Er was een klasse verschil bij Rotter dam-Jong Oranje Sportcentrum was een slechte verliezer tegen HVS-ers Caballero Fa. B. ENGELENBERG Van Dijk maakte een fout in het eindspel in Kiev Engeland versloeg Noord-Ierland De Munck toch bij DOS? Weer remisepartij in damtitelstrijd Glasgow Rangers in kwartfinale Sportraad terug in Amsterdam Minister Visser's overleg in de V.S. DONDERDAG 19 NOVEMBER 19 5 9 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 21 Toch aantrekkelijk voetbal in match om Gouden Onafhankelijkheidsbeker Voortaan:„Jong Oranje' leren misten strafschop Zeven winnaars in de jubileum-toto Problemen zijn vele Ruw spel in match voor Europa-beker Kramer onderhandelt met Davis Gupspelers De Blinkert nam de leiding in overgangsklasse voor dames Zoekt U iets beters? De Zesdaagse van Munster .Hokij" behaalde een gelijk spel tegen Finland OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Vijf Nederlanders in een Franse wielergroep Ploeger naar Rome Het Rotterdams elftal Is woensdag avond door een 8-2 overwinning op het Ne derlands elftal, samengesteld uit spelers onder 23 jaar, voor een jaar in het bezit gebleven van de Gouden Onafhankelijk heidsbeker. De ruststand van de wed strijd. die voor slechts 10.000 toeschou wers in het Feijenoord-stadion in Rotter dam werd gespeeld, was 3-1 voor het Rot terdams elftal. Ondanks het feit dat het elftal van Jong Oranje er niet in slaagde volwaardige te genstand te bieden er was tenminste een klasse verschil tussen beide ploegen was het toch een aantrekkelijke wedstrijd. Dat kwam in de eerste plaats omdat de Rotterdamse formatie, die bij de rust reeds vrijwel zeker was \an de overwin ning. bleef voetballen en pas bij de stand 7-2 de teugels wat liet vieren. Maar ook, omdat het jeugdelftal bleef trachten de score een dragelijker aanzien te geven zelfs toen het in de tweede helft naar een debacle werd gespeeld. In de eerste fase van de strijd zag het er niet naar uit dat Rotterdam met een zo groot verschil zou zegevieren. Wel zetten de Maasstedelingen onmiddellijk een fel offensief in, maar de tegenstoten van de jeugd waren niet van gevaar ontbloot en zo ontstond een snel op en neer gaande strijd, waarbij doelpunten voorlopig uit bleven. In het elftal van Jong Oranje moest het gevaar voornamelijk komen van de rech tervleugel Henk Groot en Swart. De Ajacieden combineerden opvallend vlot en vooral het spel van Swart was een lust voor het oog. Zijn goed geplaatste voorzet ten leverden echter geen doelpunten op Voetbal aangezien middenvoor Seelen niet was op gewassen tegen stopper Walhout en ook de linkervleugel De Vries-Bouwmeester wei nig in te brengen had tegen Kerkum en Klaassens. Langzamerhand trok Rotterdam het ini tiatief weer naar zich toe en in de 25ste minuut kwam de eerste treffer door Rij vers die na een pass van Bosselaar alleen voor doelman Hoogerman verscheen (1-0). Het elftal van Jong Oranje kwam na dit doelpunt wel dicht in de buurt van de ge lijkmaker mede door een begin van pa niek in de Rotterdamse verdediging maar even later scoorde Schouten het tweede doelpunt. Rijvers had de bal vrij gekregen en bediende zijn rechtsbinnen, die o.i. buitenspel stond, van een pass op maat (2-0). Vijf minuten later was het opnieuw raak, toen Hoogerman misgreep op een hoge voorzet van rechts, waarna Daniels er als de kippen bij was om van dit buiten kansje te profiteren (3-0). Meteen na de" af trap werd het echter 3-1 na een schitterende