Horen en zien Veel critiek in Tweede Kamer op het landbouwbeleid IPSO EN DE TOVERRING Dagboek van een afperser 4 inl Chefarine„4 J Agenda voor Haarlem Hoogste onderscheiding van het bollenvak voor dr A. J. Verhage Sen aan 4e Vrije 2 januari moet worden ingehaald Nog meer hulp aan droogte-gebieden Bezorgheid over de lonen 11 radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Ons portie BANDRECORDERS ■rt.d. jJosA k+tft De radio geeft donderdag 7 elevisteprogramma Vooral bezwaar tegen het losmaken van de melk-garantieprijs van de kostprijs Veel vee omgekomen bij boerderijbrand Kerkelijk Nieuws Gouden penning van Nic. Damesfonds voor „kunde en gemeenschapszin waar warmte helpt, helpt PHILIPS Intraphil beter DOOR PIERRE NORD WOENSDAG 25 NOVEMBER 1959 Het filmprogramma, dat de N.T.S. dins dagavond aan de kijkers voorzette, werd „ingeluid" met een grappig Deens filmpje „Het meisje en de schoentjes" dat een vleugje probleemloosheid in een woelige wereld bracht. Het werd gevolgd door een documentaire over Kroaten in Oostenrijk, hun folklore, hun levensstijl. De hoofdfilm drukte ons op een overbelaste jongeman, die eerst het verleden van zijn als moorde naar terechtgestelde vader moest over winnen voor hij aan zijn eigen toekomst beginnen kon. De knaap draaide in het kringetje rond van hybris en overmacht, maar tenslotte leek hij de weg naar het bevrijde ik gevonden te hebben. Erg vro lijk was het allemaal niet. Wel spannend, omdat men het iemand te doen geeft: zo veel pure innerlijke nood, die je niet uit kan spreken. Wij kregen wel „ons portie"! Bceldschermer Advertentie V-etf,* '0/ Wanneer op zaterdag 2 januari, de dag na Nieuwjaarsdag, niet gewerkt wordt in fabrieken of werkplaatsen, mogen de ver zuimde uren ingehaald worden. Geduren de een tijdvak van ten hoogste twee ach tereenvolgende weken mag maximaal één uur per dag worden ingehaald. Aldus een beschikking van de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Er worden nu ook schepen gebruikt voor het vervoer van hooi en stro naar de door de droogte getroffen gebieden. Tot en met de vorige week hebben 400 auto's totaal ongeveer 10.000 ton bietenloof vervoerd. Deze autotransporten gaan nog steeds door. De schepen zullen in Kamperland en Zierikzee hooi en stro laden en dit bren gen naar Ameland of Terschelling. Ook zal 350 ton lucernemeel geladen worden. Advertentie 248.— compleet met band en microfoon Nieuwe Groenmarkt 2 - Tel. 15220 Gen. Cronjéstraat 18 - Tel. 57900 Nassaustiaat 5 - Tel. 15220 - Haarlem HILVERSUM I. 402 m. 7 00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overwe ging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de hulsvr. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10 30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Voor de 6oeren. 12.35 Land- en tuin- bouwmeded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Gevar. muz. NCRV: 14.00 Gram. 14.30 Avondrust, hoorsp. 15.00 Zang en piano. 15.30 Lichte muz. 16.00 Ver kenningen in de Bijbel. 16.20 Kamermuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Zang en piano. 18.15 Sportrubr. 18.30 Fan fare-orkesten. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Vocaal ens. en orgel. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. praatje. 20 00 Gevar. progr. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Lichte muz. 22.30 Nieuws. 22 40 Zaal- sportuitsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Orgel concert. 23.30 Gram. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 750 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Lichte muziek. 12.50 Uit het bedrijfsleven, lezing. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Mil. ork. 13.55 Beursber. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Sopr.. alt hobo en piano 15.00 Voordr. 15.20 Gram. 16.00 Gevar. progr. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Zang. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Voor de jeugd. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gespro ken brief. 19 00 Voor de kleuters. 19.05 Gevarieerd progr. 20.00 Nieuws. 20.05 Omr.ork. en piano. 21.00 Ahasverus. hoorsp. 