Grote Kongolese partijen boycotten verkiezingen ETALAGE GOEDEREN Haarlems Matrassenhuis ENGEL Stijlista Woensdag 9 uur Voor NAAIMACHINES N. Ph. O. Pools inlichtingenofficier week met gezin naar Amerika uit „Opmars naar de galg" Amsterdamse Beurs Topgesprek zou op 25 april beginnen Autostalling begint onze verkoop van DINSDAG 24 NOVEMBER 19?9 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT n.v Slavenburg's Bank voor uw internationale zaken De beurs van gisteren De Schrijver begint zijn besprekingen in Kongo Praag zal beide West- duitse vliegers vrijlaten Tweede uit Oost-Europa in een paar maanden Scheepvaart CINEMA PALACE THEOSOFISCHE VERENIGING met hortingen ran 30 tot 40 pet ALLééN BIJ H. DE GR A A FF Grote Houtstraat 105 Haarlem - Telefoon 11485 Advertentie Nieuwe Gracht 98 - Schoterweg 3 Tel. 12580- 16942 - Haarlem - Tel. 60479 AMSTERDAM De beurs zette de nieuwe week in met een zeer vaste tot willige tendens voor de Philipsaandelen. Certificaten Unilever waren vast en AKU passeerde de vier maal pari-koers en kwamen op recordhoogte. De hoge koersen werden vergezeld door een actieve handel. Kon .Olie bleef bij de overige internationale waarden in koers stijging ten achter en noteerde vrijwel on veranderd vergeleken bij de slotkoers van vrijdag. K.L.M. werd, ingevolge Wall Street, lager geadviseerd. In New York werden vorige vrijdag elektronische waar den gevraagd, hetgeen de Philipspapieren ten goede kwam. 1 >ok voor Unilever be stond er op de Newyorkse beurs goede be langstelling met als gevolg, dat beide fondsen in het niet-officiële telefonische avondverkeer van vrijdag op circa 726 verhanderd werden. Gistermorgen was de prijs voor beide papieren circa 728. De opening op de officiële beurs was voor Philips 730, waarna de koers opliep tot 732 om te beurs te verlaten op circa 731. De slotprijs van vrijdag was 709. Er lagen voor dit fonds kooporders voor Ameri kaanse rekening in de markt en daarnaast bestond er lokale en speculatieve vraag. Unilever kon de hoogste prijs van 729 in de morgenuren niet halen en bleef 's mid dags na een opening van 725 op circa 728 hangen, tegen een vorige slotprijs van 716%. In de AKU-hoek werd na veel bie den en laten op 401% geopend. De rayon aandelen paseerden op zeer gemakkelijke wijze de 4 x parikoers. Gedurende de ge hele beursduur was de handel in deze hoek actief, hoofdzakelijk door aankopen voor Duitse rekening. De scheepvaarten waren doorelkaar iets hoger bij geringe handel. In de cultures was een geanimeerde tendens aanwezig. HVA en Deli, evenals Amsterdam Rubber, werden vlot in een open hoek verhandeld. Deli boekte op een prijs van 177.80 circa een rijksdaalder winst, HVA ruim één punten en Amsterdam Rubber circa twee punten. Op de beleggingsmarkt waren de staatsleningen vrijwel onveranderd, doch voor de nieuwste 4% pet. lening werden iets lagere koersen geadviseerd. Groot banken waren doorelkaar hoger. Aandelen Ruhaak werden op last van de dienst doende commissaris niet verhandeld. Er mocht slechts worden volstaan met een adviesprijs van 105 bieden tegen 93741 als laatste notering. De aandelen werden ge vraagd op gunstige toekomstverwachtin gen. Ketien kreeg een adviesprijs van 470 h 475 (460). Aandelen Nederlands-Indone sische Suiker Unie (NISU) werden iets hoger geadviseerd op geruchten over een verdere terugbetaling op de aandelen. Prolongatie 3% percent. (ANP) Van een totaal van 451 verhandelde fondsen sloten 272 (60.5 nercent) hoger. 