Een schat aan boeken Potentiële interesse voor het kleine aandeel wordt niet benut Panda en de meesterkok Kans op nachtvorst en mist Eerste stap in de richting van Grote Zone Wereldnieuws BOEKHANDEL L00SJES De lonen in Gouda's aardewerkindustrie GATT-conferentie geëindigd WITTE KRUIS 2 Kleine \Trijhandelszone is een feit Maar kans op handelsoorlog reëel .J Omzetten Kemo gestegen v.a. f 74.50 Plan tot harmonisatie van vismarkten Dividendverhoging bij Wereldhaven mogelijk Consumptieve bestedingen Goede omzetstijging bij Buttinger OPINIE-ONDERZOEK WIJST UIT: Kort economisch nieuws uit binnen- en buitenland J h ZATERDAG 21 NOVEMBER 1959 Onder het felle licht van televisiesch\jnwerpers hebben ministers van Engeland, Oostenrijk, Zweden, Noorwegen, Denemarken, Zwitserland en Portugal gistermiddag in de salon van het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken te Stockholm het verdrag voor de Kleine Vrijhandelszone geparafeerd, waarmee deze Vrijhandelszone een feit is geworden. Het nieuwe handelsgebied omvat circa 90 miljoen mensen. Op de conferentie van ministers werd voorts een resolutie aangenomen, waarin de ministers zeggen vastbesloten te zijn >al het mogelijke te doen om een splijting van Europa te voorkomen. Wjj beschouwen de Kleine Vrijhandelszone als een stap naar een overeenkomst tussen alle leden van de O.E.E.S. De regeringen van de zeven staan klaar om onderhandelingen te beginnen met de zes van de E.E.G. Intussen moet men langs diplomatieke weg of via andere kanalen tot een meningsuitwisseling komen, op basis waarvan met vrucht onderhandelingen kunnen worden begonnen, aldus de resolutie. Het Europees Vrijhandelsgebied, dat in eerste instantie een Engels plan is, zal op 1 januari volgend jaar in werking treden. Hoofddoel is de bevordering van de han del tussen de zeven bij het verdrag aan gesloten landen. Te dien einde zijn in het verdrag regelingen opgenomen voor ver laging der douanetarieven. Op 1 juli 1960 zullen de leden van de „European Free Trade Association" (Efta) een eerste ver mindering van de tarieven invoeren, waar door deze 20 percent zullen dalen. Daar na worden jaarlijkse verminderingen met 10 percent doorgevoerd, totdat het uitein delijke doel, de opheffing van alle tarieven en handelsbelemmeringen van de zeven landen tegenover elkaar, bereikt is. De Kleine Vrijhandelszone is gericht op economische expansie, werk voor ieder een, het rationele gebruik van hulpbron nen, financiële stabiliteit en een hogere levensstandaard. In het verdrag zijn be palingen opgenomen, die moeten garande ren dat de opheffing van de handelsbarriè res niet teniet wordt gedaan door subsi dies, beperkende handelspraktijken en maatregelen om de vestiging van onder nemingen tegen te gaan of te beperken. Ook voor de handel in landbouwprodukten zijn speciale bepalingen in het verdrag op genomen. Er is voorts een commissie op gericht die zich moet bezighouden met de ontwikkeling van de instellingen van de zeven. De viskwestle Na afloop van de bijeenkomst van mi nisters van de landen der Kleine Vrijhan delszone heeft de Noorse minister van Handel op een persconferentie medege deeld, dat bevroren gefileerde vis zal wor den beschouwd als een industrieel produkt met bepaalde voorbehouden. De Britse minister van Financiën zei nog dat Enge land zich bereid heeft verklaard maxi mum 24.000 ton aan bevroren gefileerde vis per jaar in te voeren uit de drie Scan dinavische landen. Indien dit maximum zou worden