Groentjes Omvangrijk cultureel akkoord tussen Engeland en Rusland Parkeerverbod in Londense city WOENSDAG 2 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 15 Einde van storing der BBC-uitzendingen y te wachten? Orthodox-Rooms overleg in Jeruzalem Vliegen en varen naar Australië gelijk in prijs Praag belooft vrijlating van Westduitse piloten Scheepvaart Kleine Zaken-annonces a. een (leerling) calqueur of caqueuse b. een aankomend tekenaar PQPPEWIEGEN Rotan poppewagens (Van onze correspondent in Londen) Volgende op een soortgelijke overeen komst tussen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie hebben Engeland en Rusland dinsdag in Londen een overeenkomst ge tekend inzake culturele en wetenschap pelijke en technologische uitwisseling op grotere schaal dan ooit tevoren. De overeenkomst geldt voor een jaar, in gaande 1 april 1960 en zal. naar beide re geringen hopen, elk jaar worden verlengd. Macmillans bezoek aan Moskou in februa ri van dit jaar heeft op dit gebied de din gen aan het rollen gebracht. De Engel sen zijr. nog altijd ontstemd over de sto ring van de voor Rusland bestemde B.B.C.-uitzendingen maar deze kwestie zal thans nader onder ogen worden ge zien zodat er hoop bestaat, dat er op dit voor beide kanten uiterst tere punt iets zal worden bereikt. De overeenkomst welke na een week on derhandelingen met een Sovjet-delegatie onder leiding van Georgi Zoekov, voorzit ter van de Russische staatscommissie voor culturele betrekkingen met het bui tenland, is tot stand gekomen, voorziet in de uitwisseling van wetenschapsmensen, onder wie medische specialisten, veeart- senijkundigen, landbouwonderzoekers, alsmede specialisten op het gebied van de industrie, transport en bouwkunde, on derwijskrachten, technici en studenten, to neel- en balletgezelschappen en symfo nieorkesten. Twaalf hoogleraren zullen over en weer voordrachten houden, waar bij ook in beide landen universitaire zo mercursussen zullen worden gegeven. Iets heel bijzonders is wel, dat van bei de kanten twee filosofen van naam zullen worden uitgewisseld. Afgestudeerden zul len wederzijds worden uitgenodigd voor het maken van speciale studies in het an dere land of om hun talenkennis te ver beteren. Het beroemde Engelse toneelge zelschap „Old Vic" gaat met zijn klassieke repertoire naar de Sovjet-Unie evenals het Royal Philharmonic Orchestre onder leiding van Engelands grootste dirigent, JERUZALEM (Reuter) Aartsbis schop Athenagoras, patriarch van Istan- boel en geestelijk leider van de oosters orthodoxe kerk, heeft de vorige week in Jeruzalem besprekingen gevoerd met de Rooms-katholieke patriarch van Jeru zalem, de waarnemende Grieks-katho lieke en de Armeense patriarch over een vereniging van de Oosterse en Westerse kerken. De besprekingei. waren bedoeld om de verschillen te effenen, die Athena goras overigens als „bijzonder gering tus sen christelijke broeders" beschreef. Van 1 januari 1960 af zullen de prijzen van het luchtverkeer voor emigranten van Nederland naar Australië en Nieuw Zee land belangrijk worden verlaagd, zo deelt de K.L.M. mede. Het tarief wordt gelijk aan dat van het vervoer per regerings schip naar deze landen. Voor de emigrant maakt het dan dus financieel geen ver schil of hij per schip of per vliegtuig naar Australië of Nieuw Zeeland reist. De K.L.M. zal behalve de normale lijn- machine, die elke zaterdag van Schiphol naar Australië vertrekt, elke donderdag een speciale emigrantenvlucht maken. Naar Nieuw Zeeland zal de K.L.M. naar behoef te zo mogelijk elke maand één vlucht ma ken. De bestemming zal Christchurch of Auckland zijn, afhankelijk van 't reisdoel van de meerderheid van de emigranten De eerstvolgende vlucht naar Nieuw Zeeland wordt op 18 februari van Schiphol af uit gevoerd. LONDEN (UPI) Met ingang van deze week geldt in de Londense binnenstad een algemeen parkeerverbod, waarin alleen uitzonderingen bestaan voor plaatsen waar parkeermeters staan, of parkeer plaatsen zijn. De Londense city en een gro te strook er omheen zijn dan „rose zone" geworden. De bedoeling hiervan is de ver keersdrukte voor en tijdens de komende feestdagen zoveel mogelijk aan banden te leggen. De politie heeft opdracht gekregen hard op te treden in gevallen waar de be palingen overtreden worden. De vraag waarom er in Londen een „ro sé zone" is, inplaats van een rode of een blauwe Parijs heeft immers het zone systeem uitgevonden, met zijn „zone bieu" heeft