19r5 VAN NIEL Panda en de meester «-kok Kreymborg Wereldnieuws Werkgevers wensen beperkt aantal ontwikkelingskernen fnknj* Morgen weer regen Geen vermindering voorgesteld Het premie-sparen voor ambtenaren Engels commentaar op bod van Worms ENGEL MAANDAG 30 NOVEMBER 1959 2 IN DUST RIFSPREI DING 0.fh.9arituïïïa De Amerikaanse hulp OEES-rapport over non-ferro-industrie Adres der 53 hoogleraren klassieke en moderne vormgeving VAN DUIVENBODEN De jeugdspaarregeling Het Krupp-concern Dubbele siuks aanbieding No-iron overhemden* per stuk 11M per 2 stuks Boycot in Engelse stad BUREN HORLOGES Bankpapier in Uw brievenbus WAARSCHUWING APPÈL-4 KRANT LEES DIE KRANT! Bijeenkomst Internationale Suiker Raad Oostenrijk sloot zich aan onder Sovjet druk Kort economisch nieuws uit binnen- en buitenland Jaarverslag Ver. voor den Katoenhandel R'dam De Vereniging-Nijmegen De vier verbonden van werkgevers in Nederland hebben In een nota over „in dustrie en ruimtelijk beleid-', welke zij aan de leden van de Eerste en van de Tweede Kamer der Staten-Generaal heb ben gezonden, aangedrongen op het ne men van maatregelen in verband met de huidige en de te verwachten verdeling van de bevolking over Nederland. Deze ont wikkeling kan. aldus de verbonden, nu nog worden beïnvloed door middel van positieve maatregelen die de vestiging van industrieën in ..overig Nederland" en de bedrijven bevorderen. Dit kan leiden tot een meer evenwichtige spreiding van de bevolking over Nederland. *In de nota. welke is samengesteld door de eind vorig jaar onder voorzitterschap van ir. A. J. Engel, ingestelde commissie ruimtelijke ordening van de vier verbon den, delen de verbonden mede van oor deel te zijn dat het te voeren regionale in dustrialisatiebeleid gebaseerd moet zijn op de vrijheid van vestigingskeuze: Im mers deze vrijheid moet van groot be lang worden geacht voor het welslagen van het industrialisatiebeleid. Een doel treffend en een versterkt regionaal in dustrialisatiebeleid moet daarom van groot belang worden geacht, aldus de nota. Naar de mening van de vier verbonden zijn de uitgaven, nodig voor het tot ont wikkeling brengen van een beperkt aan tal ontwikkelingskernen, verantwoord. Voorkomen moet worden dat deze gelden over een te groot aantal kernen worden versnipperd; daarom dient aan de ontwik keling van een beperkt aantal kernen prio riteit te worden verleend. De vier verbon den doen met grote nadruk een beroep op de regering al het mogelijke in het werk te stellen om een gecoördineerd indus trieel decentralisatiebeleid op te bouwen. De vier vffrbonden spreken de verwach ting uit dat de door de minister van Eco nomische Zaken ingestelde commissie er- Adrertevrie Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 OLYMPIA SCHRIJFMACHINES 20 soorten Portables De Amerikaanse regering heeft het bui tenland in het fiscale jaar. dat op 30 juni 1959 eindigde, economische hulp verstrekt ter waarde van ruim 4'It miljard dollar, zo'heeft het Amerikaanse ministerie van Handel bekendgemaakt. Het ministerie zei dat dit bedrag 6 percent lager is dan het bedrag dat in het daaraan voorafgaan de jaar voor hulp aan het buitenland is uitgegeven. Tegen de zin van hen die voor een ver gaande beperking van de fondsen zijn, heeft president Eisenhower besloten het standpunt van zijn ministerie van Buiten landse Zaken te steunen en de hulp aan het buitenland vergeleken bij het vorige jaar zelfs nog te vergroten, zo is uit Wash ington vernomen. Men verwacht dat hij het Congres in januari zal verzoeken een vier miljard dollar toe te wijzen voor de buitenlandse militaire en economische hulp in het fiscale jaar 1961 dat op 1 juli 1960 begint. De beide fondsen delen het bedrag gelijkelijk. Het ligt iets boven de aan vraag voor het programma van dit jaar, namelijk de 3200 miljoen die het Congres oorspronkelijk toekende. De organisatie voor Europese Economi sche Samenwerking