KERKDIENSTEN Rotterdammer pleegde twee jaar lang inbraken in Den Haag Ministers lieten weer verstek gaan in Europees parlement Scherp protest in Djakarta Vier doden in het verkeer UNO vraagt uitstel van Franse kernproef Antiquair kocht de buit, die een totale waarde van twee ton had „Ontdekker VIII" in baan om aarde Verdrag met Bonn niet gereed Arrestatiebevel tegen Pesquet ZATERDAG 21 NOVEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT U Ongezouten critiek in het begrotingsdebat UIT STAD EN STREEK G.S. 1 speelde gelijk, 't Oosten verloor Elf politiereservisten onderscheiden Zaadhandel JAN ROOZEN ALLES VOOR UW TUIN Weer een poging om de capsule te bergen WINKELNIEUWS Straatsburg (ANP) Het Europese parlement is gisteren zijn novemberzit- ting (die tot de volgende week vrijdag zal duren) begonnen met een begrotingsdebat waarbij tot groot ongenoegen van de af gevaardigden de ministerraden van de Europese Economische Gemeenschap en Euratoom afwezig waren. De Nederland se KVP-afgev:urdigde Janssen. die als rapporteur van de begrotingscommis sie het debat over de begroting van de E.E.G. en Euratoom voor 1960 opende, verklaarde dat er vertegenwoordigers van de ministers aanwezig hadden moeten zijn, niet alleen uit beleefdheid tegenover het parlement, doch ook om te antwoor den op critiek. De Westduitse liberaal Marguelics zei, dat het begrotingsdebat nu moet degenereren tot een „alleen- gesprek" van het parlement bij ontsten tenis van de gesprekspartner. De West duitse socialist Kreijssig noemde de af wezigheid van de ministers op zijn zachtst gezegd tactloos. In het debat is duchtig critiek op de be grotingen geuit, waarvan een groot deel aan het adres der ministers wordt ge richt. De heer Janssen zei de memories van toelichting op de begrotingen vol strekt onvoldoende te achten. Uit een boek houdkundige toelichting kan het parle ment zich geen beeld vormen van het po litieke beleid, dat met de uitgaven wordt nagestreefd. Voorts dienen de ministers, als ze in de aanvankelijke ontwerpen van de commissies van E.E.G. en Euratoom wijzigingen aanbrengen, duidelijk in hun memorie van toelichting te vermelden, waarom die wijzigingen zijn aangebracht. Ten slotte zei hij te wensen, dat in het vervolg bij de begrotingen een „organi gram" wordt gevoegd, een gedetailleerd overzicht van personeel, functies en sa larissen, dat het parlement in staat moet stellen na te gaan of het personeel, nodig om het voorgenomen beleid uit te voeren, aanwezig is. Te weinig voorlichting Verder werd critiek geoefend op het se cretariaat (dat de ministers voor zichzelf hebben opgericht), waarin het verdrag niet voorziet, doch dat wel op de begro ting drukt, en op een vermindering van de voor de voorlichting bestemde gelden. Vo rig jaar was 5,5 miljoen gulden voor de voorlichting uitgetrokken. Hoewel de com missies van E.E.G. en Euratoom voor dit jaar zes miljoen hadden gevraagd heb ben de ministers aan het bedrag van vo rig jaar vastgehouden. De heer Kreijssig diende een voorstel aan de ministerraad in om die verminde ring ongedaan te maken. De Nederlandse socialist Nederhorst en de K.V.P.-afge- vaardigde Schuijt steunden dit voorstel. De heer Nederhorst wees erop, dat er in de geassocieerde gebieden van Afrika geen enkele propaganda voor de E.E.G. wordt gevoerd, terwijl in die landen wel en met name door radio-Cairo actieve pro paganda tegen de E.E.G. wordt gemaakt. De heer Schuijt wees erop, dat over en kele jaren directe verkiezingen voor het Europese parlement zullen worden gehou den. Daarvoor zal men toch zeker ook pro paganda moeten maken. Volgens de heer Schuijt is voorts een deel van de moei lijkheden met de kwestie der Vrijhandels zone het gevolg geweest van gebrek aan voorlichting, waardoor het open karakter van de E.E.G. in de andere landen van Europa niet voldoende bekend was ge worden. Te lage kredieten Inzake Euratoom uitte de heer Jans sen in zijn rapport nog de vrees, dat het program voor wetenschappelijk onder zoek, waarvoor tot 1962 215 miljoen dollar moet worden uitgegeven, in het nauw zal komen, gezien de lage kredieten, die er voor worden gevraagd. Euratoom bepaalt zich nog te veel tot het afsluiten van con tracten met bestaande instellingen en ont plooit te weinig eigen activitéit, zo meent hij. De heer Janssen betoogde voorts dat de kredieten voor het economisch en soci aal comité niet op de begroting van de Advertentie DE EERSTE"COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING a. :ilJlWEG 63 TilEFOON>15141 <2 LIJNEN) - Aantal leden 24000 Contributie ƒ1.