Groen Co r PeekaCloppenburg KWATTA Voeltu zich niet léJtkèr Critiek BELGISCHE KAMER KEURT BELEID IN ROEANDA-OEROENDI GOED Eisenhower neemt Truman niet mee Op Senaat zal nog eens over Mitterrand stemmen J O.kom er eens KIJKEN* Een geschenk van K A N I. KAN 3 Van dag tot dag Centrale Verwarming Oliestook-installaties Algerijnse waarnemers bij debat in UNO-Assemblee? Herenvesten Adelborst Shirts Socialisten onthouden steun aan Kongo-politiek is weer Socialistisch kabinet op IJsland afgetreden DOOR GARCIA DE IEON <~Praa.tóto<zl ver - VRIJDAG 20 NOVEMBER 1959 Zij die meenden, dat de tegenwoordige regering het de werkgevers naar de zin zou maken, moeten zich wel bedrogen voelen na wat de voorzitter van het Cen traal Sociaal Werkgevers Verbond, mr. F. H. A. de Graaff gisteren in zijn jaar rede over het regeringsbeleid heeft gezegd Er is daar klare wijn geschonken, die het kabinet waarschijnlijk niet altijd even aangenaam zal hebben gesmaakt. Sommi ge punten van critiek bij voorbeeld die betreffende het nieuwe loonbeleid zijn niet nieuw en men kan het alleen maar toejuichen, dat ook in de kring van werk gevers nadrukkelijk wordt gewaarschuwd voor het inflatiegevaar, dat noodzakelij kerwijs ontstaat wanneer werkgevers vooruitlopen op loonsverhogingen, die pas in het georganiseerd overleg op later da tum vastgesteld worden. Het stelt echter teleur, dat mr. De Graaff wèl wijst op de risico's van loonsverho gingen en overbestedingen in de consump tieve sfeer, maar dat hij in zijn zo veel onderwerpen omvattende rede met bijna geen woord rept van de richtlijn der re gering, volgens welke loonsverhogingen niet in de prijzen mogen worden doorberekend, omdat als dit wel gebeurt, inflatie kan ontstaan. Deze zaak doodzwijgen, bete kent nog niet dat zij daarmee uit de we reld is. De ervaring heeft geleerd, dat on danks alle bezweringen van de overheid, de mogelijkheid dat men tóch doorbere kent zeer reëel is. Er zou danook en juist in werkgeverskringen op geha merd dienen te worden dat men zich op dit stuk gedisciplineerd aan de regerings aanwijzing zal moeten houden. Er is nog een tweede punt, waarop wij mr. De Graaff moeilijk kunnen volgen en dat is zijn critiek op de bezitsvormings- politiek, die de huidige regering voorstaat. Men kan nu wel stellen zoals .spreker doet dat eigendom gevormd moet wor den uij besparingen uit het gewone inko men en dat de overheid een voor sparen gunstig klimaat moet scheppen, maar dan dient men ook aan te geven hoe de rege ring dit dan wel doen moet. De laagste en lage inkomens zijn praktisch niet tot sparen in staat. Wil men ook hen tot spa ren aanzetten, dan zal men met flinke premies moeten werken. Dat daarin te vens een stuk welvaartsverdeling schuil gaat is duidelijk, maar als men hiertegen bezwaar heeft, dan verdient het aanbe veling daar voor uit te komen. Natuurlijk kan men het sparen van ge noemde groepen ook bevorderen door hun Inkomenspositie te verbeteren. Hoe dit echter moet geschieden, op korte termijn althans, zonder een herverdeling van het nationaal inkomen te laten plaats hebben, is ons niet duidelijk. Vooral niet, als men, zoals mr. De Graaff, zich een voorstander toont van de denivellering. Daarin zit im mers juist opgesloten, dat de beambten en hogere employé's ook aan hun trekken ko men. Met dit laatste zijn wij het eens, maar wij vragen ons toch af hoe mr. De Graaff al deze verschillende wensen met elkaar wil verenigen, zonder de spaarre geling, die nu juist ook voor de kleine man eens een goede kans biedt een beschei den bezit te vormen, te aanvaarden. De ontwikkeling der Kongolese situatie begint typisch het beeld van overijling te vertonen, nu de Belgische socialistische oppositie onverzoenlijk blijft drijven naar een onmiddellijke Rondetafel-conferentie tussen Kongolese leiders en een parle mentaire commissie. De Kongolese leiders van het ogenblik zijn figuren, die hun prominente positie voornamelijk aan zichzelf hebben te dan ken. Het bezadigde voorstel der Belgische regering om eerst de