterdam. SLEEPVAART Argus 9 v. Amsterdam te Vlaardingen. Parents* Zee 8 v. Melbourne te Bluff Blankenburg 10 v. Gibraltar n Rotterdam. Cycloop 10 200 m. z.w. Lissabon n. Brest. Friesland 10 v. Curaqao. Gele Zee 7 v. Rotterdam n. Halifax. Hudson 7 v. Maracaibo. Noordholland 10 te Cristobal. Stentor 7 v. Rotterdam n. Nantes. Thames te BoteJrdanj. dan begint de garantie op uw nieuw bezit. Die garantie en service duren 2 jaar. Overpassen, een schroefje en verder elke reparatie of vervanging die in deze 2 jaar nodig mocht zijn kost u niets als u even de garantiekaart toont. Grote Houtstraat 137 (naast Luxor) Haarlem - Tel. 11640 2 jaar garantie binnèn één uur gereed keus uit werkelijk leuke modellen 0 voor ziekenfondsleden op montuur de vastgestelde vergoedingen; gla zen door de oogarts voorgeschre ven. zonder enige bijbetaling. DRUKKERI] KEESMAAT N.V., KOUDENHORN 8 - HAARLEM vraagt voor spoedige indiensttreding een Leeftijd plm. 18 jr. Mulo-opleiding en type-diploma. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directie van genoemde N.V. kousen lingerie b I o e s e s jumpers vraagt Zich aan te melden dagelijks van 9—6 uur. Grote Houtstraat 45. Haarlem, of na telefonische afspraak onder no. 15572. Heybroek-Zélander N.V. en Electrocentrum NIEUWE GRACHT 9 - HAARLEM vraagt voor spoedige indiensttreding Tevens voor eenv. administratieve werkzaamheden Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met opg. verl. salaris Middelgroot bedrijf te BLOEMENDAAL vraagt voor zo spoedig mogelijke indiensttreding B. voor de bediening van een boekhoudmachine. Leeftijd tot 35 jaar. Voor een goede, ervaren kracht kan een goede salariëring in het vooruitzicht worden gesteld. Brieven No. 218.797, Bolrek, Koningsplein 1, A'dam. stookt u met ANTRACIET „CORNNI C" Afm. II (30 50) 12.35 Afm. III (20 30) 12.90 Afm. parel (15 20) Voor trech- 12.50 Afm. IV (8/15) j terhaarden 10.20 Beslist gruis- en steenvrij. - Weinig as. Onze reeds 30 jaar bekende „SEVEN SISTERS" en „VICTORIOUS" WALES steeds voorradig. ALLEENVERKOOP: FRIESE VARKENMARKT 210 (Spaarnc b(j viaduct) Telefoon 14164 en 13904 Bij de Haarlemsche Metaalwaren- Ornamenten- fabriek. H, VAN UITERT, is plaats voor een flinke JONGEN van 15—17 jaar als Aanm. tussen 9 en 17 uur. Regentesselaan 40-42. H'lem heeft plaats voor een Nevenwerkzaamheden strekken tot aanbeveling. Prima sociale voorziening. Aanmelden: Mr. Cornelristraat 7.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6