22.15 Lichte muz. 22.30 Nieuws. 22.40 Journaal. 22.55 Sportact. 23.05 Gram. 23.55— 24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Amus.muz. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Franse les. 16.17 Geestelijke cantates. 16 50 Kamermuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Vlaamse liederen. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportkron. 19.00 Nieuws. 19.30 Rep. 19.40 Gram. 20.00 Missie- klankb. 20.30 De academie der discofielen. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nieuws. 22.15 Radio-universiteit. 22.5523.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NTS: 20 00 Journ en weeroverz. VARA: 2020 De wereld van vandaag, lezing. 20 30 Ontmoetin gen met het geluk, drie één-acters. (Van onze parlementaire redacteur) Van alle kanten is gisteren in de Tweede Kamer bij de behandeling van de begroting tan Landbouw critiek uitgeoefend op het garantiebeleid. Bezwaar werd gemaakt tegen het losmaken van de garantieprijs van de kostprijs voor de melk en tegen het stellen van een maximum van vijf miljard liter waarvoor de garantie zal worden verleend. Men wenste een hogere garantieprijs en ver- rekenprijs. Eveneens stond men afwijzend tegenover het voornemen het garantiebeleid voor fabrieksaardappelen te verwerkelijken via een toeslag per hectare voor veenkoloniale en daarmee gelijk te stellen bedrijven, in plaats van een garantie voor het aardappelmeel. Voorts werd er op aangedrongen koolzaad en consumptie-aardappelen onder de gegarandeerde produkten te brengen. Met nadruk werd van minister Marijnen gevraagd nader overleg te plegen met het Landbouwschap over het garantiebeleid. De regering heeft de garantieprijs en de verrekenprijs voor het komende melk- jaar lager vastgesteld dan het Landbouw schap had voorgesteld, met de bedoeling de melkproduktie af te remmen. Doordat steeds meer melk wordt geproduceerd, ook onder ongunstige omstandigheden, stijgt de kostprijs. De garantieprijs zou dus ook steeds stijgen als deze gekoppeld blijft aan de kostprijs. Blijkens de ervaring in 't verleden loopt de melkstroom toch niet terug, zei de heer Den Hartog (V.V.D.), omdat de boe ren nu eenmaal een zeker bedrag voor hun bestaan nodig hebben en daarom zoveel mogelijk trachten te produceren. De heer B i e w e n g a (A.R.), betoogde, dat als de garantieprijzen thans beneden de kostprijzen worden vastgesteld, de landbouw een beloning ontvangt die bij de huidige nationaal-economische ontwikke ling achterblijft. Ook de heren M e 11 e m a (C.H.U.), Van Koeverden (K.V.P.) en De Ruiter (C.H.U.) tekenden verzet aan tegen het losmaken van de garantieprijs van de kostprijs. Alleen de heer E g a s (P.v.d.A.) meende dat er over die metho de wel valt te praten, maar de maatrege len ter verzekering van een redelijk be staan in de landbouw moeten dan een slui tend geheel vormen en ook gericht zijn op een structureel beleid op lange termijn. Aan een systeem van garanties met toe slagen zou de heer Egas de voorkeur ge ven. Het nu voorgenomen garantiebeleid tast volgens hem in wezen een rechtvaar dige beloning van de landbouw aan en ook te weinig overblijven voor loonsver hoging in de landbouw, vreesden de heren Van der Ploeg (K.V.P.) en Vrede- 1 i n g (P.v.d.A.). Laatstgenoemde dien de een motie in, waarin wordt gezegd dat arbeiders in de landbouw en de industrie sociaal gelijk dienen te worden gesteld en dat de criteria voor loonsverhoging in de landbouw dezelfde dienen te zijn als in an dere bedrijfstakken. De heer Van Koeverden (K.V.P.) dreigde met een motie. Hij wenste dat bij het berekenen van de kostprijs niet het gezinsinkomen als basis wordt genomen. Over de kwaliteit van de melk klaagde mevrouw De Roos-Oudegeest (P.v.d.A.). Zij vond ook dat de melk te duur blijft, hoewel de sanering aanleiding zou kunnen zijn tot verlaging van de prijs. De ruilverkaveling wilde de heer Har tog (V.V.D.) sterk bevorderd zien, maar hij drong aan op een soberder opzet. On bevredigend vond de heer B i e w e n g a (A.R.) het dat bij ruilverkaveling de thuisblijvers als voorstemmers worden gerekend. Een krachtige voortzetting van de cultuur-technische werken achtte de heer