verkiezingen in Kongo af te wachten, draagt het stempel van bezonnen democratisch beleid. Nu de volksleiders in het Belgische overzeese gebied de sterke oppositie van het moe derland achter zich hebben gekregen, dreigen zij zelf al met een boycot dezer in december voorziene verkiezingen. De omzeiling en discriminatie van een normaal en veilig democratisch procédé als dat van verkiezingen zou een gevaar lijke basis voor de verdere ontwikkeling vormen, niet het minst ten nadele van de uiteindelijke stabilisatie der verhoudingen in Kongo zelf. De houding van de Belgische socialisten is daarom zacht gezegd van een bepaal de politieke lichtzinnigheid niet vrij te pleiten. Advertentie BLOEMENDAAL TELEFOON 54H55 WASHINGTON (UPI) De Ameri kaanse hoofdstad verluidt dat twee minis ters van de Algerijnse rebellenregering de Amerikaanse ambassade in Tunis hebben verzocht om toestemming het komende UNO-debat in tfew York over Algerije bij te wonen als waarnemers. Het zijn de mi nisters Ahmed Francis (Financiën) en Abdel Hamid Mehri (Noordafrikaanse Za ken). Advertentie zuiver wol. Fijn gebreid. Exclusieve Pa C-aanbieding 75 prachtige no-iron poplin. Truon-Trubflex- boord uit één stuk. strijken overbodig 55 v.v.v.v.v.%%v.w.v>:-:->>Xv:-:-:.xw^.v:v:.x-x.:.:.v.v:v: BRUSSEL (Reuter) De Belgische re gering heeft het vertrouwen van de kamer van volksvertegenwooridgers gekregen voor haar beleid in het mandaatgebied Roean- da-Oeroendi. De stemverhouding was 111 stemmen voor, 70 tegen en een onthou ding. Alle rooms-katholieken en liberalen steunden de regering, terwijl de socialis ten tegenstemden. De enige onthouding kwam van de kant van een afgevaardigde van de rechtse Vlaamse Volksunie. Het is de bedoeling van de regering, om van de twee feodale vorstendommen in het mandaatgebied tegen het einde van het volgende jaar twee constitutionele monar chieën te maken. In de eerste helft van 1960 zullen er gemeenteraadsverkiezingen worden gehouden. In het tweede halfjaar zullen verkiezingen worden gehouden voor de „landsraden" die als parlementen zul len optreden. Er is nog geen datum vast gesteld voor de onafhankelijkheid van Roeanda en Oeroendi. Onze correspondent meldt verder: De Belgische socialisten hebben, na een laatste bemiddelingspoging van de libera le president van de Tweede Kamer baron Kronacker, definitief geweigerd een dele gatie van socialistische parlementsleden naar Kongo te sturen, samen met minister De Schrijver, die morgen naar Leopold- stad vliegt. Tot op het laatste ogenblik hoopte de president van de Tweede Kamer dat hij zou slagen, waar de minister had gefaald, de socialisten ervan te overtuigen dat zij dienden mede te werken aan een nationaal beleid voor Kongo. Dit beleid zou worden gebaseerd op twee principes, namelijk dat België de regeringsverkla ring van 13 januari 1959 betreffende de on afhankelijkheid en de democratisering van Kongo getrouw zal uitvoeren en dat het parlement bij de uitvoering zal worden betrokken. De minister had laten doorschemeren dat hij erin toestemde in Brussel, na de verkiezingen van december in Kongo een algemene rondetafelconferentie, die een formatievergadering zou heten, belegd zou worden. In een communiqué heeft het socialis tisch partijbureau uitgesproken, dat al leen een rondetafelconferentie voor de verkiezingen, in Brussel, en tussen het Belgische parlement en de Kongolese po litieke leiders de toestand nog kan redden. Het socialistische partij-bureau betoogt, dat deze rondetafelconferentie niet moet worden beschouwd als een politieke onder handeling over de toekomst van België en Kongo daar het parlement zich niet in de plaats mag stellen van de uitvoerende macht. Deze rondetafelconferentie zou tussen het Belgisch en Kongolese volk het vertrouwen en vriendschap moeten her stellen. Het bureau betreurt het dat minis ter De Schrijver vrijdag alleen naar Kon go vertrekt. De algemene raad van de so cialistische partij is voor vandaag over een week bijeengeroepen. De onafhankelijke „Soir" vermoedt