overschreden behoudt Enge land zich het recht voor deze aangelegen heid te berde te brengen voor nader over leg tussen de vier betrokken landen. Inmiddels zijn de Britse vissers luid be gonnen te protesteren tegen het gisteren in Stockholm bereikte akkoord. Zij be schuldigen er hun regering van „ver kocht" te zijn, door de afgesproken vrije import van 24.000 ton Scandinavische be vroren vis per jaar. Voeg daarbij de moei lijkheden met IJsland over de visserij- grens, en dan is het duidelijk dat wij een moeilijke tijd tegemoet gaan, zeggen de Britse vissers. Finland geen lid De Finse regering heeft op de laatste van twee conferentiedagen de beraadsla gende ministers een memorandum gezon den, waarin verklaard wordt dat Finland geen volledig lid van het vrijhandelsgebied kan worden, doch wel bereid is tot ver gaande samenwerking. De Finse regering heeft gevraagd waar en wanneer de on derhandelingen, tussen de zeven en Fin land, kunnen beginnen. Engeland wil geen handelsoorlog Engeland zal snel handelen, om een drei gende handelsoorlog in West-Europa te voorkomen, zo werd door verantwoordelij ke Britse bronnen onthuld. Engeland zal Advertentie voor de Sinterklaas vindt u bij Grote Houtstraat 100 - Tel. 17471-17472 Filiaal: Rijksstraatweg 125, Tel. 54815 Haarlem. Reeds geruime tijd is tussen de werk gevers en werknemers van de zes grote aardewerkfabrieken, te weten Koninklij ke Platteelbakkerij Zuid-Holland, Gocde- waagens Koninklijke Fabrieken, Kunst aardewerkfabriek Regina, Plateelbakke rij en Pijpenfabriek Zenith, Groothandel en Aardewerkfabriek Corn. Jonker zn., n. v. (alle uit Gouda) en Plateelbakkerij Schoonhoven n.v. overeenstemming be reikt over een kwaliteitspremie variërend van 0 tot 5 percent over het basisloon. Het invoeren van deze premie heeft op zich la ten wachten, aangezien het College van Rijksbemiddelaars hieraan nog geen goed keuring had gehecht. Thans is van dit College bericht ontvan gen, dat de invoering van deze premie in principe geen bezwaar oplevert, zodat bin nen afzienbare tijd met deze regeling eer. begin gemaakt kan worden. Het College heeft vervolgens zijn goedkeuring ge hecht aan een loonsverhoging in verband met de wijziging in de gemeenteclassifi catie van klasse III naar klasse II van de gemeente Gouda, welke reeds geëffec tueerd is. voorstellen op korte termijn besprekingen te beginnen, om een botsing te vermijden tussen de nieuwe organisatie van de „bui ten zeven" en de Euromarkt. Verklaard werd dat nog niet besloten is of Engeland een conferentie tussen de twee groeperin gen zal voorstellen, of het houden van bi laterale besprekingen tussen individuele leden zal opperen. Maar, zo werd ver klaard, premier MacMillan wil tot iedere prijs trachten een handelsconflict te ver mijden dat onherstelbare schade zou kun nen toebrengen aan de economie der na ties. Dit gevaar is eerder deze week be sproken tussen Adenauer en MacMillan. Het is de hoop der Engelsen geweest de buiten zeven" te kunnen hanteren als een hefboom om de Euromarkt te dwingen zich te voegen in een handelsovereen komst voor geheel West-Europa. Autoriteiten verklarden dat de bespre kingen die Macmillan met Adenauer, en die minister van Buitenlandse Zaken Sel- wyn Lloyd iets vroeger in Parijs heeft ge voerd, de Britse regering de overtuiging hebben gegeven dat hiervan in de nabije toekomst geen sprake kan zijn. Daarom richt de Britse regering op een of andere schikking tussen de twee groepen. Met name wil