Egas (P.v.d.A.) van groot belang voor de verbetering van de produktiviteit. Hij oordeelde het daarom onaanvaard baar als op de cultuur-technische werken wordt bezuinigd. Er is al een beslissing genomen over een meerjarenplan voor de cultuur-technische dienst? vroeg de heer Kikkert (C.H.U.). Bij de behandeling van de afdeling vis serij werd algemeen voldoening uitgespro ken over het feit dat er eindelijk een re geling is gekomen voor de IJselmeervis- sers. Zij zal in een speciaal debat later nog aan een oordeel worden onderworpen. Alleen de heer Aantjes (A.R.) wilde nu reeds zeggen dat hij niet zonder zorg was omdat hij in de regeling teveel het ka rakter van steun ziet. Zowel de heer Vermooten (P.v.d.A.) als de heer Van Dongen (K.V.P.) drongen aan op een wet tegen waterverontreiniging, want de toenemen de watervervuiling doet alle maatregelen teniet die worden getroffen in het belang van de binnenvisserij. In verband met de overbevissing van de Noordzee vroeg de heer Den Hartog (V.V.D.) waar men heenging met de vis serij. Hij vroeg weer aandacht voor de bouw van een fabrieksschip voor de ver re visserij. Hoe staat het met de plannen voor de havens van Katwijk en Scheveningen? werd wederom van diverse kanten ge vraagd. Aanpassing van de havens is no dig omdat de schepen groter worden, be toogde de heer De Ruiter (C.H.U.). Verwijzing naar de minister van Verkeer en Waterstaat is onjuist omdat de minis ter van Landbouw en Visserij in de eer ste plaats voor de belangen van de visse rij behoort op te komen. In oktober heb ben IJselmeervissers vergunning gekre gen met het sleepnet te vissen tot 1 janua ri 1960. Twee weken geleden is plotseling een verbod afgekondigd. Daartegen pro testeerden de heren Aantjes (A.R.), Den Hartog (VVD), De Ruiter (C.H.U.) en Van Dis (S.G.P.). Zij drongen er op bergt het gevaar in zich dat de beloning dat, de vissers onverwijld weer aan achterblijft bij andere bedrijfstakken. kunnen gaan. Als gevolg van het garantiebeleid zal er vanaaag gaan. antwoordt minister Marijnen. Spijtoptanten De Tweede Kamer heeft de motie van de P. v. d. A., waarin werd aangedrongen op een aanmerkelijk ruimere toelating in Nederland van spijtoptanten uit Indonesië, met 74 tegen 46 stemmen verworpen. Vóór slemden P. v. d. A., S.G.P. en de heer Wei ter (K.V.P.). De K.V.P.-moties werden ingetrokken omdat de minister aan de daarin vervatte verlangens was tegemoetgekomen. Een hevige brand heeft in de afgelopen nacht de boerderij van J. Beks in Veghel in de as gelegd. Het vuur verspreidde zich zo snel dat de landbouwer er slechts met moeite in slaagde zijn vrouw en vier kinderen in veiligheid te brengen. Acht koeien, zeven varkens, vijfentwintig big gen en meer dan 150 kippen kwamen in de vlammen om. Ook de landbouwinventaris en de inboedel gingen verloren. Geref. Kerken Bedankt voor Dieren (vac. H. v. d. Plaat) W. Griffioen te Nijkerk. Tweetal te Wassenaar C. Ch. Griffioen te Voorthuizen en O. Jager te Almelo, van wie laatsgenoemde is beroepen. Beroepen te Kootwijkerbroek H. Kremer, kand. te Een (Dr.) Bedankt voor Soest G. Heijerman te Nijverdal. Aangenomen naar Arnhem- Djakarta (voor de missionaire dienst) K. L. F. Ie Grand, te Palembang, Java (voorheen te Twijzel). 1415. Dat was nu wel aardig, de gevangen visjes medelijdend terug te gooien, maarhij schoot daar niet mee op. Als je gaat vissen, wil je toch ook wat mee naar huis nemen! Hij had eigenlijk wel een beetje spijt; met de hand onder het hoofd zat hij naar zijn dobbertje te staren. Opeens dook de dobber onder; er kwam een harde ruk aan het snoer. Dat moest wel een flinke vis zijn, want Ipso had alle moeite om de hengel niet te laten glippen. Met alle macht trok hij, maar de vis onder water trok even hard terug.... Ik geloof, dat ik nou een kanjer aan de lijn heb, dacht Ipso tevreden. De hoogste onderscheiding die het bloembollenvak kan geven, de grote gouden erepenning van het Nicolaas Damesfonds, is toegekend aan de voor zitter van het Produktschap voor Sier- het einde van de dinsdagmiddag gehouden het Produkts ontvangen i van professor dr. E. van Slogteren, toegt Produ gewassen, dr. A. J. Verhage. Aan g< vergadering