Ondanks begrip voor de situatie groot aantal belangrijke wensen Volksgezondheid in Haarlem vertoont gunstige aspecten halfzwaar - Boldoot geschenken! Boldoot Winkelopenstelling in Sinterklaasweek B. en W. geven preadvies over bureau voor beroepskeuze Veel waardering en verlangens VRIJDAG 27 NOVEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 HAARLEMSE RAAD BESPRAK VOLKSHUISVESTING Achterstallig onderhoud vergt 8 miljoen Onderwijsvoorstellen aan de Haarlemse raad dié is het toch maar! Ook in Virginia en American Schetsplan voor Gasthuis in toekomst naar raad vraag ze - geef ze Matigheidsmissie géén subsidie, menen B. en W. Jeugdvaardigheidsdiploma Gemeente Haarlem koopt werk van Jules Chapon Wie zag deze Duitse vrachtwagen? Wintertochten NCWB Sint Nicolaas stond er versteld van... Anegang 26 Telefoon 10643 Botsing tussen militaire vrachtauto en motorfiets Bij de behandeling van hoofdstuk V van de ontwerp begroting voor het jaar 1960 van de gemeente Haarlem de volkshuisvesting is gisteravond duidelijk ge worden, dat de diverse raadsleden bepaald begrip heb ben voor de moeilijkheden, waarvoor de gemeente zioh gesteld ziet, maar dit weerhield hen er toch niet van duidelijke wensen bij wethouder Schippers naar voren te brengen. Wensen, die onder meer betrekking hebben op een grotere stimulering van de premiebouw, op het opheffen van het achterstallig onderhoud van de wo ningen, op een juiste navolging van het differentiatie schema, op een snellere en effiënte wijze van krot opruiming en op het oplossen van de problemen samen hangend met de woningbouwverenigingen. Wethouder Schippers kon de vragenstellers echter niet in alle ge vallen tevreden stellen. Uiteraard niet, maar toch zegde hij de raad toe, dat men zou voortgaan met het pro beren de woningnood zo snel mogelijk en op bevredigen de wijze op te lossen. Toch sprak wethouder Schip pers niet geheel in mineur, want zo deelde hij bijvoor beeld mee, dat begin volgende week de eerste palen de grond ingaan voor enkele belangrijke projecten, dat men naarstig speurt naar een geschikte vorm van systeembouw en dat men erin geslaagd is enkele klei nere woningbouwverenigingen tot één coöperatie samen te voegen waardoor een snellere en betere manier van werken mogelijk wordt. Tenslotte verklaarde de heer Schippers dat het contingent woningwetwoningen, dat Haarlem heeft toegewezen voor 1960 op de kop af 450 bedragen zal. De heer Lichtenveldt (V.V.D.) opende de debatten over dit onderwerp met de vraag wanneer er een evenwicht bereikt zal worden tussen de premiewo ningen en de woningwetwoningen, welke eerste categorie naar zijn mening enigs zins benadeeld wordt. Voorts verzocht hij de wethouder van Volkshuisvesting de di verse bouwsystemen aan een grondig on derzoek te onderwerpen en verder be pleitte hij de stimulering van dc bunga low-bouw in Schalkwijk langs het Spaar- ne. Daarna wijdde de heer Lichtenveldt zijn aandacht aan het probleem van het achterstallig onderhoud van het woning- bezit. hetgeen naar het oordeel van de V.V.D.-spreker leiden moet tot een ver kleining van dit bezit en ten slotte drong hij aan op een snellere krot opruiming cn het van gemeentewege ver strekken van een duidelijke richtlijn in verband met de bestemming van de af gekeurde woningen in de binnenstad. Mevrouw Van der Wall-Duy- v e n d a k (Arb.) drong er bij het colle ge van B. en W. op aan niet alleen aan de toekomstige problemen te denken, maar ook aan de vraagstukken van dege nen, die in directe nood verkeren. Zij vroeg zich voorts af of er wel voldoende bestekklare plannen voor 1960 gereed lig gen en vervolgens wees zij op de bijzon der grote woningbehoefte in de lagere huurklassen (tot ongeveer 40,- per maand). Hierna schonk de socialistische spreek ster haar aandacht aan de kleine, zeer slechte woningen, die in gemeentebezit zijn en zij vroeg of ook in deze gevallen de huurverhoging van kracht zou zijn. Te