Horen en zien IPSO EN DE TOVERRING Dagboek van een afperser Agenda voor Haarlem Nieuw lezing over incident bij legeroefening in de Rijn Hengelo heeft een Europatunnel Prof. dr. P. Smits als predikant afgezet Gen. Delgado in Nederland N WARM GESCHENK! 4 radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN W eek endshow Adventsmuziek De radio geeft dinsdag 7 elevisiefirogramma Staatssecretaris Calmeyer was aanvankelijk onjuist ingelicht Leertuchtmaatregel van Hervormde Kerk Advocaat in Hollandia bekent valsheid in geschrifte DOOR PIERRE NORD 1 fin Ex-koning Michael in ons land Kerkelijk Nieuws MAANDAG 30 NOVEMBER 1959 De AVRO werkt iedere maand rustig verder aan de weekendshow en hoewel het natuurlijk moeilijk is bij iedere uit zending een steeds hoger peil te bereiken kan gezegd worden dat die van zaterdag geslaagd is. Johnny Kraaykamp was wel iswaar niet zo op dreef als een maand ge leden toen hij in topvorm bleek, maar zijn optreden was toch een succes. Hij had steun aan de Zweedse Siw Malmkvist, de Belgische zanger Jean Walter, Deense acrobaten en het mondharmoniecatrio De Spots. De Skymasters lieten op vlotte wij ze enkele nummers horen. „Zet 'm op" was de tweede uitzending om een grote draaitafel, waarin een aantal grammo foondeskundigen onder leiding van Wil lem O Duys zijn mening mocht zeggen over artiesten. Daarbij werd muziek ten gehore gebracht. Door de vele deelnemers om de ronde tafel had de uitzending een nogal rommelig karakter. Het televisieprogramma van zondag avond, waarvan de N.C.R.V. de samen stelling op zich had genomen, was voor een belangrijk gedeelte afgestemd op de Adventsgedachte. Zij werd gebracht met de uitvoering van fragmenten van kerk- cantates van Johann Sebastian Bach door het N.C.R.V.-vocaal ensemble en het Ra dio Bach-orkest onder leiding van de di rigent Marinus Voorberg. De verwachting van de komst van Chris tus door de Christenheid, welke zondag, op de eerste Advent, een bijzondere na druk verkreeg, is niet exclusief bestemd voor de Adventsweken. Haar bezielende invloed zal zich steeds weer kunnen laten gelden, in dezelfde zin als aan de dag trad in cantates van Bach, die niet uit drukkelijk voor de Adventstijd geschre ven werden. Het waren ook deze canta tes, waaruit Marinus Voorberg voor de muzikale Adventsbezinning een keuze had gedaan en die in de verzorgde uitvoerin gen wederom de grootheid van Bach als liturgisch componist openbaarden. Een absolute voorwaarde voor het vol ledig ondergaan van muziek lijkt ons in het algemeen het eenzijdige visuele con tact van kijkers en uitvoerenden zeker niet. Zelfs de door de televisie uitgezon den orkestconcerten waren onbevredi gend omdat de luister-concentratie door de bewegelijkheid en het karakter der beelden zeer belemmerd werd. Een huis kamer met televisietoestel kan onmoge lijk een vervanger voor de concertzaal zijn. Bij deze uitzending echter werden de uitvoeringen de dragers van een verheven gedachte, mededelingen van geestelijke ervaringen gericht tot toehoorders en kij kers van eenzelfde innerlijke gerichtheid. Deze uitvoering gaf meer dan alleen mu zikale indrukken en daarom was het van betekenis zich in zekerè zin verbonden te weten met de uitvoerenden, getuige te zijn van de innige overgave, waarmede de sopraan Carolyn Stanford haar soli ver tolkte, voor een enkel duet in samenwer king met de bas David Hollestelle, de die nende aandacht gade te slaan, waarme de het N.C.R.V.