KERKDIENSTEN Buurtschap De Glip raakt geleidelijk volgebouwd Kort en bondigj Formele fout begaan in proces tegen Hallstein en Blankenhorn Radio Moors ZATERDAG 28 NOVEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 19 Winkelgalerij dinsdag open Hoogheemraadschap stelde begroting vast Rechter Quirini hangt nu de processchuld van tweehonderdduizend mark boven het hoofd Letse premier afgetreden; nieuwe president benoemd Giro 273107 Giro 273107 met vermelding „Voor de Stille Armen" Feestverlichting ontstoken Tentoonstelling van pluimvee en konijnen Feestavond van P.T.T. C. W. Barnhoorn bedankt als raadslid Twee huizen verkocht Met restauratie kerk kan worden begonnen Dinsdag zal wethouder E. J. van Lent in Heemstede de winkelgalerij aan de Glipperdreef officieel in gebruik stellen. Met de totstandkoming van deze winkel galerij wordt weer een stukje toe gevoegd aan het beeld, dat de buurt schap De Glip uiteindelijk zal tonen. Deze buurt raakt geleidelijk volgebouwd. Volgend jaar is het met de grootste bouwactiviteit wel gedaan. Dan is De Glip een buurtschap geworden, waar het prettig wonen zal zijn: aan de ene zijde het uitzicht op en de beschutting van de bossen, aan de andere kant de uitkijk over de Ringvaart en de polder. De zes winkels, die san de Glipperdreef te zamen de winkelgalerij vormen, ma ken onderdeel uit van een bouwplan, dat voorts de bouw van 36 woningen omvat. Zes van deze woningen liggen boven de winkels. Ontwerper van het plan is archi tect B. J. J. M. Stevens uit Haarlem; de aannemingsmaatschappij Huib Bakker in Badhoevedorp voert het plan uit. Eerder had deze aannemer al aan de overzijde van de dreef 52 particuliere huizen neer gezet. Van de 36 woningen zijn er achttien ver kocht. De achttien resterende huizen zul len worden verhuurd aan inwoners van de gemeente Heemstede tegen een huur prijs van honderd tot honderdtien gulden per maand. Deze particuliere bouw komt dus voor een belangrijk deel ook aan de woningzoekenden van de gemeente ten goede. Begin april is de aannemer met de bouw begonnen en mede dankzij het goede zo merweer. vorderde het werk snel. De wo ningen zijn vermodelijk in begin april ge reed voor bewoning. De winkels zijn zeer ruim, zodat een groot aantal materialen kan worden uit gestald. Achter de winkel ligt voldoende bergruimte. In de winkels komen bedrij ven voor de verkoop van respectievelijk: levensmiddelen via zelfbediening; textiel; tabaksartikelen; zuivel en fijne vleeswa ren; drogisterij en parfumerie-artikelen; bromfietsen, fietsen en haarden. De win kels hebben een brede luifel, waarboven iedere woning een balkon heeft. De win kelwoningen hebben bijna een gehele voorgevel van glas. Via een gemeenschap pelijk trappenhuis bereikt men de galerij aan de achterzijde van de huizen, waaraan de ingang van de winkelhuizen ligt. De huurhuizen, boven- en onderwonin gen, zijn per vier rond een trappenhuis gebouwd. De meeste huizen hebben een ruime woonkamer met daarachter, afge scheiden door glazen schuifdeuren, een slaapkamer, twee iets kleinere slaapka mers. een keuken, een wasgelegenheid met douche en een behoorlijke bergruim te. Sommige huizen hebben vijf slaapka mers. Er is een mogelijkheid voor een aansluiting op de centrale verwarming die in de huur verdisconteerd wordt. Deze hui zen hebben een kolenberging in het trap penhuis. Als men de koophuizen ingaat, komt men eerst in een kl#in portaal, daar na in een hall, die zo veel ruimte biedt dat hier een zitje zou kunnen worden geplaatst. Tussen deze hal en de grote woonkamer komen glazen schuifdeuren. Naast de keuken ligt een behoorlijk diepe kelderkast. Op de eerste verdieping liggen drie slaapka mers en een douchegelegenheid, daarbo ven een zolder met nog een kamer. Deze Stationsplein Hilversum. B. en W. van Hilversum hebben de gemeenteraad een krediet van een kwart miljoen gulden gevraagd voor de uitvoering van een plan dat beoogt een eind te maken aan de chao tische toestand op het veel te smalle stationsplein, waar bovendien een groot aafttal bussen aankomt en vertrekt. Het plan beoogt een reconstructie van het plein en de stichting van een busstation, waartoe achttien huizen moeten worden afgebroken. Ook een grote rijwielloods met bovenwoningen, die