de minister van verkeer Marples in het Lagerhuis geantwoord dat Engeland geen mogelijkheid wil openla ten voor politieke bijgedachten. De Londense politie zal versterking krijgen voor de verscherpte controle, en extra materieel om in de eerste dagen de dan nodige extra hijskraanwagens in de strijd te kunnen werpen. Men verwacht dat de eerste dagen nog veel zondaars zullen bestaan. De Tsjechoslowaakse militaire missie te Oost-Berlijn heeft laten weten, dat de twee te Praag gevangen gehouden West duitse straaljagerpiloten dezer d (gen zul len worden vrijgelaten. Deze mededeling werd gedaan aan twee socialistische Bondsdagleden, die bij de missie om een visum hadden gevraagd voor een reis naar Tsjechoslowakije. Zij wilden te Praag met de beide vliegers spreken. Dat was niet nodig, deelde de missie mee, want beide piloten zullen toch binnenkort worden vrijgelaten. Men verwacht te Bonn, dat de vliegers nog deze week aan de grens aan de West duitse politie zullen worden overgegeven Daarmee is de vrees dat de Tsjechen de beide piloten een proces zouden aandoen, weggenomen. De Tsjechen hebben toch al een niet goed figuur geslagen door de vliegers wekenlang vast te houden zonder de buitenwereld hiervan op de hoogte te stellen. de reeds 80-jarige, maar nog uiterst vita le Sir Thomas Beecham, dat een tournee van een maand door de Sovjet-Unie zal maken. Het Leningradse Symphonie Orkest komt naar Engeland en zal optreden tijdens on der andere het Edinburgh Festival. De bal letgroep van het Kirovtheater in Lenin grad zal opvoeringen geven in Engeland, alsmede een kleinere groep van 15 tot 20 balletdansers, die ook samen met het Brits ballet zullen optreden. Er zullen tentoonstellingen van Britse kunst in Moskou en Leningrad worden georgani seerd, als tegenprestatie voor de tentoon stelling van Russische kunst welke in ja nuari in Londen is gehouden. Ook is er een plan voor wederzijdse muziek-festi- vals in Londen en Moskou. De vroegere filmweken zullen worden voortgezet en tevens het bezoek voorbe reiden an filmtechnici om eikaars proble men te bespreken. De sportsamenwer- king en het toerisme zullen meer dan ooit worden bevorderd. Ook het blindenwerk is in de uitwisseling ingeschakeld, waar bij men eikaars methoden op het gebied van de blindenzorg zal bestuderen. Beide landen geven uitdrukking aan hun verlangen om de uitwisseling te bevorde ren van niet gouvernementele organisa ties, speciaal van jongeren en leggen de nadruk op het belang dat zij allerlei men sen in het ontvangende land ontmoeten om zich op de hoogte te stellen van hun werk, studie en sociale leven. Het welslagen van het plan hangt voor een belangrijk deel af van de bereidheid van particuliere or ganisaties en enkelingen om aan het voorgestelde contact mee te doen. De over eenkomst maakt geen melding van boe ken en tijdschriften. Zoals bericht is wordt er op het ogenblik in Moskou een Britse boekententóonstelling gehouden waar bij na 4000 boeken zijn uitgestald. Deze ten toonstelling trekt enorme belangstelling. Er zijn Russen, die er een hele dag blij ven. Een Rus komt dagelijks terug om de vier delen van Churchills oorlogsgedenk schriften te lezen. Er is ook grote inte resse voor boeken over de Britse koninklijke familie. Aagtedijk 1 200 m. z.w. K. St. Vine, n Duinkerken Abida l'te Rotterdam. Achilles 1 te Buena Ventura. Aemaea 5 te Fao verwacht. Aegis 1 v. Port Au Prnice n. Port de Paix. Agamemnon 2 te Amsterdam. Akkrumdijk 1 v Los Angeles n. San Francisco. Alamak 1 v. Port Said n. Aden. Alca 1 te Moengo verwacht. Alcor 1 v. Las Palmas n. Antwerpen. Aldabi 1 v. Bahia n. Las Palmas. Alhena 1 te Buenos Aires v. Santos. Alioth 1 70 m. w. Oporto n Antwerpen Alkes 2 v. Rio de Janeiro n. Santos. Alkmar 1 v. Abadan n. Madras. Almdijk 1 v. Rotterdam n. Antwerpen. Alnati 1 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alwaki 2 te Gdynia Amalie B 1 te Karachi. Ameland 1 v. Liverpool n. Ardrossan. Amerskerk 1 te Antwerpen v. Hamburg. Ammon 1 v. Norfolk te Baltimore. Ampenan 1 45 m. n. Finisterre n Marseille. Amstelkroon 1 v. Albany n. Bombay. Amstellaan 1 v New York n Bridgetown. Amstelmolen 1 330 m. o.z.o. Socotra. Amstelpark 1 te Cardiff verwacht. Amstelvaart 1 180 m. n.w. Goa n. Basrah. Andijk 1 780 m. wzw. Landsend n. Le Havre. Annenkerk 2 te Durban. Arendskerk 1 te Antwerpen v. Hamburg. Ares 3 te Buena Ventura verwacht. Arkeldijk 2 te Makassar. Arnedijk 1 v. Hamburg n. Rotterdam. Asterope 