Swart-Groot-Seelen combinatie, die door laatstgenoemde met een onhoudbaar schot werd afgerond. Na de rust werd bij de Rotterdammers Moulijn vaker in het spel betrokken. De Feijenoord linksbuiten kreeg er zin in en bezorgde na het eerste half uur na de her vatting zijn teamgenoot Veldhoen, die bi de jeugd de rechtsachlerplaats bezette vele onprettige ogenblikken. De andere voorspelers in de maasstedelijke ploeg legden het er op aan hun linksbuiten die ondanks zijn vaak briljante spel zelf vrijwel nooit tot scoren komt doelpun ten te laten maken en zo kwam het dat Moulijn uit een corner van Bosselaar en een pass van Schouten de stand op 5-1 kon brengen. Wel scoorde Henk Groot even later het tweede doelpunt voor dt onder 23ers. maar na 31 minuten maakte Moulijn zijn derde doelpunt uit een pass van Rijvers (6-2). Het plaatsen van de jeugd werd hierna steeds minder en slechts rechtshalf Muller hield het hoofd koel. Rotterdam was echter nog niet verzadigd. Eerst werd het 7-2 na een hard schot van Rijvers en tenslotte zorgde doelman Hoogerman zelf voor de eindstand door een als voorzet be doeld schot van Schouten in eigen doel te slaan (8-2). In de Rotterdamse ploeg waarin links back Van der Lee vervangen was door Zaal en rechtsback Kerkum in de tweede helft werd vervangen door van der Hoek waren spil Walhout, rechtshalf Klaassens, linksbinnen Rijvers en linksbuiten Mou lijn de besten. Bij de jeugd onderscheid den zich linkshalf Muller en vooral in de eerste 45 minuten rechtsbuiten Swart. Met een fraaie zweefduik redt doel man Hoogerman (Ajax) van het jeugd- team een moeilijke situatie. Dat ge beurde gisteravond onder de schijn werpers van het Feijenoord-stadion in Rotterdam. Het Nederlands elftal, samengesteld uit spelers beneden de 23 jaar, heeft een nieuwe naam. Ten einde tot een kortere en bondiger aanduiding te komen heeft het bondsbestuur besloten, de „onder de 23'ers" in de toekomst aan te duiden als „jong Oranje". Een naam, die tevens tot uitdrukking brengt, dat met deze spelers de toekomst van het nationale elftal wordt bedoeld. Het Engels voetbalelftal heeft woens dagmiddag in het Wembley-stadion een overwinning met 2-1 behaald op Noord Ierland. Met de rust hadden de Engelsen reeds een voorsprong van 1-0. Het was een weinig opwindende wed strijd, die de zestigduizend mensen kre gen voorgeschoteld. Er werd zonder veel elan gespeeld en bovendien middelmatig Het vuurwerk kwam pas aan het einde toen drie minuten voor tijd de Ieren hun achterstand van 1-0 wegwerkten, waarna de Engelsen toch nog tot de overwinning kwamen. Weliswaar speelde de Engelse ploeg be ter dan in de verloren wedstrijd te gen Zweden, maar imponerend, neen, dat was het spel zeker niet. De terugkeer van Johnny Haynes in de aanvalslinie was van geen invloed en als enig lichtpunt kan wor den aangemerkt het spel van de 19-jarige midvoor Joe Baker. Hij scoorde niet al leen in de 16de minuut het eerste doel punt, maar had ook een belangrijk aan deel in de winnende treffer, die werd ge scoord door een andere debutant, de links binnen var. Bolton, Ray Parry. Vijf minuten voor de rust lieten de Ieren een prachtige kans op een doelpunt liggen toen Burnley's linksbinnen Mcllroy een strafschop kreeg toegewezen. Zijn zachte schot werd door doelman Springett ge stopt. Zeven deelnemers aan de honderdste K.N.V.B.