99 (21,9 percent) lager en 80 (17,6 percent) gelijk. (ANP) NEW YORK Avanses voor sommige waarden die een rol spelen in de ruimtevaart, vormden de aandacht trekkende fondsen op een on regelmatig hogere, actievere beurs. Beech Aircraft steeg ruim 5 dollar. Ruime winst werd ook genoteerd voor Minneapolis Honevwell. Zenith, Bendix Aviation, Gene ral Tire, Packard-Bell. Cleark Equipment. General Electric en Eastman Kodak. Gene ral Electric verlevendigde de hogere elek tronische groep met een scherpe stijging en was op de hoogste dagwaarde 4V2 dollar beter. Varian en Wagner Electric stegen ieder ruim 4 dollar en bereikten nieuwe record-hoogten. Zenith steeg bijna 6 dol lar. Raytheon en Motorola waren ruim 2 dollar hoger. De sporen gaven fracties toe en herstelden zich een dele van de dieptepunten. Bendix steeg 3 dollar bij de vliegtuigen en Shell monteerde ruim een dollar in de onregelmatig lagere oliesector Voor beide fondsen was beter dividend- nieuws vernomen. De meeste staalwaar- den zakten fracties tot een dollar. Bij kleinere omzet waren de autofabrieken over het algemeen aan de verliezende hand. De totale omzet was 3.400.000 aan delen. Van 1236 verhandelde fondsen wa ren 443 hoger en 538 lager. Het industrie gemiddelde kwam van 645,46 op 646.75. dat van spoorwegen van 149,36 op 148,25 en dat van openbare nutsbedrijven van 86,04 op 85,90. (UPI) 3-3 Nederl. '47 3"/» Nedl 1962/64 Woningbouw 6 Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I Pr. R'dam '52 II Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens.. Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Cloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber. K.L.M Holl Amer Lijn K.N.S M N. Scheepv Unie v Nievelt Goudr Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat Handelsbank Ned Handel Mij Rotterd Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers Heden gisteren 13.45 ui 91H 92 97'Vi, 97% 109% 109% 80% 90 90 89% 89% 401% 400 718 715 250 250 760 760 374% 375 409 408 730 735 250 253 726% 720 200 201 157 703% 703 155,20 (154,50 227 329 112 111 /117,- ƒ115,50 159% 160 166 165% 140% 139% 138% 137' 240% 240 148 148 1 179,80 (178 326 328 155 155 239% 239 294% 298 260% 63% 62' 55% 55 97 97 52% 52% 74% 75% 24«Aa 23% (Van onze -correspondent in Brussel) De Belgische minister voor Kongo en Roeanda-Oeroendi, dr. August de Schrij ver, is in Leopoldstad aangekomen voor besprekingen met de inlandse politieke leiders, die vandaag beginnen. Het wordt echter geen uitvoerig gesprek, noch een rondetafelconferentie, zoals eerst was ge dacht. Als gevolg van de weigering der socialisten om een gemeenschappelijk standpunt inzake het Kongobeleid te aan vaarden vertrok de minister zonder de de legatie van zes parlementsleden, maar men hoopt alsnog dat in januari te Leo poldstad of in Brussel een ronde tafelcon ferentie belegd zal kunnen worden. Van begin december af zal alle aandacht worden gevestigd op de verkiezingen in Kongo voor de gemeenteraden, die het antwoord moeten geven op de vraag of onze westerse democratie het geschikte regeringssysteem is voor de sterk aan tra dities gebonden negerstammen. De eigenlijke partijen, zoals de Abako, de partij van de Bakongonegers uit Neder- Kongo, hebben met politieke ideologie naar westers model niets te maken. Het zijn nationalistisch en tribaal georgani seerde partijen. Tegenover de Abako staat in Leopoldstad de interfederale partij van de andere stammen waarin de Bangala's een grote rol spelen. De belangrijkste politieke partijen heb ben volgens Reuter bekendgemaakt, dat zij de verkiezingen zullen boycotten. Het zijn behalve de Abako, de groep-Kalonji van de Kongolese