2 v. Amsterdam n. Hampton Roads. Astrid Na ess 1 212 m. o Malta n. Augusta. Attis 1 20 m o.n.o. Curacao n. Houston. Axeldijk 1 190 m. n.n.w. K. Stroque n. Rio de Jan Baarn 1 te Hamburg. Bawean 1 100 m. n.o. K. Canaveral n. Newport N. Bengalen 2 te New Orleans verw v. Barranquiila Beninkust 1 v. Capecoast n. Accra. Billiton 1 470 m. n o. Guam. Bonita 2 te La Ceiba verwacht v New York. Borneo 2 te Bremen. Boskoop 1 v. Maracaibo n. Antwerpen. Breda 2 v. Guanta n Maracaibo. Caltex Delfzijl 1 v Hoek v. Holl. n Kopenhagen. Caltex Gorinchem 1 v Kopenh. n. Br.bütte'koog Caltex Leiden 1 85 m. o.z.o. Kp. St. Vincent naai Immingham. Caltex Rotterdam 1 43 m. z.z.o. Brothers eiland naar Bandar Mashur. Caltex Utrecht 1 v. Suez n. Perzische Golf. Camerounkust 2 v. Hamburg n. Antwerpen. Camitia 1 te New Orleans v. Curacao. Casamance 1 170 m. w.z.w. K. St. Vine n. Nantes Castor 30 te Hamburg v. Bremen. Ceres 1 v. Amsterdam. 2 te Bremen. Ceronia 1 200 m. n.o. Singapore n. Hongkong. Charis 30 v. Bonaire n Guiria Cinulia 30 150 m. n.o. Recife n Curacao. Cities Service Valley Forge 1 460 m. n.w. Ascen- ension naar Philadelphia. Clavella 1 dw. Plymouth n. Stanlow. Cleodora 1 v. Hongkong n. Yokkaichi. Colytto 1 870 m. z.w. Fayal n. Curacao. Congokust 1 v. Dakar n. Le Havre Cradle of Lib. 1 260 m. n.w. Mona n. Amuaybay Dahomeykust 1 v. Hamburg n. Antwerpen. Daierdijk 1 40 m. z.w Azoren n. Southampton. De Eerens 1 rede Djibouti. Delft 1 300 m. w.z.w. Larrdsend n. Curacao. Diemerdijk 2 v. S. Francisco n. Portland lOreg i Dongedijk 1 te Los Angeles v. San Frascisco. Drente 1 v. Port Swettenham n. Penang. Eenhoorn 1 te Kavalla. Esso Nederland 1 220 m. n.w. Mekka n. Fao. Esso Rotterdam 1 85 m. n.w. Berlenga n R'dam. Fravizo 1 250 m. w. Oporto n Tampico. Friesland KRL 1 110 m. z.o. Malta n. Lissabon. Friesland SSM 1 v. Esbjerg n. Immingham. Gaasterkerk 1 130 m. z.o Minicoy n. Aden. Gaasterland 1 te Porto Alegre verwacht v. Santos. Guineekust 2 v. Antwerpen n. Freetown. Hathor 1 150 m n.w. Alexandria n Alexandrië. Helicon 1 v. Port ot Spain n. Caripito. Hera 1 110 m. w Ouessant n. Port of Spain. Hersilia 30 270 m. z w. Landsend n. Brake. Hestia 1 te Rotterdam. Hilversum 1 te Mobiel verwacht v. Bermuda. Hispania pass. 1 Gotland n. Leningrad. Holenarecht 1 30 m. w. Kp. Finisterer n. Savona Houtman 1 150 m. z.o. Albany n. Adelaide. Isis 1 80 it}, n.o. Havana n. Tampa. Jason 2 te Cartagena Jos. Frering 1 180 m. n.o K. Finist n. IJmuiden Kaap Hoorn 1 55 m. n Cairns n. Sydney Kabylia 1 v. Rio Grande n. Belem. Kalinga verm. 1 v. Cardon n. Wjlmington (Cal.) Kalydon 4 te Curacao verwacht Kamperdijk 1 te Bremerhaven v. Hamburg. Kara 4 te Groton (Providence) verwacht. Karachi 2 te Colombo. Karakorum 2 v. Napels n. Halifax. Karimata 1 V.Singapore n Bangkok. Kellia 1 210 m. w. Ouessant n. Curacao. Kerkedijk 2 v. Rotterdam n. Antwerpen. Kermia 1 360 m. n.n.w Brisbane n. Auckland. Khasiella verm. 1 v. Kopenhagen n. Rotterdam Kieldrecht 1 v. Colombo n. Aden. Kinderdijk 1 440 m. w. Azoren n. Antwerpen. Kloosterdijk 1 200 m. w.z.w. Landsend n. Tampico Koningswaard 30 v. Buenos Aires n. Curacao. Kopionella 2 te Rotterdam. Koratia 1 v. Yokkaichi n. Miri. Korovina 1 190 m. o. Salvador n Buenos Aires. Krebsia 1 580 m. o. Sydney. 3 te Sydney verw. Kryptos 3 te Berre verwacht v. Mena. Kylix 2 te Rotterdam verwacht. Laertes 1 200 m. w.z.w. Colombo n Penang. Larenberg 1 105 m. n. Kp. Verde n. Antwerpen. Laurenskerk 1 te Abadan. Limburg 1 te Suez v. Djeddah. Lindekerk 1 te Basrah, 4 te Abadan. Louis Lantz 1 te Monrovia verwacht. Maetsuycker 1 v. Singapore n. Port Swettenham Malea 1 te Pladju. Mariekerk 1 te Rotterdam. Marnelloyd 1 te Dumaguette. Medon 1 v. Puerto Limon n. Kingston. Meerdrecht 1 v Batonrouge n. Rotterdam. Meliskerk 2 v. Antwerpen n. Bremen. Mentor 1 330 m. z.w. Kp Ouessant n Amsterdam vl.ssissippilloyd 1 770 m. o.z.o. Bikini n. Balboa. Mohamed Reza Shah pass. 1 Aden n. B Mashui. Montferland 1 100 m. n.w Finisterre n. L Palmas vlijdrecht 1 v Amuaybay n. New York. Naess Commander 1 190 m o. Gibraltar n. Mena Naess Lion 1 65 m. w.n.w Greenock n. Pt. Said Nanusa 1 90 m z.o Muscat n. Bahrein. Neder-Eems 1 v. Djibouti n Suez Neder-Waal 2 te Djibouti v. Djeddah Nieuw Amsterdam 2 v. New York n. Southh tor. Noord wijk 1 75 m. z.w Finisterer n. Emden. Jostkerk 1 180 m. o.z.o. Str. Messina n Napels. Oranje 1 120 m o.z.o. Aden n. Colombo. Or. Nassau 1 830 m. w.z.w. Madeira n. Madeira