te Parijs deelt mede: De commissie voor non-ferro metalen van de OEES heeft eind oktober een aanvulling samengesteld op haar jaarlijkse statistische rapport Dit rapport, dat zo juist is gepu bliceerd, bevat statistieken voor 1958 en geeft de ontwikkelingtendensen in 1959 aan. De speciale aanvulling behandelt de marktontwikkeling gedurende de eerste 9 maanden van 1959 alsmede de vooruit zichten voor de industrie van non-ferro metalen voor de nabije toekomst. Evenals in voorgaande jaren bevat het grootste gedeelte van het rapport gede tailleerde statistische gegevens voor de OEES-landen als geheel, alsmede voor elk afzonderlijk deelnemend land. Een nieuwe reeks statistieken geeft cij fers voor aluminiumeindprodukten in Europa gedurende 1958. Aldus verschaft het rapport voor de eerste maal een inzicht in de verdeling, op een vergelijkbare basis, van de levering van bewerkt aluminium aan verwerkende industrieën zoals de rij wielindustrie, de mechanische en elektro technische industrie en de verpakkings industrie. In het voorlopig verslag der Tweede Kamer over de begroting van Algemene Zaken is de vraag gesteld, wat de regering meent over het adres van de 53 hooglera ren betreffende het recht van (mede)- overleg van organisaties van administra tief, commercieel, technisch, leidingge vend en toezichthoudend personeel, welke niet zijn aangesloten bij een der erkende vakcentrales. De minister heeft daarop thans geant woord, dat het adres van de 53 hooglera ren en de daarop gevolgde reacties nog on derwerp van beraad zijn zodat het de mi nister thans nog niet mogelijk is, daarover een afgerond oordeel te kennen te geven. Voor zover de publiekrechtelijke bedrijfs organisatie betreft, is intussen reeds vol doende gebleken zegt hij, dat organisa ties van personeel als hier bedoeld, ook wanneer zij niet zijn aangesloten bij een der naar het oordeel der Kroon algemeen erkende centrale organisaties van werk nemers. geenszins van deelneming in de besturen der bedrijfslichamen worden uit gesloten, wanneer zij aan de normaliter te stellen eisen van representativiteit vol doen. in zal slagen deze coördinatie te verwe zenlijken. De verbonden verklaren zich be reid naar vermogen bij te dragen tot het overleg gericht op het welslagen van zulk een beleid. Advertentie JUIST NU op de koop-avonden kunt u rustig genieten van de verschillende Op onze permanente meubelshow van fabriek naar particulier SPAARNE 11 (Voor elke bezoeker een leuke verrassing) De reden, waarom de premiespaarre geling Rijksambtenaren eerst op een la ter tijdstip dan oorspronkelijk was beoogd in werking zal kunnen treden, is voor een belangrijk deel hierin te vinden, dat voor de concretisering van de erkende beste dingsobjecten meer overleg met spaarin- stellingen, verzekeringsmaatschappijen en dergelijke nodig is gebleken dan aanvan kelijk kon worden vermoed, zo deelt de minister van Algemene Zaken aan de Tweede Kamer mede. Ook lag het in het begin in het voorne men voor de onderscheidene Categorieën deelgerechtigden afzonderlijke regelingen te treffen. Interdepartementaal overleg leidde echter tot het inzicht, dat de huidi ge opzet, namelijk een regeling voor alle betrokkenen, de voorkeur verdient Deze verandering houdt in verschillende opzich ten een verbetering in, maar leidde on vermijdelijk tot een vertraging bij de uit voering. Naar de minister is gebleken, neemt zijn ambtgenoot van Binnenlandse Zaken ter zake van de provinciale en gemeentelijke standpunt in' als zijn ambtsvoorganger. Dit houdt in, dat de lagere publiekrechte- lijjke lichamen, die een premiespaarrege ling voor hun personeel in het leven wil len roepen, daarbij de destijds gepubli ceerde richtlijnen in het algemeen in acht moeten nemen. De vraag of het aanbeve ling verdient ook degenen, wier bezoldi ging bij de wet wordt geregeld, onder de werking van een premiespaarregeling te brengen, is