vens meende mevrouw Van der Wall, dat er voor de woningbouwverenigingen een belangrijke taak is weggelegd met het oog op de woningdifferentiatie waardoor het in de toekomst wellicht mogelijk gaat worden, dat degenen, die van een grote woning verhuizen naar een kleinere toch in dezelfde buurt blijven wonen. Ten einde talloze Haarlemmers van de „flatneuroses" af te helpen bepleitte spreekster geluiddempende muren in de flats en ten slotte wees zij onder meer nog op het feit, dat in de Memorie van Ant woord 25 woningen beloofd worden aan Spaarndam. Een belofte overigens, waar in de Spaarndammers, aldus mevrouw Van der Wall. nü al niet geloven. De heer Van Velsen (K.V.P.) vroeg of het niet mogelijk zou zijn het reservoir arbeidskrachten te verruimen, waardoor ook de woningbouw krachtiger ter hand zou kunnen worden genomen. Tevens Ten gerieve van onze lezers geven wij hierbij nog eens de avondwinkelopenstel ling in Haarlem, gedurende de eerstko mende dagen. Morgen, maandag en dinsdag zijn de win kels tot negen uur 's avonds geopend. Woensdag 2, donderdag 3 en vrijdag 4 december zullen zij tot tien uur 's avonds open zijn. De gebruikelijke halve-dagsluiting geldt niet voor de dagen maandag 30 novem ber, dinsdag 1 december en woensdag 2 december. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor medewerking te verlenen aan het bestuur van de Instelling van weldadigheid „St. Luciagesticht" te Rotterdam voor de uitbreiding van de school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden aan de Tugelastraat 5 met één klasselokaal. Bovendien vragen B. en W. de raad een krediet van 4.159 voor de aanschaffing van meubilair en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van deze school Voorts vraagt het college 12.822 ter be schikking te stellen van de Vereniging tot bevordering van r.k. bijzonder onderwijs aan zwakzinnigen voor de verandering van de inrichting van de school voor buiten gewoon lager onderwijs aan de Zomerlust- straat 25. Het betreft hier onder meer het vergroten van een klasselokaal en het inrichten van een hoofden-dokterskamer en een badkamer. Een bedrag van 2.600 wordt gevraagd voor het inrichten van een werklokaal met het oog op de vorming van een vierde groep kleuters aan de bijzondere kleuter school in de Ambachtstraat 20 van de Vereniging „Rehoboth". Voorts stellen B. en W. voor ontslag te verlenen aan de heer J. H. R. ter Vrugte al hoofd van de Dr. A. van Voorthuysenschool alsmede als leerkracht aan de avondver zorging van oud-leerlingen van de scholen voor b.l.o., wegens het aanvaarden van een andere werkkring. Tot lerares in de klassieke talen aan het Coornhertlyceum stellen B. en W. voor te benoemen mevrouw M. Scherphuijsen Rom te Haarlem, tot leraar in de Franse taal de heer Th. Strobel te Bloemendaal en tot tijdelijke leraren aan de Lieven de Keyschool de heren Th. F. C. H. Funck, R. H. Verkruissen, A. H. F. van der Vegt en J. S. Bakker. Mevr. M. v. d. Wall-Duyvendak (Arb.) Wethouder J. A. Schippers meende hij, dat de Haarlemse bouwers in geschakeld dienen te worden bij dé bouw in Schalkwijk, dat er een vrije architec tenkeuze behouden moet blijven en dat het eigen woningbezit bevorderd dient te worden. De heer F i b b e (V.V.D.) was het met dit laatste punt roerend eens. „Een eigen huis", zo betoogde hij, „is de mooiste be zitsvorming". De heer Van der Berg (Prot.