-toto zijn 21.950 gulden rijker ge worden. Zij delen, omdat zij 14 punten be haalden, de eerste prijs in deze jubileum toto van 153.650 gulden. De tweede-prijswinnaars moeten het met heel wat minder doen. Bij het bonds bureau kwamen 156 meldingen binnen van deelnemers met 13 punten. Ieder krijgt 416 gulden. De Munck zondag in het DOS-doel tegen Sittardia? Dan moet er toch eerst een klein wonder gebeuren! Dit zei de heer Berendse, die de vereniging DOS leidt, ons naar aanleiding van een reeks berichten, waarin wordt gemeldt dat De Munck zeer binnenkort weer het DOS-doel zal ver dedigen. We mogen aannemen dat Berendse zelf geen tegenstander is van 't weer opnemen van De Munck in de DOS-ploeg. Maar hoe zit het met de overige bestuursleden? Die hebben destijds toch de beslissing ge nomen, om De Munck te schorsen. Zullen die zich nu direct bereid verklaren om hem weer in de ploeg op te nemen? Verder is er De Munck zelf ook nog. Hij zal ongetwijfeld zekere garanties eisen voor hij in de DOS-ploeg terugkeert. Noch De Munck noch trainer Van der Leek zijn op dit moment over deze zaak geraad pleegd! Bovendien „rommelt" het op het ogen blik in de Utrechtse vereniging. Er is een oppositie die de macht heeft om een bij zondere algemene ledenvergadering aan te vragen (het reglementair vereiste aan tal handtekeningen staat al op de lijst) en die uiteraard met argus-ogen toekijkt, wat er momenteel in DOS gebeurt. De tragische figuur in deze kwestie is natuurlijk Van de Wint, de tegenwoordige DOS-doelman. Hij werd destijds enthou siast ingehaald en keepte inderdaad in zijn eerste wedstrijd sterk. Daarna werd Van de Wint onzeker. Wat gebeurt er met hem indien De Munck terug zou keren? Evenals de eerste twee partijen is ook het derde duel tussen de Russische titel houder Koeperman en ir. Van Dijk, in de tweekamp om het wereldkampioen schap dammen, dat in Kiev werd gehou den, in remise geëindigd, zodat de stand na drie partijen 3-3 is. Van Dijk is ditmaal het dichtst bij de overwinning geweest, maar hij heeft haar niet kunnen grijpen. Door een fout in het eindspel moest hij zich tevreden stellen met een remise. „Ik wil niet beweren, dat ik een winnend eindspel had, maar ongetwijfeld had ik het mijn tegenstan der moeilijker kunnen maken, zodat het hem minder gemakkelijk was afgegaan zijn remise veilig te stellen dan nu het geval is geweest", zo luidde het commen taar van Van Dijk na afloop. Da mmen En inderdaad, want toen het eindspel inging, lagen de papieren voor onze land genoot zeer gunstig. Spelend met wit had Van Dijk dezelfde opening gekozen als in de eerste partij. Een opening, die hem wel niet tot de overwinning had gevoerd, maar die toch zeker niet zonder succes was gebleven. Bij de Vierde zet week Van Dijk echter van zijn schema af. Hij maak te daarmee de situatie voor zichzelf niet eenvoudiger. Titelhouder Koeperman doorzag de com- De Schotse kampioensclub Glasgow Rangers heeft zich woensdag geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europabeker voor clubs door een ge lijk spel (1-1) tegen Rode Ster in Bratis lava te bereiken. I)e eerste wedstrijd, ge speeld in Glasgow, wonnen de Schotten met 4-3. Zeventigduizend toeschouwers, samen geperst in een stadion, dat slechts op 50.000 is berekend, zijn getuigen geweest van een zenuwachtige partij voetbal. Het spel was onsamenhangend en het aantal overtredingen legio. In de eerste helft kwamen de Tsjechen tot menige gevaar lijke aanval, doch alle liepen vast op de keihard spelende Schotse verdediging. Zonder doelpunten verstreken de eerste 45 