SNELFIX IIhiiIPII Veertig jaar samenwerking op gebied van volkshuisvesting KELLER voor P. H. v. d. Leyschool in Haarlem redt twee Algerijnse kinderen Meer animo voor de kweekschool Haarlem wil tien miljoen lenen DINSDAG 17 NOVEMBER 19 5 9 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Federatie Woningbouwverenigingen jubileert VOOR ZWARTER DRUK KOVDLNHORN 44 - O HARMENJANSBRUG TELEFOON 12200 G&tO)ié verlichting Feestelijke bijeenkomst van „Gruno" Relletjes tijdens voetbalwedstrijd Kruimelinbraken Sleutel hing naast brandkast Orgelschuld in Bloemen- daal verminderd met ƒ6000 Lijm zonder klemmen met avondje ...maak een blikje vis open! Burgerlijke Stand van Haarlem Jiaxca Zaatftexs Spontane daad van schooljeugd A TAX-TAXI 1.2.3.4.5 UIT STAD EN STREEK Kort nieuws Donderdag 19 november zal het veertig jaar geleden zjjn dat de Federatie van Woningbouwverenigingen voor Haarlem en omstreken werd opgericht. De federatie omvat eenentwintig woningbouwcorporaties in Haarlem en één in Zandvoort met een gezamenlijk woningbezit van 8764 huizen. Ter viering van het jubileum houdt het federatiebestuur donderdagmiddag van drie tot vyf uur een receptie in restaurant Brinkmann aan de Grote Markt in Haarlem. Ten tijde van de oprichting op 19 no vember 1919 was nog slechts een zestal woningbouwverenigingen bij de federatie aangesloten. Dit waren „De Voorzorg", „Rosehaghe", „Zorgvliet", „Onze Woning", „Spaarnoog" en het thans niet meer be staande „Schoterbosch". Het eerste fede ratiebestuur bestond uit de heren E. El- singa, voorzitter; W. de Geest, secretaris; J. van Daalen, penningmeester en C. de Vries en B. Schoonebeek, commissarissen. Geen van hen is meer in leven. In grote trekken is het doel van de federatie, met behoud van de zelfstandigheid der aan gesloten verenigingen, uniforme regelingen vast te stellen voor woningbouwcorpora ties en om als overkoepelend orgaan de belangen van de leden bij het gemeente bestuur te behartigen, uiteraard in het bijzonder op het terrein van de volkshuis vesting. Dat men het belang van een samenwerking in federatief verband inzag blijkt uit het feit dat binnen twee jaar na de oprichting van de federatie het aan tal aangesloten woningbouwverenigingen verdubbeld was. Met het groeien van de organisatie namen ook de juridische vraagstukken toe. In 1926 werd het rechts kundig bureau van de federatie in het leven geroepen, dat onder leiding kwam te staan van de heer W. Gies. In 1934 werd deze opgevolgd door mr. H. O. Drilsma, die in 1942 als gijzelaar door de Duitsers werd omgebracht. Sedertdien behartigt mr. J. Verlooy de rechtskundige zaken van de federatie. „Oud zeer" Reeds in 1926 wendde het federatiebe stuur zich tot B. en W. van Haarlem met een adres waarin het de aandacht ves tigde op de gebrekkige toegang tot de Slachthuisbuurt bij de Schalkwijkerstraat en de stank van de Zomervaart in Haar lem-Oost. Onlangs heeft het wijkcomité van dit stadsdeel dit „oud zeer" voor de zoveelste keer te berde gebracht.... Ver der stelde de federatie in 1935 een rapport op over de toestand van 400 krotwoningen in Haarlem. In het archief bevindt zich nog een collectie van 80 foto's van deze woningen. Veel resultaat leverde dit „be wijsmateriaal" echter niet op. Een andere herinnerin^uit het verleden is de „zwarte cartoteek", een kaartsysteem met de namen van huurders die bekend stonden als slechte huurbetalers en om de minder juiste wijze waarop zij hun huis be woonden. Van meer recente datum is het in 1953 ontworpen plan tot het doen bouwen van een zeven verdiepingen tellend tehuis voor ongehuwde werknemers. De plaats van het gebouw, dat huisvesting zou kunnen bie den aan 400 bewoners, had men gedacht in Haarlem-Oost, aanvankelijk op de hoek van de Schipholweg en de Schalkwijker- weg. later aan de Prins Bernhardlaan