— per jaar voor het gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid Nieuws in het kort Voor vluchtelingen. De geldinzame lingsactie ten behoeve van de vluchte lingen heeft in de Lisserbroek opgebracht 72,48, in Nieuw-Vennep 156,25 en in Abbenes 38,50. Toneeluitvoering. Maandag 23 en dinsdag 24 november, aanvang acht uur, geeft de» Spaarndamse toneelvereniging „Ardaleon" in het Jeugdhuis aan de IJ- dijk in Spaarndam een opvoering van het toneelspel „Het oude ijzer" van Hans Nesna. Straatroof. Vrijdagavond omstreeks kwart voor zeven heeft een onbekend ge bleven man, die op de fiets reed op de hoek van de Kennemerweg en de Laan van Boreel in Bloemendaal een zeventig jarige voetgangster haar tas uit de hand gerukt. In het tasje bevond zich een be drag aan geld. Kleurenfoto's op papier. Vele ama teur-fotografen staan nog iets onwennig tegenover het kieken in kleuren volgens 't „negatief-positief'-procédé (waarbij men dus geen dia's voor projectie, maar ge kleurde afdrukken op papier verkrijgt), omdat men gelooft, dat deze wijze van fotograferen zeer moeilijk en duur is. Mr. Reind de Vries, een bekende kleurenama- teur, hoopt dinsdag 24 november in een der zalen van Brinkmann in een lezing met voorbeelden aan te tonen, dat iedereen •enveudig en betrekkelijk goedkoop der- ""li.ike kleurenfoto's kan maken. Zijn •oordracht begint om acht uur. Geen spreekuur. Mr. J. C. C. W. Hijs- "ler, wethouder van Huisvesting te Bloe- uendaal zal op 24 november geen spreek uur houden. Geen spreekuur. Mej. dr. M. E. Nolte. wethouder van Onderwijs te Bloemendaal •*•1 maandag 23 november geen spreekuur kr.ticn. ministerraden moeten staan, (zoals nu het geval is) noch op die van de Commissies van E.E.G. en Euratoom. Vandaag zullen de Commissies van E.E.G. en Euratoom (die gisteren verte genwoordigd waren door de Nederlanders Mansholt en Sassen) antwoorden op de kritiek van de afgevaardigden. De Nederlandse regering heeft op 10 no vember in Djakarta door de tijdelijke zaak gelastigde aldaar een nota doen overhan digen aan de Indonesische regering waar in met kracht wordt geprotesteerd tegen het voeren van de Indonesische vlag op acht in Nederland geregistreerde sleep boten van de Nederland-Indonesië Steen kolenhandelmaatschappij. In de nota wordt gesteld, dat deze acht schepen van wege de Indonesische autoriteiten geheel onrechtmatig zijn onttrokken aan het fei telijk gezag van de door de bevoegde eige nares aangestelde gevolmachtigden. De Indonesische autoriteiten dienen geheel verantwoordelijk te worden gesteld voor de vlagwisseling. De Nederlandse regering protesteert in de nota krachtig tegen het ongehoorde feit, dat onder verantwoorde lijkheid van de Indonesische regering de Nederlandse vlag is vervangen door die van de Indonesische republiek. Zij dringt er met klem op aan, dat deze schending van de fundamentele beginselen van het internationale zeerecht onverwijld onge daan wordt gemaakt. De Nederlandse re gering protesteert eveneens tegen de an dere onrechtmatige maatregelen van offi ciële Indonesische instanties ten aanzien van het beheer over deze schepen. Zij ver zoekt de Indonesische regering het mo gelijk te maken dat de acht schepen zich naar havens buiten Indonesië begeven. De damcom petitie In afdeling B. van de damcompetitie hoofdklasse vielen enige verrassende uit slagen. Topclub GS I (Amsterdam) speel de in Zaandam zijn slechtste wedstrijd van dit seizoen. Tegen het eerste tiental van damclub Zaandam kon het kampioenstien tal van R. C. Keiler namelijk niet verder komen dan een 10-8 voorlopige uitslag in zijn voordeel. De afgebroken partij zal zo goed als zeker door Zaandam worden ge wonnen waarmede een 10-10 gelijkspel de einduitslag zal weergeven. Damclub 't Oosten speelde in eigen huis tegen Joz. Blankenaar II in welke wed strijd de Haarlemmers felle tegenstand on dervonden. De borden 1 en 2 van 't Oosten bleken daar uitstekend weg mee te weten, doch de staartborden van 't Oosten faalden volkomen. F, Slot, bord 2 van 't Oosten, boejete wel .een zeer fraaie winst door een stand van 5 om 4 stukken een schijf te offeren om de middenlijn te kunnen be heersen. Op basis van die lijn bouwde hij een