minuten. Na de rust was het spel niet veel be ter, doch na een kwartier gelukte het Scott de Schotten een voorsprong te geven (0-1). Hoger laaide het strijdvuur op en het aan tal overtredingen nam onrustbarende vor men aan. Men ontzag elkaar in geen en kel opzicht. De veldslag een ander woord is er niet voor kwam op zijn hoogtepunt, toen tien minuten voor het einde de Schot Millar de Tsjech Tichy wilde demonstre ren, dat hij niet alleen voetballer, maar ook bokser is.. De scheidsrechter sprong tussenbeide en stuurde Millar naar de kleedkamer. De tot tien man gereduceerrde ploeg van Glasgow trok zich terug in de verde diging. met slechts één doel: het handha ven van de voorsprong. Het gelukte bijna. In de laatste seconden van de wedstrijd kwamen de Tsjechen echter tot de gelijk maker, gescoord door Tichy, wat echter onvoldoende was. Want door de in Glas gow behaalde overwinning hadden de Schotten middels dit gelijke spel de vol gende ronde bereikt. VOETBAL. De Westduitse Voetbal bond heeft als datum voorgesteld voor de traditionele wedstrijd tegen Oost-Neder land (semi-profs) 13 mei 1960. Als tegen stander van de Oostnederlanders zal fun geren een Westduitse B-ploeg. De wed strijd wordt in Duitsland gespeeld. Tennts Als de plannen van tennispromotor Jack Kramer doorgaan zullen de Australische spelers, die dit jaar beslag legden op de Davis Cup, binnenkort niet meer voor de Australische tennisbond beschikbaar zijn. Bob Barnes, een Australische agent van Kramer, heeft met Fraser en Emerson be sprekingen gevoerd en deze week zal hij nog een onderhoud met Laver hebben. Fraser staat niet afwijzend tegenover de voorstellen van Kramer. Hij heeft echter verklaard pas een beslissing te zullen nemen na de tenniskampioenschappen van de staat Victoria, die op 6 december ein digen. In een levendige en boeiende strfjd heeft een enthousiast HVS een verdiende zege behaald op het bezoekende Hilversumse Sportcentrum. De Hilversummers speel den zonder hun international Dinco v. d. Stoep en dit kwam de kracht van en de rust in de ploeg zeker niet ten goede. De scheidsrechter liet verstek gaan en werd vervangen door de Haarlemse scheidsrech ter J. G. de Groot, die zeer correct floot, maar toch niet naar wens van de gasten, die critischer stonden tegen over de ar bitrage dan tegenover hun eigen spel en in deze bui van eigen overschatting de concentratie te veel uit het oog verloren. Wij willen de eerste winst die HVS be haalde dan ook voor een goed deel wijten aan de verdeelde aandacht van de Hilver summers. HVS nam het beste van het spel, liep uit tot 103, verspeelde door tech nische fouten van J. Petersen enkele pun ten en kwam op 118. waarna men via 1310 en 1312 door toedoen van Jan Out de eerste winst veilig stelde, 1512. In de tweede set rijpte bij Sportcentrum het besef dat men met intimidatie bij scheidsrechter De Groot niet ver kwam en dat men zich volledig diende te geven om de enthousiaste Haarlemmers de wind uit de zeilen te nemen. Met lange smashes. De volleybalcompetitie een lust voor het oog, werd HVS in de tweede set met 159 tot capituleren ge dwongen. Maar de HVS'ers kwamen in de derde set bijzonder agressief terug, be stookten de Sportcentrum-defensie met gevarieerd aanvalsspel en beteugelden de zonder twijfel sterke Hilversumse aanval met een versperring van bloks, die werke lijk magnifiek werden uitgevoerd. Met Bob Prins als uitblinker won HVS via 115 en 128 met 15^—9. In de vierde set ging