Engeland vermijden dat zij ho gere tariefmuren en beperkende quotums tegen elkaar gaan toepassen. Actiecomité Het actie-comité voor de verenigde sta ten van Europa heeft op een bijeenkomst te Parijs aangedrongen op een rondetafel conferentie van de zes landen van de E.E.G., Engeland, de V.S. en nog een Euro pees land om de betrekkingen tussen de E.E.G. en de Kleine Vrijhandelszone te regelen. In het comité hebben vertegenwoordigers van niet-communistische politieke partijen en vakbonden van de bij de E.E.G. aange sloten landen zitting. Voorzitter is Jean Monnet, voormalig voorzitter van de Hoge Autoriteit van de E.G.K.S. Russisch commentaar Het Russische persagentschap Tass heeft verklaard dat „gesloten handelsgroeperin- gfen" zoals de Kleine Vrijhandelszone, „slechts moeilijkheden kunnen scheppen -ooa ua lapueq ap uea §uno>i>iimtuo ap jooa nomische samenwerking tussen alle Euro pese landen". De directie der n.v. Kemo Corsetfabriek te Amsterdam is niet ontevreden over de gang van zaken tot nu toe in 1959. De om zetten zijn hoger dan in 1958, doch ook de onkosten zijn gestegen. De laatste stijgen naar rato van het aantal filialen en hier van zijn er inmiddels enige bijgekomen. In ieder geval zullen de resultaten niet onderdoen voor die van het vorige jaar. Aldus werd van bestuurszijde medege deeld in een heden gehouden buitenge wone vergadering. Het bestuur bleek niet bekend te zijn met een beursgerucht als zou op iedere 600 gulden aan aandelen een aandeel van 100 „cadeau" worden ge geven. Dit is door het bestuur niet over wogen. Slaapt men beter op zfln rug Advertentie of op zijn bulk 1 Da meningen verschillen, maar één ding Is zeker: u slaapt pas goed op een EPEDA matras. Wagemans A van Tulnon NV labrikanta van Artlfort moubelen en Epeda matrassen De General Agreement on Tariffs and Trade (G.A.T.T.) heeft haar conferentie in Tokio geëindigd. De conferentie heeft 26 dagen geduurd. De Amerikaanse delegatie bij het con gres van de G.A.T.T. heeft bij de delega ties van negen andere landen, waaronder Nederland, met klem aangedrongen op vermindering en uiteindelijke opheffing van maatregelen die de invoer door die landen van bepaalde Amerikaanse produk- ten belemmeren. De produkten waarop het Amerikaanse pleidooi betrekking had zijn onder andere auto's, gedistilleerd, vezels, groenten en fruit in blik, vers fruit, en andere agrari sche en industrieprodukten. De Ameri kaanse delegatie heeft meegedeeld dat van de besprekingen in de zeer nabije toekomst een vermindering van de invoerbeperkin gen op een aantal van deze Amerikaanse produkten verwacht wordt. Advertentie DE eChte PIJNSTILLER Hebt u griep die zo echt In uw botten is gaan zitten. Jaagt hem eruit met WITTE KRUIS. Tabletten, poeders, cachets Reders en EEG: De conferentie, die visserij reders uit de zes landen van de Euromarkt onlangs in Oostende hebben gehouden, heeft toch iets positiefs opgeleverd. De reders zijn het er over eens geworden, dat met de totstand koming van de Euromarkt een harmoni sering van het visserij-marktwezen in de zes landen gewenst zal zijn. Uitwisseling van gegevens zal noodzakelijk zijn om een goed overzicht van de verschillen in markt systemen in de zes landen te verkrijgen. Er zal daarom waarschijnlijk een centraal or gaan worden gesticht, dat de benodigde gegevens gaat verzamelen en gaat onder zoeken op welke wijze de harmonisering tot stand zou kunnen worden-gebracht. De gang van zaken bij de n.v. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „De We reldhaven" te Rotterdam is bevredigend en het optimisme, gesteld in het verslag over 1958. zet zich voort. Aldus deelt het bestuur aandeelhou ders mede in een „najaarsbericht". De exploitatie van de onroerende goederen verloop zodanig gunstig, dat wanneer zich geen tegenslagen voor- deen een dividendvoorstel van 6 percent (vorig jaar 4 percent) over 1959 tot de mogelijkheden behoort Over september waren, blijkens het C.B.S., de indexcijfers van de consump tieve bestedingen van de Nederlandse be volking (1953 100), betrekking hebbende op de totale consumptie, naar waarde 143 (augustus 147, september 1958 136), naar prijs 118 (119, 115), naar hoeveelheid 121 (124, 118) en naar hoeveelheid per hoofd 112 (114, 110). De tot dusver behaalde omzetten in het lopende boekjaar van de n.v. Handel maatschappij v.h. firma Ph. Buttinger te Groningen hebben, in vergelijking met die, behaald in de overeenkomstige periode van 1958, een bevredigende stijging ver toond, aldus de directie. Het laat zich aan zien, dat ook voor de nog resterende maan den de opgaande lijn zich zal voortzetten. De verwachting lijkt gewettigd, dat een onveranderd dividend zal kunnen worden uitgekeerd. Advertentie UW METGEZEL IN ELK SEIZOEN Bij kri«bclho«st «n opkomende verkoud heid vlug een pur Poccertjes in de mond. Dit voorkomt veel narigheid! Geven een frisieadem na een cigaretof een borreltje. In handit* platte dootjet i SS cent nu ar. ■iiiiiim In opdracht van Gebr. Teixeira de Mat- tos, deviezenbank en commissionairs in effecten, is een onderzoek ingesteld naar de mening van personen uit de middelste inkomensklassen over het zogenaamd „kleine" aandeel, in coupures met een effectieve waarde van 50 a 100. De enquête vond plaats in juni 1959 door een steekproef onder de brede mid denlaag van de Amsterdamse bevolking. Het belangrijkste doel is geweest, na te gaan welk oordeel bij het publiek leeft over aandelen met een kleine nominale waarde. Meer dan de helft van alle onder vraagden kon een bevredigende omschrij ving geven van de kenmerken van een aandeel. Het percentage lag het hoogste bU de groep bedrijfshoofden en Intellec tuelen en het laagste bij de groep werk nemers. Van hen, die weten wat aandelen zün, heeft 60 percent een gunstig oordeel over de eventuele belangstelling voor de ontwikkeling van kleine aandelen. 14 per cent een gemengd oordeel, terwijl de res terende 26 percent deze ontwikkeling niet interessant zou vinden. Een van de meningen was, dat de men sen moetèh' 'WOfden aangemoedigd' tot be zitsvorming; kleine aandelen, die met weinig formaliteiten verkrijgbaar zijn, zullen dit ongetwijfeld bevorderen. Ook werd gevraagd, in hoeverre men de me ning onderschrijft, dat het kleine aandeel een interessante manier vaq bezitsvorming en bezitsspreiding is. Iedereen zou immers in de bedrijfsresultaten kunnen delen en daardoor een tegemoetkoming vinden tegen de gestadig dalende koopkracht. De helft van diegenen, die aandelen interes sant Vinden, beantwoordt deze vraag be vestigend. Bij deze enquête werden ook enige gege vens ten aanzien van de houding van het publiek over sparen en beleggen en be langstelling voor financiële zaken in het algemeen verkregen. Daaruit bleek: de helft van alle ondervraagden heeft een girorekening, een kwart bezat effecten en/of onroerend goed; vooral obligaties worden veel aangetroffen, eveneens een kwart heeft een bedrag van 1.000 of meer op een spaarbank, de helft