dat het communiqué van het socialistische partijbureau de deur niet helemaal dicht doet. Er blijft een sprankje hoop, dat als nog een vergelijk tussen de rooms katho liek-liberale meerderheid in de regering en de socialistische oppositie zal kunnen worden gevonden. De waarnemers' in rege ringskringen zijn echter niet zo optimis tisch en beschouwen de socialistische wei gering als een besliste weigering, die het definitieve standpunt van de partij weer geeft. Advertentie 1 K w at t a Manoeuvre 2O ets reep voor 10 Kwatta-soldaatjes bij Uw winkelier REYKJAVIK (Reuter/AFP) De so ciaal-democratische minderheidsregering van Emil Jonsson is donderdag afgetre den. Met steun van de onafhankelijkheids partij heeft het kabinet elf maanden IJs land geregeerd President Asgeirsson heeft de leider van de onafhankelijkheidspartij, Olafur Thors, gevraagd een regering te vormen. Men verwacht dat Thors vrijdag de samenstel ling van zijn kabinet bekend zal maken. Het aftreden van de regering-Jonsson kwam, nadat zijn partij en de onafhan kelijkheidspartij drie weken lang over een basis voor samenwerking hadden beraad slaagd. In liberale kringen van het parlement werd gezegd, dat de socialistische partij sterk verdeeld is over de Kongopolitiek. De Vlaamse socialisten zijn voorstanders van een directe onafhankelijkheid voor de Kongo en kanten zich heftig tegen het stu ren van Belgische troepen naar de strate gische punten in Kongo en Roeanda Oeroendi. De Waalse socialisten in tegen deel wensen dat het Belgische gouverne ment in Kongo, de regering en het parle ment, medewerken om de Kongolese onaf hankelijkheid geleidelijk tot stand te bren gen. Enkele socialistisch georiënteerde po litieke partijen in Kongo, ondermeer de Partij van het Volk hebben minister De Schrijver telegrammen gestuurd, waarin zij het denkbeeld van een rondetafelcon ferentie in Brussel toejuichen. Minister De Schrijver zal in Leopoldstad contacten hebben met de inlandse politie ke leiders, maar in de kringen van het par lement werd bevestigd dat de eigenlijke besprekingen tussen de Belgische minis ter en de inlandse politieke leiders pas in januari, na de gemeenleraadverkiezin- gen, zullen plaatshebben. Nieuwe minister De nieuwe minister in het kabinet, de heer Raymond Scheyven, lid van de Twee de Kamer, die belast is met de economi sche en financiële kwesties in Belgisch Kongo en Roeanda-Oeroendi, is een be kend verzetsman, die tijdens de oorlog de verzetsgroep „Socrates" leidde. Hij staat bekend als de „financier van het verzet". Minister Scheyven, die belangen heeft in Belgisch Kongo, kent de Kongo-kwes- ties grondig. Ofschoon hij tot de bankiers wereld behoort, weet men van hem te zeg ge, dat zijn opvattingen hem vaak dicht bij de socialisten brengen. Voornamelijk om zijn voortvarende kennis van zaken is deze amper 48-jarige jongeman tot minister benoemd. Hij was minister van Economische Zaken in de eerste rege- ring-Eyskens van juli tot november 1958. Minister De Schrijver wil zich in de eerstkomende maanden uitsluitend met de politieke kwesties in Kongo bezighouden. WASHINGTON (AFP-Reuter) Presi dent Eisenhower heeft het voorstel van de Democratische senator Dodd, dat oud president Truman en verscheidene De mocraten, zoals Acheson en Stevenson, hem op zijn wereldreis vergezellen, van de hand gewezen. Hij acht het voorstel, gezien het karakter van de reis, niet prak tisch. De persident is van mening dat het aantal personen dat hem vergezelt, tot enkele naaste medewerkers en func tionarissen van 't departement van Bui tenlandse Zaken dient te worden beperkt. Hij acht het echter wel nuttig voor zijn vertrek overleg te plegen met verschei dene leiders van beide partijen in het Congres, zoals hij al eerder had voorge steld. RABAT (UPI) James Hagerty, de woordvoerder en perschef van Eisenho wer, heeft in Rabat (Marokko) met func tionarissen van de Amerikaanse ambas sade de laatste hand gelegd aan de voor bereiding van Eisenhowers reis in decem ber. Van Rabat is Hagerty teruggekeerd naar de Verenigde Staten. Eisenhower, die op 3 december naar Europa vertrekt, werkt te Augusta, in de Amerikaanse staat Georgia, nog steeds aan de formu lering van de begroting. Advertentie Imp.: J.N. van dtn Botch 1 Co.