na bij de Amsterdamse Vaart. B. en W. van Haarlem weigerden hun goedkeuring aan dit plan te geven omdat zij van oordeel waren dat er niet genoeg gegadigden voor deze flats te vinden zouden zijn. Stijgen en dalen Hoewel de Woningwet al van 1901 da teert is het toch vooral na de eerste wereldoorlog geweest dat de woningwet- bouw zulk een grote vlucht nam. In de jaren dertig werd de stijgende lijn weer in een dalende omgebogen als gevolg van de crisis- Toch heeft de Federatie van Woningbouwverenigingen voor Haarlem en omstreken ook in die moeilijke jaren bij herhaling aangedrongen op de bouw van woningwetwoningen. De gemeentelijke en de rijksoverheid hadden daar echter andere gedachten over. Van het huidige federatiebestuur kun nen de heren W. C. van Kampen en F. J Martens, onderscheidenlijk voorzitter en Advertentie NAAR DRUKKER ZWART VERKOOPMIDDAG GEREF. KERK. Woensdagmiddag an -avond wordt in de vergaderzaal der Geref. Kerk in Lisse een verkoping gehouden van door het comité vervaardigde goederen en allerlei andere artikelen. Er zullen ook verschillende attracties aanwezig zijn. Advertentie p ZIJLSTRAAT 63 - TEL. 15778 HAARLEM De provinciale of regionale „streekver- enigingen" in Haarlem hebben bijna alle een toneelafdeling, wier leden op gezette tijden voor het voetlicht komen in stukken die vooral beogen het taal- of streekeigene tot uiting te brengen. Het is vaak moeilijk stukken te vinden die voor amateurs speelbaar zijn en het komt dan ook dik wijls voor dat men zich met vertaalde werken moet behelpen, welke toch nooit geheel voldoen. Wat dit laatste betreft verkeren de Groningers in een gunstige positie. Er is in Gronings dialect een heel repertoire. De toneelclub van de Groningse vereni ging „Gruno" heeft zaterdagavond in de grote zaal van „De Leeuwerik" voor haar leden „Onrust om 'n Houfnoagel" ten tonele gebracht van de Groninger schrijver Jan Zijl, een toneelstuk dat specifiek Gronings is, ook wat de probleemstelling betreft. De dames en heren van „Gruno zijn er in geslaagd van dit in sommige opzichten niet gemakkelijk stuk een geslaagde op voering te geven, waarbij vooral het on gekunstelde spel van de heer A. M. Jou- stra en van mevrouw C. Lodders opviel. Ook de heren T. R. Jonker, W. Molema en R. Fruitema mogen met ere worden ge noemd. De bijrollen werdén goed ge typeerd. Ter viering van het 4S-jarig bestaan ••an „Gruno" werden de leden later ont haald op een programma van het amateur gezelschap „Haarlems Kleinkunst Theater" met medewerking van het Show-orkest ..Nellie Balk" en het „Do Vale verde quarto". Een dansje besloot de gezellige Gronin ger feestavond, waarbij de muziek ver zorgd werd door de „Thornwood Players". Het huidige federatiebestuur in ver gadering bijeen in de wethouderskamer van het Haarlemse stadhuis. Van links naar rechts de heren C. H. Nieuwen- huizen (Luctor et Emergo), Ch. Roos (Zorgvliet), F. J. Martens, secretaris (Ons Belang), W. C. van Kampen, voorzitter (Coöp. Woningver. Gemeen- tepersoneel) R. G. Oppelaar penning meester (De Voorzorg), J. B. Veltman (St. Bavo-Noord) en H. A. Booms (Volkshuisvesting). secretaris, bogen op het grootste aantal „dienstjaren". Beiden maken sedert 1931 deel uit van het bestuur. De overige leden van het federatiebestuur zijn de heren C. H. Nieuwenhuizen, Ch. Roos, R. G. Oppelaar, J. B. Veltman en H. A. Booms Tanende zelfstandigheid Naast de uitbreiding en het onderhoud van het woningbezit is een der klemmend ste problemen van de woningbouwcorpo raties na de bevrijding de tanende zelf standigheid van de verenigingen. Zij zijn niet meer zo „baas in eigen huis" als voor de oorlog het geval was. Het federatie bestuur huldigt het standpunt dat deze zelfstandigheid zoveel mogelijk aan de woningbouwverenigingen terug moet wor den gegeven, al zal het helemaal op eigen