van het Produktschap heeft hij deze penning ontvangen uit n; fes voorzitter van het fonds. anden Het Nicolaas Damesfonds, dat de naam draagt en de nagedachtenis levend houdt van de in 1920 gestorven gestorven grond legger der moderne bloembollencultuur, eert bijzondere verdiensten jegens het bloembollenvak met bronzen, zilveren en gouden penningen in verschillende groot ten. De grote gouden erepenning, zo ver- 99 telde professor Van Slogteren, zelf drager van de gouden erepenning, is uitsluitend bestemd om in de eerste plaats de eigen schappen van wijlen Nicolaas Dames: kunde en gemeenschapszin, in de ontvan ger te eren. Zij wordt slechts gegeven aan hem, die voor het bloembollenvak zijn ge hele persoon heeft ingezet. Sinds 1932 is zij nog slechts twee keer toegekend, de eerste maal aan dr. E. H. Krelage. Voor de ingewijden bestaat er geen twijfel aan dat dr. Verhage aan de hoge eisen voor het verwerven van deze onderscheiding voldoet, meende prof. Van Slogteren. Zijn carrière heeft gestaan en staat nog geheel in het teken van de sierteelt en voorna melijk de bloembollencultuur. In 1931 deed hij zijn intrede in die cultuur als tweede secretaris van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, waarvan hij reeds op 28-jarige leeftijd voorzitter werd. Hij promoveerde in Rotterdam op een proefschrift „De handel in bloembollen" en werd in 1946 voorzitter-directeur van het Produktschap voor Siergewassen. Hij is verder onder meer voorzitter van de Ne derlandse Tuinbouwraad en van de ver eniging „De Nederlandse bloemisterij". Reizend ambassadeur Vaak schijnen dc belangen van de groe pen die hij moet leiden tegenstrijdig, maar diep inzicht in de organisatorische ver houdingen van het bedrijfsleven stelt hem in staat de noodzakelijke leiding te geven en het vertrouwen te verwerven dat hij aan ieder ^eeft wat in de gegeven omstan digheden is te bei®èiken. Over de buiten landse activiteiten van dr. Verhage spre kend. zei prof. Van Slogteren dat hij zich niet ten onrechte de naam van reizend ambassadeur voor de Nederlandse sier teelt heeft verworven. De spreuk van het fonds voor kunde en gemeenschapszin is geheel op dr. Verha ge toepasselijk, zei prof. Van Slogteren. Geen belangengroep kan hem aanwijzen als haar speciale representant. Allen we ten dat hij ook hun belangen behartigt, maar elk speciaal belang zorgvuldig tegen over het algemeen belang afweegt; dit Advertentie denk daaraan ook bij rheumatiek en verkoudheid Prijzen: 29.75 en 37.5° 54. De toeschouwers begrepen maar al te goed, dat sommige getuigen een kwade kans liepen bij de schuldvraag betrokken te raken en zij rekten hun hal zen om een nadere indruk van deze getuigen te krijgen. Duchemin, die zich met hen in het middelpunt van de belangstelling bevond, sloeg hun reactie op de open bare belangstelling nauwkeurig gade. Hij verdubbelde zijn aandacht toen hun verdachte verstandhouding met de beklaagde werd genoemd. Christiane d'Engoult. Charles Lorrain en Chantal Rivière bleven evenwel een beleefd-verveeld gezicht tonen, terwijl zij daarnaast de indruk maakten hun gedachten bij geheel andere din gen te hebben. Het was de houding die Duchemin van het begin af onzeker had gemaakt. Wat hem in verbazing bracht was het gedrag van Vera Daï Do. Zij bevond zich nog steeds in Frankrijk en was door de verdediging als getuige opgeroepen in de hoop dat zij een overtuigend beeld van de laagheid van Vindons karakter zou kunnen geven. Zij was de enige, die niet betrokken was in de onuitgesproken ver denking tegen de „vereniging van slachtoffers". Zij kon zich niet aangevallen vóelen, en toch was juist zij de enige, die in zelfbeheersing te kort schoot. Duche min. die haar sedert drie maanden niet had ontmoet, vond haar sterk veranderd en kreeg de indruk dat zij niet gezond was. Zij was heel wat magerder geworden, haar gezicht vertoonde bepaalde lijnen, ze had don kere wallen onder de ogen en haar verwaande hou ding. die hem zo geprikkeld had, had zij grotendeels laten varen. En zo liet de akte van beschuldiging heel wat ruim te voor bespreking over. temeer, daar Vindon er niet gunstiger in werd voorgesteld dan hij