VAN NIEL nieuw Aspirin TAAL jams, zó voordelig! BRITTEN LOPEN OP DE TENEN TIJDENS ADENAUERS BEZOEK Felle Russische critiek op de Westduitse bondskanselier Zuiver als goud! Altijd vers in deze shagbeurs Franse militaire begroting goedgekeurd Op de Vermiste jongelui zijn in Tunis 3 Disengagementis een ontfatsoenlijk zvoord en fluisteren over inspectiezones is verstomd Macmillan naar Afrika Besprekingen in Londen Adenauer stelt de Berlijnse kwestie verkeerd Spaar de voetbalclub-emblemen! NIEMEIJER GARANDEERT DE KWALITEITI Noodziekenhuis van WGO in Marokko? griep hoort in huis hoofdpijn I Zwaardemaker's Neemt vaker Zwaardemaker... Faillissementen DONDERDAG 19 NOVEMBER 1959 die voortdurend de wereld worden inge stuurd. Volgens/Londense waarnemers is van Westduitse zijde, bij de bespreking van de economische en politieke organisatie van West-Europa, gunstig gereageerd op het Britse voorstel om via de Westeurope- se Unie politieke beraadslagingen tussen Groot-Brittannië en de zes E.E.G.-landen te voeren. De Westduitsers zouden er od gewezen hebben dat dit politieke over leg slechts betrekking mag hebben op de gemeenschappelijke markt en dat het geen inbreuk mag maken op de verant woordelijkheid der betrokken landen te genover de NAVO. (Van onze correspondent in Londen) De Brits-Westduitse besprekingen over wereldproblemen, die dinsdag in Londen begonnen, eindigden heden in Chequers, het officiële landgoed van de Britse pre mier. Sir Winston Churchill, die zich dins dag zeer vermoeid voelde en daarom niet ln staat was de Westduitse bondskanse lier te ontvangen en aan te zitten aan het diner in Downing Street was gisteren weer od krachten, zodat hun uitgestelde ont moeting toch kon doorgaan. Dr. Adenauer bezocht Sir Winston in diens Londense wo ning in Hyde Park, toen hij op weg was naar Chequers, waar de besprekin gen gisteravond in intieme kring werden voortgezet. De bijna 85-jarige Britse staatsman Sir Winston is op 30 novem ber jarig en de 83-jarige Adenauer spra ken gisteren geruime tijd vriendschappe lijk met elkaar. Hoe het met de conferentie staat valt nog moeilijk te zeggen. Van tevoren wist men al dat het niet zo eenvoudig zou zijn in enkele dagen van beide kanten volledige klaarheid te scheppen. Vandaar dat Mac- millan de bondskanselier had uitgenodigd in de rustige, landelijke omgeving van Chequers nader met hem van gedachten te wisselen in plaats van met twintig mensen rond een tafel zoals in Downing Street. De bespreking die Macmillan en Ade nauer daar gisterochtend zouden houden bleef achterwege. De officiële verklaring hiervoor is dat het gesprek onnodig was omdat de beide staatslieden dinsdag reeds zulke goede vorderingen hadden gemaakt dat zij de zaak aan hun ministers van Bui tenlandse Zaken, die de bijzonderheden zouden bespreken, konden overlaten. Mis schien moet men deze uitleg met een kor reltje zout nemen, zoals als sommige com mentators dat ook doen, die er de nadruk op leggen dat de gedachtenwisseling over het topoverleg allesbehalve vlot gaat. Trouwens de nieuwe woordvoerder van het Britse departement van Buitenlandse Zaken John Russell verheelde niet dat er voor de „top-expeditie" klaarblijkelijk nog heel wat werk moet worden verzet. Een Westduitse woordvoerder voegde eraan toe dat het contact van beide zijden „duide lijk en open" is. Men weet dus wat men aan elkaar heeft. Behalve over de topcon ferentie spraken de beide ministers van Buitenlandse Zaken over ontwapening en de betrekkingen van „de zes" tot Groot- Brittannië. Selwyn Lloyd gaf zijn West duitse collega opnieuw de verzekering dat van de Britse regering geen steun is te verwachten voor plannen inzake een gede militariseerde strook dwars door Europa. Er werd verder dan ook niet over ge rept. „Disengagement" is op het ogenblik in Londen een onfatsoenlijk woord. Afgewacht dient te worden wat er te recht is gekomen