benen staan wel niet mogelijk zijn. Gok de hoogte van de huren is voor het fede ratiebestuur een Dunt van voortdurende zorg. Enige tijd geleden is een commissie benoemd die een onderzoek zal instellen naar de mogelijkheid dat de administratie van alle bij de federatie aangesloten woningbouwcorporaties centraal geschiedt. De federatie is uiteraard vertegenwoor digd in commissies en instanties die zich met woonruimte- en huurvraagstukken bezig houden. Zo heeft zij zitting in de adviescommissie voor de woonruimtever deling, de vorderingcommissie, de huur adviescommissie en de gemeentelijke com missie voor bejaardenzorg. Verder in de stichting „De Blinkert" en „Vrienden van De Blinkert" alsmede in de afdeling Noordholland van de Nationale Woning raad. De toeloop van kandidaten voor de kweekscholen was dit jaar zeer groot, zo deelt minister Cals de Tweede Kamer mede. De eerste klassen van de eerste leerkring telden vorig jaar 4684 en thans 5436 leerlingen. Ook tot de eerste klasse van de tweede leerkring zijn weer velen toegelaten, die in het bezit zijn van het einddiploma van een school voor V.H.M.O. Het totaal aantal kweekschoolleerlingen is gestegen van 19.037 in 1958 tot 21.059. Leerlingenstelsel Minister Cals deelt verder mee, dat het hem niet mogelijk is, een tijdstip te noe men waarop een ontwerp voor een nieuwe wettelijke regeling van het leerlingstelsel gereed zal zijn. Een voorontwerp is inmid dels gereed gekomen. Hierover zullen nog verschillende instanties moeten worden ge hoord. Mede gezien de werkzaamheden waarmee de ambtenaren van zijn ministe rie die het ontwerp voorbereiden, reeds zijn belast, is hij nog onzeker omtrent het tijdstip van indiening, zodat hij er de voor keur aan geeft te volstaan met de toe zegging, de indiening zoveel mogelijk te zullen bespoedigen. Gemeente-universiteit Naar aanleiding van een desbetreffende vraag deelt minister Cals mee, dat de ver lening van een bijdrage in de exploitatie kosten van de Gemeente Universiteit te Amsterdam reeds bij de opstelling van de begroting zeer nadrukkelijk is overwogen. Het is echter niet mogelijk gebleken, voor uitlopende op de toekomstige wettelijke regeling, een rijksbijdrage in de exploi tatiekosten te verlenen; behoudens voor de kosten, die onmiddellijk verband hou den met de noodzakelijke voorbereiding van de aan de Gemeente Universiteit te ciienen zelfstandigheid. Salarissen kleuterleidsters Het kabinet heeft besloten, dat de sala rissen van de kleuterleidsters in de com missie voor overleg onderwijzend personeel opnieuw zullen worden bezien. Aan de commissie is gevraagd zo spoedig mogelijk rapport uit te brengen over de plaats, die het sölaris van de kleuterleidsters in het geheel der onderwijssalarissen moet in nemen. Leraren L.N.O. De regering heeft besloten de aanpassing van de salarissen van de leraren bij het L.N.O. aan de sedert 1 januari 1957 van kracht zijnde salarisregeling voor de on derwijzers bij het V.G.L.O. alsnog met terugwerkende kracht tot genoemde datum te doen ingaan. De zondag in de tweede klasse HVB ge speelde voetbalwedstrijd Spaarnevogels Alliance is ontaard in een scheldpartij, waarbij ook klappen vielen. Onder meer werd een bestuurslid van Alliance in het gezicht geslagen. De relletjes begonnen tijdens de wedstrijd en duurden er na nog voort. Het bestuur van Alliance heeft een klacht ingediend bij de Haarlemse Voet balbond en om krachtige maatregelen ver zocht. In het weekeinde zijn in Haarlem enige inbraakjes gepleegd. In een kantoor aan de Kinderhuissingel werden alle laden opengebroken en door zocht, maar er wordt niets vermist. In een school aan de Nic. van der Laanstraat ver dween 25 uit een laatje van een lesse naar. In een woning in de Magdalenastraat kwam de dader vermoedelijk binnen met een valse sleutel. Uit een