geweest was en zijn activiteiten als afperser het volle licht kregen. Maar zoals Griffe haast terloops opmerkte daar de beklaag de ontkende en wel ondanks een overstelpende hoe veelheid bewijsmateriaal, concludeerde hij voorbe dachte rade en dus moord. Het leven van Delforge stond nu op het spel. De getuigen werden door een bode de zaal uitgeleid en president Lobligent begon de beklaagde te verhoren. Hij was kort van stof en kwam rechtstreeks ter zake. Hij waarschuwde op vaderlijke toon: Delforge. wanneer u niet in staat blijkt de zware beschuldiging, die gestaafd door deugdelijk bewijsma teriaal. tegen u uitgesproken is, te niet te doen, zult u schuldig worden verklaard. Blijft u ontkennen, dan zult u argumenten van morele waarde, die als verzachten de omstandigheden in aanmerking genomen zouden kunnen worden, veel van hun waarde ontnemen. U zult het vertrouwen van het hof verspelen. U zult beschouwd worden als een wezenlijke misdadiger, ik bedoel als een misdadig karakter. Wanneer wij u schuldig bevinden aan onoprechtheid, kunnen wij u tevens schuldig achten aan moord met voorbedachte rade. Het zou u daarna zeer moeilijk vallen aan te tonen dat u in een opwelling van begrijpelijke morele verontwaardiging hebt gehandeld, dat u volkomen terecht uw zelfbeheersing hebt verlo ren, dat uMaar u begrijpt mij. Stellig, meneer de president. Maar ik heb deze man niet vermoord, zei Delforge met grote overtui gingskracht. Met het gebaar van de orkestdirigent bracht Lobli gent het publiek op de tribune, dat gonsde van de ver raste uitroepen, tot zwijgen. Ik wijs u er op, Delforge. dat u hiermee tevens ont kent, dat een invloed van buitenaf u. tegen uw wil, tot een uitbarsting van diepe haat tegen Vindon heeft kun nen drijven. Meneer de president, ik had geen invloed van bui tenaf nodig om Vindon te haten. Ditmaal kon het publiek zich niet meer beheersen. Er kwam bijval en er werd gefloten Tengevolge van een merkwaardige collectieve reactie won Delforge, vlak nadat de president hem had gewaarschuwd dat hij de welwillendheid van het hof dreigde te verspelen, een duidelijk onder woorden gebrachte welwillendheid van de tribune. Het publiek houdt nu eenmaal van figuren die durven optreden. In de bank van de jury bogen de kolonel en de huis vrouw zich ver naar voren, alsof zij Delforge dichter wilden naderen. U houdt dus vol, zei de president, dat er tussen u en Vindon slechts een worsteling heeft plaatsgevon den, waarbij u hem enkel een paar vuistslagen hebt toe gediend? Bedaard en nadrukkelijk gaf Delforge nog eens ver slag van de onenigheid die hij met Vindon in de gang van la Ligne Fran?aise had gehad. Maar daarna? vroeg de president. U hebt ons verteld, dat u die zondag geheel tegen uw gewoonte, naar het gebouw van het blad bent gegaan, om een on derzoek in te stellen in een archief waar Vindon moge lijk zijn bezwarende papieren verborgen hield. Hebt u dit onderzoek ingesteld na de worsteling met Vindon? Denkt u goed na. Ik hecht aan uw antwoord grote bete kenis: Ehja, antwoordde Delforge, enigszins ver baasd en niet al te zeker. Uitstekend, zei de' rechter. Ik leg dit vast. Wat hebt u tijdens de rest van de middag gedaan? Ik had een afspraak met mijn verloofde. Wij zijn naar een bioscoop geweest om de tijd tot aan het zake lijk onderhoud met juffrouw d'Engoult en de heer Lor rain te korten. Ik heb de politie al meer dan eens de he le film verteld. Dat is mij bekend. Maar die film draaide al meer dan twee weken, op 18 oktober om vijf uur 's middags werd de zevenentachtigste voorstelling gegeven. Het was een van de indrukwekkende onthullingen van deze president, die nooit of te nimmer zijn stem verhief. Een van die bijzonderheden, waarmee hij bewees het dossier beter te kennen dan de beklaagde en de verde diger samen. Hij hoefde niet te schreeuwen, men kon hem niet tegenspreken. De eerste getuige van Griffe werd daarna binnenge roepen. Het was de telefonist van het weekblad. Zijn getuigenis wierp nauwelijks nieuw licht op de zaak. De advocaat-generaal liet hem zeggen dat „het wel gek was, dat hij niets had gehoord van een worsteling tus sen twee mannen in de gang" en Beuvry kreeg