-vocaal ensemble de can tategedeelten met eenvoudig-schone klank zong en het Radio Bach-orkest met zijn instrumentale solisten zo voortreffe lijk zijn taak volbracht, met vaste hand geleid door Marinus Voorberg. Twee fraaie films, de een handelend over de schoonheid van het Engelse land schap en zijn oude kerken, de ander over het leven van de Laplanders en Eskimo's vormden de inleiding van deze geslaagde televisie-avond. Beeldschermer HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de Jeugd 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8 00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.3a Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan.. voor uit, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Lichte muz. (12.3012.33 Land- en tuinb.meded.i. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.1a Zonnewijzer. 13.20 Flatennieuws. 13.35 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de kinderen. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitzend.: De Zilvervloot. Een spaarpotpourri met muziek uit de West, dit maal met een Spaans accent. 18.00 Lichte muziek. 18.20 Gram. 18.30 Radio-volksuniversiteit: Kli maat-wisselingen op aarde in verband met de ijs tijden, door prof. dr. G. L. Smit Sibinga. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Dialoques des Carmelites, opera. 21.25 Ka- mermuz. 22.00 Gram. 22.30 Nieuws. 22.40 De armen zult gij altijd bij u hebben, praatje. 22.50 Dialo ques des Carmelites, opera (verv.j. 23.40 Gram. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 Voor de zieken. 12.00 Orgelspel. 12.20 Regeringsuitz. Landb.rubri.: 1. Het landbouwkundige weeroverz. 2. De agrarisch-sociale voorlichting. 12 30 Land en tulnbouwmede. 1233 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muziek. 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Bariton en piano. 16.00 Van mens tot mens. lezing. 16.15 Gram. 1630 Voor de jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, praatje. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Niet naar ber voor de witte bedjes, report. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 19.45 Journaal. 19 55 Hang het aan de grote klok, propaganda-actie. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar progr. 22.00 Stereofonische uitzending: Utrechter Te Deum. 22.30 Nieuws en beursber. v. New York. 22 40 Gram. 23.10 Voordr 23.25 Gram. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Gram. 12.15 Pianorecital 12.30 Weerber. 12.34 Tuinb kron. 12.40 Pianorecital (verv.). 13.00 Nieuws. 13.15 Instr. ens. 14.00 Schoolradio. 15 45 Vlaamse instr. muz. 16 02 Duitse les 16.17 Gram. 16.30 Ork.concert. 17.00 Nieuws. 17.10 Pianorecital 17.40 Boekbespr. 17.50 Voor de jeugd 18.20 Voor de soldaten. 1830 Sportkron. 19.00 Nieuws. 19.50 Praatje 20 00 Voor de vrouw. 21.00 Ork.concert 22.00 Nieuws. 22.15 Italiaprijs 1959. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR DINSDAG NTS: 19.30 Int. agrarisch nieuws 20 00 Journaal en weeroverzichL AVRO: 20 20 Wetensch. progr. 20.35 Film. 21.00 Speelfilm. 22.25 Sluiting. Staatssecretaris Calmeyer van het mi nisterie van Defensie heeft verklaard dat zijn beantwoording van een vraag uit de Tweede Kamer omtrent incidenten bij een legeroefening „niet geheel juist" geweest is, omdat hjj aanvankelijk niet goed was ingelicht. In een „hernieuwd antwoord" aan de vragensteller, de communist Borst, zegt hij thans het volgende: „Een eerste luitenant, waarnemend commandant van de b-compagnie van het 11de bataljon Garde-Grenadiers heeft op 26 september met een adntal militairen van zijn compagnie een zogenaamde cross country gehouden, waarbij hij opdracht gaf hem één voor één te volgen bij alle hindernissen, welke bij deze oefening door de luitenant, als eerste, zouden worden ge nomen. De tocht voerde door weilanden, over