bij de regering nog in beraad. Hetzelfde geldt ten aanzien van de bur gemeesters. Bij de raming van de kosten van de uit te keren premies, ingevolge de jeugdspaar- regettng werd ervan uitgegaan, dat zich in het eerste jaar rond 300.000 deelnemers zouden aanmelden, die te zamen jp dat jaar rond 45 miljoen zouden inleggen. Hoe wel noch over het aantal deelnemers, noch over het gemiddelde spaarbedrag op 1 oktober exacte gegevens ter beschikking staan, kan uit de per 30 juni 1959 beken de gegevens toen het aantal deelnemers aan de jeugdspaarregeling 239.000 en het totale spaartegoed 36 miljoen bedroeg alsmede uit incidentele aanwijzingen over de daaropvolgende drie maanden de con clusie worden getrokken, dat het aantal deelnemers waarschijnlijk circa 10 per cent op de raming ten achter zal blijven, maar dat het gemiddelde spaarbedrag per spaarder de verwachtingen waarschijn lijk met rond 10 percent zal overtreffen. Het totaal gespaarde bedrag in het eerste jaar zal daardoor relatief zeer weinig van de raming afwijken. Een en ander deelde de minister van Algemene Zaken aan de Tweede Kamer mede De Manchester Guardian levert van daag commentaar op het aanbod van de Nederlander Worms om de staalfabrie ken van Krupp te Rheinhausen te kopen. De heer Worms lijkt volgens de Guardian op „de redder die in het laatste bedrijf van een melodrama het toneel komt op rennen". Hij kan wellicht de heer Krupp uit een acute verlegenheid redden, aange zien deze nu mogelijk geen verder uitstel behoeft te vragen voor het verkopen van zijn belangen in de fabriek van Rheinhau sen aldus het blad. Volgens de concentratie-overeenkomst van 1953 was Krupp verplicht zijn ijzer en staalbelangen voor 31 januari 1958 te verkopen. In het begin van dit jaar had Krupp de fabrieken nog niet kunnen ver kopen omdat er geen kopers waren, en hij vroeg uitstel van een jaar. De westelijke mogendheden en West-Duitsland hebben een gemengde vier-mogendheden commis sie de kwestie laten bestuderen en naar verluidt zou het uitstel worden verleend. Wat Krupp zelf betreft merkt de Guar dian op dat de concentratie van economi sche macht in Duitsland en elders voort gaat en dat de politiek die er tegen ge richt is, aan kracht inboet. Overigens is de heer Krupp geen kanonnenkoning meer zo meent het blad. Hij heeft bemerkt dat andere produktievormen zoals olieraf finaderijen en het bouwen van staalfabrie ken in het buitenland, even profijtelijk is. ..Op het Europese vasteland en klaarblij kelijk zelfs in Rusland roept zijn naam niet meer het beeld op van donderend ge schut en rijdende tanks," aldus de Guar dian. Het linksgeoriënteerde Britse zondags blad Reynold News heeft als zijn oordeel te kennen gegeven, dat er spoedig in het parlement vragen moeten worden gesteld over de rol van Engeland in de commis sie, die toezicht moet houden op de liqui datie van het Krupp-concern. Advertentie In uni en het moderne 'ton sur ton' 04 M/aaflóovg GROTE MARKT 1 - 7 - HAARLEM Advertentie De plaatselijke coöperatieve vereniging van Slough (Engeland) heeft besloten geen Zuidafrikaanse goederen meer in haar 20 winkels toe te laten, als protest te gen de apartheidspolitiek van de Zuidafri kaanse regering. Wanneer de huidige voor raad Zuidafrikaans fruit en wijn is opge raakt, zal deze niet meer worden aange vuld. De handelsraad van Slough heeft al le vakbondsleden in de stad verzocht alle Zuidafrikaanse goederen te boycotten Advertentie GROTE HOUTSTR. 86 - HAARLEM Speciaalzaak sinds 1883 Advertentie 320.000 lotefli f 1.- per stuk Opbr. best. ter tecrmoetk. j. d. eipl. Bungilwdorp Ooorn en IJ Let tussen vandaag en zaterdag op Uw brievenbus. Huis-aan-huis-verspreiding Bekendmaking van geheimen dato 6 dec. '59 via radio LUXEMBURG en HILVERSUM 402 Mtr. inl. Heemrjing»! 