van het Britse denkbeeld tot schepping van kleinere inspectie-zones als een soqrt laboratorium voor een alge meen controle-stelsel dat de grondslag zal moeten vormen voor algehele ontwape ning. Enkele weken geleden hield de Brit se regering deze troefkaart nog achter de hand, maar thans lijkt er zelfs niet meer over gefluisterd te mogen worden. Von Brentano wilde op zijn beurt de Britten een aanmoedigend klopje op de schouders geven. Hij zei dat de bondsre gering wel degelijk voor een spoedig top overleg voelt, maar ziet geen vroegere mogelijkheid dan de tweede helft van april. Na afloop van de besprekingen zal geen communiqué worden gepubliceerd. Daar uit is door sommigen opgemaakt, dat de kloof nog te groot is om er mee in de openbaarheid te komen. Dit was evenwel een voorbarige conclusie op een tijdstip dat het belangrijkste deel der besprekin gen nog voor de boeg lag. Eerder is het besluit om een veelal toch nietszeggend communiqué achterwege te laten, een aanwijzing te meer voor het informele ka rakter van de gesprekken. Van tevoren stond reeds vast dat geen vèrreikende be slissingen zouden worden genomen. Het belangrijkste dat van dit samenzijn ver wacht mag worden is dat Adenauer en Macmillan op 19 december met een ma ximum aan onderling vertrouwen naar Pa rijs gaan voor het westelijke topoverleg. Voor het overige dient men te wachten op hetgeen Adenauer vanmiddag op zijn persconferentie zal loslaten. Hij is op bij eenkomsten met journalisten meestal openhartiger en minder geheimzinnig-di- plomatiek dan de meeste andere staats lieden. Niet dc moeite waard? (Reuter) De Londense correspondent van de „New York Times" heeft in diplo matieke kringen vernomen, dat Adenauer ermee heeft ingestemd dat de toekomst van West-Berlijn op de komende topcon ferentie wordt besproken, maar dan als onderdeel van het Duitse probleem als ge heel. De „New York Times" zegt dat Ade nauer, evenals president Heuss indertijd, zulk een koele en achterdochtige begroe ting van het Britse publiek en de pers heeft gekregen dat de Britse regering deze reactie niet kan negeren, ook al zullen er geen grote belemmeringen zijn voor over eenstemming op regeringsniveau. De Britse pers is voor het merendeel van mening dat er tot dusver niets is be sproken wat bijzonder de moeite van het becommentariëren waard is. Dit wordt on der meer tot uiting gebracht door de con servatieve „Daily Telegraph". Het blad stelt hiertegenover de van officiële zijde geïnspireerde optimistische uitlatingen Advertentie Majorica- en Kristal-colliers PARFUMS BIJOUX Grote Houtstr. 92 - Tel. 12160 8 LONDEN (UPI) Premier Macmillan van Groot-Brittannië zal in januari met zijn vrouw een officiële reis door Afrika maken op uitnodiging van de premiers van Zuid-Afrika, Ghana, Rhodesia-Nyas- saland en Nigeria. De reis begint, vermoe delijk op 5 januari, in Ghana en eindigt in de Zuidafrikaanse Unie. Brits Oost-Afrika, Kenya en Tanganjika zijn niet in het reis schema opgenomen. De eerste werkzitting tussen de Britse en Westduitse delegaties tijdens het bezoek van bondskanselier Adenauer aan Londen had plaats op Downing- street 10. In het midden het geluid- dichte kamertje voor de tolken-ver- talers. Premier Macmillan en dr. Ade nauer zitten recht tegenover elkaar. Naast Macmillan diens minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd en naast dr. Adenauer de Westduitse am bassadeur te Londen, baron von Her- warth. MOSKOU (Reuter, UPI) Het Russi sche persbureau Tass heeft in commen taar op Adenauers vraaggesprekken met twee Britse kranten (Sunday Times en Guardian) de Westduitse bondskanselier verweten dat hij de kern van de Berlijnse kwestie verkeerd uitlegt en het hele pro bleem in een verkeerd licht stelt. Tass beschuldigt Adenauer ervan de betrekkin gen tussen enkele landen die juist weer wat nader tot elkaar kwamen te vertroe belen om de beëindiging