-Pottbut 8054-Amnerdim STAD VAN VIJF STRATEN Het Portugese stadje Obidos is één brok verrassing. De plaats mag om verschillende redenen de betiteling stad dragen, al was het alleen maar omdat een ommuurde verzameling huizen nu een maal strijdig is met het begrip dorp. Overigens, stel u gerust, de nodige stukken, waarin de stedelijke rechten zijn vast gelegd, liggen veilig achter slot en grendel in het archief van het gemeentehuis. Tot nu toe is alles normaal; waar blijven dan de verras singen? Ze liggen er voor de grijp en een van de eerste is wel, dat Obidos uit welgeteld vijf straten bestaat, zodat de gehaaste toerist er binnen een half uur klaar zijn. Zelfs in die korte spanne tijds zal hij dan onmogelijk enkele eigen aardigheden kunnen missen. Het is de bouwmeesters uit het verleden bijvoorbeeld ge lukt een onevenredig groot aantal huizen op een miniem oppervlakte samen te bren gen. Zij slaagden er echter niet in er meer dan twee kerken tussen te persen lange tijd voldoende voor de geestelijke behoeften van de bevolking. Toen er in de achttiende eeuw echter aanleiding ontstond een derde bedehuis te bouwen, was alle ruimte op. Tussen 1740 en 1747 verrees daarom een derde kerk even buiten de stadsmuren, aan de weg naar Caldas da Rainha. Het werd de zeshoekige Senhor da Preda. thans nog steeds het middelpunt van het jaarlijks religieus feest op de derde mei. Een volgende verrassing: we hoeven de tegen elkaar steun zoekende huizen niet eens zo nauwkeurig te be kijken om te zien, dat bijna elk ervan niet alleen een bal- Van Lissabon uit gaan twee hoofdwegen naar het noorden. Neem de minst gebruikte en na honderd kilometer staat ge voor de gekanteelde wallen van een middeleeuwse vesting. Het lijkt niet meer dan een groot kasteel, maar bij nadere beschou wing blijkt het een heuse stad te zijn. konnetje bezit, maar zelfs een terrasje en/of stukje tuin. met op de koop toe een privé wijn stok. Eigenlijk ben ik u al iets te ver vooruit gehold. Komend van Lissabon heb ik na hon derd kilometer de gekanteel de en wat bleekgetinte wallen van Obidos ontdekt. Om de stad op mijn gemak te doen ga ik te voet verder en selec teer een willekeurige ingang: ik heb namelijk de keus uit vier poorten en twee achter deurtjes. Geen hellebaardier springt voor mij in de hou ding; ik moet tevreden zijn met het tikje aan de uniform- oet, waarmee een zeer pro zaïsche politieagent mij be groet. De toegangspoort té bepleis terd met azulejos de blauwe tegels met een oneindige va riatie van voorstellingen, waarvoor Portugal beroemd is. Ook talrijke huizen zijn er mee opgevrolijkt. De nauwe en bochtige straten hebben een ongelijk plaveisel van hobbelkeien, zodat men zich minstens driehonderd jaar in het verleden waant. Het voortreffelijke en in de stijl van de streek ingerichte staatshotel (één in een keten van pousadas. die op de fraai ste punten van het land de vreemdeling onderkomen bie den) kan me gelukkig als gast inschrijven. Ik mag nu, anders dan die gehaaste toerist, de schoonheden van het oude stadje een dag lang op me laten inwerken. „U moet vooral het konink lijk paleis gaan zien", advi seert de directeur-receptionist ..Het is vlakbij". Ook zonder zijn raad was ik er zeker na enkele minuten tegenaan ge lopen: in Obidos is alles vlak bij. Veel meer dan een zorg zaam geconserveerde ruïne is het niet; nochtans is het in teressant genoeg met zijn overblijfselen van Manuelijn-- se architectuur, onder anderen de omlijstingen van de ven sters en een fantastisch mooie schouw. Ook verder de stad in stuit ik herhaaldelijk op deze stijl: grillige balkons, over dadig bewerkte deurposten excentrieke pilaren. Sinds ik Portugese bodem betrad (toen de eerste aanblik van een in deze stijl uitgevoerd raam mij bijna ontstelde) ben ik beter gaan begrijpen, dat