van alle onder vraagden zegt, dat zij geregeld in de krant kijken naar beursberichten, koersen van aandelen enzovoort. Verreweg de meest genoemde reden hiervoor is algemene interesse in financiële zaken. Uit het onderzoek concludeert voor noemde firma dat er een duidelijke poten tiële vraag naar het kleine aandeel be staat, mits de financiële wereld voldoende tegemoetkoming in de praktische moei lijkheden voor de hspirantbelegger toont Het valt niet te onderkennen, dat de prak tische bezwaren aan het introduceren van kleine waarde-papieren verbonden, bijzon der groot zijn, zoals bijvoorbeeld verhan delbaarheid en dividendbetalingen. Het komt de firma voor. dat de regering aan haar nota vooraf had moeten laten gaan een onderzoek naar de wijze waarop een goedkoop effectenverkeer zou kunnen worden geregeld: desnoods zou in het kader van het streven naar bezitsvorming. 49 Het zeeroversschip was intussen niet erg ver weggestoomd. Het was voor anker gegaan, want de piraten voelden zich nog steeds erg akelig Maar de kapitein vond het nu de hoogste tijd om zo ver mogelijk uit de buurt van Rampland weg te varen. „Brave zeerovers." sprak hij, „zouden jul lie zo vriendelijk willen zijn om het anker op te halen?" Ja, de toon van de kapitein was totaal veranderd. Hij schreeuwde en dreigde niet meerhet eten van Maitre Moutarde had blijkbaar een heilzame in vloed op zijn karakter gehad. Maar in deze nieuwe toestand voelde hij zich wel zeer onprettig. Hij miste zelfs de kracht om schoppen uit te delen. En de arme pi raten misten de kracht om het anker op te halen. Het was een nare situatie, maar deze zou nog erger wordenKanni balen", schreeuwde plots de uitkijkpost met schorre stem. „We worden aangeval len door kannibalen!" De zeerovers wan kelden naar de verschansing en staarden ontzet naar de naderende kano's. „Kapi tein," riepen ze jammerend, „wat moeten we nu toch doen?" „Niets!" zei de gezag voerder op holle toon. „We kunnen niet vluchten, want jullie zijn te slap om het anker op te halen. Maar vechten is nog zwaarder werk, dus we kunnen ons ook niet verdedigen. We moeten ons maar overgeven.1" de regering zich bereid moeten verklaren tot een subsidie tot de vereiste administra tieve machine. „Zolang men niet beschikt over een vorm om het bezit tot uitdruk king te laten komen helpt een bevor dering van het sparen voor dit doel niet" De firma meent dat de bezitsvorming als sociale maatregel duidelijk moet worden onderscheiden van de evenzeer noodzake lijke vermogensvorming. In het eerste ge val gaat het om zeer veel kleine bedragen, die toch slechts zeer behoedzaam in de risico-dragende sector zullen mogen wor den belegd. In het laatste geval gaat het om de fortuinen, die nodig zullen zijn, om onder meer de industrialisatie op peil te houden. Het is thans zo. dat de bespa ringen in de onderneming zelve, praktisch de enige bron vormen, waaruit de nieuwe investeringen worden gefinancierd. Het is wenselijk, dat uit de particuliere ver mogens deze besparingen worden aange vuld: dit kan alleen geschieden, door dras tische verlaging van de progressie van in komstenbelasting en door afschaffing van de absurde vermogensbelasting, aldus Teixeira de Mattos. Hapag en Norddeutsche Lloyd varen wel naar Cuba In tegenstelling tot een bericht als zouden de Hamburg-Amerika Lijn en de Norddeutscher Lloyd in verband met de toestand op Cuba geen havens aldaar aanlopen, delen de Nederlandse agenten voor deze rederijen Wambersie en