de score gelijk op tot 77, waarna Sportcentrum tot 107 uitliep en de HVS-coach Van Veen die uiterst bekwaam zijn taak vervulde met een time-out de strijd onderbrak. In een bijzonder spannend en van HVS-zijde voortreffelijk gespeelde slotfase, waarin Kooistra, Clay, Prins en Out de beste spelers bij HVS op de voorgrond traden, kreeg Sportcentrum via 1013 en 1213 met 1513 een „bittere" nederlaag te slikken. „Bitter", want na de strijd werd door alle Hilversumse spelers nog eens duchtig gediscussieerd en bleek men op veel dingen aanmerkingen te hebben. Zo vond men ook het net, dat reeds acht jaar op dezelfde hoogte hangt, te laag en dit resul teerde in een officieel protest, waar wij overigens weinig waarde aan hechten. Die Raeckse verloor De damesploeg van Die Raeckse startte tegen het Stichtse SOS met een behoor lijke opbouw van de aanvallen, maar de afwerking ontbrak volkomen. SOS kreeg aanvallend steeds meer overwicht, ver kreeg veel punten uit de serve maar ver gaarde ook met geplaatste smashes talrijke punten en won onbedreigd de eerste sets met 1510 en 155. Ook in de derde set nam SOS de lei ding. Er kwam even wijziging in het spel- beeld toen Die Raeckse begrijpend dat er alleen nog iets viel te winnen, fanatieker en met meer risico te werk ging, maar verder dan 1010 en 1111 kwamen de oodwitten niet en met 1512 gingen on nodig de kostbare punten naar Utrecht. Overgangsklasse In de damesovergangsklasse heeft een opeenstapeling van verrassingen in de kaart van De Blinkert gespeeld, dat nu de leiding heeft. Zelf wonnen de groen- witten in een goed gespeelde strijd of het geen moeite kostte met 159, 152 en 1715 van Madjoe uit Enkhuizen, dat dus als leidster door De Blinkert werd ont troond. AVC plaatste TOG, dat zonder Corry v. d. Horst weinig imponeerde, voor een 21 achterstand maar moest tenslotte toch met een gelijk spel genoegen nemen. MHBS en Flevo speelden in Enkhuizen goed volleybal, waarbij MHBS, met Josien v. Calmthout en Jannie Smink als uit blinkers, aanvallend meer in haar mars had, maar de gastvrouwen defensief: 10 15. 15—12, 15—13 en 6—15. De herenploeg van Santpoort deelde gisteravond in Alkmaar de winst met Jong Holland, 22. Eerste klasse Ook in de eerste klasse bleef men niet van verrassingen gespeend. Aan de Cru- quiusweg heeft HBC het bezoekende Velox een punt afhandig gemaakt. Het eerste verlies voor de blauwwitten. Halverwege de strijd kwam er wijziging in het spel- beeld en bevestigde de jeugdige HBC- oloeg de belofte voor de toekomst: 515, 4—15, 15—6 en 15—11. PSCB boekte het eerste succesje door een gelijk spel tegen Eclecta (6—15, 15—8, 15—12 en 10—15). maar ook OSS bleef niet achter en deel de de punten met HVS (22). Bij de dames moest OVRA voor Vesmia buigen en klopte HBC 1 de reserveploeg met 30. De uitslagen luidden: Heren: Eclecta—PSCB 2—2. HVS 2— OSS 2—2. HVS—Sportcentrum 3—1. De Blinkert 3—OVRA 4 3—0. HVS 4—Al liance 1—3. OSS 2—WIK 3 2—2. PWN 3— Energie 13. TopscoreGios 4 30. Velox 2—FES 1—3. HBC—Velox 2—2. Dames: HBC 3—SSO 0—3. HBC 2—HBC 03. OVRAVesmia 13. Die Raeckse SOS 0—3. AVC—TOG 2—2. De Blinkert 3—De Blinkert 5 4—0. THB 2—Velox 3—0. De Blinkert—Madjoe 3—0. THB DSS 2 0—3. Set Up 2—DSS 0—3. OSS 3— Velox 2 0—3. DSS 3—WIK 1—3. OVRA 3- PWN 2 3—0. plicaties en stemde in met het blokkeren van zijn rechter vleugel. Van Dijk bestu deerde het hierdoor ontstane beeld van de partij nauwkeurig. De verleiding was groot om een deel van de Russische stel