303 R dam. Ggt Min, i. Ju»t.TTp 5Y0/2Ó9/3S9TVd V4*1C Zaterdag is te Tanger de vierde zitting van de internationale suikerraad gesloten. Er hebben 30 landen aan deelgenomen. Bepaald is dat de totale bronnen van de leden in 1960 ongeveer 6.800.000 metrieke ton zullen zijn. Besloten werd de vrije markt voor suiker te vergroten tot 5.700.000 ton. Voorts werd goedgekeurd dat Cuba en de republiek Dominica hun contingenten voor 1959 overschrijden, respectievelijk met 170.000 en 22.000 ton. In maart van het vol gend jaar zal in Londen de volgende zit ting plaats hebben. Dr. Leon Mario Guer rero, ambassadeur der Philippijnen in Lon den, werd gekozen tot president van de In ternationale Raad voor 1960. De Kleine Vrijhandelszone Volgens de socialistische burgemeester van Linz, Erns\ Kpref, werd Oostenrijk gedwongen zicnoij de Kleine Vrijhandels zone aan te sluiten in plaats van bij de Europese Gemeenschappelijke markt, onder druk van de Sovjet-Unie. Koref sprak in de Oostenrijkse Federale Raad, de Eerste Kamer van het parlement. Koref verklaarde voorts dat het Oosten rijkse volk voor een „fait accompli" werd geplaatst door het parlement, dat reeds een debat over ratificatie heeft gehouden. „Maar ook onze regering werd voor een fait accompli geplaatst. De vraag rijst, of Oostenrijk, hoe onvrijwillig ook, moest deelnemen aan de economische verdeling Zwitserland bü Internationale Octrooiraad Zwitserland heeft besloten per 1 Januari toe te treden tot het Internationaal Octrooi Instituut te 's-Gravenhage. het „Institut International des Brevets". Dit insUtuut. dat zich belast met het nieuwheidsonderzoek van octrooi-aanvragen in de er bij aangesloten landen, is in Den Haag ge vestigd, omdat het werkt met de documentatie van de Nederlandse Octrooiraad. Oost- en West-Duitsland Oost- en West-Duitsland hebben deze week een handelsverdrag voor 1960 gesloten dat voorziet in een uitwisseling van goederen en diensten ter waarde van 2,3 miljard mark West-Duitsland ontvangt onder meer benzine, dieselolie en bruin kool, Oost-Duitsland krijgt een grote hoeveelheid ijzer- en staalprodukten. Europese kernreactor Europa's eerste kernreactor, geheel gebouwd door, geheel het eigendom van en geëxploiteerd door particuliere industrieën, is officieel in ge bruik genomen. 56. Het was enige tijd later, dat Panda Maitre Moutarde in diens appartement opzocht. Bij de eerste oogopslag was het al duidelijk dat Moutarde nu een zeer wel varende kok was. In het prachtige vertrek was zijn rijkdom overal tentoongespreid en door het raam zag men uit op een enorm gebouwencomplex. Daar werd nu het vredesgas in grote hoeveelheden be reid. „Wel, mijnheer Moutarde," zei Pan da, „u hebt de wereld een grote dienst be wezen, maar nu bent u toch ook de rijkste kok ter wereld. U zult wel blij zijn, hè?" „Blij?" kreet de kok, smartelijk getrof fen. „Welke dienst heeft de wereld MIJ be wezen? Geen enkele! Integendeel, ze hebben mijn hart gebroken!" Om aan te wijzen, waar het beschadigde lichaams deel zich bevond, sloeg Maitre Moutarde zich krachtig op de borst. Zijn ontelbare medaille's rinkelden ervan. „Ik ben een genie, een kunstenaar!" vervolgde hij. „En wat hebben ze gedaan? Ze hebben me gedegradeerd.tot directeur van een gasfabriek! O, ik ben de ongelukkigste van alle koks. Niemand begrijpt me. Ook jij niet, kleine Panda! Hier, zoek wat medail les uit: pak wat bankbiljetjes mee! Je hebt me wel willen helpen, maar begrijpen doe je me niet. Vaarwel, kleine knaap. Laat mij maar alleen met mijn verdriet. En terwijl Maitre Moutarde treurig zijn geld begon te tellen, stapte Panda hoofd schuddend naar buiten. „Nee, ik begrijp hem inderdaad niet," mompelde hij. „Mijnheer Moutarde moet vast wel een groot kunstenaar zijn. EINDE VAN DIT VERHAAL In het jaarverslag over het per 30 sep tember 1959 geëindigde verenigingsjaar van de vereeniging voor den katoenhan del te Rotterdam wordt medegedeeld, dat de invoer van katoen in verenigings jaar (herleid tot nominale balen van 500 lbs) in Nederland 315.721 (vorig jaar 306.535) balen heeft bedragen. Door de Ne derlandse spinnerijen werden in de perio de 1 oktober 1958 t/m 30 september 1959 68.626t ton ruwe katoen verbruikt Het in dexcijfer van de produktie der spinnerij en was gedurende het verslagjaar onge veer 113,8 (115,2) en voor de produktie der weverijen ongeveer 107,7 (105,6), met als basis het kalenderjaar 1953. Voor het sei zoen 1958/1959 1 aug. 58-30 juli '59 wordt de wereldprodukti* van katoen, met uitzon dering van Rusland en China, geschat op 28.8 miljoen balen. De geschatte consump tie in de vrije wereld bedroeg eveneens 28,8 miljoen balen. De voorraad ruwe ka toen in de vrije wereld bedroeg op 1 auigus- tift '1959 'öh'gëvëer "16",8" miljoen balen, waarvan circa 8.9 miljoen balen Noord- amerikaansë katoen.Van deze laatste hoeveelheid bevonden zich circa 7 miljoen balen in de voorraden. Advertentie Voor Grote Houtstraat 181' Haarlem - Tel. 14444 In de deze week gehouden buitengewo ne aandeelhoudersvergadering van de n.v. Concertgebouw De Vereniging te Nij megen is met 209 stemmen tegen 38 het voorstel van het bestuur aangenomen tot wijziging der statuten. Dit besluit houdt in dat de gemeente Nijmegen nu 2/3 van de aandelen kan opkopen voor 375.000 dat is tegen een koers van 10 percent. De gemeente Nijmegen wil op deze wij ze een overkoepelende stichting tot stand brengen, waarbij het concertgebouw en de nieuwe schouwburg onder eenhoofdige leiding komt, dus ongewenste concurren tie uitgesloten wordt. Gevallene. Het hoofdkwartier van het Ca nadese leger te Ottawa heeft zaterdag bekendgemaakt, dat een Canadese sol daat in het UNO-leter in de strook bij Gaza bij een patrouille langs de grens in een hinderlaag is gevallen en gedood. Finish? Jorge Alessandri, de president van Chili, heeft 'n voorstel van de presi dent van Peru, Manuel Prado, aan vaard tot het beleggen van een con ferentie met het doel een einde te ma ken aan de bewapeningswedloop in Zuid-Amerika. Terug. De Russische vice-premier Anas- tas Mikojan is zondagmiddag in Mos kou teruggekeerd van zijn tiendaags bezoek aan Mexico, waar hij onder meer een Russische expositie heeft ge opend. Mikojan had de reis gemaakt in een Ilysoeshin-18, en werd op het vlieg veld Vnoekovo welkom geheten door vice-premier Kozlov. Tweedekker. Het Russische straalvlieg tuig Tu 114 heeft met goed gevolg een serie proefvluchten gemaakt, zo meldt radio-Moskou. Het toestel, een tweedek ker, zal 170 passagiers kunnen vervoe ren. Radio-Moskou noemde het 't groot ste passagiersvliegtuig van de wereld. Herinnering. Op de Joodse begraafplaats van de Poolse stad Lodz is zondag een monument onthuld voor de duizenden Joden die door de Duitsers werden vermoord. Voor de oorlog had Lodz de grootse Joodse gemeenschap van Po len: ongeveer een kwart van de inwo ners was Joods. Slechts 900 overleefden de slachting, de anderen werden door de Duitsers in het ghetto en in de gas kamers van Chelm en Oswiecim (Auschwitz) vermoord. Exit. De Pravda heeft zaterdag melding gemaakt van een nieuw aftreden we gens gezondheidsredenen van een hoog geplaatste Sovjet-functionaris, name lijk van de president van de republiek Azerbeitsjan aan de Perzische grens, de 46-jarige Ilja Abdoellajev. Tot zijn opvolger werd benoemd Saftar Dzjava- rov, tot dusver secretaris en vice-pre sident. Politieke waarnemers in Mos kou zien in deze wijzigingen niets bij zonders. Vreedzaam. De twaalf landen die in Washington confereren over het zuid poolgebied schijnen zaterdag volledi ge overeenstemming bereikt te heb ben over een verdrag, krachtens het welk alle kernontploffingen in dat ge bied verboden zullen zijn, maar er wel kemontploffingen in dat gebied verbo- bied verboden zullen zijn, maar er wel kernenergie toegepast mag worden voor het opwekken van elektriciteit, het smelten van ijs en dergelijke. Stemmenkopers. Met de arrestaite van de oud-gouverneur van Tokio, Misao