Nationale Beweging en de kleinere Afrikaanse Solidariteitspartij een met de Abako gelieerde groep. Zij gewagen in een memorandum van „agen ten van het bestuur" en de uitzending van „duizenden Belgische militairen en wa pens om een land te bezetten, dat een an dere regering wenst". Volgens het me morandum is de Belgische regeringsver klaring van 13 januari, waarin onafhan kelijkheid aan Kongo wordt beloofd, op gesteld zonder samenwerking van verte genwoordigers van het Kongolese volk. „Wij zijn tegen niemand, alleen tegen het koloniale bewind. We willen een bewind van rechtvaardigheid en gelijkheid in het land vestigen", aldus het memoran dum. De Abako eist onmiddellijke onafhanke lijkheid voor Kongo en haar radicalistische anti-Belgische tendens is sedert het bezoek van .naar leiders, onder wie Joseph Kasa- voeboe, aan België niet verminderd. Daar de Abako's in Leopoldstad de meerderheid vormen van de bevolking zijn de verkie zingen in de districten van de stad en van de provincie Leopoldstad als proef voor de democratiseringspolitiek uiterst belang rijk. In de andere vijf Kongolese provin cies is het vrijwel zeker dat in een grote meerderheid van de districten normaal zal worden gestemd, hier en daar op lijs ten van partijen naar Europees model, maar in de meeste steden en gewesten zullen de tribale wachtwoorden door de stamgenoten-kiezers waarschijnlijk trouw worden opgevolgd. Op het eerste gezicht lijkt het democra tisch systeem vrij logisch en doordacht, maar de vraag rijst of de stamorganisa- ties bereid zijn het uiteindelijk toe te pas sen. Het risico dat het gehele systeem in elkaar stort door bloedige opstanden is evenmin denkbeeldig. Belgisch Kongo is in een overgangsperiode beland waarin alles mogelijk is. In Stanleystad werd het oproer van de leider van de Nationale Kon golese Beweging M.N.C., Patrice Loe- moemba, door de weermacht met hulp van Belgische paracommando's krachtdadig onderdrukt, ten koste van ten minste 24 mensenlevens. Tot nu toe is die meer dan twintig duizend man tellende macht sterk genoeg geweest om de orde te handhaven en is de negersoldaat loyaal gebleven te genover zijn Belgische officieren Tegen een algemene upstand zou die weermacht echter niet opgewassen zijn. De meeste autoriteiten geloven in het succes der ver kiezingen, ofschoon de democratische re geringsvorm de inlandse maatschappij met haar natuurlijk en erkend gezag van de hoofden ontwricht. Een systeem als het westerse parlementarisme is gebaseerd op „fair play", en totnutoe is de uitoefening van de macht gebaseerd op het geweld in Afrika de enige methode geweest. Er is in Neder-Kongo het onrustigste ge bied, in dit opzicht een experiment aan de gang dat de moeite loont. De Kiamfu (gro te koning) der 250.000 Bayaka negers, Dan- zu Foemoekoeloe, gaat zich als lid van de gewestelijke raad kandidaat stellen. De man doet zulks omdat hij België dankbaar is. In Brugge werd hij met succes aan de ogen geopereerd, wat heeft belet dat hij blind werd. Angststemming (UPI) Sedert enkele dagen heerst weer onrust in de Afrikaanse wijken van Stanleystad veroorzaakt door een hard nekkig gerucht onder de Kongolezen dat zij in de nacht van 1 januari vermoord zouden worden door de Europeanen. Hoe wel de plaatselijke autoriteiten dit gerucht met klem hebben tegengesproken en sus sende verklaringen hebben uitgegeven is de onrust in sommige kringen omgesla gen tot een angsttoestand. Sommige Afri kanen hamsteren voedsel met het doel de stad te verlaten. (Van onze correspondent in Parijs) In diplomatieke kringen