eigendom is van de Nederlandse Spoorwegen, moet ver dwijnen. Ook de woning van de stations chef zal afgebroken moeten worden. Voorts is de raad voorgesteld een krediet van anderhalf miljoen gulden te verlenen voor de bouw van een nieuw gebouw voor de G G D. Rapport komt later. Het rapport van de commissie van onderzoek naar de kwestie der brievencensuur op Nieuw- Guinea. welke commissie onder voorzitter schap staat van de president der Haagse rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias, zal midden december aan minister Toxopeus worden aangeboden. Een aanvulling van het feitenmateriaal maakt een kleine om werking van het rapport noodzakelijk, waardoor enige vertraging is veroorzaakt. De verenigde vergadering van het Hoog heemraadschap Rijnland heeft de begro ting voor 1960 vastgesteld. Belangrijke nieuwe plannen geeft de begroting noch op de gewone dienst noch op de kapitaal- dienst te zien. Vermelding verdient, dat de post afvalwaterzuivering verhoging on derging teneinde de mogelijkheid te schep pen het boezemwater op het gehalte aan radioactiviteit te doen onderzoeken. In verband hiermede werd aangedrongen op bevordering van een spoedige totstandko ming van de in maart door de vergadering vastgestelde, thans bij de provinciale be sturen van Zuid-Holland en Noordholland aanhangige concert-reglementswijziging op het punt van de afvalwaterzuivering, volgens welke de lasten van deze tak van Rijnlands bemoeiing via een afzonderlij ke begrotingsdienst en heffingen van de vervuilers op billijker wijze worden ver deeld. Mr. dr. J. Hazenberg in Wassenaar zag zich voor 1960 herbenoemd als plaatsver vangend hoogheemraad. Een lid uit de bollenstreek uitte zijn waar dering voor het zorgvuldige boezembeheer in de afgelopen periode van langdurige droogte, waardoor schade aan de bolge wassen werd voorkomen. huizen hebben voor- en achtertuinen, een schuur en een kolenbergplaats. De verwezenlijking van dit bouwplan betekent een verrijking voor het aanzien van de buurtschap. Want de woningen en de winkels zien er aantrekkelijk uit. Door Advertentie TELEVISIE - RADIO erkend - gediplomeerd KRUISSTRAAT 3* - HAARLEM Tel. 14609 Dinsdag wordt de winkelgalerij aan De Glip opengesteld, waardoor de win keliers nog kunnen profiteren van de Sinterklaasdrukte. Met man en macht wordt gewerkt om de winkels op tijd klaar te krijgen. de goede indeling van de huizen zullen de bewoners vermoedelijk wel tevreden zijn, mede doordat de verschillende vertrekken en de bergingsplaatsen niet al te eng zijn Achter de huizen en mede omsloten door de reeds bewoonde huizen liggen twee kleine speelplaatsen voor de kinderen. Woningwetbouw Eveneens onder architectuur van de heer Stevens wordt de nog resterende grond in dit deel van Heemstede bijna ge heel volgebouwd. Ten noorden van de reeds bestaande huizen wordt een bouw plan voor 47 woningwetwoningen uitge voerd. Langs de bosrand ligt dan nog een stukje grond, waar het aannemings bedrijf H. J. Sambeek uit Heemstede veer tien huizen wil neerzetten. Met de bouw van de 47 woningwetwo ningen heeft de aannemer Over de Vest uit Rijnzaterswoude begin augustus een begin gemaakt. In uitvoering zijn 29 hui zen. Vermoedelijk zullen de eerste wonin gen in mei kunnen worden betrokken. Als de bouw niet te veel wordt gestagneerd, zijn de laatste huizen van dit project vol gend jaar november gereed. Deze woningwetwoningen worden uit gevoerd in drie types. De huizen van type a. hebben gelijkvloers o.a. een woonka mer en slaapkamer, op de eerste verdie ping drie slaapkamers en douchegelegen heid en op de tweede verdieping een zol der en bergruimte. De woningen van type b. hebben gelijkvloers een grote kamer, op de eerste verdieping drie slaapkamers en een wasruimte en op de zolder nog een slaapkamer. Van type a worden er acht tien, van type b 23 huizen gebouwd. Voorts worden zes kleine woningen neergezet, die op de begane grond ondermeer een woon- en een slaapkamer alsmede een douche gelegenheid hebben en op de eerste ver dieping een zolder en slaapkamer. Deze huizen, onder andere bestemd voor be jaarde mensen, krijgen voor de woonka mer een terrasje. Alle woningen krijgen een schuurtje en een gemetseld kolenhok. Tussen het oude deel van De Glip en de