prikkeldraad, door sloten en door het water van de rivier de-Rijn, tussen de kribben". „Voor en tijdens het waden door het ri vierwater is enige malen bevel gegeven elkaar bij de handen (ingepolst) vast te- houden. „De gekozen route liep oorspronkelijk in de richting van het zichtbare deel van het kribbehoofd. Doordat de diepte van het water over enkele meters vrij snel toe nam, kon de kracht van de stroom zich doen gelden en geraakte een deel der mi litairen in voor hen te diep water. Een aantal van deze militairen kon niet zwemmen. Door stroom meegesleurd „De krib is niet omtrokken, hetgeen ook niet in de bedoeling lag van de comman dant. Een aantal militairen is echter, toen zij de grond onder de voeten kwijt geraak ten, om de krib heen gedreven. Enigen van hen verdwenen hierbij een- of meer malen onder water, met het gevolg, dat om hulp geroepen werd en verwarring ont stond onder degenen, die zich nog op het droge of gedeeltelijk in het water bevon den. Ondanks deze verwarring zijn door doortastend optreden allen, die zich in ge vaar bevonden, op het droge gebracht". .Kunstmatige ademhaling in de ware zin des woords is niet toegepast wel had den enige militairen water binnengekre gen. Om dit water te verwijderen, is een dergelijk soort hulp verleend". „Bij een vijftal militairen zijn braakver- schijnselen voorgekomen in dien zin, dat zij het binnengekregen water hebben uit gespuwd. Geen der militairen heeft zich ten gevolge van de oefening onder medi sche behandeling behoeven te stellen". Excuses van luitenant BJ„De luitenant heeft ter plaatse zijn ex cuses aan de militairen aangeboden en en- •kelen hunner bedankt voor hun reddings werk. Het is echter niet juist, dat de bataljonscommandant, luitenant-kolonel Kroon later zou hebben gezegd, dat „in Rusland bij oefeningen altijd soldaten ver drinken". „Een soldaat heeft een klacht bij de ba taljons-commandant ingediend over het door de luitenant gegeven bevel. Op de achterzijde van dit beklagschrift was een dertigtal handtekeningen gesteld waar bij de namen echter niet in blokletters of andere duidelijk leesbare letters werden vermeld welke niet verder in beschou wing zijn genomen". „De reeds door de hierbij betrok ken militaire autoriteiten aan deze zaak gegeven afdoening geeft de staatssecretaris geen aanleiding tot het treffen van verdere maatregelen. Wel heeft hij de verantwoordelijk heid voor het feit, dat de hem aan vankelijk verstrekte inlichtingen heb ben geleid tot een niet geheel juiste beantwoording der gestelde vragen, nader doen onderzoeken. Indien daar toe aanleiding mocht bestaan, zal een en ander aan de eisen der krijgstucht worden getoetst". Twaalf politiemannen uit zes Europese landen regelden zaterdag in Hengelo het verkeer bij de opening van 'n nieuwe tun nel onder de spoorlijnen vaar Almelo en Zutphen, die de binnenstad verbond r-^t de wijk waarin de grote metaalindustrieën zijn gevestigd. De tunnel, die 25 meter breed is en vijf doorgangen heeft draagt de naam „Europatunnel". Het gemeentebestuur had mr. E. M. J. A. Sassen. Europese commissaris voor Euratoom, uitgenodigd de openingsplech tigheid te verrichten. Hij hield een warm pleidooi voor meer en betere contacten tusseh Europese volken. Zeven meisjes uit verschillende landen trokken vervolgens de hekken die de tunnel nog afgesloten hielden weg, waarna de genodigden een wandeling door de tunnel maakten. Aan de zuidzijde onthulde de Commissaris der Koningin, ir. Ridder de van der Schuren, mr. Sassen en burgemeester Lambooy een metaalplastiek van de Enschedese kunste naar P. van Eyl. Daarna reden meer dan honderd wagens van