winststelling op, welke een ieder res pect afdwong. De gedetailleerde uitslag luidde: 't Oos tenJoz. Blankenaar II: 1. W. de JongR. Berk 2-0; 2. F. Slot—N. Riebeek 2-0; 3. H. J. v. BerkP. Goezinnen 0-2; 4. A. de Jong J. Scheeres 1-1; 5. W. RoestA. Markus 0-2; 6. H. DiemeiW. Jansen 0-2; 7. J. PoppenK. Jakschton 1-1; 8. W. Beider J. Aling 0-2; 9. H. MastJ. Westerborg 1-1 en 10. C. M. Beck—D. Wjsch 0-2. To taal 7-13. Damclub St. Bavo ontmoette hekkeslui- ter St. Canisius. Zoals werd verwacht boek ter St. Canisius. Zoals werd verwacht boek- daartoe was niet zo eenvoudig als werd verondersteld. Bij de stand 9-5 in het voor deel van St. Bavo werd de wedstrijd afge broken. De nog uit te spelen partijen zullen ten minste 3 punten opleveren voor het Heemsteedse St. Bavo, waarmede dan een 12-8 overwinning een feit wordt. DSTO ver giste zich evenmin tegen Aris de Heer. Met een ruime 14-6 overwinning keerde DSTO huiswaarts. Met 9 uit 5 heeft GS I de leiding stevig in handen. Joz. Blankenaar II verzamel de uit 5 wedstrijden 7 punten, terwijl DSTO met 6 uit 4 een goede derde is. Eerste klasse De HDC-reserves zijn door een 13-7 over winning op BDC zeer dicht bij een kam pioenschap gekomen. Indien uit de nog res terende twee wedstrijden tenminste drie punten gehaald worden zal dit kranige tien tal de vlag kunnen hijsen. De wedstrijd te gen BDC toonde duidelijk aan dat HDC II over een aantal uitstekende krachten be schikt, die mits nog iets beter getraind ze ker voor promotie naar de hoofdklasse in aanmerking komen. Douma, Oudhoff en Schouten kwamen tot knappe winstpartijen Ook invaller A. Buma leverde een mooie prestatie door aan bord 4, na een subliem gespeeld eindspel, de winst binnen te ha len. Tijdens een bindingsavond van de afde ling Haarlem van de Vereniging van Po litiereservisten heeft de Haarlemse hoofd commissaris van politie, de heer J. Fon- tijne, vrijdagavond in „De Leeuwerik" in Haarlem elf politie reservisten onder scheiden met de medaille voor tien jaar trouwe dienst en tevens de prijzen van onlangs gehouden schietwedstrijden uit gereikt. Na het uitspreken van een waarderen de toespraak speldde de heer Fontijne de elf politiereservisten de medaille op de revers. De aldus onderscheidenen zijn de heren: A. Bruijn, B. J. M. Delissen, M. P. van Duin, W. J. van Dijk, J. C. M. Geenevasen, N. Jonker, L. A. ten Kelij, A. N. Meijer, J. van Schaik, L. C. Stevens en A. de Zee. Na afloop van de plechtig heid zongen de aanwezigen staande het Wilhelmus. De bindingsavond, die onder meer werd bijgewoond door de commissarissen van politie W. J. Gorter en A. L. de Boer en en kele docenten van de opleidingsschool voor politiereservisten werd geopend door de voorzitter van de afdeling Haar lem, reserve-inspecteur J. van Zijl, waar na de commandant van de Haarlemse po litiereservisten, inspecteur P. Wurkum. een inspirerende toespraak hield. Na de pauze gaf de cabaretgroep van de Vereniging Amsterdamse Vrijwillige Po litie een voorstelling. Bij de scheepswerf C. van Lent en Zonen te De Kaag is een groot jacht gebouwd voor de sheik van Bahrain. De lengte van het jacht bedraagt 21,5 meter. Het is 'n stalen dubbel-schroef- flushdek-motorjacht. Dit jacht is van het allermodernste comfort voorzien, zoals televisietoestellen in salon en slaapkamer, radiotoestellen, bandrecor ders e.d. Tevens is het jacht voorzien van een radar installatie, echolood, automatische piloot en een televisie camera. Er zijn tien telefoontoestellen Bij een autobotsing op het kruispunt bij de Zuid-Willemsvaart te Someren zijn twee mensen om het leven gekomen. Van de richting Venlo kwam een Belgi sche personenauto met vier inzittenden de kanaalbrug opgereden en verleende daar na op de rijksweg Helmond-Nederweert geen voorrang aan een Nederlandse auto, die met grote snelheid uit de richting Weert naderde. Bij de botsing werden twee inzit tenden van de Belgische auto uit de wagen geslingerd. De heer M. J. van der Bossche uit Knokke overleed ter plaatse. De be stuurster, mevrouw Y. van der Bossche- De Smet, werd overgebracht naar een zie kenhuis te Helmond, waar zij een uur la ter overleed. Een der beide andere inzit tenden werd licht gewond. De Nederlandse auto reed een tuin bin- en en botste tegen een boom. Eén van de twee inzittenden werd niet ernstig gewond. Op de Amsteldijk in de gemeente Uit hoorn is de 30-jarige motorrijder A. F. Kooij