nieuwe bouw is nog ruimte voor een flat gebouw. In de toekomst zal vermoedelijk de Glipperdreef in de richting Bennebroek worden omgebogen en tot achter de oude bebouwing van De Glip worden verlegd. Er bestaan plannen om tussen het oude deel van De Glip en de nieuwe bouw een aansluiting tot stand te brengen in de vorm van een flatgebouw. Voorts wordt over wogen de Glipperdreef in de richting Ben nebroek om te buigen en tot achter de oude bebouwing van De Glip te verleggen. (Van onze correspondent in Bonn) Opnieuw hangt er een schandaal te Bonn in de lucht. De bekende rechter dr. Quirini zou een formele fout hebben begaan in de processen tegen professor Hallstein, ambassadeur Blankenhorn en kolonel Löf- felholz. Als gevolg hiervan zou de moge lijkheid besta-an, dat deze rechter zal moe ten opdraaien voor de proceskosten van totaal 200.000 mark. Dr. Quirini heeft zowel in het proces tegen Hallstein, thans president van de Europese Economische Gemeenschap en Blankenhorn. de Westduitse ambassadeur te Parijs als tegen Löffelholz van het mi nisterie van defensie een blad voor de mond genomen Hllstein kwam er tenslotte in de zaak-Strack, waarbij hij en Blanken horn ervan waren beschuldigd dr Strack met opzet op een ambtelijk zijspoor te hebben gerangeerd, af met vrijspraak we gens gebrek aan bewijs. Blankenhorn kreeg een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden en de van corruptie beschuldigde Löffelholz van drie maanden Op mysterieuze wijze zijn de advocaten van Blankenhorn en Löffelholz te weten gekomen, dat Quirini een formele fout heeft gemaakt bij de samenstelling van de lekenrechtbank. waarvan hij voorzitter was. Een van de lekenrechters was bij het begin van de zaak-Strack ziek geworden. Volgens zekere bepalingen was toen leken- rechter nummer 32 aan de beurt, maar Quirini nam nr. 31, die reeds eenmaal in 1959 aan bod was geweest en dit jaar niet meer had mogen optreden. Volgens beide advocaten was de recht bank verkeerd samengesteld en daarop bouwen zij thans hun verzoek tot revisie van het proces een belangrijke zaak. daar bij afwijzing van dit verzoek Blan kenhorn zal moeten opdraaien voor pro ceskosten ter hoogte van 150.000 mark, Löffelholz van 50.000 mark. Volgens een paragraaf van het Westduitse strafwet boek is Quirini's fout inderdaad, zo zegt men te Bonn. een reden tot revisie. Het hoger beroep is aangetekend bij het Bondsgerechtshof te Karlsruhe. Indien dit zou besluiten de uitspraak in de zaak-Strack tegen Blankenhorn op te heffen, zal Qui rini belast kunnen worden met de proces kosten. tenminste indien bewezen kan worden dat hier een grove, formele fout is begaan. Men zegt Quirini had zelf moe ten onderzoeken of zijn strafkamer op de juiste wijze was samengesteld en had dit niet mogen overlaten aan een lagere be ambte. Maar in jurdische kringen te Bonn zou men het minderwaardig achten indien de zaak zo op de spit zou worden gedre ven. dat Quirini voor het bedrag zou moe ten opdraaien. De vraag die deze gehele affaire be heerst is. hoe de beide advocaten aan de fotieve samenstelling van Quirini's straf kamer zijn gekomen. Dit was slechts aan een klein aantal rechters en gerechtsdie naren te Bonn bekend. Iemand moet uit de school hebben geklapt en daarbij is reeds het woord „politieke indiscretie" ge vallen. Voor Blankenhorn en Löffelholz hangt van deze zaak ook veel af: Blanken horn zal. indien het hoger beroep wordt afgewezen, onmogelijk naar Parijs kunnen terugkeren als ambassadeur. Hij geniet op het ogenblik al maandenlang een soort ziekenverlof en is nog altijd niet ontslagen Löffelholz is wel geschorst. Voor beiden, zo meent men. zou een bevestiging van de uitspraak voorts een bankroet inhouden MOSKOU (Reuter) De premier van Letland, Vilis Latsis. heeft „om gezond heidsredenen" ontslag genomen, zo meldt het Russische persbureau Tass uit Riga. De Opperste Sovjet van Letland heeft het verzoek om ontslag van Latsis ingewil ligd en Jan Peive, die sinds 1951 voorzit ter van de Letse Academie van Weten schappen is, tot opvolger van Latsis aan gewezen. Jan Kalnbersins, die twee da gen geleden als eerste secretaris van de Letse communistische partij aftrad, is door de Opperste Sovjet van Letland tot president van Letland