van de koude oor log tegen te gaan. Ook al is de tijd nog niet gekomen voor een feitelijke oplossing van de Berlijnse kwestie, Adenauer moet begrijpen dat er nu onderhandelingen worden gevoerd en dat deze kwestie diepgaand op de topcon ferentie zal worden besproken. De Russi sche regering biedt aan een vredesver drag te sluiten en daarmee de Berlijnse kwestie op te lossen om de donderkop pen van de hemel weg te vagen en een rustige sfeer in dat deel van Europa te scheppen. De leidende kringen in de Sov jet-Unie hopen dat de regeringshoofden een wijze oplossing voor het Duitse vraag stuk zullen vinden, dus vóór de sluiting van een vredesverdrag met Duitsland, al dus deze verklaring. Tass verklaarde dat de Russische re gering niet van plan is de Verenigde Sta ten, Groot-Brittannië en Frankrijk hun rechten in West-Berlijn te ontzeggen of deze rechten te ontkennen. De verklaring van Tass vormt een ant woord op een uitlating van Adenauer dat hij dankbaar was dat de westelijke mo gendheden op hun rechten in West-Berlijn staan en dat zij de communistische be dreiging van de vrijheid van West-Berlijn het hoofd bieden. Ontspanning De Russische minister-president Kroesj- tsjev heeft in een dinsdagavond te Mos kou gepubliceerde rede gezegd dat het on juist is dat de regering te Moskou haar politiek heeft veranderd en dat daar door besprekingen tussen Oost en West gemakkelijker zijn geworden, zoals door sommigen in het Westen wordt gezegd. Hij merkte voorts op dat de ontspanning in de internationale betrekkingen zich ken nelijk ook in de toekomst nog zal door gaan. De Sovjet-Unie, zo voegde hij eraan toe, beschikt over zoveel raketten met kern ladingen dat, indien men haar aanvalt, zij alle eventuele tegenstanders van de aardbodem kan wegvagen. „Maar wij zijn bereid deze bewapening dadelijk te ver nietigen. indien andere landen ons voor beeld volgen", zo riep Kroesjtsjev uit. Advertentie GENEVE (Reuter) Op het hoofdkwar tier van de Wereldgezondheidsorganisatie te Genève is donderdag in een speciale noodzitting voorgesteld in de Marokkaanse stad Meknes een bijzonder ziekenhuis te bouwen met een staf van specialisten in verband met de recente spijsolievergifti ging op grote schaal in Marokko. (Bij 10.000 Marokkanen deden zich in septem ber na gebruik van een mengsel van olijf olie en motorolie ziekte- en verlammings verschijnselen voor). PARIJS (Reuter) De Franse Nation- nale vergadering heeft de militaire be groting goedgekeurd na een debat dat tot in de nacht duurde. Een aantal afgevaar digden vond dat de begroting niet voldoen de armslag biedt voor een uitbreiding van de Franse luchtmacht. Er is in 1960 373.000 miljoen franc voor de luchtmacht uitgetrokken. De begroting voorziet in een leger ter sterkte van een miljoen man, waarvan de helft in Algerije wordt gele gerd. De uitgaven voor 1960 worden op 1.650.000 miljoen franc geschat, 61.000 miljoen franc meer dan voor 1959 werd uitgetrokken en 16.000 miljoen meer dan hetgeen dit jaar, naar verwachting, voor militaire doeleinden daadwerkelijk zal worden uitgegeven. De minister van Landsverdediging Quil- laumat verklaarde dat een van de voor naamste redenen voor het stijgen van de militaire uitgaven van 1959 boven het ge schatte bedrag gelegen was in de beslis sing om 43.000 dienstplichtigen langer on der de wapenen te houden, dan aanvanke lijk het voornemen was geweest, dit als ge volg van de campagne in Algerije. In de begroting zijn grote bedragen uit getrokken voor de ontwikkeling van de Franse kernbom, de vervaardiging van vliegtuigen voor het afwerpen van kern wapens, en het maken van raketten en andere geleide projectielen. De begroting voorziet in modernisering van de gebrui kelijke bewapening van het leger, hetgeen het voeren van doelmatiger acties in Al gerije mogelijk zal maken, indien de cam pagne aldaar moet worden voortgezet. De termijn