uit Rijsaterwoude bij het passeren van een voor hem rijdende auto in volle vaart tegen een uit tegenovergestelde rich ting komende vrachtauto gebotst. De mo torrijder was op slag dood. Zijn 37-jarige broer, wonende te Leimuiden, die op de duo zat kreeg ernstige verwondingen en werd overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. In Utrecht werd de 35-jarige mevrouw C. M. H. Colijn op slag gedood, toen zij in de Kanaalstraat met haar rijwiel aan de hand plotseling de straat overstak. Zij let te daarbij niet op een naderende auto. De auto reed haar fiets aan waardoor me vrouw C. viel en met het hoofd onder de wielen raakte. Zij was op slag dood. NEW YORK (UPI) Met de vereiste tweederde meerderheid heeft de Algeme ne Vergadering van de UNO vrijdag een motie aangenomen, waarin Frankrijk wordt gevraagd zijn proefexplosies van kernwapens in de Sahara uit te stellen. Voor de motie, welke in de politieke com missie voorbereid was, werden 51 stem men uitgebracht. Er waren 16 tegenstem mers, en 15 onthoudingen. De motie is afkomstig van de Afrikaans- Aziatische landengroep. Vrijdag had de Franse delegatieleider Jules Moch zich ertegen verzet met de verklaring, dat de kernproeven in de Sahara geen invloed zouden hebben op de onderhandelingen, die in Genève worden gevoerd over de stopzetting van de proefexplosies. De in de resolutie geponeerde stelling, dat Frankrijk met zijn proeven in de Sahara een toestand schept, die gevaarlijk is voor Afrika, wees hij als onwetenschappelijk van de hand. Hij vroeg de Assemblee „zijn vertrou wen in Frankrijk te tonen". De motie is voor Frankrijk onaanvaardbaar, had hij gewaarschuwd. Jules Moch had ook gezegd: „Het aan vaarden van deze resolutie zou oorzaak kunnen zijn van een gevoel van onmin van Frankrijk tegenover de UNO. De Franse afgevaardigde bij de UNO Ar- mand Bérard heeft vrijdag in een vraag gesprek met UPI verklaard, dat zijn land niet van plan is de UNO te verlaten van wege de veroordeling van Frankrijk's voor nemen een atoombom tot ontploffing te brengen. Hij merkte nog op, dat er een sterke stroming tegen de UNO is in de openbare mening van zijn land. „De reso lutie zal die stroming nog sterker maken", zei hij. Hij herhaalde, dat Frankrijk zich door de resolutie van vrijdag niet van zijn kern proefplannen zal laten afbrengen en een officiële woordvoerder bevestigde dat la ter. Hij zei: „Frankrijk weet wat de UNO voorstelt: een Assemblee van woorden. Na tuurlijk zou het ons genoegen hebben ge daan, als de Assemblee de resolutie ver worpen had, maar wij zijn in het geheel niet verrast door wat er gebeurde". Na een langdurig onderzoek is de Haag se politie er achter gekomen dat een op 27 oktober in Voorburg op heterdaad be trapte inbreker, de 43-jarige H. B. uit Rot terdam, niet minder dan 120 inbraken heeft gepleegd in Den Haag en omgeving, sinds hij in 1957 dit handwerk opvatte. Hoewel Haagse politie reeds lang het vermoeden had, dat tientallen inbraken in de residen tie werden gepleegd door dezelfde man, die vermoedelijk uit een andere stad af komstig was, heeft B. steeds het geluk gehad de postende rechercheurs mis te lo pen. Pas in Voorburg heeft hij een fout gemaakt door in vrij korte tijd negen keer in hetzelfde blok woningen binnen te drin gen. Extra-surveillance had toen succes, maar aanvankelijk had men er geen idee van een zo actief misdadiger in de kraag te hebben gegrepen. Na de aanhouding van B. is in Rotterdam de 50-jarige antiquair J. V. aangehouden, die alle buit kocht, waar B. geen behoefte aan had. Ook zijn echtgenote is opgeslo ten. Totaal heeft B. van deze man voor het gestolene 10.000 gulden gekregen, maar volgens de opgave van de gedupeerde eigenaren heeft hij zeker voor twee ton ge stolen. V. zou hem echter heel weinig voor het gestolen goed hebben gegeven. De voornaamste objecten waren sieraden en antiek, want daarvoor had V. de meeste belangstelling. Er zijn vele honderden voorwerpen teruggevonden, maar de Haagse recherche schat, dat men hier mede nog geen vijf percent van de totale buit heeft achterhaald. Tal van voorwerpen heeft V. aan buiten landers verkocht of op veilingen, meest in kleinere plaatsen van de hand gedaan. B. leverde ook wel op bestelling, en altijd „goede waar" Dit kon hij gemakkelijk doen, omdat hij langzamerhand een ex pert in antiek en juwelen was geworden. In zijn eenvoudige