ling op te rollen, maar hij wist deze te weerstaan. Hij bewerkstelligde een voor delige hergroepering in het centrum. Een strategisch plan, dat perspectieven scheen in te houden. Hij isoleerde daarmee de zwarte vleugels en kreeg het centrum on der controle. Koeperman gaf het centrum op en richt te zijn activiteiten nu op zijn afgezonder de vleugels. Zoals de situatie er na 33 zet ten voorstond, was deze rijp voor een nauwkeurige studie. Langdurig peinsden beide spelers, hoe de problemen op te los sen, waardoor de klok zich als mede-te genstander in de strijd ging mengen. Koe perman scheen een nederlaag echter niet meer te kunnen ontlopen en met vertrou wen begon Van Dijk aan het eindspel. Door een misstap raakte hij echter het spoor naar de overwinning bijster en ten slotte werd slechts een remise zijn deel. Daarvoor was Koepermans verdediging te hecht. De Amsterdamse sportraad zal zijn werkzaamheden hervatten. Deze belissing is genomen in een in Amsterdam gehou den vergadering van het werkcomité. De leden gingen geheel akkoord met de voor stellen die waren samengesteld na lang durig overleg tussen het college van B. en W. en het werkcomité. De voornaamste punten van deze voor stellen zijn: 1. Geen enkele beslissing tep aanzien van de sport in het algemeen mag door B. en W. worden genomen zonder dat ad vies ii gevraagd aan de sportraad. 2. Wanneer een voorstel de goedkeuring van de gemeenteraad behoeft moet het advies van de sportraad bij de stukken worden gevoegd. 3. Aan alle gemeentelijke administratie en diensten zal een instructie worden ver strekt waarnaar deze zich moeten rich ten. Deze instructie die verder zal wor den uitgewerkt door een gemeenschappelij ke commissie van het gemeentebestuur en de sportraad zal o.m. inhouden dat geen uitvoering aan sportobjecten zal mo gen worden gegeven zonder advies van de sportraad. 4. Indien B. en W. het advies van de sportraad niet opvolgen is het college ver plicht aan de sportraad opgaaf van rede nen te doen omtrent het niet opvolgen van het advies. Slechts indien het algemeen belang ermee gediend is behoeven deze redenen niet te worden bekend gemaakt. In dit laatste geval heeft de sportraad het recht opnieuw de zaak in behandeling te brengen bij B. en W. 5. Er komt een geschillenregeling voor kwesties tussen de gemeentelijke over heid en de sportbonden. De sportraad zal in deze gevallen bemiddelen. Indien deze bemiddelingspogingen geen succes hebben zullen B. en W. en de sportraad overleg gen wat verder te doen staat. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Advertentie Rnok Han morgen eens (CONSTANTE KWALITEIT) EEN LAURENS PRODUCT Vanmorgen, na de derde nacht van de zesdaagse van Münster, luidde de stand als volgt: 1. Gieseler-Bucher (Dld.-Zwits.), 125 punten; 2. Terruzzi-Junckermann (It.-Dld.), 106 punten. 3. De Rossi-Pfenninger (It.-Zwits.) 81 punten. 4. Gillen-Post (Lux.-Ned.) 31 punten. De leiders hadden in 56 uur 1329.1 km afgelegd. IJshockey De voor 2500 toeschouwers gespeelde ijs- hockeywedstrijd tussen „Hoky" en het Finse nationale team is in een gelijk spel (2-2) geëindigd. De tussenstanden waren: 1-1, 1-0, 0-1. De sigarettenrook belemmerde onge veer 10 minuten voor het einde van de wedstrijd, toen beide teams om het win nende doelpunt vochten, het zicht. De puck was nauwelijks te volgen, maar hinderen deed dat eigenlijk niemand meer. Het publiek had al waar voor zijn geld gekre gen. De echte sportliefhebbers immers