regenjas aan de kapstok nam hij een paar handschoenen, een sigarettenaansteker, een pakje siga retten en een sleutelbos weg en uit een laatje in de huiskamer een loterijbriefje, een paar foto's en wat postzegels. Men schat de totale waarde op /25. Ttf é&i drukkerij aan de Antoniestraat kwam een onbekende binnen door een schuifraam open te maken. Door in het ge bouw een deur te forceren kwam hij in het kantoor. Uit de kassa verdween 20. De man die dezer dagen inbrak in een kantoor aan de Zijlweg in Haarlem heeft niet veel moeite met de brandkast gehad. De sleutel hing er namelijk aan een spij ker naast. Uit een geldkistje in de brand kast verdween 200. Een andere kast vertoonde sporen van een breekijzer, maar tijdens het karwei heeft de onbekende blijkbaar ook van deze kast de sleutel gevonden, want deze stak in het slot. Verder waren alle bureau's doorzocht. De inbreker kwam binnen door een ruitje te vernielen, maar hij verliet het gebouw gewoon door de voordeur die alleen met het dagslot gesloten was B. en W. van Haarlem stellen de raad voor een of meer geldleningen aan te gaan tot een bedrag van ten hoogste tien miljoen gulden. In de toelichting tot dit raadsvoorstel zeggen B. en W., dat zij hiertoe hebben be sloten, gezien ook de mogelijkheden die andere gemeenten in de afgelopen maan den hebben gebruikt ter verkrijging van de nodige financieringsmiddelen voor de consolidatie van de vlottende schuld, als mede ten behoeve van de financiering van nieuwe kapitaalsuitgaven. B. en W. vragen de raad het besluit in de vergadering van woensdag te nemen, opdat het college in staat is de zich voor doende aanbiedingen zo snel mogelijk ten behoeve van de gemeente te accepteren. B. en W. zullen de raad zo spoedig mo gelijk in kennis stellen van de door het col lege genomen beslissingen ter uitvoering van het door de raad te nemen besluit. De verkoopdag die vrijdag in het Jeugdhuis in Bloemendaal is gehouden om de orgelschuld in de hervormde kerk aan het Kerkplein in Bloemendaal te vermin deren, heeft ruim 3000 opgebracht. De jeugd nam daarvan met het organiseren van attracties in het Jeugdhuis 600 voor haar rekening. Zoals wij reeds bericht hebben, heeft een inwoner van Bloemen daal aangeboden de opbrengst te verdub belen, zodat de orgelschuld dus met zes mille is verminderd. Advertentie Advertentie van Ceta-Bever Advertentie BEVALLEN van een zoon: 14 nov.: H. M. van Rooden-van Ophem; C. J. van Staveren-Prins; J. Pot-Veen; G. E. Oud- Raatgever; I. J. F. Velting-van der Meij: 15 nov.: E. C. G. Zweegman-Klut: P. S. Stange-Rozenhart; J. T. Kruidenberg-Dor- landt; R. J. van der Stoop-Bosscher. BEVALLEN van een dochter: 14 nov.- M. F. Bosker-Spoelstra; 15 nov.: J. M Weij-Maas; A. Granade-Meijer; E. E. F. de Boo-van Limbeek: 16 nov.: Z. Kuijper- in 't Hout; A. M. van Warmerdam-Harten dorp. ONDERTROUWD: 16 nov.: D. Machiels en S. Brink; P. J. Buijs en W W J Wil- lemse; H. J. C. van der Kroft en M. T. Herting; Y. E. Terwisscha van Scheltinga en A. J. M. Harmes; D. N. van Aggelen en Y. Kuij. GETROUWD: 14 nov.: B. M. de Vries en C. A. A. Bouwens; A. Klinkhamer en C. Boelhouwer; J. A. A. Boerrigter en G. J. M. van der Heijden; E. A. van den Berg en J. Leijs: 16 nov.: H. J. de Kleine en M. M. Vintges. OVERLEDEN: 13 nov.: J. J. Schouten. 86 j., Gasthuisvest; 14 nov.: J. E. B. van Berk, 3 j., Goetzeestraat; P. A. Janssen. 27 u., Hazepaterslaan; H W J. Bonting- Knopers. 