arbeiderswoning had hij een grote bibliotheek over alle moge lijke antieke voorwerpen. De leefwijze van B. was heel eenvoudig, wat er ook toe heeft bijgedragen, dat hij zo lang onontdekt kon werken. Hij verdeel de de opbrengst van zijn inbraken in por ties, ongeveer gelijk aan het weekloon van een arbeider. Dit loon was hij ook gewend geweest, want pas in 1957 was B. het slecht pad opgegaan, toen hij werkloos werd. Hij opereerde uitsluitend 's avonds tussen acht en tien uur. Met de trein reed hij naar Den Haag en dan nam hij een tram of bus, die het eindpunt in een Haagse wijk van welgestelden had. De recherche had dan ook al spoedig door, dat het eindpunt van bus of tram een rol speelde bij al deze in braken. maar verder kwam zij niet. B. ver voerde zijn buit in kleden, handdoeken of gordijnen die hij ter plaatse wegnam. De grootste inbraak leverde hem 10.000 gulden op. In Rotterdam wilde B. niet in breken. daar hem de kans op ontdekking daar te groot voorkwam. Zijn gereedschap bestond uitsluitend uit een schroeven draaier en een zaklantaarntje. Eens verloor hij de schroevendraaier en toen kocht hij een volkomen aan de oude gelijke ervoor in de plaats. Rustig, nauwgezet werken, was zijn stelregel, waarvan hij tot zijn eigen verbazing zo lang plezier heeft gehad. Advertentie SPEKSTRAAT 5 TELEFOON 14061 VANDENBERG (UPI) Vrijdag is in Californië een nieuwe aardsatelliet de Ontdekker VIII in een polaire baan om de aarde gebracht. Opnieuw zal gepoogd worden de meegevoerde capsule van 140 kilo boven de grote oceaan op te vangen. De kans daarop wordt echter één op hon derd geacht. De luchtmacht heeft bekend gemaakt, dat de tweede trap, welke de capsule draagt, zich binnen enkele minu ten na de lancering heeft losgemaakt van de eerste trap, een Thor-raket. Blijkens de voorlopige gegevens kreeg de satelliet een baan van noord naar zuid met een omloop tijd van 103 minuten. De extremen van de baan zijn 1600 en 192 ten opzichte van de aarde. De gehele tweede trap kwam in deze L^an. De capsule moet door middel van een radiosein loskomen van de satelliet en moet in de buurt van Hawaii aan een pa rachute dalen. Transportvliegtuigen zul len weer met „sleepnetten" proberen de dalende parachute nog in de lucht op te vangen, doch de capsule is zo geconstru eerd dat zij op het water blijft drijven. Als de omstandigheden het toelaten, moet de bergingsoperatie ongeveer 27 uur na de de lancering worden uitgevoerd. Maar eerst dient de satelliet in een goede positie en in haar baan gestabiliseerd te zijn. Als het goed gaat zou de kegel bij de zeven tiende omloop moeten worden afgestoten. Het is de Amerikanen noch de Russen ooit gelukt een uit baan om de aarde terugkerend vehikel te bergen. De om looptijd van 103 minuten is ongeveer acht minuten langer dan die van vroegere Ont dekker-satellieten. ZONDAG 22 NOVEMBER 1959 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Dr. G. Snijders. 19: Ds. G. H. van der Woord, van Spaarndam. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. R. Bijl. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag van 16- 17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. Joh. Bronsgeest. 19: Ds. R. Bijl. Onderwerp: „Habakuk, de handenwringer". Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. W. M. van Asperen. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk, dhr. H. Bax. 10.30: Jeugd dienst. Ds. D. ter Steege. Kapel Sarepta. Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk dhr. A. M. P. Hörchner. 10.45: Broeder C. J. Oostenrijk, van Heemstede. Aula Chr. Lyceum, Emma- kade, ingang Van Merlenstraat. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. van Heemstede, .lacobskerk (Vrijz. Herv.), Jacobstraat. 10.30: Dr. A. van Biemen, van Bentveld. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: Ds. C. J. Lasschuit. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 9.30: Ds. J. van der Wiel. Jeugdkapel. Noord, Mole- naerstraat. 10.30: dhr. F. H. Geursen. Oost, Zomerkade. 10: dhr. P. G. Poort. West, Leidsestraat. 10: dhr. W. Dam. Centrum, Oude Groenmarkt. 10: dhr. E. Kool. Eglise Wallonne. Begijnhof 30. 10 h. 30: Service Êrésidé par le Pasteur J. F. Baudraz. eutsche Evang. Gemeinde. Waalse Kerk. Begijnhof. 19.30 Uhr: Pfarrer G. Plantiko. Alle Dag kerk. Dinsdag 24 nov. 15 uur: Rondetafelbijbelbespreking dhr. J. Faber in de Broederkerk, Parklaan 34. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 20 uur: Avondbijeenkomst. Donderdag 26 nov. 20 uur: De Amerikaanse Thanksgiving Day. Gebouw „Zang en Vriendschap", Jansstraat 74. Be langstellenden zijn welkom. Pentecostal Fila- delfia Gemeente (Volle Evangelie), Ged. Oude Gracht 47, zaal no. 1. Zondag 10 uur: dienst (ook Maleise dienst). Woensdagavond 25 november 19.30 uur: bidstond. Ned. Herv. Evangelisatie op Geref. Grond slag, Nassauplein 8. 10 en 17 uur: Eerw. heer M. de Vos. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Ds. A. A. Leenhouts, Amsterdam. 17: dezelf de. 20: Jeugdsamenkomst o.l.v. Jaap polder man. Dinsdag 20 uur: Zendingsbidstond o.l.v. Rev. W. Könemann, Wassenaar. Opwekkings samenkomsten. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15 Donderdag 26 nov. 20 uur: dhr. D. J. Bruin, van Wassenaar. Maranatha-lezing. Evang. Luth. Gemeente, Witte Heerenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes, H. Doop. Vrije Evang. Ge meente, Lange Herenstraat-6. 10: dhr. H. F. Klarenbeek. 16.30: Voorganger H. Raven. Broedergemeente, Parklaan 34. 10.30 uur: Ds. H. Schutz. 12 uur: Zondagsschool. Rooms Kath. Kerk. Kathedraal, Leidsevaart. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 11 en 12 uur. Sint Antonius, Nieuwe Groenmarkt. 6.30, 7.30: Kindermis. 8.30: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8, 9.15: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozen krans, Spaarne. 6, 7.30, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. Sint Jan, Amsterdamstraat. 6.15, 7, 8.15, 9.30: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. H. Hart. Kleverpark. 6.30, 7.45, 9. 10.30 Hoogmis en 12 u Remonstrantse Gemeente, Oranjekade 1. 10.30: Ds. J. W. Wery. Ver. Doopsgezinde Ge meente, Grote Houtstraat 13. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 61. 10: Drs. C. P. T. Rij per, van Amsterdam. 17: Drs. C. P. T. Rij per. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 17: Ds. L. Hoorweg. Lyceum Aula, ingang Van Merlenstraat. 9: Ds. C. Goeman. 17: Ds. C. Goeman. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 17: leesdienst. Geref. Gem. in Ned., Nassauplein 8. Aanvang diensten 's morgens 10.15 en 's avonds 16.45 uur. Oud Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 16.30 uur: leesdienst. Oud Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 25 nov. 9.30 uur: H. Mis. Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30: dhr. Jac. Schouten, van Leiden. 19.30: Bij zondere avond. 10.30: Kinde'rdienst. Dins dag 24 nov. 20 uur: bidstond. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 17 uur: Godsdienstoefening. Volle Evangelie Ge meente (Pinkstergemeente).. Elim Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samen- samenkomst. Spr. dhr. Jac. Zeegers. Donder- komst. Spr. dhr. J. Versteeg. 19: Opwekkings dag 26 nov, 20 uur: Gebedssamenkomst. Pinkstergeloofsgemeenschap, Wolstraat 7. 10: dhr. J. de Geest. 19.30: Opwekkings samenkomst. Woensdag 25 november 20 uur: Bidstond. Schoteringel 99. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Samenkomst dinsdagavond 19.45 uur ten huize van de familie Drayer, Koudenhorn 46 A rood. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (broodbreken). Zevendedags Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur pre diking. Zevendedags Adventisten, Jacob straat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur: Gemeenschappelijke bijbelstudie en om 11 uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelis- steeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: Kerkdienst- Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30 uur: Samenkomsten. Ge meente van Christus, Spruitenbosstraat 9. Zondag 10.15 'n 20 uur. Donderdag 20 uur. Stadsevangelisatie „Pro Deo", Breestraat 19 Zondag 10 uur: Dienst met Heilig Avond maal. Vrijdag 27 nov. 20 uur: Bijbelstudie Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Hei ligingssamenkomst. 18.45: Openluchtsamen komst. 19.30: Verlossingssamenkomst o.l.v. Kapitein W. Verschoor. Jehovah's Getuigen. Wolstraat 7. Zondag 17 tot 18 uur: Wacht torenstudie. Donderdag 19.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evan gelie. Kam. Onnesstraat 83. Zondag 16.30 tot 17.30 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30 tot 21.30 uur theocratische bedienings school en praktische toerusting tot de predi king van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. Zaterdag 19.30 uur: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch 19: Dr. H. van der Loos. Immanuëlkerk, v Egmondstraat. 