van eerste oefening blijft be paald op 27'/i maand. Minister Guillau- mat verklaarde echter dat de regering dit punt mogelijk nog in overweging zal nemen. Advertentie Tussen het nare nieuws van de weg, de politiek en het weer komt een fleurig folder tje helemaal uit Duitsland de redactionele mens nieuwe le vensmoed aanbieden; een Duits modehuis verwacht met stelligheid na deze winter weer een lente en een zomer en heeft daarom het plan, binnenkort aan zijn Neder landse afnemers onder meer het volgende produkt te leve ren: „Ein gummielastischer Taf- tripbadeanzug mit anmutig be- tonter Büstenpartie, in elegan- tem Rhythmus drapiert, für Schwimm- und Sonnebegeis- terte." Met andere woorden: een aardig badpak. Als het op de constructie van mooie woor den aankomt, slaan wij Neder landers toch altijd weer een pover figuur. En hoe belang rijk zijn die mooie woorden in het verkeer der mensen! Wel ke zaak men ook bepleit of men een behoorlijke order wil plaatsen dan wel een char mante vrouw wil veroveren: de taal is het halve werk. En aangezien de taal het halve werk is, ben ik somber gestemd over het tussenrap port van onze oudste dochter, dat juist wat betreft de talen allerminst een Bul Cum Laude mag heten. Ik weet niet waar om, maar ik heb altijd ge hoopt kinderen met talen knobbels te krijgen. Natuur kunde-, wiskunde- of gym- nastiekknobbels zijn nooit zo zeer mijn ideaal geweest al wil ik het maatschappelijk be lang van uit dergelijke ver hevenheden gegroeide keien allerminst ontkennen. De taal heeft iets fascinerends, iets toverachtigs. Zij welt op uit de diepste verborgenheden der menselijke ziel en is draagster der geheime gedachten. Zij openbaart een stuk indivi dueel leven, dat zich afspeelt in de spelonken van de een zame menselijke geest en vormt de brug tussen de enkelingen. En dat doet gymnastiek véél minder. Die muzikale Duitse aan kondiging heeft mij op de vleugels der afgunst aan het denken gezet. Een volk dat iets gewoons als een badpak op deze wijze kan aanprijzen, is in staat grote dingen te ver wezenlijken door het simpele middel des woords. Wij heb ben op dit gebied een grote achterstand, die zo snel moge lijk moet worden ingehaald. Wij moeten onze taal tot onze bruidschat maken bij onze internationale hofmakerij of, om het iets minder sym bolisch te zeggen, wij dienen ons op het luchtkussen der taal te verheffen tot de wol ken des internationalen aan- ziens. En daarom is zo'n tussen rapport met alsmaar twijfel achtigheden op taalgebied een stimulans voor de pedagoog om de komende generatie met de zweepslag der ambitie op te jagen naar de voorste ran gen. In die overweging heb ben wij bij ons thuis nu con- versatieweken ingesteld. De ene week spreken wij uitslui tend Frans met z'n allen, de daaropvolgende week Duits, de derde week Engels. Mis schien komt er binnen afzien bare tijd nog Esperanto bij, wanneer we nog wat meer van die krantenlessen binnen hebben. De praktijk van deze instel ling bewijst overduidelijk tweeërlei nut: wij leren van elkander en aan elkander spelenderwijs de kunst der uitdrukking in de vreemde taal, doch wij verrijken bo vendien ons Nederlands met de sierlijke, artistieke manier waarop zoals bij die Bade- anzug mit Büstenpartie de charme van het zeggen ont staat. De charme van het zeg gen dat nadert de poëzie en dat is het punt waar we moe ten komen. We moeten ons Nederlands poëtischer maken, minder hard en rauw, minder afgebeten en koud. Na de schitterende zomer van 1959 is daar meer dan ooit reden voor aanwezig. Met die conversatieweken gaat het uitstekend. De Franse week kenmerkte zich door een weldadig zwijgen in het gehele huis, dat slechts nu en dan werd onderbroken door een opmerking als: „Bonjour", en „Venez Manger". „Peuple a la porte", zei onze oudste toen er gebeld werd. Waaruit blijkt dat ze toch wel krampachtig haar best doet. De Duitse week