76 j., Ramplaan: M. R. Broes- hart, 3 j. Slauerhoffstraat; 15 nov A. van den Bos-Paap. 63 j., Gasthuisvest; H. Koe nekoop, 76 j., Celebesstraat: C. Hogerwerf, 67 j., M. van Heemskerkstraat. Advertentie VERWULFT - TEL. 11603 UW SPEELGOEDZAAK Jeugdige leden van de Vereniging van Modeltreinbouwers hebben maandag aan de kinderen die in het Prinses Marijkehuis te Amsterdam verpleegd worden, een modeltrein-emplacement aangeboden dat, zoals de foto aan toont, zich in de gretige belangstelling van de jongelui verheugen mocht. amsterdam - den haag - tilburg nu ook haarlem De actie van de VPRO „Redt een kind" ter leniging van de grote nood onder de kinderen van Algerijnse vluchtelingen, heeft ook bij de leer lingen van de P. H. van der Leyschool, de openbare lagere school aan de Jephtastraat in Haarlem-Noord, weer klank gevonden. Uit eigen initiatief en door persoonlijke activiteit hebben zij met elkaar tweehonderd gulden in gezameld, tweemaal het bedrag dat voor het redden van een Algerijns kind is gesteld. Het bedrag is vandaag aan ds. J. A. Nieuwenhuijzen, onder wiens lei ding de landelijke actie wordt gevoerd, overgemaakt. Zaterdagavond maakte de VPRO bekend dat ten bate van de actie „Redt een kind" meer dan 600.000 was binnengekomen. Dit bedrag is in middels aan de Marokkaanse Rode Kruis-organisatie overgemaakt. Reeds daags na de start van de actie wendden enige leerlingen van de P. H. van der Leyschool zich spontaan tot het hoofd der schooi, de heer A. M. J. Mol, met de vraag op welke wijze zij de actie konden steunen. „Meester", zeiden ze, „wij willen óók een kind redden. Zegt u nu hoe we dat kunnen doen." Het ant woord van de heer Mol luidde: .Jongens, dat moeten jullie zelf bedenken. Er zijn zoveel manieren om honderd gulden bij elkaar te krijgen, maar jullie moeten het zelf voor eikaar zien te boksen. Mijn me dewerking hebben jullie!" De initiatiefnemers togen direct aan het werk. Uit de vierde, vijfde en zesde klas werd een soort actie-comité samenge steld. In elke klas werd door een comité lid een korte uiteenzetting gegeveu over het doel van de actie. Na schooltijd togen de jongens en meisjes er op uit om met centen, dubbeltjes of guldens de ge- oogde som bijeen te brengen. Er waren kinderen die hun spaarpot een stevige aderlating lieten ondergaan. Anderen haalden oude kranten langs de huizen op om die te verkopen. Ook was er een jongen die in de garage van zijn vader filmvoor stellingen gaf ten bate van de actie. Op die manier werd een bedrag van 77,80 ingezameld. Op de ouderavond van de P. H. van der Leyschool die gisteren in het gymnastiek lokaal van de school is gehouden, werd echter niet alleen de honderd gulden be reikt maar zelfs ruimschoots overschre den. Twee leerlingen van de zesde klasse, Gerard Versteeg en Jan Stijger, leverden met hun accordeons een muzikale bijdra ge en gingen na afloop met de „pet" rond om de actiekas te versterken. Het resul taat van deze inzameling was een bedrag van 62,72. Daarmee was de opbrengst van de schoolactie gebracht op 140,52. Het voorstel van de oudercommissie om het bedrag op tweehonderd gulden af te ronden verkreeg daarna de algemene in stemming van de aanwezigen. In het verdere verloop van de ouder avond werden de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester goedge keurd en vastgesteld. Mevrouw De Winter en mevrouw Van de Meij de Bie werden gekozen als nieu- Advertent ie we leden van de oudercommissie in de plaats van de afgetreden dames E. Oster- thun en S. Oosterhof. De voorzitter van de oudercommissie de heer J. Kampman, en het hoofd der school, de heer A. M. J. Mol, richtten tot beide laatste dames woorden van dank en waardering welke vergezeld gingen van geschenken en bloe men. Voorts hield drs. P Luiting, psy choloog aan het gemeentelijk bureau voor school- en beroepskeuze in Haarlem, een lezing over het onderwerp „Waarheen na de lagere school". Zijn met aandacht ge volgde uiteenzetting gaf aanleiding tot een levendige gedachtenwisseling. Nieuws in het kort Tot drie uur open. De tentoonstelling in het Frans Halsmuseum is niet, zoals vrijdag in de rubriek „Uitgaan in Haarlem" is vermeld, dagelijks tot vier uur te be zichtigen, maar tot drie