10: Dr. H. van der Loos. Herv. Kapel, Eenhoornstraat. 19: Ds. G. Koch. Jepgdkapel. Jeugdhuis, Schoterweg. 10: dhr. G. J. Beekhuis. Oppasdiens' (leeftijd 3-7 jr.). 10: beide kerken. Zondagsschool. 12: Marnix- school, Herv. Kapel Eenhoornstraat en Kleu terschool Colensostraat. Sionskerk, Ekster straat. 10: Ds. J. S. Hartjes. 19: Ds. J. Kroon. Zangdienst. Kapel Sionskerk. 9: Jeugdkerk (12-16 jaar). 10: Oppasdienst (4-6 jaar). Zondagsschool (6-12 jaar). 10: Kon. Emma- school (Raafstraat); Charl. de Bourbonschool (Jan Prinslaan). 10.30: Elout van Soeter- woudeschool (Muiderslotwëg). Kleuterdienst 14-6 jaar). 10: Kon. Emmaschool, Raafstraat. Zuiderkapel afd. Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zonder werken niets", verlengde van de Geusevesperstraat. Zondag 22 nov. 10 uur: dhr. F. Niemeyer, evangelist te Alphen aan de Rijn. Woensdag 25 nov 20 uur: Opwekkingssamenkomst handelende over: „De hoop van de Christen". In het speeltuingebouw „Vondelkwartier" aan de Vergierdeweg Zondagsschool, elke zondag ochtend van 10-11.30 uur, voor kinderen tot 12 jaar. Jeugdsamenkomst elke zondagavond van 19.30 tot 21 uur. Rooms Kath. Kerk. H.H. Elisabeth en Bar bara, Paul Krugerstraat. 6.30, 7.45, 9: Hoog mis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraat weg. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijks straatweg. 6.30, 7.30, 8.45: Hoogmis. 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H. H. Petrus en Paulus, Tesselschadestraat. 7, 8.30, 10: Hoog mis en 11.45 uur. Geref. Kerk. Koningkerk. Kloppersingel. 10: Ds. H. W. Wierda. 17: Ds. P. de Ruig. Goede Herderkerk, Spaarnrijk- straat. 10: Ds. A. Corperaal, van Edam. 17: Ds. H W. Wierda. Sionskerk, Eksterstraat. 11.30: Ds. P. de Ruig. 17: Ds. A. Corperaal. Chr. Geref. Kerk. Floresstraat. 10: Ds J. J Rebel. 17: Ds. J. C. Maris. Ned. Prot. Bond, Berkenstr. 10. 10.30: Ds. J. Bosch, Berkhout Jehovah's Getuigen, Spaarndammerweg 9. Zondag 15 tot 16 uur: Wachttorenstudie. 16 tot 17 uur: Praktische toerusting tot de pre diking var het evangelie. Donderdag 20.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool. Berkenstraat 10. Zondag 18.30 tot 19.30 uur: Wachttorenstudie. Woensdag 19.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en prak tische toerusting tot de prediking van het evangelie. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 10: Ds. Oskamp. Jeugddienst. 19: Ds. A. J. van Rhijn, van Haarlem. Bijzondere samenkomst. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. van Dijl. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwenhuijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. De Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. E. Frater Smid, Vrije Gemeente, Amsterdam. Rooms Kath. Kerk. H. Bavo. 7.30, 8.30, 11. 12 en om 9.40 uur: Hoogmis. O. L. Vrouw Hemelvaart. 6.45. 7.45, 8.40: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 17: Dr. P. J. Richel. Pinksterkerk, Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 17.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk (vrijgemaakt), Herenweg 111. 9.30 en 17: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen, Crayenestersingel 7. Dinsdag 20 tot 21 uur: Gemeenschappelijke bijbelstudie. Ir. Lely- laan 63. Dinsdag 20 tot 21 uur: Gemeenschap pelijke bijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Ilerv. Kerk. Ad- ventskerk. 10.30: Ds. J. E. Drost. Zondags school. 10.30 uur: Kinderdienst voor kinde ren van 5 tot 12 jaar. Jeugdkapel. 10.30 uur voor jongeren van 12 tot 15 jaar in de Kapel. Religieuze Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Prof. Dr. T. Jansma, Ned. Herv., Leiden. Rooms Kath. Kerk. St. Antonius. 7.30, 9: Hoogmis en 11 uur. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 10.15: H. Doop). 19: G. Ph. Scheers,- van Haarlem-N. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W. Bos. Rooms Kath. Kerk. 6.45. 8 ,9.15: Hoogmis en 11 uur. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. Jeugdkapel om 9 uur in Maranatha. Zondagsschool. 10.30 uur in Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Dr. P. D. Tjals- ma, Rem., Den Haag. Rooms Kath. Kerk. Allerh. Drieëenheid. 