Ouwerkerk 1 v. Port Said n. Genua. Overijsel 1 te Marseille v. Genua. Papendrecht 2 te Wismar v. Novorosslsk. P G. Thulin 1 te Norfolk. Phllidora 1 te Rotterdam. Philippia 1 Kp. St. Vincent gepass. n. Rotterdam. Prins Frederik Hendrik 1 te Burriana. Prins Willem v. Oranje 2 te Hamburg. Provenierssingel 1 360 m. n. Fayal n. U.S.A. Purmerend 1 45 m. n. Finisterre n. Genua. Pygmalion 1 46 m. n.n.o Malta n. Antwerpen. Raki pass. 1 Albany n. Adelide. Rempang 2 te Rotterdam. Roepat 1 v. Bahrein n. Cochin Rondo 2 te Las Palmas verwacht. Rossum 1 v. Gaeta n. Rotterdam. Rotterdam 1 v. Rotterdam n. New York. Rijndam 1 te Rotterdam. Rjjnkerk 2 te Dar Es Salaam verwacht. Sarpedon 1 te Amsterdam n. Hamburg. Scheldelloyd 1 60 m. z.w. Minicoy n. Penang. Scherpendrecht 1 v. Teneriffe n. Takoradl. Schie 1 v. Alexandrië n Famagusta. Schiedijk 1 512 m. w. Scillys n. Antwerpen. Senegalkust 1 v. Amsterdam n. Bordeaux. Siaoe 4 te Singapore verwacht v. Phnompenh. Smabang 1 570 m. z.o. Cooktown n. Hollandia Sloterdijk 1 230 m. o. Kp. Race n. New York. Solon 1 430 m. n.n.w. Pto. Rico n. La Guaira. Sommelsdijk 1 te Boston v. New York. Stad Amsterdam 1 120 m. n.w. Lissab n. Melilla. Stad Arnhem 1 66 m. z.w. Oporto n. Amsterdam Stad Gouda 1 voor anker rede Savona. Stad Maassluis 1 130 m. n.w. Lissab n. IJmuiden Stad Rotterdam 1 80 m. n.n.w. Finist. n. Ceuta. Stanvac Lirik 1 v Saigon n. Sungeigerong. Stanvac Talang Akar 1 te Singapore Statensingel 1 v. Dublin n. Norfolk. Statue of Lib. 1 70 m. z.w. P. Rico n Gothenburg Stentor 2 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Straat Clarence 1 v. Suez n. Port Sudan. Straat Lombok 1 350 m. z.o. Kaap St. Mary naar Fremantle. Tahama pass 1 Kp. Finisterre n. Banias. Tamara 1 v. Genua n. Palermo. Tarakan 30 v. Djibouti n. Belawan. Tawali 1 v. Madras n. Rangoon. Telamon 2 te Guanta. lero 1 220 m. z.z.w. Ouessant n. Antwerpen. Teucer 2 te Balboa. Texel 1 300 m. n.w. Djeddah n. Aden. Tjimanuk 1 800 m. n.w. Str. Socnda n. Semarang Tjinegara 1 v. Singapore n. Manilla. Tjitarum 1 v. Rotterdam op proefvaart. Tjiwangi pas. 1 Serawak n. Hongkong. Towa 1 te Port Acevedo n. Buenos Aires. Tweelingen 1 te Rotterdam. Van Cloos 1 280 m. z.z.o. Str. Torres n. Singapore Van der Hagen pass. 1 Medan n. Kaapstad. Van Neck 1 70 m. w.n.w. Flores n. Suva. Van Waerwijck 30 v Hongkong n. Tjtentsln. W. Alton Jones 1 360 m n.w Madagascar naai Waterman pass. 1 Lissabon n. Rotterdam. Philadelphia. Waikelo 1 v Mukalla n. Muscat. Westertoren 1 100 m. z.z.w. Ras Al Hadd n. Mena Willem Ruys pass. 1 Paas eiland n. Callao. Willemstad 2 te Paramaribo. Witmarsum 1 270 m. n.w. Finisterre n. Houston Woensdrecht 1 35 m. n.w. Malta n Port Said. Wonosari 1 45 m n.o. Algiers n. Halifax. Zeeland 1 te Baltimore verw. v. Newport News Zonnekerk 1 280 m. o.z.o. Albany n Aden. Zwijndrecht 1 170 m. n. Madeira n. Baltimore. SLEEPY AR1 Argus en Thames 2 v. Vlisslngen te Rotterdam. Cycloop 30 nog te Dover. Friesland 28 in Panamakanaal. Humber 27 v. Kuwait n. Tyne. Loire 2 te Suez Noordholland 29 1700 m o. Honolulu. Poolzee 1 aanvaring op Waterweg. Stentor 29 te Pembroke. Tasmanzee 2 v. Curacao. Titan 29 t. h. v. Wexford n. Middlesborough. Witte Zee 2 v. Buenos Aires. KLEINE VAAJlt Admiralengracht 1 te Texel n. Zaandam. Ank T 30 v. Karskaer te Skutskaer. Bab T dw. Vlieland n. Karskar Boreas 1 te Amsterdam n. Hamburg. Flevo 29 te Bremen. Ilias 30 te Malaga n. Cadiz Insp. Melelma 1 80 m. w. Hanstholm n. Montrose. Joost 1 4 m. n.n.o. Gjedner n. Zaandam. Julia Mary 1 8 m. n.o. Hartland n. Tynemouth. Leliegracht 1 dw Weser n. Amsterdam. Marianne 1 uit Kielerkanaal n. Malmö. Twee Gebroeders 30 te Palermo n. Burriana. Huish. pers. gevraagd Voor sp. indiensttreding ge- vr. NOODH. KAPSTER voor hele dagen. Maison Joke. Kruistochtstraat 3, Tel. 15805. Gevr. VERKOOPSTERS v. d. buffetten. Melden da gel. bij de Gérant van Ruteck's Ca fetaria, Kruisweg 22-24, Hrl. Albert Heijn vraagt voor het filiaal Marnixstr./hk Eiken- str. te H'lem een FLINKE JONGEMAN (16-19 jaar). Goed loon, gratis bedrijfskle ding, vergoeding van reiskos ten. Aanm. bij de bedrijfs leider van het filiaal. BINDSTER-VERKOOPSTER en van 17 tot 24 dec. nood- hulp-binder(ster). Bloemen- mag. Palthe, Kleverparkweg 21 D. MEISJE gevr. v.d.e.n. tegen 2 jan 1960 Dreef 195 Telef 39810. Net MEISJE v. d. d„ in klein gezin, meerdere hulp aanw. Aanm na 5 u. Wilhelmina- straat 58. Nette WERKSTER gevr. 4 ocht. p. w. Lorentzkade 108, Tel. 