uur. Dit geldt voor de maanden november, december en januari. Bonte avond. De padvindersgroep „The Buffalo's" in Zandvoort organiseert een bonte avond in kampvuurstijl in een der zalen van het Gemeenschapshuis in Zandvoort. De bonte avond is op zaterdag 21 november. De opbrengst Is bestemd voor het troephuis, waaraan thans de laat ste hand gelegd wordt. Oorlogsvraagstuk. De afdeling Zand voort van de Nederlandse Christen Vrou wenbond houdt haar eerstvolgende bijeen komst in het jeugdhuis van de Hervormde kerfk op vrijdag 27 november. Mevrouw professor dr. Gesina H. J. van der Molen uit Aerdenhout zal spreken over „Het huidige oorlogsvraagstuk". Ouderavond. De „Vereniging tot stichting en instandhouding van de school met de Bijbel" in Vijfhuizen houdt vrijdag de jaarlijkse ouderavond. Deze bijeenkomst heeft plaats in het schoolgebouw. Onder andere wordt aandacht geschonken aan de moderne onderwijsmethode: het geven van lessen aan de hand van filmprojectie. Half varken als prijs. De buurt- en speeltuinvereniging „De Glip" geeft woens dag voor haar leden een gezellige avond met attracties in het wijkgebouw „De Prin- cehof" Voor de prijzen heeft het bestuur een half varken aangekocht, dat echter in een aantal porties zal worden verdeeld. Verder organiseert het bestuur een Sint Nicolaasfeest voor de kinderen der leden, eveneens in gebouw „De Princehof'. Dit zal zaterdagmiddag 5 december worden gehouden, welk feest door Sint Nicolaas en Zwarte Piet met een bezoek wordt ver eerd. Ontspoorde jeugd. Op de ouderavond van de Bloemendaalse Hartenlustschool die op donderdag 19 november voor de ouders van leerlingen van de eerste en tweede klassen, en op vrijdag 20 novem ber voor de ouders van leerlingen van de derde en vierde klassen zal worden ge houden, zal de heer J. Kalf, commissaris van de kinder- en zedenpolitie uit 's-Gra- venhage spreken over „Dreigt de jeugd te ontsporen?" Ontspanningsavond. Op dinsdag 24 en woensdag 25 november houdt de Algemene Bond voor Ouden van Dagen afdeling Haarlem weer ontspanningsavonden in gebouw Sint Bavo aan de Smedestraat in Haarlem De zang-, muziek- en toneelver eniging „Musicorda" zal onder leiding van de dirigent Ab Douwes het programma verzorgen. Aanvang half acht „Reizen, toen en nu". Woensdagavond om acht uur houdt het genootschap Ne derlandEngeland afdeling Haarlem een bijeenkomst in Brinkman aan het Hout plein in Haarlem. Mevrouw E. Stirling spreekt over „Travelling, then and now". „Oost en West" Dinsdagavond 24 no vember om acht uur houdt de afdeling Haarlem van de Koninklijke Vereniging „Oost en West" een filmavond in het Con certgebouw in Haarlem. Men zal verschei dene kleurenfilms projecteren, onder an dere „Het schot is aan boord", „Houen zo!" en het bezoek van Koningin Juliana aan de Verenigde Staten. Bazaar Marinehospitaal. In het Ma rinehospitaal wordt donderdagmiddag 26 en vrijdagmiddag 27 november van twee tot vijf uur een bazaar gehouden van door de patiënten vervaardigde artikelen. Gegund. Aan de fa. G. Hulsebosch In Bloemendaal is het uitveoren van grond-, riolerings- en bestratingswerkzaamheden tefr oosten van de Parklaan en ten noor den van de Vosselaan in Hillegom gegund voor 223.300,—. Industrieterrein. Het uitvoeren van grond- en rioleringswerken voor de uit breiding van het industrieterrein in de Waarderpolder in Haarlem is gegund aan de n.v. Aannemingsmaatschappij Hillen en Roosen in Amsterdam voor 475.000. Etherpiraten. Opsporingsambtenaren van P.T.T. hebben in samenwerking met politie en marechaussee een clandestiene radiozender opgespoord bij een 41-jarige fabrieksarbeider te Kampen. Hij en een 41-jarige militair, die hem bij de uitzen dingen assisteerde, kregen een proces verbaal. De zender werd in beslag ge nomen.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7