Hengelose bedrijven door de tunnel. Prof. dr. P. Smits te 's Gravenhage, sinds 1950 eervol ontheven van zijn ambt als predikant der Nederlandse Hervormde Kerk, met de rechten als van een emeri tus predikant, en tot voor kort voorganger der „Vereeniging van Vrijzinnige Her vormden", is door het Hervormd Kerke lijk Opzicht in Zuid-Holland ontzet uit zijn predikantsrechten en ontzet van zijn functie als lid van de Raad voor de Zaken van Kerk en Theologie, zo deelt het pers bureau van de Hervormde Kerk mee. Aan deze mededeling wordt toegevoegd, dat het hier gaat om een tuchtmaatregel wegens prof. Smits' onchristelijke belij denis (en zijn pogen zich aan het kerkor- delijk opzicht te onttrekken), getuige zijn geruchtmakend artikel van Goede Vrij dag 1959 „Waarom stierf Jezus" en zijn reacties op de bezwaren, die tegen zijn ar tikel, ook door ambtelijke vergaderingen, der kerk, waren ingebracht. Het besluit tot toepassing van deze bij zondere middelen ter handhaving van de kerkelijke tucht is genomen op vrijdag 13 november 1959 door de Commissie voor het opzicht uit de provinciale kerkverga dering van Zuid-Holland. Het treedt zo de betrokkene zich niet op de generale sy node zou beroepen in werking op de dag, waarop de termijn voor hoger beroep is verstreken (11 december). Inmiddels is gebleken, dat de synode na 13 november ptof. Smits niet herbenoem de (bij periodieke aftreding) in de Raad voor de Zaken van Kerk en Theologie, zon der dat zij van deze tuchtuitspraak reeds op de hoogte kon zijn. De meer recente publikaties van prof. Smits over „het ge bed om regen" zijn bij de behandeling van de. zaak betreffende zijn artikel van Goe de Vrijdag niet ter tafel geweest. De landrechter in Hollandia in Nieuw- Guinea zal morgen uitspraak doen in de zaak tegen de advocaat mr. I. O. de R., aan wie valsheid in geschrifte en opzette lijk gebruik van het valse geschrift ten- laste was gelegd. Mr. de R. zou deze mid delen hebben aangewend om het voogdij schap over een minderjarig kind te krij gen. Voor het landgerecht heeft hij het tenlaste gelegde toegegeven. De officier van Justitie hield in zijn re quisitoir er rekening mee, dat mr. De R. geen enkel financieel voordeel had beoogd of genoten, en ook met het feit, dat pas op de zitting gebleken was, dat een der getuigen, voor wie de valsheid in geschrif te was gepleegd, zelf ten eigen bate deze vervalsing had gesuggereerd. De offi cier eiste vier maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk. 21 2223. De vis was weg. Zuchtend ging Ipso een nieuwe worm aan z'n haak doen. Maar toen herinnerde hij zich opeens, wat de vis had gezegd. Er was iets op de bodem van het bootje gevallen Hij bukte zich en zocht de planken af; toen zag hij iets schitteren. Wat kon dat zijn? Hij stak z'n hand uit en pakte het voorwerp op. dat daar in de zon lag te glinsteren. Een ring.' riep hg verbaasd. Een gouden ring.' Hij bekeek het ding in z'n hand. Ja. het was een ring, met een steen; dat zag er wel echt uit als iets heel kostbaars.' Welwelmompelde Ipso beduusd. Die vis heeft dus woord gehouden! Ik beleef vandaag wel wonderlijke dingen. Generaal Humberto Delgado, de 53-ja- rige Portugese oppositieleider, die in 1958 kandidaat bij de presidentsverkiezingen in Portuga. is geweest, is zondagavond met een Engels vliegtuig uit Londen op Schiphol aangekomen. In Londen heeft hij besprekingen gevoerd, naar hij verklaar de, met politieke figuren van de drie par tijen. Tijdens een onderhoud met kapitein A. van der Most van Speijk, districtscom mandant van de Koninklijke Marechaus see te Amsterdam, vernam de Portugese politicus dat de minister van