41889. Beschaafde eerlijke WERK STER gevr. v. twee ocht. of midd. p. w. Liefst aanrfield. na half zes. Mevr. Rikkers, Gierstraat 30. Tel. 15195. Welke goede NAAISTER kan enige japonnen veranderen? Br. G 8204. WERKSTER gevr. Engelsz- straat 14. Bedrijfspersoneel gevr LEERL. - AUTOMONTEUR. Garage Graal, Schouwtjes laan 12. Voor het vervaardigen en af werken v. elast. kousen voor medische doeleinden vr. wij enige FL. MEISJES. Na ge- bl. geschikth. hoog loon Evt. reisk. w. verg. Aanm Vari- tex, Zijlweg 103-105, H'lem, 8-12.30 en 1.30-5.30 u. of volg. tel. afspr. (Tel 17199). Droste N.V., zoekt 2 flinke WERKSTERS v. h. schoonh. van de kantoren, dagel. van 17.30-19.30 u., zaterdags van 12.30-14.30 u. Aanm. bij het bedrijf. Gevr. vakbekw. ELEKTRI CIEN v d. vaste kern. Hen driks. Ged. Oude Gracht 116, Tel. 13110, Haarlem. Gevr. een ELEKTRO-MONT. in bezit van diploma's, leeft. 20-25 jr. Aanm.: Th. J. v. d. Boogaard, Bl'daalsestraatweg 124, Santpoort-Zd. Bakkerij in Groningen zoekt voor de verkoop van haar specialiteit produkten actieve VERKOPERS. Voor de groot- en/of kleinhandel. Ruime prov. Kwaliteit gegarandeerd Br. G 8201. Rijwielstalling vraagt v. d. avonduren gepens. FLINK PERSOON. Aanm. tuss. 7.30 en 8.30 u. n.m. Rozenstr. 24 Wegens ziekte wordt voor terstond VERPLEEGHULP gevraagd Ramplaan 84 Gevr. aank DAMESKAP PER of KAPSTER; event, noodhulp. Tel. 12747. SPOED. Net winkelmeisje 15 jr. Banketbakkerij Strik. Wagenweg 108, na 7 uur. Tel. 11643. Gevr. 1 WINKELJUFFR. Aanm. Slagerij Nol, Zijlweg 102. Tel. 12699. LEERJONGENS. El. techn. reparatie-inricht. Breestr. 1. Huish. pers. aangeb. WERKSTER, di., do., hele dag.; w.., za., halve dag. Tel. 12302. Dame, 46 jr., zoekt plaatsing als HUISHOUDSTER. Br m voll. inl. G 8221. Wed., 55 jr. bz.a. als HULP in de HUISH. v. hele of hal ve dagen. Br. G 8228. Nette vrouw, m.l. b.z.a. als HUISHOUDSTER in beslist besch. mil Br. G 8241 B.z.a. HII.P in de HUISH. van 9-2 u. Br. G 8279. Bedrijfspers. aangeb. Prima le DAMESKAPSTER. Br G 8186. GYMNASIAST zkt na school tijd «lagel. 2.30 u.) lonende arbeid, b.v. hulp in winkel of op markt; rijw. stall.; goed bez.; kortom onversch. wat Br. G 8222. Heer, veel vrije tijd beschik baar, zoekt THUISWERK, onversch. wat. Br. G 8308. Huizen gevraagd Te huur gevr. door echtp. z. k. 3-K. WONING of flat, in bez. v. blauwe kaart. Br. G 8278. Huizen aangeboden Belegging HOEKHUIS Rijks straatweg, Nrd. Winkel- en apart bovenhuis. Br. G 8251. Agb. Den Haag te huur rui me 5-K. WONING, mod keu ken en douchecel, centr. Ver- pi. overn. verbouwing en stoff. 2.000. Br. G 8246. Te koop en leeg te aanv. MIDDENST. WON. Voor- en achtertuin, 5 kamers, omg. Frans Hals. Tel. 17107. na 4 uur. Vest. verg. vereist. Kamers gevraagd Echtpaar 60), man b.b.h.h. zoekt zonnige PARTERRE, op goede gezell. stand, ge- stoff of gem. Br. G 8191. Wie helpt 2 rustige jonge mensen, die willen trouwen aan 2 ongemeub. KAMERS met keuken tegen beloning. Br. G 8218. Net KOSTHUIS bij part. d. Heer, b.b.h.h. Week-ends af wezig. Br. G 8243. Jong gezin (2 kind.) zoekt ongem. vrije ETAGE (min. 3 kam.), liefst m. eigen keu ken, bergruimte, douchecel of gebr. badk. Omg. H'lem. Br. G 8242. INWONING gevr. door jong echtp. met baby. Br. G 8236. Heer, b.b.h.h. zkt nette gem. ZIT- en (of) SLA APK. Br. G 8285. Door werkman ZIT.SLAAP. KAMER, centrum H'lem. Br. G 8304. WOONRUIMTE gevr. door echtp. met 1 kind, onversch. waar. Tegen vergoed., onkos ten. Hoge huur g. bezw. A. Bout, Narcissenstraat 44 S'- poort. Kamers aangeboden 3 gestoff. half gemeub. KA MERS met eigen keuken. Benkoelenstraat 20. Net KOSTHUIS met huisel. verk. 27 p. w., was inbegr. Middentuindorplaan 19, H' lem-W. Bij de Ramplaan. Gem. SLAAPK. Wilhelmina- straat 33. Bij alleenst. dame, gezellig PENSION agb. v. dame of Heer. Tel. 55473. Gr. zonn. ZIT-SLAAPK. v. 2 heren of H.T.S.-er, bij de Zijlweg, 5 min. v. d. Grote Markt. Br. G 8212. KOSTHUIS agb., centr. voor beschaafde oudere heer. Tel. na 7 uur 18302. GR. en KL. KAM. m. pens. en of warme maaltijd. Tel. na 7 uur 18302. Eenv. gemeub. KAMER, agb. voor dir. Schoterweg 168 rd. Per direct of later, zonnige kleinere KAMER, le st. 45 p. m. Br. G 8264. KAMER met pens., ook ge schikt v. 2 meisjes. 2 heren of echtp Br. G 8273. KOSTGANGER gevr., rustig gezin, liefst bej. man. Tele visie aanw. Br. G 8274 Per 15 dec. geheel vrije gem ETAGE m. vrije keuken en badkamer, nabij station H'- stcde. Tel 41587. Woningruil Agb. HUIS, 6 kamers, tuin. bij station. Gevr. huis met stalling v. kleine auto, omg. H'lem Br. G 8293. Agb. mod. 4-K. FLAT, Park wijk. Gevr. ben. huis. 4 a 5 kamers, omg. H.