in Parijs neemt men als waarschijnlijk aan dat de topcon ferentie tussen de regeringsleiders en/of staatshoofden van de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie, Groot-Brittannië en Frank rijk, op 25 april zal kunnen beginnen. Tus sen de westelijke hoofdsteden Washing ton, Londen, Parijs en Bonn is een drukke notawisseling gaande ter voorbereiding van de westelijke topconferentie op 19 december in Parijs. Bij die gelegenheid zullen datum en plaats van de ontmoeting Oost-West worden bepaald, die vervolgens aan premier Kroesjtsjev zouden worden voorgesteld. Reeds nu zou echter al ge bleken zijn dat 25 april zowel voor de drie westelijke mogendheden als voor de Sov jet-Unie in aanmerking zou komen. Vóór die samenkomst op de top, ligt het in de bedoeling van president De Gaulle in februari een bezoek aan Washington en misschien ook aan Canada te brengen. Mochten de vele internationale reisplan nen der verschillende leidende staatslie den evenwel niet precies in dit Franse schema passen, dan zou de officiële reis van De Gaulle naar Amerika tot mei kun nen worden uitgesteld. Berichten uit Parijs dat de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk overeenstemming zouden hebben bereikt over de datum van het topoverleg kunnen in Londen niet worden bevestigd. In Lon- de acht men ook de berichten ongegrond dat het topoverleg, met het oog op de Amerikaanse presidentsverkiezingen in november 1960 voor onbepaalde tijd zou worden uitgesteld en mogelijk volgend jaar zelfs helemaal niet zal worden ge houden. Gezien de thans reeds bekend zijnde plichten van de regeringshoofden gedurende het volgende jaar, houdt Lon den het op twee perioden, welke voor het topgesprek in aanmerking komen, name lijk de middelste twee weken van april of die van mei. Het Tsjechoslowaakse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Amerikaan se ambassade te Praag meegedeeld dat de beide Westduitse straaljagerpiloten die sedert 22 oktober worden vermist, dezer dagen in vrijheid zullen worden gesteld. Daar Bonn de Tsjechoslowaakse regering niet erkent, moest deze omweg gevolgd worden om beide piloten vrij te krijgen. Van Westduitse zijde is via de Amerika nen excuus aangeboden voor het over vliegen van de grens. WASHINGTON (UPI) De perschef van het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken, Lincoln White, heeft maandag meegedeeld, dat een belangrij ke man van de Poolse inlichtingendienst, kolonel Pawel Monat, zich deze zomer bij een Amerikaanse instantie in Wenen heeft gemeld en om politiek asiel heeft verzocht. Hij vertoeft nu met zijn familie in Amerika. De Amerikaanse autoriteiten onderzoeken zijn verzoek om asiel op de gewone wijze. Naar verluidt keerde Monat in mei 1958 uit Washington naar Polen terug en is hij opgeleid voor inlichtingenwerk op politiek en militair gebied. Hij zou achter in de dertig jaar zijn. Hij is de tweede commu nistische militaire attaché, wiens vlucht naar het Westen de laatste maanden be kend is geworden. De andere is de Tsjechi sche overste Frantisek Tisler, die zich de ze zomei in Washington meldde bij het ministerie van buitenlandse zaken. Waar hij nu met zijn familie verblijft, is niet be kend. Naar verluidt is hij ook in Amerika. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat de laatste maanden nog meer spionnen zijn overgelopen. De vlucht van Monat werd het eerst ont huld door A. M. Rosenthal van de New York Times, die onlangs uit Polen werd uitgewezen. Hij wist er al enkele weken van, maar kon er geen bericht over uitge ven, aangezien hij dan onmiddellijk uitge wezen zou zijn. Volgens Rosenthal is het zeer wel mogelijk, dat de communisten Westelijke journalisten in hun landen ex pres geheime gegevens in de hand spelen met de bedoeling, dat zij er een bericht van maken en dan beschuldigd kunnen worden van spionage. Volgens het bericht van Rosenthal was Monat coördinerend leider over alle Pool se militaire attaché's in de wereld Zijn uit de Poolse communistische leider Gomoelka, geconcludeerd had dat er ge brek aan tucht heerst in Polens commu nistische bewind. Het Warschause blad „Zycie Warsza- wy" schrijft zaterdag, dat de Amerikaan se journalist Abe Rosenthal uit Polen is ge wezen wegens „onjuiste voorlichting over de verhoudingen in Polen". Verder zou hij speculaties hebben gepubliceerd op grond van geruchten. Het is niet waar, dat Ro senthal is uitgewezen omdat hij zich te zeer zou hebben ingelaten met de binnen landse toestand, zoals zijn blad, de „New York Times' heeft verondersteld, aldus het Warschause blad. Rosenthal is zaterdag per auto uit War schau naar Wenen vertrokken. Voor het hoofdartikel in de „Zycie Wars- zawy" was in Polen niets over Rosenthals uitwijzing gepubliceerd. Westelijke waar nemers in de Poolse hoofdstad nemen aan dat het artikel het officiële Poolse stand punt behelst. Aagtedijk 23 1200 m. z.o. Kp. Verde n. L. Palmas. Aagtekerk 23 IK) m. n.o. Finisterre n. Antwerpen. Aalsdijk 23 460 m. w.n.w. Flores n. Halifax. Abbedijk 24 te New York verwacht. Achilles 23 1200 m. w.z.w. Azoren n. Curasao. Acmaea 23 160 m. o. Malta n. Port Said. Agamemnon 23 360 m. z.w. Ouessant n. A'dam. Alcor 23 te Recife v. Buenos Aires. Algenib 23 435 m. z. St. Vincent n. Las Palmas Alhena 23 v. Recife n. Santos. Alioth 23 400 m. z.z.w. Kp. Verd. eil. n. Antw. Alkes 23 v. Las Palmas n Rio de Janeiro. Alkmaar 23 180 m. z.z.w. Mozambique n. Abadan Alnati 23 te Hamburg v. Hoek van Holland. Alwaki 23 v Duinkerken n. Rotterdam. Amalie B 23 ten anker Aden. Ammon 21 v. Curacao n. Baltimore. Ampenan 23 v. Londen n. Rotterdam. Amsteldiep 23 te Cristobal. Amstellaan 23 900 m. z.o. New York n. Newark Amstelmeer 23 80 m. o.n.o. Madeira n. Liverpool Amstelpark pass. 23 Pantellaria n. Falmouth. Amstelvaart 23 430 m. w.n.w. Cocos eil. n. Basrah Andijk 23 120 m. o. Miami n. Le Havre. Area 29 te Montreal verwacht. Arendskerk 23 v. Bremen n. Hamburg. Ares 23 te Curacao verwacht. Asmldiske 23 660 m. w.n.w. Finlst. n. IJmuiden. Asterope 23 480 m. n.n.o. Azoren n. Amsterdam Attis 22 v Pampatar n. Trinidad. \xeldijk 23 dw Mona n. Curacao. Baarn 23 600 m. w.z.w. Ouessant n Rotterdam. Rali 23 v. Cebu n. tandjong Mani. Balong 22 v. Rangoon n. Chittagong. Beninkust 24 te Freetown verwacht. Bensekom 23 350 m. n.o. Azoren n. Curacao. Bloemendael 23 460 m. n.o. Azoren n. Trinidad. Bonita 23 20 m. z.o. Nuaanci n. Charleston. Bosco 24 te Bahrein verwacht. Calamares 23 te Armuelles verw. v. Los Angeles. Caltex Delft 23 v. Fremantle n. Adelaide. Caltex Delfzijl 23 te Rotterdam. Caltex Eindhoven 23 te Muroran verwacht. Calt. Gorinchem 24 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Calt. The Hague 23 v. Avonmouth n. Rotterdam Caltex Leiden 23 te Suez n. Immingham. Caltex Pernis 23 60 m. n.w. Muscat n. Abadan. Caltex Rotterdam 23 47 m. w. Oporto n. Pt. Said. Caltex Utrecht 23 dw. Lissabon n. Abadan. Camerounkust 22 te Antwerpen. Camitia 23 te Curacao verwacht. Celebes pess. 22 Ouessant n. Las Palmas. Cistula 26 te Pladju verwacht. Cities Service Valley Forge 23 70 m. z.w. East- London naar Philadelphia. Clavella 23 te Hoek