-Chr.) was van oordeel, dat de premiebouw be duidend opgevoerd moet worden en voorts zei hij te menen, dat er vooral in de toe komst een groot tekort zal ontstaan aan gronden voor deze bouw, vooral indien er nog meer onteigeningsprocedures mislo pen. Indien er meer aandacht besteed wordt aan de premiewoningen, zo betoogde deze spreker, dan komt er minder aanvraag voor woningwetwoningen die dan weer vrij komen voor de lagere inkomens. Kunstwerken Evenals mevrouw Van der Wall en de heer Van Velsen drong de heer Van der Berg er bij de wethouder op aan het fonds, waarin de gelden voor de aan te brengen kunstwerken zijn gestort nu eindelijk eens te gaan gebruiken. Nadat de heer Steijaart (P.S.P.) de voordelen van een woningbouwlening en van het aantrekken van meer arbeiders had bepleit, antwoordde wethouder Ge luk, dat juist onlangs na een voortdu rend misverstand tussen B. en W. en de woningbouwverenigingen een oplossing is gevonden voor het fonds kunstwerken en maandag reeds zal men in een geza menlijke vergadering de gedragslijn gaan vaststellen. In antwoord op de diverse sprekers, merkte wethouder Schippers op, dat er geen bewuste achterstelling bestaat van de premiebouw bij de woningwetbouw. Voorts stelde de heer Schippers, dat de oplossing van de woningnood nauw samen hangt met de huurproblemen. Een ieder wil namelijk een zo laag mogelijke huur prijs betalen terwijl de wooneisen hoger liggen evenals de bouwkosten, vooral wanneer men daarbij gaat letten op spe ciale voorzieningen zoals geïsoleerde muren. Al deze kostenverhogende factoren lei den ertoe, dat men ook niet snel tot een bepaalde systeembouw kan overgaan hoe wel spreker mededeelde, dat de gemeen te er thans in geslaagd is enkele systeem bouwers aan te trekken, die onder meer in Schalkwijk en in Haarlem-Noord grote projecten zullen gaan uitvoeren. Wethou der Schippers merkte overigens nog op, dat de huren in Haarlem ten opzichte van het gehele land bepaald niet aan de hoge kant liggen. Achterstallig onderhoud Uitvoerig besprak wethouder Schippers het probleem van het achterstallig onder houd bij de gemeentewoningen en het wo ningbezit van de woningbouwverenigin gen. Dit achterstallig onderhoud vergt een bedrag ineens van ruim acht miljoen gulden en zelfs wanneer men de tekorten in de onderhoudsfondsen zou willen aan vullen met een lening, die gedeeltelijk door het rijk bijgedragen zou worden dan nog zouden de lasten uit deze leningen bij zonder grote bedragen vergen. Wethouder Schippers meende, dat men de gedeelte lijke oplossing van dit vraagstuk dient te binden in de komende huurverhogingen waarbij een groter bedrag zou belanden in de onderhoudsfondsen. Naar aanleiding van een vraag van de heer Lichtenveldt deelde de heer Schip pers vervolgens mee, dat het bijzonder moeilijk voor de gemeente is om te voor komen, dat vele oude huizen in de binnen stad omgebouwd worden tot pakhuizen en voorts legde hij de nadruk op het feit, dat door de toeneming van de alleenstaanden en de bejaarden de mogelijkheid beslist niet uitgesloten is dat het eertijds opge stelde differentiatie-schema herzien dient te worden. De wethouder van Hout en Plantsoenen en het Huisvestingsbureau, de heer Hap- pé, deelde hierna nog mee, dat de raad zeer binnenkort een preadvies van B. en W. zal ontvangen over de gemeenschap pelijke groenvoorzieningen in de stad en ten slotte besprak hij enkele problemen aangaande de woonruimteverdeling. In de du- en replieken stipten de raads leden en de wethouders nog enkele pun ten nader aan zonder dat daarbij nieuwe gezichtspunten naar voren kwamen. Bij de puntsgewijze behandeling van Hoofdstuk X van de Haarlemse ontwerp begroting voor 1960, het hoofdstuk betref fende de economische aangelegenheden, vestigde de heer Van L i e m t (K.V.P.) de aandacht op h#t feit, dat het college van B. en W. verleden jaar tijdens de behan deling van de begroting voor 1959 een no ta heeft toegezegd over het bureau voor beroepskeuze. De nota is niet uitgekomen en heeft thans, aldus de heer Van Liemt, geen zin meer en hij suggereerde dan ook een andere oplossing te vinden bijvoor beeld door middel van het instellen van een vaste raadscommissie, hetgeen hem voor de raad bijzonder gewenst voor kwam terwijl het tevens voor het betrok ken bureau een oplossing zou zijn zodat men daar eindelijk eens zou weten waar men aan toe was. De heren Voogd (Arb), Spek (Prot. Chr.) en B e 11 i n k (V.V.D.) vielen de heer Van Liemt in gelijke bewoordingen bij, waarbij de V.V.D.