hem zover dat hij er aan toevoegde: Maar het kan ten slotte best en iedereen kan het gebouw aan de kant van de rue Saint-Jean-Baptiste zijn binnengekomen zonder dat ik er iets van heb gezien. Het was gelijk spel. Het belangrijkste getuigenis van die eerste dag was wel het zeer uitvoerig verslag van Duchemin. (Wordt vervolgd) Advertentie 4 beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Bij pijn, griep of „landerig" ge voel zorgt een enkel tablet dat U met plezier Uw werk kunt doen! 20 Ubl f 0.80.Voordelig* gezinsverpakking 100 ubl. 3.S0 geeft hem het gezag dat hij thans geniet. Dr. Verhage zei in zijn dankwoord, vele jaren met groot genoegen voor de belan gen van het bloembollenvak te hebben ge werkt. Sprekers werk heeft vooral gelegen op het gebied van de bevordering van de export. Sprekende over dit beleid in de toekomst over de Europese gemeenschappelijke markt en de vrijhandelszone, zei hij het niet aannemelijk te achten dat West-Euro pa economisch en daardoor eventueel politiek verdeeld zal blijven. De een heid die er zal moeten komen, zal voor ons land alleen aanvaardbaar zijn, wan neer een regeling van het verkeer in agra rische produkten daarin uitdrukkelijk is voorzien Die Europese eenheid kan zich op den duur weer niet afscheiden van de rest van de wereld en naar sprekers ge voelen heeft de Europese commissie dan ook terecht voor de uitbreiding van de ge meenschappelijke markt naar een mon diale oplossing gezocht. „Wij zullen onze partners in de Euro- markt de overtuiging moeten bijbrengen, aldus spreker, dat een marktordening in zeer algemene lijnen over het gehele E.E.G.-gebied noodzakelijk is en dat deze ook voor onze sector van het economische leven toepassing zal moeten vinden. Een Europese ordening alleen door maatrege len aan de grenzen is half werk en zou een nadeel voor de exporterende landen betekenen." Concertgebouw: Vandaag 20 uur: Con cert door symfonie-orkest „Haerlem". Donderdag 19.30 uur: Concert Haarlemse harmonie- en fanfarekorpsen. Stadsschouwburg: Vandaag tot en met donderdag 20 uur: ABC-cabaret met „Laat je niets wijs maken". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag en donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Opmars naar de galg", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag en donder dag 14, 19 en 21.15 uur: „Kinderen die niet gewenst zijn", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag en donderdag 14 en 19.30 uur: „The nun's story", 14 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „Slag om de V I", 14 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Straat zonder einde". Rembrandt Theater: Vandaag en don derdag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „Some like it hot", 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag en donderdag 14.30. 19 en 21.15 uur: „ïn handen der roodhuiden". 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en donderdag 14.15. 19 en 21.15 uur: „Mensen in het hotel", 18 jaar. TENTOONSTELLING EN Bloemenheuvel: Tot 20 december dage lijks 10 tot 17 uur en zondags 14 tot 17 uur: Expositie van werk van Judith Laqueur- Révész en M. C. Escher. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 6 december dagelijks (behalve zon dags) van 11 tot 17 uur: Expositie van werk van Chapon. Hof van Hemstede: Expositie van werk van Liesbeth Sayers, Joz. de Ridder, F. A. van Velsen en Jan Wiegman. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 december dagelijks (ook zondags) van 10 tot 22 uur: Expositie van werken van Theodoor Heijnis. De Waag (Spaarne 29): Tot 30 november dagelijks van 12 tot 16.30 uur. zondags van 14 tot 16.30 uur: Expositie van werken van L. Koster. Museum „Het Huis Van Looy": Tot 14 december dagelijks van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, des zondags van 14 tot 17 uur: Ledententoonstelling van het Genootschap „Kunst Zij Ons Doel". DIVERSEN Theater Monopole (Zandvoort): Van daag en donderdag 20 uur: Zandvoortse toneelvereniging „Op hoop van zegen" met „De heilige vlam". (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 20 novem ber).

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11