Justitie van hem verwacht dat hij zich tijdens zijn verblijf in Nederland zal onthouden van extreme uitlatingen en niet in het open baar zou optreden, waaronder ook wordt verstaan het houden van persconferenties en het optreden voor televisie en radio. Aan een verslaggever van het ANP deel de generaal Delgado na het onderhoud met de marechaussee-officier mee, dat hij zich zou houden aan dit verzoek en dat dien tengevolge de persconferentie, die hij vanmiddag in Amsterdam zou houden, afgelast wordt. Door een misverstand was de internationale secretaris van de Partij van de Arbeid, de heer M. van der Stoel, njet op Schiphol aanwezig om generaal Delgado af te halen. Tijdens zijn verblijf in Amsterdam zou de generaal, naar hij verder mededeelde, zich beperken tot het voeren van particuliere gesprekken met enkele figuren van de Partij van de Ar beid. Woensdag Vertrekt hij naar Parijs. Generaal Delgado maakt een rondreis door West-Europa Advertentie <-xxx<*x*x*x-x*Xv£x-x-^x-x-x-x-x-xxxxx 58. Haarlemse Ouderraad. Als opvolger van de heer A. Porcelijn is tot voorzitter van de Haarlemse Ouderraad gekozen de heer G. J. Janssen. Hm, zei de commissaris. Het is altijd verstan dig de lachers op je hand te hebben, maar veel ver schil zal het in dit geval niet meer maken. En het ge baar ligt Christiane d'Engoult in feite niet. Ik vind de rol eigenlijk beneden haar geestelijke stand. Dat zij van haar bepaald indrukwekkend uiterlijk geen beter ge bruik maakt, begrijp ik niet. Het is... Abnormaal? vroeg de rechter spottend. Duchemin bleef met een nijdig gezicht zwijgen. Vera Daï Do had de plaats van juffrouw d'Engoult in de getuigenbank ingenomen. Zij bevestigde dat Vin don pogingen had gedaan haar man geld af te persen, zonder te vertellen in welk verband. De president stelde op dit punt geen vragen Vindon zelf beschreef zij in nauwkeurige en weinig verfijnde, haast grove, termen. Na afloop van haar getuigenis verliet zij de zaal niet. Christiane d'Engoult daarentegen was al verdwenen eer het lachen dat zij door haar laatste opmerking had uitgelokt, geheel was weggestorven. De bode leidde nu Chantal Rivière binnen. Haar jeugdig en aantrekkelijk uiterlijk bracht de zaal in opschudding. Zij glimlachte haar verloofde vol ver trouwen toe met een genegenheid, die de zaal tot de laatste aanwezige overtuigde. Del forge stond op en bleef staan terwijl zij haar verklaring aflegde. Hij zag nie mand anders meer dan haar en het was of zij tot hem alleen het woord richtte. Zij leken in hun liefde zo vol komen oprecht en betrouwbaar, dat het nauwelijks viel in te denken, dat zij het in andere levenssituaties niét zouden zijn. Kijk eens, Duchemin, zei Lheureux, Dit is het argument dat zij nog achter de hand hadden. Alleen dat jonge knappe ding al maakt het haast ondoenlijk hem de zwaarste straf te geven. Met een stem die snel won aan zekerheid en kracht deed Chantal Rivière verslag van de afschuwelijke aan val die Vindon op de nagedachtenis van haar broer had gedaan. De zaal huiverde Van alle kanten klonken verontwaardigde uitroepen en de president trad er niet tegen op. De kolonel in de jurybank trilde en de huis vrouw had tranen in de ogen. In de geladen stilte van de gerechtszaal klonk de stem van het meisje: Geloof me. meneer de president, wanneer mijn ver loofde Vindon had gedood, zou hij dit gedaan hebben dadelijk nadat deze man de nagedachtenis van mijn broer aantastte en hij zou het met zijn eigen handen hebben gedaan, of met zijn voeten desnoods. Hij zou hem als een giftige slang hebben verpletterd. Ik zou trouwens hetzelfde hebben kunnen doen wanneer ik over voldoende