was, zoals men denken kan, de meest be- wogene. „Lassen wir nach den Wasserleitungdünen gehen", stelde ik die zondag voor want nergens komt de taal zo zeer tot haar lieflijk recht dan in de vrije natuur, waar de mens zijn eenzaamheid beseft en daardoor zijn behoefte aan expressie verlevendigt. Wij naar de Wasserleitung dünen, en daar kwamen wij tot de merkwaardige ontdek king dat het niet moeilijk is de liefde voor de natuur te enten op de talenstudie. „Da fliegt ein Wasserfrau- lein", zei ik. Het fraaie diertje genoot aller belangstelling, tot zij zich naar hoger sferen ver hief. „Schade dass sie da zwischen aus ist", zei onze oudste spijtig, doch zij ont dekte vlak daarop Koneine- lölle en Koneinekötel, die haar geruime tijd bezighielden. Wij stootten daarna op een waar- nemingsgroep van de vogel trek, waarbij wij interessante bijzonderheden over deze merkwaardige vogelgewoonte vernamen. Dit bracht mij op het idee, onze dochter te be lasten met het schrijven van een opstel in het Duits. Ik heb dat later inderdaad ontvangen. Het droeg het opschrift: „Der Vögelzieh" en vermeldde tal loze, min of meer betrouwbare mededelingen over het thuis blijvende Müschen, de trek kende Kranevögel, de Löffe- lar, de Graspfeiffer, de Kuch- kuch, de Johann von Gent, de flamische Gahe en de Löwe- rich. Helaas verdwaalden wij in de uitgestrekte oerbossen van het recreatiegebied, zodat wij op zoek gingen naar een over heidspersoon om de weg te vragen. Onze dochter ontdekte tenslotte een man met een pet op, die zij betitelde als „Je- mand von öffentliche Arbeite". Of Openbare Werken inder daad 's mans werkgevers wa ren, bleek uit niets, doch hij wist ons de uitgang te wijzen en om van de schrik te be komen, dronken wij gezamen lijk in een Ausspannung bij de uitgang een glaasje Bauern- knaben. Door al dat gedrebbel zagen we eruit als Landlaufer. De Engelse week zette in met de bekentenis van onze dochter, dat zij er veel voor voelde later Master in the Rights te worden. Ik begon daarop meteen met een stevige wandeling in de landelijke omgeving, om haar al kuieren de de beginselen van het recht uit te leggen. Doch haar toe komstig beroep interesseerde haar toch niet in overweldi gende mate. „When you not stop with that dry food", zei ze, „go I back on staying foot". Dat was duidelijk genoeg, bovendien rijmde het en dat is meer dan men van een be ginneling in het Engels mag verwachten. De natuur boe zemde haar ook bij deze ge legenheid veel meer belang stelling in. „It bursts here from lovely-sir-beasts", zeide ze, toen wij een stuk rauwe natuur waren binnengedron gen waar men vergeten had flats te bouwen. Wij braken ons het hoofd over de vraag, wat „flats" in het Engels is, doch wij vonden het merk waardigerwijze niet. Die Lieveherebeestjes laten de voor wat ze waren, be steedden wij onze aandacht aan de flora, waarbij het ons opviel dat vooral de horse- flowers en butterflowers er welig tierden. Een enkele schuwe Little Redbreast vloog uit het struikgewas op, doch verder was het er bizonder stil en rustig. Het was een situatie die zich bizonder leende voor een korte les in de grammatica. Niemand kan beseffen hoe snel men leert, als men op een omgevallen boomstam in de vrije natuur zit. Ik stak mijn feelhorns uit naar de kennis van onze doch ter in dit opzicht en vertelde haar alles over de workwords, de suffering objects, de colla borating objects en de be- tweensentences. Wij raakten zo verdiept in de fascinerende dwaalgangen der taal, dat we onze bus naar huis bijna misten. „Oef, that was on the little nipper", zei mijn dochter hij gend. Ik knikte. Het is pret tig, zwijgend neer te zijgen na een vermoeiende doch nuttige dag. <~Praatótoel Ziirichs nieuwtje Ik heb gelezen, dat een restaurant in Zürich iedere klant die niet binnen twaalf minuten bediend wordt, een gratis maal tijd aanbiedt. Iedere klant krijgt, zodra