gekozen. Op dit gironummer worden de giften in ontvangst genomen, die ten goede zullen komen aan de armste gezinnen van Haarlem. De inzameling „Voor de Stille Armen" is een Haar lemse traditie van de eerste rang Een luttel bedrag Uwer zijds draagt bij tot een kleine vreugde in het sombere be staan van hen, die ondanks de welvaart van deze tijd dage lijks moeten worstelen om de primaire levensbehoeften. U kunt uw gave ook bezorgen aan onze loketten. De lijst met verantwoordingen wordt geregeld in ons blad gepubliceerd op pag. 5. Hillefom De Hillegomse Hoofdstraat en de Meer straat baden van vanmiddag af 's avonds in een zee van licht. Speciaal ontworpen lichtmasten met een stijlvolle decoratie geven het winkelcentrum een feestelijk aanzien. Het winkelcentrum is er trou wens in de laatste maanden enorm op vooruitgegaan, nu drie grote zaken ge heel werden vernieuwd. Lis se In de grote zaal van „Taveerne" in Lis- se houdt de pluimvee- en konijnenvereni ging „Lisse en Omstreken" vandaag een tentoonstelling. Er is een konijn dat het predikaat U verwierf, wat de hoogste waardering is welke te bereiken is. De heer W. G. Lefeber toont, dat hij op het gebied van krielhoenders een goede stal heeft, want een van zijn dieren is de beste van de tentoonstelling. De heer E. Luyk gaat met de eer strijken van de beste En gelse kriel te exposeren. De heer K. v. d. Spek had de eerste prijs met Hollandse kriel, terwijl de heer W. G. Lefeber in de Wyandotte Amerikaanse kriel nummer één was. Ook bij de konijnen is veel moois te zien. De heer A. Eikelenboom heeft in deze sector het beste dier. De heer H. Smit wist de eerste prijs te behalen in de grote rassen en de heer A. Eikelenboom won het van allen in de middenrassen, waarbij zelfs het predikaat U hem ten deel viel. Voor de kleine rassen kwamen de heren Th. A. Stevens en A. Philippi met de eerste prijs uit de bus. Er is op deze tentoonstelling ook een col lectie duiven aanwezig, in welke sector de heer P. Kanbier de beste prestatie lever de in het fokken. Vrijdagavond heeft de personeelsver eniging van de Technische dienst der P.T.T. in de bollenstreek een feestavond gehouden in het K.A.B.-gebouw in Lisse. De toneelgroep van de personeelsver eniging voerde het toneelstuk „Daar lie gen wij ons uit" op. Een klucht, waarin het met de waarheid niet zo nauw geno men werd en men elkaar op alle manier alles wijs maakte en verkeerde voorstel lingen gaf. Zodoende ontstonden de gek ste verwikkelingen waar hartelijk om ge lachen werd. Het stuk werd vlot gespeeld. De heer C. W. Barnhoorn in Lisse heeft bedankt als gemeenteraadslid. Zijn op volger is, wegens vertrek van de heer Smit, de heer W. P. van Dijk uit de Engel, die reeds eerder deel van de gemeenteraad heeft uitgemaakt. In de „Witte Zwaan" in Lisse werden ten overstaan van notaris C. Hogervorst twee woonhuizen en een winkelhuis bij opbod verkocht. Het waren de percelen Kanaalstraat 135 en 137 benevens het winkelhuis Hereweg 168. Het winkelhuis werd ingezet op 30.000 en verkocht voor 45.000. Perceel 135 werd ingezet op f 5.000 en verkocht voor 6.600; 137 in gezet voor 3.000 bracht 5.400 op. De volgende week vindt de verkoping bij afslag plaats. Zandvoort OUDERLING BENOEMD De centrale kerkeraad van de Neder lands Hervormde kerk in Zandvoort heeft in zijn laatste vergadering met algemene stemmen benoemd tot ouderling met bij zondere opdracht de heer J. A. Wagten- donk. De bazaar voor restauratie van de Her vormde kerk in Zandvoort, op 16 en 17 november gehouden, heeft een bruto be drag opgeleverd van 3900.Enkele kleine onkosten moeten hiervan nog wor den betaald. Met de hoognodige restaura- ratie van de kerk kan nu een bescheiden begin worden gemaakt. Men zal eerst de kerk geheel opnieuw laten voegen, een deel van het dak laten vernieuwen en de af voer laten herzien. Eerst daarna zal be gonnen worden met de restauratie van het kerkinterieur. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT GEBOREN: Sandrina, d. van M. Rosen- boom en R. S. Lazara. Petrus Jozef Hen- ricus Maria, z. van P. G. K. Schrijen en H. M. Pels. Désirée Francisca Maria, d. van G. W. van Gijzen en F. T. M. Schouten. Alexander Aloysius Maria, z. van L. F. Straatman en J. M. S. Weel. GEBOREN BUITEN DE GEMEENTE: Ann Anthonetta Alexandra Willemse Boulevard Paulus Loot 75. ONDERTROUWD: G. J. Kerkman en L. G. Cazander. GEHUWD: A. Balledux en C. A. Koper. OVERLEDEN BUITEN DE GEMEENTE: C Chr. Kooman. 