lichaamskracht had beschikt. Maar geen van ons beiden zou hem met een vuurwapen hebben ge dood met het wapen van een moordenaar. De verrukkelijke eenvoud van hen die overtuigd zijn van hun gelijk, sprak méér voor haar dan morele ver ontwaardiging of welgekozen bewoordingen hadden kun nen doen. De feiten waren verpletterend, maar Chantal Rivière wilde men graag geloven. Kan Pierre die middag, tijdens de worsteling met Vindon, de beschikking hebben gekregen over een of ander vuurwapen? Over de revolver van Vindon zelf, bij voorbeeld? Onmogelijk. Hij zou het mij verteld heb ben zodra hij mij weer ontmoette. Ik stond buiten op hem te wachten. Ik verzeker u dat wij ons die middag niet hebben ontdaan van het wapen, waarmee de mis daad waarvan men ons ten onrechte beschuldigt is gepleegd. Meer heb ik niet te zeggen. Met toestemming van de president ondervroeg de pro cureur-generaal deze getuige eindeloos lang over de wijze waarop de „vereniging van slachtoffers" op de dag van de misdaad de tijd had besteed. Men begreep niet wat hij hiermee beoogde. Misschien bedoelde hij niets anders dan de algemene stemming, die te zeer in het voordeel van Delforge overhelde te beïnvloeden. Misschien wilde hij dit merkwaardige proces, waarin na het voorlezen van de acte van beschuldiging eigen lijk niemand meer was beschuldigd dan het slachtoffer in een ander klimaat brengen. Maar mr. Beuvry, die ditmaal blijkbaar op zijn tellen paste, gaf hem niet de kans de stroom van sympathie kort te sluiten: Juffrouw Rivière, vroeg hij is deze afschuwe lijke aanval op de bewonderenswaardige nagedachtenis van uw broer voor u aanleiding geweest u op te geven als parachutiste-verpleegster voor het front in Indo- China? Ja... eerlijk gezegd wel, antwoordde Chantal met voldoende verbazing om ieder te overtuigen dat er geen sprake was van een voorbereid vraag- en antwoordspel. En om uw verloving te verbreken? Ach, ik ging er niet van uit dat mijn dienstnemen in Indo-China onvermijdelijk een eind maakte aan mijn verloving met Pierre Delforge. maar in de praktijk... En u houdt van Pierre Delforge? Mr. Beuvry vervolgde, om het meisje een overbodig antwoord te besparen, ogenblikkelijk: Zijn de verliescijfers aan het Franse front in Indo- China u nauwkeurig bekend? Niet nauwkeurig, meneer Beuvry. Maar ik weet natuurlijk evengoed als ieder ander dat deze strijd ons jaarlijks een groot aantal officieren en een overeen komstig aantal soldaten kost. Hebt u tevoren niet overwogen dat uw kansen om terug te komen al heel gering waren? Beslist niet. En waarom niet? vroeg de oude advocaat met milde stem. Chantal gaf niet dadelijk antwoord. Beuvry zei in haar plaats: Laat mij voor u onder woorden bren gen, juffrouw Rivière, wat men doorgaans niet graag over zichzelf vertelt. U hebt van tevoren niets, maar dan ook niets overwogen omdat u niet het plan had uit Indo-China terug te komen. U zoudt u hebben opgeofferd Met haast onbewust talent toonde Beuvry de zaal een betraand gelaat en daarmee wendde hij zich tot het hof: Heren van de rechterlijke macht, leden van de jury, iemand heeft Vindon vermoord Wij wachten op het bewijs dat wij dit zijn geweest. Inmiddels zeggen wij: „wij zijn niet schuldig". De zaal stampvoette, er klonken luide kreten van bij val. Misschien deed dat de president besluiten de zit ting onverwacht te verdagen tot des middags. Lheureux en Duchemin maakten samen een korte wandeling langs de Quai aux Fleurs, zonder iets van de rivier, van de Cité of van de voorbijgangers die van een haast zomerse dag genoten, ook maar iets te zien. Van onze kant bezien is het proces ten einde zei de rechter. -»■ Eén ding moeten wij echter nog afwachten, namelijk de strafmaat. Jij vroeg je op een gegeven mo ment af welke gedragslijn de verdediging volgde. Dat is inmiddels wel duidelijk. De oude Beuvry verzoekt het hof: le Wilt u ons onschuldig verklaren. 