-N. Br. G 8239. Diversen HUW. Zoek cont. m. symp. heer uit beschaafd milieu, v. mijn hulp in de huishouding, (gesch. j. vr., 36 jr.), vlotte verech., gezell. kar. Br. G 8290. KI. WERKPLAATS te huur gevr. Br. G 8199. Ital. ACCORDEON, 120 bas Ruilen voor goede Solex Nauwe Geldelozepad 9. Net meisje zoekt VRIENDIN 26 jr., niet r.-k. Br. G 8213. Bok tegen ruiling v. GEIT. Dr. D. Bakkerlaan 10, Bl'daal B.z.a. NAAISTER v. veran der en nieuww. Br. G 8292. Te koop gevraagd Ter overn. gevr. PRESTO- COOKFR, groot model, oud type, door part. Tel. 10587. Complete LINGUAPHONE. ZWEEDS. Br. G 8158. T. o. gevr. d. student V.W. of RENAULT 1950-'52, of iets derg. Br. G 8189. SJOELBAK, v. d. Duynstr. 19, Overveen. GITAAR. Tel. 41564, na 7 u Gevr WERKBANKJE. Br m. pr. G 8217. BOKKEWAGEN met tuig Br. G 8220 HEREN-SKIPANTALON, mt 50 en dames-skischoenen, mt 39-40, alles in pr. st. Telef. K 2507-2933 of Br. G 8223. SJOELBAK Tel. 42304 T.o gevr. eiektr. HAAR DROGER (föhn) Tel. 41359 Gevr. SCHAATSEN, schoen, maat 44. Tel. 11181. HUTKOFFER. Br. m. opg van prijs G 8286. Te koop aangeboden BUICK 1948 i. g. st. Merel laan 3. A hout. Tel. 42430. Witte half Eng. KINDERW. Fr. Netscherstraat 23. Agï>. in zeer goede st. zijnde SLAAPK., best. uit lits-jum.; 2 z.g.a.n, matrassen; 2 nacht kastjes: 2 st. en 1 tafel. Prijs zeer bill. Stuyvesantplein 3, Tel. 55471. ACCORDEON, 5 reg 120 bas Schoterkerkpad 4, S'poort-Z. Een goede AUTOPED op luchtbnd. Paul Krugerstr. 15. Nwe FIETS, 115. Zwaluw straat 10. Korte k. TROUWJAPON m b.b.. mt 40-42. 50. Tel. 50341 2-pers. OPKLAPBED met omb. en bed. Ged. Schalk- burgergracht 65, tuss. 7-8 u. Gladh. JACHTHOND, 9 mnd. Ingeënt, wit m. donkerbruin. Roerdompstraat 61. Franse POEDEL te koop. Br. G 8291. JONGENSFIETS; autoped in st. Veenbergplein 25. Hrl TAUNUS STATIONCAR '51, mech. prima, vraagpr. 500. Rustenburgerlaan 49. Telef 14961, 2 nwe DEKENS, bill, prijs. Ook p. stuk. Kanariestr. 77. CITROëN '49. pr. st. 350 en H.D.-zijspan, 40 Tel. 38582, Crayenestersingel 11, H'stede Metabo ZAAGMACHINE m. motor en draaibank. Archi pelstraat 11. Tel. 57892, Z.g.a.n Alpafur WINTER MANTEL, dubb. gev„ mt 44. Tel 56992. MORRIS MINOR 1956. Z. g st. 2700. Acaciastraat 87 REFLEX CAMERA. 6 x 6, z g.a.n m toebeh. van 275 v. 150. Marisstraat 49, Zand- voort. Na 6 uur. EJVI. WASMACHINE, lang- zaamwasser: eiektr wringer, gek. 630. nu 250 Vergier- deweg 247. Voor de Sint. Nieuwe Hohner MONDHARMONICA aangeb Winkelpr. 30, thans 13,50. Br. G 8198. BROMFIETS, Vesting, met H.M.W. mot., 2 versn. V- en a. telesc. vering, in pr. staat. 200, tuss. 5 en 7 uur. Ged. Oude Gracht 94. Gr. cyl. BUREAU, 45. Vliet- sorgstraat 7. Tel. 18852. STEP op luchtb met zitje, rem en standaard, z. g. a. n. 17,50; Hamsterbungalow 7.50. Na 7 uur. Bloemveld laan 77. Jonge MECH. HERDER. Pr. billijk. Buys, Iordensstr. 34. Minolta KL. B. PROJECT, met as, 70. Eikenstraat 46, na 7 uur. PIANO, merk Adam. Zaanen. laan 163, 's avonds na 7 uur. Mooie AUTOPED op nieuwe banden, 15. Nachtegaalstr. 13. Tel. 50741. MOTORRIJWIEL D.K.W. '39, loopt prima, nwe bnd. en lange zwarte led. jas. teza men 175, ook afzonderlijk. Na zes uur. Dickmanstraat 1. BANDRECORDER, 4 mnd oud. geheel compl. m. 3 lang- speelbanden, merk Amroh, 300. Timorstraat 191. WERPHENGEL compl.; foto toestel, Agfa-dacorra; lucht bed; auto-crick. Timorstr. 191 Pr H. WINTERJAS, 10; bontmantel, 10; japonnen, 7. Z.B. Spaarne 116. CHOCOLADEKETEL m. zil veren hengsel, Meisner mo tief. 100. Br. G 8260. AUSTIN, prima wagen, ook ruilen voor Renault 4 met toebet. Korteweg 10. Gloednieuwe GELIJKSTR.- TRAFO. 220 V. Gesch. v. gr. Trix. Triang, Fleischmann, 20. Tel. K 2560-8295 Gothisch HUISK. AMEUBL., z.g.a.n. twee-pers. tuimelbed met binnen veringmatras; 1- pers. stapelbed. Uitsluitend dond.avond vanaf 5 u. Croe. sestraat 14. DAMESRIJWIEL (sport). Oranjeplein 21, na 8 uur. DIVAN met kleed, plus 3 deuren. Te bevr. Clercqstr. 111, na 5 uur. Duitse Visafoon PLATEN- CURSUS (nieuw); een in pr. staat zijnd hoogtezonappa- raat; een verrekijker, enorm, vergroot 40 maal. Voorzorg straat 10. Haarlem. Een pr. brandende B en D. OLIEHAARD m a.p. appa raat en een 2-vl. Butagas- comfoor. Tel. na 2 dec. K 2560-8943. 2-pits GASCOMFOOR en gaso ventje. Bloem hof str. 34. 6 HENNEN, reds, 3 mnd aan de leg. 30; broedmachine. 