v. Holl. verw. n. Rotterdam. Concepcion 22 120 m. o. Abrolhos n. Monrovia. Corilla 23 v Manilla n. Yokkaichi. Crania 23 800 m. w.z.w. Madeira n. Alexandrië Cumulus (weerschip) 24 te Rotterdam. Dahomeykust 24 te Kopenhagen. Delfshaven 23 te Antwerpen. Diemerdijk 24 te Los Angeles v. Cristobal. Dorestad 22 170 m. z.w. Bojeador (Luzon) naar Yokkaichi. Duivendrecht 23 v. Rotterdam n. Philadelphia. Eenhoorn 23 v. Saloniki n. Yerakini. Ena 23 v. Maracaibo n. Curacao. Eos pass. 23 Ouessant n. Tripoli. Esso Nederland pass. 23 Gibraltar n. Port Said. Friesland KRL 22 ten anker DjibouU. Garoet 23 v. Karlshamn n. Hamburg. Groote Beer 23 v. Las Palmas, 27 te R'dam verw Guineekust 23 v. Bremen n. Hamburg. Hathor 23 te Mostaganem. Hecuba 24 te Ciudad Bolivar. Helicon 22 480 m. z.o. Kp. Hatteras n. Curacao. Hera 22 v. Hamburg n. Antwerpen. Hilversum 25 te Hamilton verwacht. Hydra pass. 22 Flores (Azoren) n. San Juan. Iberia 23 136 m. n.w. Riga n Zaandam. Jacob Verolme 30 te Newport News verwacht. Jagersfontein 23 550 m. n.o. St. Helena n. Kaapst Japara 23 270 m. w. Sabang n. Belawan. Jason 23 te Antwerpen. Jupiter 21 1450 m. z.w. Teneriffe n. Tenerlffe. Kalydon 27 te New York verwacht. Kamperdijk 23 te Antwerpen v. New York. Karakorum 23 te Assab verwacht. Karimata 22 220 m. w Sabang n. Penang. Karsik 23 360 m. z.o. Ceylon n. Singapore. Keizerswaard pass. 23 Barbados n. Dakar. Kelletia 23 260 m. z.o. Mogadiscio n. Kaapstad Kenia 23 v. Bone n. Berre Kennemerland 2 3v. Rio de Janeiro n. Vitoria. Kerkedijk 23 v. Hamburg n. Bremen. Kertosono 23 v. Livorno n. Beyrouth. Kieldrecht 23 te Colombo verwacht. Kopionella 23 te Ornskoldsvik verwacht. Koratia 23 te Yokkaichi verwacht. Korendijk 23 v Norfolk n. New York. Korovina 23 140 m. o. Curacao n. Buenos Aires. Kosicia 24 te Curacao verwacht. Krebsia 23 130 m. z.o. Rapa eil. n. Sydney. Kryptos 23 100 m. z.w. Ras Fartak n. Berre. Kylix 23 v. Rotterdam n. Stockholm. Laertes pass. 23 Daedalus n. Aden. Laren berg 23 v. Takoradi n. Freetown. Lawak 23 te San Diego. Leiderkerk 23 145 m. n.w. Perim n. Dubai. Lekhaven 23 v. Las Palmas n. Rio. Lelykerk 23 rede Suez. Lemsterkerk 23 v. Bremen n. Antwerpen Leopoldskerk 23 200 m. z.o. Muscat n. Aden. Limburg 23 330 m. w. Minicoy n. Aden. Loenerkerk 23 v. anker Bremerhaven n. Bremen Lombok 24 te Los Angeles. Loosdrecht 24 te Aden. Loppersum 23 392 m. o.n.o. Bermuda n. Le Havre Louis Lantz 23 160 m z.w. K. St. Vine. n. Monrovia- Maasdam 23 te Lissabon verwacht. Maaskerk pass. 23 Gibraltar n. Syracuse. Maaslloyd pass. 23 Gibraltar n. Port Said. Malea 25 te Miri verwacht. Marnelloyd 24 te Penang. Medon 23 te Curacao. Meliskerk 23 ten anker Cuxhaven n. Amsterdam Merak N 23 te Recife verwacht v. Antwerpen. Merwelloyd 23 v. Cebu te Sorong verwacht. Mississippilloyd pass. 23 Straat Bernardino naar Panamakanaal. Modjokerto pass. 23 Ceylon n. Aden. Moh. Reza Shah 23 80 m. n.w. Malta n. Port Said Moordrecht 23 124 m. z.w. Ouessant n. Arab. Golf Mijdrecht 23 te New York verwacht. Naes Commander 23 85 m. z.w Finist. n. Fawley Neder-Eems 24 te Colombo. Neder-Waal 23 130 m. n.w. Str. Messina n. P. Said Nias 23 te Goosebaay verwacht. Noord wijk 23 110 m. n.w. Freetown n. L. Palmas Notos 21 v. Saloniki n. Izmir. Oldekerk pass. 23 Messina n. Port Said. Oostkerk 23 v. Sabang te Aden verwacht. Oranje 24 te Genua. Oranjefontein 22 te East-London. Oranje Nassau 24 te Trinidad verw. v. La Guaira Oranjestad 23 v. Plymouth n. Amsterdam. Orion 25 te Beyrouth v. Alexandrië. Osiris 22 v. Cartagena n. Barranquilla. Ouwerkerk 23 430 m. m.w. K. Guardafui n. Aden