-spreker vroeg om een pre-advies. De voorzitter antwoordde, dat 't rapport, dat over dit bureau is uitgebracht, nog nooit in de raad of in de commissies is be sproken. Het bureau is, aldus mr. Cre- m e r s totnutoe naar beste vermogen be heerd. het loopt behoorlijk. Toch verzeker de de voorzitter, dat de raad zo spoedig mogelijk de mening van het college van B. en W. over dit probleem vernemen zal. De heer Van Liemt drong er tenslotte nog op aan, dat „zo spoedig mogelijk" de ze keer ook inderdaad „zo spoedig moge lijk" zal betekenen. Advertentie BIJ DE BEHANDELING van het hoofdstuk Volksgezondheid van de Haarlemse ontwerp-gemeentebegroting 1960 werden donderdagmiddag in de Haarlemse raad een groot aantal op merkingen gemaakt en vragen gesteld, die voor een groot deel neerkwamen op het formuleren van bepaalde verlangens. De wethouders voor Volksgezondheid en Bejaardenzorg hadden het bij de be antwoording niet al te moeilijk, omdat men algemeen van gevoelen was dat op het gebied van de volksgezondheid in Haarlem doeltreffend wordt gewerkt, voor zover de financiële middelen dit ten minste toelaten. Een principieel tintje kreeg het debat naar aanleiding van de formulering van de heer Vissers (K.V.P.), volgens wel ke de gezondheidszorg de gehele persoon omvat en zowel zorg voor het lichaam als voor de geest betreft. Hij was van me ning, dat een neutrale instantie als de overheid hier slechts een beperkte taak heeft en zich slechts met de gezondheids zorg moet inlaten voor zover het de sociale kant van deze zorg betreft. Wethouder me vrouw Scheltema-Conradi was het hier niet mee eens. Zij betoogde dat de overheid op grond van haar publieke plicht voor een zeer belangrijk deel bij de gezondheidszorg moet zijn betrokken. Slechts bij een duurzartie verzorging in eigen sfeer kunnen particuliere organisa ties een deel van die publieke plicht tot zich trekken. Ook de heer Voogd (Arb.) reageerde op de opmerkingen van de K.V.P.-woordvoerder. De socialistische fractieleider meende dat de begrippen overheid en particulier initiatief niet ge dekt worden door algemene- en confessio nele instanties. Ook kantte de heer Voogd zich tegen de term „neutraal" voor zover zij werd toegepast op de overheid. De jver- heid kan niet neutraal zijn, omdat zij dat gene vertegenwoordigt dat gemeengoed is geworden van de gehele Nederlandse be volking. aldus de socialistische spreker. Uitgaande van de verschillende bespro ken onderwerpen, moeten allereerst ge noemd worden de plannen voor het nieuwe Grote Gasthuis, waarnaar de heren Vis sers en Dijksman (Prot.Chr.) hadden gevraagd. Wethouder mevrouw Scheltema-Conra di deelde mee dat de plannen goede vor deringen maken. In principe zal het nieu we ziekenhuis aan de rand van Schalk wijk komen en eerlang zal de raad een schetsplan met exploitatierekening voor gelegd krijgen. De grootte van het nieuwe ziekenhuis staat nog niet vast. Hierbij zal ongetwij feld rekening moeten worden gehouden met plannen van omliggende gemeenten, zoals bijvoorbeeld Haarlemmermeer, dat plannen heeft voor twee ziekenhuizen in Hoofddorp. De heer Vissers wenste eerst een programma van eisen, alvorens men met een schetsplan zou komen, maar de wethouder zei dat de raad hiertoe geen op dracht aan de regenten heeft gegeven. Zij deelde voorts mee dat nog geen rijks goedkeuring is aangevraagd. De heer Vis sers wenste voor het algemene ziekenhuis tarieven op basis van de kostprijs, onaf hankelijk van de tarieven van de andere ziekenhuizen. Met het oog op een vrije zie kenhuiskeuze voelden de regenten hier niet voor, aldus de wethouder, die voorts toezegde dat de raad over de status van het ziekenhuis zal worden ingelicht en ge raadpleegd. Over de verpleeginrichting voor zieke Advertentie Aangezien het geen direct aanwijsbaar plaatselijk belang betreft pre-adviseren B. en W. van Haarlem afwijzend naar aanleiding van een