150 eieren, 7.50. Na 5 uur: Ruydaelstraat 24. I'OSH 1UPAKJE. B 1 'p. SKI'S 'mét' stok"k Brou wersplein 4 rood. Ruwharige FOXTERRIER met stamboom, teefje, 7 mnd. oud, 100. Bilderdijkstraat 6, Tel. 19302. BROMFIETS 65. Rusten burgerlaan 7. Z.g.a.n. Clarus PETR. K ACH. Hoogtezon, een Osramlamp Z.B Spaarne, t. o. 92. Goed onderh. grijze KIN DERWAGEN. prijs bill. Es- schilderstraat 38 rd. Gr. SJOELB.; voetb.sch. 36; demi, mt 51. Planetenl. 36 I. HAARD met ingeb. oliebran der. le Theemsstr 21 Tel. 19657. 1 rasz SIAMESE POES, vol- w., pracht dier; 1 petr. kach. Rozenprieelstraat 37 rd. T. k. agb. 2 jonge PINCHER TiES. Tel 14526. Nieuwe GITAAR. De Haan, Oranjeboomstraat 101. KINDF.RLEDIK.; box; kind.- stoel. Jansen, Nw. Guineastr. 104. Haarlem-N. Zingende MANKANARIES. 8.50. Ten Katestraat 14. V.W., luxe uitvoering of rui len voor B.M.W. 500. A. C. Krusemanstraat 55, H.-O KANARIES (mannen). Brou- wersstraat 71 A. Z.g.a.n. half Eng. KINDER WAGEN, wit met dor.kergr met matr. en tas. (Geheel uitneemb.) Prijs 95. G. v. Aemstelstraat 191. ACCORDEON, Paolo Sopra ni, z.g.a.n. Janssen, Tetterode straat 48 rd. Eiektr OVENTJE. A.E G., 45; pick-up m. versterker, 40. Spaarnrijkstr 25. na 6 u. SJOELBAK. Roerdompstr 10 ACCORDEON. 32 bas. i. pr. st. 75. Tel. 50262. AUTOPED op luchtb. 10. Pleiadenstraat 52 zw. AUTOPED, nwe bnd., als nieuw. Nw. Guineastraat 14. ETNA SUN, z. g. a. n. 1030 Haarl. Jacht Club, N. B Spaarne. Pr. SJOELBAK, z.g.a.n. 20; gitaar m. bijbeh. muziek 15; herenschaatsen, 5. Adr. Loosjesstraat 11. Lessen 10 RIJLESSEN voor ƒ47.50. Erk. Bondsautorijschool „Het Spaarne", Bakkerstraat 43, Telefoon 14931. Te koop aangeboden CADEAU! Kleine mod. radio m. drukkn.. nw. 195, voor 90. Zuidpolderstraat 56 rood TRUCKS voor groenten-, melk en olieleveranciers, met en zonder opbouw. Vraagt offerte. Fa. E. de Graaff, Koninginneweg 48, Telef. 13609. DE ORIëNT BRENGT voor heren, Japanse oester in blik, bevat gegarandeerd een echte cultive parel, voor dasspeld, manchetknopen, ring enz. Een leuk speculatief ge schenk. 5.75. R. C. v. Eif, Paarlaarsteeg 8. 7 LIPSTICKJES in zeven hoogst modieuze kleuren, verpakt in een klein zijden etuitje, blauw met rood ge voerd voor slechts 3.95, een Sint Nicolaasgeschenk. Par fumerie Hildering, Gr. Hout straat 128. DE ORIëNT BRENGT: Ja panse surprisedozen met ge heime opening, een attractie voor St. Nicolaasavond. Prijs 1.25 en 2.25. R. C. v. Eif, Paarlaarsteeg 8. VOOR SLECHTS 1.— PER WEEK. Dekens zonder voor uitbetaling. Postbus 631, Haarlem. PRIMA SOLEX 40. Berini eitje 50. 3 autobanden 670- 15 (z.g.a.n.) 150. Gen. de Wetstraat 75 zwart. Alle merken z.g.a.n. MO TORRIJWIELEN. Garantie, ruilen, financieren. Da Costa- kade 95, Amsterdam. CADEAU! Schitt. balans Phil, radio pick-up comb, 165. Zuidpolderstraat 56 rood. Spoed! Cassette TAFELZIL VER PLEET nieuw (half- geld) tegen contante beta ling. Brieven No. 1470. BLACK PETER gaat uw jongens van 3, vier, 5, zes of 7 een onverwoestbare kruiwagen geven. Beunder's Tuinbouwinrichting. Koning straat 34, Telef. 18920. DE ORIëNT BRENGT voor de meisjeskamer, Chinese hanglampen, een aparte en zeer gezellige verlichting. Vele maten en soorten. Laag in prijs. R. C. v. Eif, Paar laarsteeg 8. CADEAU! Schitt. Phil, radio met 8 golfl. Pr. klank, 120. Zuidpolderstraat 56 rood. D. en H. Sl'ORTRIJWIELEN. Nergens goedkoper. Stalling Grote Houtstraat 9. HONDJES. VOGELS, Schild padjes. Marm., Hamst., Dui ven, Kippen, Trop vogels, kooien en benodigdh. Hon den halsb., lijn. voerbak, borstel enz. J. Doornbosch. Van 't Hoffstraat 93. CADEAU! Z.g.a.n. complete sleestofzuiger m. garbew^s. 45. Zuidpolderstr. 56 rood, Haarlem-O. ST. NICOLA AS-TIP VAN MODEHUIS LAILA Ga naar de Cronjéstraat voor uw St. Nicolaasinkopen! U kunt er rustig en gezellig winkelen, u kunt er alles kopen en... vaak veel goedkoper dan elders in de stad! En gaat u dan vooral naar Modehuis Laila op nr. 120. daar koopt u als speciale St.- Nic.-aanbieding een flanellen vestblouse in pastelruitjes, ook grote maten, voor slechts 10.50 (alleen vrijdag en zaterdag). Profiteert nu nog van onze 20 KORTING die wij geven op ons behang t.m. Sint Nicolaas. 