66 jr., geh. met N. v. Es, P. Lefferstraat 37. C. Koper, 71 jr., geh. m. KI. Koper, Koningstraat 79. BURGERLIJKE STAND VAN BENNEBROEK GETROUWD: J. W. Hulsbosch en A. M C. Diependaal. GEBOREN: Aafje Antje, d. van H. Smit en D. G. Groet; Jan Willem, z. van D Schoneveld en M. W. Wesselius. OVERLEDEN: A. F. v. d. Goot oud 90 jaar, ongeh. (man). Burgemeester. Tot burgemeester der gemeente Oosterhesselen (Dr.) is met in gang van 16 december benoemd de heer W. J. A. C. de Vries, gemeente-ontvanger en commies *er secretarie te Hengelo (Gld.). De heer De Vries is 47 jaar. Hij is lid van de Partij van de Arbeid. ZONDAG 29 NOVEMBER 1959 HAARLEM. Ned Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. W. M. van Asperen. 19: Ds. N. van Egmond. Nieuwe Kerk, Nwe. Kerksplein. 10: Dr. G. Snijders. Noorder- kerk, Velserstraat Zaterdag van 16-17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. J. van der Wiel. 19: Ds. R. Bijl. Onder werp: „Haggaï, de kerkbouwer". Ooster- kerk, Zomerkade. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Bakenesserkerk. Vrouwestraat. 9.30: Kinder- kerk. dhr. C. Wijnbergcr. 10.30: Jeugddienst, Ds. D ter Steege. 16.30: Padvindersdienst o.l.v. Ds. D. ter Steege. Kapel Sarepta, Ha- zepaterslaan. 9.30: Kinderkerk, dhr. C. Spaans. 10.45: Ds. J. A. de Klerk, van Heem stede. Aula Chr. Lyceum, Emmakade. in gang Van Merlenstraat. 10.45: Ds. R. Bijl. Jacobskerk (Vrjjz. Herv.), Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Janskapel, Jansstr. 36. 10.30: dhr. F. H. Geursen. Diaconessenhuis, Haze- paterslaan 24. 9.30: Ds. A. J. van Rhijn. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat. 10.30: dhr. F R. Aschoff. Oost, Zomerkade. 10: dhr. W. v. d. Brink. West, Leidsestraat. 10: dhr. W. C. de Groot. Centrum, Oude Groen markt. 10: Ds. N. van Egmond. Eglise Wal- lonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Alle Dag Kerk. Dinsdag 15 uur: Rondetafelbijbelbespreking Ds. H. Schütz in de Broederkerk, Parklaan 32. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag. Lange Veerstraat 16. 20 uur: Avondbijeenkomst. Pentecostal Fila- delfia Gemeente (Volle Evangelie), Ged. Oude Gracht 47 (zaal no. 1). 10: dienst (ook Maleise dienst). Woensdag 19.30: bidstond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3. Zondagmiddag 15 uur: dienst. Donderdag 3 dec. 19.30 uur: bidstond. Ned. Herv. Evangelisatie op Geref. Grond slag. Nassauplein 8. 10 en 17: Eerw. heer M. de Vos. Woensdag 2 dec 19.30 uur: Eerw. heer M. de Vos. Zuiderkapel. Zuiderstraat 15 10: dhr. J. Kits, evangelist te Doorn. 17: geen dienst. 20 uur: Zendingsbijeenkomst. Trienske Beimers vertelt over haar pioniers werk in Tanganyika, met kleurendia's. Dins dag 20 uur: bidstond. Opwekkingssamen komsten. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Don derdag 20 uur: Ds. A. A Leenhouts, van Amsterdam. Rooms Kath. Kerk. Kathedraal. Leidsevaart. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 11 en 12 uur. Sint Antonius, Nieuwe Groenmarkt 6.30, 7.30: Kindermis. 8.30: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8, 9.15: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avondmis». O. L. Vr. Rozenkrans. Spaarne. 6, 7.30, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. Sint Jan, Amsterdam straat. 6.15, 7. 8.15, 9.30: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. H. Hart. Kleverpark. 6.30, 7.45, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. Evang. I.uth. Ge meente. Witte Herenstraat. 10.30: Ds. D. So- linger, bed. H. A. le Advent. Vrije Evang. Gemeente. Lange Herenstraat 6. 10: dhr. Ligtelijn. 16.30: Voorganger dhr. H. Raven. Remonstrantse Gemeente, Oranjekade 1. Zondag 19 uur: Open Avondmaal. Verenigde Doopsgezinde Gemeente, Grote Houtstraat 43. 10.30: Ds. A. J. Snaayer. Haarlem-Oost. Wijk- gebouw Ned. Herv. Gemeente, Zomerkade 161. Zondag 19.30 uur: Ds. C. P. Hoekema. Broedergemeente. Parklaan 34. 19 uur: 1ste Advent Hosiannadienst koor en kinderkoor. Ds. H. Schutz. 12 uur: Zondagsschool. Geref. Kerk. Wilhelminakerk. Ged. Oude Gracht. 10: Ds. L. Hoorweg. 