Overijsel 24 te Napels. Parkhaven 24 v. Rotterdam n. Hamburg. Pendrecht 23 60 m. z. Capri n. Gaeta Philine 29 in Suezkanaal verwacht. Prins Casimir 24 te Glasgow. Prins der Nederlanden 23 480 m. n.o. San MigueJ naar Barbados. Prins Willem van Oranje 23 566 m. w.n.w. Scillys naar Rotterdam. Prins Willem II 23 v. Quebec n. Le Havre. Pygmalion 24 te Izmir. Raki 22 1070 m. n.w. Cocos eil. n. Fremantle. Rempang 23 v. Genua n. Marseille. Roggeveen 23 v. Plymouth n. Melbourne. Rondo 24 te Amsterdam. Rossum 23 120 m. z.w. Ouessant n. Gaeta. Rijndam 23 v. Montreal n. Southampton. Saloum 24 v. Rouaan n. Casablanca. Scheldelloyd 24 v. Suez n. Aden. Scherpendrecht 23 320 m. z.w. Accra n. Teneriffe Schie 23 120 m. z.o. Kreta n. Beyrouth. Schouten 24 te Lour. Marques v. Port Elisabeth. Sloterdijk 23 v. Antwerpen n. New York. Solon 22 v. Nassau n. Baltimore. Stad Amsterdam 23 45 m. n.o. Ouess. n. IJmuiden. Stad Arnhem 23 v. Savona n. Melilla. Stad Gouda 23 v. Rotterdam n. Genua. Stad Maassluis 23 140 m. n.w. Dakar n. IJmuiden Stan vac Sumba 23 v. Saigon n. Sungeigerong. Stanv. Sunda 23 80 m. z.o. Bengkalis n Belawan. Stanv. Talang Akar 23 v. P. Swettenh. n. Penang Stentor 22 300 m. n.w. Jamacia n. La Guaira. Straat Bali 22 500 m. o.z.o. Montevideo n. Kaapst. Straat Banka 23 190 m. o. Timor n. Brisbane. Straat Mozambique 22 v. Penang n. Mauritius. Straat Torres 23 v. Surabaja te Singapore verw. Tabinta 23 v. Bremen n. Hamburg. Tahama pass. 23 Lissabon n. Finnaert. Talisse 24 te Menado. Tamo 23 v. Bremen n. Antwerpen. Tara 23 60 m. z.w. Finisterre n. Rio de Janeiro Tarakan 23 v. Suez n. DJeddah. Tawali 23 500 m. w.n.w. Minicoy n. Cochin. Tegelberg pass. 23 z. Madagascar n. Mauritius. Teiresias 23 60 m. z. Colombo n. Penang. Telamon pass. 22 Grand Cayman eil. n. Will.stad Texel pass. 23 Bone n. Port Said. Thelidomus 23 te Curacao verwacht. Tiba 23 190 m. z.w. Lissabon n. Santos. Tibia 23 v. Calcutta n. Abadan. Tjibodas 23 60 m. z. Ceylon n. Mombasa. Tjiliwong 23 te Rotterdam. Tjimenteng 23 v. Hongkong n. Shanghai. Tjipanas 23 te Nagoya v. Yokohama. Tomocyclus 26 te Montreal verwacht. Tomori 23 te Bremen. Van Heemskerk 22 v. Durban n. Port Elisabeth Van Linschoten 23 130 m. n.o. H'kong n. Tsukuml Van Noort 23 te Dunedin verw v. Lyttelton. v. Spilbergen 23 330 m. w.z.w. Reunion n. Penang. Vivipara 23 te Singapore. Vlieland pass. 23 Aden n. Gibraltar. Vlist 23 420 m. n.w. Fayal n. Amsterdam. W. A. Jones 23 v. Mena A1 Ahmadi n. Ph.delphia Waterland 23 v. Las Palmas n. Amsterdam. Waterman 24 te Suez. Wieldrecht 23 180 m. o. Paramaribo n. Manaus. Willem Ruys 24 v. Wellington n. Callao. Witmarsum 23 v. Hamburg n. Antwerpen. Woensdrecht 23 100 m. n.n.o. Esbjerg n. Pt. Said Wonorato 24 te Chittagong verwacht Wonosari 23 v. Port Sudan n. Suez. IJssel 23 ten anker op Weser (mist) n. Bremen. Zaankerk 24 te Akaba. Zonnewijk 23 1005 m. w. Landsend n. Rotterdam Zuiderkerk 23 v. Newcastle n. Brisbane. Zuiderkruis 23 v. Sydney n. Melbourne. Zwijndrecht 23 v. Haifa n. Baltimore. SLEEPVAAR1 Argus 22 te Duinkerken v. Ammerstol. Blankenburg 24 v. Duinkerken te Vlissingen. Cycloop 24 v. Teneriffe te Vlissingen. Friesland 24 v. Barbados te Guayaquil. Gele Zee 22 v. Halifax. Noordholland 24 300 m. z.z.o. Manzanillo n. Japan Noordzee 24 v. Cadiz n. Port Said. Simson 24 v. Kanaal te IJmuiden verwacht. Stentor 24 v. Penarth te Zeebrugge. Titan 24 v. Dover te Liverpool. Tyne 24 door Panamakanaal. Zeeland 23 60 m. z Suez n. Suez. Zwarte Zee 24 v. Lissabon n. Fayal. KLEINE VAART Alcetas 22 te Tel Aviv n. Haifa. Ank T 21 v. Amsterdam