's Avonds geopend. Euro Behang, Zijlstraat 57, vlakbij postkantoor, Tel. 10802. DIT ZIJN DE GESCHENKEN, zonder vooruitbetaling I Koffiemolens, Strijkbouten, Mixers. Scheerapparaten, Ra dio's, Stofzuigers, Pick-ups, Kinderrijwielen, Autopeds, Poppewagens. - Centra, Kennemerlaan 1 (gesloten huis), Haarlem. HYPERMODERNE ELEKTR. NAAIMACHINES, ingebouwd naailicht, compl. in koffer 250.eiektr. zig-zag-machine f 350.Verder eiektr. zig-zag Borletti etc. Betalingsrege ling vanaf 3.20 per week Les aan huis. le klas service VITEX Jansstraat 56 b.d Gr. Markt, Haarlem, tel. 14360; na 6 uur 57259. Wegens emigratie: nieuwe mod. eiektr. autom. ZIG-ZAG NAAIMACHINES m kleine schoonheidsfoutjes, van 550 voor 335. Langdurige ga rantie. Brieven onder letter A. no. 1418. Dagelijks verkrijgbaar VERS GEHAKT, panklaar, p. pd 1.—. 2 pd. 1.80. Prima bloedworst p. pd. 0.70. Pri ma leverworst p. pd. 0.70, extra rookworst p .pd. 1.50. Bij jGL Hartog, Potgieter straat 29. LEUKE CLUBJES v. meisjes kamer. Kuipmodel. 19.50. Zaanenstraat 63, Haarlem-N. CAPT. GRANT ALBUMS. Lou Braakman, Jacobijne- straat 8. GLAS, PORSELEIN, AAR DEWERK bij Henk Reedijk, Marnixstraat 45. Telef. 51817 Succes- en andere LOSBLA DIGE AGENDA'S, complete poitefeuille met inhoud 1960 vanaf 3.55 tot 46.Kan toorboekhandel Korstjens, Barteljorisstraat 32, Telef. 12544. CADEAU! Z.g.a.n. mod. Phil. T.V. 43 cm met antenne enz. 525. Zuidpolderstr. 56 rood 3-ZITS BANKSTEL m wol len bekleding 247.50. 3-zi's bankstel met losse kussens 267.50. 3-zits bankstel met losse kussens, zuiver wollen stof 289.50. Alleen bij Van Doorn, Gen. Cronjéstraat 113. recht tegenover Zwetsloot's Zelfbediening. DE ORIëNT BRENGT voor dames. Chinese theewarmers, prachtige brocaatzijde en ka pokvulling Slechts 7.95. R. C. v. Eif. Paarlaarsteeg 8 MODERNE EETHOEK, 4 stoelen m. ronde tafel 155. Bijzetfauteuils vanaf 45. Verende kussens per stel v.a. 27.50. Alleen bij: v. Doorn, Gen. Cronjéstraat 113, recht tegenover Zwetsloot's Zelf bediening. Zoekt U NETTE MEUBE LEN van goede kwaliteit en voor lage prijs, dan moet U bij Steenbergen zijn. Nassau- laan 29. DE ORIëNT BRENGT: spec. aanbieding orig. Chin, snert- kommen, 3 in een nest, hand- gevormd en handgeschilderd, porselein, zeer artistiek en te geef. Per nest 3.95. R. C. v. Eif, Paarlaarsteeg 8. Te koop gevraagd GEERTS KOOPT!!!! Inboe dels. antiek, porselein, kris tal, goud, zilver, juwelen enz. Taxatie. Expertise. Ged. Oude Gracht 34 Telef 15602-14672 INKOOP. Verkoop, ruilen, huurkoop. Radio's, bandre corders, pick-ups. grammo foonplaten, T.V enz. Onder garantie. J. v. d. Mije, Am sterdamstraat 2022, Telef. 17601. VELLEMAN KOOPT!!!! In boedels, antiek, ouderwetse meubelen, kristal, porselein, Perz. tapijten, zilver, curiosa, etc. etc. voor hoge prijzen! Sinds 30 jaar DE man van Haarlem. Telef. 14637. Taxa tie. Zijlstraat 62. Onverschillig wat U te koop heeft, WIJ KOPEN ALLES! Ed. Stoelman, Gasthuisstraat 28, Telef. 15090. Diversen SNELSTOMERIJ RAPID. Spaarnwouderstraat 114 en Jaco- bijnestraat 20. Extra aanbieding nü Colbertcostuums 2.50, Mantelcostuums f 2.50, Mantels f 2.50. Verhuur SINT- en PIET COSTUUMS. Geheel compl per stel 15.—. Wilhetmina straat 16, Telef. 16884. TIMMERMAN-AANNEMER aanvaardt nog gaarne enige opdrachten. Advies, begro ting enz. zonder verplichting. Brieven No. 1463. B.z.a. CHAUFFEUR m. half- tons beste lw. 3.50 per uur. Brieven No. 1466. AUTO VERHUUR. Luxe auto's. Busjes. Bestelauto's. Jan de Braijstraat 2, Telef. 61581. RADIO - TV-REPARATIE, vlot, billijk en gegarandeerd. Proton Electronics, Badhuis straat 39. SINT NIC. met 2 Pieten. 5.— per bezoek. Vrijdag, zaterdag, zondag. Brieven No. 1461. BONTWERKSTER repareert er. moderniseert uw bont werk. Mevr. huijboom. Ver- spronckweg 20. Telef. 61477. KIEN' met Van Merriënboer! Verhuur van kienspelen, vlotbruggen enz. Amsterd.- vaar? H'lem. T'lef. 15642 NAGELBIJTEN? U leert het binnen enkele dagen af met BITE-X- 1.35 bij apotheker en drogist. VOLKSWAGENVERHUUR Taxi 13.000. Houtplein 33. Bij het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noordholland te Bloemendaal kunnen op de revisietekenkamer worden geplaatst van 15 16 jaar Ervaring met of aanleg voor tekenwerk strekken tot aanbeveling. F.igenhandig geschreven sollicitaties met vermelding van leeftijd, opleiding, huidige en vorige werkkring(en), onder bijvoeging van recente pasfoto, binnen één week te richten aan de Directie. Essenlaan 10 Bloemendaal. Nieuw schuitjesmodel Leuk bekleed. Ruime maat 11.50 IJzersterk, vanaf 7.75 Verder grote sortering in ROTAN MEUBELEN ook voor de kinderkamer Onze collectie manden met of zonder klep of bekleding is enorm! Gen. Cronjéstraat 126 Haarlem Telefoon 51433

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 15