hij zijn bestelling gedaan heeft, een kaart je waarop de tijd is afgestempeld. Komt de ober niet binnen twaalf minuten met het bestelde, dan krijgt de klant het gratis. Dat is allemaal bijzonder origineel, maar het pleit niet voor de keuken van dit restaurant. Het is een typisch tijdsverschijnsel dat de mensen vlug-vlug willen eten; vandaar het cafetaria-wezen, dat bij ons nog altijd in de kinderschoenen staat, maar waar ze in Amerika zover mee zijn gevorderd, dat men daar cafetaria's heeft, die helemaal niet zo goedkoop, maar wèl bijzonder goed zijn. Maar in cafetaria's zijn alleen die spijzen te krijgen, die niet dan pas klaar gemaakt moeten worden, wanneer de 'be stelling binnenkomt, maar die, zonder dat aan de smakelijkheid afbreuk wordt ge daan, op het vuur op de klant kunnen wachten. Een restaurant, dat iedere bestelling binnen twaalf minuten op uw tafel zet, kan nooit een goed restaurant zijn, omdat er talrijke spijzen zijn die, om smakelijk te zijn, langere tijd van toebereiding be hoeven: bij voorbeeld alle wild en alle vis. Als ik in Zürich kom zal ik dus zeker niet naar dit restaurant gaan, maar naar een dat behoorlijke zorg aan mijn maal tijd besteedt. De haastige eetmethoden van onze tijd verhaasten ook de achteruitgang van de spijzen, die men, met één oog op de klok gericht, naar binnen pleegt te schrokken. Ik ben geen groot gourmet, omdat ik dat wel eens geweest ben; ik heb alle lekkere hapjes al lang geproefd en ik ben reeds lang tot de overtuiging gekomen, dat wij len mijn vriend Werumeus Buning, de keu kenkenner bij uitnemendheid, gelijk had wanneer hij verkondigde, dat eenvoudige, maar wèl toebereide spijzen, zonder aller lei pretentieuze sauzen en toevoegsels, veel lekkerder zijn dan gecompliceerde schotels. Hij gruwde van de geforceerde tafel, die amandelen, kaas, ananas, drui ven en dergelijke bij vlees of vis voegt en hij schreef, dat hij liever een welbereid osselapje at, een goed gebraden karbona de, of een balletje gehakt zoals een balle tje gehakt behoort te zijn, dan alle'gefor ceerde en gecompliceerde schotels, die de nouveaux messieurs, de parvenu's van de tafel, verlangen. Maar ook, of misschien juist, die onge compliceerde, gewone spijzen eisen toe wijding en die toewijding eist tijd. Een eenvoudige moot tarbot kan onmo gelijk in twaalf minuten klaar zijn; een werkelijk goed osselapje evenmin. Bij de „fijne" schotels kunnen de gebreken met de sauzen der liefde worden bedekt, bij de „gewone" niet. Daarom is dit Zürichse nieuwtje er een duidelijk bewijs voor, dat dit Zürichse restaurant de goede smaak opoffert aan de klok. Het is geen belangrijk nieuwtje. Toch is het wel typerend als tijdver schijnsel. Haast is onze gestadige metgezel. Wij moeten al maar opschieten en wij schieten er niets mee op. Elias Advertentie 122 ct zuiver zon en vruchten Voor het eerst sinds drie weken is een teken van leven vernomen van twee Roo- sendaalse mannen, die op 28 oktober uit hun woonplaats verdwenen met een gehuurde auto zonder een spoor na te laten. Zij blijken thans in Tunis te zijn. Van daaruit stuurden zij een telegram met de noodkreet: „Stuur ons geld" aan een café houder in Ulvenhout bij Breda, waar de jongelui vaak plachten te komen. De café houder lichtte de ouders in, die op hun beurt de politie van het telegram in ken nis stelden. Een oudere broer van een der jongens is naar Tunis vertrokken om zijn broer en diens vriend tot terugkeer naar huis te bewegen. Bij beschikking van de Haarlemse recht bank is de aan J. Kruishaar, Azaleastraat 18 te Aalsmeer verleende surséance van betaling ingetrokken en is genoemde Kruishaar verklaard in staat van faillis sement, met benoeming van mr. H. J. M. Cokart tot rechter-commissaris. en van mr. J. G. Bettink, advocaat en procureur te Haarlem, Staten Bolwerk 26, tot cu rator.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3