zoon C.V.O.A. mede, dat dit alleen geldt voor de cruises met de passagiersschepen „Bremen" en Ariadne". De geregelde vrachtdienst naar Ha vana en terug wordt onverminderd voortgezet. Frankrijk betaalt schulden De Franse regering heeft bekend gemaakt een bedrag van 200 miljoen dollar te zullen terugbe talen op een schuld aan het Internatiqnale Mo- retaire Fonds. Dit bedrag zou oorspronkelijk eerst in het begrotingsjaar 1960/61 vervallen. Advertentie Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 Best behuisd. De Duitsers zijn het best be huisde volk van alle landen van de Euro pese gemeenschappelijke markt. Het in stituut voor de Duitse industrie rappor teerde, dat in 1965 27 percent van alle Duitse woningen na 1948 was gebouwd. In Nederland was dit percentage 25,5 en in Frankrijk slechts 10.2. Inkomsten. In april aanstaande wordt in Tel Aviv een internationaal congres over staatsloterijen gehouden. In Israel wor den de inkomsten uit de nationale lo terij gebruikt woor de bouw van zieken huizen en scholen. Rollenschrijvers. Veertien immigranten, die in Hatzor in Israel wonen, beoefenen de oude kunst van het schrijven van bij- belrollen in het Hebreeuws met de hand. De uitvoer van dergelijke rollen levert Israel jaarlijks een bedrag van bijna twee miljoen gulden op. Gehoor en gevoel. In Jeruzalem wordt een laboratorium gebouwd, waar blin den met behulp van speciale apparaten wetenschappelijke onderzoekingen kun nen verrichten. De initiatiefnemer van dit project is de zeventigjarige Abraham Wexler uit Melbourne, die kortgeleden Israel bezocht en zijn leven gewijd heeft aan het vindenvan middelen om blinden natuur- en scheikunde te kunnen onder wijzen. Hij gaat bij zijn methode uit van het feit, dat blinden over het algemeen extra gevoelig zijn wat hun zintuigen, zoals gehoor en gevoel, betreft. Weer een. De Egyptische dounane te Port Said heeft vrijdag het 9600 ton meten de Griekse vrachtschip „Ermoupolis" aangehouden voor een diepgaand on derzoek, op verdenking, dat het schip lading voor een Israëlische haven aan boord heeft. In oktober heeft het Griek se schip Haifa aangedaan, aldus de Egyptische autoriteiten, nadat het door het Suezkanaal gekomen was. Getijdecentrale. Russische ingenieurs hebben plannen gemaakt „voor een elektrische centrale waarbij gebruik gemaakt wordt van de energie van eb en vloed. De eerste elektrische getijde centrale in de Sovjet-Unie zal in het oostelijke deel van de Mezenbaai (Wit te Zee) gebouwd worden. Het verschil tussen eb en vloed is hier 7 tot 10 me ter. Er zal een dam aangelegd worden van 100 kilometer met 2.000 turbines er in. Aardbeving. Het Australische deel van Nieuw-Guinea is donderdagnacht ge troffen door een zware aardbeving, die zich uitstrekte over enige tientallen plaatsen en daar schade heeft aange richt. Tot dusver werd geen melding gemaakt van slachotoffers. Wel is gro te schade aangericht te Mandang, op de noordkust. Tijdig alarm. De gevolgen van de ontplof fing in de chemische fabriek te Joko- hama zijn niet zo ernstig als aanvan kelijk was gevreesd. Drie personen kwa men om het leven en 381 werden ge wond. Een oppervlakte van 400 vier kante meter is door de explosies vol komen glad gemaakt. De explosies de den zich voor kort nadat er in de che mische fabriek, waar springstoffen en munitie worden gemaakt brandalarm was gemaakt De meeste arbeiders er werkten er 450 waren tijdig uit de fabriek gevlucht. Open hart. De Belgische pater Domini caan