17: Ds. C. Goe man. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade. 10: Ds. C. Goeman. 17: Ds. H. B. Weijland, van Nieuwer Amstel. Lyceum Aula. ingang Van Merlenstraat. 9: Ds. H. B. Weijland. van Nieuwer Amstel. 17: Ds. L. Hoorweg Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 17: leesdienst. Geref. Gem. in Ned., Nassau plein 8. Aanvang diensten 's morgens 10.15 en 's avonds 16.45 uur. Oud Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 16.30: leesdienst. Oud Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper. Woensdag 9.30: H. Mis. O.R.G. Centrum, Westerhoutpark IA. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Baptisten Gemeente, Be gijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. 10.30: Kinderdienst. 20.15: Jeugdsamenkomst Dinsdag 20 uur: Zusterhulp. Apostolische Gemeente. Jacobijnestraat 15. 10 en 17 uur: Godsdienstoefening Nederl. Chr. Gemeen- schapsbond. Samenkomst dinsdagavond 19.45 uur ten huize van de familie Drayer, Kou- denhorn 46A rood. De Christengemeenschap Wilhelminastraat 60. 9.30: Zondagsdients voor kinderen. 10: Mensenwijdingsdienst. Donder dagmorgen 8.30 uur: Mensenwijdingsdienst Volle Evangelie Gemeente (Pinksterge meente) Elim Kapel, Paul Krugerstraat 36 10: Openbare samenkomst. Spr. dhr. J. Ver- woert, van Rhenen. 19: Opwekkingssamen komst. Spr. dhr. J. Verwoert. Donderdag 3 dec. 20 uur: Gebedssamenkomst. Pinkster- geloofsgemeenschap, Wolstraat 7. 10: dhr. S Priester. 19.30: dhr. E. Schuurman. Woens dag 2 dec. 20 uur: Bidstond. Schotersingel 99 Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (broodbreken) Zevendedags Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur predi king. Zevende-Dags Adventisten, Jacob straat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur: Gemeenschappelijke bijbelstudie en om 11 uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelis- steeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: Kerkdienst Stadsevangelisatie „Pro Deo", Breestraat 19 Zondag 10 uur: Br. De Wilde. Hilversum Jeugddiensten: Zondag 12-12.30. Dinsdag 19.30: Meisjesvereniging Tabitha. Woensdag middag 14.15 uur voor alle kinderen. Ver. De Vrije Gemeente. Zondag 10.30 uur. Rest. Brinkmann, Grote Markt. Spreker Dr. D. H. Prins. Nederl. Ver. v. Spiritisten, afd. Haarlem, Jansstraat 83. Zondag 10.30 uur: Wijdingsmorgen. Spr. Mevr. Lode v. Halen. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30 uur: Samenkomsten. Gemeente van Christus. Spruitenbosstraat 9. Zondag 10.15 en 20 uur. Donderdag 20 uur. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligings samenkomst. 18.45: Openluchtsamenkomst. 19.30: Verlossingssamenkomst o.l.v. Kapitein W Verschoor. Jehovah's Getuigen, Wolstraat 7. Zondag 17 tot 18 uur: Wachttorenstudie. Donderdag 19.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedien ingsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Kam. Onnesstraat 83. Zondag 16.30 tot 17.30 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en prak tische toerusting tot de prediking van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Juiianakerk, Kloosterstraat. Zaterdag 19.30 uur: Avondgebed. Zondag 10 uur: Ds. F. C. Kamma, van Leiden. Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. 10: Dr. G. Ph. Scheers. 19: Dr. J. J. Buskes, van Amsterdam. Opendeur- dienst. Oppasdienst (leeftijd 3-7 jaar). 10: beide kerken. Zondagsschool. 12: Marnix- school, Herv. Kapel, Eenhoornstraat en Kleuterschool, Colensostraat. Sionskerk. Ek sterstraat tSpaarndam-West). 10: Ds. G. H. van der Woord. 19: Ds. J. S. Hartjes Kapel Sionskerk 9: Jeugdkerk (12-16 jaar). 10: Op pasdienst (4-6 jaar). Zondagsschool (6-12 jaar). 10: Kon. Emmaschool (Raafstraat); Charl. de Bourbonschool (Jan Prinslaan); 10.30: Elout van Soeterwoudeschool (Mui- derslotwegi. Kleuterdienst (4-6 jaar). 10: Koningin Emmaschool (in de Raafstraat). Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Dra. E. Schneider-Vijlbrief. Zuiderkapel afd. Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zon der werken niets", verlengde van de Geuze vesperstraat. 