n. Delfzijl. Ardeas 23 10 m. z.o. Ouessant n. Antwerpen. Bab T 18 v. Lovsele n. Zaandam. Boreas 22 v. Cartagena n. Malaga. Eljo 23 40 m. n. Smalls n. Garston. Elsa 21 v. Zaandam n. Delfzijl. Flevo 23 dw. Casquets n. Amsterdam. Ilias 23 70 m. o. Gibraltar n. Oran. Joost 20 v Ostrand te Sundsvall. Kaap St. Vincent 21 v. Delfzijl n. Ostrand. Man to 22 te Palermo n. Lissabon. Marianne 22 te Rouaan. Nero 23 60 m. n.o. Villano n. Antwerpen. Pavo 21 v. Munksund n. Rundvlk. Ponza 21 Brunsbüttel gepass. n. Amsterdam. Strabo 21 v. Algiers n Oran. Twee Gebroeders 21 v. Lissabon n. Tanger. Westerdok 23 20 m. z.o. Smithknoll n Rotterdam. aangeb. Omgeving Station Inlichtingen: Telefoon 19992 two point zweedse wandrekken exclusief zweeds glaswerk als surprise zeer gewaardeerd! binnenweg 95 telef 39470 heemstede Concertgebouw - vrijdag 27 november - Dirigent: HENRI ARENDS Solist: JANINE ANDRADE viool Programma: Jan Mul - Sinfonietta; Saint Vioolconcert no. 3; Franck - Symfonie in d. 8.15 uur Saëns - - Entrée (2.85 en 2.35 (a.i.). Kaartverk. Fa. Alphenaar, tel. 10125 DANKDIENST Zoals in Christian Science kerken over de gehele wereld gebruikelijk is, zal First Church of Christ. Scientist, Haarlem, op donderdag 26 dezer, de Ameri kaanse Thanksgiving Day. te 8 uur n.m. in het Neder lands een dankdienst houden in „Zang en Vriend schap", Jansstraat 74. Belangstellenden zijn welkom. Nog slechts tot en met donderdag a.s. het indrukwekkende filmwerk toeg. 18 jaar dagelijks 2 u. - 4.15 u. - 7 u. en 9.15 u. Ned. Veren, van Spiritisten, afd. HAARLEM Woensdagavond: 8 uur in Geb. „Cultura", Jansstr. 83 Psychom. en Helderz. Experimenten verzorgd door: Mevr. J. BLANKEN-v. DIJK. Leiden. Introd. aan de zaal. Op donderdag 26 nov. spreekt Ds. A. R. DE JONG uit Haarlem (O.R.G.) over: „Eenheid zonder scheidsmuren. Is dat mogeljjk? Zo ja. hoe dan Nassauplein 8. 20 uur. Toegang vrij. Bibliotheek open zaterdags van 34 uur en een half uur voor de lezing. Fietsenstalling aanwezig. die door etaleren iets vuil of smoeze lig geworden zijn. Een unieke kans om voor zeer weinig geld merkgoed te kopen, Ruimtegebrek voor de in aantocht zijnde nieuwe voorraad noopt ons tot deze drastische maatregel. Lees on derstaande lijst zeer goed, hier is voor iedereen iets bij. Om teleurstellingen te voorkomen zijn aantal stuks aan- aegeven. 8 1-pers. VERENDE MATRASSEN met zomer en winterkant, mei enkele kleine vlekjes van 69.50 voor 49. 7 2-pers. VERENDE BEDSTELLEN, zomer- en winterkant. Iets aparts, door etaleren iets smoezelig van 119— voor 78.— 5 1-pers. LEDIKANTEN met voetbord, pracht spiraal, met 15 j. garantie, iets beschadigd van 49.50 voor 27-50 16 2-pers. SATIJN SPREIEN in mod. kleuren van 22.75 voor 10. 1 2-pers. OPKLAPBED, door demonstratie be schadigd van 5950 voor 22. 1 1-pers OPKLAPBED, door demonstratie be schadigd van 49.50 voor 17.— 1 BEDSTEL, luxe uitvoering, 130 cm, met zo mer- en winterkant, onbeperkte garantie, door vervoer met plekjes van 139.50 voor 97. 40 JAVA KAPOK KUSSENS, overgebleven van dure bedsteden van 12 80 voor 6.90 2 1-pers. JAVA KAPOK MATRASSEN, iets groezelig van 69 50 voor 47.— 1 2-pers JAVA KAPOK BEDSTEL, patroon van 1958 van 129 50 voor 88.— 100 POPPENDEKENTJES, alle kleuren van 1.voor 0.75 50 MOLTON DEKENS van 390 voor 2.98 Verder nog tientallen koopjes, maar haast u want dit is zó weg! Electr. Koffermachine vanaf 225 Electr. Zig-Zag-machine v a. 395 Demonstratie dagelijks Alle merken - dus ruime keuze GROTE HOUTSTRAAT 181 - HAARLEM TELEFOON 14444

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 13