Pire, winnaar van de Nobelprijs voor de vrede, is een nieuwe actie be gonnen onder het devies: „Het hart open voor de wereld" Het gaat onder meer cm het vestigen van vriend schappelijke betrekkingen tussen Afri kaanse jongeren en jonge blanken, stichting van een medische missie ter bestrijding van de tuberculose in een Afrikaans land, organisatie van hulp voor mohammedaanse vluchtelingen in Pakistan en het tot stand brengen van broederlijke contacten tussen mensen die door een of ander „gordijn" in Azië en in Europa gescheiden zijn. Van belang voor Russen. Ruslands twee- leidende dagbladen, Pravda en Izvestia, hebben vrijdag de volledige tekst van de rede van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Christian Her ter, over internationale handel gepubli ceerd. De bladen zijn het met vele van Herters voorstellen niet eens, maar voegen eraan toe: „Het door hem uit gedrukte standpunt als vertegenwoor diger. van de kapitalistische wereld over problemen van vreedzame co ëxistentie is van belang voor Russi sche lezers," aldus de beide bladen. Het K.N.M.I. deelt mede: Met het weg- invloeden. Ons land blijft de komende 24 trekken van de depressie, die gisteren ten uur aan de rand van het omvangrijke ho- westen van Schotland was gelegen en gedrukgebied dat geheel Oost- en Midden door het verder opvullen van de depressie Europa beslaat In verband hiermee voor de Golf van Biscaye, nam de wind wordt voor het weekeinde geen regen ver in onze streken steeds verder in kracht af. wacht. Ook de bewolking nam af, waardoor de nachtelijke afkoeling weer belangrijk gro ter is geworden. Voor de komende nacht wordt plaatselijk lichte vorst verwacht en door de sterke afkoeling hier en daar ook mist. Morgen overdag ljopt de tempera tuur weer op tot dezelfde of iets lagere waarden dan vandaag. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag, laatste 24 uur. 2l la Zondag 22 november Zon op 8.10 uur, onder 16.41 uur. Maan op 23.16 uur, onder 12.56 uur. Maandag 23 november Zon op 8.12 uur, onder 16.40 uur. Maan op uur, onder 13.24 uur. Maanstanden 23 nov. 14.03 uur laatste kwartier. 30 nov. 9.46 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 21 november Hoog water 6.56 en 19.13 uur. Laag water 2.31 en 14.48 uur. Zondag 22 november Hoog water 7.38 en 20.00 uur. Laag water 3.08 en 15.29 uur. Maandag 23 november Hoog water 8.30 en 20.57 uur. Laag water 3.50 en 16.15 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Den Helder onbewolkt zzo 11 0 Ypenburg onbewolkt windst 13 0 Vlissingen onbewolkt zo 12 0 Eelde onbewolkt zo 13 0 De Bilt onbewolkt zo 14 0 Twente onbewolkt zo 15 0 Eindhoven onbewolkt ozo 16 0 Zd Limburg onbewolkt zzo 10 0 Helsinki geheel bew z 0 0,1 Stockholm geheel bew. z 7 0,3 Oslo mist windst. 2 7 Kopenhagen zwaar bew zo 9 0 Aberdeen geheel bew. windst. 11 0,1 Londen half bew. zzo 15 0 Amsterdam onbewolkt zo 13 0 Brussel onbewolkt z 15 0 Luxemburg onbewolkt ono 13 0 Parijs licht bew. o 16 0 Bordeaux geheel bew o 17 0 Grenoble onbewolkt windst 13 0 Nice onbewolkt n 18 0 Berlijn geheel bew ozo 11 0 Frankfort geheel bew. windst. 11 0 München motregen zzw 6 0,1 Zürich mist windst. 2 0 Genève mist nw 2 0 Locarno onbewolkt windst. 10 0 Wenen geheel bew ozo 7 X 0 Innsbruck onbewolkt windst. 14 0 Belgrado zwaar bew 0 11 0 Athene regen wnw 0 Rome licht bew. no 20 0 Ajaccio licht bew. ono 18 0 Madrid regen windst. 16 2 Lissabon licht bew. wnw 17 3

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 2