deze ar chitectuur karakteristiek is voor het land. Met enig be grip voor Manuelijns mag men zich iets minder vreemde ling voelen. Gedurende het bewind van koning Manuel I (1495-1521* werden de vruchten geoogst van wat zijn vorstelijke voor gangers hadden gezaaid. Por tugal kreeg in de toenmalige wereld een betekenis, die ver uitging boven zijn grootte on der de Europese mogendheden en het imperium werd ge grondvest. Met voorbijgaan van andere belangrijke ge volgen bepaal ik mij ertoe te wijzen op de invloeden van de ontdekkingskoorts op de architectuur van deze periode. Portugese bouwmeesters en beeldhouwers werden be toverd door de mysterieuze schoonheid en schone myste ries van de Orient. Hun fanta sie begon ermee te spelen en daaraan is het ontstaan te danken van de stijl, die naar de regerende vorst werd ge noemd. Op Noordeuropeanen maakt zij vaak een verbijste rende indruk. Allerlei motie ven uit het Oosten kregen een versierende functie: bloemen, vruchten, koraal, maar ook elementen uit de zeevaart: schelpen, kettingen, ankers en kabels met de kenmerkende zeemansknopen. Van daar was het nog slechts één stap naar de obsederende wonderen van de inheemse natuur en zo deden olijfbomen en eike- tammen hun intrede als pi laren en vensteromlijstingen. Het resultaat bekijken wij met enig wantrouwen een bi zarre mengelmoes, in het be gin zonder enig rustpunt voor het oog. Eerst geleidelijk gaat de bezoeker aan deze over daad wennen. „Helaas", ver zuchten Ann Bridge en Susan Lowndes in hun boek „The selective traveller in Portu gal", „tegen de tijd dat men deze stiil aanvaard heeft als niet weg te denken van de Portugese cultuur, ligt meest al het schip, waarmee men moet vertrekken, al onder stoom". Terwijl u deze (mijns inziens noodzakelijke) uitweiding leest ben ik al op de oude Moorse wachttoren geklommen. In de verte zie ik de schuimstreep van de branding in zee en wat dichterbij glinstert de La- goa d'Obidos, een met brak water gevoede lagune. Het is een fraai Danorama, maar het haalt niet bij wat zich onmid dellijk om mij heen opdringt De zon doet wonderen met de witte huizen en de soms over elkaar kruipende wanorde lijke daken. De oude, man netjes onder de arcaden van het Dleintje, die daar door het eeuwige gemurmel van een fontein in slaap worden ge praat, laten zich rustig be spieden. Een schilder staat met zi-n ezel voor de pilaar met het wapen van koningin Leonor (die het iets verder ge legen Caldas da Rainha als badplaats ontdekte) en is bezig een tafreeltje vast te leggen, dat mij van hier af ontgaat. Er wordt dus nog geschil derd in de stad van Josefa d'Ayala Y Cabrera boter bekend als Josefa d'Obidos de zeventiende- eeuwse kunstenares, van wie talrijke doeken bewaard zijn gebleven. Ze was verder be dreven als miniaturiste, mo delleerde in terra-cotta, calli- grafeerde en bewerkte zilver, meer dan voldoende dus voor één menselijk bestaan. Ik ben plichtmatig naar haar schilde rijen gaan kijken, maar veel indruk hebben ze eerlijk ge zegd niet op me gemaakt. Mij zijn ze te zoet. Nee, ik betwij fel of onze bloedeigen Schre- velius, had hij Josefa gekend, hetzelfde van haar zou hebben gezegd als van onze niet minder bloedeigen Judith Leyster: „Een ware ley(d)ster in de kunst". Inwoning „Nee, inwoning is verschrikkelijk", hijg de een opgewonden dame tegen de drogist. „U weet toch, dat ik me bovenparterre verhuurd heb, hè? Die vorige juffrouw was een rustig en kéurig net persoon, echt zo eentje van weinig woorden, maar ze is naar der kinderen in Canada gegaan en toen kwamen de kamers dus vrij en nou zit er een ander op en met d 11 mens kan ik het niet vinden; we akkordéren niet met mekaar. Ik heb nét mot met der ge had en nou vliegt de zenuwecrisis me keel uit en me darmen liggen ook overhoop met mekaar praat me der niet van!" Omdat de drogist slechts medelijdend het hoofd schudde, sprak ze zelf druk verder. „Wat ze 's morgens aan het uit spoken is, is voor mij een vraag en voor haar een weet. Die vorige juffrouw hoorde