hadden genoten van het goede spel in de eerste periode en in de volgende speeltijd waren de op sensatie beluste toeschouwers aan hun trek gekomen. De speaker had er ken nelijk geen goed aan gedaan mee te delen dat de Finnen harde spelers zijn. Ook de Canadezen was dit bekend en dit was een reden om er in de tweede speeltijd eens flink „tegenaan" te gaan. Patterson begon met te ruw spel en daar na volgden Cook en de Fin Lento. Niet minder dan 18 minuten werd de strafbank door spelers van beide partijen bezet en de wedstrijd was het aanzien niet meer waard. Even moest scheidsrechter Dwars het nog ontgelden. Hij werd in de derde periode getracteerd op een fluitconcert, omdat de favoriet van het publiek, Pat Adair 2 minuten overigens volkomen verdiend werd gestraft. Dit waren de meest vermeldenswaardi ge feiten van een ontmoeting, waarin Fin land, dat in maart van dit jaar op de zesde plaats van het toernooi om het wereld kampioenschap was geëindigd, er niet in slaagde een amateurteam versterkt met Canadezen te verslaan. Een spelmoment uit de wedstrijd ziet men op boxenstaande foto. Advertentie Doelstraat 59 - Haariem - Tel. 15252 .GLITSA" KRASVRIJE VLOERLAK Wielt In het seizoen 1960 zullen vijf jonge Nederlandse beroepsrenners contractueel verbonden zijn aan de Franse extra-spor tieve groep Saint-Raphael-Géminiani. Deze groep omvat ditmaal twee ploegen, die niettemin een geheel zullen vormen. Onze landgenoten Jo de Haan, Ab Geldermans, Coen Niesten, Dica Enthoven en Bas Ma liepaard zullen, evenals o.a. Gerard Saint, Frangois Mahé (beiden Frankrijk) en de Britten Simpson en Robinson, rijden voor Rapha-Gitane. In de equipe Saint-Raphael- Géminiani zijn o.a. opgenomen Roger Rivière, Raphael Géminiani, Roger Has- forder en Gilbert Bauvin. In Wanroij, in de noord-oosthoek van Noordbrabant, zijn woensdag de nationa le ploegwedstrijden gehouden. Er waren 19 deelnemers uit alle delen van ons land. De landbouwer W. A. de Lint uit Zeven- bergschenhoek, die in 1957 beslag legde op het wereldkampioenschap, verwierf de nationale titel. Als nummer twee plaatste zich A. van Dijke uit 's-Heerarendskerke. Deze twee ploegers zullen Nederland ver tegenwoordigen op de wereldkampioen schappen, die in 1960 te Rome worden ge houden. WASHINGTON (ANP) De Neder landse minister van Defensie, ir. S. H. Visser, heeft woensdag in Washington ge pleit voor een nauwere samenwerking in de NAVO tussen de grote en de kleine mogendheden ten aanzien van de defensie. De minister deed dit na een onderhoud van twintig minuten met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Herter. Tijdens zijn verblijf in de V.S. heeft minister Visser verscheidene militaire in stallaties en instellingen bezocht, waar onder de lanceerinrichting op Cape Ca naveral. Voorts heeft hij besprekingen ge voerd met zijn Amerikaanse ambtgenoot minister McElroy en hoge functionarissen van diens departement over vraagstukken betreffende de Nederlands-Amerikaanse militaire samenwerking en over de voor uitzichten van de Amerikaanse steun aan de Nederlandse defensie-inspanning. In het bijzonder had de minister gesproken over het leveren door de V.S. van reserve onderdelen voor de uitrusting van de Ne derlandse strijdkrachten en voor materieel voor de modernisering van de luchtmacht. Minister Visser vertrekt vandaag uit Washington naar Ottawa en zal vandaar zaterdag naar Den Haag terugreizen.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 21