verzoek om subsidie van de Matigheidsmissie onder Militairen te Venlo. een landelijke instelling, die ten doel heeft „de bevordering van tucht en stijl in het genots- en ontspanningsle ven, het aankweken van een geest van so berheid en levenseenvoud en het bestrijden van het te veel gebruik van genotmidde len". Het bestuur van de Haarlemse Voetbal bond is van plan het volgend jaar een jeugdvaardigheidsdiploma in te stellen Men zal leiders beschikbaar stellen met de bedoeling de jeugd meer vertrouwd te maken met het voetbalspel om zodoende in de toekomst een verhoging van het spelpeil te verkrijgen. Aan het einde van de cursus kan men een onderscheidings teken in brons, zilver of goud betalen. In de Galerie Espace is door de gemeente Haarlem een der geëxposeerde composities van Jules Chapon aangekocht voor plaat sing in de moderne afdeling v«m het Frans Halsmuseum. Om tien voor een vannacht waarschuw de een automobilist de politie in het post huis bij de Amsterdamse Poort in Haar lem dat hij een Duitse vrachtauto met aanhanger slingerend over de weg had zien rijden. De politie vond de wagen, ge laden met 25 ton plaatijzer van de Hoog ovens, op de Prins Bernhardlaan. De chauffeur rook naar alcohol. Hij verklaar de dat een veer van een der achterwielen kapot was. Hij zei vier glazen bier en en kele glazen congnac te hebben gedronken. Zolang de zaak onderzocht wordt verblijft de Duitser op het politiebureau. De politie verzoekt degenen die de vrachtauto vannacht hebben zien rijden, komende uit Velsen in de richting van de Amsterdamsevaart in Haarlem, zich te melden. Evenals in vorige jaren zal ook dit jaar de N.C.W.B. weer de gebruikelijke winter- wandeltochten organiseren. In Haarlem zullen die worden georganiseerd door de afdeling Kennemerland van de N.C.W.B. op 28 november 1959. 16 januari 1960, 30 januari 1960 en 20 februari 1960. Op 28 no vember wordt er gestart vanuit gebouw DOMI Zandvoorterpad te Oveiveen. Start- tijd van 14.15 tot 14.45 uur. Mevr. T. Kerkhoff-Pet (Arb.) bejaarden merkte mevrouw Kerk hof f-P e t (Arb) op, dat B. en W. naar andere mogelijkheden zouden moeten om zien, nu het niet gelukt was een geschikt landgoed aan te kopen. Zij wilde trouwens het bejaardenprobleem in zijn geheel be zien, waarbij ook de gezonde bejaarden betrokken moeten zijn. Ook de heer Dijksman (Prot.Chr.) drong op rege ling van het vraagstuk van de verpleeg huizen voor zieke bejaarden aan en de heer Vissers vroeg, of er nog mogelijkhe den buiten Schalkwijk waren. Samenwerking De heer F i b b e (V.V.D.) betoogde dat men het probleem van de zieke bejaarden niet plaatselijk moet bezien. Haarlem moet hierin samenwerken met de omlig gende gemeenten, vond hij. In Schalkwijk is de grond te duur, waardoor ook de ver- pleegprijzen zullen stijgen. Als daar een verpleeghuis zou komen zou dit zelf de eerste chronische patiënt zijn, meende hij. In de naaste omgeving van Haarlem zijn wel enige geschikte terreinen, waar tevens een bosrijk recreatiegebied is. De betreffende gemeenten wilden deze terreinen echter niet voor de bouw van verpleeghuizen beschikbaar stellen. De li berale spreker deed op deze gemeenten een dringend beroep samen te werken, opdat het probleem van de verpleeghui zen zou kunnen worden opgelost. Wethouder Bakker was van mening, dat men misschien zou kunnen slagen met de verwezenlijking van een verpleeghuis voor chronisch zieke bejaarden, indien men de opzet kleiner zou houden, bijvoor beeld ter grootte van ongeveer tachtig bedden, evenwel met de mogelijkheid tot uitbreiding later. De heer Bakker wilde zoveel mogelijk een vrije verpleeghuis keuze handhaven. Hij achtte Schalkwijk eveneens te duur en zei de plannen van de heer Fibbe toe te juichen. De wethouder hoopte, dat de heer Fibbe voor zijn stich ting zou slagen in de aankoop van een ter rein buiten Haarlem. Over een nieuwe huisvesting voor het gezondheidshuis in Haarlem-Noord spra ken