je niet, maar déze het lijkent warempel wel, of ze om zes uur de badkamervloer aan het aanharken is. Dan gaat ze knikke ren in de gootsteen, 't ken ook op het aan recht wezen, hoor, daar wil ik afwezen. Ik probeer nog maar wat te slapen, maar dat lukt nooit, want het is net, of ze daarna haar meubels met een plumeautje van staaldraad gaat bewerken. Ik lig me eige elke ochtend zó op te winden, dat me bloeddruk de hoogte inschiet. Ik word er hoteldebotel van! En me zoon, die voor dntellekteweel leert, komt óók niet an z'n nachtrust toe. Om één uur 's nachts gaat der visite pas weg en dan maar smijten met de deuren en 35 keer daaag roepen op de trap, weet U wel? En daar ken me zoon, die altijd met z'n neus in de boeken zit, óók niet tegen. Het mens schijnt geen slaap nodig te hebben, maar wij wél! Ik dacht zo, daar mot ik tóch es wat van zeggen, maar hoe zal ik dat versieren, want we benne niet hormonisch met me kaarbegrijp u, omredes we om de asbak heibel hebben gehad. Affijn, ik me haar opkammen en der op af. Ze neemt nog al es een neutje, mij een zorg, dat moet zij weten, maar ik dacht, ik wip tegen een uur of vijf es effe bij der an, wie weet, is ze dan een beetje teut en ken ik wat be reiken. Misschien zegt ze wel: „Mens, neem óók een bessie". En dan leggen we die asbak gelijk bij. Nou, ik op der deur kloppen, hè, en daar hing ze als een mis lukte mannekijn tegen een grote spiegel an met een sigaret in der onbenullige pannekoek en ik begon met vrindelfjk te vragen, of het wel de bedoeling van het leven is, dat je mekaar te nacht en te ontij met geluiden dwars zit. Ze bood me geeneens een stoel aan, maar wél de kous op me kop! „Op je hóla!", riep ze, „vrijheid, blij heid!" En ze zei me glashard in me gezicht, dat ik maar naar me eige moest kijke, om dat me houtwerk stonk en me theedoeken zó vuil waren, dat er geen grond meer in te krijgen was. „Nou mot je toch ophouen", zei ik tril lend van woede, „het maakt me niet warm en het maakt me niet koud wat jij van me houtwerk vindt, maar die lappies van jou, die op mij n fornuis staan te sudderen, zou ik nog niet an een hónd durven voor zetten. Nou, en al die luidruchtige neven van jou, die verkies ik niet op me loper!" Heb ik gelijk, of niet soms? Nou, toen liep ze paars an en ze schreeuwde: „Mens, hoepel op, anders ver koop ik je een watjekau op je postzegel, dat je de trap afvliegt!" Ze kwam dreigend op me af met een zware Boeddah, die op een tafeltje stond. Gelukkig kwam toen me zoon naar boven en die riep: „Wat is er an de knikker, moe?" En die heb me meegenomen, want andersEvengoed een schande mag ik nou voor een kwartje valderiaan aste- blief?" Marianne van Raait Advertentie IVICCINN 3 rULULRJ IICII* l_l L IJl IVICCI PrMcA tegen hcflfipiin, kiespijn, fewest, ftriei igbaar in etuis met 6 poeders maar ook kriigbaar in etuis met 6 poeders maar ook in een _hanc#ee_p!®tic BUIS4PO"HEEK (met 6 J|his- MEENK'S POEDERS Poeders tegen hoofdp diarrhee, influenza, rb gevatte kou. periodie^ krijgbaar in etuis tlpen! Er zijp Meenk's ciespfjn, hoest, griep, natick, koortsigheid bij pijnen enz. enz. Ver- poeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis 6 poeders), zonder prijs verhoging. Vraag uw drogist. M Pfl di gevWte krijgb een h versch i^leenk's si.^ep. ksigi3i-ij ayook in hl (met 6 ndtr prijs- PARIJS (AFP) De commissie van de Franse Senaat, die zich bezig houdt met de zaak-Mitterrand, heeft met zestien te gen acht stemmen, bij vijf onthoudingen, haar mening gehandhaafd, dat de on schendbaarheid van Mitterrand opgehe ven moet worden, opdat hij terecht kan staan wegens „minachting van de rech terlijke macht". De Senaat heeft woens dag geweigerd het advies van de commis sie op te volgen, waarna de kwestie naar de commissie werd terugverwezen. Woensdag zal de Senaat opnieuw over opheffing van Mitterands onschendbaar heid stemmen. Advertentie een geschenk dat een glimlach tovert. JUWELIER HORLOGER BARTEIJORISSTRAAT 2 TEL. 1J004

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3