10: Ds. A A. Leenhouts, van Amsterdam. Viering H. A. Vrij voor ge lovigen. Woensdag 2 dec. 20 uur: Ds. A. A. Leenhouts. Slotlezing over het onderwerp: „Onze taak". In het speeltuingebouw „Von delkwartier" aan de Vergierdeweg Zon dagsschool elke zondagochtend van 10-11.30 uur kinderen tot 12 jaar. Rooms Kath. Kerk. H. H. Elisabeth en Bar bara, Paul Krugerstraat. 6.30, 7.45, 9: Hoog mis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraat weg. 6.30, 7.30. 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten. Rijksstraat weg. 6.30. 7.30, 8.45: Hoogmis. 10.15. 11 30 en 18 uur (Avondmis). H. H. Petrus en Paulus. Tesselschadestraat. 7. 8.30, 10: Hoogmis en 11.45 uur. Geref. Kerk. Koningkerk, Klopper singel. H.A. en Dankzegging 8.30 en 10.30: Ds. H. W. Wierda. 17: Ds. H. W. Wierda. Goede Herderkerk, Spaarnrijkstraat. Voor bereiding H. A. 10 en 17: Ds. J. A. van ArkeL Sionskerk, Eksterstraat. H. A. en Dankzeg ging. 11.30 en 17 uur: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. J. C. Maris. Leger des Heils, Ceramstraat 4 (in de poort). 10: Heiligingssamenkomst. 19: Openluchtsamenkomst Gen. Cronjéstraat. 20: Verlossingssamenkomst o. 1. v. Kapiteins Verhagen. Dinsdagmiddag 1 december 14.15 uur: Vrouwenvereniging. Jehovah's Getui gen, Spaarndammerweg 9. Zondag 15 tot 16 tische toerusting tot de prediking van het uur: Wachttorenstudie. 16 tot 17 uur: Prak- evangelie. Donderdag 20.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool. Berken- straat 10: Zondag 18.30 tot 19.30 uur: Wacht torenstudie. Woensdag 19.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en prakti sche toerusting tot de prediking van het evangelie. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minapleln. 10: Ds. van Dijl. 19: Ds. Oskamp, H. A. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. H. A. 19: Ds. van Nieuwenhuijzen, H. A. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. BijL Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. Bethe. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. van de Afdeling. Verenigde Doopsgezinde Gemeente. „De Olijftak". 10.30 uur: Ds. C. P. Hoekema. Rooms Kath. Kerk. H. Bavo. 7.30. 8.30, 11, 12 en om 9.40: Hoogmis. O. L. Vrouw He melvaart. 6.45, 7.45, 8.40: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. P. N. Kruijswijk, van Amsterdam. 17: Dr. A. Dondorp. Pinksterkerk, Camplaan. 10: Dr. A. Dondorp. 17.30: Ds. P. N. Kruijs wijk. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Herenweg 111. 9.30 en 17: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen, Crayenestersingel 7. Dinsdag 20 tot 21 uur: Gemeenschappelijke bijbelstudie. Ir. Lelylaan 63. Dinsdag 20 tot 21 uur: Ge meenschappelijke bijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Ad- ventskerk. 10.30: Ds. J. E. Drost. Zondags school. 10.30: Kinderdienst voor kinderen van 5 tot 12 jaar. Religieuze Kring, Eiken laan 5. 10.30: Ds. L. H. Ruitenberg, Ned. Herv., 's-Gravenhage. Rooms Kath. Kerk. St. Antonius. 7.30, 9: Hoogmis en 11 uur. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf 19: Ds. A. M. Lin- denburg. van Ter Aar. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W. Bos. Rooms Kath. Kerk. 6.45, 8, 9.15: Hoogmis en 11 uur. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Pettinga. 19: Ds. J. de Vos, van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk. 10: Ds H. Moolhuizen, Em. pred. te Leiden, bed. H. A. 17: Ds. H. Moolhuizen, bed. H. A. en nabetrachting. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30: Ds. D. H. Biesma. Geref. Gemeente. 10 en 16: Lees dienst. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30: Ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gem. 9.30 en 15: Leesdiensten. Donderdag 31 nov. 19.30: leesdienst. Ned. Prot. Bond. 10.30: Drs. J. A. van Nieuwenhuyzen, van Hilversum. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha. 7, 8, 8.30 en 11.30 uur: H. Mis. H. Maria. 7, 8.30, 10.30 en 11.30 uur: H. Mis. H. Engel. 7, 8.45 en 10.45 uur: H. Mis. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. VeenendaaL 19: dhr. G. Nieuwenhuyzen, van Den Haag. Jeugddienst. Onderwerp: „Een onuitputtelijke bron van blijde verwachting". Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. G. Vrolijk, van Rotterdam. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Drs. A. H. Schippers. Nederl. Prot. Bond. Geen dienst. Evangelisatie-samenkomst n.m. 3 uur. Spr. dhr. J. Zeegers, evangelist te Haar lem. in het Nutsgebouw, v. d. Eindelaan 52. Maranatha-bijeenkomst. Woensdag 2 dec. nam. 8 uur. Spr. Ds. A. Agtereek, van Den Helder, in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Rooms Kath. Kerk. St. Martinus. 7, 8.30, 10: Hoogmis en 11.30 uur. St. Joseph. 6.30, 7.45, 9: Hoogmis en 11 uur. Jehovah's Getui gen. Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Maandag 14.30-15.30 uur: Wachttorenstudie. Dinsdag 20-22 uur: Theocratische bedieningsschool en Eraktische toerusting tot de prediking van et evangelie. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. D. Pienter, van Katwijk aan Zee. 19: Ds. G. Ph. Scheers. van Haarlem. Jeugddienst. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. F. W. Boers, van Bergen. Rooms Kath. Kerk. 7, 8.30: Hoogmis en 10.15 uur. Geref. Kerk. 9.30 en 15.30: Ds. D. Hoornstra. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 8.30: Ds. J. J. Verleur, H. A. 15: Ds. C. P. Plooy, H. A. en nabetrachting. Chr Geref. Gemeente. 10 en 19: Ds. G. Salo mons. Woensdag 2 dec. 19.45 uur: Ds. G. Salomons. Geref. Gemeente. 10 en 15: Lees dienst. Dinsdag 1 dec. Dankdag. 10.15, 19.30: Ds. K. de Gier, van Den Haag. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. J. C. J. Bronsgeest. Abbenes. 9.30 en 18.30: Ds. H. Brons. Pniël (Hillegommer- buurt). 11: Ds. H. Brons. BethelkapeL 10: Ds. J. J. H. v. d. Ree. Rooms Kath. Kerk. 7, 8.30: Hoogmis en 10.15 uur. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. C. W. Thijs. Chr. Geref. Kerk. 10 en 15: Ds. L. Floor. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 16.30: Ds. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. G. Rang. Rooms Kath. Kerk. 7, 8.30: Hoogmis en 10 uur. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Dr. J. H. Stelma. 10.30 uur: Ds. F. Roosjes, van Zutphen. Jeugdkapel om 9 uur in Mara- natha. Zondagsschool. 10.30 uur in Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieter- weg 4. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder, Doopsgez. te Haarlem. Rooms Kath. Kerk. Allerh. Drie- eenheid. 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament. 7.30, 9: Hoogmis en 11 uur. Geref. Kerk. 9.30: Ds. G. Toornvliet. »5.30: Prof. Dr. J. H. Bavinck, van Amsterdam. 19.30: Ds. G. Toornvliet. Vrjj Kath. Kerk, Po pellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 30 nov. 20 uur: Zangrepetitie en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Marine Hospitaal. 10: Ds S. Oege- ma. Zondagsschool. 12 uur: Wykgebouw Irene en BeatrixschooL Julianakwartier. 10.15 uur: Kon. Wilhelminaschooi, Domp- vloedslaan. Rooms Kath. Kerk. 7, 8: Kinder mis. 9: Hoogmis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. W. BI le Cointre, Legerpredikant te Amsteradm. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. J. C. Remijn. 19: Ds. J. C. Re- mijn, bed. H. A. Musis Sacrum. 10.15: Ds. G. H. van Willenswaard, her. H. A. Chr. Geref. Kerk. Pniëlkapel. 10: Ds. J. J. Rebel. 16: Ds. J. C. Maris. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. M. W. J. C. de Kluis. Voorbereiding H. A. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10 uur: Ds. J. S. Hartjes. Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur: Hoogmis. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein 10: Ds. C. de Ru. 19: geen dienst. Jeugdkapel. 10 uur in het Jeugdhuis. Spr. dhr. A. J. Weermeijer Kapel Woodbrookers, Bentveld. 10.45: Mej. Dra. W. H. Buijs. Ge ref. Kerk. Julianaweg. 10 en 17: Ds. A. de Ruiter. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Ds. G. Kroes, Evang. Luth. pred. te Haarlem. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha, Grote Krocht. H. Mis om 7.30 en 11 uur. 9 uur: Hoogmis. 19 uur: Lof. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag 1 dec. n.m. 3 uur samenkomst in huize ..Pniël". Zuiderstraat 3. Spr. dhr. J. W van Zeijl. Jehovah's Getuigen. Dinsdag 1 des. n.m. 8 uur samenkomst in het Gemeen schapshuis. Schoolplein. (Gemeenteboek- studie). Advertentie ANEGANG 44 A - TELEF. 15725 UW ADRES VOOR ST. NICOLAAS GESCHENKEN zoals Gero-, luxe. kunstnijverheids- artikelen. Keus uit 50.000 CADEAU-ARTIKELEN

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 19