Oki en de president van de Kamer van Koophandel van 't nabijgelegen Tachi- kawa, Kisuke Nakano, is een der grootste schandalen van het naoorlog se Japan in de openbaarheid gekomen. Oki en drie medeplichtigen zouden Nakano 1 miljoen yen hebben gegeven om stemmen te kopen voor Kinjire Ayukawa, een dertigjarige afgevaar digde van het hogerhuis. Ayukawa be hoort tot een der rijkste families van Japèd. Walging. Een druk bezochte studenten vergadering van de universiteit van Uppsala in Zweden heeft een protest nota aan de Zuidafrikaanse regering opgesteld, waarin zij haar „walging" uitdring over de onderdrukking van kleurlingen in de Unie. Schuld. Tien personen zeven perso neelsleden van de waterkrachtcentra le te Ribadelago in Spanje nabij d# Portugese grnes en drie personeelsle den van een bouwbedrijf zullen bin nenkort voor de rechter worden geleid omdat zij aansprakelijk zouden zijn voor het bezwijken van de stuwdam bij de centrale, waardoor op 9 januari van dit jaar 150 mensen om het leven zijn gekomen en een geheel dorp is ver woest. Diep. Radio-Moskou heeft zaterdag ge meld, dat Russische geofysici aan de hand van een kunstmatige aardbeving in Centraal-Azië de bouw van de aard korst tot op een diepte van 100 kilome ter hebben kunnen vaststellen. De la ding werd op de bodem van het Balkasj meer tot ontploffing gebracht. Geluidsterkte. Een fabriek van elektri sche apparaten te Tampa in de Ameri kaanse staat Florida heeft vrijdag be kendgemaakt een apparaat te hebben gemaakt, waarmee elektriciteit uit ge luid kan worden opgewekt. Dit appa raat zou bijvoorbeeld de generator in een auto kunnen vervangen, aldus de directeur van de fabriek. Het K.N.M.I. deelt mede: Tussen de Azoren en de Bermuda-eilan den strekt zich een groot gebied van hoge luchtdruk uit. Langs de noordelijke rand van dit gebied is over de gehele breedte van de oceaan zowel in de onderste ris in de hogere luchtlagen 'n zeer krachtige over wegend westelijke stroming ontstaan. Op ongeveer 5500 meter hoogte wordt een smalle zone rtiet windsnelheden van 200 tot 225 km. per uur aangetroffen, die zich Het regengebied van de depressie zal mor gen ook tot Nederland doordringen. WEERRAPPORTEN en die vanavond in de buurt van Bordeaux de Franse westkust zal bereiken. Waar schijnlijk koerst de storing daarna in de richting van Noord-Frankrijk. Dit zal tot gevolg hebben, dat in onze omgeving de wind geleidelijk naar zuid-oost tot oost zal gaan krimpen en iets krachtiger wordt. Dinsdag 1 december Zon op 8.24 uur, onder 16.33 uur. Maan op 9.12 uur, onder 18.11 uur. 30 nov. Maanstanden 9.46 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 30 november Hoog water 3.06 en 15.25 uur. Laag water 11.10 en 23.33 uur. Dinsdag 1 december Hoog water 3.55 en 16.12 uur. Laag water 12.00 en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum-temperaturen S ?d binnen- en buitenland. T3 s. R c Neerslag laatste 24 uur. iu cJ Den Helder geheel bew Z 10 0,3 Ypenburg onbewolkt ZO 11 0 Vlissingen onbewolkt zzo 10 0,1 Eelde hall oew ozo 10 0 De Bilt licht bew. zo 11 0 Twente onbewolkt zo 12 0 Eindhoven zwaar bew OZO 12 0 Zd Limburg geheel bew OZO 12 0 Helsinki mist windst. 4 1 Stockholm geheel bew zzo 6 0,1 Oslo geheel bew ozo 4 4 Kopenhagen zwaar bew zo 7 0 Aberdeen zwaar bew. zzw 9 2 Londen onbewolkt OZO 10 3 Amsterdam licht bew. ZO 11 0 Brussel licht bew. windst. 11 0 Luxemburg regen 0 9 5 Parijs regen 0 12 1 Bordeaux geheel bew. zo 12 1 Grenoble geheel bew. ono 10 0 Nice regen 0 9 14 Berlijn half bew. 0 9 0 Frankfort zwaar bew 0 9 0 Miinchen mist windst 8 0 Zürich mist nnw 3 0,1 Genève mist n 6 16 Locarno regen no 7 21 Wenen zwaar bew ozo 8 0 Innsbruck half bew. w 13 0 Belgrado zwaar bew w 11 0 Athene zwaar bew windst 0 Rome regen zzo 15 13 Ajaccio licht bew ono 17 0 Madrid zwaar bew zw 20 1 Lissabon zwaar bew wzw 6

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 2