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament. 7.30. 9: Hoogmis en 11 uur. Geref. Kerk. 9.30: Ds. G. Toorn vliet. 15.30: Ds. J. Jonker, van Amsterdam. 19.30: Ds. G. Toornvliet. Vrfj Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 20 uur: Zangrepetitie en H. Lof. Zaterdag 20 uur: Wijdingsavond ter inleiding van de adventstijd. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Avondstilte. 19.30-19.45: Orgelspel door dhr. Egbert Vos. 19.45-20.15: Ds. D. ter Steege, Herv. Pred. Medewerking verleent: Nelly Byrma, sopraan. Zondagsschool. 12 uur: Wijkgebouw Irene en Beatrixschool. school, Dompvloedslaan. Marine Hospitaal. Julianakwartier. 10.15 uur: Kon. Wilhelmina- 10: Ds. S. Oegema. Rooms Kath. Kerk. 7, 8: Kindermis. 9: Hoogmis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. Pos, voorheen- Docent aan de Opleidingsschool te Djocta- karta. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10: Ds. J .Kroon. 19: Ds. P. W. Spruyt, van Amsterdam. Onderwerp: „Werkers in Gods wijngaard", m.m.v. De Zingende Zus jes. Bijzondere dienst. Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur: Hoogmis. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. M. A. van Rhijn, van Oudorp. 19: Ds. G. J. Waardenburg, van Haarlem. Musis Sacrum. 10.15: Ds. J. C. Remijn. Geref. Chr. Geref. Kerk. Pniëlkapel. 10: Ds. J. C. Maris. 16: Ds. J. J. Rebel. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W. Fijn van Draat, van Amstel veen. Naar een woordvoerder van het West duitse ministerie van Buitenlandse Zaken meedeelde zal het Nederlands-Duitse ver drag zeer zeker niet dit jaar gereed ko men, maar pas in de loop van het begin van 1960. Er zijn nieuwe moeilijkheden in zake de schadeloosstellingskwestie en en kele grenscorrecties. Vooral over de grenscorrectie nabij Nijmegen, rond het dorpje Wyler, is er verschil van mening gerezen. „De Nederlanders hebben hier over andere ideeën dan wij," aldus deze Duitse woordvoerder, die niet ontkende dat er ook op financieel gebied nog flinke verschillen bestaan. Hij ontkende dat het Duitse aanbod inzake de schadeloosstel ling aan Nederlandse nazi-slachtoffers op 100 miljoen mark is vastgesteld en de Ne derlandse eis 150 miljoen mark zou bedra gen. (Van onze correspondent in Parijs) Pesquet, de vermoedelijke aanrander van de Franse oud-minister Francois Mit terrand zal worden gearresteerd. De rech ter van instructie Braunschweig, die eerst geweigerd had Pesquet in voorarrest te plaatsen, is door de opperste justitiële In stantie bevolen deze in hechtenis te nemen. Gistermiddag had Pesquet zich bij zijn ad vocaat in Parijs verschanst. Van diens adres werd hij met een politie-auto naar het Paleis van Justitie overgebracht. Tot aller verwondering kon hij aanvankelijk het bureau van de rechter van instructie toch nog als vrij man verlaten. Zijn mede plichtige, Alain Dahuron, die de schoten op Mitterrand's auto heeft gelost, is voor lopig in vrijheid gelaten. Intussen heeft de Senaatscommissie, die over het verzoek om opheffing van Mit- terrands parlementaire onschendbaarheid moet rapporteren opnieuw een positief ad vies gegeven. Premier Michel Debré heeft zijn ministers voor het ogenblik verboden voor de commissie te verschijnen om op heldering te geven over verschillende be schuldigingen, die Mitterrand woensdag in de Senaat aan hun adres heeft geuit. De re gering zou deze kwestie eerst nog eens bin nenskamers willen bespreken. Of Debré, dan wel Mitterrand onwaarheid heeft ge sproken inzake een ontmoeting, die in 1957 tussen beide mannen al of niet zou hebben plaatsgehad blijft voorlopig nog een onuit gemaakte zaak. Dat dit nieuwe mysterie de sereniteit en de politieke rust in Frankrijk ten goede komt zal men nauwelijks durven beweren. Nieuw atelier. De bekende Haarlem se portretfotografe Nell Herbert heeft thans naast haar fotohandel in de Lange Veerstraat 11 te Haarlem de beschikking gekregen over een apart atelier dat vol komen gescheiden is van de oorspronke lijke zaak. Het naar het portiek doorlopend plafond werkt een visuele verruiming van het atelier in de hand. Een vondst is ver der de grote houten deur. die onmiddellijk in het oog springt, die een belaneriik dee' van 't exterieur is en die er voorts de oor zaak van is, dat men in het atelier rusti-- en zonder „op straat te zitten" de «ikT; kan regelen.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11