2e Wanneer u zo ver niet wilt gaan verzoeken wij u te verklaren dat wij een voortreffelijke daad hebben verricht. Dit is onzinnig en dwaas en niet ongevaarlijk voor zijn cliënt. Advertentie HEERLIJK AAN UW VOETEN beige - cognac 1 linde groen reseda. In kinder- maten Dames 8.95 9.95 xWffflvw -Uk i KRUISWEG 50 HAARLEM (Wordt vervolgd) ber). Zondagmiddag arriveerde uit Parijs op Schiphol ex-koning Michael van Roeme nië, die vergezeld was van zijn echtgeno te. Zij zullen enkele dagen als gasten van de Koningin op Soestdijk vertoeven. Woensdag vertrekken zij per vliegtuig naar Zürich. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Biggekerke (toez.) G. A. Odé, vicaris te Zeist. Aangenomen naar Zwolle (toez.) (als jeugdpredikant) G. E. Zevenbergen te Hekelingen; naar Marken (toez.) E. F. Verbaan, vicaris te Delft. Geref. Kerken Beroepen te Schildwolde H. Kremer, kand. te Eén (Dr.). Bedankt voor 's-Gra- venzande (vac. L. J. Boeijinga) J. van Dalen te Nieuw-Loosdrecht. Stadsschouwburg: Vandaag tot en met vrijdag 20.15 uur: Nederlandse Comedie met „Twaalf gezworenen". Minerva Theater (foyer): Vandaag 20.15 uur: Concert Didi Santers, mezzo-sopraan en Jaap Spigt, cembalo (Heemsteedse Kunstkring). BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met woensdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en don derdag 14 en 16.15 uur: „Warlock", 14 jaar. Donderdag 19 en 21.15 uur: „08/15", derde deel. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De spion van Tokio", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tdt en met don derdag 14 en 19.30 uur: „The nun's story", 14 jaar. Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Haar eerste ren- dez-vous", alle leeftijden. Donderdag 14 en 20 uur: „De dictator", 14 jaar. Minerva Theater:' Vandaag en dinsdag 20.15 uur: „God's little acre", 18 jaar. Woensdag en donderdag 20.15 uur: „Als de kraanvogels overvliegen", 14 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Some like it hot", 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Slacht offers van het trottoir", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Mensen in het hotel", 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Dinsdag 20 uur: „Het beest in mensengedaante", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel: Tot 20 december dage- lijkt 10 tot 17 uur en zondag 14 tot 17 uur: Expositie van werk van Judith Laqueur— Révész en M. C. Escher. Frans Halsmuseum: Tot 11 januari dage lijks van 10 tot 15 en zondags van 13 tot 15 uur: Expositie „Kunst in het klein, de schoonheid van oude tegels". Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 6 december dagelijks (behalve zon dags) van 11 tot 17 uur: Expositie van werk van Cftapon. Hof van Heemstede: Expositie van werk van Liesbeth Sayers, Joz. de Ridder, F. A. van Velsen en Jan Wiegman. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 december dagelijks (ook zondags) van 10 tot 22 uur: Expositie van werken van Theodoor Heijnes. Van 1 december tot 1 januari: Expositie van tekeningen van George Rueter. Museum „Het Huis Van Looy": Tot 14 december dagelijks van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. des zondags van 14 tot 17 uur: Ledententoonstelling van het Genootschap „Kunst Zij Ons Doel". (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 27 novem-

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 4