mevrouw Kerkhoff-Pet en de heer Dijksman. Wethouder mevrouw Schelte ma-Conradi zei nog geen geschikte ruimte te hebben gevonden. Wel dacht zij aan ge- bepaalde huizenblokken in Noord. Zij ried het bestuur aan eens contact op te nemen met de betreffende woningbouwverenigin gen. Mevrouw Kerkhoff-Pet vernam voorts dat het gemeentelijk tehuis voor ouden van dagen aan de Schotersingel geschikt gemaakt zou kunnen worden, als er bij voorbeeld iets bij getrokken kon worden. „RcPaald ziekenhuis" Over het ziekenvervoer spraken de heer Vissers en mevrouw Van Rappard- K o b u s (V.V.D.). Eerstgenoemde vond het vreemd dat bijna vijftig percent van de slachtoffers van ongevallen „naar een bepaald ziekenhuis" worden gebracht. Hij zei concrete voorbeelden te kunnen geven. De wethouder antwoordde hem, dat hij deze dan maar eens aan de direc teur van de G.G.D. moest overhandigen, want dat het zeer beslist niet de bedoeling Mevr. M. v. Rappard-Kobus (V.V.D.) is dat alles naar één ziekenhuis gaat: „Het ziekenhuis dat het dichtst bij is, tenzij een uitdrukkelijke voorkeur wordt uitgespro ken." De liberale spreekster herinnerde uit voerig aan de toestanden van het zieken vervoer in de hoofdstad en zij kwam tot de conclusie, dat men niet al te regelend moest optreden. Een vrije artsenkeuze achtte zij voorts zeer belangrijk, óók bij bejaarde patiënten. Zij zei in deze namens alle Haarlemse huisartsen te spreken, hetgeen haar een reprimande van de heer Voogd (Arb) op de hals haalde: „Hoe weet u dat? Wij raadsleden zijn politieke figu ren en mogen niet namens een bepaalde groep van de bevolking, anders dan de kiezers, spreken." Mevrouw Scheltema antwoordde de V.V.D.-spreekster dat in de rusthuizen meestal een vrije artsenkeuze bestaat, behalve in het gemeentelijk te huis. Zij wilde deze zaak wel eens bespre ken. De heer Dijksman zegde zij toe, dat aandacht aan de reumabestrijding zal worden besteed. Mét mevrouw Kerkhoff-Pet en de heer Vissers was zij van mening dat een zevende schoolarts eigenlijk wel no dig was in het bijzonder met betrekking tot het onderzoek bij het kleuteronderwijs. Er waren echter geen middelen voor. Ten slotte zij nog vermeld dat mevrouw Kerk hoff-Pet met het oog op het bad aan de Planetenlaan erop wees dat Utrecht pas wel een rijksgoedkeuring voor een zwem bad heeft gekregen en dat mevrouw Schel tema als haar persoonlijke mening weer gaf dat het Grote Gasthuis, na voltooiing van de nieuwbouw, misschien het best kon worden ingericht als een dépendance of een verpleeghuis, of een mengvorm van beide. Advertentie zoveel ideale geschenken zag hij bij Rainbow. Precies dat wat een vrouw zo graag zou willen krijgen. Bijv. zo'n zuiver wollen Ital. PULLOVER tot maat 48 reeds voor 14.75 100 wollen VEST voor iets oudere dames, vlot model tot m. 48 18.75 maten 50-52-54 20.75 Voor de teenagers een zeer grote col lectie prachtige WOLLEN BROEKEN reeds vanaf 16.50 en nog veel meer. Te veel om op te noemen. Vanmorgen om kwart over zeven zijn op de hoek van de Kleverparkweg en de Mr. Cornelisstraat in Haarlem een militaire vrachtauto en een motorfiets met elkaar in botsing gekomen. De motorrijder, een 37-jarige Haarlemmer, werd met een ge kneusde linkerknie in het St. Joannes de Deoziekenhuis opgenomen. De motorrijder reed op de Kleverpark weg in noordelijke richting. Uit de Mr. Cornelisstraat kwam een militaire vracht auto. De motorrijder die op een voor- rangsweg reed meende dat de vrachtauto wel zou stoppen. Er ontstond een botsing. Het bleek dat de vrachtauto, bestuurd door een 20-jarige soldaat, de eerste wa gen van een militaire colonne was. Welis waar voldeed de vrachtauto aan de wette lijke voorschriften zij voerde een blau we lamp maar de motorrijder heeft ver klaard deze lamp niet gezien te hebben. De lamp zat namelijk aan de voor de mo torrijder afgewende kant. De motor werd zwaar beschadigd.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9